Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) pokers válasza Lézerparaszt (#18996) üzenetére


pokers
senior tag

Ez úgy van, ahogy Tirexi írta, valami gond lehet nálad, mert már az alapjáték kezeli az SLI-t. Nem is kell hozzá ENB.
Nekem is SLI-s konfigom van, igaz laptiba, és izzad mind a két vidikari játék alatt :K

(#19002) Tirexi válasza balint107 (#18999) üzenetére


Tirexi
addikt

Fú hát van mire válaszolni. :)
Na akkor kezdjünk is bele. Pontokba szedem úgy könnyebb lesz.

1) A Somber és e között azért elég nagy különbség van. Annak teljesen más az alapja. De van más 10 ENB ami még a Somber-nél is jobban néz ki. De viszont az meg máshol ronda. Szóval vagy ez vagy az.
Pont azért mutattam meg rengeteg helyszínt, hogy az ember el tudja dönteni neki mi a fontosabb. Az éjszaka vagy a jeges táj avagy a zöld erdő.

2) Víz és ég termesztésen csak ENB-el lett módosítva.

3) Lehet világosabb éjszakát beállítani simán persze, de nekem így is jó mivel én használom a "T" betűt a várakozás funkcióhoz így nem kell éjjel szaladgálnom. Még mindig jobb mint az a kék volt amit már korábban mutattam.

4) Fák csúnyasága: Nos tudom, hogy a játékhoz még fel lehetne tenni 10GB modot csak az a gond ezzel, hogy olyannyira instabil lesz, hogy 2 percenként CTD. Ezt meg nem akarom. A LOD-os fák a Flora Overhaul része és ha mást állítok be akkor elütnek a színek. (próbáltam már nem egyszer)
Amúgy lehet azért láttad rondának a dolgokat a távolban mert a távolság csúszkáknál egyedül a fű van maximumra húzva. A többi csak félig. Miért? Mert olyan iszonyatosan belagol a játék a maxra húzott csúszkáktól, hogy játszhatatlan lesz. Fordulok hirtelen és beáll a kép. Sajna a 3GB VRAM ide már kevés. Egy Titan SLI kéne minimum.

5) Lush-t még egyszer nem rakok fel már mondtam.

6) Azt a nap effektet természetesen ki lehet kapcsolni és akkor marad a sima átszűrődő fény amit a fáknál látsz.

Tudom, hogy van még mit javítani a modon meg még fel lehet rakni 10GB modot de sajna gondolnom kell a játszhatóságra is és az nekem fontosabb. Ha képeket csinálnék csak mint pár modder akkor nem ez a fű lenne fent hanem teljesen más ami -10FPS-t eredményez és az ENB élsimítás is be lenne kapcsolva ami szintén -10FPS-t hoz.

Egyelőre még csak tesztelgetek és eddig jutottam. Így is rá szántam már jó pár órát az alatt meg vihettem volna tovább a játékot.

Amúgy meg az éjszakát nagyon nehéz belőni. Ha esik vagy ködös az idő teljesen más a fény. Világosabb lesz. Ezzel nem tudsz mit kezdeni mert csak napszakra tudod beállítani a dolgokat de időjárásra nem.

(#19000) Skyhunter:
Jó az a link csak néha a Mega tárhely meg van halva. :D

[ Szerkesztve ]

(#19003) Brett001 válasza Tirexi (#18984) üzenetére


Brett001
aktív tag

Én ezt használom:

[link]

Szerintem megdobja a hangulatot, telepitéskor lehet választani fa magasságot. A Lush Tree nekem nem tetszett, nagyon furi volt amit a fák koronájával csinált, de hát ízlések és pofonok... :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#19004) Lézerparaszt válasza Tirexi (#18997) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Hogyhogy használja? Nekem soha nem is használta, még alap telepítésnél sem. 1 és 2 kártyával is ugyanaz a sebesség van, de 2 kártyával is csak az egyik kártya hűtése kezd el dolgozni. Olvasgattam teszteket is, ahol írták hogy "működik" az SLI Skyrim alatt csak nem hoz semmi javulást.
Szerk: Hozzáteszem minden más játékban működik az SLI. Ennél buherálni kellett még azt is hogy több memóriát kezeljen, gondoltam ez is olyan, amit csak simán nem kezel.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#19005) Tirexi válasza Tirexi (#19002) üzenetére


Tirexi
addikt

Na látod így járok ha mókolom a játékot mindenfélével. :DDD
Ez a te általad linkelt 4K fa LOD: [link]
Sajna ez nem kompatibilis a Florá-val.

