Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#3851) ritkaság válasza erzol (#3843) üzenetére


ritkaság
tag

A sima hdmi kábel nem jó!!! ARC képes kábel kell. T-link menüt kell beállítani.
Nekem sem androidos, ugyan az, mint a tied, csak kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#3852) tomp válasza ritkaság (#3851) üzenetére


tomp
félisten

Milyen az az ARC képes HDMI kábel?
Tudtommal az a lényeg, hogy legalább 1.4-es HDMI minősítéssel rendelkezzen a kábel azaz HighSpeed kábel legyen.
De már 8évvel ez előtt is volt 1.4-es kábel azaz az ARC működése garantált vele.

(#3853) ritkaság válasza tomp (#3852) üzenetére


ritkaság
tag

Nem találom a cikket sajnos. Olvastam, hogy vannak kifejezetten ARC minősítéssel rendelkező HDMI kábelek. Direkt rá van nyomtatva a kábel oldalára. Hogy miben mások azt nem tudom. Talán valaki elmondja.
Ezt találtam:
A HDMI 1.4-től számítva a kábelek típusait a következőképp jelzik:
Standard HDMI kábel – akár 1080i és 720p Standard HDMI kábel Ethernet csatornával Standard Automotive HDMI kábel High Speed HDMI kábel – 1080p 60 Hz, 4K 30 Hz, 3D és "deep color" (mély szín) színskála High Speed HDMI kábel Ethernet csatornával
Tehát az 1.4 nem elég, ahogy írtad HS-nek kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#3854) kenwood válasza ritkaság (#3853) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem egy sima jeloletlen kabelen atmegy a 4k 60 hz, hdr
Raadasul 5 meter hosszu.
Csak az ilyen nagyon vekony, ultragagyi kabeleken nem megy at minden.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3855) Botika89 válasza ritkaság (#3851) üzenetére


Botika89
tag

Most vettem jbl soundbart és adtak vele hdmi kábelt is!úttmutatón írja hogy a bárba is és TV be is az ARC HDMI csattlakozokat kell őssze kötni a mellékelt kábellel!itt a kábelon nem ir semmi arc ot de még nem is találkoztam ilyen kábellel ameiken fel van tüntetve pedig van 4 különböző hdmi kábelom a Jobbik falytákbol! [kép] :)

(#3856) tomp válasza ritkaság (#3853) üzenetére


tomp
félisten

1.4-ből létezik nem HS? :Y
Voda boxom egy jelöletlen kábellel van bekötve. Csak annyi van rajta, hogy "HDMI". 4K50 HDR-ig teszteltem. Átmegy Atmos hangsávval együtt.
Pedig azt a kábelt még a UPC adta kb 7éve.
Soudbarhoz egy HS kábel van.
Medialejátszóhoz viszont egy kisujj vastag Ethernet jelöléssel ellátott HDMI-t adtak. :DDD

(#3857) belashx


belashx
senior tag

C715 tv és Digi kábel tv párosnál volt valakinek gondja az M4 Sporttal?
Nem találja meg a tévé, pedig pár lehetőséget csekkoltam már.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3858) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv mindenki! Sajnos úgy néz ki meghibásodotz az x815 tvm. a jobb oldalán egy füghőleges csík jelent meg. Valaki tapasztalt már hasonlót? Esetleg valakinek szervíztapasztalat?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#3859) Kiskutya válasza tothjani81 (#3858) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tomp beszélt szervizzel azt mondta normálisak. Úgy látom nincs szerencséd a tévékkel a Samsung útán még ez is. :U

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3860) tothjani81 válasza Kiskutya (#3859) üzenetére


tothjani81
senior tag

Áhh ne is mond. Kajak dühít, hohy nem lehet venni egy stabil tv-t. A C715 ön meg mintha néha lila sávokat pillantanék meg de lehet már beképzelem

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#3861) Kiskutya válasza tothjani81 (#3860) üzenetére


Kiskutya
veterán

Van sávosodás de nem minden fw-n látszik.

hmm...

