Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) fourstar válasza vargalex (#26698) üzenetére


fourstar
csendes tag

A 1043-ban FORWARDING menüben a gyári firmware-ben a következő:
ID Service Port Internal Port IP Address Protocol Status Modify
1 34172 34172 192.168.0.101 ALL Enabled
Ez a 1043 gyári alapbeállítása.
Én ahogy kezdem látni itt minden probléma az IGMP körül forog. A speedtouch támogatja a TP-linkek meg nem . Teljesen meghülyülnek a routerek ha valamelyikre rádugom az STB-t és bekapcsolom) (elmegy a net, csak router restart segit) valszeg a multicast a teljes hálozatot elárasztja, valahogy külön kéne szedni (átirányítani hogy csak az STB kapja meg azon az egy porton semmi más. Eddig meg is lennék csak éppen a hogyan ami nagyon nem akar összejönni, tudnál valahogy segíteni ? Köszönöm.

(#26702) fourstar


fourstar
csendes tag

Vagy esetleg a Speedtoucban kellene a multicast forgalmat a 1043-ra kötött STB-hez irányítani. De ennek is alapfeltétele kell hogy legyen hogy a Speedtouch lássa az STB-t. Jelen pillanatban sajnos nem látja, csak akkor ha a switchre van kötve. Pl első lépésnek az se lenne rossz ha azt betudnám állítani hogy amikor a 1043-ra van kötve az STB akkor is a Speedtouchtól kapkon IP-t. Ezt hogyan tudom megoldani ? Utána pedig valahogy arra kéne rávenni a Speedtouch-ot hogy úgy kezelje az STB-t mintha a saját lan portján lenne. Laikusan valami ilyesmit tudok elképzeni, hogyan lehetne ezt megvalósítani? Köszi a segítséget. Ez a kép akkor készült amikor az STB a swithre volt kötve : a 192.168.1.66 IP az övé.

(#26703) zso73


zso73
veterán

Érdemes felrakni a routerre a legújabb gyári szoftot ? Problémák jelentkeztek valakinek ? Lassulás, stabilitási gondok....

A másik roteremre pedig a Vargalex legújabbat szeretném. A béta, azért béta, mert vannak hibái ? Vagy már tuti az is ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26704) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok !!!

Ismét foglalkoztam egy kis teszttel :)

1.1.1Build3 vargalex firmware-t használok, amit vargalex által integrált formázófelülettel formáztam meg.
Csak a samba sebességét tettem próbára! A samba verzióm a 3.6.4-1-es.
Egy 10.00GB-os mkv file-al végeztem a tesztet és kilőttem minden erőforrás igényes összetevőt előtte, mint Pl.: transmission, MiniDLNA, uShare stb...
A file-t 1X másoltam ide-oda. Azért csak 1X, mert a sebesség nem nagyon ingadozott, sőt színte állandó volt, csak 1-5 másodpercre ment le a maximumról!
A C meghajtóm egy 64GB-os Kingston SSD, mely Sata 3-as csatoló felülettel rendelkezik. Azért ezzel végeztem a tesztet, mert ez az SSD nagyon gyors, így nem fogja vissza a másolást semmiképpen.
A router-re csatolt HDD pedig egy WD 2TB-os USB 3.0-ás merevlemez volt.

C maghajtóról Samba-ra: Min 7,297 MB/s Max 11,732 MB/s Átlag 11,0MB/s 16min 38sec Load: 2.30-3.12

Majd
Samba-ról C maghajtóra: Min 8,130 MB/s Max 9,851 MB/s Átlag 9,4 MB/s 18min 52sec Load: 2.50-2.90

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#26705) energiezolee válasza zso73 (#26703) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!!!

Nekem eddig nagyon jó az 1.1.1beta3, ahogy ezt a tesztben is láthatod, sőt számomra hibátlan!!!
3 napja megy (no restart) és eddig nagyon pöpec, pedig nyüstölöm rendesen :)

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#26706) zso73 válasza energiezolee (#26705) üzenetére


zso73
veterán

Akkor rászánom magam...

