Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#3701) Kiskutya válasza Gino20 (#3700) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hallottam már párat engem nem győzött meg. Nyilván ár függő ez is amit linkeltél majdnem 400 ezres cucc. Attól is függ hogy mit hallgatsz filmhez biztos nem rossz. Nekem az erősítő adott volt inkább vettem hozta jbl aréna frontokat amikor bővítettem mint egy soundbart. KB 110be volt a centerrel meg háttér sugárzókkal a csere. Szerintem 110be kapható soundbar közelébe se lenne! [link] [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3702) betmen3


betmen3
csendes tag

Sziasztok! Frissitettem a fw-t 378-ra. ( pendriverol siman lefutott a frissités, viszont az újrainduláskor egy darabig bootolt aztan fekete képernyő... :Y 30 percet vartam... majd kihúztam és a bekapcs gombot nyomva újra indult a frissítés és szépen lefutott)
Amit észrevettem: youtobe videoknál a bal felső sarokban nem jelzi ki a HDR-t, viszont ha PS-en indítom a youtobe videót akkor a bemeneteknél (jobb felső sarok) kiirja hogy PlayStation4 HDR...
Nálatok is így működik? :F

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#3703) Kiskutya válasza betmen3 (#3702) üzenetére


Kiskutya
veterán

Milyen tv? Nálam kiirja a YouTube-on hogy hdr. Lehet nem ártana egy rendszer visszaállítás! Verziószámban látszik hogy felment a 378?

hmm...

(#3704) betmen3 válasza Kiskutya (#3703) üzenetére


betmen3
csendes tag

P715

Igen latszik, hogy felment. A korabbinal kiirta...

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#3705) Kiskutya válasza betmen3 (#3704) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam írja a YouTube most néztem rá igaz nekem c715. Próbálj meg egy rendszer visszaállítást. Előtte nézz már rá hogy felment e a 378?

hmm...

(#3706) betmen3


betmen3
csendes tag

Ránéztem, felment! A rendszer visszaallitas utan, minden beallitas elveszik, csatorna lista stb?
Ja es meg vmi a csatornakat miert ABC sorrendben rendezi?!? :F

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#3707) Gino20 válasza Kiskutya (#3701) üzenetére


Gino20
őstag

Természetesen árfüggő.
Manapság Tidal-on hallgatok zenét és baromi jól szól, de film esetén a Q90 első és hátsó magassági sugárzói miatt az atmos is nagyon élvezetes tud lenni. A Enchant SUB-al együtt volt már 400 körül és a Q90 is (amíg kapható volt), volt már 280-ért is. 110-be ezek szerint a bővítés került :) De ha szettbe nézem az 5.1-et [link] + ARV, akkor simán 400k ez is ;)

[ Szerkesztve ]

(#3708) Kiskutya válasza Gino20 (#3707) üzenetére


Kiskutya
veterán

Atmos miatt én is gondolkodtam rajta mert külön erősítővel meg spéci hangsugárzókkal rohadt drága lenne. Az viszont tuti hogy előtte valakinél meghallgatnám otthoni környezetbe hogy szól egy jobb atmos soundbar.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3709) Kiskutya válasza betmen3 (#3706) üzenetére


Kiskutya
veterán

Sajnos igen mer ez olyan mintha gyári állapotba lenne.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3710) betmen3 válasza Kiskutya (#3709) üzenetére


betmen3
csendes tag

Köszi! Lementemi nem lehet vagy ilyesmi? Ez az abc sorrend kikeszit :DDD :W
Amugy nagyon szepen viszi akar a 8 k videokat is.., a gyari 307 fw vel durvan akadtak...

