Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv Mindenkinek!

A Transmission - ban a tiltólistát szeretném használni...

A "http://www.example.com/blocklist" címről frissülne a beállítás szerint, de az mnt\transmission\blocklists\blocklist.bin nem tartalmaz adatot. Kiírja, hogy frissült, de 0 adatot tartalmaz. :((

Vigyorka

(#26602) fjanos951


fjanos951
tag

Üdv. Mindenkinek!
TP-Link routert készülök venni. Kérdésem az lenne, hogy a későbbiek során, ha eljön az IP6 ideje, akkor ezek a routerek (WR1043ND és WR842ND) OPEN-WRT-vel alkalmassá tehetők lesznek annak kezelésére. A másik kérdésem Alexhoz szólna, hogy az általa buildelt firmware a WR1043ND-re tudja-e USB-n megosztani a nyomtatót?
Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#26603) vargalex válasza fjanos951 (#26602) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Persze, OpenWrt alatt megy az IPv6.

És természetesen a build-emben benne van a nyomtató támogatás (megosztás) minden támogatott típus, így 1043ND és 842ND esetén is.

Alex

(#26604) mobal


mobal
MODERÁTOR

Hello!

A phpMyAdmin -t próbálom életre kelteni. Ezt kapom:

phpMyAdmin - Error
Cannot start session without errors, please check errors given in your PHP and/or webserver log file and configure your PHP installation properly.

Merre felé lehet a probléma? php.ini elvileg jó, de mutatom, továbbá ezt mi okozza?

[Thu May 10 12:01:50 2012] [error] [client 192.168.1.124] File does not exist: /home/.www/favicon.ico
[Thu May 10 12:01:56 2012] [error] [client 192.168.1.124] PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php/pdo-mysql.so' - File not found in Unknown on line 0
[Thu May 10 12:01:56 2012] [error] [client 192.168.1.124] PHP Warning: Module 'gd' already loaded in Unknown on line 0
[Thu May 10 12:01:56 2012] [error] [client 192.168.1.124] PHP Warning: Module 'mysql' already loaded in Unknown on line 0

[L:http://pichost.szunyi.com/kepek/20120510-u1bup28tgu.png]Phpinfo[/L]
[Thu May 10 12:01:56 2012] [error] [client 192.168.1.124] PHP Warning: Module 'PDO' already loaded in Unknown on line 0

Phpinfo: [link]

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26605) vargalex válasza mobal (#26604) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A php-mod-pdo-mysql csomagot feltetted? A file egyébként ott van?

Alex

(#26606) mobal válasza vargalex (#26605) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hello!

Igen, a php5-mod-pdo-mysql csomag fenn van. Továbbá a file ott volt, csak pdo_mysql.so néven, most csináltam egy rá mutato linket jól. De a phpMyAdmin még mindig makacskodik.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26607) fjanos951 válasza vargalex (#26603) üzenetére


fjanos951
tag

Köszi gyors válaszodat. Ha a buildelt firmware-edet rátöltöm, akkor utána már nem kell mást csinálnom, működik a router, mert én nem ismerem a linuxot, ezért kérdezem ezket.
(Persze jelszó stb kivételével)
Üdv. János

[ Szerkesztve ]

(#26608) vargalex válasza fjanos951 (#26607) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, alapesetben, ha DHCP-s neted van, akkor semmit nem kell állítani. De (majdnem) minden megoldható a webes felületen (többek között a nyomtató támogatás bekapcsolása is).

Alex

(#26609) fourstar


fourstar
csendes tag

Sziasztok ilyen routem van a fő gond openwrt-vel hogyan lehet megoldani hogy a t-home speedtouch legyen a dhcp server? ezenkivül még van 2 router bridge-ben es azoknak erdeti firmware-llel a thomson adja az ip-t igy a windows-ban a csatlakozáshoz az automatikus csatlakozást használom nem akarom állandóan írogatni a fix ip cimeket amikor a 1043 ra akarok csatlakozni. és akármit csinálok a speedtouch nem ad ip-z a 1043-nak hogyan lehet megszabadulni a 1043 openwrt dhcp dns önkényeskedésétől? a masik 2 router gyari firmware-rrel semmi kerdezés nelkul gond nelkul mukodik automatikus csatlakozással de az openware-nem enged a speedtouchnak. Már eltávolitottam a dnsmasq csomagot is akkor se már 4 hete küzdök ezzel kérem valaki segitsen. Köszi előre is

