Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#3351) bikfic1 válasza bikfic1 (#3350) üzenetére


bikfic1
tag

250 ezerért

(#3352) Kiskutya válasza bikfic1 (#3349) üzenetére


Kiskutya
veterán

Na szuper!

hmm...

(#3353) tomp


tomp
félisten

Teszt céllal felraktam a 379-es fw-t majd nyomtam egy NVM resetet szerviz menüből.
Ilyenkor eldobja a képmegjelenítést mert visszaállítja defaultra.
Az első képmegjelenítésnél így nincs függőleges felhősödés!!!
Ha viszont képmódot vált a TV akkor visszajön.
pl DV alatt történik meg az NMV reset akkor amíg DV jelet kap, nincs felhő. Ha visszavált sima SDR képre, újból lesz!

(#3354) Botika89 válasza tomp (#3353) üzenetére


Botika89
tag

Korábban én is csináltam NVM resetet! :)

(#3355) pucu9011


pucu9011
csendes tag

Leszedtem a Gemini Mant Dolby Visionben majd 80 gb. A tv saját lejátszója lejátsza de fél óránként elkezd szaggatni pár másodpercig elég idegesítő egy idő után. Próbáltam más lejátszóval (VLC player) de az nem is tudja kezelni. Netflixen semmi gond nincs a DV filmekkel. Van erre valami megoldás esetleg? Vagy valami más lejátszó? Köszi a válaszokat. C715

(#3356) tomp válasza pucu9011 (#3355) üzenetére


tomp
félisten

Pont ma délelőtt néztem meg újból a filmet.
Melyiket szedted le? MP4 vagy TS? Illetve milyen hangsávval nézted?
A ts változat TrueHD hangsávval már sok a TV-nek.
MP4-ben DTS-HD hangsávval problémamentes.

Botika89
Végül visszatértem a 321-re. Eddig ez adja a legjobb minőséget Dolby Visionben. HDR-ben gyengébb de azt úgysem nézek nagyok. Ha már HDR szabvány akkor minimum HDR10+.

(#3357) pucu9011 válasza tomp (#3356) üzenetére


pucu9011
csendes tag

MP4 azt hiszem. De pl az Alitát is leszedtem az csak Hdr10+ na ott viszont kb 3 percenként akad tíz másodpercekre. Viszont a VLC azt szépen lekezeli akadás mentesen lejátsza.

(#3358) kenwood válasza pucu9011 (#3355) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem pcn probald. Egy hetedik-nyolcadik generacios intel, vagy egy igps ryzen nem hiszem, hogy elhasalna rajta. Talan a 6. gen intel is tudja, a 4-5 biztos nem.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3359) tomp válasza pucu9011 (#3357) üzenetére


tomp
félisten

Na az nagyon érdekes!
fw verziószáma? Miről megy? SSD, HDD? Ha HDD akkor milyen HDD?
Alita nekem megvan HDR10+ és Dolby Visionben is. Mind2 probléma mentes.
Igaz a Dolby Vision az saját. Nem letöltött.

(#3360) pucu9011 válasza tomp (#3359) üzenetére


pucu9011
csendes tag

Fw 379es hddről megy Seagate pontos típust most nem tudok usb 3. De ez most nem mérvadó tudtommal a tv csak 2.0 támogat. Pc nálam nem játszik sajnos.

(#3361) AtaWrc válasza pucu9011 (#3360) üzenetére


AtaWrc
tag

Sziasztok
A 65C715-ös tévé mennyire ajánlot vétel ?
Minimális játék, és kábeltévé, és leginkább Netflix, HBG GO menne rajta.

(#3362) kenwood válasza AtaWrc (#3361) üzenetére


kenwood
veterán

Nem rossz keszulek,de ne tevesszen meg a Qled technologia. Egy sima also-kozepkategorias led tv szintjen van. Ezt az ara is tukrozi, mivel a sima ledek is ebben a 2-300k savban mozognak 65 inchen.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3363) kecsawi válasza AtaWrc (#3361) üzenetére


kecsawi
senior tag

Főleg árfüggő, de 5 év garival 250 körül jó helyről ajánlható. Szoftveresen sokat javítottak már az első verzión. Nálunk telekom tv megy folyamatosan, nincs panasz, elvileg magas minőségű anyaggal etetve még több jön ki a 10 bites HDR+ VA panelből.

