Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Xerxész


Xerxész
őstag

Kijött a Creation Kit, mindjárt érkeznek az értelmesebb modok:

Open Cities Skyrim
Töltési képernyő nélkül mehetsz be a városokba, akár lóval is.

Realistic Crime Radius
Csökkenti a bűntettek észlelésének hatókörét.

Dynamic Torches
A fáklyák levehetők a falakról.

Már csak ki kéne próbálni őket. :)) Ha valaki már megtette, mondhatna véleményt. :)

[ Szerkesztve ]

(#8252) dilipok válasza pcMANiac (#8248) üzenetére


dilipok
veterán

most jatszottam vagy 3 orat minden hiba nelkul. Kb ugyanugy megy miunt elotte a HD textura pakkal a skyrimnexusrol.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#8253) Xerxész válasza dilipok (#8252) üzenetére


Xerxész
őstag

És szerinted melyik jobb, szebb? A Nexus-féle HD pakk vagy a hivatalos Bethesdás?
Összhatásban kérdezem, nem telítettségben...mert gondolom a hivatalos pakk az összes tárgy, épület, tájelem stb. textúráit tartalmazza.

(#8254) pcMANiac válasza WonderCSabo (#8249) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

...és ha emiatt lenne, mit tudok csinálni?

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8255) WonderCSabo válasza pcMANiac (#8254) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lejjebb veszed a beállításokat, vagy kitörlöd a textúra pakkot.

Többiek: van before after képetek a hi-res packról?

Xerxész: Fúú, az open cities musthave, kipróbálom!

Szerk.: Elolvastam a mod kommentjeit, hát nagyon problémás, fps loss, CTDk, questeket elrontja. :(

[ Szerkesztve ]

(#8256) pcMANiac válasza WonderCSabo (#8255) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Textura pakk nélkül jó, de hogy lehet, hogy egy 1gb ramos kártyával nem megy. Ennél szarabb kártyákkal játszanak gond nélkül. Viszont gyakori hiba a ctd Skyrim estében, sokan panaszkodnak rá. Azért ez korrekt. Megveszek egy szoftvert, kiadnak hivatalos frissítést rá és nem megy. Rendszerkövetelményeknek megfelel a gépem és mégse. :W

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8257) dilipok válasza Xerxész (#8253) üzenetére


dilipok
veterán

nekem osszeszedettebbnek tunt a hivatalos. Ertelem szeruen ez a mereten is latszik. Amugy, ha teljesen oszinte akarok lenni, nekem mindegy lenne... tul sok kulonbseget nem fedeztem fel, bar teny, hogy nem ez a legfontosabb dolog ami erdekel. :B

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#8258) szabod válasza Xerxész (#8251) üzenetére


szabod
senior tag

Gondolom az open citiesnél sárkánytámadások lesznek már.

(#8259) Kelvin válasza WonderCSabo (#8255) üzenetére


Kelvin
őstag

Véleményem szerint, a nexus textúra pakk nagyobb felbontású. Ez csak akkor látszik ha valamit kimondottan közelről nézel, föld, fal, stb. De összességében a hivatalos mégis egy egész képet ad, minden passzol, mivel mindennek részletesebb a felbontása.
Engem a nexus-féle néha zavart, mivel sokszor nagy volt a kontraszt az egyes elemek között. Ami már elkészült és ami még nem. A másik pozitívum, hogy nálam gyönyörűen fut a hivatalos textúra-pakkal, lag nélkül és folyamatosan.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#8260) Xerxész válasza dilipok (#8257) üzenetére


Xerxész
őstag

Youri tegnap linkelt 2 képet az új pakkból, ilyen előtte-utána megoldással. Megmondom őszintén, én sem vettem észre túl sok változást ott. :) Sőt, amit ő "előtte" link alatt feltöltött, nekem az tűnt sokkal jobbnak. :D
Azt hittem, valahogy jobban kijönnek a textúrák élességei egy nagyobb felbontásnál.
Jelentősebb FPS csökkenést észleltél-e a pakk telepítése után?

#8255 WonderCsabo
Igen, láttam, hogy komoly FPS esés következik be, ezért pl. az én gépemre nem biztos, hogy szerencsés felrakni. De majd kipróbálom.
A többi hibát szerintem a későbbiekben lehet javítani...

