Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) LÁZ válasza #57919488 (#9300) üzenetére


LÁZ
addikt

obliban nekem nagyon adta a cyrodill pet shop mod, egy imp-el toltam, fejlődött velem, varázslatokat tanult, és volt egy csontja, amivel hivni lehetett, ergo nem tudott elveszni...

meg is nézem csinált e vki ilyesmit skyrimhez.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9302) pcMANiac válasza #57919488 (#9300) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Egy ideig bírtam a kisérőket, de aztán nekem is elegem lett belőlük és inkább avatarokat idézgettem, azokkal ilyen gond nincs. :)

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#9303) AthlonXP válasza pcMANiac (#9302) üzenetére


AthlonXP
őstag

"avatarokat idézgettem"....

Azt hogyan csináltad?

Amúgy ezek is ilyen segítők, fejlődnek veled együtt, vagy mire jók, mennyi féle van belőlük?
Bocsi, de teljesen láma vagyok a Skyrimhez ilyen szempontból, ez az első része amit kipróbáltam, sosem játszottam még vele. :B
De megnézem majd az Obliviont meg az előző részt is, ahogy láttam azok teljesen magyarul vannak ráadásul, így még jobb lesz!
Ez sem ártana már magyarítva, mert sajna annyira nem jó az angolom, hogy mindent megértsek belőle ( bár amit nagyon muszáj, azt megértem, na meg ott a végigjátszás, ha gond van :), persze a bugokat az sem védi ki, látsd feljebb ).
Persze lehet, ha magyarul lenne, akkor sem sűrűn olvasnám a szöveget, mert baromi unalmas ahogy beszélnek a karakterek, nem is értem, ez miért ilyen!
Nem egyszer volt már olyan, hogy nagy csata után leálltam beszélni vkivel, az meg úgy beszélt, mintha akkor ébredt volna fel és így félálomban motyogott vmit. Előtte meg úgy futkározott meg harcolt, mint állat! Biztos elfáradt. :))
Persze lehet az én hibám, mert a korábban említett 2 másikhoz hasonlítgatom... :B
De akkor is tetszik nagyon a játék!

(#9304) szabod válasza AthlonXP (#9303) üzenetére


szabod
senior tag

conjuration varázslatokkal

(#9305) AthlonXP válasza szabod (#9304) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hm.. köszi, meg is nézem.
Am. szerinted, melyek a legerősebb varászlatok amiket érdemes használni?

(#9306) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Na zsír, megint elakadtam!
Van az a rész Winterholdban, ahol be kéne jutni a Mage's College-be. Na oda alaból nem lehet bejutni, mert a kapu zárva van, de ott van ez a Faralda nevű nő, aki a Firebolt képességünk bemutatásáért cserébe beengedne. A baj ott kezdődik, hogy hiába mutatom meg neki, hogy képes vagyok arra a varázslatra, nem fogadja el. Megnéztem youtube-on is már azt a részt. A talajon levő ábrára lő vele a karakter, de én hiába lövöldözök rá, a csaj továbbra is csak azt hajtogatja, hogy, ha tudom, akkor mutassam meg neki. Nem értem mi a baj?
Ez ugye nem egy újabb bug?

(#9307) pcMANiac válasza AthlonXP (#9305) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Van tűz, jég, szikla avatar, de a legjobb a Dremora lord. Az a legkeményebb. Beküldöd magad előtt a dándzsönbe, aztán mire beérsz, mindenki fekszik. :DDD Na jó, nem mindig, mert brutál ellenfelek tömegesen őt is lefektetik, de tényleg erős harcostárs. El kell érni egy szintre, hogy meg tudd idézni, kopaszként nem tudod.

Nekem működött a Winterholdi bemenetel. Volt egy jel a padlón és oda kellett egy tűzavatart idézni, erre beengedett a csaj. Ha jól emlékszem, mert régen volt.

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#9308) AthlonXP válasza pcMANiac (#9307) üzenetére


AthlonXP
őstag

Tűz avatart?! WTF?
Azt írja Firebolt kell neki... Azzal ilyen tűz golyó féleséget lő ki ( nem a a Fireball-ra gondolok, bár elég hasonlóak ezek a varázslatok.. ).

