Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#4551) freeapro válasza Kiskutya (#4550) üzenetére


freeapro
senior tag

köszi :R

(#4552) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. TCL 50P715-ös TV-m van és mostanában próbálgattam 2160p filmeket lejátszani USB-ről VLC-vel. Nagyon ramatyul viszi, szemmel láthatóan laggol rajta. Ez normális, ennyire gyenge lenne a hardver h nem bírja az UHD-t?

(#4553) Kiskutya válasza phoenix64 (#4552) üzenetére


Kiskutya
veterán

Próbáld meg Nova playerrel vagy a saját lejátszójával. A szoftvert frissítsd ha még nem tetted!

hmm...

(#4554) tomp válasza embe (#4549) üzenetére


tomp
félisten

Én végig teszteltem minden Dolby Vision-t a TV-n. Melyiket viszi és melyiket nem. :D

(#4555) phoenix64 válasza Kiskutya (#4553) üzenetére


phoenix64
őstag

Nem talál szoftver frissítést a rendszer. Vagy lehet valahogy manuálisan is pendriverol?

(#4556) Kiskutya válasza phoenix64 (#4555) üzenetére


Kiskutya
veterán

Csak manuálisan lehet! Ha androidos ted fel amit fentebb linkeltem.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4557) phoenix64 válasza Kiskutya (#4556) üzenetére


phoenix64
őstag

De az a verzio tuti jo az 50P715 re is?

(#4558) Kiskutya válasza phoenix64 (#4557) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mekyik van most rajta?

hmm...

(#4559) embe válasza tomp (#4554) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor én nem tesztelek, ez nem az ..... Én csak nézegetem :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4560) phoenix64 válasza Kiskutya (#4558) üzenetére


phoenix64
őstag

4.14.76+ kwrnel van rajta meg PPR1.180610.011 build

(#4561) t-joco válasza Womas1981 (#4528) üzenetére


t-joco
tag

Hello! Milyen a tv, hogy "értékelnéd" így 1 nap után? Mennyire fekete a fekete szín,és milyen a tv hangzása? felhősödés,bevilágítás nem látható a kijelzőn?

(#4562) belashx válasza phoenix64 (#4552) üzenetére


belashx
senior tag

Vlc beállításokban tedd át teljes gyorsításra a hardveres dekódolást.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4563) Kiskutya válasza phoenix64 (#4560) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akkor nem biztos hogy jó! Nem volt időm ranezni p szériára mi kell!

hmm...

(#4564) fojtviki válasza Kiskutya (#4563) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Kozben megjott a C715 :) Esetleg ha nem nagy gond, leirod milyen kep beallitasokon hasznalod? Felraktuk az altalad linkelt fw-t, de ennyi. Mondjuk mar igy is szebb sokkal mint az elod, de hatha meg tobbet ki lehet belole hozni. Koszonom :R

(#4565) tomp válasza embe (#4559) üzenetére


tomp
félisten

Gyakorlatilag nincs olyan Dolby Vision anyag amit nem teszteltem volna. :D

(#4566) Kiskutya válasza fojtviki (#4564) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igazából én azt ajánlom hogy állítsd be a saját szemedhez meg minden forrás más! A digitális zajszűrőket én mindig kikapcsolom. A micro dimming nálam be van kapcsolva! A dinamikus kontrasztot lehet használni sok esetben jól néz ki ha be van kapcsolva! A fekete szintet is érdemes addig húzni lefele amig nem takarja ki a részleteket. Fényerőt hdr esetén maxon másnál olyan 65-70 körül szoktam beállítani. Este én eco módba átkapcsolok nekem az kellemesebb kivéve ha hdr anyagot nézek!

hmm...

(#4567) phoenix64 válasza Kiskutya (#4563) üzenetére


phoenix64
őstag

Hát, amennyire én olvasgattam erre nincs is update. :F Azaz találtam rá, itt egy V363 updatet, megnézem ezzel hátha jobb a helyzet.

UI: Pontos típus 50P715, ehhez töltöm most a V363-at, bár a rendszerinfo alapján nem jöttem rá, hogy most az enyém régebbi vagy újabb ami fenn van.

