Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#4401) varadigabor


varadigabor
senior tag

Sziasztok

Feladta az Emag a TCL 65c715 tv-m. Remélem nem lesz gond a kiszállítással. Majd le videozom a kibontást. Sima MPL hozza szerintetek vagy valami nagyobb mpl teher autó?
Garanciát TCL-nél lehet érvényesíteni vagy emagon keresztül kell? Remélem nem kell :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#4402) belashx válasza Kiskutya (#4397) üzenetére


belashx
senior tag

Jó, de honnan van a link? :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4403) darius09 válasza Kiskutya (#4400) üzenetére


darius09
tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#4404) Gino20 válasza Kiskutya (#4388) üzenetére


Gino20
őstag

Nem biztos, hogy placebo az :) , mert korábban olvasott teszt alapján a C715-ben is van intepoláció és lehet ezért is elégedett a legtöbb felhasz a natív 60Hz ellenére csak ebben nem állítható, ellenben pl a napokban emlegetett U7QF-el szemben, hanem valószínűleg egy ,,óvatos" algoritmus kezeli fixen.
Kicsit vissza kanyarodva a korábban linkelt U7QF vs C715-öt Én korábban megtaláltam írásos formában is, majd az translate-tel :) kb arról szólt a tesztelő szerint, hogy az U7QF szinte mindenben jobb kicsit, de a HDR-t rosszul kezeli, ami talán arról szólt, hogy nem a csúcsfényt hanem általánosságban a fényerőt tolja túl (val ez látható a képen), de ez épp olyan szoftveres hiba, mint amiből pl a TCL-nél is akad, viszont idő közben a Hisense is kapott már frissítést, de amúgy valószínűleg az alap beállítás szimplán nagyobb utó munkát igényel ha valakinek épp az a kép nem tetszik (mindkettő képet simán elérem a TV-men ha akarom, vagyis a sok fényt és részletek elvesztését vagy túl sötétet, ami megint csak a részletek kárára megy. Félre értés ne essék :) , nem a TCL rovására mondom, mert valami ilyesmi budget C715, U7QF-en gondolkodom 55"-ban a hálóba (igaz az a fránya HVA panel nem túl szimpatikus, de majd kiderül).

Még egy: Lehet, hogy az android sem tudja az atmost, nem tudom, de saját tapasztalat alapján csak atmost támogató TV és atmost támogató hangkeltő esetén jelenik meg az atmos a Netflixen, vagyis ha HDMI-n csatlakoztatom a hangkeltőt a TV-hez, akkor egyből írja, hogy atmost támogató eszközt érzékelt és a Netflixen is megjelenik, de ha pl wifin csatlakoztatom az SB-t a TV-hez (amin nincs atmos), akkor már a netflix sem jelzi.

(#4405) Kiskutya válasza Gino20 (#4404) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi az infót! Egyébként azt se lenne rossz tudni hogy amikor valaki teszteli milyen fw van rajta. Olvastam valahol egy tesztet ahol csináltak a gyári szoftverrel majd később talán a 378al és rohadt nagy a különbség. Azt írta a tesztelő is hogy az a szomorú hogy így dobnak piacra egy tévét. Ezt amúgy már én is írtam itt régebben hogy az elején olyan volt mintha félkész terméket kaptam volna. Szerencsére idővel változott mert egész más véleményem lenne róla ha nem foglalkoznak vele. 378 óta még jobb lett a kép úgyhogy remélem csak így megy tovább!...

hmm...

(#4406) Kiskutya válasza belashx (#4402) üzenetére


Kiskutya
veterán

Orosz fórumról. :D

hmm...

(#4407) embe


embe
nagyúr

Nektek a a bementválasztó gomb ( jobb alsó szürke )megnyomásakor ott van az "Androis TV Home" lehetőség?
Nekem a 606-ban nincs. Bár lehet elállítottam csak valamit.

