Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#3552) Kiskutya válasza Botika89 (#3548) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az üzleti körülmények is mások én láttam 65q82r Samsungot otthoni körülmények között tény hogy látványos a nagyobb fényerő meg a 100hz is de az egy közel 400ezres tv nem egy kategória. Talán egy q60t-vel össze lehetne hasonlítani.

hmm...

(#3553) Botika89 válasza Kiskutya (#3552) üzenetére


Botika89
tag

Mint ahogy írtam is az ára sem egy! :)

(#3554) Kiskutya válasza Botika89 (#3553) üzenetére


Kiskutya
veterán

Meg van a Samsungokkal is problémám ezt még tothjani81 írta:
Hát én soha töbett samsung. Az 1 gen samum van 55 q7 fam ebből semitse spóroltak még ki 570 ezerért vettem. Hogy megérte hát nagyon nem. Valami nyűgje mindig van volt. Gari időn belül vagyis 20 hónap befoltosodott a kijelző amire 10 ~vet vállal a samu. 23. Hónapban 2 teljes sor pixel kiment. Most pijen dobozba és valszinű pereskedés lesz mert nem akarják garanciázni. Vettem not 9 et az 512/8 as variánst egy mate 10 pro után és mintha időt utaztam volna visszafele vagy 5 évet. Huawei után egy kalao szarr se ér 280 ezerért. De röviden meg ne vedd akármelyik samut is. Az en samum mwg 7 es széria a mostaniak közül csak a 9 es felel meg a 7 nek és mwg abban sincs dts pl. Ha nem bízol a Tcl be vegyél bármit de semut ne. Samunak szine túlszaturált meseszerű élettelen. Ez a 715 ös kb az 1 gen samut produkálja de természetes szinekkel. Hangba leveri designe leveri. Rendszere nekem jobb. Amúgy a droid meglepően gyors rajta. Gyorsabb mint x815 ön. Eddig csalódásmentes a tv amire volt időm tesztelni.

hmm...

(#3556) Botika89 válasza Kiskutya (#3554) üzenetére


Botika89
tag

Ez bármelyik gyártórol el mondható amúgy! :D TCL c715 startbol sávos Panel!rendszer finom vegyes!van hogy el felejt dolgokat!stb...De ami bisztos következő TV-m tuti nem TCL lesz! :R

[ Szerkesztve ]

(#3557) Kiskutya válasza Botika89 (#3556) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az a baj hogy 250 körül nem nagyon van más. Nyilván ha 400at szántam volna rá lehet én is mást veszek de ez pont egy olyan összeg amiben nehéz jót találni.

hmm...

(#3558) Kiskutya válasza Botika89 (#3556) üzenetére


Kiskutya
veterán

Panelt majd cseréli a szerviz :D :D :D :D

hmm...

(#3559) smidipeti1 válasza Kiskutya (#3526) üzenetére


smidipeti1
tag

Nekem sajnos nem sikerült a frissítés 382 - re, a tv több alkalommal is kidobott a frissítésből, pedig 2 pendrive-l is próbálkoztam frissen formázva. Eddigieknél nem volt semmi gond, jelenleg 379 fut rajta C715

(#3560) Gino20 válasza Kiskutya (#3557) üzenetére


Gino20
őstag

Szerintem van [link] :D

(#3561) Botika89 válasza smidipeti1 (#3559) üzenetére


Botika89
tag

Nekem hibátlanul fel ment! :)

(#3562) Botika89 válasza Kiskutya (#3558) üzenetére


Botika89
tag

Kivancsi vagyok! :) következő TV re 2x ennyit szánok!😎 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3563) Kiskutya válasza Gino20 (#3560) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hbo go nekem fontos volt meg állítólag botrányos a mozgás megjelenítése..

hmm...

(#3564) Kiskutya válasza Botika89 (#3562) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köv tv valószínű oled lesz 2 évig nekem jó lesz ez a tcl alapvetően ami a legfontosabb egy tévén a kép és az LG után ami nekem ips volt elégedett vagyok vele és nekem előre lépés volt. 65 alatt meg senkinek nem ajánlok tévét ha legalább 3 méterről nézi.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3565) Kiskutya válasza Botika89 (#3561) üzenetére


Kiskutya
veterán

Neked hogy sikerült felrakni? Ki be kapcsolós megoldással? Te látsz valami változást ami miatt fel kellene tenni a 379 után?

hmm...