(#3862) Dyraxx válasza belashx (#3624) üzenetére


Dyraxx
tag

A hivatalos adat 330 nit.

https://www.tcl.com/hk/en/products/c715/c715-55.html
https://www.tcl.com/content/dam/tcl-dam/region/au/au-mediacenter/downloads/55C715_Product_Specifications.pdf

Nekem is ez az egyik legfőbb visszatartó erő. Ennek a 10szerese sem ritka, de azért ez kb a legalja a hasonló TV-k között. Akinek van, a fényerő tényleg olyan tré? Nappal alig lehet látni napsütés mellett, meg ilyesmi?

(#3863) Kiskutya válasza Dyraxx (#3862) üzenetére


Kiskutya
veterán

65ön használom a fényerőt eco módba mert kiég a szemem.

hmm...

(#3864) tothjani81 válasza Dyraxx (#3862) üzenetére


tothjani81
senior tag

nekem c715 és x815 is van fényeeő rendbe van a nagy gond az a tükröződés sajnos

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#3865) kenwood válasza Dyraxx (#3862) üzenetére


kenwood
veterán

Semmi ilyesmi nincsen.
Az erosen tomoritett filmeknel a hosszabb, nagyon sotet jelentekben fekete helyett szurke-barna minden, nehez az arcokat felismerni, es pixelottyos, de szerintem ez 4-500k alatt egyik tv sem tudja normalisan kezelni. Az is lehet, hogy felette sem.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3866) tothjani81 válasza kenwood (#3865) üzenetére


tothjani81
senior tag

Régen már leírtam nekem egy első szériás Samu Q7F volt az 6 kilós cumó volt akkor abban 100 hz panel volt. Nekem az annyiban volt jobb hogy nem tükröződött meg egy picit gyorsabb volt a menü de kb ennyi

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#3867) Dyraxx válasza tothjani81 (#3864) üzenetére


Dyraxx
tag

de az gondolom a VA panel miatt van. Tényleg, mi a különbség a VA és a HVA között, mert a Displayspecification a panelt HVA-nak írja, míg a többi hasonlót csak VA-nak.

(#3868) Kiskutya válasza Dyraxx (#3862) üzenetére


Kiskutya
veterán

Amúgy olyan hogy 330nak 10x szerintem nincs 1000-1500 van a 400ezres kategóriában kb. Itt egy videó de ettől tudok jobbat is csinálni ez már régi. [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3869) Kiskutya válasza Dyraxx (#3867) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hva-t elméletileg jobb oldalról nézni.

hmm...

(#3870) Dyraxx válasza Kiskutya (#3869) üzenetére


Dyraxx
tag

Köszi!

(#3871) Dyraxx


Dyraxx
tag

Szerintetek érdemes az 55C715 helyett inkább a Sony Androidos tévéiben gondolkodni? Jobb tévé ezek közül bármelyik nála? :

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/f:sony,kepatlo=130-150,ar=0-230000/?orderby=1

(#3872) Tomacko válasza embe (#3801) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

A dobozban minden van hozzá. Falon van nálunk is. Faék egyszerű összrakni is. Hülye biztos arajz hozzá kb. a lányom is megcsinálta volna, ha hagyom neki :P a soundbar-t magára a tv-re fogja a megfelelő 2 kar. Javasolnám a google használatát, gyorsabb is és biztos, hogy a TCL honlapon is meg találsz minden infót.... nem kell várakozni amíg valaki válaszol, én legalábbis nem szeretek tétlen nézelődni :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#3873) lasse001 válasza Dyraxx (#3871) üzenetére


lasse001
senior tag

Nekem van 3 androidos szony-m most ez a tcl. Ezt semmivel nem érzem kevesebbnek.