#8258 szabod
Ha jól emlékszem, valamit írtak a kommentek között, hogy támadhatnak a sárkányok.
De amúgy alapból nem támadnak a sárkányok városokra/városokban?

(#8261) WonderCSabo válasza Kelvin (#8259) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én azt csináltam, hogy felraktam a textúra pakkot, és a fölé még felraktam a retex modjaimat (pl. Skyrim HD). Jaja, modok nagyobb felbontásúak, mint az Official High - Res pack.

Csináltam, egy ebony armor before after képet.

Szerk.: A többi textúra azért nem változott, mert azok a Skyrim HD mod textúrái.

És itt egy leírás, hogyan lehet a régi modokat és a textúra pakkot együtt használni.

Xerxész: Az 5 nagy városban nincs sárkánytámadás.

[ Szerkesztve ]

(#8262) dilipok válasza Xerxész (#8260) üzenetére


dilipok
veterán

Nalam nem volt jelentos fps csokkenes. Kb ugyanugy megy mint elotte (nem vagyok am egy nagy FPS huszar, tehat nem fogom tudni megmondani, hogy 42-rol 37.584-re csokkent az FPS :) ) Erzesre nekem ugyanolyan :)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#8263) csab991 válasza Xerxész (#8260) üzenetére


csab991
senior tag

Solitudeba néha betér egykét sárkány, de más nagyvárosban nem találkoztam velük.

(#8264) Kelvin válasza WonderCSabo (#8261) üzenetére


Kelvin
őstag

"Csináltam, egy ebony armor before after képet."
Itt most a hivatalos textúra pakk előtti és utáni képet láthatjuk? Vagy ez egyedi páncél textúra?

A második linked érdekes, én simán ahogy eddig is kellett bemásoltam a data könyvtárba pár kisebb textúra pakkot és megy úgy is.
Én lehet nem rakom vissza a Skyrim HD modot mert akkor érezhetően lassabb volt a mozgás és még mikro lag is jelentkezett nálam. Ugyanaz a kártyánk csak nekem az 5-ös széria.

Xerxész: a hivatalos textúra pakk telepítése után nem tapasztaltam fps-csökkenést.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#8265) Jorus válasza csab991 (#8263) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én meg szinte mindenhol találkoztam már sárkánnyal, csak Solitude-ban nem. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8266) WonderCSabo válasza Kelvin (#8264) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen a hivatalos textúra pakk.

Én most tesztelgettem picit. Skyrim HD moddal + textúrapakkal vagy anélkül textúra pakkal úgyanúgy laggolt Riften környékén amikor vágtattam lóval. Plusz arra jutottam, hogy a Skyrim HD mod textúrái mind felbontásban, mind minőségben (mármint a textúrák természetessége, életszerűsége) sokkal jobbak a textúra pakknál.

Ha berakod a textúra pakk esp fájlait a Data mappába, akkor elvileg azok a retex modokat nem engedik működni.

[ Szerkesztve ]

(#8267) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Van itt valaki, akinek 1GB-os vagy ez alatti VRAM-os VGA-ja van és megy neki gond nélkül 1920x1200-ban a Hi-Res textura pack? :F

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8268) Youri válasza pcMANiac (#8267) üzenetére


Youri
veterán

Meglepődnék... Már FHD is necces 1 giga alatti VRAM.mal

RTX ON

(#8269) szabod válasza pcMANiac (#8267) üzenetére


szabod
senior tag

vga megvan, de nem hinném hogy menne, meg nem is tud a monitorom ilyen felbontást :D

(#8270) pcMANiac válasza szabod (#8269) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Elég érdekes azért. Kiadnak egy olyan frissítést, amihez 2gb vram kell, miközben egy gtx570 1280MB, egy gtx580 1536MB vrammal rendelkezik és ezek a csúcs kártyák. 1gb vram nem mondható manapság fosnak és mégis felejtsem el a jobb texturákat...? Lehet mégis konzolon kéne játszanom, akkor kimaradna az agybaj az életemből. :W

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8271) szabod válasza pcMANiac (#8270) üzenetére


szabod
senior tag

Hát kinek a pap, kinek a...
Engem pl marhára nem foglalkoztat ez a textúra pack, mert úgyse menne, illetve nekem megfelel a jelenlegi is, sosem a grafikája miatt játszottam a játékokkal.

