Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#4251) freeapro


freeapro
senior tag

A C715 manual a 13. oldalán T-link néven ír CEC képességekról: [link]
Ezt próbálta már valaki?

(#4252) Kiskutya válasza freeapro (#4251) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem.

hmm...

(#4253) Kiskutya válasza freeapro (#4250) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ja azt nem próbáltam de lehet hozzá venni több felé távirányító.

hmm...

(#4254) Botika89 válasza Veron (#4249) üzenetére


Botika89
tag

Soundbar vezérlés nálam ok! :)

(#4255) Ciccuka válasza Ciccuka (#4173) üzenetére


Ciccuka
veterán

Most újra jó az oldal. Eléggé instabil a rendszerük.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4256) Veron válasza Botika89 (#4254) üzenetére


Veron
őstag

lehet már kérdeztem korábban is, kösz! :R
milyen soundbar? set top box, vagy CI kártyád van esetleg?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4257) Kiskutya válasza Veron (#4256) üzenetére


Kiskutya
veterán

Valaki már írta voda ci kártyával megy tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4258) darius09 válasza belashx (#4244) üzenetére


darius09
tag

Sajnos nekem már nincs ötletem ... :(

(#4259) embe válasza Kiskutya (#4257) üzenetére


embe
nagyúr

Voda is árulja, így valszeg megy vele.

Meghozták a tévét, kocsiba bepakolva.
Néztem ezt az infrát, de az eladó szerint nem jó a 65C715-höz. Még jó hogy rákérdeztem, mert már rendelni akartam.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4260) Kiskutya válasza embe (#4259) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ezt nem ismerem talán valaki rendelt egyet itt a fórumon. Jó pakolást otthon :DD :DD ne felejtsd el tesztelés előtt rakd fel az új frissítést!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4261) Botika89 válasza Veron (#4256) üzenetére


Botika89
tag

Jbl Bar 5.1

(#4262) embe válasza Kiskutya (#4260) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Majd meglátom, hogy a gyári oldalról letöltöttet teszem fel - óvatosságból még, vagy amit linkeltél korábban 602-est. Ebben a 600-asban találtatok hibát?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4263) embe


embe
nagyúr

C715-höz melyik fw-t ajánljátok első körben, amivel tuti tapasztalatotok van?
TCL oldalán: v378, innen a fórumról: v395, v602?

Frissítésmániás vagyok, fel fog menni az új. Csak először olyan fw-vel akarom próbálni, tesztelgetni ami minél kevesebb bugot tartalmaz, hogy jobban ki tudjam szűrni az esetleges hibákat.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4264) tsiszi


tsiszi
csendes tag

Sziasztok!

C715-ből van valahol kiállítva? Ma voltam Alzában, ott sajnos nincs, a többi TCL képe nem igazán tetszett (P615/715?, CE780). Azokhoz viszonyítva milyen? Pont mellettük vannak a Samsungok is kirakva, elég éles a különbség, vagy csak nagyon rosszak a demó videók. :)

(#4265) da. válasza tsiszi (#4264) üzenetére


da.
tag

pont így jártam múlt héten, elég kiábrándító volt.
remélem hogy csak a demo videó miatt, mert a 220ezres árnak nem tudtam ellenállni, megvettem a 65C715 -öt.

(#4266) rainman72


rainman72
nagyúr

Egy kis érdekesség [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#4267) Kiskutya válasza embe (#4263) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tedd fel nyugodtan a v602-öt úgy is vissza tudod tenni a régebbit de ha hivatalossal szeretnél kezdeni akkor a 378.

hmm...

(#4268) Kiskutya válasza da. (#4265) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az se mindegy hogy van beállítva. Az uncsim q82r tévéje is addig volt látványos amíg a szappanopera hatás be volt kapcsolva ahogy kikapcsolta olyan nagy hűha érzésem nem volt hogy de jó lenne a tcl helyett. Biztos hogy jobb tv (q82r) viszont akciósan 390 volt az ára... Ezt a c715-öt az uhd 8500 és a q60t-vel kell max összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4269) embe válasza Kiskutya (#4267) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor megy el a 602-es. Még kb. 1,5-2 óra. Meló után haza, régi tévé lekap, 1-2 kábelt rejtek, majd jön az unboxing. :D

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4270) Kiskutya válasza embe (#4269) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jó lesz meglátod!

hmm...

(#4271) Botika89


Botika89
tag

Gyerekek azt valaki meg magyarázza hogy ugye a c715 be van atmos be is van kapcsolva de...Netflix csak 5.1 be írja !! :F ki próbáltam le választottam a soundbart a tv rol hogy lám mit csinál de ugyan úgy 5.1 !valami magyarázat?valaki? Most néztem utána!kaptam egy tesztet ahol írjak hogy decemberben meg kapja a c71 szeria az android 10 et és akkor elérhető lessz a dolby atmos netflixen!c715 őn:)kíváncsi leszek

[ Szerkesztve ]

(#4272) Kiskutya válasza Botika89 (#4271) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem sem írja más atmos anyag meg esélytelen nálam ilyen net mellett.

hmm...

