Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) ®abstract® válasza Beerdrinker (#26999) üzenetére


®abstract®
őstag

szerintem pedig több tiszteletet érdemel a VikMorroHun tag.
jegyezd meg a nevét,ismered el a munkáját és ne pimaszkodj vele. köszi.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#27002) Beerdrinker


Beerdrinker
tag

Khm... vicc... khm... elnézést ha nem volt egyértelmű. :R
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy kicsoda. Jelenleg is az ő fordításait használom.

"Where is Jessica Hyde?"

(#27003) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy jó LOD modot? A DynDOLOD nevű mod valamiért nem akar működni, és eléggé ocsmány a táj messziről..

(#27004) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!

Mi a véleményetek erről a mod packról?
https://next.nexusmods.com/skyrimspecialedition/collections/xxsqm4

első végigjátszásom lenne vele,magyarítással működhet?

(#27005) ®abstract® válasza pruzsi (#27004) üzenetére


®abstract®
őstag

Üdvözlet.
A beágyazott linket teszel ide úgy könnyebb megnézni [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#27006) TeeBee73 válasza ®abstract® (#27005) üzenetére


TeeBee73
addikt

Vagy mégsem? ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#27007) PeL válasza pruzsi (#27004) üzenetére


PeL
addikt

Ha nem zavaró számodra hogy van benne erősen NSFW tartalom, akkor játszd nyugodtan. Elég jó pack amúgy, mondhatni modernizálja, megváltoztatja a játék majdnem minden aspektusát. Magyarítást nem javaslom rátenni mert egyrészt sok angol mondat maradna, másrészt a modok mennyisége miatt valószínű hogy csak galibákat okozna a modpacknak. Magyarítást leginkább modok nélküli játékhoz szoktam javaslom, mert ott nincs amivel ütközhet. Ahhoz hogy minden magyar legyen, az összes modot külön le kéne fordítani.

[ Szerkesztve ]

(#27008) pruzsi válasza PeL (#27007) üzenetére


pruzsi
őstag

Értem akkor ez nem megfelelő számomra.

Mindenféleképpen kellene magyarítás de egy kis grafikai turbóval,modernebbül nézzen ki

(#27009) ®abstract® válasza pruzsi (#27008) üzenetére


®abstract®
őstag

nekem ez van grafikus mod [link] nemsokara 3 eves lesz a megjelenése de korrekt.
teszteld ha erdekel. ez alapvetően jo lehet.ki lehet bővíteni fa, növényzet, szikla & egyeb dolgokkal.
vagy van ez a komolyabb aio grafikus csomag izmos hardverhez [link] :C
ehez lehet nem nagyon kell semmi,mert válogatott gyűjtemény :K

itt javasolta Vikmorrohun szaki mester,a magyaritast utolsonak kapcsoljuk be,akkor lehet sokmindent le tud forditani a mod.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#27010) pruzsi válasza ®abstract® (#27009) üzenetére


pruzsi
őstag

Wabbajack os lthro's Visual Overhaul ?
[link]
Aurora - A Visuals-Only ?
[link]
Ro - A Graphics-Focused
[link]

(#27011) ®abstract® válasza pruzsi (#27010) üzenetére


®abstract®
őstag

ide tettem a javaslataimat,te döntesz neked melyik lesz az igazi meg amit a hardvered megenged.
az utobbiakban a skyrim félre van téve nekem 🤔 ATS & ETS2 kamion sim. amivel gamelek..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#27012) PeL válasza pruzsi (#27010) üzenetére


PeL
addikt

Skyland AIO-val is tehetsz egy próbát, elég friss. Nekem is ez van fent.

(#27013) Skyhunter válasza pruzsi (#27010) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Ha bírja a vasad, Vagabound....4000+ mods. Otthoni gépen most fent van, de a 9900k+6800XT kevés neki 3440*1440-en, igaz még éppen játszható, 30-35 fps... Egyébként elképesztő, jobb mint a Nolvus v5. Eugen Edge UI-ja van benne, meglehetősen jól mutat.
Másik, napokban jött ki Capt. Panda ytuber csomagja, az Eldergleam. Szolídabb, mint az előző, de nagyon jól összerakott, átgondolt csomag, kisebb tudású gépekre. ENB-je nem tudom milyen, de brutál jól néz ki a bemutató videón.

