Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Jorus válasza Törzsúr (#9894) üzenetére


Jorus
nagyúr

De ne csak úgy a vakvilágba segíts 5 embernek a városban, hanem menj oda a Jarlhoz, kérdezd meg, mit segíthetnél még. Ő ekkor felajánlja, hogy legyél Eastmarch Thane-je, ám ehhez segíteni kell a helyi emberek problémáinak megoldásában, és venned kell egy házat a városban. Tehát ez egy küldi, ahogy a többi városban is az volt. Ha már amúgy segítettél a helyi arcoknak, azt természetesen beszámítja a Jarl. Csak akkor fog neked házat eladni a steward, ha elkezdted ezt a küldetést (become a Thane). Ha aktív a quest, és mégsem ad házat, akkor bug. Persze alapfeltétele a vásárlásnak az is, hogy meglegyen a Blood on ice quest.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9902) Törzsúr válasza Jorus (#9901) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Találtam egy ilyet ez segíteni fog, délután megnézem. :)

Oblivion sokkal szájba-rágósabb volt... :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9903) Jorus válasza Törzsúr (#9902) üzenetére


Jorus
nagyúr

Na, ha ezt a küldit még nem csináltad meg, akkor meg is van a megoldás. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9904) Törzsúr válasza Jorus (#9903) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Igen, délután neki is ülök ennek a résznek. :B

Amúgy csináltam mégegy karaktert, egy Bretont, a 28-as egy Imperial.
Az új karakterrel Windhelmet fogom erősíteni, kipucolni a légiót.. ki akartak végezni! ;]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9905) Xerxész


Xerxész
őstag

Tud valaki valamit arról, hogy a Cyrodiil és/vagy Morrowind mod projekt hogy áll? Jó lenne bejárni azokat a területeket is. :))

(#9906) Xerxész válasza Xerxész (#9905) üzenetére


Xerxész
őstag

Oké, megválaszolom a saját kérdésem. :D Kinyomoztam, hogy a projekt a Skywind nevet viseli és a Morrowind teljes küldetéssorozata játszható lesz a Skyrim kiegészítőjeként, viszont kell majd hozzá az alapjáték is. Sz'al nem adják olyan könnyen. :)
Itt egy hír róla, pont mai...pár screenshottal (amit nekem itt a munkahelyen nem hoz be):

Skywind

Alfa kiadás várhatóan 2013 elején... A projekt végeztével pedig jön az Oblivion import. :K

(#9907) keIdor válasza Xerxész (#9906) üzenetére


keIdor
titán

Hú, jól néz ki, kíváncsi leszek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9908) Törzsúr válasza Xerxész (#9906) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ez nem lesz semmi. :Y

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9909) Jorus válasza Xerxész (#9906) üzenetére


Jorus
nagyúr

No, az Oblis kiegre kíváncsi leszek én is. :) Morrowind nekem kimaradt, pár óra után visszatettem a polcra, mivel az Obli után már nagyon kőkorinak tűnt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9910) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Az a gond, hogy nem állít meg az őr Windhelmben, és a graveyardon már nincs hulla. Szerintem valami bug lehet. Teljesen patcheletlen alap játékot használok...

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9911) Jorus válasza Törzsúr (#9910) üzenetére


Jorus
nagyúr

Próbáld ki, hogy a setstage MS11 1-gyel hova visz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9912) Xerxész


Xerxész
őstag

Én se a Morrowinddel, se az Oblivionnal nem játszottam, csak a Skyrimmel, ezért lehet, hogy hülye lesz a kérdésem, de a Morrowindben mindenhol ilyen lekerekített a terep, vagy ez csak épp ennek a helynek a sajátossága:

Ez a birodalmi város sem egyszerű:

Skywind Imperial City

(#9913) Törzsúr válasza Jorus (#9911) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Erre nem csinál semmit

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9914) Jorus válasza Xerxész (#9912) üzenetére


Jorus
nagyúr

Iesmi.