(#8272) dilipok válasza pcMANiac (#8270) üzenetére


dilipok
veterán

nem kell 2 gb, nekem kenyelmesen megy ultran 1680ban 1 gigas kartyaval. Nem kell azert tuldramatizalni a helyzetet... (mar megint az van: nem adnak ki csak rosszabb texturat, kocsogok. Kiadnak, csak megno tole a gepigeny, kocsogok... Kicsit mar unalmas :U )

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#8273) pcMANiac válasza dilipok (#8272) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Én nem köcsögöztem, csak nem értem miért nem elég 4GB ram, 1GB VRAM, 3GHz proci, 5850 vga egy ilyen textura pakkhoz. És itt nem az van, hogy kiírja, hogy szar a géped kisköcsög, vegyél újat és akkor eldöntöm veszek-e, hanem mikor kilépnék a házamból a városba, kibasz a desktopra. Most, hogy olvasgatok a témában, hegyekbe panaszkodnak erre minden felé az emberek. Kiírni a minimális és ajánlott konfigot az egy dolog, az meg egy másik, hogyha teljesítem az elvárt szintet, mi a k*****a a*****ért dobál ki. Nekem meg ez az unalmas. :U

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8274) dilipok válasza pcMANiac (#8273) üzenetére


dilipok
veterán

kicsit olvass a sorok kozott, nem a kocsogozesen van a hangsuly, hanem hogy mindig csak a nyavajgas megy (ne vedd magadra, nem rad gondolok, altalanossagban beszelek)
A textura pack elott is kib*szott? ha leszeded a HD packot, akkor is kirak? Ha nem, akkor ott a megoldas...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#8275) pcMANiac válasza dilipok (#8274) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Előtte 54-es szintig egyszer sem dobott ki. Azóta van ez, mióta tegnap megjött a hi-res pack. Ha ezt letiltva indítom el, továbbra is jó. Egyértelmű, hogy valami ezzel az új textúra cuccal van. Természetesen az megoldás, hogy nem használom, de jó lenne tudni, hogy miért nem megy nálam, mikor másoknál megy.

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8276) Kelvin válasza pcMANiac (#8273) üzenetére


Kelvin
őstag

Szerintem valami nem jó nálad, egy picit erősebb kártyával 1GB VRAM, 4GB ram, 3,2GHz proci mellett teljesen jól megy ultrán 1920x1080-as felbontáson 4× AA 16× AF beállításokkal.
A játék nem dobál ki több óra játék után sem, az új textúra pakkal sem.
A hd5850-es kártyádat fel is húzhatod hd5870-re kb. Legújabb javítást steam telepítette?

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#8277) pcMANiac válasza Kelvin (#8276) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Milyen legújabb javításra gondolsz? Tegnap este óta van valami új, amiről nem tudok? 1.4 patch fent van, de az már a hi-res előtt is volt. Találtam egy olyat, hogy a játék exe-jét meg kell mókolni, hogy használjon 2gb-nál nagyobb mennyiségű ramot is, mert hogy ez sincs alapból engedélyezve. Még ezt ma este kipróbálom, aztán nyomom tovább low-res textúrákkal, ha nekem csak az jut azonos pénzért. :( :DDD

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8278) Kelvin válasza pcMANiac (#8277) üzenetére


Kelvin
őstag

Az 1.4-re gondoltam én is, azt a ramos múkulást elfelejtheted mert már nincsen rá szükség.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#8279) WonderCSabo válasza Kelvin (#8278) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az 1.4-re gondoltam én is, azt a ramos múkulást elfelejtheted mert már nincsen rá szükség.

Pontosabban, ez már a 1.3.1 patch óta benne van alapból a játékban.

(#8280) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Itt egy kis leírás, hogy a High Resolution Texture Pack mely textúrákat tartalmazza. Sajnos rengeteg minden kimaradt. :(

(#8281) icons válasza pcMANiac (#8277) üzenetére


icons
addikt

Próbálj meg újabb drivereket. Lehet vidkari, memóriahiba, stb stb. Az se biztos, hogy a játék szar, lehet hogy a driver nem tud valamit rendesen lekezelni...