(#26610) fourstar


fourstar
csendes tag

Szia Alex tudsz segiteni ebben az elöbbi témában a te verziód van fenn de nagyon elakadtam

(#26611) fourstar


fourstar
csendes tag

tipikus probléma T-home IPTV speedtoch 2 access point a bridge-nek a thomsontol utana a 1043 mint fő router tehát kissé összetett mert az IPTV-t is továbbitani jell a bridge-n keresztül.

(#26612) molac


molac
csendes tag

Sziasztok!
Az OpenWRT Vargalex Build v1.02 van feltöltve a WR1043ND-s routeremre. 2 gép csücsül rajta. Az egyiket a lányom használja és arra (IP cím v. MAC alapján) szeretnék egyedi szabályokat beállítani. Csak 6-8 weboldal elérését szeretném engedni.
Hogyan tehetném meg?
THX

(#26613) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nah ez a baj közben, rájöttem:

Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/.www/tmp/sess_03ed937d4c5db07e1bb96e21ca415d2a, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /home/.www/index.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/.www/index.php:2) in /home/.www/index.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/.www/index.php:2) in /home/.www/index.php on line 2

Warning: Unknown: open(/home/.www/tmp/sess_03ed937d4c5db07e1bb96e21ca415d2a, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/.www/tmp) in Unknown on line 0

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26614) vargalex válasza fourstar (#26609) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Kicsit pontosítsunk. A Speedtouch router egy lan csatlakozójára kötnéd az 1043ND WAN csatlakozóját? Vagy szeretnéd, hogy az 1043ND-re csatlakoztatott eszközöknek is a Speedtouch osszon IP-címet (azaz azonos tartományba legyenek)? Ha nem, akkor ha a Speedtouch is 192.168.1.x tartományt használ, akkor az 1043ND LAN interface-jának állíts be pl. 192.168.2.1-es IP-t.

Alex

(#26615) vargalex válasza molac (#26612) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha IP-kre akarsz tiltani, akkor egyszerűen LAN-WAN irányú tűzfal szabályokkal. Ha URL string-re, akkor az v1.02.1-ReBuilded, illetve v1.1.1_beta3 (vagy korábbak v1.1) firmware-ban található iptables szabályokkal.

Alex

(#26616) Intruder2k5 válasza vargalex (#26598) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem is pont ezekkel megy az rtorrent...

Global Down 100
Global Up 10
Down / torrent 20
Up / torrent 2

Szerintem is tök felesleges 200 kliens, amit tud a router, azt így is bőven eléri sebességben, manapság olyan sok a seed szerveres, és az optikai, és egyéb, valóban szélessávú netes, akik nagy feltöltéssel bírnak.

(#26617) mobal válasza mobal (#26613) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Rossz volt a config. Most már működik, sikerült elindítani a phpMyAdmin, cserébe marha lassú! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26618) fourstar válasza vargalex (#26614) üzenetére


