Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) dilipok válasza Paul119 (#9000) üzenetére


dilipok
veterán

na az lehet :K az el is kerulte a figyelmem

Paul119: koszoni jol, az en szereny kis konfigommal is eldocog ultran 1680ban egy valag mod mellet :R

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#9002) Paul119 válasza dilipok (#9001) üzenetére


Paul119
addikt

i72630qmel vihogva megy a játék 1920x1080on igaz 8gb rammal , meg gt550m el,erős proci nagyon sokat jelent :))

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9003) bazsi83vp válasza csab991 (#8999) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Eléggé kezd kifutnia ramból, másrészt meg a GPU-Z-vel megnézheted egyszerűen mennyi videókártya memória kerül lefoglalásra.

(#9004) csab991 válasza Paul119 (#9000) üzenetére


csab991
senior tag

Akkor egy 4 magos Athlon II vagy Phenom II hasonló órajelen dobna pár plusz FPS-t?

(#9005) Paul119 válasza csab991 (#9004) üzenetére


Paul119
addikt

szerintem simán :K
dilipok: jó...qx procival meg gtx560tivel :DDD

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9006) LÁZ válasza dilipok (#9001) üzenetére


LÁZ
addikt

és miért nem 1920*1200? , én meg sem szólalok :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#9007) pcMANiac válasza Paul119 (#9000) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Nekem inkább az 512MB Vram gyanús. Nekem 1GB van, de nem tudom bekapcsolni a high res.textura pakkot, mert ha bemegyek egy városba, akkor kivág a desktopra.

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#9008) csab991


csab991
senior tag

GPU-Z szerint 505 Mb Vram van használatban, akkor lehet ez a gond. Van valahol egy 5770 1 gigás majd megnézem azzal is.

(#9009) Paul119 válasza csab991 (#9008) üzenetére


Paul119
addikt

akkor lehet proci+vga lesz kevés alá

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9010) dilipok válasza LÁZ (#9006) üzenetére


dilipok
veterán

22-es 1680as monitorom van :DDD boven eleg amire en hasznalom, majd ha tonkremegy, akkor veszek egy nagyobbat :U

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#9011) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Abba kellene hagyni a butaságokat és le kéne szakadni a prociról, tiszta vga limite van, kifut és különben is jól skálázódik a motor.
[link]

(#9013) Valdez válasza bazsi83vp (#9011) üzenetére


Valdez
őstag

Hát a kép amit linkeltél, azon pont látszik, hogy procilimites, de sebaj :D

Jól skálázódik? A kép alapján kb 1 magot használ ki, és pont ezért is van procilimit.

[ Szerkesztve ]

(#9014) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Mindegy, de ha csak pár 10 százalékkal jobb az I7 inkább húzza meg a mostanit, meg ne használj 500 megát az 512-es vga-n

[ Szerkesztve ]

(#9016) csaba951 válasza csab991 (#8997) üzenetére


csaba951
veterán

Feladatkezelőben megnézted, és csak a Skyrim eszik ennyi memóriát? Mert ez nagyon sok. Ha csak modokat tettél fel, akkor simán kapcsold ki őket az indtó panelen. Ha belenyúltál a config fájl memóriafoglalás részébe kézzel, akkor azokat a beírásokat kellene felülvizsgálni.

HD6750 + 4 GB RAM elég full HD felbontásra is közepes képminőséggel. Persze egy sokkal jobb processzorral. Érdemes lenne megnézi, hogy az alaplapod részéről mi az a legnagyobb proci amit még támogat, és egy olyat beletenni. A jelenlegi procid manapság minden játékhoz nagyon kevés. :(

4 GB RAM-ra ennél nagyobb értékeket nem javaslok, vagy használd a gyári beállítást:
C:\Users\%user%\Documents\My Games\Skyrim\Skyrim.ini

[Papyrus]
iMinMemoryPageSize=100000
iMaxMemoryPageSize=5000000
iMaxAllocatedMemoryBytes=1400000000