(#4273) pucu9011


pucu9011
csendes tag

Találkoztatok már azzal a hibával, hogy ha PS után visszaváltok a Telekomra akkor a fenti sávban kb 2cm vastagon rózsaszín háttérrel ugyanaz megy mint ami a tv csatornán csak kicsiben? Visszaváltok ps képére megint vissza akkor már eltűnik. Általában ps után történik ez. És eddig minden frissítésnél találkoztam ezzel a hibával. A ps play stationt jelent mielőtt megkérdeznétek . :)

(#4274) Kiskutya válasza pucu9011 (#4273) üzenetére


Kiskutya
veterán

Milyen tv? Nálam amúgy nem volt (c715).

hmm...

(#4275) pucu9011 válasza Kiskutya (#4274) üzenetére


pucu9011
csendes tag

Ugyanaz mint neked.

(#4276) Kiskutya válasza pucu9011 (#4275) üzenetére


Kiskutya
veterán

Lehet frissítés után ha csinálnál egy teljes rendszer visszaállítást akkor megoldaná!

hmm...

(#4277) pucu9011 válasza Kiskutya (#4276) üzenetére


pucu9011
csendes tag

Lehet az lesz, de egyébként nem olyan nagy probléma. Ez legyen a legnagyobb baja. viszont a széleken felhősödést veszek észre a 4 saroknál, de csak fekete háttérnél, ha tovább romlik kénytelen leszek szervizelni, de több nap vagy akár hét tv nélkül nem olyan buli.

(#4278) Kiskutya válasza pucu9011 (#4277) üzenetére


Kiskutya
veterán

Felhősödés eddig nem volt jellemző vettünk már páran. Ha zavaró akkor persze jelezd a szervíznek!

hmm...

(#4279) redati válasza Botika89 (#4271) üzenetére


redati
tag

Az androidos Netflixen, egyenlőre nem elérhető az atmos hangsáv. Valahol olvastam, hogy dolgoznak rajta, és hamarosan elérhető lesz. Amit majd látni fogunk az adott film cím mellett is kiírva, ahol a többi spec. Is szerepel.
Az ok:
Androidtv-n nem megy a TrueHD, sem Dts x, a magot azonban már kiolvassa.
Így majd vélhetően az összes streaming szolgáltatónál lesz dolby digital plus ( A netflixnél már most is van), ami mellé lehet csatolni Atmos metaadatot.
Itt tudsz szemezgetni a hasonló DD+ Atmos demókból:
(persze az erősítőnek tudnia kell ezt a formátumot)
[link]

Jó hír, hogy nálam a 602-vel már végig játssza a gyári lejátszó a filmeket, és nem dobja ki 10 15 perc után :))

[ Szerkesztve ]

(#4280) Kiskutya válasza redati (#4279) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi az infót reméljük lesz akkor.

hmm...

(#4281) t-joco


t-joco
tag

Ennyire fontos,hogy "állandóan" frissítve legyen a tv a legújabb szoftverre? anélkül létezni sem lehet? :)
c715 tvnél a különböző hangzásmódok mennyire befolyásolják a tv hangzását? Pl zene módnál tényleg erősebb a basszus,és a magas hangok?

(#4282) palik


palik
csendes tag

Sziasztok! Ma megjött a 55c715. Nem sok időm volt tesztelni, de észrevettem enyhe felhősödést a felső sarkokban. Film alatt nem látszik csak mikor bekapcsoltam akkor láttam. Nem néztem melyik fw van fent(ha számít). Más is tapasztalt ilyet?

(#4283) darius09 válasza pucu9011 (#4277) üzenetére


darius09
tag

finoman egy puha kendővel törölgesd át... nekem is volt kicsi a két felső sarokba bár enyhén de át töröltem igazából nem emiatt de megoldódótt :D :)

(#4284) darius09 válasza t-joco (#4281) üzenetére


darius09
tag

igen van különbség de basszust azért ne várj :D persze érezhető a változás hogy ha magas beállításra teszed a basszust és persze magasnál is hallod szerintem szépen szól ahogy egy tv-től elvárható.

(#4285) Veron válasza Kiskutya (#4278) üzenetére


Veron
őstag

Miért, ez garanciális probléma? Nem a panel sajátossága?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4286) embe


embe
nagyúr

apk fájlból hogyan lehet telepíteni? RTL Most-ot szeretném rávarázsolni, meg 1-2 alkalmazást még ha lehet.
YT a barátom. Xpore alkalmazás megoldja.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4287) Kiskutya válasza Veron (#4285) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem ha nagyon durván zavaróan látszik akkor még lehet próbálni a többi már csak a szervizen múlik.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4288) embe


embe
nagyúr

Eddig 42" fHD-n éltem. De ez valami qrva jó. Így 3 méterről frankó mozihatás. Apropó mozi: a Yamaha erősítővel is rendben működik a CEC.