Visszatettem a 602-t, abban van.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4408) tomp válasza embe (#4407) üzenetére


tomp
félisten

Nincs, de eleve értelmetlen volt a listán mert ha megnyomod a "Home" gombot, rögtön oda visz.

(#4409) embe válasza tomp (#4408) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, csak jött ez a hang bug is. Bár ez a 602-nél is ott van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4410) Kiskutya válasza embe (#4409) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az más lesz akkor! Én nem vettem észre. Szerintem tedd vissza a 606-ot és csinálj egy rendszer visszaállítást!

hmm...

(#4411) vmack


vmack
tag

Szerdán rendeltem az emag ról és tegnap meg is jött. Azt hogyan lehet beállítani, hogy a tv hangja teljesen le legyen kapcsolva és csak az optikai kimeneten menjen ki a hang? Ha leveszem a hangerőt a tv-n az oké, de akkor meg folyamatosan kint a képernyőn az áthúzott hangszóró jele. (nagyon minimális időbeli eltérés van a tv és a kimeneten megszólaló erősítő hangja között, így viszhangos ha mindkettő szól.)

(#4412) Kiskutya válasza vmack (#4411) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hagyd 1en. Frissítést felraktad? Nálam a gyári fw-vel csúszott a hang de már jó. Ha 1en hagyod a hangerőt szerintem nem kellene hallani. Legalább 379 vagy 395 vagy 606 a legujabb.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4413) Botika89 válasza vmack (#4411) üzenetére


Botika89
tag

1 kell hagyni :) nálam is úgy van!

(#4414) vmack válasza Kiskutya (#4412) üzenetére


vmack
tag

1-es en is hallani, hogy csúszik. Online nem talált friss verziót, A névjegynél ez van: V8-R851T02-LF1V317.014277 Gondolom 317 a verzió szám. Melyiket tegyem fel? nemrég be volt linkelve a 606 azt leszedtem.

(#4415) Kiskutya válasza vmack (#4414) üzenetére


Kiskutya
veterán

Rakd fel azt! 606 jó lesz! 317 a gyári nagyon gáz!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4416) Kiskutya válasza Kiskutya (#4415) üzenetére


Kiskutya
veterán

A 317 után meglátod mennyit változott! Nekem jobb lett a színkezelés a mozgás megjelenítés a hang csúszás megszűnt és a hdr10 is szebb lett!

hmm...

(#4417) Botika89 válasza vmack (#4414) üzenetére


Botika89
tag

1 hallani hogy csúszik?ha a fülem oda rakom akkor sem hallom! :)

(#4418) vmack válasza Kiskutya (#4416) üzenetére


vmack
tag

Köszi! Teljesen igazad van, maga az alap rendszer is pörgősebbnek tűnik. ezekre létezhet oscam vagy cccam? a sat tunerhez jól jönne :)

(#4419) vmack válasza Botika89 (#4417) üzenetére


vmack
tag

a fene tudja, lehet az már beképzelés volt csak :D

(#4420) F.B.I.


F.B.I.
veterán

65EP680 megéri a mostani Alzás árát? Vagy ilyen árban van jobb android alternatíva?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4421) rainman72 válasza F.B.I. (#4420) üzenetére


rainman72
nagyúr

Alternativa lett volna a 65C715 qled 220ért,hetek óta ezen az áron volt!
Ezen kivül a P715 vagy P815,idei modelek!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#4422) F.B.I. válasza rainman72 (#4421) üzenetére


F.B.I.
veterán

Jah, csak a barátom a BF-re várt és lecsúszott. Akkor jó ennyiért vagy inkább egy LG793nano?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4423) F.B.I. válasza F.B.I. (#4422) üzenetére


F.B.I.
veterán

Túl olvastam, tehát helyette mehet akkor a P715-öt? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4424) rainman72 válasza F.B.I. (#4423) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az LG Nano793 IPS 65be!
A két tv kb ugyanazt tudja! [link]
A EP680nál van Dlna és Wide Color Gamut,igy az papiron jobb vétel,és elvileg jobb szín megjelenítéssel rendelkezik!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#4425) Kiskutya válasza vmack (#4418) üzenetére


Kiskutya
veterán

Azt nem tudom.

hmm...

