Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) balint107 válasza Brett001 (#20997) üzenetére


balint107
aktív tag

Általában az összes fűmod jócskán visszaveszi a sebességet, de az árnyékot én a legrosszabb esetben sem kapcsolnám ki. "iMinGrassSize=40" szoktam negyvenesre tenni még így is egész jól néz ki, és sokkal gyorsabb a játék. Nemrég megpróbáltam csak 20-ason de már feleződött bizonyos helyeken az fps.

Egyébként azt a fűmodot használom, amit a real vision most ajánl, szerintem jól néz ki, sokkal jobb mint ami előtte volt.
****Na meg akartam keresni, de eltűnt wow...Mért szednek le egy ilyen modot, pedig szerintem az egyik legjobb fű mod.. 1k-sat tettem fel belőle, de nagyon jól mutat így is. Itt egy video róla, az itteni link sem jó a modhoz :/
[link]

qad

Tapasztalataim szerint minden fű modot egyszerűen lehet telepíteni a nexus mod managerrel, de ha nem használsz ilyen programokat akkor megkeresed a helyét hová kell bemásolni, de aktiválni így is kell szerintem a managerben, úgyhogy nem tudom mi jelenti az egyszerűt. A modoláshoz mindenképp kell ez progi, vagy legalább is nagyon erősen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#21002) Sólyom szava válasza qad (#20999) üzenetére


Sólyom szava
csendes tag

Verdant - az egyik legjobb fűmod. Teljesítmény szempontjából is simán vállalható.

Peace is a lie. There is only Passion.

(#21003) qad válasza Sólyom szava (#21002) üzenetére


qad
senior tag

Köszi, ezt is fel tudtam tenni simán. Durván megrántotta a gtx 970-et fps szempontjából de nagyon megérte, gyönyörű lett. Na úgy érzem most ki tudom aknázni Az afterburner programmal a kártya erejét. Rácsaptam a maximális TDP gombra hadd szaladjon a videókárty... Majd nézek még egy gpu+ mem tuningot is rá D.

(#21001) balint107
Az egyszerűbb alatt arra gondoltam hogy ne kelljen a fáljokat variálni, felülírni, esetleg előtte még valamit letölteni vagy parancsokkal állítgatni. NMM-em van, azzal letöltöttem és nem kellett csak a aktiválni
Most már tökéletes a játék.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#21004) Franklin válasza #54715584 (#21000) üzenetére


Franklin
addikt

Hogyan?

(#21005) #54715584 válasza Franklin (#21004) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem tudom volt-e másnál ilyen, vagy ez bug-e, de a küldetésekkel van egy kis probléma.
Hiába teszek inaktívvá egy küldetést, sokszor visszarakja.
Vagy éppen az ellenkezője történik, kapok küldetést, de nem lesz aktív, így sem a térképen sem a felső sávon nem jelenik meg.

Ebben az esetben úgy tudtam megszabadulni Farkastól, hogy legyengítettem, elszaladtam kicsit távolabb, inaktívvá tettem a küldetést és csináltam egy mentést.
Így az új betöltésnél már nem volt aktív, bele tudtam kezdeni másba. Bár ez is több próbálkozásra sikerült csak.

(#21006) Franklin válasza #54715584 (#21005) üzenetére


Franklin
addikt

Aha, akkor nekem is valami ilyesmi gondom lehet.

Már tagja vagyok a Companion-nak, az őrök néha fel is ismernek és köszönnek.

De nem tudok tovább jutni, mert senki nem ad küldetést, mondván, hogy már kaptam egyet Farkastól, csináljam meg előbb azt. De nem látok aktív küldetést tőle és ha beszélek vele, leráz vmi szöveggel ("most ne zavarj" vagy ilyesmi).

(#21007) #54715584 válasza Franklin (#21006) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem is jelenik meg nálad a küldetés vagy csak nem aktív?

(#21008) Franklin válasza #54715584 (#21007) üzenetére


Franklin
addikt

Nem látok olyan küldetést, ami a Companionnal vagy Farkassal kapcsolatos lenne.

A "Take Up Arms" küldetés teljesítve lett, de azon kívül nincs más.

(#21009) genndy válasza #54715584 (#21005) üzenetére


genndy
addikt

Ilyen esetben érdemes uespwiki megfelelő oldalán keresgélni, mint eszetlenül konzolozni meg küldetéseket ugráltatni. Aztán majd a 100 órás játék mehet a levesbe az összeakadó scriptek miatt...
Farkasnak kimondottan sok gondja van, érdemes uespwiki bugoknál végigcsekkolni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21010) darthpeet


darthpeet
csendes tag

Sziasztok!