(#19003) Brett001:
Ezt már nézegettem korábban de valahogy nem jött be. Itt meg túl nagyok már a fák. :D
Inkább olyan mod kéne ahol több fa lesz DE nem mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#19006) Tirexi válasza Lézerparaszt (#19004) üzenetére


Tirexi
addikt

Nagyon nem szeretem ki be kapcsolgatni az SLI-t mert egy csomó programot mindig ki kell lőni hozzá.
De csak és kizárólag csak itt csak most csak neked megcsináltam.

SLI ON

SLI OFF

Döntsd el, hogy megy-e az SLI vagy nem.
Végül is csak a 30-ból csinált 60-at ha kerekítünk... :U

(#19007) Lézerparaszt válasza Tirexi (#19006) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nem mondtam hogy nem hiszek neked, inkább csak azon csodálkozom hogy nekem sem alapból, sem modolva, sem sehogy nem megy, pedig már egyszer volt windows reinstall is. De akkor vajon mi lehet nálam a baj? :F

A játék az nem játék!

(#19008) Brett001 válasza Tirexi (#19005) üzenetére


Brett001
aktív tag

Olyan mod-ra én is gondoltam, de még én se találtam, addig jó nekem a bigger tree...mindenesetre jobban bejön, mint az alap vanilla fa magasságok. Mondjuk a "Bigger tree"-nél is a kevésbé magas opciót választottam, az első választási lehetőség a "big", olyan volt, mintha az Endoron lennék. :DD Az nekem sem jött be.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#19009) Tirexi válasza Lézerparaszt (#19007) üzenetére


Tirexi
addikt

Csak beállítás kérdése Lézer. :D

Nvidia Inspector and Skyrim will now show up on the profiles list. If you can't figure that out, then here is the SLI compatibility mode for Skyrim: 0x42C80005

És mindenhol ezt írják. Ezt beállítod NV Inspector-ban és lám már megy is az SLI.

De van ez is: [link]

De igazából ennyit kellett volna csinálni: [link]

(#19010) balint107 válasza Tirexi (#19002) üzenetére


balint107
aktív tag

A nap modnál, ha kikapcsolom azt, amit mondtál attól még szebb lesz valamivel, mint az alap "sugárzó" nap? Csak hogy érdemes-e feltenni a modot azért.

Illetve a lod fát azért ajánlottam, mert ismerem milyen lodot tesz be az overhault és az nekem nagyon nem tetszett, sokkal szebb ez a lod annál, különösebb extra lag jelenséget nem vettem észre tőle, de erről nem mondok semmi biztosat, mert megszokott már, hogy minden gépen más dolgok kezdenek el laggoltatni és vesznek el többet kevesebbet vagy egyáltalán nem a sebességből. Pl nekem az FXAA mellett a EnableSubPixelAA is be volt nyomva azért mert néztem ezekkel és úgy is, hogy semmi élsimitás nem volt, és szó szerint semmit nem változott a sebesség, de ha be volt kapcsolva sokkal szebb és kevésbé mosódtak az élek így nyilván bent hagytam. Most a full HD monitornál megnéztem, hogy a SubPixelAA kinyomom, hátha segít valamit, de semmi változás a sebességben. De lehet van köze annak is hozzá, hogy teljesítmény enb van, mindenesetre a látványon meglátszik nagyon hogy be vannak-e kapcsolva (főleg az FXAA) vagy nincsenek.

A lush trees valami 17 MB, ha jól emlékszem, sokkal kevesebbet foglal az overhaultnál a lod meg durván 5,5 MB szóval nem arról van szó, amúgy hogy 10 GB dolgot kéne feltenni. Azért mutatok pár képet, hátha másnak azért megtetszik és kipróbálja majd az overhault nélkül. Az Enb szín összeállítást nem kell nézni természetesen mert az független tőle, illetve azóta már én is fakítottam picit pl az ég színén...

[L:/dl/upc/2014-07/12/481898_lfnha5veryak3vrs_lush3.jpg](IMG:/dl/upc/2014-07/12/481898_lfnha5veryak3vrs_lush3.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#19011) Jason19


Jason19
senior tag

Létezik olyan enb, ami sötétebb/komorabb hangulatú atmoszférát ad a játéknak? A legtöbb enb zavaróan világos nappal.

