Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#3151) kenwood válasza tomp (#3147) üzenetére


kenwood
veterán

akkor felesleges a szolgaltatot keresni ezzel.a halozati eszkozok nem tudjak megkulonboztetni a csomagokat az alapjan, hogy sd,hd vagy dv videot tartalmaznak.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3152) Kiskutya válasza Kender23 (#3150) üzenetére


Kiskutya
veterán

55c715 jó va paneles qled tv nyilván mihez képest. Alapvetően a c715 tévékkel itt elégedettek vagyunk. Szép a kép egész jó a fekete. Szoftveresen még van mit javítani de szépen jönnek az új szoftver verziók és egyre jobb a tv.

hmm...

(#3153) tomp válasza kenwood (#3151) üzenetére


tomp
félisten

De a DV tartalom külön stream. Lehet külön szerverről is megy. Azaz lehet valamelyik Netflix szerver felé nem teljesen okés a kapcsolat.

(#3154) kenwood válasza tomp (#3153) üzenetére


kenwood
veterán

Altalaban direct peering van a netflix es az isp kozott, igy a szolgaltatod nem latja a kulonbseget a netflix serverei kozott.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3155) Drpesti1985 válasza Botika89 (#3148) üzenetére


Drpesti1985
csendes tag

4k hdr 60 fps nem akad. HDR bőrszínt végre megcsinálták. V376 fw.

(#3156) Kiskutya válasza Drpesti1985 (#3155) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen, börszin már nagyon kellett végére a 379-en is jó a börszin!

hmm...

(#3157) kenwood


kenwood
veterán

Megjott a 65c715.
Elso tapasztalatok.
A kep egyseges, felhosodes nincs.
Egyszinu (piros,zold,kek) tesztnel a szelein nem tokeletesen egyseges,mintha edge-ledes oldalso bevilagitas lenne.
Nagyon minimalis, par milimeteres sav,nem zavaro. Nem egyszinu kepnel nem eszreveheto.
A kep rendben van, de nem tudja utolerni a haver XE85 sonyjat.
Mivel akcioban lattam 250-270 kornyeken XG85-ot, ugy erzem, annyira azert nem volt jo vasar ez a TCL.
Rossznak sem mondanam azert,mert a Sonyra csak ket ev gari van, es azert az eleg magasra rakja a lecet az LCD tvk kozott a 300k alatti kategoriaban (nem ackioban inkabb a 400 kornyeke amugyis)

A Youtube kliensnek komoly kihivasokat jelent a 4k tartalom. Neha az elejen durvan akadozik, neha nem.
Az viszont fix, hogy valami gond van. Altalaban a finom szaggatas,amit az avatatlan szem eszre sem, mintha idoszakosan mondjuk par fpsel kevesebb lenne,mint 24, vagy nemtom,nehez leirni.
Gondolom, ez inkabb szoftveres hiba, delutan tesztelem majd egy 8. genes i5 notival, ha ott is lesz kulonbseg a 1080p és 4k videok sebessege,finomsaga kozott,akkora fw upgrade, aztan kuldom vissza.

Ami meg picit zavaro,hogy inditasnal van egy ilyen 15-20 masodperc,mig teljesen kirajzolja az Android szoveget.
Nem vagyok hozzaszokva,hogy ugymond bootol a tv, de valszeg ez semmilyen modon nem gyorsithato.

Nezelodtem a TCL oldalan,es a felepitese finoman szolva is egy kalap szar.
Kereso nem talalja a 65c715 kifejezest, firmwareket 5-6 perc kereses utan sem talaltam meg.
Nyilvan meglesz majd,de azert tobbet varna az ember egy ekkora ceg honlapjatol.
Az fix, hogy 2-3 klikk utan bekerul az IN,INDIA az urlbe :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3158) speter33 válasza kenwood (#3157) üzenetére


speter33
aktív tag

A hosszú indítás problémára van megoldás a menüben.
Én csak P715-öt vettem, de ugyanez volt a gondom.
Most már pikkpakk bekapcsol.