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26707) vargalex válasza fourstar (#26702) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Akkor tegyél fel egy OpenWrt-t és állítsd be így a hálózatot, ahogy korábban is mondtam. Ekkor minen eszköz az első routertől fog IP-t kapni. Ez a felállás gyári software-val nem megoldható.

Alex

(#26708) stanazol


stanazol
csendes tag

Üdv!
Sysupgrade-elni szeretnék vargalex v1.02.1-ReBuilded ről vargalex build ver. 1.02.1 ReBuilded, ver. 1.1.1_beta3 ra. A merevlemez partíciók megmaradnak, vagy "elfelejti" és újra kell formázni? A formázást a beépített formázóval csináltam. Telepített programok megmaradnak esetleg...? :F

[ Szerkesztve ]

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#26709) energiezolee válasza stanazol (#26708) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia

Először készíts egy backup-ot a firmware beállításairól!!!

Innentől csak akkor folytasd tovább, ha anno a formázó felületen a 2 opciót választottad a formázáshoz!!!

Letöltöd ezt, felteszed LUci-n keresztül, de csak akkor, ha stimmel az MD5 sum: ba4f35411e18337329481df9f4feec92

Mikor feláll a rendszer és a sys led folyamatosan világít belépsz a router-be itt megadsz egy jelszót azonnal, majd ssh-n belépsz és bemásolod neki ezt a parancsot, mikor végzett nyomj egy enter, hogy újrainduljon ( ezzel csak az sda2-őt formázza, amin az előző mountolt overlay file-ok vannak, továbbá fel is mout-olja az összes meghajtót, így az tisztán indulhat megint, de ezzel sajna az előzöekben telepített programjaid elvesznek, de legalább tiszta lesz a partíció és nem őrül meg úgy mint mikor nekem anno pl. a samba nem működik) !!!

Majd vedd ki a mentésből ezt és az fstab file-t a mentésen belül az etc/config mappából mielőtt visszateszed a router-ra!!!

Backup visszarakása után restart, és miután felállt a rendszer kész is vagy :)

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#26710) fourstar válasza vargalex (#26707) üzenetére


fourstar
csendes tag

Hát még ilyet nem értem , erre az új routerra meg nem megy fel az Openwrt. Firmware Version:
3.13.4 Build 110429 Rel.36959n
Hardware Version:
WR1043ND v1 00000000
a te verziod 1.1 probálom feltenni (1043 lanon a géphez kötve) a filet át kell nevezni mert túl hosszú a név átneveztem openwrt.bin-re, igy már felismeri, elkezdi az upgrade-t 20-30 mp után meg szakad a kapcsolat, ujracsatlakozás nélkül egy uj ablakba megint beirom a 1043 ip cimét és minden működik tovább a gyári firmwarrel. semmi restart, én restartolok (táp kábel ki) akkor is az eredeti firmware van fenn. Ezt eljátszottam minden verzióban(wan csatlakozva, nem de nem teszi fel az openwrt-t. Hát ez is csak velem zörténhet nem volt elég az egy hónap szívás, kifektettt 1043 de az újnál már itt megáll a tudomány. Ezt már nem hiszem el. Hát ha erre van magyarázat az jó lenne hogy végre elérjem amit akarok.

(#26711) energiezolee válasza fourstar (#26710) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Próbáld ki azt, hogy a gyári firmware-ből visszateszel egyel vagy kettővel régebbit, majd arra próbáld az OpenWRT-t feldobni!

Szerk.: Annál nincs is régebbi most nézem :)
Akkor egy újabbat próbálj meg!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#26712) fourstar válasza energiezolee (#26711) üzenetére


fourstar
csendes tag

Köszi, megoldodott, a firefox volt a bűnös. IE simán feltette. Ok eddig kész vagyok most jőn a többi amit az Alex javasolt. Meglátjuk a fejleményeket sikerül e IPTV-t varázsolni a 1043-ra kötött STB-re.