A harcrendszer mindkettőben erősen modernizálva van. Hárítás, ütéskombók, animációk, rapid bow stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#27014) ®abstract® válasza Skyhunter (#27013) üzenetére


®abstract®
őstag

Mester, rólad over the limit- a túl minden határon jut eszembe a teljesen kimaxolt játékélmény érdekében 💯 :D :C

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#27015) Skyhunter válasza ®abstract® (#27014) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Isten őrízz Mesternek szólítani engem, csak casualkodom. Sokkal jobb modderek vannak itt a fórumban.
Én jobban szeretem ezeket a kényelmes automatikusan települő modcsomagokat. Csak a régi laposon van egy SE 1.5.97-es verzió 175 moddal, amit magamnak válogattam össze. Néha-néha adok hozzá ezt-azt.
Van még egy modcsomag ami az elmúlt hetekben jött, "Vault Boy 101"-é, nagyon jól néz ki ez is, modern harccal. Nem Wabbajack-es, VORTEX-el kell letölteni.

(#27016) ®abstract® válasza Skyhunter (#27015) üzenetére


®abstract®
őstag

Érdekesnek tűnik az biztos :K
Ugyanezen a régi verzión ragadtam, igaz én evvel is kezdtem, de nekem jó 300 darabos a válogatott mod gyűjteményem. A játékra nem alkalmas gyenge hardveremhez pont ez való :U de vannak persze FPS veszteségek 🤔 Radeon drivert frissítettem így most jobbnak tűnik :)
azt sajnálom hogy amd fsr support nincs a játékban pedig avval lehet duplázni az FPS értéket 🤔
ha lesz rá időm azt is meg fogom nézni, vortex ben egy új profilon,amit a Pel kolléga ide rakott skyland all in one érdekesnek tűnik az is :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#27017) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Egy "könnyed", kb. 280 modból álló csomagon dolgozgatok (bár egy hét után már kezdem unni :) ). Erre frissítik a Skyrimet. Így azt a 30-40 SKSE-t igénylő modot, amin már túl vagyok, azokat is frissíthetem.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#27018) tibaimp válasza VikMorroHun (#27017) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Most nézem én is! ~580MB-os frissítés! Mi a fene ez?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27019) PeL válasza tibaimp (#27018) üzenetére


PeL
addikt

Creation Club frissítés. Promózzák a fizetős modokat.

Lassan komolyan bojkottálni kéne a Bethesda játékokat...

[ Szerkesztve ]

(#27020) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

NÉzz utána.
Ha lusta vagy, bemásolom. [link]

PC ONLYFEATURE: Support for Ultrawide monitors (16:9, 16:10, 21x9, 32x9).FEATURE: Support for Steam Deck.FEATURE: Various console improvements.CTRL+C now copies the selected Reference in the console.CTRL+V now pastes text from your clipboard into the console.“KAH” added to the console as a command to kill all hostiles.“GetSelectedRefBase” added to the console as a command to return the base form ID for the selected reference.Base form ID is now displayed alongside the selected reference ID.“Help” command can now filter by form type.FEATURE: “sStartingCell”, “sStartingCellX”, and “sStartingCellY” can be added to the General section of your SkyrimCustom.ini to autoload into the specified locations upon game start.FEATURE: Macro support.In your game directory you will find the new file: SkyrimConsoleDefault.ini. This contains the layout and new basic commands. This list may be customized by creating a new file in the same folder named SkyrimConsole.ini.Resolved issue with screen shrinking after using Alt+Tab.General stability improvements and optimizations.

Egyelőre modok nem működnek amíg nincs frissitve.
60 fps FTW ;]

(#27021) VikMorroHun válasza bobalazs (#27020) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Elkövettem azt a hibát, hogy frissítettem a játékot, mondván, hogy van új SKSE, meg új Address Library. Aha, így már csak 13 alapvető fontosságú mod van, ami nem működik...

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#27022) VikMorroHun válasza VikMorroHun (#27021) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Ahogy nézem, nem is olyan vészes a visszaállítás 1.6.640-es verzióra. (Készítettem biztonsági mentést, de persze nem sikerült mindent lemásolni, amit felülírtak.)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#27023) bobalazs válasza VikMorroHun (#27022) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

SE-t downgradeltem, mert játszani akartam, nem várni.

1. Open steam://nav/console in your web browser an accept to launch Steam application when prompted.

2. Enter the following command:
download_depot 489830 489831 3660787314279169352and whait until the download is complete.
Download location will be shown in log.

3. repeat withdownload_depot 489830 489832 2756691988703496654
4. repeat withdownload_depot 489830 489833 5291801952219815735

Ezeket bemásoltam a játék mappájába.
letöltöttem a skse régebbi, megfelelő verzioját, melléraktam aztán megy minden mint régen.
Ja és az exét is read onlyba raktam just in case nekem ne csináljon ilyen frissitéseket.

