Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#4151) Kiskutya válasza embe (#4150) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem wifin megy tökéletes.

hmm...

(#4152) Kiskutya válasza -Rolika- (#4148) üzenetére


Kiskutya
veterán

Emby mióta lett fizetős? Vagy csak androidon az? Az előző lg tévén ment tökéletesen.

hmm...

(#4153) -Rolika- válasza Kiskutya (#4152) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Csak androidon. :O

[ Szerkesztve ]

(#4154) Kiskutya válasza -Rolika- (#4153) üzenetére


Kiskutya
veterán

Pedig azt jobban szerettem mint a plexet csodálkoztam is hogy itt nem megy azt hittem mindenhol az lett.

hmm...

(#4155) Gino20 válasza darius09 (#4147) üzenetére


Gino20
őstag

Értem és köszi az infót. Közben kicsit olvasgattam és val nálam a samsung tizen-en alkalmazás hiányában még annyira sem működne csak talán fixen sima vagy vegyes szín lenne, így felejtős.

(#4156) darius09 válasza Gino20 (#4155) üzenetére


darius09
tag

jah igen ez csak androidon

(#4157) embe válasza Kiskutya (#4151) üzenetére


embe
nagyúr

Az jó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4158) embe


embe
nagyúr

Egyébként a TCL-nek van szerviz hálózata? Ok. hogy 2 év garit az eladó intézi, de utána?
Pl. Nyíregyházán vagy Debrecenben van? Nem találtam...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4159) Kiskutya válasza embe (#4158) üzenetére


Kiskutya
veterán

Futár viszi hozza. Ekkora tévét amúgy se neked kellene bevinni. Székesfehérváron van szerviz tompnak már volt dolga velük minden rendben ment normálisak voltak. Én kisvárda mellett lakom nem parázok ha gond van hívom a szervizet és megoldják.

hmm...

(#4160) embe válasza Kiskutya (#4159) üzenetére


embe
nagyúr

Ez ok. Mint írtam nem emiatt aggódok. Hanem utána. Akinek 5 év garija van nyugodtabb lehet. De most ugye csak 2 évvel árulja az Emag_Edigital.

Bár ha a gari letelt valszeg a legtöbb mai tévé javítása "gazdasági totálkár"

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4161) da. válasza Kiskutya (#4057) üzenetére


da.
tag

hát de ha Q6-os QLED Samuval van egy szinten, akkor meg árban nagyjából uott van a két kütyü (kivéve most, hogy 220E a TCL az Emagon. de egyébként 260-280 mindkettő).
és ha technikailag uaz a kettő, miért választaná valaki a TCL-t?
nem provokáció, komolyan kérdezem, hogy mivel nyújt többet kb uazon az áron.

egyébként meg is rendeltem a TCL-t. majdnem elhajlottam egy Q80T-s Samu felé, de olyan keveset nézzük, hogy nem érdemlem meg. :)

(#4162) tomp válasza da. (#4161) üzenetére


tomp
félisten

miért választaná valaki a TCL-t?

Dolby Vision! ;)

(#4163) Kiskutya válasza da. (#4161) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem mindenkinek tetszik a samsung túlszaturált szinvilága a tcl sokkal természetesebb. A tcl qled 10bit panel a Samsung csak 8+2frc a tclbe van dts dekóder samuba nincs a tcl tudja a dolby visiont a Samsung nem. Attól még lehet jó a Samsung kinek melyik tetszik. Az én igényeinek a tcl szimpatikusabb volt azért is vettem.

hmm...

(#4164) Veron


Veron
őstag

55c715ről mi a tapasztalat? Ezt most 190k Ft körül meg lehet vásárolni. Hisense U7B / U7QF, Sony XG70xx, esetleg Philips PUS7805 modellekben gondolkodom.
Tudom a 65c nagyon frankó, de más benne a panel. Felhősödés, bevilágítás tapasztalható a kicsin? Mindkettő direct LEDes ugye?
A távirányítóval lehet vezérelni a set top boxot és soundbart? Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4165) Kiskutya válasza Veron (#4164) üzenetére


Kiskutya
veterán

A 65 220ba most szerintem jobban megéri! Felhősödés bevilagitas nem jellemző c sorozatnál itt még senki nem jelezte hogy tapasztalta volna akár 55 vagy 65 méretben. Távirányítót én nem használom másra egyszer próbáltuk itt valakivel Telekom boxal az nem jött össze de lehet csak a párosító kód nem volt jó. Igen direct led!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4166) lasse001 válasza Kiskutya (#4165) üzenetére


lasse001
senior tag

A telekom szerint túl új a tévé és ehhez már nem jó a régi párosító kód.