(#3566) Botika89 válasza Kiskutya (#3564) üzenetére


Botika89
tag

Azt akartam írni én is Oled lesz nekem is! :))igen ki be kapcsolós megoldás al!igazából már semmi ujjat nem látok talán mikor állítasz a kép módon elő dob egy üzenetet hogy biztos hogy változtat meg ilyenek meg ps4 pron picit midha szebb a kép!de már annyit állítottam azt se tudom már hogy jó! :N

[ Szerkesztve ]

(#3567) Kiskutya válasza Botika89 (#3566) üzenetére


Kiskutya
veterán

Most is gondolkodtam rajta de 2 éves a gyerek és van hogy órákon kersztül egy mese megy a YouTube-on... Oled nemtom hogy bírná. Inkább nem vállaltam be sima led tévére meg sajnáltam 400at költeni.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3568) Gino20 válasza Kiskutya (#3563) üzenetére


Gino20
őstag

Néztem MM-ben. Szerintem pont annyit tud, mint egy jobb 60Hz-es panel + van benne interpoláció, amit módjával lehet használni ha valaki szükségesnek ítéli. Egyéb (médialejátszó, hangprojektor) témában pont egy U7QF tulajjal váltottam pár üzenetet és annyit írt, hogy abszolút elégedett a TV-vel és egyedül a youtube 4K-nál lát ,,akadást", de ez így nyilván nem a panel gyengesége, főleg ha egyéb forrás esetén nem tapasztal ilyet. Az ,,állítólag" valójában pár teszt, ami dúrván ki van hegyezve, de a végeredmény mindig az volt (ezekben a tesztekben), hogy abszolút budget TV. Ha akarok a Q70R-em mozgásmegjelenítésébe is simán ,,belekötök" , pedig a legtöbb tulaj ódákat zeng.
HBO más sztori, de elvileg hamarosan megkapja.
100 szónak is 1 vége. Szerintem van hasonló :) , de ezen nyilván ,,nem veszünk össze" :D

(#3569) Kiskutya válasza Gino20 (#3568) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem ez amikor még én vettem nem is volt kapható bár nemtom néztem e. A másik meg nálam előny volt a telekom és jó árban volt a c715 mondjuk egy alzás árhoz képest. 300ba árulták én kB 250be vettem. Ahogy már írtam is nekem előre lépés a tv én nem bántam meg.

hmm...

(#3570) Gino20 válasza Kiskutya (#3569) üzenetére


Gino20
őstag

Persze ez vil. C715 szerintem is hamarabb volt, de már van U7QF is ;]. Amúgy szerintem mindkettő budget TV. A C715 10 bit (amit lehet szinte tényleg csak a műszer lát, ha pl a samu idei akár Q90-es modelljeinél meg merte engedni a 8bit + FRC-t) + kicsit jobb kontraszt. U7QF-nél jobb fényerő + FALD kijelző, meg ugye mindkettő QLED és támogatásban is mindent tudnak (HDR10+, DV, Atmos). Mozgásmegjelenítéssel kapcs ha jól látom a C715-ben nincs ,,okos" interpoláció, így ott val mindig dolgozik és lehet ezért érzed a 60Hz-et is jónak, az U7QF esetén meg állítható (tesztek val kikapcsolva készültek, ahogy pl a Q70R TV-met sem tudom sajnos használni a 120Hz-es panel ellenére).
A lényeg, hogy már nem csak szolgáltatónál érhető el jó áron, hanem bármelyik megkapható üzletben (igaz most 235-ért az U7QF nagyon baráti)

(#3571) Kiskutya válasza Gino20 (#3570) üzenetére


Kiskutya
veterán

[Itt] egy teszt lg nano90 tervéről az érdekesség hogy 5:40-nél ugyan úgy látszik enyhe sávosodás és gondolom mivel fizetett promo az 5% os szűrke nincs is benne akkor az hogy nézhet ki? Innen is látszik hogy másoknál se jobb a helyzet.....

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3572) tomp válasza Kiskutya (#3571) üzenetére


tomp
félisten

Az idei NanoCell LG-k nagyon rosszak. Szerviz tele van cserére beküldött darabokkal.

(#3573) Kiskutya válasza tomp (#3572) üzenetére


Kiskutya
veterán

[Ezt] meg most írták a másik topikba. Még a 80as samsungon is látszott.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3574) Éne válasza Gino20 (#3560) üzenetére


Éne
tag

Gino20, Kiskutya

[Hisense] vagy [TCL] ?

Hisense tv-ket nézegettem hónapokig aztán valamiért elkanyarodtam a TCL felé. Van itthon "régi" LG és Samsung is, egyik márkával sincs semmi bajom, de ott akkora a választék hogy elvesztem mint Ábel. :P Már majdnem vettem egy 55c715-öt, de most megint belémhasított a Hisens. :DDD
A 65ösöket linkeltem, de jelen pillanatban "csak" 55" férne be átrendezés nélkül. De természetesen fengsuizok egy kicsit ha akkora a méretek közötti különbség, hogy megérje a nagyobbat venni.