(#9017) csab991 válasza csaba951 (#9016) üzenetére


csab991
senior tag

Köszi a tippeket, az összes RAM használat volt 3.7 GB, ezt nem figyeltem, a Skyrim így max olyan 2.8-3 GB körül lehetett. Az alaplap AM2+-os, 140W-os TDP-ig támogatja a procikat, így szerintem belemenne egy erősebb Phenom II is. A config fájlban nem csináltam semmit, megnézem kikapcsolt modokkal. Kompromisszumokkal eljátszogattam, de már lassan érik a csere egy erősebb procira.

[ Szerkesztve ]

(#9018) csaba951 válasza bazsi83vp (#9011) üzenetére


csaba951
veterán

GTX 570 vs HD 6750

Ránézésre ezek nagyon nincsenek egy súlycsoportban.

Nekem nagyon furcsa, hogy Phenon II X2-Phenom II X6 vonalon nagyon kis gyorsulás mutatható csak ki. Itt valami nem stimmel. Esetleg ha az X2 magas órajelű volt, ami az X6-ra lecsökkent...

(#9019) #57919488


#57919488
törölt tag

Nálam a CPU control nevű program sokat segít, kézileg lehet beállítani, hogy mi hány magot használjon. Lényeges különbség van ez a progi nélkül és utána mikor CPU 1+2 be van kapcsolva.

(#9020) bazsi83vp válasza csaba951 (#9018) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nalátjátok ... akkor jó a linkem, még ennyire se húzna el az I7 lütyik :C
Amúgy nem a vga-t akartam bemutatni, szóval...

(#9021) janos666 válasza Paul119 (#9000) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát még az 1.3 utáni patcheket követően sem volt ritka, hogy akár 50%-ra leterhelte a 4.2Ghz-en járó Sandy Bridge-t a játék (előtte meg aztán, huhh... 50%-on pihizett és 75-ig is felugrált...).
Bár kiegyensúlyozott volt, mert a GPU-t is 99%-on tekerte. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9022) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Na jó, azt hiszem ennyi volt. Ritka, hogy egy játékot nem játszok végig, de olyan szinten unalmas lett, hogy ez nem fog menni. :(

Túl sokat foglalkoztam a mellékküldetésekkel és kiégtem...

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9023) Valdez válasza csaba951 (#9018) üzenetére


Valdez
őstag

Ott van a képen, mindegyik proci 3ghz-en ment.

(#9024) greenface


greenface
aktív tag

Sziasztok,

nálam Phenom 2 550, 9600GT, 2GB ram, Win Xp-vel szépen fut 1280x1024-ben, high-medium beállításokkal.

Viszont külső tereken (többnyire az van, ugye :) ) ha mászkálok, fél-egy percenként 5-10 mp-re megáll. Mintha lefagyott volna, de aztán megy tovább. Baromi idegesítő, gondolom textűrákat tölt.

Feladatkezelőben megnéztem, max 1GB ramot használ a játék, nem megy e fölé, ez se normális.

Van erre vmi megoldás?

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#9025) pcMANiac válasza greenface (#9024) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Van! Az, hogy 2012-es játékot nem 2005-ös VGA kártyával játszol. 2GB ram-ba bele kell férnie a winwosnak és más progiknak is. Játékra lehet még 1GB sem marad. Azért akadozik, mert lapozófájlból töltögeti a textúrákat.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#9026) csaba951 válasza greenface (#9024) üzenetére


csaba951
veterán

The Elder Scrolls V: Skyrim Tweak Guide
Nagyon részletes ismertető a játék finomhangolásáról.

Vagy itt, a #895-ös hozzászólásban ki vannak tárgyalva azok a paraméterek, amik segítenek majd neked a problémád megoldásában.

Szerintem alapvetően meg lehet oldani a te rendszereden is, hogy akadás mentesen fusson a játék.