fourstar
csendes tag

A speedtouch router adott azt nem lehet ki venni a láncból, utána jőn egy AP azután még egy AP a kettő között bridge csak wep lehet utána jőn a 1043. Arra van téve a az STB meg ez a fő router ezen van openwrt ezen akarok dolgozni. elején, végén kábel WPA-val középütt wifi wep-ppel tehát a win7 alapcstlakozással minden automata dinamic tudok csazlakozno mind 3 routerra de nem a 1043-ra hogy állitgassak dolgokat nem beszélve a 1043-on a net a probálgatások végett átlag naponta 2x van a többi esetben kénytelen vagyok csatlakozni valamelyek egyénb routerral, na ilyenkor állandóan az adaper beállitások jönnek mindent kitőlteni utána persze ha megint a 3 roter valamelyikére akarok csatlakozni megint minden automata ( speedtouch DHCP) ezt naponta eljátszom kb 30-40 alkalommal ezért kéne hogy a 1043 kapjon ip-t a speedtouchtol ne kelljen semmit beirni a csatlakozáshoz. Ez az egész azért van mert a 2. stb a 1043-ra csatlakozik és probálom valahogy életre kelteni egyenlőre semmi sikerrel és és ide oda kell váltanom a net amit a beállitások miatt a 1043 nem ad és a másik 3 router között hogy ujabb infot szerezzek hogyan tudnám életre kelteni az stb-t a 1043-on keresztül, és közben állithatom a vlanokat és sok esetben nem sikerül a net a 1043-on keresztül. Tehát amit kérdeznék : hogyan tudok IPTV-t átvinni a 1043-ra csatlakoztatott STB-re vagy ha tovább kell kisérleteznem hogyan kaphat a 1043 ip-t a speedtouchtol hogy ne kelljen állandóan naponta több százszor az adapter beállitásokat módósítani? Előre is köszönöm a segítségedet.

(#26619) vargalex válasza fourstar (#26618) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ezt a hozzászólást google translate-val sikerült előállítani?

IPTV-hez elvileg ez kell. Persze nem állítom biztosan, mert kábeltévém van.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#26620) fourstar válasza vargalex (#26614) üzenetére


fourstar
csendes tag

Szerintem azonos tartományba kell lenniük az STB miatt és annak a speedtouch kell hogy adjon IP-t

(#26621) fourstar válasza vargalex (#26619) üzenetére


fourstar
csendes tag

Nem ezt az elmúlt hónap kemény munkájával sikerült előállítanom. Nincs tipped az stb másik routeren dologgal kapcsolatban ?

(#26622) fourstar válasza vargalex (#26619) üzenetére


fourstar
csendes tag

Lejhet hogy kicsit magyartalan de már nagyon fáradt vagyok hetek óta 3-4 órát alszom hogy megoldást találjak.

(#26623) vargalex válasza fourstar (#26621) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Olvastad a linkelt hozzászólást?

Alex

(#26624) fourstar válasza vargalex (#26619) üzenetére


fourstar
csendes tag

Hát igen ezekből a verziókból már sok tizet kipróbáltam de eddig egyik se müködik

(#26625) fourstar válasza vargalex (#26623) üzenetére


fourstar
csendes tag

igen kiprobálom ezt is bár kevés a remény mert van itt szó vlanokról igmpproxyról mindenféle tüzfal beállításokrók de semmi sem müködik.

(#26626) mobal


mobal
MODERÁTOR

Helló!

Az /etc/hosts fájl tartalma a következp:

127.0.0.1 localhost.

Mégis, ha localhost -ra hivatkozom, nem látja a hozzárendelt ip -t (127.0.0.1). Mi lehet a gond?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26627) CyDoN


CyDoN
senior tag

Üdv,
Este felokosítom megint a 1043ND-met, remélem lesz itt valaki aki majd tud segíteni, ha elakadnék! Teljesen új terület ez nekem :)

Előre kérdeznék ha lehet!
Most is a Vargalex féle FW van rajta, de wifi valami miatt megállt és nem érem el az eszközt csak kábelen! HDD is van rajta, a Transmission miatt, ami most is szépen fut! Most, hogy láttam van új FW gondoltam felteszem rá! Van esetleg valami amire különösen figyelnem kellene?

(_._)

(#26628) fourstar válasza vargalex (#26623) üzenetére


fourstar
csendes tag

A másik probléma ( alap estben az STB-nek kapni kell IP-t a speedtouchtol anélkül semmi sincs) ha van IP (ehhez egy vlan-non keresztül kell menni a netre a speedtochon keresztül igy a speedtouch látja az STB-t és ad neki IP-t) ha ez meg van akkor 10 mp-ig van adás ( mivel eddig megy a TCP utána jönne az multicast UDP-n keresztül na ez a pont ameddig sehogyan nem sikerül eljutni. Ha csinálok egy vlant az IPTV-nek és ezt a csatlakozást a tagged modszerrel megoldom hogy a wan legyen a lan akkor a speedtouch látja az STB-t ad neki IP-t viszont nics netem a 1043-on valamint a 10 mp TCP után a multicast is véget ér. Hát röviden ennyi a gond ezért kell egy IP a 1043-nak a speedtouchtol hogy ne ke kelljen állandóan írogatni ha egy másik routeren keresztül vagyok kénytelen menni a netre ujabb infoért. Kössz ha bármilyen támpontot tudsz adni

