Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) eX0r


eX0r
csendes tag

Helló. Nekem valamiért nem indul el a launcher, hiába klikk-elek rá, nem történik semmi. Ha meg a TESV-el indítom el akkor nem megy fullscreen mód-ban. Mi lehet a probléma?

(#9502) KubanitoS válasza Youri (#9494) üzenetére


KubanitoS
veterán

Akkor egy fogós kérdés: nekem japán giftelt Skyrimem van. Fog-e működni ez a változat a GMG-s Dawnguarddal?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9503) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Újra itt...
Na végre felszenvedtem a kovácsolást 100-ra nem mondom hogy nem untam rá :D
Néztem videót mondom egyszerű ez... aha.. közben a javitás miatt sokkal sokkal durvább lett felvinni.. de végülis megvan mondjuk az a megszámlálhatatlan mennyiség amit Iron Dagger-ből készitettem elég lenne jó pár hadsereg felfegyverzésére... mondjuk csodálom hogy nem keresett fel a Dark Brotherhood egy rendeléssel a tőrökre :D

Na de lenne egy kérdésem:

Most 27-es szint körül vagyok és kifenve negyvenet sebez a sárkánycsont tőr (dawnguardos) viszont ez 27-es szintet oké, de mondjuk 80-on is csak 40-et sebző tőrt fogok tudni csinálni? Mert akkor kb. amit találok fegyvert az útszélén az is vagy 100-at sebez és nem fog semmit érni a 40-et sebző tőr. Vagy hogy van ez?
Köszönet!

:R

KubanitoS:

Szerintem menni fog vele nekem EU-s Skyrim van és UK-s DawnGuard és úgy megy persze ettől függetlenül van rá esély hogy nem de a skyrim nem hinném hogy kiabálni fog miatta... :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9504) Youri válasza KubanitoS (#9502) üzenetére


Youri
veterán

nagyon úgy tűnik, hogy s dawnguard régiózár mnetes

RTX ON

(#9505) kiskornel válasza freelanced (#9503) üzenetére


kiskornel
addikt

Bár én nem vagyok nagy spíler...

Na most ha 100-on vagy kovácsolással, akkor ha eddig nem tetted, a perkeket is rakosgathatod a kovácsolásra. És vele együt az enchantolásra. Merthogy mind a páncél védelme, mind a fegyver sebzése azzal válik faxává. Mész az ellenfélhez tak-tak-tak, és már le is van gyakva pl. fagyás és tűzsérülés mellett.

Ennek a srácnak a videoit szoktam nézegetni: [link]. Szerintem lehet mazsolázni a listáról. :)

szerk.: Mondjuk pont rosszat linkeltem, mert itt még nem enchantolt a fegyvere. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9506) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

lassan beállok én is a Skyrim táborba.
Milyen modok at érdemes felrakni (a High Res text csomag mellett),
hogy még szebb legyen a játék?

köszönöm!

(#9507) Skyhunter válasza Rabbitf_24 (#9506) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Fejből nem emléxem, de este ha hazamegyek, megmondom....én annyi látványjavítót tettem már fel, hogy a 2GB-os 7870-ből olyan 1600-1900MB-ot megeszik a játék....:)

(#9508) Rabbitf_24 válasza Skyhunter (#9507) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Okés, köszönöm! 7970en 3Giga van. Ha azt is megtölti, akkor.... :D

(#9509) Xerxész válasza Rabbitf_24 (#9506) üzenetére


Xerxész
őstag

Skyrim 2K Textures
Skyrim Realistic Overhaul
Lush Trees
Lush Grass
Realistic Lighting with Customization
No More Blocky Faces
Enhanced Blood Textures
Enhanced Night Sky
W.A.T.E.R. - Water And Terrain Enhancement Redux

Hirtelen ezek jutott eszembe emlékezetből.
Ezenkívül javaslok még jópár játékmenetet javító modot feltenni, hogy élvezetesebb legyen a game. :) Ne tudd meg, nekem mennyi van fenn. :)) Főleg a realisztikusabbá tétel miatt. Pl. koromsötét éjszaka, alapvető létszükségletek (evés, ivás, alvás), teherbírási kapacitás csökkentés, közelharc javítás, betegségek és csapdák hatásai, időmúlás módosítás, tárgyak súlyainak újradefiniálása, életrőregeneráció megszüntetése és még sorolhatnám. :)

(#9510) Rabbitf_24 válasza Xerxész (#9509) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm! Ezeket is be tudnát tenni a nevükkel és a linkekkel, hogy honnan tudom letölteni?
Köszönöm előre is!