A következő kérdésre szeretnék egy kis segítséget: megoldható, hogy a skyrim 2.35:1 aspect ratio-val fusson?
(tehát alul-felül fekete csík - szélesvászonra beállított projektor miatt szeretném) A launcher csak 16:9 arányt enged ... :(

Amit használok : ENB - Tirexi-féle (kb 1000 vagy 2000 hozzászólással régebbi feltöltése :) ), valamit közel 100 mod.

Valamint egy másik kérdés: van itt a fórumon olyan aki 3D-ben játszik és ENB-et használ? Ha igen,akkor találkozott valaki az ENBhost.exe problémával?

(#21011) genndy válasza darthpeet (#21010) üzenetére


genndy
addikt

Skyrimprefs.ini-be elvileg bármilyen felbontást beírhatsz kézzel. Illetve ENB-ben van olyan lehetőség, hogy 'cinematic', tehát legyen alul-felül fekete csík. Aztán hogy a projektornál meg tudod-e adni, hogy ezek már a képen kívül legyenek, azt nem tudom (mert a felbontás ekkor is 16:9 vagy 16:10, csak le van vágva a képből).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21012) #54715584 válasza genndy (#21009) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem konzoloztam és nem is ugrottam át semmit, ezért volt fura, hogy nem működik rendesen.
Nézem az uespwikit és az elderscrolls.wikia-t is, ha infóra van szükségem, mert sokminden nem is derül ki a játékból.
De ezt a szálat szerintem nem folytatom, vagy majd később foglalkozok vele külön mentésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#21013) darthpeet válasza genndy (#21011) üzenetére


darthpeet
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, este ki is próbálom. Valószínűleg az ini-t fogom próbálgatni, mert sajnos ENB -vel nem indul 3D-ben, enbhost.exe probléma miatt. :(

(#21014) genndy válasza #54715584 (#21012) üzenetére


genndy
addikt

"inaktívvá tettem a küldetést" - ezt akkor konzol nélkül hogy?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21015) DZs válasza Franklin (#21006) üzenetére


DZs
senior tag

Olyankor nem mutatja a térkép a küldetést, ha ténylegesen a feladat része, hogy valamit meg kell találni. De ha teljesítettél valamit és jelentetted is és mégsem kapod az újabb küldetést, akkor léptetni kell.

(#21016) #54715584 válasza genndy (#21014) üzenetére


#54715584
törölt tag

J-vel megnyitottam a Journalt(?) és kiszedtem a jelölést a küldetés elől, így nem volt aktív és a fenti sávon sem mutatta.
Lehet nem jól fogalmaztam. :)

[ Szerkesztve ]

(#21017) genndy válasza #54715584 (#21016) üzenetére


genndy
addikt

Ja.
Az akkor semmit sem számít, csak neked mutatja a nyilat az aktuális helyszínre, a küldetés kódjára vagy menetére nincs hatással. Ha felveszed/megkapod, ott van a naplódban (nem kiszürkítve), akkor aktív.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21018) Franklin válasza DZs (#21015) üzenetére


Franklin
addikt

Oké, de honnan tudom, hogy mit keressek, merre menjek?

Közben kipróbáltam még egyszer, hogy mit mond ha beszélek vele és ha rákérdezek, hogy van-e valami feladata a számomra, akkor azt mondja: "már adtam neked feladatot, teljesítsd azt"

De nem tudom, hogy mit adott és a Journalban se látok erről semmit.

Ez most bug vagy feature? Szóval hiányzik a Journalból vagy emlékeznem kéne rá mivel bízott meg? :-)

(#21019) #54715584 válasza genndy (#21017) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, pont erre gondoltam :)
Így sikerült megszabadulnom Farkastól, hogy kiszedtem a jelölést a küldetés elől, és gyorsan elszaladtam és mentettem, mert máskülönben nem szedte ki. Vagy más küldetéseknél éppen fordítva.
Most éppen barangolok a nagyvilágban és próbálok dolgokat eladni meg munkát keresni :)
Arra már rájöttem, hogy a fogadókban lehet elég jó kis melókat kapni.