(#26713) stanazol válasza energiezolee (#26709) üzenetére


stanazol
csendes tag

Köszönöm az útbaigazítást, akkor így csinálom! :))

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#26714) energiezolee válasza stanazol (#26713) üzenetére


energiezolee
aktív tag

dupla, bocsi!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#26715) energiezolee válasza stanazol (#26713) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nagyon szívesen :)

Üdv : Energie Zolee

(#26716) energiezolee válasza fourstar (#26712) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Így igazán nincs mit :D

Én ezért használok Goole Chrome-ot!!!
Na meg ezért!!!

Mint a linken és a képen is látható majdnem 2X gyorsabb az IE-nél és a Firefox-nál!!!

Bocsi az OFF-ért :)

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#26717) fourstar válasza vargalex (#26707) üzenetére


fourstar
csendes tag

Ok, eddig megvagyok a 1043 switchként viselkedik, jelenleg rávan kötve az STB és meg is kapta az IP-t a Speedtouchtól. Természetesen ettől még a multicasting IGMP továbbra se müködik csak a 10 mp-es TCP kapcsolat alatt van kép. Mondtad a port forwardot ezt szeretném kérdezni hogy ezt pontosan hol is csináljam? Utána teszt ha igy se jó akkor szóba kerülhet majd a tüzfal, de erről majd akkor (a 224.0.0.0/240.0.0.0/0.0.0.0 IGMP statikus route már be van állitva az IGMP-nek ez szerintem mindenképp kell, de azt érzem gogy a túzfal beállításokkal biztos lesznek még gondok. Szóval azt szeretném kérdezni pontosan hol állítsam be a port forwardot ?

(#26718) vargalex válasza fourstar (#26717) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Mivel ilyenkor switch-ként üzemel a router, nem kell forward.

Alex

(#26719) doberman


doberman
senior tag

Kérdéske:

Vajon mit szól a router (vargalex v1.02.1 (trunk, r29492)), ha egy DLINK DNS313 -at kötök rá, miután hátul átkapcsoltam eth-ról usb-re....

használja valaki ilyen felállásban?

z

8lnu

(#26720) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A routerre rá van kötve 2 gép ftp másolok egyikről a másik 10MB-val.Ennyi lenne a max speed?

(#26721) Intruder2k5 válasza ToBeY (#26720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy egyesek milyen jól tudnak ragozni!

Kicsit pontosabban, érthetőbben?

A routerre van kötve két gép, eddig OK! Feltételezem, hogy ez alatt a kábeles LAN kapcsolatot érted! Az egyik gépen fut az FTP szerver, és a másikról 10MB/sec az elérhető legnagyobb sebesség? A hálókártyák Gbit-esek?

[ Szerkesztve ]

(#26722) ToBeY válasza Intruder2k5 (#26721) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Adott két gép mind 2 Lan kábellel csatlakozik a routerbe.Egyik gépről másolok a másikra FTP-n total commander segítségével.Amelyik gépről másolok abban biztos gigabites háló kártya van, a másikban viszont lehet csak 10/100 de passz

[ Szerkesztve ]

(#26723) Intruder2k5 válasza ToBeY (#26722) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

100Mbps kártyánál teljesen normális a 10MB/sec sebesség! Ha akár csak az egyik oldalon ilyen van, akkor nem is lesz gyorsabb... Az elméleti maximum, amit ilyennel el lehet érni, ~92Mbps, vagyis nagyjából 11,5MB/sec!

[ Szerkesztve ]

(#26724) mobal válasza Intruder2k5 (#26723) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nekem Gigabites lan kártyával sem sikerült 11 - 12 Mb/s fölé tornáznom.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26725) Intruder2k5 válasza mobal (#26724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

LAN <-> LAN irányban két gép közt?