[ Szerkesztve ]

(#4568) Kiskutya válasza phoenix64 (#4567) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mi a pontos típus már elfelejtettem mit vettél?

hmm...

(#4569) phoenix64 válasza Kiskutya (#4568) üzenetére


phoenix64
őstag

Bár ez amit linkeltem, azt írja csak bizonyos országokban eladott TV-k re garantálja a szoftvert. Vajon lehet belőle probléma?

(#4570) embe válasza fojtviki (#4564) üzenetére


embe
nagyúr

Én mankónak ezt használtam, a PH-s teszt az 55"-os tévéről. Kiindulásnak jó.
Annyi hogy most a micro dimminget bekapcsoltam, alacsony szintre, illetve a fényerőt lentebb vettem a tesztben leírtaktól.

tomp: Én ennyire nem megyek bele. :N

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4571) Kiskutya válasza phoenix64 (#4569) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez [link] alapján ugyan az az android van rajta mint a c sorozaton ezért jónak kell lenni amit én linkeltem annak is. Szerintem fél se engedné rakni ha nem jó hozzá.

hmm...

(#4572) fojtviki


fojtviki
senior tag

Koszonom mindenkinek :R Ugy erzem jol elleszunk evvel a tv-vel. Nincs az a genyo bevilagitas, mint az elodnel :DDD Nem ertem ezt a betekintesi szog mizeriat sem. Az IPS paneles LG sokkal hamarabb volt rossz oldalrol mint ez a VA. Tobbet biztos nem lesz IPS az tuti. :DDD

(#4573) Kiskutya válasza fojtviki (#4572) üzenetére


Kiskutya
veterán

Arról nem is beszélve sötétbe mennyivel jobb a va mint az ips. Engem az LG ips már irritált hogy a fekete inkább szürke sötétben.

hmm...

(#4574) fojtviki válasza Kiskutya (#4573) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, ez a tv sokkal jobb, nem is kerdes. Nalunk igy nezett ki az LG. Mondjak, hogy a fenykep jobban kiemeli a hibakat, lehet kicsit kiemeli, de ilyen volt a kepernyo sajnos. Sotet filmeknel nagyon zavaro volt, es egy ido utan szinte mar csak azt figyeltem mennyire rossz :(

(#4575) Kiskutya válasza fojtviki (#4574) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez a c715 se egy oled de sokkal jobb mint egy ips! Egy darabig jó lesz ha a tv is igy akarja és nem döglik be.

hmm...

(#4576) fojtviki válasza Kiskutya (#4575) üzenetére


fojtviki
senior tag

Na jo, de az ara sem oled, szoval igy van ez jol. Mi biztos elleszunk vele, van ra 5 ev garancia, szoval igy nem aggodom tulsagosan. Lehet 3-4 ev mulva lesznek mar jo arban jo tv-k mondjuk 75-85" meretben. Akkor majd valtunk :DDD

(#4577) Kiskutya válasza fojtviki (#4576) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jaja!

hmm...

(#4578) fojtviki


fojtviki
senior tag

Meg egy kerdesem lenne ahhoz aki C715-ot hasznal es Netflix-et. Normalis az, hogy a felirat neha vilagos neha sokkal szurkebb? Folyton valtozik a fenyerossege, picit zavaro, de nem veszes azert :) :R

(#4579) Kiskutya válasza fojtviki (#4578) üzenetére


Kiskutya
veterán

dolby vision alatt vagy minden filmnél?

hmm...

(#4580) Elektrosokk válasza fojtviki (#4578) üzenetére


Elektrosokk
addikt

van a készülékben local dimming ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#4581) fojtviki válasza Kiskutya (#4579) üzenetére


fojtviki
senior tag

Most a DV alatt tunt fel igen. Meg masikat nem neztem. Luke Cage megy most es ahogy feltunt egybol irtam ide :DDD

Soul: szerintem ez a TV nem local dimming-es.

(#4582) Kiskutya válasza Elektrosokk (#4580) üzenetére


Kiskutya
veterán

815be van 715be csak micro dimming van.

hmm...

(#4583) Kiskutya válasza fojtviki (#4581) üzenetére


Kiskutya
veterán

Dv automatikusan állítja valószínű azért.

hmm...