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#3711) Gino20 válasza Kiskutya (#3708) üzenetére


Gino20
őstag

Van alternatíva [link] de ez egy minimum ilyennel [link] több mint fél mill. Sajnos már nem lennél jó helyzetben atmos-os hangprojektor esetén aminek vannak szatellit hangfalai is, mert jelenleg kb csak ez kapható [link] , de 400-at szerintem ez már tényleg nem ér meg, főleg, hogy tesztek alapján még el is marad a 19-es Q90R-től. Igaz ha az ember nem tart az outlet-től, akkor van egy jó alternatíva [link] (tőlük vettem a Q90-est, az N950 meg gyakorlatilag pontosan ugyan az EARC nélkül). Atmos-t úgy tudnám leírni, hogy azért ritka az amikor konkrétan felülről hallom a hangot, inkább azt mondanám, hogy vertikálisan is baromira ki tudja szélesíteni a hangteret, de ez is baromi élvezetes tud lenni.
Egyszer azért a linkelt JAMO szettre lehet beruházok :)

(#3712) Kiskutya válasza betmen3 (#3710) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem nem. Érdekes nekem meg egyszer se csinálta ezt frissítés után.

hmm...

(#3713) Kiskutya válasza Gino20 (#3711) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jó kis kombo lehet ez is csak 5k. Az lenne a jó ha lenne max 250be soundbar amin normálisan szól az atmos.

hmm...

(#3714) Gino20 válasza Kiskutya (#3713) üzenetére


Gino20
őstag

(#3715) Kiskutya válasza Gino20 (#3714) üzenetére


Kiskutya
veterán

Samsungot annyira nem szeretem de ezt jó lenne valahol meghallgatni előben. Akár még jó is lehet.

hmm...

(#3716) darius09 válasza Kiskutya (#3703) üzenetére


darius09
tag

Ak lehet nekem sem ártott volna? :DD

(#3717) Kiskutya válasza darius09 (#3716) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mert?

hmm...

(#3718) darius09 válasza Kiskutya (#3717) üzenetére


darius09
tag

csak kérdezem mert én felraktam de nem reseteltem... egyébként a sávosodáson kívül semmi gondom vele :D pc-n sima háttérnél látni youtube szürke háttér meg elején tcl logonál

(#3719) Kiskutya válasza darius09 (#3718) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ja én se szoktam. Ajánlott, én csak azért írtam ha valami nem működik akkor kell. A sávosodás szerintem mindenkinek vsn kíváncsi leszek tomp-nak mit mond a szerviz de szerintem nem fognak csinálni vele semmit. Amúgy csak akkor látja az ember ha direkt figyeli más észre se veszi.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3720) darius09 válasza Kiskutya (#3719) üzenetére


darius09
tag

Igen. Én is kíváncsi vagyok am.

(#3721) tomp válasza Kiskutya (#3719) üzenetére


tomp
félisten

Én is kíváncsi vagyok. Poén, hogy most a régi Sony-n is látom a sávosodást pedig eddig kb 7éven át nem láttam. :DDD:DDD

(#3722) Bjoe007


Bjoe007
csendes tag

Köszi az infót már meg is rendeltem.Titokban erre vártam hogy egy kicsit leakciózzák mert így már nem tököltem rá is csaptam.
Remélem jó lesz!
:))

(#3723) Kiskutya válasza tomp (#3721) üzenetére


Kiskutya
veterán

:D :D :D :D senki nem veszi észre csak én nálam is.

hmm...

(#3724) -Rolika- válasza Bjoe007 (#3722) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Én is megrendeltem volna Telekom oldalán a 65C715-öt, de akkora a káosz számomra az oldal igy, hogy több előfizum is van, hogy inkább bemegyek holnap személyesen. :DD

(#3725) Kiskutya válasza -Rolika- (#3724) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem elég ha felhivod őket.

hmm...

(#3726) Imdre


Imdre
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon elgondolkodtam egy 65C715 beszerzésén a nappaliba. Fórumokat átböngészve nagyjából mindent megtaláltam, ami esetleg számíthat. Nem tervezek vele túl sokáig, de azért volna egy elég lényeges szempont, amivel kapcsolatban elég vegyesek a tapasztalatok.
Esetleg volna-e olyan valaki aki külső médialejátszóval használja? Attól kérdezném, hogy minden frekvencián (24, 23.978 főleg) jó a megjelenítés? Tehát nem akad, "riceg“ stb? Számomra nagyon fontos volna, mert eléggé zavar, ha ez nem tökéletes (akkor engem a gyönyörű kép sem érdekel)...
Hihetetlen, hogy ahogy olvasom tíz év után még mindig ott tart (vagy inkább nem tart) a technika, hogy akadozik a megjelenítés - és ez a magas árkategóriában is jelen van, bármelyik márkát is nézem. És az nem opció, hogy be lehet kapcsolni szappanopera effektust, mert azt rühellem...
:R