(#21020) genndy válasza Franklin (#21018) üzenetére


genndy
addikt

Nem, minden (fontos) küldetés megjelenik a naplóban, a Companions biztosan, nem kell semmire emlékezni.
Egy-két csip-csup feladatot ad mielőtt továbbmenne a fontosabb küldetésrészük, ki kell nyírni valami állatot, levadászni egy banditát, ilyesmi. Dobj egy képet a naplódról, hátha megmondom.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21021) Franklin válasza genndy (#21020) üzenetére


Franklin
addikt

(#21022) genndy válasza Franklin (#21021) üzenetére


genndy
addikt

"Trouble in Skyrim" az.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21023) genndy válasza genndy (#21022) üzenetére


genndy
addikt

Kieg.: minden küldetésnek van fönt egy csomómintája amiből kideríthető hogy melyik frakcióhoz tartozik. A mintákra meg itt a magyarázat: Knotwork, oldal alján. Tehát a Companionsé mindig egy farkasfej.
Amin meg állsz (Ill Met by Moonlight) az meg daedric.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21024) Franklin válasza genndy (#21023) üzenetére


Franklin
addikt

Köszi szépen! :R

Rá nem jöttem volna, hogy a mintát is figyelni kell :-)

Mondjuk kiírhatták volna a quest szövegbe is, hogy Farkas kérte a küldit, nem csak annyit, hogy "I've been asked..." de lényeg hogy megvan :-)

(#21025) genndy válasza Franklin (#21024) üzenetére


genndy
addikt

Azért nincs név, mert ez a Companionsnál visszatérő radiant küldi, ha kérdezgeted őket (főleg a küldiszál végigcsinálása után) ugyanezen a néven fogják adni csak a feladat lesz más, meg más is adhatja nem csak Farkas.
Ezért nem baj figyelni rájuk amikor dumálnak, mert ami a naplóban van, kb. azt elmondják szóban is. Meg amikor megkapod a küldit kiírja fölül a nevét. Tárgyaknál, varázslatoknál dettó.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21026) #54715584 válasza Franklin (#21021) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jesszum, mennyi küldetésed van :Y
Ezeket hol szerezted?
Nekem most jön a Wolf Queen Awakened, de így is vadásznom kell csomó küldetést.
Aztán van, hogy a Misc "kis" küldetéseiből lesz némelyikből több órás is.

_______________________________

Eddig azt hittem, hogy ha egy trader vagy fogadós pénzét már elszedtem (eladtam neki csomó cuccot), akkor az nem "termelődik" újra. Most bementem Riverwoodba, ahol már régóta nem voltam, és a fogadós és a kereskedő is tudott vásárolni tőlem, volt pénzük. :Y
Nem tudom miért hittem azt, hogy véges a pénz. :B

(#21027) Franklin válasza #54715584 (#21026) üzenetére


Franklin
addikt

Mindenkivel beszéltem, aki szembejött. Kb. minden második-harmadik embernek van valami bánata, ami küldetésben materializálódik :-)

Meg én eleve úgy kezdtem a játékot, hogy a fő szálba bele se kezdtem (még az első sárkányt se öltem meg), csak bejártam az összes taxival elérhető várost, beszéltem mindenkivel, de a kapott küldetéseket se csináltam meg egyből, csak néha egyet-egyet.

Jobban tetszik a felfedezés része a játéknak, mint a "menj be a barlangba-ölj meg mindenkit-gyere vissza" küldetések :-)

(#21028) #54715584 válasza Franklin (#21027) üzenetére


#54715584
törölt tag

Taxi :D

Én pont fordítva csináltam, először végigvittem a fő szálat, és most felfedezek.

(#21029) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok van megoldás a hang problémára?
Túl halk a játék, minden csúszka maxon van benne és csak ennél van ilyen hiba.
Mitől lehet ez?

(#21030) DZs válasza AthlonXP (#21029) üzenetére


DZs
senior tag

Nem biztos, hogy a csúszka és az ini fájl hangértékei egyeznek. Az ini-ben a MasterVolumnál az 1-t írd felül 4-re (2 ini fájl van). Ha ez sem használ, akkor egy hang modot telepíts.

(#21031) #54715584 válasza DZs (#21030) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez nálam nem használt semmit. Bár nálam sztereóban szól a digitális küldés miatt, de még így sem lett jó :(

(#21032) #54715584


#54715584
törölt tag

Még egy kérdés: néha olyan, mintha begyorsulna a játék, meglódulna az fps, néha meg baromira akadozik belső tereken is.
Valakinek volt már hasonló problémája, lehet ilyen az enyém is?
A gépemet elnézve nem hinném, hogy erről lenne szó.
De ha mégis, örülnék kis segítségnek. :)

(#21033) #54715584


#54715584
törölt tag

Még egy kérdés :D

Megöltem egy sárkányt Mount Anthornál és nem nyeltem el a lelkét, pedig van nálam csomó Soul Gem. Ez miért lehet?