(#9027) greenface válasza pcMANiac (#9025) üzenetére


greenface
aktív tag

40-70 fps-el fut a játék, tehát nem gyenge neki a kari az adott beállítások mellett.
(Ami egyébként 2008-as, csakúgy mint pl a 4870 vagy a GTX 280, ilyen alapon azokon sem kéne vele játszani.... :) )

Vmilyen szoftveres bug van, mert szépen fut, majd néhány mp-re megáll.
De belső tereknél egyáltalán nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#9028) greenface válasza csaba951 (#9026) üzenetére


greenface
aktív tag

Köszi, megnézem.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#9029) Kelvin válasza greenface (#9027) üzenetére


Kelvin
őstag

A ram és a vram kevés neki, akkor tapasztalható ez a jelenség.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#9030) RetepNyaraB válasza greenface (#9024) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A 9600-as 512 Mb memóriával rendelkezik?

Ez, meg a picit gyengécske Phenom együtt produkálja a gondot. A RAM ilyen viszonylag alacsony felbontáson és minőségi beállításokkal nem hiszem, hogy elfogyna...
Textúra töltési zűr és nem fog megoldódni, hacsak nem csökkented drasztikusan a memóriaigényes beállításokat; akkor viszont nagyon randa lesz a játék. De a valahol fentebb linket nexus tweak guide az jó, érdemes elolvasgatni, hátha ötletet kapsz mit lehetne visszább venni.

Ha jól emlékszem Wondercsabo 2Gb-os 6870-e is akadozott, ha lovon vágtatott a pusztában.
A játék továbbra sem az optimalizáció csúcsa :U

pl. kipróbálhatod a TuneUp Utilities-t, amely turbo üzemmódban kikapcsol minden háttérben futó folyamatot és a Windowst basicen futtatja, ezáltal a lehető legtöbb erőforrást szabadítja fel az alkalmazás számára. Nagyon hasznos, egyértelműen jelentősen gyorsítja a rendszert főleg, ha előtte érezhetően gondok vannak.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9031) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Hi,

Megöltem Alduint.
Ennek a játéknak nincs olyanja hogy "vége"? Visszaküldtek a "való világba". Kalandozhatok tobább látástól vakulásig?

[ Szerkesztve ]

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#9032) GeneraL_XTX válasza Inv1sus (#9022) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ilyen tartalmú játékoknál ez előfordul. Tarts pár hónap szünetet, jót fog tenni:)

(#9033) Boonen007


Boonen007
őstag

Hogy tudok a 0-ás menübe 0-át írni? Pénzt szeretnék csalni. :)

(#9034) mttssz válasza Boonen007 (#9033) üzenetére


mttssz
senior tag

Elvileg a Num0 működik, esetleg az "ö" betű, de a Skyrim játszható csalás nélkül is. :)

(#9035) Boonen007 válasza mttssz (#9034) üzenetére


Boonen007
őstag

Notin nincs numpadom. Am köszi.

(#9036) Inv1sus válasza GeneraL_XTX (#9032) üzenetére


Inv1sus
addikt

Fura, de mióta uninstalláltam, késztetést érzek arra, hogy újra feltegyem és indítsak egy másik karit. :(((
Elvileg a szórakoztatóbb küldetéseket ki se próbáltam: thief illetve bérgyilkos köröket. A probléma az, hogy most épp thief beállítottságú voltam.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9037) WonderCSabo válasza mttssz (#9034) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos a sok bug miatt nekem is elő kellett sokszor venni a konzolt, és semmit se csaltam.

(#9038) Xerxész válasza Inv1sus (#9036) üzenetére


Xerxész
őstag

Látod-látod, a játék már elérte célját. :DDD

(#9039) Inv1sus


Inv1sus
addikt

A thief és bérgyilkos küldiket meglehet csinálni varázsló vagy harcos kaszttal is?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9040) mttssz válasza WonderCSabo (#9037) üzenetére


mttssz
senior tag

Én is használom a konzolt, de ő pénzt akart csalni, azért írtam :)

(#9041) Youri válasza Inv1sus (#9039) üzenetére


Youri
veterán

Bármit meg tudsz bármivel... sajnos nagyon következetlen a játék ilyen szempontból, pl a kizárólag melee karakterem a default 100 manával és 0 magic perkkel is archmage tud lenni, és még lehetne sorolni az ilyeneket...

