Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) csab991


csab991
senior tag

Nem tudjátok kb. hány hely van ami fel lehet fedezni? Tehát ami látszik a kis iránytűdön, majd jelöli a térképen.

(#8852) Tirexi válasza csab991 (#8851) üzenetére


Tirexi
addikt

Csinálj egy mentést (ha nem akarod hogy megmaradjon) és írd be a konzol-ba, hogy TMM 1.
Minden hely feloldódik a térképen és meg tudod számolni.
Aztán ha nem kellenek akkor csak töltsed vissza a mentést. :)

(#8853) opti06 válasza csab991 (#8851) üzenetére


opti06
aktív tag

vagy ha feelingesebben akarod: [link] szerintem minden rajt van..
nekem is kivan nyomtatva A3-as lapra és levan laminálva, filcel jelölöm ahol már voltam és túrázgatok :D

(#8854) LÁZ válasza opti06 (#8853) üzenetére


LÁZ
addikt

az oblit én is igy toltam, amikor már mindennek a végére értem, kb 10 hely volt ami vhogy elkerülte a figyelmem :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8855) pcMANiac válasza opti06 (#8853) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Ezzel csak annyi baj van, hogy például én is elvetődtem két olyan dungeon-ba is, ahol kellett volna valami karom egy ajtó kinyitáshoz és mivel nem felvettem a küldit, csak keresgélve megtaláltam a bejáratot, jöhettem ki félútról, mert nem bírtam tovább menni. :U

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8856) csab991 válasza opti06 (#8853) üzenetére


csab991
senior tag

Köszi nagyon jó kis térkép, még 3 darab shout kell, de ez alapján meglesznek.

(#8857) opti06 válasza pcMANiac (#8855) üzenetére


opti06
aktív tag

pont ezért először majd kitolom főszálat, utána körbejárom maradék helyet, persze már ha marad, mert ami küldit találok megcsinálok mindent :)

(#8858) dilipok válasza pcMANiac (#8855) üzenetére


dilipok
veterán

en sem vettem fel a "karmos" kuldeteseket, csak betevedtem a barlangokba, de ettol meg siman meg lehetet csinalni :F

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#8859) pcMANiac válasza dilipok (#8858) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Nálam szerintem nem volt ott valaki, akitől el kellett volna venni a karmot. Tisztán emlékszem, hogy két ilyen hely is volt. Az egyik talán smaragd a másik meg valamilyen fehér anyagból kellett volna, hogy legyen. Talán moonstone claw. Persze már nem tudom merre volt az a hely. Vagy rátalálok véletlen, vagy nem.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8860) Tirexi válasza pcMANiac (#8859) üzenetére


Tirexi
addikt

Én úgy tudom legalább is nálam úgy volt hogy mindig az adott barlangban lehetett megtalálni a cuccot. Vagy valami sziklán volt vagy valami szobor mögött vagy pedig NPC-nél.
De az összeset ki tudtam nyitni.

(#8861) szabod válasza pcMANiac (#8859) üzenetére


szabod
senior tag

Van egy karom amit Winterholdban lehet megszerezni talán egy csajtól, már nem emlékszem pontosan, de a hely az tuti. Igazából el is felejtettem, hogy van ilyen, egyszer betévedtem egy dungeonba, és már nálam volt az oda kellő karom, akkor esett le ,hogy Winterholdban kaptam. Illetve SPOILER a Thieves Guildnél az egyik küldinél Mercer kinyit egy ilyen ajtót karom nélkül /biztos 100000-res szinten van a zárfeltörése :DDD/ /SPOILER

(#8862) pcMANiac válasza Tirexi (#8860) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Spoiler

Megtaláltam az egyiket. Shround heart barrow a hely neve. Másodszorra sem tudtam kinyitni a sapphire claw nélkül az ajtót és nem találtam sehol. Utána olvastam és állítólag Vilemyr Inn-ben Wilhelm adja a karmot nekem, miután megcsinálok neki valami küldit (Ivarstead). Szóval ez a karom nem a barlangban van, hanem előtte kell megszerezni.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8863) Tirexi válasza pcMANiac (#8862) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor lehet előtte már meg volt mert mielőtt elmentem felfedező körútra megcsináltam minden frakció küldijét. Lehet, hogy aközben esett a csomimba. :B

(#8864) pcMANiac válasza Tirexi (#8863) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Érdekes, mert ez az arc, aki adja a smaragd karmot, egy kocsmáros és nem kötődik egyik brigádhoz sem.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8865) Mackósajt válasza pcMANiac (#8864) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Lehet, hogy mégiscsak felvette a bevezető küldetést, amikor a főszál miatt arra járt. Abból a faluból lehet felmenni a kolostorba. A bevezető küldetés az álkísértettel elég rövid, talán nem hagyott benne mély nyomot.