(#19012) CJ4567 válasza Tirexi (#19002) üzenetére


CJ4567
veterán

A Realistic Sun and Sunglare alatt erre gondolsz?

No Sana No Life

(#19013) Skyhunter válasza Tirexi (#19006) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Sajna egy SLI-re nem telik (vagy is inkább nem szeretnék áldozni rá), egy db gtx780-asból érdemes 6 gb-ost venni, lehet profitálni a +3gb vramból skyrim alatt?

(#19014) Tirexi válasza CJ4567 (#19012) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen arra gondoltam. :)

(#19015) Tirexi válasza Skyhunter (#19013) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezt látod én is kipróbálnám. De az eredmény sztem nem FPS értékbeli növekedés lenne, hanem csak annyi, hogy nem lag-olna a játék és fel lehetne tenni több textúra modot.
De ezt most őszintén ki próbálja be? :D
Csak azért vegyek egy 6GB-os 780-at, hogy ezt megnézzem? :B

[ Szerkesztve ]

(#19016) Redcaster


Redcaster
őstag

Végigjátszható úgy a játék, hogy mágusként megcsinálom az összes tolvaj, bajtárs stb szálat, tolvajként bajtárs, mágus szálat stbstb, vagy van valamiféle korlátozás?

Más:
Fák között és objektumok szélén átszűrődő napfényt meg lehet oldani valamilyen moddal?

[ Szerkesztve ]

(#19017) Tirexi válasza Redcaster (#19016) üzenetére


Tirexi
addikt

Úgy viszed végig a játékot ahogy akarod. :D
Nincsen korlát. Ez a lényege Caster. :D

Azt csak ENB-el lehet megoldani.

(#19018) creedszl


creedszl
aktív tag

melyik overhaul-t ajánljátok?bepróbálkoznék eggyel...

Hulligaaan

(#19019) Tirexi válasza creedszl (#19018) üzenetére


Tirexi
addikt

De milyen témában? :D
Mert van hang, környezet, varázslat, játékmenet és még egy csomó Overhaul. :D

(#19020) Tirexi


Tirexi
addikt

Ezt próbálta már valaki? [link]
Vajon mit tudhat ez a cucc? :D

(#19021) Lézerparaszt válasza Redcaster (#19016) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Itt van egy korai videóm hogy milyen RealVision enb -vel. Nexuson megtalálod a modokat amik kellenek hozzá, a játékban pedig nyomsz egy shift+enter -t ha mindez kész.

A játék az nem játék!

(#19022) Redcaster válasza Lézerparaszt (#19021) üzenetére


Redcaster
őstag

A gond az, hogy ENB-hez kevés a gépem, reménykedtem benne, hogy ENB nélkül megoldható, de amint látom ez nem lehetséges :(

(#19023) Tirexi válasza Lézerparaszt (#19021) üzenetére


Tirexi
addikt

Én is elkezdtem javítani a napsugarakon szal most már olyan lesz mint nálad. :K

Kipróbáltam megint ezt a Real Clouds-ot de ugyan olyan shit mint régen. Random megjelenik a tiszta idő kellős közepén az égen a szürke felhő. Ez csúnya. Random össze vissza jelennek meg. Oké az elismerem szép amikor látni, hogy a távolban esik, de ez nekem ilyen formában nem jön be.

De ha legalább úgy úszna be a képernyőre vagy valami de nem.. piff puff megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#19024) Redcaster válasza Tirexi (#19017) üzenetére


Redcaster
őstag

Máskor Redcaster ha lehet, különben én meg Rexinek foglak hívni :D
Azért kérdeztem, mert Morrowindben volt olyan, hogy ha beléptél a Harcosok Céhébe, akkor a Tolvajok Céhének küldetéseit nem lehetett megcsinálni :K

(#19025) genndy válasza Redcaster (#19024) üzenetére


genndy
addikt

Itt nem bonyolították, egyedül a polgárháború két szálát nem tudod egy karakterrel megcsinálni, ott választani kell. Egyébként lehetsz bármi, akár minden is egyszerre (nekem tetszik ez a szabadság. Aki egy stílusban akar szerepjátszani, az nem csinálja meg ami nem illik a karakteréhez és kész, de a lehetőség adott.)