(#3874) Kiskutya válasza Dyraxx (#3871) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha jól láttam van közte ips is én azt biztos nem venném. Nyugodtan megveheted a tcl-t szerintem az 5 év gari elég megnyugtató és ha nem tetszik küldd vissza.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3875) embe válasza Tomacko (#3872) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ!
Nem az összeszereléstől félek. :N
A neten nem találtam a kérdésemre választ. Igazán az érdekelt volna, hogy kell-e mögötte a tér, vagy mehet a falra. Ami tulajdonképpen egy laminált parkettával lezárt nagy ablak.
De igazán nem dőlt el mit veszek, igazából nem feküdtem rá a projektre.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3876) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Nálam a 65C715 90-100-as fényerőn megy éjjel is és nem süti ki a szemem.
A színei gyönyörűek, de talán a fényerő a leggyengébb pontja.

(#3877) tomp válasza -Rolika- (#3876) üzenetére


tomp
félisten

A "sima" 100-as fényerő és Dolby Vision 100-as fényerő teljesen eltérő!
Dolby Vision-ön belül is hatalmas eltérés van.
Pl Alita kellemes.
Our Planet, Gemini Man már "melegít" azaz érezni, hogy fűt a kijelző akkora fényerővel megy.
Szóval ez a fényerő csúszka csak annyit jelent, hogy a kapott eredeti nit mekkora százalékát jelenítse meg.

(#3878) kenwood válasza tomp (#3877) üzenetére


kenwood
veterán

Assasin Creed HDR-t nezted mar rajta?
Ott a sotet jelentek nalam nem tul szepek.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3879) -Rolika- válasza tomp (#3877) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Sajnos DV-s filmet még nem láttam csak ami youtube-on van. Sajnos nincs Netflixem és az ingyen hónapot még nem akarom ellőni.
Eddig a Coco mesét néztük meg 4K-ban, az gyönyörű volt, de leginkább Xbox One X-hez használom.

(#3880) Kiskutya válasza -Rolika- (#3876) üzenetére


Kiskutya
veterán

Full sötét szobában a dolby vision sötét módba megy nálam is 100as fényerőn viszont a t-sat 67es fényerő + eco mód! Nekem már könnyezik a szemem 100-on. Kis lámpa fénynél már mehet nagyobbra nálam is.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3881) Kiskutya válasza Kiskutya (#3880) üzenetére


Kiskutya
veterán

Papíron nem legjobb a fényerő de nekem bőven elég ez is főleg sötét szobában.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3882) Dyraxx válasza Kiskutya (#3874) üzenetére


Dyraxx
tag

Köszönöm a válaszokat, lasse001 és Kiskutya!

Az 5 év jól hangzik, de hol lehet hozzájutni? Szinte minden online shop 2 év garival adja: ED, emag, Easy Shop, elektrofutár, stb.

5 év csak a hivatalos magyar disztribútornál van, vagy hogy működik ez?

[ Szerkesztve ]

(#3883) Kiskutya válasza Dyraxx (#3882) üzenetére


Kiskutya
veterán

Melyik tv kellene pontosan?

hmm...

(#3884) Dyraxx válasza Kiskutya (#3883) üzenetére


Dyraxx
tag

55C715

(#3885) tomp válasza kenwood (#3878) üzenetére


tomp
félisten

Nagyon kevés HDR-t nézek. A HDR-t inkább LLDV-n nézem mert szebb a minőség.
Netflixen se minden Dolby Vision tartalom szép!
Van jópár DV sorozat ami ránézésre mintha SDR lenne...

(#3886) Kiskutya válasza Dyraxx (#3884) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hmm érdekes már tényleg csak 2 évet írnak lehet változott....

hmm...

(#3887) lasse001 válasza Dyraxx (#3884) üzenetére


lasse001
senior tag

Ha jól tudom a telekomnál még 5 év van. Sokan ott vették.

(#3888) Kiskutya válasza lasse001 (#3887) üzenetére


Kiskutya
veterán

T-nél meg írjak az 5 évet viszont jóval drágább 220 kB.

hmm...