(#8866) Jorus


Jorus
nagyúr

Nahh, 148 óra után úgy érzem, befejeztem a játékot. :) Már csak virággyűjtős és cica-simogatós küldik maradtak, aztán kifújt. Szal most akkor újrakezdem egy másik karakterrel. ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8867) Jorus válasza szabod (#8861) üzenetére


Jorus
nagyúr

SPOILER!

Azt mondja azért tudja kinyitni, mert nála van a skeleton key, de szentem kamuzik. :)

[ Módosította: 7 ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8870) Qru válasza Jorus (#8867) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Már csak virággyűjtős és cica-simogatós küldik maradtak" :DDD Ezen besírtam!

#nincsbennetarcsi

(#8871) Kareszovics válasza Jorus (#8866) üzenetére


Kareszovics
addikt

A cica-simogatós az WTF? :D Ha Spoileres akkor lehet PÜ is.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#8872) szabod válasza Kareszovics (#8871) üzenetére


szabod
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok :D

(#8873) Mackósajt válasza Kareszovics (#8871) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Egyik legnagyobb bánatom, hogy a kardfogú hómacskákat nem lehet megsimogatni, ha kiáltással lenyugtatod őket. Kellene erre valami mod. :B

(#8874) pcMANiac válasza Mackósajt (#8873) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Mekkora problémák :DD Játék fejlesztőnek se könnyű lenni, hogy a felmerülő felhasználói igényeket kielégítse. :DDD Nekem meg az a bajom, hogy miért nem rozsdásodik az acél kardom, pedig esett az eső. És ha rozsdásodna, akkor miért nem árulnak rozsdamarót meg csiszolóvásznat a shop-ban. :DDD

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8875) Qru válasza pcMANiac (#8874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos rozsdamentes acélból van. :D

#nincsbennetarcsi

(#8876) Keksz03 válasza pcMANiac (#8874) üzenetére


Keksz03
senior tag

Hammerite :P

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#8877) mpierre válasza pcMANiac (#8874) üzenetére


mpierre
veterán

Osztán a köszörűkő vajon mi? :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#8878) MdewC


MdewC
nagyúr

Szevasztok Skacok! :R

Az lenne a kérdésem, hogy a lock skillek között van egy ilyen cucc, hogy 50% greater chance to find unique item, ezt érdemes kiválasztani? Tényleg több spécit nyomatnak a ládák? Jó belefutni ilyen cuccokba, de a perk-et nem szívesen pazarolom, max ha ez tényleg tud valamit! ;]

Köszi előre is! :) :DD

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#8879) mpierre válasza MdewC (#8878) üzenetére


mpierre
veterán

Jobbat kovácsolsz magadnak. Másra is elhasználhatod azt a perket.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#8880) MdewC


MdewC
nagyúr

Szevasztok! :R

Tudtok erről bármit is? Grey Cowl of Nocturnal.
Hogy lehet megszerezni? :) :)

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#8881) mpierre válasza MdewC (#8880) üzenetére


mpierre
veterán

Elindulsz délnek, megkeresed az Oblivion-ba vezető kaput, ott átballagsz és arra felé keresed...
No komolyan: Tudtommal nincs ilyen a Skyrimban... :F Vagy mod kell hozzá.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#8882) LÁZ válasza MdewC (#8880) üzenetére


LÁZ
addikt

max vmi moddal, mert ezt a cuccot csak az obliban kapod meg..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8883) Lui04


Lui04
aktív tag

Ezt láttátok már?
Gamer Poop: Skyrim :DD

(#8884) Tirexi válasza Lui04 (#8883) üzenetére


Tirexi
addikt

Ez nagyon nagy ment a fav-ba. :D
THX a linket. :C :R

(#8885) S e t h válasza Lui04 (#8883) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kifeküdtem. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8886) Tirexi


Tirexi
addikt

Emberek velem meg mi történt...
Egyik kalandom után megyek vissza Riverwood-ba meglátogatni egyik házamat a fa tetején és amint beérek a faluba látok egy sárkányt felettünk körözni.
Az őr oda szól hogy vigyázzak és nézzek néha felfele nem-e látok valamit.
Jó mondom előbb láttam mint te és áhh mondom úgy is elmegy mert így szokott lenni hogy köröz párat aztán odébb áll.
Erre egyszer csak bepirosodott a pötty. :Y :Y
Zene átvált...
Már akkor néztem hogy valami fura volt a sárkányban és egyszer csak kiírja a nevét:
Son of Alduin :Y :Y :Y

Emberek ami ez után volt.... ég szakadás, hóvihar, lángok mindenfelől hirtelen azt sem tudtam hova nézzek... :Y
Aztán kb 10 perc harc után elmúlt minden. Sikeresen megöltem. De kajak én akkora sárkány csatát még nem láttam. Az egész falu a sárkányt nyomta, az őrök, íjászok, a gyerekek futkostak szanaszét....
Nagggggyon durva volt. :C

Persze mondanom sem kell, hogy 1 ember meg a gyerekek maradtak meg az egész faluban. Na meg aki bent volt a házban. Tetemek szerte szét...

