Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#4901) Kiskutya válasza darius09 (#4900) üzenetére


Kiskutya
veterán

Biztos lesz javítás ez még nem hivatalos viszont a 606 igen több embernek automatikusan is lejött.

hmm...

(#4902) darius09 válasza Kiskutya (#4901) üzenetére


darius09
tag

Még annyira nem tudtam tesztelni a netflixre leszek kivancsi hogy pcre vissza váltva lesz e csúszás a hangnal..

(#4903) vmack válasza darius09 (#4902) üzenetére


vmack
tag

netflixnél, kérlek nézd meg az átméretezést is. ha ott megy akkor visszateszem a 6060ot

(#4904) darius09 válasza vmack (#4903) üzenetére


darius09
tag

Nekem sem változik, vagyis nem lessz teljes képernyő sehogy sem... :W

(#4905) darius09


darius09
tag

606 nál kicsit jobban látszik a sávosodás a 379-eshez képest.. vagy csak lehet resetelni kellene az egészet? :D

(#4906) tomp válasza darius09 (#4905) üzenetére


tomp
félisten

Igen sokan panaszkodnak rá! Én is jobban látom!
Reset nem segít, én csináltam. Lehet vissza kellene térni a 4xx verzióra.

(#4907) darius09 válasza tomp (#4906) üzenetére


darius09
tag

nem egészen értem mire gondolsz...4xx?

(#4908) Dyraxx


Dyraxx
tag

Üdv,

Ti mivel kötitek össze a PC-t a TV-vel? DVI-kábel? vagy jobb a Display Port? Esetleg vegyek egy wifi hálókártyát és azon keresztül?

Illetve hogyan lehet azt megoldani, hogy a PC-ről kirakjak egy HD filmet a TV-re az asszonynak, de úgy, hogy közben a PC monitorján pedig továbbra is csinálhatom a dolgaimat?

(#4909) Jonesy84 válasza Dyraxx (#4908) üzenetére


Jonesy84
tag

DVI nem viszi át a 4k-t, így DP a legjobb. Ha csak a filmnézés a lényeg akkor vagy SMB share és VLC-vel a TVn be tudod tallózni, vagy valamilyen DLNA szerver és azon keresztül játszod le a TVn.

(#4910) tomp válasza darius09 (#4907) üzenetére


tomp
félisten

410-es fw-re gondoltam de a 395-ös jobb!
Este felraktam a 395-öt.

(#4911) darius09 válasza tomp (#4910) üzenetére


darius09
tag

Az talán pont megvan nekem is :)

(#4912) Kiskutya válasza tomp (#4910) üzenetére


Kiskutya
veterán

Majd írj mit látsz visszatérve 395re. Nekem nincs most kedvem rakosgatni lehet megvárom a következőt amúgy is januárra ígérték a 10es droidot. 609el amúgy csak a jobban látható sávosodás meg a lassabb menü a gondom.

hmm...

(#4913) marton.m


marton.m
tag

Sziasztok!

A TCL 55C715 megéri a felárat a 55P715-höz képest?
Én nagy vonalakban annyit látok, hogy a C715-ben QLED panel kapott helyet, illetve valamivel jobb a HDR támogatása is.
A Telekomnál szeretnék vásárolni, itt jelenleg 145k a P715, a C715 pedig 250k. :Y

[ Szerkesztve ]

(#4914) tomp válasza marton.m (#4913) üzenetére


tomp
félisten

Szia!

Az összehasonlításon az látszik, hogy a "P" csak HDR10-et tud!
E mellett nincs Dolby TrueHD, Atmos támogatás, DTS, nincs AC-s wifi, 5GHz-es "n"-es wifi, és nincs CI+ fogadója azaz előfizetői dekóder kártyát nem lehet belerakni.

(#4915) embe válasza marton.m (#4913) üzenetére


embe
nagyúr

Kérdés hogy mennyiért tudod megvenni a Telekomnál. Csak mert az Emagnál 190eFt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4916) Kiskutya válasza marton.m (#4913) üzenetére


Kiskutya
veterán

55be tuti nem ér annyit most volt az emagon 140 alatt az 55c715!

hmm...

(#4917) AxBattler válasza marton.m (#4913) üzenetére


AxBattler
félisten

Alzán 182k HUF, szóval ne csak a Telekomos árakat nézd. ;)

#4918 fojtviki
Alzán is van áruhitel, kb. +10k HUF a költsége 24 hónapra.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4918) fojtviki válasza AxBattler (#4917) üzenetére


fojtviki
senior tag

Feltetelezem, hogy kamatmentes reszletre menne, szoval lehet nincs egyben ennyi penz ra, vagy nem akar egyben ennyit kolteni. De tenyleg csak feltetelezes. :R

(#4919) marton.m válasza fojtviki (#4918) üzenetére


marton.m
tag

Köszi srácok!
Kamatmentes részlet lenne a cél, ha nem muszáj nem szeretnék egy összegben ennyit tv-be fektetni.