(#4584) Kiskutya válasza fojtviki (#4581) üzenetére


Kiskutya
veterán

"A Dolby Vision képes javítani a fogyasztók nézési élményét azáltal, hogy folyamatosan optimalizálja tévéik HDR-képeit - akárcsak a rivális HDR10 + formátum. "

hmm...

(#4585) fojtviki válasza Kiskutya (#4584) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi. Akkor ez nem hiba :R

(#4586) Elektrosokk válasza fojtviki (#4585) üzenetére


Elektrosokk
addikt

[link]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#4587) fojtviki válasza Elektrosokk (#4586) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nekunk is be van kapcsolva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4588) tomp válasza Kiskutya (#4584) üzenetére


tomp
félisten

Igen a HDR10+ is dinamikus metaadattal dolgozik de mégis van olyan film ahol van eltérés a DV javára.
pl Alita, Hobbs and Shaw

(#4589) embe


embe
nagyúr

A képbeállítások között a "fekete sáv" mi a fene?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4590) belashx válasza fojtviki (#4581) üzenetére


belashx
senior tag

Nekem is ilyen a Netflix. Idegesít is rendesen.
Más tévéken isnilyen lehet vajon? Mert akkor nem bug, hanem feature.😀

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4591) fojtviki


fojtviki
senior tag

Kovezzetek meg de, beallitas ide-oda, nekem egyelore a smart hd gyari beallitas tetszik a legjobban. Szoval onnan kell kiindulni es tokeletesiteni nekunk :DDD

(#4592) Kiskutya válasza belashx (#4590) üzenetére


Kiskutya
veterán

Most írtam le ez a dv lényege tehát nem hiba. [link]

hmm...

(#4593) Kiskutya válasza embe (#4589) üzenetére


Kiskutya
veterán

Úgy vettem észre az akkor működik ha a dinamikus kontraszt be van kapcsolva, még sötétebb lesz a kép. A Samsung tévékbe is ilyen lehet alapból mert mindenki dicséri milye szép a fekete csak ezt senki nem mondja hogy minnyi részletet kitakar!

hmm...

(#4594) belashx válasza Kiskutya (#4592) üzenetére


belashx
senior tag

Értem én: az a lényege, hogy sz.r, de ez akkor sem jó. :DD Számomra élvezhetetlen ilyen formában, de minimum durva idegesítő. Akkor inkább legyen sima hdr, mert azokkal nincs ilyen gond.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4595) Kiskutya válasza belashx (#4594) üzenetére


Kiskutya
veterán

Esetleg még azt nézd meg hogy eco mód nincs e bekapcsolva meg a fekete sáv a fényerő beállításokba. Ezekkel még jobban látszik.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4596) Elektrosokk válasza belashx (#4594) üzenetére


Elektrosokk
addikt

írtam fentebb, kacsold ki a dimminget, vagy állítsd a netflixen a feliratozás színét szürkére.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#4597) belashx válasza Kiskutya (#4595) üzenetére


belashx
senior tag

Múltkor beszéltük, hogy még szervizmenüben is ki van kapcsolva, nem csak a sima beállítások között.

Soul:
Ezt a feliratos dolgot kipróbálom, köszi!

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4598) Botika89


Botika89
tag

Nem tudom nektek mi van a netflixel meg a DV el nálam minden tökéletes netflix allatt!felirat nem változtatja a fenyerot meg stb minden úgy megy ahogy mennie kell :) micro dimming magas beállításon van dinamikus kontraszt alacsonyan fekete sav ki!pöpec minden! :D

(#4599) belashx válasza Botika89 (#4598) üzenetére


belashx
senior tag

Ha jelenetváltás van viláosról sötétre(vagy fordítva), érezhetően változik a fényerő. Nem lenne ezzel baj, ha azonnal történne, és nem fél-1 másodperces késéssel.

Milyen fw van a tévén? Mondjuk ez nálam nem változott, akármi volt is rajta, pedig volt többször FR is.
Ja, meg milyen tévén? :)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4600) darius09 válasza belashx (#4599) üzenetére


darius09
tag

nálam sincs ilyen akkor volt ilyesmi mikor a dinamikus háttérvilágítás be volt kapcsolva én azt ki kapcsoltam.. azóta nincs ilyen

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.