ENB-vel meg próbálkozhatsz nyugodtan, mert testreszabható, lőj ki belőle mindent és csak az átszűrődő napsugarakat hagyd (de mindenképpen kevesebb fps-ed lesz az ENB saját kép+effektkezelése miatt).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#19026) Redcaster válasza genndy (#19025) üzenetére


Redcaster
őstag

Na ezt örömmel hallom, Morrowindben nem tetszett, hogy az egyik céh kizárja a másikat :N

ENB-t akkor nézek holnap, mindegyik tudja ezt a napsugaras dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#19027) genndy válasza Redcaster (#19026) üzenetére


genndy
addikt

RealVisionben biztosan, és abból van Performance is ami eleve kímélőbb, meg úgyis csak még butítani fogod.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#19028) Tirexi válasza Redcaster (#19026) üzenetére


Tirexi
addikt

Az újabbak mind tudják már. Ha meg nem megy valamelyikben akkor fogod és bekapcsolod ingame az ENB beállításokban. :)

(#19029) Tirexi


Tirexi
addikt

Most kipróbáltam ezt: [link]

Nekem rengeteget segített. Csökkentette a lagolást/töltögetést valamennyire.
A Textures mappám 13.1GB-ból csinált 11.1GB-ot és NEM látszik meg a minőségbeli különbség.

Lefuttatni úgy kell ahogy bejön a program. Ne változtass semmit sem még profilt sem!

Egyelőre csak a Textures részét néztem meg. Most meg kéne nézni a BSA-t is. De az jóval több procedúra.

[ Szerkesztve ]

(#19031) Jason19


Jason19
senior tag

Na kipróbáltam a tirexi féle enb-et, rohadt jók a fények, az effektek, az éjszakák... de nappal nem valami szép szerintem, szaturáltabb színek kellenének, mert nagyon "fakó" a kép. Szerintem.
Igaz az AO-t kikapcsoltam, így átlag 25-30 fps-sel megy, de van amikor beesik 10 körülire, de ha várok 1 órát (játékban értve, nem valóságban) akkor visszaáll 30 körülire.

(#19032) Tirexi válasza Jason19 (#19031) üzenetére


Tirexi
addikt

Nekem IPS monitorral nem fakó. :P

Amúgy ha most csinálnék egy képet a jelenlegi kertünkről miközben a nap 7 ágra süt akkor hidd el, hogy az sem lenne szaturáltabb.
Sztem túl mese hajlamotok van. :)

[ Szerkesztve ]

(#19033) Lézerparaszt válasza Tirexi (#19032) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Hát ha nem öntözitek a kertet akkor nincs minek szaturáltnak lenni, igaz :D

A játék az nem játék!

(#19034) Tirexi válasza Lézerparaszt (#19033) üzenetére


Tirexi
addikt

Már csak azért is megcsinálom. :D
A végén még kiderül, hogy az igazi természet is fakó. :D
Nem nem... az lesz majd hogy a telefonom rossz. :DDD

(#19035) Tirexi válasza Jason19 (#19031) üzenetére


Tirexi
addikt

Tessék:

Amit te látsz az nem a szaturáltság hiánya, hanem szimplán sötétebb az egész. De ezen nagyon könnyen állíthatsz ha kicsit feljebb tolod a játék gammáját.
Ja amúgy elfelejtettem mondani hogy az sem mind1, hogyan van beállítva a gammád.
Ami nektek sötét éjszaka az nálam pont jó. :K

Na az eget meg pont eltaláltam sőt az enyém még szaturáltabb is kicsit. :D

[ Szerkesztve ]

(#19036) Lézerparaszt válasza Tirexi (#19035) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

A bal oldali képen nem olyan élethűek a fények, sőt a bokor textúrája is bugos, olyan egyenes mint egy vonalzó. Ezen kívül az árnyékok is túl halványak, nem élethű. :C
Na majd én itt Finnországból mutatok "lorehű" képeket, itt kb úgy néz ki mint a jobb oldali kép :D

A játék az nem játék!

(#19037) balint107 válasza Tirexi (#19035) üzenetére


balint107
aktív tag

Most már értem, hogy a Real Vision miért olyan fakó XD.... Ha már real vision a neve XD

(#19038) CJ4567 válasza Tirexi (#19029) üzenetére


CJ4567
veterán

Ez nálam gyenge géppel nagyon hasznos lesz, köszi :R

No Sana No Life

(#19039) joke38 válasza Tirexi (#19029) üzenetére


joke38
tag

Ez a program tényleg baromi jó,pár napja találtam meg újra,sőt gyengébb gépekre,főleg a kevés VRAM-mal rendelkezőkre,mint a az enyém az 1GB-al,kötelező szinte:D
Én lefuttattam úgy,hogy a Textures részben 1024*1024-re állítottam át,hogy tömörítse is be,de olyan durva minőségromlást nem vettem észre:D .