Azt is láttam, hogy tegnap az Emagon 160k volt a C715, az igen jó ár volt érte. Nem igazán értem, hogy a Telekom honnan vehette ezt a 250k-s árazást.
Ha a Telekomnál is 200k alatt lenne a C715, akkor nem kérdés, hogy azt választanám.
Igazából attól félek, hogy a P715 nem lenne túl jövőbiztos a C715-el szemben.

(#4920) Kiskutya válasza marton.m (#4919) üzenetére


Kiskutya
veterán

Esetleg ha a 65 jó árban van és 4m-röl nézed akkor érdemes azt venni inkább.

hmm...

(#4921) adp válasza marton.m (#4919) üzenetére


adp
őstag

Szokott lenni akcióban 160-170-ért valahol mindig akciós viszont én biztos nem venném meg 250-et nem ér ez a tv. De ha már ennyit rászánsz, alzánál vedd a 65-öset! ott is van jó hitel

(#4922) Gino20


Gino20
őstag

[TCL: Európába hozza a Roku TV-t]
Remélem ez azt is jelenti, hogy nagyobb 75"-ban is hoznak értelmes TV-t elérhető áron, pl egy ilyet [link]

(#4923) Kiskutya válasza Gino20 (#4922) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jó lenne!

hmm...

(#4924) tomp válasza Gino20 (#4922) üzenetére


tomp
félisten

Vajon a Roku alatt milyen hardver van? Lehet tudni az SoC-t?

(#4925) Gino20 válasza tomp (#4924) üzenetére


Gino20
őstag

Nem tudom sajnos, de tesztek alapján nagyon jó a Roku, igaz ez lehet egy nagyon jó optimalizálás eredménye is és nem a bivaly erős hardveré...

[ Szerkesztve ]

(#4926) tomp válasza Gino20 (#4925) üzenetére


tomp
félisten

Na igen az optimalizálás nagyon fontos!
Shield TV-n brutális az Android TV gyorsasága. Igaz ott az SoC is erősebb.

(#4927) fojtviki


fojtviki
senior tag

Ugy latszik lesznek jovore ujdonsagok boven a TV piacon :) [link]

(#4928) Szarvy


Szarvy
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy 55C715-öt, első dolgom az volt, hogy felraktam a 606-os firmware-t.
Alapjaiban elégedett is vagyok a tv-vel, egy dolgot kivéve. Optikain rá van kötve egy 5.1-es hangrendszer, ami elvileg dts-t és dolby digitalt tud fogadni.
A gyári lejátszón ki is megy szépen az 5.1 hang, de egyrészt az a lejátszó elég fapad, másrészt a szélesvásznú filmeket is kihúzza teljes képernyőre, ezáltal torz. Ennek a beállításait állítgatva a képarány már jó, viszont cserébe a képet félbevágva a jobb oldalt balra, a balt pedig jobbra rakja, ami hát, öhm, érdekes élmény :D Ha a torz képaránnyal megpróbálok megbarátkozni, tehát nem piszkálom, nézem a torz képet, akkor viszont jön a következő probléma kb. 20 perc után visszaugrik kb. 5 percet a film, majd ismét kb. 5 perc után teljesen kilép. Szóval ez így kuka.
Ezen kívül még a Novaplayer 1-es módjával ment ki a DD 5.1, viszont egy fura alapzaj kíséretével. 2-es móddal néma csend.
Más lejátszókkkal/médiaközpontokkal (VLC, MX player, Kodi, Plex) teljes kudarc, csak stereo hang megy ki az optikain, teljesen mind1, hogy a tv menüjében mit választok ki (pcm, automatikus, hdmi jeltovábbítás), illetve az adott lejátszókon belül is kipróbáltam minden lehetséges kombinációt. Illetve végigpróbálgattam a play áruház szinte összes lejátszóját, ami player keresőszóra szembe jött velem.

[link] Ezt a topikot találtam még a témában, ahol a kodi az alap lejátszóval nyitja a tartalmakat, amit még nem próbáltam, mert úgy gondoltam, hogy az, hogy kodiból nyitja a gyárt lejátszót, az a lejátszó kritikán aluli működésén nem fog segíteni.
Van valami tippetek, hogy melyik lejátszót/firmware-t használjam a normális 5.1 kimenet érdekében?
Előre is köszönöm válaszotokat!

Üdv:
Tamás

(#4929) Kiskutya válasza Szarvy (#4928) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam a gyári lejátszó nem váltogatja a képarányt legalább is eddig amit néztem nem volt ilyen gond. Sajnos nekem se sikerült más lejátszóval 5.1-et varázsolni. Én csak abban bízok hátha plexre jön valami javítás ami átengedi az 5.1 hangot mert azon tökéletesen megy minden.

hmm...