(#4167) Kiskutya válasza lasse001 (#4166) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akkor meg van a hiba de ki tudja mi az új...?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4168) da. válasza Kiskutya (#4163) üzenetére


da.
tag

értem, oké, ezek tényleg lehetnek valakinek érdekes szempontok. kösz!

(#4169) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

65c715-öt tervezek venni, viszont olvasom hogy nem mindenkinél hibamentes a plex. Tudnátok erről mondani valamit? Fontos lenne hogy tudja mivel a gyerekek sokat meséznek plexről.

Köszi a válaszokat!

(#4170) Kiskutya válasza pezo00 (#4169) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam tökéletes a kép egyedül a hang nem megy ki erősítőre csak sztereóba. Remélhetőleg idővel javítva lesz. Egyébként ha megcsinálod a plex szervert PC-n akkor a tv saját lejátszóján is el tudod indítani.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4171) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok.

Szerintetek olyan app letezik az androidos tcl tv-hez, ami "castolja" a hangot ami szol a TV-n telefonra? Azaz, hogy teszem azt a telefonon tudjam hallgatni ami megy a tv-n. :F

(#4172) tomp válasza Kiskutya (#4170) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a Plex csak akkor akad ki és kezdi az 5mp-ként bufferelést ha 4K tartalmat indítok el.
FullHD-n tökéletes.
Dolby Digital Plus hangsávnál kimegy HDMI-n az eredeti Dolby hang! Teszteltem! :)

(#4173) Ciccuka válasza Ciccuka (#2065) üzenetére


Ciccuka
veterán

Elnézést, nem találtuk a keresett kifejezést 50DP600.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4174) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Ha nem volt még, akkor itt egy jól áttekinthető gyűjtő oldal:

TCL TV software downloads

¯\_(ツ)_/¯

(#4175) Kiskutya válasza Zsoleszhun (#4174) üzenetére


Kiskutya
veterán

Régen néztem én is ezt de elég későn kerülnek fel az fw-k.

hmm...

(#4176) erzol válasza Ciccuka (#4173) üzenetére


erzol
őstag

(#4177) embe válasza Zsoleszhun (#4174) üzenetére


embe
nagyúr

Én a 65C715-t néztem, é s a TCL oldalán frissebb van attól mint ami itt van.
Valami orosz fórumot kell kellene találni, anno az LG-hez is onnan szedegettem az fw-ket.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4178) Botika89 válasza Veron (#4164) üzenetére


Botika89
tag

Nálam a TV távirányító vezérli a soundbart!JBL Bar 5.1!hibátlanul működik! :) 65c715

(#4179) tomp válasza Botika89 (#4178) üzenetére


tomp
félisten

Igazából ugye nem a távirányító vezérli hanem a TV a HDMI-n keresztül. :)
Nekem is tökéletesen megy a Sony soundbar.

(#4180) Ciccuka válasza erzol (#4176) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ott sincs semmi (Firmware, stb.).
Lehet ennek a TV-nek eddig tartott a supportja?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4181) Kiskutya válasza embe (#4177) üzenetére


Kiskutya
veterán

Vannak orosz fórumok itt nézzétek szét én is innen szoktam linkelni de csak saját felelősségre! [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4182) lasse001 válasza tomp (#4179) üzenetére


lasse001
senior tag

Nekem is Sony-m van és tökéletesen vezérli.

(#4183) Veron válasza Botika89 (#4178) üzenetére


Veron
őstag

:R
már csak a Hisense 55U7QF vs TCL 55C715 kérdést kell eldöntenem, nagyjából egy árban mennek most. orosz teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4184) Kiskutya válasza Veron (#4183) üzenetére


Kiskutya
veterán

Valaki tudja miről beszél? :D :D :D :D amúgy videók alapján látszik hogy a hisense nagyobb fényerővel bír viszont nekem a tcl részletesebbnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4185) lastmohican2


lastmohican2
tag

Sziasztok!

Örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot, mert így szerintem ráleltem a újonnan beszerzendő, nyertes TV típusra. Elsőkörben Hisense H65A7100 vagy 7500 típusokban gondolkodtam, de a Ti sikeresen "rábeszéltetek" egy 55C715 típusra.

Írtátok, hogy ~220k-ért be lehet szerezni a 65-ös verziót is. A méreten kívül van különbség a kettő között?

A www.displayspecifications.com azt láttam, hogy a Hisense típusokhoz képest kevesebb videó fájlformátumot ismer. Ebből adódhatnak-e lejátszási gondjaim? Főleg külső vinyóról néznék filmeket.

Az Android rendszerre lehet játékokat is telepíteni a Google playről. Milyen eszközzel lehet ezeket irányítani? Bluetooth controller kell hozzá?

Segítségeteket köszönöm!