[ Szerkesztve ]

(#19040) Tirexi válasza joke38 (#19039) üzenetére


Tirexi
addikt

Én most lefuttattam a BSA részét is. Párszor behalt a progi mert nem mindegyiket tudta olvasni de az eredmény ez lett:
Előtte: 25.2GB
Utána: 24.8GB

Ismét redukálódott a lagolás mértéke, de még most sem az igazi. Pont azt kéne mint amit te is csináltál, hogy 1024x1024-re tömörítse be.
Lehet kipróbálom csak előtte még csinálok róla biztonsági mentést hátha én meg észre veszem a különbséget. :D

Hát ez a két lehetősége van a azoknak akik a modolás mellett szeretnék normálisan tolni a játékot. Vagy olyan VGA-t vesznek amin több a VRAM vagy butítanak a textúrákon. :K

(#19041) joke38 válasza Tirexi (#19040) üzenetére


joke38
tag

Hát ha neked 2k vagy 4k-s texturáid is vannak,nem biztos hogy nem vennél észre minőségromlást:)
Én még ezt a BSA részt nem mertem lefuttatni:)

(#19042) Lézerparaszt válasza Tirexi (#19040) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Lehet én is kipróbálom, ha már 100 gigát elfoglal a játék akkor még 25 már nem számít :D

A játék az nem játék!

(#19043) Tirexi válasza joke38 (#19041) üzenetére


Tirexi
addikt

Lefuttattam és átkonvertáltam én is mindent 1024-be.

Textures mappa eredmény:
Előtte: 11.1GB
Utána: 6.4GB

Elképesztő mennyivel kisebbek lettek. :Y

Minőség vesztést csak akkor veszed észre ha rákoncentrálsz a textúrákra és közelről nézed őket. De akció vagy felfedezés közben nem venni észre. Sőt... Átlag játéknál nem látni egyáltalán.
Viszont óriásit redukálódott a stuttering. Még mindig van egy kicsi persze.

Vajon a BSA-kat is át lehet méretezni? Mert az sztem megoldana már mindent. :K
És működik a BSA-ban is a Resize!! :D
Na végre...

[ Szerkesztve ]

(#19044) joke38 válasza Tirexi (#19043) üzenetére


joke38
tag

Nna az már szép tömörítés :Y ,majdnem felére vitte
A minőségromlás meg tényleg nem észrevehető távolról.
A BSA-t együtt kell csinálni a Textures résszel?

(#19045) Tirexi válasza joke38 (#19044) üzenetére


Tirexi
addikt

A Textures ne legyen bepipálva csak a BSA és a Resize opció a Textures résznél. És meg is kérdezi a BSA-nál, hogy biztos hogy Resize?

Én már csináltatom vele. Átnyomatom rajta az Official High Pack-ot is.

(#19046) joke38 válasza Tirexi (#19045) üzenetére


joke38
tag

Aha értem köszi,a BSA résznél mindent kiválasztottál ,és bal oldalon mit kell bepipálni?

(#19047) Tirexi válasza joke38 (#19046) üzenetére


Tirexi
addikt

Ott semmit sem. Minden alapon van és nincsen pipa sehol.

(#19048) joke38 válasza Tirexi (#19047) üzenetére


joke38
tag

Oké,köszi,és a jobboldalon a sok fájlból mindet kiválasztottad?Vagyis mindet ki ki is kell választani,vagy csak amelyiket akarod?

[ Szerkesztve ]

(#19049) Tirexi válasza joke38 (#19048) üzenetére


Tirexi
addikt

Csak amelyiket át akarsz optimalizálni és tudod hogy tele van textúrákkal. Nyilván a Skyrim Sounds-ot nem nézetem át vele.

Végre lefutott.
Eredmény:
Előtte: 24.8GB
Utána: 21.4GB

Na nézzük ingame milyen lett. :D

[ Szerkesztve ]

(#19050) joke38 válasza Tirexi (#19049) üzenetére


joke38
tag

Ja értem köszi,igaz is,sejtettem ,hogy a soundokat nem kell optimalizálni:)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.