(#26629) vargalex válasza fourstar (#26628) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Így próbáltad a WAN portot LAN-nak állítani?

Alex

(#26630) fourstar válasza vargalex (#26623) üzenetére


fourstar
csendes tag

Ugy néz ki kb 5 perce az egy honapi szenvedés után végül a 1043 is meghalt kb 5 perce raktam fel a sysupgradeded és ugy tünik meghalt a 1043 csak a pwr viéágit töbsször kihuztam vártam egy percet de semmi tovább. Végleg elpusztult vagy életre lehet kelteni ? van tipped mit csináljak ?

(#26631) vargalex válasza fourstar (#26630) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha a sys led felvillan áram alá helyezéskor, akkor soros porton menthető. Vagy garanciális ügyintézés.

Alex

(#26632) fourstar válasza vargalex (#26631) üzenetére


fourstar
csendes tag

a sys led folyamatosan világit a többi 1x felvillan a sys pedig világit folyamatosan . nincs valami trükk a felélesztésre?

(#26633) vargalex válasza fourstar (#26632) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem a power világít folyamatosan?

Alex

(#26634) fourstar válasza vargalex (#26633) üzenetére


fourstar
csendes tag

de sajnos az az első a sys nem villan fel

(#26635) vargalex válasza fourstar (#26634) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egy pillanatra sem? Mert elvileg olyan állapotra nem lehet flash-elni OpenWrt alól.
Egyébként soros élesztésben Budapesten tudok segíteni.

Alex

(#26636) fourstar válasza vargalex (#26635) üzenetére


fourstar
csendes tag

de fevillan a többi leddel együtt kb fél másodpercre. tanulság 1 : sysupgradet soha nem szabad flashelni ( sokszor cserélgettem már a te verzióidat (nem sysupgrade) soha semmi gond. 2 olyan routert kell venni amelyiken van soros port meg JTAG és problema egy szál se.
Valamikor beszélgettünk a tv-inkről ott már semmi gond van u-boot hozzáférés igy azt csinálok vele amit akarok. Na ilyen lesz a következő routerem , még1x nem szivom meg mert ugyis machinálni fogom a korlátokat kiszedni belőle. Ezért egy WNDR3800-ra gondoltam mi a vélemény jó vétel ? te is támogatod a build-del ez a router meg alkatrész lesz a proci jo benne meg a flash is , majd jo lesz valamire. Tudomásod szerint nincs olyan megfizethető router amivel az IPTV-vel nem kéne tovább görcsölnöm?

(#26637) vargalex válasza fourstar (#26636) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem a sysupgrade-val van baj. Ez sajnos mindenféle firmware felrakása (akár gyárira gyárit) esetén is előfordul.

Az 1043ND-n is van soros port, recovery mode nincs (ami pl. a D-Link DIR-825-ön, a Netgear WNDR3700-on van).

A WNDR3800 szerintem egy jó router.

IPTV-ről nincs tapasztalatom, de ahogy utánaolvastam, egyszerű port forward elég hozzá.

Alex

(#26638) fourstar válasza vargalex (#26637) üzenetére


fourstar
csendes tag

Ez jónak tűnik http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_16551-16551.html , ok jó is lenne ha ezzel a megoldással a 2. routeren keresztül csatlakozok a netre ( magyarul miközben csatlakozva vagyok el tudom érni a 2. router kezelőfelületét) ez így igaz? mert akkor ez jó megoldás és kap is IP cimet at STB? 2. akkor mindenképp olyan routert vegyek amin van soros port meg JTAG , mert mindenképp babrálni fogom? 3 a boot loader korlátozás nélkül elérhető ezeken a routereken ellentétben az LG tv-kkel ahol machinálni kell hogy hozzáférj?

