Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#4301) Kiskutya válasza Criceto83 (#4300) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tomp-ra írja rá van valami gomb nyomvatartós megoldás lehet ha újrarakod a szoftvert akkor sikerül beindítani!

hmm...

(#4302) belashx válasza Criceto83 (#4300) üzenetére


belashx
senior tag

Talán szoftveres hiba. Húzd ki egy időre a konnektorból, aztán próbáld meg bekapcsolni.
Ha nem válik be, frissíteni kell a firmware-t. Le kell tölteni egy helyről, de nem a sima update-et, hanem image fájl kell hozzá.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4303) belashx válasza belashx (#4302) üzenetére


belashx
senior tag

Itt van egy leírás hozzá:
[link]
Már csak egy image fájl kéne.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4304) da.


da.
tag

sziasztok, megérkezett ma délután a 65c715.
azt mondja hogy a legfrissebb szoftver van rajta. honnan szoktátok letölteni?

bár félek nem segít az uj szoftver, de azért megpróbálnám, mielőtt felrobbanok.
ilyen pöttyök vannak rajta kb végig az alsó harmadán:

[ Szerkesztve ]

(#4305) Criceto83


Criceto83
újonc

Köszönöm! Készítsek egy image fájlt az update-ből? Nem találok sehol image fájlt, amit le tudnék tölteni. :(

(#4306) Kiskutya válasza da. (#4304) üzenetére


Kiskutya
veterán

Áramtalaníts majd fél perc után vissza ha ott vannak a foltok én visszaküldeném, ilyen nem volt még senkinek szerintem. :W

hmm...

(#4307) da. válasza Kiskutya (#4306) üzenetére


da.
tag

köszi!
hát ez a visszaküldés ekkora TV-nél rohadt nagy macera.. :(
új fw merre található? hogyan kell feltenni?
köszönöm

(#4308) Kiskutya válasza da. (#4307) üzenetére


Kiskutya
veterán

[link] itt a hivatalos 378 ha megoldja akkor ennek is meg kell. Telepítés után ha minden bejött én csinálnék egy áramtalanítást és úgy nézném meg. Letöltöd pendrivr-ra és helyi frissítés.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4309) Botika89 válasza da. (#4304) üzenetére


Botika89
tag

Uhh bakker azok a pöttyök elég komolynak néznek ki!

(#4310) Kiskutya válasza da. (#4307) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha megmarad én lehet óvatosan puha ronggyal megtörlölném meg kicsit megpöckölném a kezemmel a pöttyöket hátha reagál valamit.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4311) belashx válasza Criceto83 (#4305) üzenetére


belashx
senior tag

Kihúztad, vártál, bekapcsoltad? (Van, ahol javasolják még, hogy nyomni kell kihúzás után a bekapcs gombot 60 másodpercig, hogy kisüljenek a kondik.)

Van a tévén reset gomb? (Valahol a HDMI csatlakozók/portok környékén nézd meg.)
Ha találtál, húzz ki mindent a tévéből, áramot neki, és nyomd a resetet 12 másodpercig.

Ehhez a tévéhez én sem találtam image fájlt.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4312) Kiskutya válasza belashx (#4311) üzenetére


Kiskutya
veterán

Létezik mert egyszer tomp úgy hozta helyre az övét. Sikerült valamit szerviz menübe kinulláznia. :D :D :D úgyan eddig indult mint neki, de utána jó lett.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4313) belashx válasza Kiskutya (#4312) üzenetére


belashx
senior tag

Neki is X9-es szériája van? A C715-öt már én is frissítettem image fájllal, mert úgy mindent újratesz nulláról. Vagyis majdnem. A szervizmenüs beállítások maradtak azok, amiket belőttem.

#Criceto83:
Olvasgattam, kutakodtam kicsit: fenti tünetekkel csomó embernek alaplaphibás volt a tévé. Van még rajta gari? Hívd fel a szervizt, hátha erre is áll az 5 év. Conelser Kft.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4314) Kiskutya válasza belashx (#4313) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ja nem de szerintem jó arra is. Valami 321 fw volt imgbe talán de ezt ő tudná jobban.

hmm...

(#4315) belashx válasza Kiskutya (#4314) üzenetére


belashx
senior tag

Megnéztem, egész más a letölthető szoftver verziója, szóval én nem próbálnám meg. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4316) Kiskutya válasza belashx (#4315) üzenetére


Kiskutya
veterán

Lehet csak egy ötlet volt.

hmm...

(#4317) da.


da.
tag

hát nem lett jobb a helyzet. visszatérítést kértem. bár nekem megfelelő lenne a csere, olyan lehetőséget nem láttam az emagon.
nagyon nem hiányzott ez a macera.
a sw-t vissza kell állítani alapallapotra?