Na, ez az IC-s ízelítő már sokkal jobban fest. :)

#roedie: akkor nézd meg 10-es stage-dzsel, majd ha az sem, akkor 20, 30, 40, vmire csak be kellene indulnia.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9915) Törzsúr válasza Jorus (#9914) üzenetére


Törzsúr
senior tag

pl. setstage ms11 10,20..40? Mert ezekre sem csinál semmit!

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9916) Jorus válasza Törzsúr (#9915) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megnéztem, ha elfoglalod a várost a Birodalmi Légióval, mielőtt megcsinálnád ezt a küldit, akkor nem fogod tudni később elkezdeni. Ezt a hibát az 1.4-es patch orvosolja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9917) Törzsúr válasza Jorus (#9916) üzenetére


Törzsúr
senior tag

És ezt le lehet tölteni direkt, ingyen? Ha igen, honnan?

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9918) Jorus válasza Törzsúr (#9917) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezt nem tudom sajnos, mivel nekem a Steam frissíti (egyébként 1.7.7.0.6-nál járunk), de vmi hozzáértő kolléga biztos segít neked priviben. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9919) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Az ellen mit lehet tenni, hogy szinte bármilyen ENB-vel nagyon setét minden? Ha nem süt rá a nap, semmit se látni gyakorlatilag.
Képek: [link] [link]

Délután 2 van, a nap fényesen süt.

Illetve azzal mit lehet kezdeni, hogy néha alt-tab után ott marad a windowsos kurzor?

(#9920) kiskornel válasza zuzu000 (#9919) üzenetére


kiskornel
addikt

"hogy néha alt-tab után ott marad a windowsos kurzor?" - át kell konfigolni úgy a billentyűzetet, hogy ne használd az ALT billentyűt.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9921) Törzsúr válasza Jorus (#9918) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Felpeccseltem 1.6.mittoménmeddig de így sem találom a hullát a helyén és a Guard sem jön oda hozzám... :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9922) Jorus válasza Törzsúr (#9921) üzenetére


Jorus
nagyúr

És ha későbbi stage-re ugrasz, akkor sem indul be a küldi?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9923) Törzsúr válasza Jorus (#9922) üzenetére


Törzsúr
senior tag

ezt írom be : setstage ms11 1

de nem csinál semmit rá. :( ha az 1-et módosítom 10-re vagy akármire akkor sem..

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9924) Jorus válasza Törzsúr (#9923) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez még egy próbát megér:
1.) konzolba setstage ms11 1
2.) majd set ms11EnteringWindhelmCount = 3
3.) eztán getstage ms11
4.) Várj a városon kívül este 8-9-ig.
Ezután elvileg el kellene kezdődnie normál módon, ha minden igaz.

Mondjuk az is okozhatja a problémát, ha a quest vmeik fontos szereplője feldobta a talpát a városért vívott küzdelemben, és ezért nem tudsz nekilátni a küldetésnek. Ez esetben egyesével kell végigmenni rajtuk, és ha elpatkoltak, feltámasztatni őket. Erre mondjuk írtak már scriptet.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9925) Törzsúr válasza Jorus (#9924) üzenetére


Törzsúr
senior tag

set ms11EnteringWindhelmCount = 3

Erre azt írja, hogy syntax error, arra gyanakszom, hogy valaki tényleg hiányzik a küldetéshez. Csak jó lenne tudni ki az. :U Az Guard és a hulla biztosan :)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9926) Youri válasza Törzsúr (#9925) üzenetére


Youri
veterán

vedd meg, és használd úgy

RTX ON

(#9927) zuzu000 válasza zuzu000 (#9919) üzenetére


zuzu000
őstag

Valaki? Játszhatatlan ilyen sötéten. Realistic lightningot kikapcsoltam.

(#9928) Törzsúr válasza Jorus (#9924) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Utána nézek kik kellenek a küldetéshez. És feltámasztom őket. Remélem ez már megoldja a dolgot! :K

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9929) Xerxész válasza zuzu000 (#9927) üzenetére


Xerxész
őstag

Saját példámból kiindulva: monitorod megfelelően van kalibrálva?

(#9930) zuzu000 válasza Xerxész (#9929) üzenetére


zuzu000
őstag

Jó kérdés, soha nem foglalkoztam monitor kalibrálással.