(#3727) darius09


darius09
tag

Ma kicsit összetudtam a c715-öt hasonlítani egy philipsel ami VA paneles rokonomnak van hát eddig azért voltam oda de most hogy láttam mekkora a különbség :D hát van és az is sávosodik sőt felhős is szóval jobb tv-t sikerült választani mint amit szerettem volna .. az is android de lasabb a rendszer rajta hangzásban is jobb a tcl a képről nem is beszélek . nekem a kicsi felhösödés is eltünt.... aminek örülök :) szerintem ez egy jó tv még ha nem is tökéletes de így hogy láttam rokonomét már az apróságok sem zavarnak úgy am se zavart .

(#3729) Kiskutya válasza Imdre (#3726) üzenetére


Kiskutya
veterán

Írj rá itt tomp-ra ő használta már több külső lejátszóval meg tesztelte mindennel ő a te embered!

hmm...

(#3730) Kiskutya válasza darius09 (#3727) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen ilyenkor veszi észre az ember. Nekem rokonom 65q82r Samsungot vett. Nagyon jó tv de annyira nem éreztem a hűha érzést nála. Szerintem annyival az sem ér többet esetleg hdr-ben mutatja meg a nagy fényerő miatt a különbséget.

hmm...

(#3731) Kiskutya válasza Imdre (#3726) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ja és ha tudod ne halogasd mert most az emagon 240.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3732) Casseius


Casseius
tag

Egy kis segítség, TCL honlapján ha friss updatet akarok leszedni mit kell a szoftver verziós rublikába írni?

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#3733) darius09 válasza Kiskutya (#3730) üzenetére


darius09
tag

Na igen. Féltem a markatol de feleslegesen kellemes csalódás jo hogy, rad hallgattam.

(#3734) Kiskutya válasza darius09 (#3733) üzenetére


Kiskutya
veterán

Remélem bírja is bár 5 év garancia azért megnyugtató! Ár érték arányba nem rossz ez a tv.

hmm...

(#3735) Imdre válasza Kiskutya (#3731) üzenetére


Imdre
aktív tag

Igazad van, most le is csaptam rá. Tesztelem, aztán lesz rá 30 napom, hogy visszaküldjem. Remélem nem lesz rá szükség...

(#3736) Kiskutya válasza Imdre (#3735) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ennyi! Egy jó tanács mielőtt teszteled rakd fel a 378 vagy 379es frissítést! Sok minden változott!

hmm...

(#3737) Casseius válasza Casseius (#3732) üzenetére


Casseius
tag

Közben megoldva, nagyon gyenge a TCL honlapja

Don't Worry, Be Happy

(#3738) Éne


Éne
tag

Sziasztok!
Lehet valami - tól - ig határt mondani nézési távolságra a méretekhez? A 65" ~2m az "ajánlott". Értem én hogy egyénfüggő is lehet, meg a 32" sem jó nézni 20cm-ről, de mondjuk 1m-ről kifolyik tőle a szemem? 3m-ről már nem látom a részleteket?
Bocsánat ha buta kérdés...

(#3739) Kiskutya válasza Éne (#3738) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én kB 4-röl nézem de este sötét szobába ecoba használom a fényerőt mert kifolyik a szemem. Nappal meg mehet fullon. Szerintem olyan 2-3m-röl már lehet. Minél közelebb nézed annál jobban látod a hibákat. 4-röl már egy full HD 1080p is szép. 2m-nél szerintem már kell a 4k.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3740) Éne válasza Kiskutya (#3739) üzenetére


Éne
tag

Sajnos jelen pillanatban nincs nagy helység "mozi szobának". Így változó milyen távolságra kerülünk a tv-től. Azt mondod hogy 2m alatt zavaró a 65" méret?

[ Szerkesztve ]

(#3741) Kiskutya válasza Éne (#3740) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem zavaró csak be kell jól állítani! 65nél én már nem vennék kisebbet.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3742) Botika89 válasza Éne (#3738) üzenetére


Botika89
tag

65" 4m ről nézem nekem tökéletes így! :)

(#3743) Imdre válasza Kiskutya (#3736) üzenetére


Imdre
aktív tag

És ezeket hol érem el? Lehet én vagyok vak, de nem találtam meg. Ennyi csak a szoftver szám?