(#4426) rolio1 válasza vmack (#4418) üzenetére


rolio1
tag

Szia
Sajnos nincs, én teljesen körbejártam ezt a témát, nincs működő emu androidos tv-re.
Én is ki akartam váltani az öreg vu+-t.

(#4427) tomp válasza Gino20 (#4404) üzenetére


tomp
félisten

A TV tudja az Atmost. HDMI-ről szépen megjelenik az Atmos logó. Gyári lejátszó is viszi ts-ből. Plex is kiadja az Atmost.

(#4428) vmack válasza rolio1 (#4426) üzenetére


vmack
tag

köszi, akkor nem kutatok feleslegesen.

(#4429) lasse001


lasse001
senior tag

Az elalvás időzítőt megtalálta már valaki?

(#4430) Éne válasza lasse001 (#4429) üzenetére


Éne
tag

Beállítások/további beállítások/eszközbeállítások/képernyővédő/alvási idő

(#4431) lasse001 válasza Éne (#4430) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi. Ezt jól eldugták.

(#4432) bulek


bulek
tag

Sziasztok!
Van ezekben a tvkben PIP? Kerestem már, de nem találtam ilyen funkciót! A régi, 10 éves Samsungom is tudta, hogy a hdmi-re kapcsolva tudtam az adást is nézni. Monitorként is használom a tv-t

(#4433) gabter


gabter
tag

Sziasztok!
Csütörtökön én is gazdája lettem egy C715-nek, ma felraktam rá a 602-es fw-t. Eddig alapvetően elégedett vagyok vele, képernyő nem felhős, színek szépek, nincs pixelhiba sem, szépen lejátssza a 4k filmeket.
Tudja esetleg valaki, hogy a saját lejátszóját rá lehet-e venni valahogy, hogy a szélesvásznú filmeket (pl: 3840x1600) ne húzza szét teljes magasságra, mert úgy eléggé ló feje van mindenkinek a filmben?

(#4434) Kiskutya válasza gabter (#4433) üzenetére


Kiskutya
veterán

606 jobb mint a 602 rakd fel. Képernyő beállításokon belül van olyan hogy képernyő mód azt nézd meg segít e vagy az automatikus képarány.

hmm...

(#4435) gabter válasza Kiskutya (#4434) üzenetére


gabter
tag

Köszi, azokat végigpróbáltam a képernyő beállításokban. Automatikus érzékelés, képernyő arány, overscan, igazából nem látok semmi változást. Az automatikus érzékelést ha bekapcsolom, akkor összehúzza amúgy a képet, de a kép szétesik és nézhetetlen. Ha a film indítás előtt bekapcsolom, akkor meg nem csinál semmit, ugyanúgy széthúzza a filmet.
A képernyő arány szintén nem csinál semmit. Van benne mozi mód, 16:9, 4:3, ..., de nem látok változást, bármelyiket is kapcsolom.
OK, kipróbálom a 606-ot, ha tesztelve van és azt mondod, hogy jó!

[ Szerkesztve ]

(#4436) bostone válasza gabter (#4433) üzenetére


bostone
addikt

Sziasztok!

Ismerősöm bogarat ültetett a fülembe, hogy váltsak 4K TCL-re.
Szétnéztem a vélemények között, de csak hamarjába, de nem teljesen tiszta a kép.

660 vagy 715 modellek érdekelnek.