Segítsetek!!! :F

Köszönöm! :R

(#3575) Kiskutya válasza Éne (#3574) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akkor tudnék válaszolni ha itt lenne az enyem mellett a hisense. Én tcl-t vettem ennyi pénzért elégedett vagyok vele. Dts meg az hbo go is fontos volt. Meg a tcl-nek látom a hibáit amivel együtt tudok élni. Jó lenne pár napra egy hisense tesztelni akkor objektívebb lennék.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3576) smidipeti1


smidipeti1
tag

Segítenétek mi ez a ki-be kapcsolós frissítési metódus? Hátha így sikerül..

[ Szerkesztve ]

(#3577) kecsawi válasza smidipeti1 (#3576) üzenetére


kecsawi
senior tag

(#3578) smidipeti1 válasza kecsawi (#3577) üzenetére


smidipeti1
tag

Köszönöm :R

(#3579) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok
tcl c815 van valakinek tapasztalata?
c715- vagy c815 érdemes inkább venni?

(#3580) rainman72 válasza AtaWrc (#3579) üzenetére


rainman72
nagyúr

C815, legalább lesz egy kis tapasztalat róla :DDD :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3581) Kiskutya válasza AtaWrc (#3579) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem nem sok embernek van 815 65-ös méretben előny hogy 100hz meg van local dimming viszont edge ledes nagyobb az esély a bevilágitásra a széleknél.

hmm...

(#3582) rainman72 válasza Kiskutya (#3581) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az sima edge led LD nélkül,nem?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3583) Kiskutya válasza rainman72 (#3582) üzenetére


Kiskutya
veterán

Úgy emlékszem van benne ld.

hmm...

(#3584) rainman72 válasza Kiskutya (#3583) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az a baj h a 65s túl van árazva
A 120hz nem ér ennyit a fényerő meg annyi mint az én 150ezres tvmnél :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3585) pucu9011


pucu9011
csendes tag

Fekete háttérnél enyhe felhősödést kezdtem tapasztalni a széleken. Lehet ez fw probléma 1 hónapos a tv? Azt nem tudom, hogy már az elején is ott volt vagy most kezdődött.

(#3586) Kiskutya válasza pucu9011 (#3585) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akár fw is lehet.

hmm...

(#3587) darius09 válasza pucu9011 (#3585) üzenetére


darius09
tag

Az nekem is van... De nem zavar láttam sokkal rosszabbat ez minimális remelem nem lessz durvább....

(#3588) Dopii


Dopii
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap sikerult vegre beszereznem egy 65c715 tvt.
Tetszik, szep kepe van, ennyiert sztem megeri.
Egy gondom van vele amit kezdek is elengedni mar..
Egy Synology nast hasznalok halozatba filmnezesre, mindent szepen jatszik, kiveve a 4k dv-t stb. :( Volt amit sikerult mukodesre birni es nem szaggatott, de a filmek nagyresze megy egy felpercet percet es megall tolt, majd ujra megy egy kicsit.
Elsosorban plexet hasznalok, de mar probaltam vlct, kodit, mx plyaert es vagy ugyan ugy toltoget, vagy nincs kep stb.
Elsonek kabellel volt osszekotve a tv a routerrel, aztan olvastam hogy az keves lehet sebessegbe, de 5ghz-s wifivel is pont ugyan az a helyzet.
Valakinek nincs valami otlete? Mi lehet a gond?
Jovohonapba ha minden igaz lesz ps5, arra is lesz plex, azzal mukodhet?

Koszi :)

(#3589) Kiskutya válasza Dopii (#3588) üzenetére


Kiskutya
veterán

Saját lejátszóját próbáltad? Itt Tomp az aki dv filmeket tesztelget nekem sajnos kevés a netem hozzá őt kérdezd. Előtte tedd fel a 378 vagy 379-es szoftvert ha még nem tetted volna lehet az is segít! Majd várunk egy tesztet milyen ps5-el a tv ha nem gond!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3590) Dopii válasza Kiskutya (#3589) üzenetére


Dopii
csendes tag

Probaltam, az is szaggat. :(
Feltettem a 379et :)
Remélem mar novemberbe tudok irni a ps5rol, hogy muzsikal a tvvel :)