(#8282) Xerxész válasza WonderCSabo (#8280) üzenetére


Xerxész
őstag

Valóban...ez messze nem minden.

(#8283) RetepNyaraB válasza Xerxész (#8282) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Najó. Maradok a Nexusnál :(

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#8284) Xerxész válasza RetepNyaraB (#8283) üzenetére


Xerxész
őstag

Lehet, én is...

(#8285) pcMANiac válasza icons (#8281) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Legutolsó Ati driver, dx, runtime van a gépemen. Soha egy játék nem ugrik ki desktopra, pedig szeretek játszani. Skyrim is csak ezzel a pakkal csinálja. Alergiás vagyok arra, ha szarakodik a gépem, ezért ha ez máskor is előfordult volna, arról tudnék. :B Na mindegy, majd csak lesz valami megoldás erre is, addig meg jó ahogy volt.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8286) dilipok válasza RetepNyaraB (#8283) üzenetére


dilipok
veterán

osszhatasilag pedig sokkal jobb a hivatalos, de ti tudjatok...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#8287) Xerxész


Xerxész
őstag

Ez is egy klassz mod:

More Dynamic Shadows

(a videjót tessék nézni róla)

Ha igaz, hogy nincs FPS hatása, akkor le a kalappal. Csak legyen kész teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#8288) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Remélem azért jönnek majd optimizálók is, pl a füst-köd csökkentő meg ilyesmi.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#8289) icons válasza pcMANiac (#8285) üzenetére


icons
addikt

Úgy értem, hogyha a driver-Skyrim együttese okozza a hibát, lehet a driver hibás, attól függetlenül hogy más programokkal jól működik :) De persze 98%, hogy a Skyrim a szar, de azért ne add fel a reményt, hogy egy későbbi driverrel jól fog működni. Vagy ha kiadnak a packból 2.0-t, satöbbi! Tehát ha bármi változik, próbáld újra, hátha jó lesz, a számítástechnika márcsak ilyen valami sok ideig nem működik, utána pedig "valami csoda folytán" rendbejön :)

(#8290) RetepNyaraB válasza pcMANiac (#8285) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem valószínűleg nagyon bezavart a .NET 4 keretrendszer, mikor egy opcionális (de ajánlott) frissítés után hirtelen még fel kellett raknom 4 kritikus frissítést is. Na utána egyszercsak egy fagyás után teljesen használhatatlanul indult újra a gép és kétszer telepítettem újra, mire kijelenthetem, hogy ez volt a hiba oka (legalább is azóta nyugalom van, hogy NEM raktam fel az opcionális .net 4 frissítést, tehát a többi kötelezőt sem...)

Sok gondot okoz ez a büdös játék :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#8291) #56230144


#56230144
törölt tag

Skacok,hol vannak azok a csajok akikkel lehet házasodni? :DD

(#8292) dilipok válasza #56230144 (#8291) üzenetére


dilipok
veterán

azok bizony nem a Skyrimben ;] Komolyra fordita a szot: [link], itt van par info

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#8294) bigga válasza #56230144 (#8291) üzenetére


bigga
aktív tag

Válassz egy ork hímet inkább, az legalább megvéd! :DDD

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#8295) granini válasza bigga (#8294) üzenetére


granini
őstag

Nappal megvéd, éjjel meg...
Mellesleg volt ork férjem, de elváltunk (=megöltem). Egész éjjel hORKolt, nem tudtam aludni tőle.. :D

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#8296) #56230144


#56230144
törölt tag

inkább megvédem magam :D

(#8297) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Honnan tudom meg, vagy mit kell beállíani, hogy előjöjjön a high texture pack?
Letöltötte, de semmi javulást nem látok... :D

(#8298) WonderCSabo válasza Rabbitf_24 (#8297) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#8299) mpierre


mpierre
veterán

Dawnstar mellett a harmadik sárkányt ölöm meg ugyanott és mind a három dobott lelket. Érdekes.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#8300) Rabbitf_24 válasza WonderCSabo (#8298) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

kössz.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.