[Ez] alapján állítgattam egy kicsit most.

(#9931) Mozso26


Mozso26
senior tag

Üdv elakadtam még az elején. Egy partin voltam ,és most onnan a várbol kéne kijutnom, egy pinyoban lévö csapoajton keresztül de zárva van és a kulcsot sehol nem találom.Pls help. :R

(#9932) kiskornel


kiskornel
addikt

Hmmm... megnősültem. Elvettem Ysoldát, mert őt találtam meg először. De a csaj alig keres valami pízt... nem túl termékeny. El lehet tőle vállni, vagy el kell tenni lábalol? Szóval van esély rá, hogy újra nősüljek? :U

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9933) Jorus válasza kiskornel (#9932) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csak, ha kinyírod. :-)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9934) kiskornel válasza Jorus (#9933) üzenetére


kiskornel
addikt

Ehhh.... és nem lehet egy kicsit jobb belátásra téríteni?
És ha kinyírom, akkor vajon újra házasodhatok?
(azért kérdezem, mert a wiki-s skyrim leírásokban nem találtam meg, vagy elkerülte a figyelmemet...)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9935) Jorus válasza kiskornel (#9934) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szentem ez így konkrétan nincs leírva, merthogy elég morbid lenne. :) Ellenben ha sajnálatos módon megözvegyül a karakter... akkor nem veszik el tőle a lehetőséget, hogy újra megtalálja az elveszettnek hitt boldogságot. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9936) kiskornel válasza Jorus (#9935) üzenetére


kiskornel
addikt

Ahha... Szegény Ysolda.
Nagy nehezen összehoztam, elvettem feleségül. Kb. 100 aranyat tud összeszedni, és mindenféle emberkék látogatják...
És miután elvettem, nézegetem a lakását, és mit találok az asztalán... most a pontos cím nem ugrik be, de valami book for genleman in Whiterun... és le van írva az összes csajról, ki kicsoda, hol lakik, mit csinál, milyen jó pááriii... stb...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9937) Jorus válasza kiskornel (#9936) üzenetére


Jorus
nagyúr

Minden nej 100 aranyat keres naponta, emiatt nem érdemes kipurcintani Izit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9938) Zolás válasza kiskornel (#9932) üzenetére


Zolás
addikt

Skyrim wikin keress rá a divorce szóra, és szépen konzolból elválhatsz. Továbbá kikeresheted a házassághoz tartozó kódot is, és azt a csajt veszed el aki szimpatikus, nem akit a játék enged.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9939) kiskornel válasza Zolás (#9938) üzenetére


kiskornel
addikt

Köszönöm a válszokat. (#9937) Jorus: megmentetted Ysoldát. :D

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9940) kiskornel


kiskornel
addikt

Használok maszkot. De az mellé nem lehet sisakot felvenni. Viszont amíg nálam volt a ragged crown... szóval az a csontokból álló korona, addig viselhettem a maszk mellett.
Esetleg tudtok valami megoldást? Mégiscsak +40 +50-nel több armory-t jelentett a korona... csak a küldi miatt vissza kellett adnom.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9941) Zolás válasza kiskornel (#9940) üzenetére


Zolás
addikt

Sisak mellé nem vehetsz fel maszkot, ha a sisak takarja az arcod. Igazából a komolyabb sisakok mellé nem veheted fel.
Vagy keresel egy modot ami megengedi, vagy ígymarad.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9942) Bendőke válasza kiskornel (#9936) üzenetére


Bendőke
tag

Warning! SPOILER-t tartalmaz(hat)!

Nem várhatod el Ysoldától, hogy ő is napi 30k aranyat keressen romok kifosztásával, végül is ő otthon marad. Ha olyan asszony kell, aki megy Veled, miért nem vetted feleségül Lydiát? Különben is, minek Neked annyi pénz? Ha még csak most kezdted a játékot, akkor megnyugtatlak, a végén annyi pénzed lesz, mint a szemét, szívlapáttal fogod hányni a padláson.