(#26726) mobal válasza Intruder2k5 (#26725) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen. Ftp -n.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26727) Intruder2k5 válasza mobal (#26726) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez nem lehet a szoftver hibája? Windows megosztáson is csak 10MB/sec?

(#26728) mobal válasza Intruder2k5 (#26727) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az nekem nincs. De vagy a 3. routerem, és mindegyik ennyit tudott. Nem egy bajnok a rákötött merevlemez sem, tápellátás nélkül megy.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26729) vargalex válasza mobal (#26728) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szerintem te valamit félreértettél.. A rákötött HDD-nek nincs köze a LAN-LAN irányú forgalomhoz.

Alex

(#26730) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,
Adva van egy 1043ND-s router ddwrt-vel.Vissza szeretnék térni az origi fw-re. Ugyan nem dd-wrt-ről történő visszaállításra vonatkozik a leírás(lap alja), de ez biztonságos lehet az én esetemben is? Köszi

(#26731) Intruder2k5 válasza g.gergo (#26730) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

DD-WRT-ről az ITT látható alsó kép szerint tudsz visszaállni gyári firmware-re... Firmware-t azt használod amelyik szimpatikus, ha kell, itt is találsz egyet!

http://users.atw.hu/intruder2k5/routers/tp-link/wr1043nd/firmware/original/wr1043nd_orig_110429.bin

Ellenőrző összeg: 7067ecf5352acc560d44b31b53ddcffe

[ Szerkesztve ]

(#26732) mobal válasza vargalex (#26729) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ja igen. Most olvasom! Úgy már másabb érték jött ki :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26733) g.gergo válasza Intruder2k5 (#26731) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszi

(#26734) Intruder2k5 válasza mobal (#26732) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg már azt hittem, hogy én kerültem fogalomzavarba! Nem is értettem, hogy kerül a képbe a routerre kötött HDD...

(#26735) mobal válasza Intruder2k5 (#26734) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Jó bocsi! Vizsgára készülök, alig aludtam :DDD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26736) Intruder2k5 válasza mobal (#26735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincsen probléma természetesen! :)

(#26737) poli27 válasza doberman (#26719) üzenetére


poli27
veterán

Miért nem használod alapból a nast a router helyett?

(#26738) energiezolee válasza poli27 (#26737) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!!!
Neked ugye 64mega ram van a router -edben, ha jól emlékszem.
Előtte 32-es volt?
Csak azért kérdem, mert kíváncsi vagyok a különbségre!
Jobb, gyorsabb valamivel, mint a 32-es?

Üdv : Energie Zolee

(#26739) Cadal válasza Cadal (#26700) üzenetére


Cadal
őstag

Erre valaki? Hogy esetleg lehetne gyorsabbá tenni?

(#26740) poli27 válasza energiezolee (#26738) üzenetére


poli27
veterán

Szia

Igazából csak azt vettem észre, hogy több torrent is tud futni egyszerre, ami nem okoz lassulást.Mivel 2x annyi rammal gazdálkodhat.

(#26741) Csarlee válasza Cadal (#26739) üzenetére


Csarlee
tag

Helló!

Nem én vagyok itt a legnagyobb guru, de tudni kellene egy pár dolgot, hogy kitaláljuk mi a gond:

- kábeles vagy wifis kapcsolat van a router és a gép között amire másolsz?
- mekkora a sávszélessége a kapcsolatnak elméletben?
- mit csinál közben a router? van-e rá más eszköz kötve amin esetleg letölt/feltölt valamit?

Egyébként nekem openwrt van rajta, az Alex-féle új, és 7-8 MB/s a másolás linux alól gigabites kábeles kapcsolattal úgy, hogy közben a routeren fut ~40 torrent összesen 200 Kb uploaddal...