(#4186) darius09 válasza lastmohican2 (#4185) üzenetére


darius09
tag

Üdv a csapatban :DD

(#4187) tomp válasza Kiskutya (#4184) üzenetére


tomp
félisten

Ez a fényerő dolog számomra továbbra is érdekes. Milyen módban mérik a fényerőt? A maximális fényerő értéke eltérő SDR, HDR10, HDR10+ és Dolby Vision módban. Dolby Visionben tolja a legdurvábban! Angel has Fallen és A Mátrix olyan fényerővel rendelkezik ami brutális. M:I Fallout viszont hiába DV, akkor is sötét.

(#4188) Kiskutya válasza lastmohican2 (#4185) üzenetére


Kiskutya
veterán

65 va panel 10bites 55 hva panel 8bit+2frc. Eddig nekem mindent lejátszott de ebben tomp a szakértő mert ő elég sok anyaggal próbálta vagy ír vagy írj rá! Bt controller úgy tudom jó hozzá és lehet játékokat telepíteni de ne ezért vedd mert a komolyabb játékokhiz kevés a cucc, nem erre lett kitalálva. Ha van hely és 3m től távolabb nézed én tuti 65 alatt már nem vennék.

hmm...

(#4189) Kiskutya válasza tomp (#4187) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen de ha mégnézed a linkelt videót sokszor olyan a hisense mintha be lenne égve a részletek a nagy fényerőtöl, ha ez ilyen akkor én nem is kérek belőle.

hmm...

(#4190) embe válasza Kiskutya (#4188) üzenetére


embe
nagyúr

3m-ről gáz a 65"? Pont 3m.-re van a sarokülő a tévé leendő helyétől. Kinyír a feleségem! Megmondja ez túl nagy. :Y ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4191) Kiskutya válasza embe (#4190) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem pont jó :D :D majd megszokja ha nagy a fényerő ajánlom az eco módot beállításokba.

hmm...

(#4192) embe válasza Kiskutya (#4191) üzenetére


embe
nagyúr

Nem lesz egyszerű menet.... :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4193) tomp válasza embe (#4190) üzenetére


tomp
félisten

Én 1,9méterről nézem a 65-ös TV-t! :D
Mikor meglátta a hölgy ismerős/barát egyből "ez hatalmas" kiáltást dobott. Én csak annyit válaszoltam, hogy igen tudom mondták már ezt nekem... :DDD:DDD

(#4194) Veron válasza Kiskutya (#4189) üzenetére


Veron
őstag

én is ezt néztem, sokszor részletgazdagabb a TCL, de ugyanakkor néha sötét túl is.

a tesztelő csávónak egyértelműen a Hisense tetszik jobban, főleg a nagyobb fényerő miatt. amennyit ki bírtam silabizálni, aszerint HDR-ben és színvilágban TCL jobb, fényerőben, mozgásmegjelenítésben és SDR-ben a Hisense szerinte.

egyébként mekkora az 55c715 max. fényereje? a displayspec nem írja. ez is tudják a széles színskálát

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4195) Kiskutya válasza Veron (#4194) üzenetére


Kiskutya
veterán

Orosz fórumon 400at mértek de ahogy mondtuk megtévesztő mert hidd el én este ecoba nézem a dolby visiont meg sötét módba mert kiég a szemem olyan fénye lenne.

hmm...

(#4196) embe


embe
nagyúr

Ki kivel van? PH cikk. Ez így akár jó hír is lehet....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4197) Veron válasza Kiskutya (#4195) üzenetére


Veron
őstag

de ez a 65-re vonatkozik, ugye? és napközben nem sötét?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4198) Kiskutya válasza Veron (#4197) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem.

hmm...

(#4199) Kiskutya válasza Veron (#4194) üzenetére


Kiskutya
veterán

Megnéztem jobban itthon a videót. Már értem miért tetszik neki a hisense. Az orosz fórumokon azon sírnak sokan hogy a c7-es sorozatba nincs motion plus vagy hogy nevezzem ami szappanopera effekt. Nekem az volt az lg-ben 1x próbáltam ki utána ki is kapcsoltam. Valamiért az oroszok ezt szeretik használni és ahogy néztem a videót a hisense tévén be van kapcsolva. Ezt általában minden szakértő elsőnek mond hogy ki kell kapcsolni. Nem tudom amúgy ebbe c sorozatba miért nincs de nekem nem is hiányzik mert soha nem használom szerintem elrontja a film hatását!

hmm...

(#4200) Kiskutya válasza Kiskutya (#4199) üzenetére


Kiskutya
veterán

És a videó alapján én még mindig úgy látom mintha a világos részek be lennének égve és részleteket takarnak ki a hisense tévénél. Ráadásul a fekete is jobbnak tűnik a tcl tévén.

[ Szerkesztve ]

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.