Dobozból kivéve csak szoftverfrissítés után érdemes használni a készüléket vagy eltér a minőség egyes darabok között?
A frissítés automatikus?
Az android mennyire nyújt optimális felületet?
Mennyire gyors és kezelhető?
A távirányító működik légegérként is?
Minden modellhez kettőt adnak?
Ha nem, utólag is beszerezhető vagy helyettesíthető egyéb légegerekkel?
Netflix, hbo, kodi megflelelően működik?
A talp egyes külföldi videók szerint két helyre
pozícionálható, viszont képeket nézve nem láttam erre lehetőséget.
Valószínűleg szolgáltatótól rendelem majd, a szervíz nem jelent ez esetben problémát? Az öt éves garancia így is él?

(#4437) Kiskutya válasza bostone (#4436) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem 65c715 van csak arról tudok írni!
Kötelező a szoftver frissítés mert sokat változott!
Nem gondolom hogy lenne eltérés egy egy darabok között.
Android számomra teljesen ok!
Könnyen kezelhető gyors!
Nekem 1et adtak de vettem hozza bt mikrofonos távirányítót 2990 volt akciósan.
Légegérröl nem tudok írni mert nem nagyon érdekelt nem néztem utána.
Netflix hbo go kodi működik én a plexet is használom az is ok.
65be c715 állítható van 2 pozíció többi típust nem tudom.
Garancia amikor én vettem 5év volt most nem tudom hogy árulják az emagon pl visszament 2re. Szerviz nem jelent problémát a visszaélések alapján normálisak!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4438) gabter válasza bostone (#4436) üzenetére


gabter
tag

Nekem is 65c715 van. 2 napig használtam a gyári szoftverével, igazából csak bizonyos esetekben jönnek ki a hibái, de azért vannak. Érdemes frissíteni.
Megerősítem, amit Kiskutya írt, ugyanazok a tapasztalatok. Szervízről nem tudom, remélem nem kell, hogy kiderüljön. Emag nekem is két évvel árulta.

(#4439) pane


pane
tag

TCL logo alatt van 4 led. Ma a negyedik pirosra váltott. Erről már írt valaki de érdemi magyarázatot nem találtam rá hogy mire is szolgál. Hátul van egy kapcsoló microfon on/off amire reagál. De szeretnék többet tudni mire is szogál, és mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#4440) tomp válasza pane (#4439) üzenetére


tomp
félisten

Újraindítás után az is sárgára vált. ;)

(#4441) embe válasza pane (#4439) üzenetére


embe
nagyúr

Van a menüben valahol egy LED menü pont. Ez valami olyasmire való, hogy jelezze a mikrofon állapotát. Nézd meg lehet ha azt ki/bekapcsolod megoldódik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4442) pane válasza tomp (#4440) üzenetére


pane
tag

Ok, de miért piros? Azt akarjátok mondani hogy véletlen? Nincs semmi jelentése?

(#4443) Kiskutya válasza pane (#4442) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nemtom nekem csak sárga volt eddig. Egyébként azt jelzi hogy megy a mikrofon a hangvezérléshez ha jól tudom.

hmm...

(#4444) embe válasza pane (#4442) üzenetére


embe
nagyúr

Nem a mikrofon érzékel hangot olyankor?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4445) pane válasza embe (#4444) üzenetére


pane
tag

Hátul ki van kapcsolva a microfon.

(#4446) tomp válasza Kiskutya (#4443) üzenetére


tomp
félisten

Nekem volt mikor nem is világított egyik LED sem.

(#4447) Kiskutya válasza tomp (#4446) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem se világít hátul be van kapcsolva.

hmm...

(#4448) palik


palik
csendes tag

Úgy néz ki megy vissza a c715. Felraktam több fw-t is és mindnél felhős a kép. Semmi nem segít rajta. Sajnos filmnél is látszik. Eléggé zavaró. Nem tudja valaki, hogy ha upc nél vettem, de telefonon keresztül rendeltem akkor is internetes vásárlásnak számít? 14 nap miatt. [kép]

(#4449) Kiskutya válasza palik (#4448) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem így is él a 14 nap.

hmm...

(#4450) palik válasza Kiskutya (#4449) üzenetére


palik
csendes tag

remélem....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.