(#3159) Botika89 válasza Drpesti1985 (#3155) üzenetére


Botika89
tag

A Costa Rica meg a Morocco-s most is darabos mellette LG 6950 tökéletes simán megy!

(#3160) Botika89 válasza kenwood (#3157) üzenetére


Botika89
tag

Ebben egyet értek!YouTube 4k HDR 60 mikor el indul olyan akkadást produkál hogy szégyen!

(#3161) Kiskutya válasza kenwood (#3157) üzenetére


Kiskutya
veterán

Frissítés javít a kép minőségén is nem tudom melyik verzio van fent neked? Adunk majd linket ha kell érdemes a 376 vagy 379 és verziót felrakni. Van gyors indítás a tvben de én inkább mindig kivarom azt a pár másodpercet inkább legyen tiszta boot. Egy nap max 1x vagy 2x van ki be kapcsolva. Szoftveresen folyamatosan javítanak a tévén remélhetőleg idővel minden gond megoldodik.

hmm...

(#3162) rainman72 válasza kenwood (#3157) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az android betöltés a Philipsnél is hosszabb időt vesz igénybe,mondjuk áramtalanitas utáni bekapcs.,szóval valszeg ez nem a TCL sara!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3163) speter33 válasza rainman72 (#3162) üzenetére


speter33
aktív tag

De, ez TCL, nálam is így volt.
Ha 10X kapcsoltam ki egymásután, akkor is mindig 15-20 mp volt a boot.
Gyorsindítással már megoldva :K
Ja és nem volt áramszünet.
Áramszünet után a Sony-m is hosszan bootol.

[ Szerkesztve ]

(#3164) Kiskutya válasza kenwood (#3157) üzenetére


Kiskutya
veterán

Egyébként nem biztos hogy rosszul jártál ha már a 3 tévét nézzük [link] az xe azért jobb az xg-től viszont szolgáltatásba kevesebbet tud. A tcl a 100hz kivételével nincs szégyenkezni valója. Nyilván az ár is számít azokat nem néztem de ahogy nézem az adatokat a 3 közül még így is a tcl a nyerő nálam.

hmm...

(#3165) kenwood válasza Kiskutya (#3164) üzenetére


kenwood
veterán

Jogos. Nekem logikusnak tunt, hogy az XG85 az XE85 ket evvel fiatalabb,tovabbfejelsztett valtozata, A spec alapjan inkabb az erosen butitott verzio. Igy mar ertheto, miert akciozzak be 300k ala.
Az viszont nem ertheto, hogy miert kell azonos modellszammal joval alacsonyabb kategoriaju tvt kiadni.
Samsungnal is ugyanez van,az idei Qledek azonos sorszam mellett sokkal gyengebbek a tavalyiaknal.
Igazi patkany dolog ez,mint a 19 szal cigi , a 90 darabos zsebkendo,meg a 250 grammosnak kinezo 175 grammos yoghurt :(

UI: baromi jo lenne egy olyan talp a tcl tvmre, mint ami az XE85-nek van (hasonlot rak a Hisense is a Qledre).
Ezerszer jobban nez ki,mint ezek a csirkelabak.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3166) Kiskutya válasza kenwood (#3165) üzenetére


Kiskutya
veterán

Vagy ha tudod rakd fel a falra. A frissítést ne felejtsd el felrakni! :D :D :D

hmm...

(#3167) tomp válasza speter33 (#3163) üzenetére


tomp
félisten

Gyors bekapcsolással a TV alaplap áram alatt marad és a RAM-ban marad a rendszer. Ezért is gyorsabb akkor a bekapcsolás.

(#3168) speter33 válasza tomp (#3167) üzenetére


speter33
aktív tag

Köszi :R
Akkor az az egészségesebb ha nincs gyorsindítás?
Bár én ezt eléggé gagyinak érzem. Mármint hogy erre külön opció kell.
Vagy más tévénél alapból áram alatt marad?

(#3169) tomp válasza speter33 (#3168) üzenetére


tomp
félisten

Androidos médialejátszómnál is 2 opció van a power gombra.
Power Off: leáll teljesen a rendszer és az alaplap.
Standby: RAM-ban marad a rendszer.