Más: olvastam, hogy volt, akiknek az emag nem 5 évet tűntetett fel a garancialapon. Nos tegnap rendeltem az imént letöltöttem és 60 hónap szerepel már rajta. Szóval javították már. Remélem soha nem lesz rá szükségem :) .

(#3744) tomp válasza Imdre (#3726) üzenetére


tomp
félisten

Ez sok mindentől függ!
Mi számít neked ricegésnek/remegésnek?
Nekem a Sony után kicsit furcsa volt de pár nap alatt teljesen ráálltam. Most a Sony-t nézve borzasztó a mozgás. Ugyan úgy 50Hz és nincs kapcsolható "Mósön hókuszpók" de nagyon folyós a kép. Alig várom, hogy visszajöjjön a TCL.
Zidoo külső lejátszóval használom a TV-t.

(#3745) Kiskutya válasza Imdre (#3743) üzenetére


Kiskutya
veterán

Elméletileg a hivatalos oldalon típusra rakeresve a 378at le lehet tölteni. Elég gyakran rakunk ki mi is linkeket érdemes néha ide is felnézni.

hmm...

(#3746) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

65C715 megrendelve T-nél. Kiváncsi leszek. :DD

(#3747) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Az összeszerelése 2 emberes feladat vagy menni fog egyedül is?

(#3748) darius09 válasza -Rolika- (#3747) üzenetére


darius09
tag

2 emberes :D gyári fw-t frisitsd majd szebb lessz a kép :) és a rendszer is gyorsabb lessz

(#3749) Imdre válasza tomp (#3744) üzenetére


Imdre
aktív tag

Nem tudom jobban megfogalmazni: ne legyen darabos a mozgás, illetve ne ugorjon 24p-s filmeknél 4x másodpercenként. Ahogy elnézem ez még ma sem megoldott tökéletesen, amit röhejnek tartok... 4k, dolby vision, hdr, anyám tyúkja, azt döcög filmeknél. Persze vannak a szép effektek, amik elsimítják ezeket, csak közben totálisan természetellenes a mozgás. Tudom ne várjak csodát, ha egy drágább készülék sem hibátlan ebből a szempontból, de remélem nem lesz nagyon zavaró. Mivel már megrendeltem, így tesztelgetem majd, de sok opció nincs sajnos, mert sokkal többet egyszerűen nem szánok rá, így ha nem lesz nagyon gáz, akkor mindenképpen marad. Annyit nem fogom nézni, meg a mai tartalmak még ennyit se érnek sajnos...
A médiaboxod, ahogy nézem alkalmas a normális, kandenciahelyes lejátszásra. Ebből a szempontból érdekelne a véleményed. Milyenek a filmek mozgás szempontjából? A kép biztos jobb lesz, mint a szobai tv-m. A mozgás azon sem tökéletes, de annál rosszabb ne legyen...
Illetve még egy kérdés: Voda mediacard megy gond nélkül? Tv-műsort az adná, még egy semmitérő boxot nem akarok, ezért lenne mediacard.
Megmondom őszintén nem akartam android alapú tv-t, de kénytelen leszek megbarátkozni vele.

Kiskutya: köszi, közben meglett a 378-as szoft. Ha megjön feldobom, azzal kezdek :D
Esetleg beállítások vannak, amik ajánlottak képminőség tekintetében, vagy teljesen jók a gyári profilok? Remélem a fényereje elég lesz, mert ahogy olvasom az nem az erőssége. Igaz nappaliban lesz, be tudok sötétíteni (filmezéshez mindenképpen), de egy meccshez nem feltétlenül akarok.

[ Szerkesztve ]

(#3750) Kiskutya válasza Imdre (#3749) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én a Ps4 kivételével a micro dimminget szeretem használni azt érdemes kiprobalnod. A többit rádbízom. Max ha nagyon elakadsz kérdezz nyugodtan a lényeg tesztelés előtt 378 menjen fel mert a hdr10 nagyon túlszaturált az előtte kiadót verziókkal.

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.