(#21034) genndy válasza #54715584 (#21033) üzenetére


genndy
addikt

Sárkányfejes helyeknél lévő sárkányok nem mindig adnak lelket, főleg ha respawnoltak. A lélekkő sárkánylélekhez nem kell.
Vagy előjött a szokásos bug, de annak a megoldása már milliószor le lett itt írva.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21035) AthlonXP válasza DZs (#21030) üzenetére


AthlonXP
őstag

Melyik ini-re gondolsz?
A Skyrim/Skyrim mappában van egy Skyrimprefs.ini, ott átállítottam az értéket 4-re, de semmi nem változott.

(#21036) Brett001 válasza AthlonXP (#21035) üzenetére


Brett001
aktív tag

Ne azt módositsd hanem ami c:\Users\felhaszálóneved\Documents\My Games\Skyrim\ könyvtárban van.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#21037) #54715584


#54715584
törölt tag

Van nálam csomó bounty letter, meg journal, meg letter from a friend, meg ilyesmik, amiket a küldetések során szedtem össze.
Ezekre már nincsen szükség, ugye? A házaimban hagyhatom őket?

(#21038) genndy válasza #54715584 (#21037) üzenetére


genndy
addikt

Amit le tudsz rakni akár el is dobhatod, ha küldetéstárgy akkor úgyse tudsz tőle megszabadulni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21039) sqpp


sqpp
őstag

Skacok, ehhez a hét elején sikerült hozzájutnom, ráadásul bontatlanul. (Még nem érkezett meg, de hónap végén várható.)

Szerintem nem jártam rosszul. kb 16ezer volt postával, stb.

anno 20-25 volt.

(#21040) whitezo88 válasza sqpp (#21039) üzenetére


whitezo88
nagyúr

(#21041) sqpp válasza whitezo88 (#21040) üzenetére


sqpp
őstag

Úgylátom tetszik :C

(#21042) sqpp


sqpp
őstag

A másik pedig ez, bocsi az offért.

(#21043) whitezo88 válasza sqpp (#21041) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én annak idején csak a díszdoboz és az extra cuccok miatt vettem meg egy ilyet, megvolt már a játék, de ezt nem tudtam kihagyni. be volt már aktiválva, de a fentiek miatt mindegy volt.

mod: nekem is kb ez a sorrend. Morrowindnek a legjobb szerintem az egész hangulata úgy egyben, Obli az nagy ugrás volt sok szinten annak idején, még csorgattuk a nyálunkat 2005ben, hogy ez lehetetlenül szép lesz, osztálytársam el se hitte a Gamestaros képek alapján. Skyrim meg simán iszonyatosan szép, hangulatos, bár kicsit már árkádos. De nem rosszabb mint a korábbiak.

[ Szerkesztve ]

(#21044) sqpp


sqpp
őstag

Ez sem rossz, de nem vagyok nagyon gamer Lord of the Rings-es, bár maga a története tetszik.

Kedvencem amúgy a Morrowind, majd az Oblivion.. a Skyrim annyira nem tetszett, mert túl egyhangúak a küldik.. és valahogy megunom, hogy állandóan sárkányokat kell ölni.

[ Szerkesztve ]

(#21045) AthlonXP válasza Brett001 (#21036) üzenetére


AthlonXP
őstag

Meg van, de nem sok változást vettem észre... :(

(#21046) genndy válasza sqpp (#21039) üzenetére


genndy
addikt

:C
Én is szemeztem vele, de külön végül is minden megvan ami érdekel (Morro, Obli, Skyrim).
Honnan szerezted? Gondolom nem innen Magyarhonból. Ebay?

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#21047) sqpp válasza genndy (#21046) üzenetére


sqpp
őstag

eBayről volt ez a második vásárlásom. Angliából jön várhatóan a jövő hétre itt is van. Viszonylag jó áron beszereztem, hiszen bontatlanul van meg és 16 ezer volt cakk-pakk postával és vámmal.
Anno ugyebár 20-25 ezer volt itthon.

Nekem csak a Morrowind van meg Steamen, de ha jól tudom ezek aktiválhatók lesznek ott is( Morrowind, Oblivion, Skyrim.

Szóval lesz egy feles Morrowind Goty Steamre. Eladni nem tudom jó-e lenne, mert hát ugyebár ha már az a kulcs van a papíron, akkor miért adjam el másnak.. Úgy veszítene az értékéből :C

[ Szerkesztve ]

(#21048) Jorus válasza genndy (#21046) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hátte meg hogy nézel ki? :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21049) sqpp válasza Jorus (#21048) üzenetére


sqpp
őstag

ejnye :(( :DD

Ő mókus bácsi vagy néni, nem tudom sajnos hogy melyik

(#21050) TSanya válasza sqpp (#21039) üzenetére


TSanya
aktív tag

Itt ezek szerint kihagyhatatlan áron van.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.