Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#3751) tomp válasza Imdre (#3749) üzenetére


tomp
félisten

Igen a box tudja a kadencia helyes lejátszást.
Film indításkor át is vált. Nem ugrik a kép 4mp-ként. Csak akkor ha film közben a boxot átállítom 50Hz-re.
Igen a Voda(exUPC) kártya tökéletesen megy. Egy ideig használtam is a TV-ben a kártyát.
Ne feledd, hogy a TV nem tud műsorrögzítést. Ezt kihagyták a rendszerből.

[ Szerkesztve ]

(#3752) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni. Upc sek, mostmár vodásak vagyunk,tőlük Szeretnénk egy TV t. Képen látható tipust néztük ki,5év garival. Esetleg valaki vett már ebből a tipusból?(Vodafonban azt mondták, ha lehet tőlük ne vegyek, mert nagyon gáz a szerviz, ha esetleg kellene.) Véleményt megköszönném.

(#3753) Kiskutya válasza H2o-pok (#3752) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szervizre azt mondta itt tomp hogy nagyon korrektek.

hmm...

(#3754) Piftuka válasza H2o-pok (#3752) üzenetére


Piftuka
veterán

"Upc sek, mostmár vodásak vagyunk,"

Fogadd részvétemet! ;] :P

Az "EP660" ebben az ársávban az 5 év jótállás miatt elég erős versenyző. Bár a hazai szervizéről túl sok tapasztalat még nincsen.

Amúgy egy belépő szintű, tavalyi modell a TCL palettáján (a legtöbb helyen már nem is forgalmazzák; leváltotta a P615 széria, ami bizonyos szempontból előrelépés, más szemszögből visszalépés.)

Jó kontrasztos képet ad, a kategóriára jellemző ~250-300 nit körüli (nem túl "acélos") csúcsfényerő mellett, ha nem felhős panelt fogsz ki, akkor korrekt képet ad.

A mozgásmegjelenítésben viszont nem brillírozik, és ha jól emlékszem, az interpolációs értéket nem is lehet rajta finomítani. Van egy fix, gyári érték, és az vagy megfelelő számodra, vagy nem.

Az árkategóriájában szerintem a Hisense "A7100", de még inkább az "A7500" összességében sokoldalúbb, és jobb képet adó készülék. Ám az vitathatatlan, hogy azokra csak 2 év jótállás jár. (Pozitívum, hogy a Media Markt-ban meg tudod vásárolni, így a szerviz miatt nem kell különösebben aggódnod.)

"Aquila non captat muscas."

(#3755) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!
A PC-re telepítettem Serviio szervert. A 43DP600-as tv akadozva vagy sehogyan sem játsza le a filmet. A régi 43-as smart Technikám pedig igen. :W :Y
A film kiterjesztése: 1080p.mHD.BluRay.x264
Mi lehet a gond? Valakinek 5lete? :F

(#3756) Imdre


Imdre
aktív tag

Kiskutya & tomp:
Köszi szépen az infókat! Kedden/szerdán jön a tv, de valószínű csak utána héten tudok vele foglalkozni.
Remélem nem lesz vele nagy gond. Majd jelentkezek, hogy legyen a topikban is több vélemény.

(#3757) Kiskutya válasza Imdre (#3756) üzenetére


Kiskutya
veterán

;)

hmm...

(#3758) JimPike


JimPike
csendes tag

Üdv.

2-3 órán belül itt meghozzák 55DP600-as tv-t. Közben eszembe jutott még a régi LG-s szenvedés a csatornalistával. Mondjuk erre jó megoldas volt a chanshort program pc-n.
Szóval tányér lenne közvetlen a tv-re kötve és sajnos az volt a tapasztalat hogy nagyon sok csatornát is mentett, ami fölösleges.
Van valami program, amivel a csatorna listát tudom szerkeszteni vagy marad az egyenként törlés a tv-n ?
Másik dolog ami foglalkoztat hogy a tv usb csatlakozója elbírja a 2.5-ös külső hdd-t? Netet bújva valahol láttam hogy 5V 0.5A van feltüntetve az usb csatlakozókon. Ez elég egy HDD meghajtásához ?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#3759) rainman72 válasza JimPike (#3758) üzenetére


rainman72
nagyúr

Miért ne bírná el hdd-t?
Az az 5V tudtommal azt jelzi hogy az az usb töltésre is alkalmas!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3760) Arni9010 válasza JimPike (#3758) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Egyébként nézd meg a HDD-t, mi van ráírva, mekkora a fogyasztása. :)
Ugyanígy rá van írva, mekkora A kell neki.