(#3364) kenwood válasza kecsawi (#3363) üzenetére


kenwood
veterán

A kabeltv es az hbogo azert messze van a jo minosegtol. A netflix mar egy fokkal jobb, de ott sem a 100 giga/1.5 ora tipusu tomorites a jellemzo.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3365) Kiskutya válasza kenwood (#3364) üzenetére


Kiskutya
veterán

Módjuk a kábel meg az hbo go nem a Tv hibája hanem a szolgáltatóé.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3366) Kiskutya válasza AtaWrc (#3361) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem ajánlott ha va paneles tévét akarsz. Samsungot én nem vennék max r80 de az meg alsó hangon is 360ezer + 3 év garancia 30ezer.

hmm...

(#3367) AtaWrc válasza Kiskutya (#3366) üzenetére


AtaWrc
tag

Köszi a válaszokat, esetleg 55-60 " tévében mi lenne az ajánlott, 250k magasságában.

(#3368) Kiskutya válasza AtaWrc (#3367) üzenetére


Kiskutya
veterán

[Ez]

hmm...

(#3369) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok.

Mi a velemeny a TCL 50P715-ről? Vállalható a képminőség, illetve sebesség? 43 colos TV-t keresek olcson, de TCL-bol ez meg beleferne a keretbe. A 43as kiszemelt egy Samsung 43TU7102KXXH.

Koszi. :R

(#3370) Kiskutya válasza phoenix64 (#3369) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem bevállalhatod nyugodtan sokat számít a méret is azért jobb élmény nagyobb méretben filmezni. Max ha nem tetszik visszaküldöd. A samsung 43 is amit néztél egy full alap modell. Nem láttam még élőben egyiket sem csak az adataik alapján gondolom. Ráadásul ha jól láttam a tcl direct ledes a samsung meg edge ledes ami azt jelenti hogy egy direct ledes tévénél kisebb az esély bevilágításra a széleknél plusz a tcl panelre raktak egy matt bevonatot ezért valószínű kevésbé tükröződik.

hmm...

(#3371) phoenix64 válasza Kiskutya (#3370) üzenetére


phoenix64
őstag

Félek kicsit a TCL-től. :D LG UN7000-es szeria jatszana meg 43"-on, de arrol eddig csak rosszat olvastam. Philips 43PUS7505/12 lehetne meg, de arrol semmit se talaltam ertekelest.

(#3372) kenwood válasza phoenix64 (#3371) üzenetére


kenwood
veterán

A 43 nagyon pici, iroasztalra valo. a Tv 55-60 inchnel kezdodik.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3373) Kiskutya válasza phoenix64 (#3371) üzenetére


Kiskutya
veterán

Miért félsz én uk6950 LG-t cseréltem le tcl-re és mindenben jobb a tcl. Az LG meg a Samsung is alap tv. Ja és a tcl 5 év garanciát ad!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3374) phoenix64 válasza kenwood (#3372) üzenetére


phoenix64
őstag

Jelenleg is egy 43"-os jo 8eves samu led tv-t hasznalok. Meretben teljesen megfelel, kb 3m-re van a kanapetol.

Kiskutya: Rendben, koszi. Lehet raprobalok a TCL-re.

Hitachi van meg ugyanolyan arban 5 ev garival, de az tenyleg nagyon rossznak tunik. :D

[ Szerkesztve ]

(#3375) kenwood válasza phoenix64 (#3374) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem 3.5-mre van a 65" tv. A 75 meg siman jo lenne. A 85" mar tenyleg nagy,oda ajanlott a 4-5 a meter.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3376) Kiskutya válasza phoenix64 (#3374) üzenetére


Kiskutya
veterán

Majd írj hogy milyen!

hmm...

(#3377) Botika89 válasza kenwood (#3375) üzenetére


Botika89
tag

Én 4m ről nézem a 65" tökéletes így!A 85" 4m ről szemed ki folyna! :) :N 55" től kezdődik a tv?esetleg neked!vannak itt sokan akik a 43" simán el vannak! :K mindenki olyant vesz ami tetszik vagy ami bele fér nincs ezzel semmi gond! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3378) phoenix64 válasza Kiskutya (#3376) üzenetére


phoenix64
őstag

Hát sajna mégsem opció. Lemértük a helyet, nem lesz jó olyan TV, aminek a 2 oldalán van a lába, csak ami "talpas" középen..