Akik a demó minőséget firtatják: Én nem tudtam kipróbálni, így vettem meg. Ha jó a demóval leesik az ember álla.
Fényerő. Visszavettem belőle. Aztán megint kicsit...meg még egy kicsit. De persze ez egyén függő.
Ismerkedek vele.
Falra szerelés szívás volt. A régi tévén a konzol azon része amit felakasztottam pont középre esett. Itt el van tolva, és magasabbra került. A fölötte lévő lebegő polc miatt alig fért be. Lentebb nem tudom tenni a tartó konzolt, így majd nézek egy másik konzolt amivel lehet lentebb állítani.

A RC602S távra valami jó beszerzési forrásotok nincs? De lehet nézek valami jó kis légegeret...

Ja és a 602-es fw ment fel.

Felment az RTL Most, csak a képernyő orientációja nem megfelelő, el van forgatva 90 fokkal. Valami appot nézek majd rá.
Vagy használ valaki RTL Mostot? Az RTL Most+ működik rendben?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4289) Kiskutya válasza embe (#4288) üzenetére


Kiskutya
veterán

Na örülök hogy tetszik. RTL appokat nem használok de ha működik rendesen szólj mert akkor én is ránezek.

hmm...

(#4290) belashx válasza embe (#4288) üzenetére


belashx
senior tag

Én egy ilyet rendeltem. Nyilatkozni még nem tudok róla, de ígéretesnek tűnik.Remélem hamar megkapom (már az országban van) Kemény 4700 Ft-ba fájt, mindenféle kuponokkal. Nekem fontos volt, hogy legyen billentyűzet.
A felső 5 gomb infrás, azokra lehet tanítani funkciókat egy másik távról.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4291) da. válasza embe (#4288) üzenetére


da.
tag

jól hangzik! várom már, hogy megérkezzen, nem sieti el az emag a feladást.
én is 42" FHD-ról jövök, de sajnos 4 méterről fogom nézni, uh mozihatás nem lesz. :)

(#4292) Kiskutya válasza da. (#4291) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nagy ugrás lesz majd meglátod én 55röl is láttam. Én is 4m-röl nézem szerintem 70-75 is lehetne simán.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4293) embe válasza da. (#4291) üzenetére


embe
nagyúr

Én péntek délben rendeltem meg, hétfőn indították, kedd reggel Nyíregyházán át is vettem.

belashx: Volt ehhez hasonlóm, illetve most is van egy kis billentyűzetes-tapipados okosság, de a szemem már gyenge hozzá. Szemüvegben meg nem szeretek tévézni.
De ha a légegér funkciója jól működik, akkor lehet berendelem.
De még megpróbálok egy gyári ( vagy utánzata) távot felhajtani.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4294) Kiskutya válasza embe (#4293) üzenetére


Kiskutya
veterán

Na, Nyíregyházi vagyok én is! ;)

hmm...

(#4295) embe válasza Kiskutya (#4294) üzenetére


embe
nagyúr

Én Pazony. De olvastam korábban a bejegyzésed, amikor nosztalgiáztál a korábbi neted miatt. :DDD

YT 4K Dolby Vision videót le tud játszani? nem írja ki nekem a Dolby Visiont. HDR10-et igen.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4296) Botika89 válasza Kiskutya (#4292) üzenetére


Botika89
tag

Én is 4m nézem nekem így pont jó! :)

(#4297) Kiskutya válasza embe (#4295) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem yt-on nincs dv anyag azt netflixen tudod tesztelni ha van.

hmm...

(#4298) Kiskutya válasza Botika89 (#4296) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ja ez a minimum kesebbet már tuti nem vennék meg oledet se.

hmm...

(#4299) pucu9011 válasza Kiskutya (#4298) üzenetére


pucu9011
csendes tag

Hát azért én élőben megnéznék egy új LG CX modellt mit tud. Elvileg a beégéstől sem kell már félni.

[ Szerkesztve ]

(#4300) Criceto83


Criceto83
újonc

Sziasztok,

két éve vásároltam egy "TCL X2 U55X9006 55" készüléket. A mai nap, akármikor próbáltam bekapcsolni, akkor a TCL logónál megáll a bekapcsolás/betöltés és nem megy tovább. Nem reagál semmire se a tv. Van valami ötletetek esetleg, hogy mit lehetne csinálni? Köszönöm!

Kép a jelenlegi állapotról:
[kép]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.