(#9511) Lenry válasza Xerxész (#9509) üzenetére


Lenry
félisten

a koromsötét éjszakát én is használtam egy darabig, de tényleg annyira durván sötétet csinál, hogy inkább kivettem, mert a dungeonokban konkrétan lóf*szt nem láttam :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9512) Jorus válasza Rabbitf_24 (#9510) üzenetére


Jorus
nagyúr

Google, első találatok.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9513) Rabbitf_24 válasza Jorus (#9512) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Azt vágom, én azt kérdeztem hogy Ti mit használtok. :)
Google-n van egy rakás. :)

(#9514) don pardon válasza Rabbitf_24 (#9513) üzenetére


don pardon
aktív tag

Legtobbet itt megtalalod: katt

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#9515) Jorus válasza Rabbitf_24 (#9513) üzenetére


Jorus
nagyúr

Arra a kérésedre válaszoltam, hogy Xerxész írja meg a modok nevét, és adjon linket hozzájuk. A kolléga megírta, milyen modokat javasol. Azokra a nevekre jobb klikk, google keresés, és az első találatok mind a TESNexusra mutatnak, ahonnan le tudod őket tölteni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9516) Rabbitf_24 válasza Jorus (#9515) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Okés, így már megbírkózok vele. Köszi mindenkinek!

(#9517) Xerxész válasza Rabbitf_24 (#9510) üzenetére


Xerxész
őstag

Csak amire emlékszem, mert a Skyrim Nexus, ahol a modok vannak, le van tiltva a itt a munkahelyemen.

A teljesség igénye nélkül, mert tényleg rengeteg mod van fenn nekem (szerintem a 100at is meghaladja), amik jórészt játékmenetet módosítják, azt is a realitás irányába:

Total Realism - Basic Needs
Realistic Ragdolls and Force
Realistic Running Speed
SkyRealism - Encumbrance
No Health and Reduced Magicka Regeneration
SkyUI
Deadly Traps and Diseases
Immersive Diseases
Open Cities Skyrim
Realistic Animal Behaviour
Realistic Crime Radius
Reneers Crime Overhaul
Realistic Carry Weight
All Items Weight Adjustment
Duel - Combat Realism
A Quality World Map with Roads
UFO - Ultimate Follower Overhaul
Lanterns of Skyrim
Dynamic Torches
Footsteps

Többre most nem emlékszem, de van még bőven.

#9511 Lenry:
Te melyik modot használod a koromsötéthez? Mert én olyan modot nem találtam, ami tényleg ilyen sötétet produkálna önmagában, hiába írták...a referenciaképek nem győztek meg. Nálam úgy alakult ki a koromsötét, hogy használom a Realistic Lighting with Customization modot és hozzá a Mike Foxs Darker Nights és Mike Foxs Darker Dungeons modokat.
A szabad ég alatt se kutya az éjszakai sötét, fáklya nélkül nem látni semmit még közelre sem, nemhogy távolra. Megszenvedek a küzdelemmel így rendesen, néha már nekem is sok a sötét...dehát ez a realisztikus. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9518) Lenry válasza Xerxész (#9517) üzenetére


Lenry
félisten

Realistic Lighting

ezt én akkor dobtam ki, amikor már sokadszorra jártam úgy, hogy nem találtam a dungeonokban a kapcsolókat a sötétség miatt.

plusz rohadt nehéz lopakodni is így, mert értelemszerűen nem vihetek magammal fáklyát :D

bár most játékmenetet váltottam: gyúrok a mágiára. vámpír vagyok, éjjellátás megvan, Serana szerintem a totál feketében is lát, én meg világítok a Flame cloakommal :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9519) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Erre valaki: [link]

?
Csak az érdekelne hogy most akkor hogyan fejlődik a kovácsolás... mármint ami most 40-et sebez fegyver (olyat tudok most csinálni) az nagyobb szinten is negyven marad vagy akkor már mondjuk 100-ast fogok tudni?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9520) Xerxész válasza Lenry (#9518) üzenetére


Xerxész
őstag

Én azt nem tudom (vagy nem tapasztaltam különbséget), hogy sötétben - függetlenül attól, hogy moddolt vagy vanilla sötétségről beszélünk - tényleg nehezebben észlelik a játékost az emberek/szörnyek/állatok?

Ugye írtad, hogy fáklyával osonás... Ha nincs fáklya, akkor kisebb az esély rá, hogy észrevesznek?

[ Szerkesztve ]

(#9521) KicsiPaszuj válasza freelanced (#9519) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

Nem. ha növeled a skilled vagy fened akkor nő a sebzése.

ha van egy fegyód az sebez "X"et, attól függően, h mi és miből van.(acél kés pl.)

ha elkezded "fenni", akkor ez az alap X sebzés ez felszorzódik valamennyivel, annak alapján milyen szintre fented.