Gyanús vagy Te nekem, nagyon gyanús. Végignyomtad a DB küldetéssorozatot, megölted II. Titus Mede-t, és arra kell a sok pénz, hogy "meggyőzd" az Elder Council-t, hogy Te vagy a legalkalmasabb jelölt a trónra. Még az is lehet, hogy Amaund Motierre nem is saját meggyőződésből bérelte fel a DB-t, hanem a Te megbízásodból.

:D

[ Szerkesztve ]

(#9943) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Na az új karakteremmel amikor Windhelmbe értem, beszéltem a Stormcloack tábornokával a csatlakozásommal kapcsolatban. Mikor kiléptem a palota kapuján elszaladtam gyorsan a graveyardhoz és lássatok csodát elindult a "Blood on ice" küldetés, most végeztem vele.

A lényeg, hogy nem kell oldalt választani csak elindítani a Join the rebbelion című küldetést...
Utána működik a Butcher vadászós dolog.

:C

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9944) GypsFulvus2 válasza Törzsúr (#9943) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Épp ez a problémám, beszéltem a tábornokkal, elküldött Ice Wraith-ot vadászni. Még nem indultam útnak, de nem akar elindulni ez a küldetés. Jól emlékszem, hogy a temetőben kéne lenni valamilyen csoportosulásnak?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#9945) Törzsúr válasza GypsFulvus2 (#9944) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Igen, nekem ott voltak. :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9946) kiskornel válasza Bendőke (#9942) üzenetére


kiskornel
addikt

"Veled, miért nem vetted feleségül Lydiát?" - Adtam neki Marás nyakláncot, de nem akarta viselni -> program nem szeretné, ha feleségül venném. Persze, ahogy írták alul, illegálisan el lehet intézni, de nem szeretem használni a konzolon a cheat-eket.
1x bűntudatból felélesztettem Lydiát, mert utólag tudtam meg, hogy ha adok neki páncélokat, meg fegyvereket, akkor azt használni / viselni fogja.

Valószínű azért nincs egy vasam se, mert még egyetlen drágakövet se adtam el. :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9947) Xerxész


Xerxész
őstag

Valaki használja ezt a BOSS nevezetű programot? Azt olvastam, hogy ez meghatározza a megfelelő sorrendet sok mod esetén. Érdemes feltenni? Működik a Nexus Mod Managerrel is?

(#9948) torma1981 válasza Xerxész (#9947) üzenetére


torma1981
veterán

Az mit jelent hogy megfelelő sorrend?

(#9949) Xerxész válasza torma1981 (#9948) üzenetére


Xerxész
őstag

Fogalmam sincs, azért kérdeztem én is. :DDD

Ezt írják róla:
BOSS
A one-click program that quickly optimizes mod load order to avoid conflicts. Highly recommended.

Itt olvastam róla:
Skyrim Gameplay Enhancement Mods

Hasznos oldal, a Home fül alatt kategóriákban összegyűjti a leghasználhatóbb modokat, amik javítják a játékmenetet. Sok közülük már megvolt nekem is, de találtam még pár jófélét. Pl. itt leltem rá a ScenicCarriages nevű modra, ami lehetővé teszi, hogy valós időben gyorsutazzunk, azaz használjuk a szekeret utasként, akár a játék kezdőjelenetében, amikor fogolyként visznek minket Helgenbe.
Tegnap befizettem egy útra Whitenrunból Falkreathbe (ez volt a modteszt), tök jó volt, gyönyörködtem Skyrim tájaiban, közben átgázoltunk egy nőn Riverwoodban (cserbenhagyásos ;] ), aztán később egy nyúlon is. Utóbbi kipurcant. :DDD

(#9950) Jorus válasza kiskornel (#9946) üzenetére


Jorus
nagyúr

A Mara-s nyakláncot nem a csajnak kell adni, hanem neked kell viselni. Ebből látják a járókelők, hogy szabad vagy és házasodnál, magyarán ekkor válnak elérhetővé az erre irányuló párbeszédek. Persze mindezt csak akkor, ha már megcsináltad a Mara-s kerítős küldetéseket. :)

Az én ízlésemnek leginkább Muiri felelt meg, szal őt vettem el. Remek kajákat főz. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.