(#3591) Gino20 válasza Éne (#3574) üzenetére


Gino20
őstag

Hisense-t csak MM-ben láttam, de TCL-el még nem találkoztam. Egy biztos, 65C715 tulaj lett jó pár és ár/érték arányban, főleg képi világában elégedettek vele, míg U7QF tulaj egyenlőre 1-2 ha akad. 55"-nál a TCL HVA panelos, míg az U7QF VA így elképzelhető, hogy nem nyújtja azt a minőséget, mint a 65". Amúgy 1 biztos. Ha rendeled, akkor ott a 14 napos elállási jog (ahogy hozta a futár, úgy el is viszi), de erről jut eszembe, ha forrásaid engedni rendeld meg mindkettőt ;] és azt tartsd meg amelyik jobban tetszik :)

,,ha akkora a méretek közötti különbség" Hát ezt bizony neked kell eldöntened. 3m-től már simán mehet a 65"

(#3592) Piftuka válasza Piftuka (#2911) üzenetére


Piftuka
veterán

No, egy kis érdekesség... fejlemény a témával kapcsolatban.

Az aktuális beszámolók alapján úgy tűnik, hogy az "early release" tévék problémája volt mindaz, amibe az RTings is belefutott a teszt során.

Elvileg - legalábbis nagyon úgy tűnik - a TCL frissítette a tévé szoftverét, amely eliminálta az említett problémák zömét.

A mozgásmegjelenítés az újabb teszt szerint fluid lett, a Blooming ugyan nem piacvezető, de bőven a vállalható mértéken belül van, és a többi tesztelő homogenitási problémákról sem számolt be.

A színhűséghez ajánlott a megfelelő kalibráció, de árkategóriájában most a "guruk" ezt tartják a legjobb tévének az USA-ban.

Jó volna persze minderről személyesen is meggyőződni! Sajnos a ROKU tévék európai megjelenésével kapcsolatos hírek nagyon elhallgattak!

Egyelőre semmi info nincsen arról, hogy tényleg jönnek az amcsi TCL modellek is Európába (és hazánkba)...

Valószínű a jövő év elején lesz erről érdemi info. (Akár pozitív, akár negatív megerősítés.)

"Aquila non captat muscas."

(#3593) Piftuka válasza Kiskutya (#3581) üzenetére


Piftuka
veterán

"viszont edge ledes nagyobb az esély a bevilágitásra a széleknél."

Kérlek, ezt ne terjeszd, mert nem állja meg a helyét! :N

Nem a háttérvilágítás típusa, avagy pozíciója, hanem a "panelszendvics" rétegeinek száma, típusa, illesztése, minősége, és az összeszerelés minősége határozza meg, hogy mennyire jó egy LCD tévé bevilágítás szempontjából.

A "panel lottón" bármelyikkel lehet szerencséd.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#3594) Kiskutya válasza Piftuka (#3593) üzenetére


Kiskutya
veterán

Elég sokat olvasom az utóbbi 1 évben a fórumokat és sokkal több esetben fordult elő edge ledes tévéken a széleknél bevilágítás. (amikor panaszkodott valaki utánanéztem kíváncsiságból milyen panel) És nem azt írtam, hogy csak edge ledes tévénél lehet!

hmm...

(#3595) Kiskutya válasza Piftuka (#3592) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem ez az itt kapható modelleknél is így van amikor megvettem az enyém úgy éreztem mintha valami béta rendszerrel kaptam volna és folyamatosan jönnek a javítások. Remélem ez a folyamat nem áll le.

hmm...

(#3596) rainman72 válasza Kiskutya (#3595) üzenetére


rainman72
nagyúr

Elég szomorú tendencia,hogy ki kell adni valamit időre,mindegy ha félkész is
Utána meg foltozgatják
Ugyanaz lesz mint a videjátékoknál,hogy első nap már kap egy 20gb-os patchet!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3597) Kiskutya válasza rainman72 (#3596) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen ez van csak nem gondoltam volna hogy tévénél is viszont a pozitívum hogy legalább eddig úgy néz ki foglalkoznak vele.

hmm...

(#3598) rainman72 válasza Kiskutya (#3597) üzenetére


rainman72
nagyúr

Most néztem pont,a Tkom jól megugrasztotta az árát!
Webshopokba,már ahol kapható meg lefele ment!
Elég röhej mindig itt vettem tvt,de ugy látom hanyagolni kell őket!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3599) Kiskutya válasza rainman72 (#3598) üzenetére


Kiskutya
veterán

Már amikor én vettem 65-ös méretben akkor is csak ez volt jó árban. Az előző tévék amit 3 éve vettem náluk brutal jó áron voltak most már nem éri meg.

hmm...

(#3600) darius09 válasza rainman72 (#3598) üzenetére


darius09
tag

Igen... én tőlűk hoztam ki és máshol jóval olcsóbb.. szóval így már nem kamatmentes úgymond..

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.