Ha van perkből vagy enchantból származó skill-bónuszod, akkor ez az érték felszorozza a teljes fegyversebzést.

Alap sebzés x fenés x skill. Azaz a kovácsolás és a skill összeszorzódnak.

szal a fegyver sebzése megváltozik ha növeled a képlet bármelyik komponensét->nyől.

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#9522) Lenry válasza Xerxész (#9520) üzenetére


Lenry
félisten

igen. nagyon komoly játékmenetbeli hiba lenne, ha fáklyával is csak ugyanannyira vennének észre, mint anélkül

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9523) Xerxész


Xerxész
őstag

Ha már a modok ismét szóbakerültek... Olyat nem tud valaki, ahol a tábortüzek, a fáklyák, tűzhelyek, stb. tüze sebzi a karaktert? Olyan kellemes, amikor simán átsétálok az égő tüzön és semmi bajom nem lesz. :DDD

(#9524) Lenry válasza Xerxész (#9523) üzenetére


Lenry
félisten

jah, hogy ez bug? azt hittem, hogy csak én vagyok ennyire tápos?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9525) Rabbitf_24 válasza Lenry (#9524) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Mint mi a kollégákkal 6 fény és 1-2 liter bor után már nincs fájdalomérzet... :D

(#9526) freelanced


freelanced
addikt

Az a helyzet hogy most 100-as smithingel már nem kihivás szinte a játék :D Dragonbone dagger meg ij kifenve 30x-os backstab szorzó :D

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9527) Xerxész válasza freelanced (#9526) üzenetére


Xerxész
őstag

Tedd fel a realitás modokat meg a keményebb ellenfelek modokat, mindjárt nem lesz olyan egyszerű. ;]

(#9528) ricshard444


ricshard444
veterán

V-Sync-t nemtudom kikapcsolni srácok,fontos lenne.Átírtam az 1-st INI-ben 0-ra,de még mindig korlátoz :F

Vannak dolgok...

(#9529) freelanced válasza ricshard444 (#9528) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! Melyik mappában? Dokumentumoknál? Mert a Skyrim mappában is van valahol egy ini...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9530) ricshard444 válasza freelanced (#9529) üzenetére


ricshard444
veterán

Dokumentumoknál

Vannak dolgok...

(#9531) freelanced válasza ricshard444 (#9530) üzenetére


freelanced
addikt

Itt próbáld meg: D:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\skyrim\Skyrim
Persze mindenkinek az adott mappa....
és azon belül ottvan a skyrim prefs ird át ott is.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9532) ricshard444 válasza freelanced (#9531) üzenetére


ricshard444
veterán

Abban sajnos nincs meg az,mint a másikban és mégcsak szinkronizálásra utaló nevet sem látok :(

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#9533) #57919488 válasza ricshard444 (#9532) üzenetére


#57919488
törölt tag

Catalyst-ban nincs olyan opció, hogy a játék beállításától függetlenül kapcsolja ki?
Mintha láttam volna de még nem próbáltam soha.

[ Szerkesztve ]

(#9534) ricshard444 válasza #57919488 (#9533) üzenetére


ricshard444
veterán

Van,de nem kapcsolja ki

Vannak dolgok...

(#9535) Jorus válasza ricshard444 (#9528) üzenetére


Jorus
nagyúr

Steam launchernél ott van az opciók között a VSync.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9536) Xerxész


Xerxész
őstag

Srácok, ez egy nagyon hasznos mod:

Real Unleveled Skyrim

Hej, mostmár akár egy első szintű karakterrel is találkozhatsz akár 30-40es szintű ellenféllel...és hát...szégyen a futás, de hasznos. :DDD :))

(#9537) Phvhun válasza ricshard444 (#9534) üzenetére


Phvhun
őstag

Ha jól sejtem akkor azért akarod kilőni mert késik az egér, meg a nézelődés. Eléggé értek ennek a problémának a megoldásához, mert engem nagyon idegesít az input lag, ezért minden játékban kikapcsolom bármi áron a vsyncet is például. Sajnos ati kártyákkal vannak olyan helyzetek, hogy egyszerűen semmiféleképpen nem lehet ezt megoldani ( próbáltam ini-t buherálni, driverben mindent állítagatni, meg még egy csomó mindent amire már nem is emlékszem ), 5870 és skyrim kombót próbáltam.

A megoldás egy nvidia kártyára váltás volt, és annak a driverében ezek a beállítások:
-Maximum pre-rendered frames: 1 ( ez a ludas szerintem, atiban ilyen lehetőség nincsen )
-Triple buffering: off
-Vertical sync: off

[ Szerkesztve ]

(#9538) ricshard444 válasza Phvhun (#9537) üzenetére


ricshard444
veterán

Cikkbe kellett volna,akkor jól emlékeztem,hogy zölddel megoldható :(

Vannak dolgok...