(#3761) phoenix64 válasza phoenix64 (#3378) üzenetére


phoenix64
őstag

Vegul megis megvettuk a TCL 50P715-ot. Gyonyoru kepe van es az android is egyelore egesz furge. Netflix es YT is megy smoothan 4k -ban wifirol. :)

(#3762) Kiskutya válasza phoenix64 (#3761) üzenetére


Kiskutya
veterán

Na szuper! Egyre többen leszünk itt! :D

hmm...

(#3763) pane


pane
tag

Én is csatlakozok 65C715-el. 60 hónap lett a garancia. De érdekes hogy TCL garancialap nem lett kitöltve hanem Extreme Digital papírján írja. Egyenlőre barátkozunk. V317 van rajta, majd holnap megkapja a V378.

(#3764) Dyraxx


Dyraxx
tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy a TCL C715 szériás Android TV-khez adott távirányító vajon pointeres, kurzoros-e? Illetve ha nem, akkor van-e lehetőség használni, venni hozzá valami általános pointeres távkapcsolót, tudja-e azokat kezelni?
Előre is köszi!

(#3765) Dyraxx válasza Dyraxx (#3764) üzenetére


Dyraxx
tag

Tovább gondolva, tudok-e sima USB-s vezeték nélküli egeret használni a TV-hez? Néhány márkánál/modelnél csak bedugja az ember az egér USB-s jelvevőjét a TV usb portjába és már használható is az egérkurzor a menüben. Néhány TV viszont nem ismeri fel az egereket.
Ez a TCL modell felismeri esetleg az egereket?

(#3766) Kiskutya válasza pane (#3763) üzenetére


Kiskutya
veterán

Frissítsd mindenképp mert sok minden változik! Gyári fw-vel amivel kaptam nálam hang csúszás volt a hdr 10 túlszaturált volt és a menü is lassú! Szerencsére ezek már javítva!

hmm...

(#3767) Kiskutya válasza Dyraxx (#3764) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nincs benne kurzor alap távirányítóval, egérrel én még nem próbáltam viszont van benne hang vezérlés!

hmm...

(#3768) belashx válasza Dyraxx (#3765) üzenetére


belashx
senior tag

Megy a billentyűzet, és az egér is, ill. lehet venni pointeres távirányítót. Linkeltek is nem túl rég.
Sőt usb hub-ot is köthetsz rá.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3769) rainman72 válasza Kiskutya (#3762) üzenetére


rainman72
nagyúr

Egy 75st megnéznék már mennyiért adnak itthon :K

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3770) rainman72 válasza pane (#3763) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem se volt a gyári gari papir kitöltve,igaz pdf-be küldött az eMag egy külön lapot amin szerepelt a 60hónap!
De más cégnél se szokás már,a múlt héten jött tvm az euronicsból,azok se pecsételték le,csak a számla jött!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3771) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!
Aki 65c715-el rendelkezik, kérem nézze meg van-e Apple Airplay támogatása a tv-n.
Előre is köszönöm.

(#3772) Dyraxx válasza belashx (#3768) üzenetére


Dyraxx
tag

Visszagörgettem szeptember 1-ig, de nem találtam meg a linket. Vagy erre gondoltál?

https://ahdip.hu/Mini-Vezeteknelkuli

(#3773) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok. Ma nekem is megjött 65c715 az Extreme Digitaltól. Délután talán felkerül a falra

(#3774) Kiskutya válasza lasse001 (#3773) üzenetére


Kiskutya
veterán

378 vagy 379 fw menjen rá utána tesztelj.

hmm...

(#3775) lasse001 válasza Kiskutya (#3774) üzenetére


lasse001
senior tag

Már rajt a pendriven. De segítség csak este lesz feltenni a falra.