(#9309) szabod válasza AthlonXP (#9308) üzenetére


szabod
senior tag

Változó, hogy mit kell. Nekem magelight kellett, de ha mondjuk ha főszál szerint előbb eljutsz ide, mint a varázslós mellékágon, akkor csak egy shout kell.

(#9310) AthlonXP válasza szabod (#9309) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, shout-tal sikerült megoldani, pedig nem azt kérte... :)

(#9311) Lui04 válasza AthlonXP (#9310) üzenetére


Lui04
aktív tag

Egyébként meg, ha újra betöltöd a mentést már mást kér.

(#9312) AthlonXP válasza Lui04 (#9311) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na igen.. :)
Amúgy "szerencsére" megint gond van... :U
Lehet velem van a hiba, de a Dragon Age 1-2 és kiegészítőiben, plusz a Mass Effectekben, többszöri végigjátszás során sem akadtam meg annyiszor, mint itt az elmúlt néhány órában!...

Amikor összehívják a tanácsot a Greybeardséknál, akkor a tanácsteremben lévő megbeszélés közben megakad a játék...
Nem fagy le vagy ilyesmi, hanem folyamatosan megy a megbeszélés, majd egyszercsak elhallgatnak, amikor mindenki a velünk szemben ülő ember, bal oldalán levőre figyel. Gondolom neki kéne valamit mondani, de semmi sem történik, csak nézelődnek mindenfelé, de senki nem mond semmit. A játék megy tovább, van hang, körbe lehet nézni, stb. Szóval csak simán elhallgatnak és annyi. Ilyenkor mi van?

(#9313) pcMANiac válasza AthlonXP (#9312) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Nem ott van, hogy egy új varázslatot tanítanak neked, talán valami védelmi varázslat és azt kéne megcsinálnod?

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#9314) kiskornel válasza AthlonXP (#9312) üzenetére


kiskornel
addikt

[link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9315) AthlonXP válasza kiskornel (#9314) üzenetére


AthlonXP
őstag

A linkelt vidóban 19:40 körül, a választásnál én az alsó lehetőséget választottam. Így a jobb oldalamon ülők nem álltak fel az asztaltól és a másik ( Esbern ), aki feltartóztatta őket, nyílván az is ülve maradt, de meg is akadt a játék.
Sztm az lenne a jobb választás, nem értem miért akad meg megint, biztos vmi bug ez is. :W
Mindegy, újra megpróbálom, de idegesítő, hogy végig kell ülni a beszélgetést és semmit nem lehet csinálni közben percekig, még átlépni sem lehet a szöveget, hogy gyorsabban haladjon az ember.

[ Szerkesztve ]

(#9316) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Úgy tűnik Esber beszédeinél akadt el mindig. Amikor ő következett volna, akkor mindig megakadt a játék. így ilyenkor csináltam egy mentést, majd azt betöltöttem és betöltéskor már folytatódott a megbeszélés. Ezt el kellett játszani vagy 4-5 alkalommal, ahányszor ugye Esbern következett a beszélgetés során.
Hatalmas bugok! :(
Bár lehet az is közrejátszik a dologban, hogy Win 8 RP-n játszom ( x64 )... :U

(#9317) wikings2 válasza AthlonXP (#9316) üzenetére


wikings2
őstag

Win 7 alatt Esbern nekem csacsogott bug nélkül az alapverzióban is :(

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#9318) AthlonXP válasza wikings2 (#9317) üzenetére


AthlonXP
őstag

Akkor ez lesz a probléma, lehet.
Sajna kipróbálni nem tudom, mert csak a Win 8 van fent...