(#9539) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Nagyon állat ez a játék. Lvl 10 másus vagyok 17h játékidővel.
(És persze még sehol se tartok....)

(#9540) Jorus válasza Rabbitf_24 (#9539) üzenetére


Jorus
nagyúr

Milyen modokat tettél fel végül?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9541) kiskornel válasza Rabbitf_24 (#9539) üzenetére


kiskornel
addikt

Nekem harcosként most kezd tak-tak-tak lenni... (mikor odamegyek az ellenfélhez, és tak-tak-tak = le van gyakva) :DDD . Lvl28-ig szívhatod a fogad, utána már egész kényelmes lesz.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9542) kiskornel válasza kiskornel (#9541) üzenetére


kiskornel
addikt

Itt mit jelent az absorb? Obliban azt, hogy ellenféltől elveszi, ugyanakkorát nekem ad. De ott csak harconként 1 alkalommal... itt meg egy kard enchantja, hogy absorb health 10 points...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9543) Jorus válasza kiskornel (#9542) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt ugyanazt jelenti, de Obliban sem csak egyszer lehetett használni harconként.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9544) kiskornel válasza Jorus (#9543) üzenetére


kiskornel
addikt

Hát a végén már nem jelentett mást.

Egy kardra absorbot nyomni pazarlás. Legalább is ha úgy van, mint az Obli esetében. Megütöd vele, és tart x mp-ig a hatása. A következő ütésnél megint levesz az enchant értékből, de nem lesz dupla az effekt (tehát nem két absorb effekt fut majd párhuamosan), supán újraindítja az első effekt számlálóját.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9545) Jorus válasza kiskornel (#9544) üzenetére


Jorus
nagyúr

Na, hát akkor lehetett ott is többször használni. Más kérdés, hogy rossz enchantot készítettél, és így nem volt igazán értelme.

Absorb Health szempontjából (is) eltérő a két harcrendszer, mert Obliban az spell/enchant alkotása során meghatározod, hogy hány pontot szívjon el mp-enként, és mennyi ideig tartson a hatás. Tehát mondjuk van egy spell/enchant, ami mp-enként 10 HP-t vesz el, és 5 mp-ig tart, az összesen 50-et vesz le. Ilyet nem érdemes blunt/blade fegyverre rakni, max íjra, vagy spellként ellőni a küzdelem elején, aztán amíg megy a cséphadarás, addig is gyengül az ellen, mi meg gyógyulunk. Ha blunt/blade-re teszel Absorb Health-t, akkor a csúszkákat úgy állítsd be, hogy 1 mp-ig tartson, és minél többet szipkázzon el. Ez esetben lesz értelme folyamatosan csapkodni, igaz, a fegyó is hamarabb lemerül.
Skyrim-ben egyszerűbb, itt csak azt határozod meg (illetve a skill-ed és az SG-be zárt lélek nagysága), hogy mennyit szív el az ellenfél HP-jéből csapásonként/találatonként.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9546) Rabbitf_24 válasza Jorus (#9540) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Háát szebb vizet, szebb tájat, több varázsbotot, véres harc, szebb textúraák, szebb városok, valami hangcsomag.... Nagyon szép lett és a játék is nagyon bejön így mágusként. 22h játékidő után eddig csak mágiával végeztem az ellenfelekkel.
Kb 7 sárkány van elrendezve. Nem nehezek azok se. Egyszer az egyik sárkánynál
volt vmi csonti boss, na az erős volt Ő + a sárkány.... :K

(#9547) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Holnap elkezdek faragni egy "cikket" a Skyrimről belerakok egy csomó információt meg az ajánlott modokat. Sietek vele most van időm megcsinálni suli elött. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9548) Phvhun válasza freelanced (#9547) üzenetére


Phvhun
őstag

Ez pont úgy hangzott, mint suliidőben a "majd holnap elkezdek tanulni"

(#9549) freelanced válasza Phvhun (#9548) üzenetére


freelanced
addikt

Na majd ha elkészül :D
Csak várd ki... :))

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#9550) kiskornel válasza Jorus (#9545) üzenetére


kiskornel
addikt

Jaja. Mondjuk én nem voltam annyira hülye, hogy kardra raktam az Absorb health 10 pts-t, csak találtam egy ilyen fegyvert a Skyrimben. Azért is érdeklődtem, hogy ez most biztos ua. az absorb, mint oblinál. Furcsa, hogy nagyon hamar elérhető a játékban.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.