Beteg volt. :DDD

Pont akkor nem ment a Fraps pedig felvettem volna az egészet. :W

(#8887) szabod válasza Tirexi (#8886) üzenetére


szabod
senior tag

Kár, hogy ilyen sárkány nincs a játékban.
Egyébként sem lehetne Alduinnak fia, mert a sárkányok nem szaporodnak. Elvileg mindegyiket Akatosh teremtette.

Ha tényleg láttál ilyet, akkor az valami mod lehetett.

(#8888) pcMANiac válasza szabod (#8887) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Vagy sok volt a gumimaci szörp :DD

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8889) Jorus válasza szabod (#8887) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bár Akatosh-t a Sárkányok Atyja-ként is emlegetik, a sárkányokat nem ő teremtette, eredetük ismeretlen. Azt, hogy Alduin-t, az elsőt ő teremtette volna, csak Alduin állítja a Legenda szerint.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8890) szabod válasza Jorus (#8889) üzenetére


szabod
senior tag

azért írtam elvileget, Alduin mondja nekünk a Skyrimben, hogy First-Born of Akatosh. De amúgy tényleg nem tudni a pontos eredetüket. Vagyis annyit, hogy Akavir-ról szármanak. De szaporodni ennek ellenére nem tudnak, így Son of Alduin sem létezhet, meg milyen név ez egy sárkánynak? :D Mert ha lenne sárkány neve, és annak a fordítása lenne ez, de így...

(#8891) Jorus válasza szabod (#8890) üzenetére


Jorus
nagyúr

Emellett a Gugli sem talál ilyen nevű sárkányt, csak vikinget. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8892) WonderCSabo válasza Jorus (#8889) üzenetére


WonderCSabo
félisten

SPOILER lehet

Paarthurnax pedig pont ezt mondja, hogy ot es Alduint Akathosh teremtette.

(#8893) Jorus válasza WonderCSabo (#8892) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezt mondja, az tény, de ez még nem bizonyíték. :) Van, ahol azt írják, hogy Akatosh saját képére teremtette őket, de a legtöbb helyen úgy fogalmaznak, hogy eredetük ismeretlen.
Mondjuk történelemből nem vagyok jó, de majd jön GypsFulvus2 és megmondja a frankót.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8894) Tirexi válasza szabod (#8887) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja igen azt nem tettem hozzá hogy nekem fent van a Deadly Dragons Mod. :B :K

(#8895) #57919488


#57919488
törölt tag

Valamiért minden indításnál be kell újra állítanom az irányításokat, eddig ilyen nem volt csak valamit állíthattam az ini-ben.
Valami megoldás? :)

(#8896) Tirexi válasza #57919488 (#8895) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát ez érdekes hiba. :Y
Próbáld meg hogy az összes INI fájlt letörlöd és úgy indítod a játékot Launcher beállítása után.
Hátha akkor jó lesz.

De persze csinálja előbb biztonsági másolatot. :K

(#8897) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem belefutottam egy komoly quest bugba, amire most nem találok semmi workaround-ot. :(

Persze a legfrissebb patch van fent (most pár hétig nem játszottam, mert vártam, hátha javítják ezt, de nemrég update-elt a Steam, így gondoltam bekóstolom és nem...).

SPOILER

Nem értettem hogy miért akadt el a Thief Quild questline.
Felpattantam a Skyrim wiki-re, végignéztem tételesen, és kiderült hogy a "Bust of the Gray Fox" larceny target mellett elsétáltam menet közben.

Gondoltam sebaj, visszamegyek érte.
De felvettem és nem jelent meg a naplóban, hogy vigyem be. Azért elmentem a kocsmába, de Delvin Mallory-nál nem jelenik meg a válaszopció, hogy átadjam neki.

Visszanéztem a wiki-re, és ez egy gyakori bug (még nincs is olyan egyértelmá konszenzus, hogy mi okozza, de gyakori hogy az utolsó tárgyat nem lehet bevinni és ez a "Bust of the Gray Fox" kiemelten veszélyesnek tűnik. Bár ugyan úgy van baj a Falmer szemmel is...)

Próbáltam google-el keresgélni, de nem találtam választ.

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8898) Tirexi válasza janos666 (#8897) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát ha nincs más lehetőség próbáld meg konzolból berakni az inv-edbe a cuccot hátha úgy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8899) LÁZ válasza janos666 (#8897) üzenetére


LÁZ
addikt

ha máshogy nem megy, konzolból csináld meg a questet, volt nekem is pár ilyen, és kénytelen voltam igy megoldani...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8900) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltam konzolból, de az additem-el nem jelent meg az inventory-ban, és féltem hogy csak még több bugot hívok ki magam ellen, ha úgy adom neki oda, hogy még mindig az eredeti helyén pihen, nálam pedig sohasem járt.

De közben megnéztem jobban, és pont ez az egyetlen side-quest csokor, amit NEM kell megcsinálnom a theif quild-nél. Úgyhogy nincs para. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.