(#9319) Youri válasza AthlonXP (#9318) üzenetére


Youri
veterán

egy rc-t használni elsődleges oprendszernek :U

RTX ON

(#9320) Jorus válasza AthlonXP (#9316) üzenetére


Jorus
nagyúr

Eleinte, még a nagyobb patchek megjelenése előtt valóban akadt néhány bug, de azok rendszerint nem ilyen jellegűek voltak, bár akadtak ilyen 'megakadós' problémák is, ez tény. Azóta azonban négyszer végigtoltam a gámát, és ilyesmikkel nem találkoztam egyszer sem. Amikbe belefutok, azok grafikai, textúra illesztési hibák, nem a játékmenettel kapcsolatosak. Az általad említett bugokat a nem megfelően patch-elt, vagy tört játék szokta okozni. Illetve esetedben lehet, hogy a W8 kavar be.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9321) kiskornel


kiskornel
addikt

Az eredeti billentyűzet kiosztás szerint az ALT gombbal gyorsítom meg a futást. Ilyen az Oblivionban nem volt. Na mindegy, mikor nagyon szarul állok és sok az ellenség, kénytelen vagyok kicsit kifutni a forgatag közepéből. Viszont elég erősen szoktam potionozni, ahhoz meg kell nyomkodni a TAB gombot.

El lehet képzelni milyen xar, ha futsz, mint az állat, be akarsz lépni az INV-be erre leteszi a tálcára a Skyrimet, mondván ALT+TAB gombot nyomtál, és ablakot vált.

Ki, hogy változtatná meg a bill. kiosztást, hogy még "kézre álljon"... (bár ezek után már kötve hiszem, hogy fog)

(#9316) AthlonXP: biztos, hogy a latest patch fent van?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9322) Phvhun


Phvhun
őstag

Sziasztok, valamikor egész sokáig elvittem a játékot, viszont abba kellett hagynom.
Most meg megjött a fless hogy végigvigyem, viszont ha már nagyon a végefele voltam, akkor lehet nem kezdek neki, mert akkor már nagyrészt ismétlés lenne.

Már megtanultam egy két kiáltást, be tudtam menni abba a hegyi kolostorba, de a második erőtér még nem nyílt ki. Csatlakoztam a varázslókhoz is.
Kinyitogattam már egy pár ilyen kriptát is.
Nem tudom hogy a sztori fő szála melyik volt, ugyhogy nem tudom mi alapján lehetne beazonosítani, hogy kb hány %-nál tarthattam, tudna valaki segíteni?

(#9323) Jorus válasza kiskornel (#9321) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mivel én rendszerint semmit sem adok Stamina-ra (rendszerint íjjal és spellekkel harcolok, így nincs rá szükség), ezért sokra nem mennék a futással, szal amikor menekülni kell, akkor Wuld-Nah-Kest! Thu'um (Whirwind Sprint), és már ki is röppentem a csávából.
A helyedben az inventory gyorsbillentyűjét letenném vmi kézre eső helyre, mondjuk nekem a B kézre áll, és az gyorsabb is, mert egyből az inventoryba visz, szemben a Tabbal.

Phvhun:a főszál a kolostor volt, de még eléggé az elején jársz, ha tényleg csak ennyit vittél véghez a játékban. A céhes és a mellék-küldiket is figyelembe véve talán 8-10%-nál járhatsz.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9324) AthlonXP válasza Youri (#9319) üzenetére


AthlonXP
őstag

Most miért ne?

Semmi gond nincs vele, egyetlen kékhalálom nem volt még, pedig a legelső pre-béta óta fent van a Win 8. Minden simán megy vele, majdnem. Oké, ATT nem megy, nincs hivatalos AMD driver ( de ez az AMD hibája, nem a Windowsé ), bár a Win által leszedett simán jó, csak ugye a testreszabhatóság hiányzik.
Minden játékom ( Shiftek, Dragon Age-ek, Mass Effect-ek, Drakan, Prototype-ok, Dirt 2-3, COD-ok, MoHAA, German Truck S., Fallout 3, Dead Space 1-2, Duke Nukem F., TDU 2, stb ) gond nélkül megy alatta ( A Stalker SoC mondjuk pont nem, de folyamatban van a megoldás keresése ).
Meg az a néhány program is megy szépen, amit a korábbi rendszereken használtam, az IE10-zel sincs gondom, csak azt használom pedig. Szóval nincs okom mást használni, az meg, hogy itt előfordulnak ilyen hibák, hát ez van sajna, majd a véglegessel talán már nem lesznek bajok, addig meg úgy is jön vmi patch még biztosan a játékhoz is, meg lesz rendes VGA driverem is ( ha más nem, akkor az új nvidás karimhoz, amit egy hónapon belül tervezek venni ).
Aztán majd újra el kezdem a játékot előlről, mert ahogy látom, elég magas az újrajátszhatósági faktor úm. :)