Egyébként is rossz vicc az update, widescreen támogatásos patch ami 1 méter szélesen írja a játék szövegét, na menjenek már a.. :P
A régi patchel, moddolva jó.

[ Szerkesztve ]

(#27024) tibaimp válasza bobalazs (#27023) üzenetére


tibaimp
nagyúr

32:9-es monitor? Komoly :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27025) TeeBee73 válasza tibaimp (#27024) üzenetére


TeeBee73
addikt

2(3)*16:9.
A 32:9-es G9 már elég zsebbenyúlós.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#27026) tibaimp válasza TeeBee73 (#27025) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az se rossz :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27027) bobalazs válasza tibaimp (#27024) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

48:9/16:3 Aspect ratio (5760 x 1080) 165 hz

[ Szerkesztve ]

(#27028) tibaimp válasza bobalazs (#27027) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én valami 32-34 colos szörnyezetet gondoltam magamnak, de egy csomó guba kell hozzá, az meg nincs...még ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27029) Skyhunter válasza bobalazs (#27027) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Mi VGA hajt ki ennyi pixelt elfogadható fps-el? :Y

(#27030) bobalazs válasza Skyhunter (#27029) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

6700XT elég jól bírja.

(#27031) tibaimp válasza bobalazs (#27030) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Alapból ezt a felbontást vagy FOV-ot a játék tudja, vagy ez is valami mod?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27032) bobalazs válasza tibaimp (#27031) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mintha tudná az új patchel, de nem jól jeleníti meg.
Kell neki ez:

(#27033) tibaimp válasza bobalazs (#27032) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27034) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#27035) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Az előbb nekiálltam, hogy lefrissítsem a játékot 1.6.640-re. 5 GB után szólt, hogy betelt a pohár 1,9 TB méretű SSD-m. Hoppá.

Mindegy, szabadítottam fel némi helyet, újrakezdtem, működik. Csak megjelent egy felirat a kezdőképernyőn, hogy elérhető az Anniversary Edition (mintha az 1.6.640 nem az lenne).

Érdekes, hogy az útmutató írója kihagyta az a lépést, hogy a letöltési könyvtárból át kell másolni mindent a Skyrim könyvtárba. :)

Ide akartam rakni néhány összehasonlító képet a Gate to Sovngarde gyűjteményből meg az enyémből (per pill. 257 mod van benne, és a SimonRim csomag még csak ezután jön), de amikor átváltottam rá, 50 féle mod ütközést tapasztalt, úgyhogy inkább békén hagytam. (Viszlát, 4. szintű Gate to Sovngarde karakter.)

Látszik, hogy nincs DyndoLOD; majd lehet, hogy arra is sor kerül.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#27036) PeL


PeL
addikt

Egész jó lesz ez a Community Shaders :K Mondhatni már simán pariban van az ENB-vel kinézetre, ráadásul sokkal kevésbé zabálja a gépet... Nem publikus (csak a mod saját discordján elérhető) verzióval készültek a képek

(#27037) VikMorroHun válasza PeL (#27036) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Eddig az ENB híve voltam, de meggyőztél. :) Hol lehet csatlakozni a Discordjukhoz? A GitHub oldalt megtaláltam, Nexusról is le tudom tölteni, csak az hiányzik.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#27038) pruzsi válasza Skyhunter (#27013) üzenetére


pruzsi
őstag

Végül a Panda csomag került fel, nem próbálgatok mást ezzel végigmegyek megfelelően néz ki magyarítás is megy vele.

(#27039) Beerdrinker


Beerdrinker
tag

Eddig sosem foglalkoztam az ENB-vel és társaival, de ahogy elnézem a képeiteket, ideje lenne rászánnom magam.

"Where is Jessica Hyde?"

(#27040) PeL válasza VikMorroHun (#27037) üzenetére


PeL
addikt

Igen, ez is Community Shaders, csak ez egy még teszt fázisban lévő módosított build ami elvileg tartalmaz egy Subsurface Scattering Shaders (SSS) nevű elemet, amitől sokkal realisztikusabb lesz a fény különböző felületekről történő visszatükröződése.

https://discord.gg/nkrQybAsyy

A shaderek létrehozásához kell egy extra .dll file amit csak ki kell csomagolni a játék gyökérmappájába, ahol az .exe fájlok vannak (javaslom manuálisan betenni, mert a Vortex és az MO2 is rossz helyre fogja tenni valszeg). Ezt a linket a Community Shaders oldaláról másoltam közvetlenül:

https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/31963?tab=files&file_id=120677

A Discordon belül van egy "forums" szekció, ott lesz abban egy "PBR" nevű topic. nyisd le a kitűzött üzeneteit és ott le van írva mit és hogyan kell pontosan telepíteni hozzá. A beállításaival játszadoztam, így kaptam meg a képeken látható kinézetet.