Én használnám a gyorsindítást de nálam ha így kapcsol be a TV akkor felhős sávos lesz a kép.

Nem árt neki amúgy. Csak kényelmi funkció.

(#3170) Kiskutya válasza tomp (#3169) üzenetére


Kiskutya
veterán

Most őszintén naponta hányszor kapcsolja be az ember a tévét én nagyon max 2x, és normál bekapcsolásnál szerintem nincs 10 másodperc. Tudom hogy rohanó világban élünk de szerintem ki lehet bírni.

hmm...

(#3171) kenwood válasza Kiskutya (#3170) üzenetére


kenwood
veterán

10-20 kb.
Home officeban dolgozom ceges notin, a tv pedig a privat gepem monitorja.
Ha elmegy alvoba a gep,akkor nem sokkal kesobb kikapcsol a tv is.

Mondjuk alvoban ram mennyit fogyaszthat eves szinten ?
1 kwht talan ?
Az 40 forint.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3172) Kiskutya válasza kenwood (#3171) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem is a fogyasztás a lényeg számomra hanem azt vettem észre ahogy tomp is írta hogy gyors bekapcsolásnál mintha sávosodna a kép gyors mozgásnál. Mondjuk ezt még régi fw-vel tapasztaltam lehet az újabbak már javították de úgy megszoktam hogy engem nem zavar az a pár másodperc.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3173) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Egy érdekes dolgot találtam akit érdekel nézzen rá, Google fordításba olvastam én is android 11-re frissülnek hamarosan a tévék. [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3174) tomp válasza Kiskutya (#3173) üzenetére


tomp
félisten

Android 10 is van de ritkán szoktak fő verziót frissíteni TV-nél. Ez pedig nem a TCL-től függ hanem a Realtek-en.

(#3175) amadeus11 válasza speter33 (#3163) üzenetére


amadeus11
senior tag

Szerintem nagyon gáz ez a 10 másodperces bootolás. Tudom, hogy az android miatt van és kis részesedésű tévére nem fognak alkalmazásokat fejleszteni ezért választották ezt a megoldást, így jött képbe az android, de ez számomra elfogathatatlan és nevetséges egyszerre. Részben ezért küldtem vissza egy androidos Sony-t (ami néha csonttá fagyott a menüben való mászkálás során). Nem tudom a csatorna váltás itt mennyi idő, de ott az is kín volt kivárni (3-4 mp az 1-2 helyett). Samsungot vagy LG-t bekapcsolod, egy másodperc és tévézhetsz. Tudom, hogy kompromisszumot kell kötni, hacsak nem tudod megfizetni a top kategóriát. Hát, ez ilyen! :DDD

There is a star

(#3176) Kiskutya válasza amadeus11 (#3175) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam az LG se volt gyorsabb ráadásul pont az LG topikba panaszkodnak a csatorna váltás miatt. Ahogy írtuk menüben be lehet kapcsolni a gyorsinditást csak sokan lusták megkeresni..... Fagyás nálam egyszer sem volt.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3177) Kiskutya válasza amadeus11 (#3175) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ennyi a bekapcsolása [link] ha lehet ne írjunk már mások számára félrevezető infókat!

hmm...

(#3178) Botika89 válasza Kiskutya (#3177) üzenetére


Botika89
tag

Érdekes nekem gyors indítás nélkül 34 mp múlva indul el a TV na ez már gáz! :)Amit linkeltél az gyors indításal van nem?

[ Szerkesztve ]

(#3179) tomp válasza amadeus11 (#3175) üzenetére


tomp
félisten

A 2014-es Sony TV-m gyakorlatilag 1mp elteltével ad képet és hangot de kb ennyi. Fél percig utána még semmit se lehet csinálni. Hangerőt módosítani se! "Kérem várjon" üzenet jelent meg mivel a háttérben töltötte a szoftvert.
Nekem napi max 2x kell bootolni a TCL-t. Bőven kibérom. Legalább ha már van kép és hang, bármit lehet csinálni mert betöltött az android.