(#9325) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sikerült végig vinnem! :)
Ami azt illeti, aránylag hamar, bár nem tudom hány óra alatt és persze csak a főszálat ( végigjátszás leírásai alapján ), szal a mellékküldik kimaradtak, de folytatható a játék szerencsére, így nincs gond. :)

(#9326) Youri válasza AthlonXP (#9325) üzenetére


Youri
veterán

Persze, hogy folytatható, ennek a TES-nek mindig csak egy szála a főszál

RTX ON

(#9327) AthlonXP válasza Youri (#9326) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, örülök is neki. A játékot eddig nem ismertem, fentebb írtam, hogy ez az első Skyrim rész amivel játszottam eddig...

(#9328) kiskornel válasza AthlonXP (#9327) üzenetére


kiskornel
addikt

Én felfüggesztettem a főszál játékot. Azt írták az egyik cikkben, hogy 20-24-es szintet érdemes elérni, mire megkezdem a főszálat.
Így inkább nekiálltam felfedezni, feltölteni a térképet jelzésekkel.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9329) Jorus válasza AthlonXP (#9327) üzenetére


Jorus
nagyúr

Skyrim csak egy van. A sorozat címe The Elder Scrolls, az 5. epizód címe Skyrim (a kontinens, vagyis Tamriel azon, észak-keleti része, ahol jelen történet játszódik - a 3. rész Morrowinden, a 4. Cyrodiilen, stb.).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9330) AthlonXP válasza Jorus (#9329) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na ebből is látszik, mennyire kezdő vagyok még ebben a sorozatban! :))
Azt hittem a Skyrim az alap, fő cím és a többi ( pl. Oblivion ) a mellékcíme.. :B
De megnézem majd azokat is mert ez után már érdekel az is, főleg, hogy azok magyarul vannak már.

(#9331) Youri válasza AthlonXP (#9330) üzenetére


Youri
veterán

Pedig a címe is az, hogy The Elder Scrolls V: Skyrim

RTX ON

(#9332) AthlonXP válasza Youri (#9331) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, benéztem a dolgot, na.. :)

(#9333) wikings2 válasza kiskornel (#9321) üzenetére


wikings2
őstag

Nekem a Return to Castle Wolfenstein óta a shift a futás a ctrl a gugolás :P

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#9334) AthlonXP válasza wikings2 (#9333) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ez legtöbbször így is van a játékokban. Persze akad 1-2 lázadó, aki szerint ez nem jól van ( akár csak a WASD négyes )... :U

(#9335) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Most kezdtem újra játszani, főleg hogy itt a dawnguard.
Egy bérgyilkos tipusú karaktert épitenék ijjal és tőrrel.
Nem tudom megoldható valahogy neki a heavy armor használata?

Más: Hogyan tudom most használni a DawnGuardot? Nekem eredeti skyrim-em van....
Köszönet! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9336) Lui04 válasza freelanced (#9335) üzenetére


Lui04
aktív tag

Dawnguard nálunk még nem jelent meg, így sehogy. Majd valamikor kora ősszel jön elméletileg.

"Egy bérgyilkos tipusú karaktert épitenék ijjal és tőrrel.
Nem tudom megoldható valahogy neki a heavy armor használata?"
- Azt használsz amit akarsz, nincs megkötve a kezed a fejlődésben, bár ha lopakodni akarsz, akkor kicsit hátrányból kezdesz majd a nehéz páncélzat miatt.