(#3776) belashx válasza Dyraxx (#3772) üzenetére


belashx
senior tag

Valóban, az nem légegér. :)
Találtam egyet, ami jó lehet, így ránézésre.
https://www.szupershopping.hu/AIR-MOUSE-VEZETEK-NELKULI-EGER-ES-TAVIRANYITO?gclid=Cj0KCQjwit_8BRCoARIsAIx3Rj4Crc5FqmZRgwL6BG8rkOtfrJ2X6WxVZAz0FFN2THzfSbIgH2wsfe0aAlO5EALw_wcB
Biztosan lehet olcsóbban is, de ez volt az első találat. :)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3777) rainman72 válasza phoenix64 (#3761) üzenetére


rainman72
nagyúr

Hali
Mi lenne az ott a TCL logó alatt?
Köszi :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3778) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok valakinek sikerült a c715 ös tévét összehoznia a telekom iptv távirányitójával? Nem akar működni vele az a kevés dolog sem ami eddig ment. Nem tetszik neki a kód. Valakinek vajon sikerült?
Még egy kérés valaki esetleg leírná a szerinte jó képbeállításait ami szerinte jó hogy ne kelljen 0 ról kezdenem az állítgatást. Tudom mindenkinek más a szeme de nekem segítene. Fw 378. Köszi

(#3779) Dyraxx válasza belashx (#3776) üzenetére


Dyraxx
tag

hu, elég jól néz ki! Köszi a keresést. Min múlik amúgy, hogy használható-e ennél a modellnél, vagy sem?

(#3780) Dyraxx


Dyraxx
tag

Még egy kérdés:
Ha nem a Telekomtól veszem meg, akkor nem lesznek magyarok a műsorok? Netflix, stb. vagy miért érdemes a telekomtól venni? itt rengetegen onnan veszik, közben meg tök drága ott.

Mondjuk elég laikus a kérdés. :) Nálunk Digi internet és kábeltévé (optika) van, ha megrendelem spontán mondjuk az Emag (Extreme Digital) -tól a TCL tévémet, akkor az appokban található műsorok, filmek, sorozatok (pl. netflix) ugyanúgy elérhetőek lesznek magyar nyelven, mintha pl. a Telekomtól venném? (sajnos sosem volt még smart TV-m, most kezdem felszerelni a családot velük, nézzétek el nekem a tudatlanságomat).

(#3781) rainman72 válasza Dyraxx (#3780) üzenetére


rainman72
nagyúr

Régebben olcsóbbak voltak
Most már sajnos drágább szinte minden mint a neten
Most csak részletre jó mert nem kérnek semmit,meg ha csak igy tudod megvenni
Netflixnek nincs hozzá köze,nem bolt függő :N

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3782) -Rolika- válasza Dyraxx (#3780) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Én azért vettem Telekomtól, mert a készülék kedvezménnyel már ugyanott vagyok, mintha máshonnan rendelném. Plusz ugye kamatmentes részlet.
Amúgy bárhonnan is veszed, ugyanazt a TV-t kapod. :K

(#3783) Casseius válasza Dyraxx (#3780) üzenetére


Casseius
tag

Pár hete amikor megrendeltem a telekomnál 250 volt a készülék, az összes többi webshopban pedig 280 felett, plusz kaptam 100ezer készülékkedvezményt.

/

Nekem sehogy se sikerült összehozni a telekomos távirányitóval sajnos.

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#3784) rainman72 válasza Casseius (#3783) üzenetére


rainman72
nagyúr

Most meg pont forditva van az ára :D
Telekom alapára 290e,mult héten meg wbshop 240e volt ;]
A kedvezmény meg nem mérvadó ahhoz le kell tenni vmit az asztalra,amit te valszeg megtettél,mert alap csomagokkal-10-20ezer csak!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3785) Kiskutya válasza Dyraxx (#3780) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ott vedd ahol jobb áron van, ugyan azt kapod!

hmm...