(#3180) Kiskutya válasza Botika89 (#3178) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez gyors indítással van. Akinek az kell van benne csak azért mutattam meg. Én nem használom mert szeretem ha minden bekapcsolásnal friss boot van de akinek a gyorsaság számít van lehetősége.

hmm...

(#3181) belashx válasza Kiskutya (#3177) üzenetére


belashx
senior tag

Jó, de ez a gyors bekapcsolás. Nem mintha engem zavarna, csak a pontosság kedvéért. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3182) Botika89 válasza Kiskutya (#3180) üzenetére


Botika89
tag

Én is gyors nélkül használom kiváncsiságbol le mértem!hát meg lepődtem de nekem fel sem tűnt eddig hogy tőbb mint fel perc a boot!Ez van! :)

(#3183) Kiskutya válasza Botika89 (#3182) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ja nem kevés de nekem se tűnik fel.

hmm...

(#3184) Kiskutya válasza belashx (#3181) üzenetére


Kiskutya
veterán

Gyors de eddig az volt a gond hogy lassú. Most már az is baj hogy van ilyen opció is.? :D :D :D

hmm...

(#3185) Piftuka válasza kenwood (#3157) üzenetére


Piftuka
veterán

"A kep rendben van, de nem tudja utolerni a haver XE85 sonyjat."

Én erről még előtte szóltam.

Tudod... "almát az almával" érdemes összehasonlítani.

"Aquila non captat muscas."

(#3186) Kiskutya válasza Piftuka (#3185) üzenetére


Kiskutya
veterán

Biztos jobb a sony de az új frissítést fel kellene rakni mert sokat javít a kép minőségén is. Alsó hangon is 150 ezer Ft van a 2 tv között....

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3187) fila


fila
senior tag

Rendeltem egy 40ES560 típusú TV-t a hálószobába. Méretben ez volt a max ami elfért, és androidos, 5 év t-home jótállásos, ezért esett erre a választás. Sony, LG, Samsung nem játszik, nincs ebben a méretben elérhető modelljük.
A márka nem ismeretlen, évekkel ezelőtt két telefonom is volt Thl T5, és T7.
Android TV-m is van, Sony 65XF8596.

Egy Orion 32-es HD ready felbontásút TV-t vált. Jövő héten érkezik meg, remélem nem okoz csalódást. Az előzőnél biztos jobb lesz. :DD

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#3188) Kiskutya válasza fila (#3187) üzenetére


Kiskutya
veterán

Va paneles a tv, szemből lesz jó nézni oldalról torzulhatnak a színek. Nemtom mennyi volt de szerintem az előző tévénél biztos jobb.

hmm...

(#3189) fila válasza Kiskutya (#3188) üzenetére


fila
senior tag

79 ezer

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#3190) kenwood


kenwood
veterán

Ha valaki nezi a raised by wolvesot C715-on,csekkoljon plz valamit nekem :
8. resz, azok a jelentek, ahol Mother a barkaban van,es sotetek, nalatok is gyalazatosak ?
Ilyen youtube 360p szinten van nalam. Ami fekete lenne az ilyen szurke-barna pottyos pixelhalom, mint azok a divxek,amikbol 700 mega 1.5 ora.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3191) Kiskutya válasza kenwood (#3190) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hol nézed? 379fw fent van?

hmm...

(#3192) kenwood válasza Kiskutya (#3191) üzenetére


kenwood
veterán

Probaltam pcrol hdmin,meg a tvre telepitett appbol is.
Szerintem mar az HBO is eleve agyontomoritett fost streamel.

Mi az a 379fw, mar becezgetjuk is oket? Nekem nincs semmi haromjegyu a menuben.
Kernelnel ha az utolso 3 karaktert kell nezni,akkor 277, a pont elott 317 van.