(#3379) belashx válasza phoenix64 (#3378) üzenetére


belashx
senior tag

Az enyémnél (c715) lehet tenni középre is a lábakat, úgy sokkal kisebb szekrény, állvány is jó hozzá. Kérdezz rá, hátha.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3380) tomp


tomp
félisten

Hmm érdekes dolog volt reggel. Bekapcsoltam a TV-t és eléggé látványos felhősödést láttam. Puha rongy segítségével átmaszíroztam a panelt és eltűnt a csúnyaság.
Anno a Sony-n is csináltam ezt. Ott is eltüntette.

(#3381) Kiskutya válasza tomp (#3380) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én még eddig szerencsére nem vettem észre. Netflix dv akadásra nem találtál valami megoldást?

hmm...

(#3382) tomp válasza Kiskutya (#3381) üzenetére


tomp
félisten

Még semmit.
De ami furcsa, hogy a Zidoo boxon is ugyan így akadozik a Netflix csak ott HDR a max minőség. Azaz ott a HDR akadozik.
Ugyan úgy AndroidTV-s Netflix app. Illetve Realtek SoC van abban is de értelem szerűen más modell mivel az kifejezetten mediaplayer SoC azaz többet tud.

(#3383) Kiskutya válasza tomp (#3382) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jó lenne ha ez is valahogy megoldod a mert igazán már csak ezzel van gondom.

hmm...

(#3384) Botika89 válasza tomp (#3380) üzenetére


Botika89
tag

Neked falon van a TV?

(#3385) tomp válasza Botika89 (#3384) üzenetére


tomp
félisten

Nem! Saját lábán áll. De most megint csúnyán foltos lett. Lehet a Sony után a TCL szervizt is kipróbálom.
Vajon lehet ezt a nagy TV-t helyben javítani?

(#3386) tomp


tomp
félisten

Hmm éreztem valamit, hogy ez nem lehet hardveres hiba.
Így hát a 308-as fw-t felraktam Update.img-ből és csodák csodájára eltűnt minden hiba.
Ez ugye nem csak magát a fw-t rakja fel hanem a komplett partíciókat is. Nem hiába 2,59GB!
Szóval valami összehányta magát a rendszer alatt.

(#3387) Casseius


Casseius
tag

Üdv, eddig egy Samu Q70R-t használtam de kicsinek tűnt a méret így eladtam és váltanék 65-re, Telekom kínálatában láttam a C715-t nagy különbség van a 2 tv között képminőségre? Netflix és laptopról film lejátszás HDMI-n keresztül a felhasználás leginkább

Don't Worry, Be Happy

(#3388) Kiskutya válasza Casseius (#3387) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem a fényerő lesz kicsit kevesebb amit maximum a hdr filmeknél vennél észre meg színek természetesebbek a c715-ön. Ha megveszed az első lépés a szoftver frissítése legyen 378 vagy 379-re mert sokat javult a kép a kezdeti verziókhoz képest! Azért a q70r egy igen jó tv ha belevágsz kíváncsi vagyok milyen a c715 max ha nem tetszik visszaküldöd 15 napod van rá!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3389) Kiskutya válasza tomp (#3386) üzenetére


Kiskutya
veterán

Egyébként mit vettél észre hol láttál felhősödést?

hmm...

(#3390) tomp válasza Kiskutya (#3389) üzenetére


tomp
félisten

Kép bal felén egy szürke függőleges csík volt mintha valami a hátam mögül árnyékot vetett volna illetve a kép alsó felén több ököl méretű fényesebb folt volt.
Ezek szerint nem teljesen 100%-os egy friss verzióról visszamenni régire mert egy idő után valami összecsinálja magát a rendszer alatt és jönnek a képhibák.

Amúgy nem mindig igaz az, hogy sokat javul a kép a friss verzióval.
img-ből felraktam a 308-at és ugyan olyan HDR-t tud mint a 379!!! :Y

(#3391) kenwood válasza tomp (#3390) üzenetére


kenwood
veterán

"Ezek szerint nem teljesen 100%-os egy friss verzióról visszamenni régire mert egy idő után valami összecsinálja magát a rendszer alatt és jönnek a képhibák."

Ilyen nincsen.

Egy ideig csak azt hittem, hogy az esz nelkul frissitgetesek miatt tartasz a 15-20. hibajelensegnel, de a hibaid jellege eddig sem tunt szoftveresnek nekem.

Szinte biztosra mondom, hogy vagy az alaplapon, vagy a panelban szar nalad valami.