(#4318) da.


da.
tag

amíg elviszik, próbálok azért megismerkedni vele.

NAS-ról hogyan tudok filmet nézni?
Van egy "médiaközpont" nevű alkalmazás. itt forrásként ki tudok választani hálózatra utaló opciót ("megoszt és megtekint") , erre kattintva bejön egy információs ablak (csatlakozás a média szerverhez), de nem történik semmi, csak várunk. a NAS-on nem fut egyébként médiaszerver, csak fájlok vannak tárolva. ez nem tud így lejátszani?
letöltöttem a VLC playert. ez rendben látja a NASt, el is indulnak a filmek. a 4K filmek nézhetetlenek, kb 3-6 fps-sel játssza le (LAN-on, nem wifi). FHD film nagyjából oké.

ti használtok NAS-t? vagy közvetlenül van rádugva a TVre a hdd?

köszönöm,
a.

(#4319) Kiskutya válasza da. (#4318) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én nem használok. Próbáld ki a Nova playert.

hmm...

(#4320) belashx válasza da. (#4318) üzenetére


belashx
senior tag

Nekem egy AC-s ASUS routerem van, amin lóg egy hdd (kvázi NAS). Médiaszerver megy a routeren, így gond nélkül lejátsza a 4k-s filmeket is. Amit most próbáltam, 28GB méretű. Wifin csatlakozom, mert gyorsabb, mint LAN-on. Nekem a VLC is lejátsza ugyanezt a filmet.(UPnP)

KODI javasolt még. Vagy NAS-ról mehet a Plex is - nem tudom, milyen NAS-od van, de biztosan van rá Plex.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4321) Kiskutya válasza belashx (#4320) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha megy a plex akkor lehet az a legjobb.

hmm...

(#4322) embe válasza belashx (#4313) üzenetére


embe
nagyúr

A 65C715 image fájlhoz tudsz adni egy letöltő linket? Jó az ha megvan.... :)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4323) Criceto83 válasza belashx (#4313) üzenetére


Criceto83
újonc

Köszi a hasznos infókat! UPC-nél vettem és ők 1 év garanciát adtak csak. Megpróbálom a megadott céget felhívni holnap. Sajnos reset gombot nem találtam a TV-n.

(#4324) HF77


HF77
senior tag

TCL-ben amúgy melyik típus az amelyik jó vétel lehet olyan 50-55 méretig 130-150e ig?
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#4325) Kiskutya válasza HF77 (#4324) üzenetére


Kiskutya
veterán

Esetleg a p815 szerintem a c715 drágább lenne.

hmm...

(#4326) belashx válasza embe (#4322) üzenetére


belashx
senior tag

Úgy rémlik, hogy a v378-at tettem fel, de azt most nem találom.
Itt van viszont a v321-es Image fájl. Ez mindent töröl.
Link

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4327) Drpesti1985 válasza embe (#4288) üzenetére


Drpesti1985
csendes tag

Kodi, msrepo, rtlmost meg rakat csatorna, sorozat elérhető. Hibátlanul műkszik. 

(#4328) Kiskutya válasza Drpesti1985 (#4327) üzenetére


Kiskutya
veterán

Privátba leirhatnád hogy mi kell hozzá?

hmm...

(#4329) embe válasza belashx (#4326) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Te próbáltad már ezt? Mert itt p715 -t ír hozzá.
Zidoohoz is megvan az image fájl, "életet" is menthet akár.. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4330) embe válasza Drpesti1985 (#4327) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
De nem nagyon akarnék Kodival mókolni. Volt anno Rasberrym, de meguntam a mókolást, így két android box van otthon. Meg mostantól egy droidos tévé is.

Kiskutya: Szerintem be lehet ide is írni. Nincs benne semmi tiltott dolog, és a tévével kapcsolatos.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4331) Kiskutya válasza embe (#4330) üzenetére


Kiskutya
veterán

Persze ha érdekel mást is. Nekem annyira nincs időm ilyenekkel foglalkozni ha valaki bármilyen okosságot tud jöhet.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4332) belashx válasza embe (#4329) üzenetére


belashx
senior tag

Én a 378-ast tettem fel, az tuti jó. :D
Talán mégegvan a gépemen, de azt csak otthon tudom csekkolni.
Talán tomp kolléga is meg tudja addig válaszolni.
(Egyébként egy csomó tv-hez ugyanaz a firmware van.)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4333) belashx válasza embe (#4329) üzenetére


belashx
senior tag

No, közben csak megtaláltam a megfelelő postot. Mire nem jó a munkaidő?!?! :D :D
ITT!!!!