RTX ON

(#9042) #57919488


#57919488
törölt tag

Fura de mintha az utóbbi 2 patch után kevesebb lenne az fps (1.5 volt talán amitől gyorsabb lett minden). Másnál is van hasonló gond?

(#9043) WonderCSabo válasza mttssz (#9040) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elnézést, nem vettem azt a hszt észre. Ebben az esetben egyetértek Veled teljes mértékben. A Skyrimban az elején van picit kevés pénz, de az se gáz, később meg már dögivel van, nem is kell vele foglalkozni.

(#9044) Xerxész válasza #57919488 (#9042) üzenetére


Xerxész
őstag

Akkor mégsem a modoktól lenne?
Hmm...én is úgy vettem észre, hogy gyengült a teljesítmény...

(#9045) janos666 válasza GeneraL_XTX (#9032) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én pont ezzel rontottam el magamnak, hogy már kezdtem unni és több elfoglaltságom is támadt ezért beiktattam egy hónap szünetet.

Aztán mikor újra nekiültem durván két nap alatt lezavartam az összes maradék küldetést ami érdekelt (persze ezt nem tudhattam hogy ennyire a végén járok...). Így viszont kicsit üresnek éreztem a végét, mert nem volt már bennem a korábbi játék hangulata. Mire visszarázódtam volna bele már vége is lett.

(#9033) Boonen007

Át kell állítanod a konzolt 0-ról valami más gombra, ha nincs numpad.

(#9041) Youri

Szintúgy. Gyakorlatilag egy baltás mészárosként voltam sunyitolvaj, fő-fő vaházsló és profi bérgyilok. :))

Bár én jobban hiányoltam ezzel kapcsolatban azt, hogy miután megvolt egy ilyen kinevezés, utána nem volt jó semmire. (Kb. nem is jártam többé a varázslók tornyában azután, hogy arch mage lettem, és így tovább...)

Nem azért csináltad végig ezeket hogy aztán nyerj vele valamit "világszinten", inkább csak magukért a quest-ekért, amiket ezek a társaságok adtak menet közben.

De azért csak jó volt ez na...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9046) mttssz


mttssz
senior tag

Skyrim - Peter Hollens & Lindsey Stirling
Új kedvenc Skyrim-témájú zene :)

(#9047) szabod válasza mttssz (#9046) üzenetére


szabod
senior tag

ez nagyon jó :R mellesleg a néni sem rossz ;]

(#9048) mttssz válasza szabod (#9047) üzenetére


mttssz
senior tag

pickpocketelhető ;]

(#9049) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Nem rég kezdtem el a játékot és már is problémába akadtam:
Az elején fel kell mászni egy nagy hegyre (High Hrothgar) és az úton (kb. a felénél) van egy Ice Troll. Azt hogyan bírom legyőzni?
Próbáltam már közelharcban egykezes és kétkezes fegyverrel, még mágiával is, de nem ment. Távolharcban is próbálkoztam, de hiába lövöm akármivel (íj), mire újra"töltöm", addigra visszatöltődik az életereje. :(((
Akárhogy próbáltam mérgekkel, meg minden cuccal egyszerűen nem megy.

Mi a teendő ilyenkor? Hogy csináltátok ezt meg?

:R

- 8. szinten vagyok -

[ Szerkesztve ]

(#9050) Blue@X válasza fagylalt (#9049) üzenetére


Blue@X
senior tag

HP Potion, Scroll-ok felhasználása, folyamatos hátrálás, tűzvarázslat. Így tudtam kinyírni én is.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.