(#3889) embe


embe
nagyúr

Emag-Edigital = egy brancs.
Jön a vásárlási hiszti így is megveszik, + vesznek hozzá max. garikiterjesztést, biztosítást. Újabb terméket adnak el a tévével.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3890) Deadpool73


Deadpool73
csendes tag

Üdv mindenkinek!Tv vásárlás előtt állok és baromi nehéz döntenem..Két Tv közül nem tudom melyik lenne jobb mert egyiket sem használtam még illetve nem voltak ilyen Tv-im..Az első TCL 65 C715 a másik LG 65 NANO 793NE .Van már tapasztalat velük kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#3891) Kiskutya válasza Deadpool73 (#3890) üzenetére


Kiskutya
veterán

Egyszerű a döntés ha filmezel sötét szobában akkor mindenképp a tcl a va panel miatt. Ha csak világos nappaliba kell akkor az LG is jó! Nekem lg ips paneles tv volt a tcl előtt én soha nem fogok mégegyszer olyat venni. Nekem jobban bejön a va panel.

hmm...

(#3892) Kiskutya


Kiskutya
veterán

[FW395] Nem teszteltem csak saját felelőségre!

hmm...

(#3893) Deadpool73 válasza Kiskutya (#3891) üzenetére


Deadpool73
csendes tag

Igen többnyire este Tv-zek!Köszönöm a gyors segítséget!Bár még nagyon ismeretlen a TCL számomra várom,hogy mit nyujt!Pár hete még Samsungom volt de kikészültem a felhősödése miatt..A TCL-nél nincs ilyen probléma remélem..

(#3894) Kiskutya válasza Deadpool73 (#3893) üzenetére


Kiskutya
veterán

C715nél nem jellemző de bármelyik tv-nél előfordulhat. Ez csak akkor derül ki ha megveszed és teszteled max visszaküldöd ha nem tetszik. A tcl esetében egy fontos dolog teszt előtt mindenképp frissítsd manuálisan a szoftvert a legujabbra mert sokat javult főleg hdr megjelenítésben és a rendszer sebességben a tv. 378 a hivatalos szoftver a legujabb béta meg amit fentebb linkeltem.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3895) Kiskutya válasza Kiskutya (#3892) üzenetére


Kiskutya
veterán

Feltettem a v395-öt még nem tudtam mindent tesztelni de mintha a sávosodáson javítottak volna majd nézzen már rá aki jobban figyelte előzőleg hogy ő mit lát?

hmm...

(#3896) Deadpool73 válasza Kiskutya (#3894) üzenetére


Deadpool73
csendes tag

Rendben köszönöm!A linket is!Mindenképp először kipróbálom,hogy miképp működik boldogulok e vele na meg a felhősödést is megnézem sötét szobában..A Samsungnál 20 cm-ként mintha elemlámpával világitottak volna alul fölül élvezhetetlen volt nézni pedig egy uj Crystal UHD volt..Visszavittem..Örülök,hogy itt vagy és segitesz! :R

(#3897) darius09 válasza Deadpool73 (#3893) üzenetére


darius09
tag

Nekem is volt samsung keményen felhős volt.... Tcl c715-re váltottam nem bántam meg csak azt hogy elsőre is ezt kellet volna választani. nekem ennél is volt nagyon minimális felhő de törölgettem a tv-t mert ugye kel azt is :D és megszünt :D de jelzem elötte sem volt zavaró ha nagyon figyeltem a sarkoknál láttam de azóta sincs :)

(#3898) darius09 válasza Kiskutya (#3895) üzenetére


darius09
tag

Na király :)

(#3899) tomp válasza Deadpool73 (#3890) üzenetére


tomp
félisten

Én mikor TV vásárlás előtt álltam először egy LG 49NANO863NA volt kinézve. Aztán megláttam milyen képe van és örökre elfelejtettem azt a szériát...
Az LG féle WebOS sokkal gyorsabb de cserébe pocsék a képminőség és nem csak az IPS miatt hanem itt hardveres gondok is vannak a panellal.

(#3900) Kiskutya válasza tomp (#3899) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is így emlékeztem hogy gyorsabb a web os de hétvégén teszteltem anyámnál 5.x webos és nem volt gyorsabb a mostani androidról. Sőt hdr film közbe megnyitottam a menüt és kB 3x annyi idő volt mint a tcl-nél.

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.