(#3786) Kiskutya válasza lasse001 (#3778) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az a baj hogy minden forrásnál más jó. Nekem teljesen más hdr10-nél meg más t-sat-nál a beállítás, sőt este is más mert akkor van hogy bekapcsolom az eco módot. Egy biztos szerintem a micro dimming jo dolog én az ps4-en kívül mindenhol bekapcsolom.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3787) Casseius válasza rainman72 (#3784) üzenetére


Casseius
tag

Jah, van pár előfizu a magenta csomagomban ilyenkor az összesre hosszabbítják a hűséget és elég szépen összeadódik

Don't Worry, Be Happy

(#3788) belashx válasza Dyraxx (#3779) üzenetére


belashx
senior tag

Szerintem rendeld meg bátran, a kompatibilitással nem lesz baj.
Amiért mégis érdemes kicsit utánaolvasni ezeknek, az a minőség, funkciók. Lehet a giroszkóp gatya, és nem lesz.pontos a suhintgatás. :) Ez csak egy példa volt, lehet teljesen jó a linkeltnél is.
Lehet találni billentyűzet+touchpad kombót is, ha az jobban bejön. Mármint olyan billentyűzet formájút.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3789) pucu9011 válasza Kiskutya (#3786) üzenetére


pucu9011
csendes tag

Szerintem is jó találmány. Nekem a PS4-nél is bevan kapcsolva. Kicsit kontrasztosabb lesz a képi. Vagy csak nekem tünik úgy. :) Amúgy mi a különbség a local meg a micro dimming között?

(#3790) lasse001 válasza Kiskutya (#3786) üzenetére


lasse001
senior tag

Írd le légyszi normál hd tvénél hogy van neked beállítva. Nagyon megköszönném. Jöhetne privátban is.

(#3791) Dyraxx válasza -Rolika- (#3782) üzenetére


Dyraxx
tag

Huh, akkor megnyugodtam. Lesz magyar nyelvű sorozat az asszonyak meg HayDay a pujáknak. Végre nyugodtan wowozhatok :C

(#3792) Dyraxx válasza rainman72 (#3781) üzenetére


Dyraxx
tag

Nem lehet, hogy azért emelik év vége felé mindenhol az árakat, hogy legyen miből leakciózni a Black Friday-re, meg a többi promotionre? kész átverés show?

hogy nyáron megkapod 250-ért, októberre felmegy 300-ra, de a black friday-on nagylelkűen 250-ért osztogatják néhány jó szóért és +5 értékelésért cserébe... ?

[ Szerkesztve ]

(#3793) lasse001 válasza Dyraxx (#3792) üzenetére


lasse001
senior tag

Azért a forint is a béka segge alatt van ám rendesen.

(#3794) Dyraxx válasza lasse001 (#3793) üzenetére


Dyraxx
tag

Hát mihez képest... az EURo-hoz képest egy rákás szar a forint és egyre roszabb. Miközben az USD-vel szemben tartja a sokévi átlagot, (sajnos) 300 Ft/1 USD ~körül...

(#3795) Dopii


Dopii
csendes tag

Sracok!
Netflix legnagyobb csomagjat 4 keszuleken lehet hasznalni, tudom ez a forum nem igazan ennek a helye, de csak megkerdezem.. Nem csinalunk 3-4 fovel egy netflixet, mindenki egyszerre max egy keszuleken hasznalna, es 4 ezer helyett csak 1000 ft lenne? :)
De en meg egy 2 szemelyesbe is benne vagyok. :)

(#3796) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Holnap meghozzák nekem is a "kicsikét" :D
A FW-t már letöltöttem, de még sosem volt okos TV-m és nem tudom, hogy kell ezt a frissítést csinálni :F
Amit letöltöttem azt kell felmásolnom egy pendrive-ra vagy ki kell előtte tömörítteni? :F

(#3797) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
TCL X815 Razor sorozattal milyen tapasztalat van? Konkrétan pl. az 55"-osról nem igazán találtam semmi tesztet a neten.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3798) rainman72 válasza Dopii (#3795) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mi négyen használjuk négy különböző címen :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3799) Dopii válasza rainman72 (#3798) üzenetére


Dopii
csendes tag

;)

(#3800) Tomacko válasza embe (#3797) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Nekem is ez van. Teljesen jó, teszi a dolgát ahogy kell. Szépen fel mennek rá a frissítések. Az kis hurka onkyo soundbar pedig meglepően jó amit kapsz hozzá.... De keress rá itt a fórumon belül is.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.