6235-ös hozzászólásban vannak a linkek.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4334) embe válasza Kiskutya (#4331) üzenetére


embe
nagyúr

Meló mellett most nekem sem sok időm van vele foglalkozni, meg igazán nem is akarok.
Persze a belashx kolléga által linkelt vészhelyzeti image-t szedem is le a gépre. De remélem nem lesz rá szükség!

belashx: Attól félek mivel ez droidos csak lesz mókolás. Így kell egy okosság vész esetére.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4335) belashx válasza embe (#4334) üzenetére


belashx
senior tag

Én bírom az ilyesmit. Nem érzem magam jól, ha nem mélyedhetek bele valamibe. Asszony persze szekál érte, de élvezi a "munkám" gyümölcsét. :))

Exoplayert kéne valahogy rávarázsolni, mivel csak a gyári lejátszója tudja a Dolby Visiont, és nem mindent játszik le, de ahhoz én már kevés vagyok.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4336) embe válasza belashx (#4335) üzenetére


embe
nagyúr

Az "Attól félek" -t úgy értettem hogy tuti lesz. Kezdve azzal, hogy a kiskutya által linkelt orosz oldalról leszedett fw is ment fel rá. :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4337) tomp válasza belashx (#4335) üzenetére


tomp
félisten

Nekem fent van az ExoPlayer.
MEL alapú DV megy vele. Akár mkv-ból is!
FEL típusú bár Dolby Vision logóval indul, de ha belépünk a kép beállításokba ott már HDR-t ír és nem Dolby Vision-t.
Igaz én csak HDR10+ miatt használom a TV saját lejátszóját. DV-re ott a külső médialejátszó.

(#4338) embe válasza belashx (#4333) üzenetére


embe
nagyúr

Eszerint már van v606-os fw is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4339) Kiskutya válasza embe (#4338) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen ahogy olvasom most jött ki egyelőre csak fordítási problémákat javított ahogy írták de attól még lehet más is.

hmm...

(#4340) tomp válasza embe (#4338) üzenetére


tomp
félisten

Természetesen mielőtt indultam volna dolgozni, gyorsan felraktam. :D

(#4341) pane


pane
tag

Kodival én küszködök. Movieshark nem akar felmennni, exodus redux nem indítja a filmeket. Ha valaki írna egy összefoglalót hogyan kell ezeket telepíteni azt megköszönném. Persze privátban is jó nekem. Kodi fórumon van sok minden de nem tudok eligazodni rajta. :R

(#4342) embe válasza Kiskutya (#4339) üzenetére


embe
nagyúr

Engem meg most ahogy hazajöttem, a feleségem azzal fogadott, hogy nem ment a Netflix. Az oka az volt hogy nem csatlakozott a netre, nem tudott. Wifivel kapja a netet.
Elfelejtettem vele a hálózatot, újra csatlakoztattam. Most éppen jó.
Kikapcsoltam a gyorsindítást, hátha így nem lesz gond a hálózati felcsatlakozás.

tomp: Így már nyugodtabban melózol legalább. :DDD Én is teszem fel. De nekem még nincs tapasztalatom a tévével, így max annyit látok hogy működik-e vele, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4343) erzol válasza embe (#4342) üzenetére


erzol
őstag

Nálam is ugyanúgy bekavart többek között a netflixbe a gyorsindítás.
Mióta kikapcsoltam semmilyen anomália nem lépett fel.

[ Szerkesztve ]

(#4344) embe válasza erzol (#4343) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor így marad.

Más: Feltettem a 606-t. Az normális, hogy frissítés után ( nem volt fr ) eltűntek a digitális tévé csatornák?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4345) Botika89


Botika89
tag

606 fw ma kicsit tesztelgetem ami egyből feltűnt az a darabos mozgás ami eddig nekem szúrta a szemem úgy veszem észre ki javították!netflix és külső hdd teszteltem!ps4 pro megint csak gyönyörű a HDR! :R így tovább TCL :C

(#4346) Kiskutya válasza embe (#4344) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem 1x volt hogy régebbit raktam vissza akkor tűnt el minden beállításom.

hmm...

(#4347) lastmohican2


lastmohican2
tag

Az Emag-on: 170 az 55TCL C715:
https://www.emag.hu/tcl-qled-smart-led-televizio-139-cm-4k-ultra-hd-ultra-slim-android-55c715/pd/DTZ6L3MBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648

*nem tudom hogy kell linkelni :W

[ Szerkesztve ]

(#4348) Kiskutya válasza lastmohican2 (#4347) üzenetére


Kiskutya
veterán

A 65 viszont maradt 220.

hmm...

(#4349) rainman72 válasza lastmohican2 (#4347) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem nehéz,katt az off melletti jelre,jobbra!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#4350) darius09 válasza Botika89 (#4345) üzenetére


darius09
tag

Egy linket tudnátok dobni leszedném én is ezt a 606fwt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.