(#26639) Mazsika válasza vargalex (#26600) üzenetére


Mazsika
őstag

Rendben remélem így is jó lesz... akkor ha én csak hajnalban akarom járani (2-7) ig, akkor 127 a napok, 420-nál kezdem, és 120-nál van a vége igaz?
Remélem így is jó lesz, húgom és az albérlők nem díjjazák, hogy napközben a router torrentezget! :)

Dáccsika

(#26640) poli27 válasza fourstar (#26638) üzenetére


poli27
veterán

Megpróbálhatnád, a szerkesztés gombot esetleg 5 percig tudod szerkeszteni a hozzászólásodat ! Így nem irkálnád tele felesleges postokkal a fórumot, a modik se szeretik....

Köszi !

(#26641) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés de hátha....

Lehetséges egy 1043 vargalex buildel hogy pl p-ck nélkül ftp n másoljak?

Tehát a 1043+hdd ról egy "ftp szerverre" és fordítva? Esetleg a másolás elindítása idejéig használni csak a pc-t?

Köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#26642) nimfas válasza huliganboy (#26641) üzenetére


nimfas
addikt

Szerintem megoldható... én egyszer próbáltam akkor ment...

Annyit kellett csinálni, hogy Putty-n beléptem a routerbe, majd beírtam, hogy mit és hova szeretnék küldeni... és a parancs végére kellett egy "&" jel... és ha bezártam a putty-t akkor sem állt le a másolás...

Ha jól tudom "screen" alatt sem szakad meg a folyamat, de majd mindjárt jönnek a szakik ;-)

(#26643) Marcelldzso válasza huliganboy (#26641) üzenetére


Marcelldzso
tag

Szia!

Így van screen alatt nem szakad meg a folyamat.

MC-be ha belépsz akkor a felső menüsoron a bal vagy jobb menüben már meg is van amit kerestél! ;]

De most én kérdezek:

Miért nem működik a dlna szerver? 0 fájlt talál. /mnt van megadva.
Azon belül van még transmission/done/filmmappa/film.avi

Miért nem találja? :O

(#26644) huliganboy


huliganboy
addikt

Marcelldzso

nimfas

Srácok köszi a tippet ez nekem menne is de most gondolkozom hogy aki másolna tőlem az ilyenekhez sík hülye..... Esetleg valami webes felületű megoldás mely egyszerűen elérhető és másolható mint a transmission webes felülete ?

Köszi

(#26645) Marcelldzso válasza huliganboy (#26644) üzenetére


Marcelldzso
tag

akkor sajna passzolom :S

(#26646) nimfas válasza huliganboy (#26644) üzenetére


nimfas
addikt

Miért nem csinálsz neki egy FTP hozzáférést... adott login-passwd párossal, be tudod zárni a saját dir-jébe... és kész ?

Total Commanderrel bárhonnan be tudna lépni és kész....

(#26647) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

120kb/s :D vinyóról gépre másolás. :D
4 mega cache van a transmissionnak 80 szál globál torrentenként 15. De most jelenleg nincs forgalom ott csak idle-ben van.

(#26648) Marcelldzso válasza Marcelldzso (#26647) üzenetére


Marcelldzso
tag

megint lejárt időlimit....
interfészeket újracsatlakoztattam és megjavult. 1.62mb/s. 300mbites hálón? Azthittem wifin keresztül legalább a 11megát azért el fogja érni :)

(#26649) Intruder2k5 válasza Marcelldzso (#26648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a kliens is 300Mbps-re képes n szabványos darab, akkor illene neki!

(#26650) Marcelldzso válasza Intruder2k5 (#26649) üzenetére


Marcelldzso
tag

WN821N a cliens 90%-os jelerősséggel. Mondjuk sebességre csak 130MB/s-et ír windowsban... :{
Kezdem elveszteni a fonalat :D Nem jó valami country code vagy mi? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.