(#26742) Cadal


Cadal
őstag

Nos, akkor pontosítok:

1; Az asztali gép (konfigot lásd adatlapon) és a router közt UTP kábeles kapcsolat van (CAT5E).
2; Elméleti sávszélesség? Hátőő a router (mint tudjuk :B ) gigabites, az alaplapi hálókari is gigabites, a kábel szerintem megfelelő kategóriájú. A routerre csatlakoztatott külső meghajtóban egy 3,5"-os 320 GB-os vinyó van, ha usb-s kapcsolattal van a gépre dugva, akkor szépen hozza a maximális írási és olvasási értékeket (Seagate Seadisc).
3; Ha semmi mást nem csinálok ,csak bekapcsolom a gépet és egy nagy fájlt (pl egy filmet) rámásolok, akkor is lassú 2-3 MByte/s.

A gyárin kívül még nem használtam másmilyen firm.-t Igazából nálam csak a klasszikus értelembe vett szerepet tölt be a router. Wifit oszt meg, rátettem egy USB-s háttértárat amit a hálózaton levő gépek elérnek, és ezt használom média servernek is. kb ennyi.

(#26743) poli27 válasza Cadal (#26742) üzenetére


poli27
veterán

Szerintem probáld meg feltenni ezt a vargalex firmwaret : [link] , hátha a gyárival valami nem az igazi. Ezzel a firmwarrel kapsz extra beállítási lehetőségeket pl :)

(#26744) Begi válasza Cadal (#26742) üzenetére


Begi
senior tag

Milyen fájlrendszer van a vinyón?
Valószinűsitem, hogy NTFS. Ha igen, akkor ne is várj sokkal jobb eredményt a gyári fw-től:(

(#26745) energiezolee válasza poli27 (#26740) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Az is több mint a semmi :)

Köszi az infót!!!

#26743
Nagyon sok extra beállítást kapsz Cadal :D

Én majd 1 évig használtam gyárival, de már bánom, mert csak a gondok voltak vele!!!
Ég és Föld a különbség!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#26746) woodworm válasza Cadal (#26742) üzenetére


woodworm
veterán

Ennyit tud a gyári firmware. Sőt ntfs-re formázva az openwrt sem virgonckodik. A topikban rákeresve találsz teszteket.

(#26747) Doux


Doux
csendes tag

Sziasztok,
ezzel van tele a rendszernapló:
May 13 09:53:44 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[2381]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
May 13 09:54:17 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[2381]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
May 13 09:54:21 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[2381]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
May 13 09:54:29 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[2381]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
May 13 09:54:45 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[2381]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address

Amúgy minden megy 10napos uptime de ezt írja azóta :D
/vargalex v1.02.1-ReBuilded r30402 / LuCI Trunk (trunk+svn8655)/

(#26748) rudi77


rudi77
tag

Felraktam a vargalex frimware-t és nagyon megvagyok vele elégedve.
Két kérdés merültt fel bennem.
1. Hogy lehet beállítani hogy kívülről ne tudjanak pingelni?

2. PPPoe: ha megszakad a net mennyi idő múlva próbálkozik újra felcsatlakozni a netre?
(ddwrt alatt nagyon gyors volt remélem itt is gyors lesz)

(#26749) raidx válasza Cadal (#26700) üzenetére


raidx
őstag

A pontos értékekre már nem emlékszem, de mikor még gyári firmware volt a routeren bosszantóan lassú volt. Arról már ne is emlékezzek meg, ha a 10/100-as kártyával rendelkező gépről akartam használni. Inkább dugdostam a gépek között winyót!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26750) poli27


poli27
veterán

Rendszer
Router név OpenWrt
Router modell TP-Link TL-WR1043N/ND v1
Tűzfal verzió vargalex v1.02.1-ReBuilded r30402 / LuCI Trunk (trunk+svn8655)
Kernel verzió 2.6.39.4
Helyi idő Sun May 13 10:40:23 2012
Működési idő 11d 22h 31m 30s
Átlagos terhelés 0.63, 0.34, 0.37

Nekem elég jól megy a vargalex firmware :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.