Automatikus updatet nem enged,azt irja a legfrisebb,betat es feleksz szoftvert pedig nem hasznalok sem mobiltelefnon telefonon,sem tvn.
Csak olyat ,ami magatol felmegy,nem kell ganyolni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3193) belashx válasza kenwood (#3192) üzenetére


belashx
senior tag

A 363-as fw fent van a TCL oldalán. Mókoláshoz egy pendrive kell fat32-re formázva. Rámásolod ami a zipben van(tovább nem kell kicsomagolni), aztán az android menüjében van a névjegy környékén frissítés. Kiválasztod, hogy helyi frissítés(vagy ilyesmi).

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3194) kenwood válasza belashx (#3193) üzenetére


kenwood
veterán

Ertem, mire gondolsz, nyilvan ez nem oylan,mint egy custom rom a mobilra. Csak en ugy vagyok vele, hogy az menjen ra a keszulekre,amilyen allapotban van,hogy menubol felrakhato.
Egyebkent nem kell a 8. reszt megnezni, eleg ha a focimet nezzuk,az is sotet,es az is baromi pixeles. Mas filmeknel nem ez van, igy szerintem tuti, hogy maga a tartalom gyenge minosegu. Lehet,hogy jobban jarok, ha nem az HBOGO-n nezem,amiert fizetek, hanem lelopom a netrol jobb minosegben a sorozatot ? :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3195) Kiskutya válasza kenwood (#3194) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az alap szoftver amivel kijött a tv egy hulladék, nem véletlen hogy már az elején írtam mit kell feltenni. A 363 a hivatalos oldalról letölthető az is sokat javít. Először ezt tedd fel és utána tesztelj. A 379 bétával sincs semmi gáz azt is ugyan úgy kell felrakni semmi mokolás nem kell. 379ben szebb a hdr kép nem fénylik az emberek arca.

hmm...

(#3196) Kiskutya válasza kenwood (#3194) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az hbo go alig éri el a nézhető szintet. Nem hogy 4k de szerintem még 1080p sincs a felbontás. Ha a régi tévéd kissebb volt akkor azért tűnhetett szebbnek mert a nagyobb méret jobban kihozza a hibákat. Érdemes minél jobb minőségben vagy letölteni vagy netflixet nézni ott már van 4k meg hdr anyag is.

hmm...

(#3197) tomp válasza Kiskutya (#3196) üzenetére


tomp
félisten

HBO GO szerver szinten 720p szóval felejtsük el!

(#3198) Kender23


Kender23
aktív tag

Sziasztok, a kiszemeltek között van ez a modell is:

TCL 65C715 QLED UHD ANDROID TV

Mi a véleményetek róla? Esetleg valakinek tapasztalata? :R

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#3199) Kiskutya válasza Kender23 (#3198) üzenetére


Kiskutya
veterán

270 alatt jó vétel! Már többen is vettünk és úgy gondolom elégedettek vagyunk vele. Külső szép minőségi fém keret. A kép szép, fekete elfogadható nyilván nem oled. A fényerő nincs egy q80-as Samsung szinten de ennyi pénzért szerintem jó. A szoftver sokat fejlődött a kezdetek óta, ha erre a tv-re esik a választásod beüzemelés után az első a frissítés legyen majd csak utána tesztelj. A hang szerintem olyan mint a legtöbb hasonló tv-nél nem kiemelkedő de problémákat nem tapasztaltam nem recseg és szerintem kellően hangos is. Tomp kolléga itt szinte minden formátummal tesztelte ahogy emlékszem problémát nem tapasztalt de nyugodtan kérdezz tőle is ha valami kérdésed lenne. 2 problémárol tudok eddig ami szoftveresen remélem orvosolva lesz. Az egyik Ps4-nél csak dolby d hang van dts egyelőre nincs. Ez nem nagy gond mert a dd is szépen szól. A másikról én nem tudok nyilatkozni mert gyenge a netem de már írták páran hogy YouTube-on a 4k hdr 60fps akadozik. Tomp szerint javítható szoftveres gond. Más gond nem nagyon van majd a többiek kijavitanak ha igen.

hmm...

(#3200) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Szerintem nagyon jó lett ez a 379-es fw. Csak ámulok egy két videón a YouTube-on hogy néz ki a HDR.. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.