Kicsit le kene nyugodni,felrakni egy stabil, vegleges szoftvert,es ha ott is (barmikor reprodukalhato) hibat latsz,akkor felvenni a szervizzel a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3392) tomp válasza kenwood (#3391) üzenetére


tomp
félisten

Oké legyen szar valami. De szoftver verzióra kényes az a hardverhiba? :DDD
Ha igen azt elfogadom és jelzem a szerviz felé. De érdekes. Van itt a topikban egy tulaj akinél az új verzióval szintén pocsék volt a kép. Régebbit visszarakva jó lett.

Amúgy azért jön ki nálam minden nyűg mert alig van olyan hét amikor nem piszkálom a szoftvert...

(#3393) Kiskutya válasza tomp (#3392) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én már leálltam elvagyok a 379-el a hibáival előnyeivel együtt. Majd ha kijön újabb felrakom.

hmm...

(#3394) kenwood válasza tomp (#3392) üzenetére


kenwood
veterán

Nem kenyes ra,csak nincs fenn annyi ideig 1-1 verzio, hogy kideruljon ,mi okozza :D

Szereztem egy i5-7500T procit, ez mar elvileg mindent tamogat 4k-bol hardveresen,gyakorlatilag meg amiket eddig beszereztem, az osszes dolby vision nezhetetlen.

Bsplayerben ha audio savot valtok, akkor 20-25 masodpercre megall film,es akadozik,csuszik a hang,a kepben sincs meg a 24 fps.
VLC-nel el se indul a video,csak az audio.

Az itt felsoroltak kozul vajon mi fektetheti meg az i5-7500t-asrock h270m itx- Tcl C715 triot ?

UHD.BluRay.2160p.REMUX.Dolby.Vision.DL.DTS-HD.MA.7.1.HEVC.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3395) Kiskutya válasza kenwood (#3394) üzenetére


Kiskutya
veterán

Milyen videókártyád van?

hmm...

(#3396) kenwood válasza Kiskutya (#3395) üzenetére


kenwood
veterán

Intel® HD Graphics 630

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3397) Kiskutya válasza kenwood (#3396) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem biztos hogy jól tudom de azt látom hogy max hdmi 1.4-es kimenetet ír a hdr-hez meg talán már kell a 2.0. [link]
Meg 2.0-ás hdmi kábel.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3398) tomp válasza kenwood (#3394) üzenetére


tomp
félisten

Minden verziót kiveséztem már. Szerviz menüt, fejlesztői beállításokat túrva.
Volt már bootloopom is...
Az már megvan, hogy eltérő háttérvilágítás vezérléssel szerelik a C71 és C81 sorozatot.
Ez nem szokatlan! Viszont nem egyforma a vezérlés drivere így aztán problémát okoz!
Ez nálam nem szokatlan. Sony telefonnál már találkoztam ilyennel. Ott több hónap volt mire javították az eltérő LCD panel vezérlési hibát.

Olvastam xda-n, hogy 321-től eléggé túlszaturált a Netflix Dolby Vision. Na ez igaz. Most a 308-al sokkal természetesebbek a színek.

Ha nem lesz gond a képpel akkor szerintem marad ez a 308-as. A Netflix Dolby Vision ezen is akad de ez már tuti app hiba mivel a Zidoo médiaplayeren is elkezdett akadozni a Netflix.
Amúgy TV menürendszere sokkal gyorsabb 308-al.

(#3399) Casseius válasza Kiskutya (#3388) üzenetére


Casseius
tag

Most valami technikai problémájuk van a címem kezelésével aztán küldik elméletileg kíváncsi leszek rá, mindenesetre elég aggasztó h a Telekomnál pl. 65ös méretben vannak TV-k 250k-ig majd azután a következő az már 550e felett semmi felső-középkategóriás kütyü nincs.
Mindegy legrosszabb esetben visszamegy a TCL és várok amíg nem lesz normális VA paneles emberi áron, majd irok véleményt ha megérkezett :D

Don't Worry, Be Happy

(#3400) kenwood válasza Kiskutya (#3397) üzenetére


kenwood
veterán

Igen, en is attol felek, hogy elkerulhetetlen lesz egy gpu. Jatszani nem szoktam, ezert tul sokat nem akarok kolteni, viszont az also kategoriaban ritka az olyan kartya,ami 60 fok alatt nem porgeti a ventit. Plusz zajforrast meg nem akarok. Lehet, hogy egy GT1030, passziv hutessel lesz a gyoztes.
Van nehany alaplap, ahol a displayportot alakitja at egy chip hdmire, de azok annyival dragabbak a simanal, hogy ugyanott vagyok,mint a 1030-cal. A displayport-hdmi aktiv atalakito is kb. annyiba kerul.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.