(#9337) Youri válasza Lui04 (#9336) üzenetére


Youri
veterán

greenmangaming-en megvehető

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#9338) freelanced válasza Lui04 (#9336) üzenetére


freelanced
addikt

Értem de ahogy haladok a vége felé ha jól emlékszem van valami olyan perk hogy nem számit az armor vagy valami ilyesmi nem? Mindjárt megnézem.

Valakinek van innen Mage illetve Warrior tipusú karakter? Sokak szerint a warriorba bele lehet unni, érdekelne hogy igaz-e. Illetve, hogy a Mage mennyire élvezetes, mert úgy láttam elég sok varázslat áll rendelkezésre és lehet hogy többrétű mint egy másik beállítottságú karakter.
Nektek mi a véleményetek? :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9339) Youri válasza freelanced (#9338) üzenetére


Youri
veterán

dualos warriorral masteren senki sem állíthatott meg, ez valóban unalmas volt egy idő után

RTX ON

(#9340) Lui04 válasza Youri (#9337) üzenetére


Lui04
aktív tag

És ez legális?

(#9338) freelanced: Igen, van ilyen perk, de az ág magasabbik részén. Ezért írtam, hogy az elején hátrányban leszel.
Én egy íjász/idéző karakterrel játszottam, de így is néha meguntam, így fokozatosan toltam a karaktert íjászatról conjuration felé.

(#9341) Youri válasza Lui04 (#9340) üzenetére


Youri
veterán

hivatalos viszonteladó

RTX ON

(#9342) freelanced válasza Lui04 (#9340) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. Nekem a Daedric páncél miatt kéne de az úgyis a vége felé van.
Mondjuk most assassin vagyok elvileg mégis karddal irtom a tömeget o_O lehet hogy warriornak kéne állnom :F

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9343) Lui04 válasza Youri (#9341) üzenetére


Lui04
aktív tag

Azt tudom, arra értettem, hogy így megkerülöd a régiózárt.

(#9344) Youri válasza Lui04 (#9343) üzenetére


Youri
veterán

Ha a viszonteladó nem alkalmaz régiózárat, akkor nincs. Magyar ip-ről, magyar adatokkal, magyar kártyával, euróban fizetve veheted meg.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#9345) kiskornel válasza freelanced (#9338) üzenetére


kiskornel
addikt

Egy 5let. Szétszórtan a terepen vannak Standing Stone-ok. Ezek egyike a Hevy armor súlyát lecsökkenti 0-ra. Solitude mellett található ÉNY-on a Steed Stone. :K

szerk.: nem, 100-zal növeli a hordozható súlyt :(

szerk2: mondjuk én úgy vettem észre, felgyorsult a karakter tőle... ezért gondoltam, hogy a páncél súlyát csökkenti.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9346) freelanced válasza kiskornel (#9345) üzenetére


freelanced
addikt

:C
Nem baj azért köszönöm. Bár ahogy látom tőrrel és ijjal (csak azzal) nem lehet megélni :D
Szerintem kicsit tolok a kardra meg néhány varázslat se fog rosszul jönni... :R
Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9347) Lui04 válasza Youri (#9344) üzenetére


Lui04
aktív tag

Értem, köszi az infót. :R

(#9348) Jorus válasza freelanced (#9346) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó Archery-vel és Sneak-kel simán végig lehet vinni a játékot, sőt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9349) KicsiPaszuj


KicsiPaszuj
tag

Látom, páran panaszkodnak, h unalmas vagy könnyű a játék. Modokat tudom ajánlani, elég sokuk törekszik az említett "problémákat" orvosolni.

Továbbá személyesen ajánlom a SkyRe-t, amire már egyszer felhívtam a figyelmet.

Rengeteg új perk, kiegyensúlyozottabb és izgalmasabb játékmenet.meg egyéb bla bla.

Igazából szerintem tök kötelező darab, ha valaki tudja mi az a "Project Nevada" vagy "OOO" akkor kb ez is azon a szinten van. vagy legalábbis közel.

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#9350) #57919488 válasza freelanced (#9338) üzenetére


#57919488
törölt tag

Mage a legszórakoztatóbb szerintem, Warri-ba tényleg bele lehet unni egy idő után.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.