Időjárás modnak az Azurite Weathers II van fent, megpróbálhatod mással is, de valszeg más lesz a végeredmény is.

Ha nem találnád a kitűzött üzeneteket, itt van a közvetlen link a leíráshoz:
https://discord.com/channels/1080142797870485606/1133991688659025930/1177056087405502464

Ha nem akarsz ezzel mókolni, elég ha simán leszeded a Community Shaders-t a nexusról, egyébként az is elég jó már. Ott is minden modult ajánlott telepíteni, én csak a parallax-ot nem használom belőle, meg a Light Limit Fix-et. Utóbbitól eléggé megzuhan az fps-em, mert kiveszi a játék által egyidejűleg kirenderelt fényforrások maximális limitjét.

[ Szerkesztve ]

(#27041) tibaimp válasza pruzsi (#27038) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Melyik ez a csomag pontosan, és kell még hozzá valami, vagy csak ezt felteszem és kész? Magyarítás nekem nem kell.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27042) PeL válasza pruzsi (#27038) üzenetére


PeL
addikt

Nem néz ki rosszul ez sem :K

(#27043) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Jó dolog ez a Community Shaders, le is cseréltem az ENB-t. (Kb. fele annyi FPS csökkenést produkál, mint az ENB, és most már fent van a teljes csomag.)

PeL: Igen, rossz helyre teszik, amíg meg nem mondjuk nekik (legalábbis Vortex tud ilyet), hogy annak a típusa nem szabványos mod, hanem "Engine Injector". (Érdekes, ezt mintha korábban már lefordítottam volna.)

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#27044) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Van egy bosszantó hiba a játékban: a halott állatok idegesen remegnek, néha arrébb is vonszolják magukat a földön (gondolom, a játékmotor nem találja a megfelelő helyet, vagy valami ragdoll probléma lehet). Van erre valami megoldás?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#27045) PeL válasza VikMorroHun (#27044) üzenetére


PeL
addikt

Mennyi fps-el játszol? 60 vagy több? Ha több mint 60, akkor az okozhat problémát a fizikai motorban. BethINI-vel próbáld meg növelni ez esetben a fizika fps-ét.

[ Szerkesztve ]

(#27046) bobalazs válasza VikMorroHun (#27044) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezt javaslom.
[link]

(#27047) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Haladok sebesen afelé hogy kész legyek a felmoddolt Skyrimmal (hülyeség, tudom hogy soha nem lesz kész :D ), és ahhoz képest hogy rengeteg modot kipróbáltam, sok terület csúnyán fest egyéb területhez képest. Csatolok pár képet, tudnátok ajánlani pár modot ami kicsit megdobja a szegényes látványt?
Riverwood például egész pofásan néz ki, viszont Whiterun környéke az eredeti Skyrim kinézetet juttatja eszembe.. És itt van Ivarstead, ami meg nagyon felemás.. Ha pár mod tippel megdobnátok nagyon megköszönném :) :R

(#27048) ®abstract® válasza ron8 (#27047) üzenetére


®abstract®
őstag

visszafele olvasol 100 db jegyzetet akkor igen hasznos modokat javaslatokat kapsz itt :K falvak,cityk felpofozva & sokminden [link]
nyugi,siman el tudsz modolgatni+ tesztelgetni honapokig :D
a napokban idetett all in one grafikus csomagok sokat tudnak hozzatenni a látvány világhoz.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#27049) VikMorroHun válasza bobalazs (#27046) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Igen, ezt használom. 70-90 FPS között játszom (vagyis játszanék, mert csak tesztelgetek). Most kipróbáltam BethINI-vel 60-ra korlátozni, de nem sikerült. A döglött farkas ugyanúgy csúszik lefele a lejtőn, közben meg rángatózik. SSEDisplayTweaks.ini-ben már működik a 60-ra korlátozás (írja is, hogy ez felülbírálja a játék beépített korlátját, amit a BethINI állítgat), de ugyanúgy rángatóznak.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#27050) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Mondtam én, hogy jobb modderek vannak itt, mint én.. :B
Segítséget kérek.
Van ez az Edge Ui. Nagyon szép csak....játék közben az alap TAB-ra tett Character Menu bejön, de csak egérkurzorral lehet benne navigálni (nemcsak a 4 opcióban, azokon belül is), a WASD-vel nem. Nagyon zavaró és lassú klikkelgetni.
Hol lehet ezt vajon átállítani?
üdv

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.