(#4930) Szarvy válasza Kiskutya (#4929) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Tehát a gyári lejátszó nálad teljesen hibátlan? Melyik firmwaret használod? Ugyanis a fentebb linkelt gyári lejátszó + kodi megoldás számomra elfogadható volna. Persze bugmentes gyári lejátszó esetén.

(#4931) Kiskutya válasza Szarvy (#4930) üzenetére


Kiskutya
veterán

609. Esetleg próbáld meg ezt bekapcsolni ha nincs.

hmm...

(#4932) Szarvy válasza Kiskutya (#4931) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Be van, ennek ellenére kihúzza a képet. Ha kikapcsolom, majd vissza, akkor már jó a képarány, de akkor jön a képfelezős bug, amit írtam. Nálad a kilépkedést produkálja?

(#4933) darius09 válasza Kiskutya (#4931) üzenetére


darius09
tag

Neked nem olyan a fényerő a 609-nél mintha túlságosan sok lenne? és a részletek elvesznek? mármint az arc kb egy fényes paca youtube hdr videóknál nekem olyan volt ... bár az tetszet hogy nem akadoztak a 4k hdr videók

(#4934) Gabenbácsi


Gabenbácsi
csendes tag

Szevasztok - Tcl p615el van vkinek konzolos tapasztala? Masodik tvnek szanom kimondottan az xboxomhoz - esetleg radugnek egy kulso hdd-t alkalmankent - arban nagyon hivogat - minden infonak orulok - koszi elore is

(#4935) Kiskutya válasza Szarvy (#4932) üzenetére


Kiskutya
veterán

Amikkel próbáltam nekem jó volt.

hmm...

(#4936) Kiskutya válasza darius09 (#4933) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én nem vettem eddig észre bár nagyon nem is nézek YouTube hdr anyagot. Próbálj megegy rendszer visszaállítást!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4937) Szarvy válasza Kiskutya (#4935) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Értem, köszi!

(#4938) bulek válasza Szarvy (#4928) üzenetére


bulek
tag

Vimu playerrel még ki lehet hozni az 5.1-t, viszont nem pcm, hanem hdmi módban.
Sajnos ez a lejátszó sem tökéletes, némely audio sávval nem boldogul. De ez is változó, eac3 hang volt az elsődleges, akkor ment, ha a 2. nyelv volt, és átváltottam rá, akkor megállt.
A Nova-val vegyesen használom. A Nova sajnos kiad a tv hangszóróján egy fura zajt optikán

(#4939) fede94


fede94
tag

Ezek közül ismeritek személyesen valamelyiket? Melyik ajánlott és miért?
[link]
Köszönöm előre is.

(#4940) darius09 válasza Kiskutya (#4936) üzenetére


darius09
tag

lehet felrakom újra és megnézem a beállításokat... egy próbát még megér :)

(#4941) embe válasza darius09 (#4940) üzenetére


embe
nagyúr

Próbáld meg ez alapján a képet beállítani! Nekem ez van, minimális változtatással. És tetszik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4942) Szarvy válasza bulek (#4938) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Köszönöm a tippet, kipróbálom a vimut. :R
Igen, a Nova nálam is fura zajt ad optikain 1-es passthrough módban, bár én eddig azt hittem, hogy az 5.1-es rendszerből hallom.

(#4943) darius09 válasza Kiskutya (#4936) üzenetére


darius09
tag

Vissza raktam a 609et. Most nem tapasztalok semmi furcsasagot egyenlőre :) youtube hdr anyagok első pár másodpercnél szaggat akad utana megy szépen a 60 fps is aminek örülök nagy fejlődés :) még tesztelem esti fényviszonyok mellet is meg netflix dolby vision alatt is :)

(#4944) bulek válasza Szarvy (#4942) üzenetére


bulek
tag

Én a tvből hallom, sajna nem lehet némitani, egyes hangerőn is hallatszik. Nekem sajnos van, hogy az erősítőn is ez jön ki. Ekkor jön a Vimü. Valamelyik megbirkózik a feladattal.
Vimu-ban is csak a legelső opcióval jó az 5.1.
Use Vimu Engine pipa, és v.1 Engine mód
Pass-through mode: Prefer RAW over PCM

[ Szerkesztve ]

(#4945) Szarvy válasza bulek (#4944) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Köszönöm, mindenképp tesztelni fogom.
Egyelőre leragadtam a netflixnél, ahol szerencsére flottul működik az 5.1 :))

(#4946) viharhozo


viharhozo
addikt

Nagyon nem remenykedem, de megkerdem: TCL 50DP600-ra lehet HBO Go-t vagy Amazont varazsolni vhogy?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#4947) Botika89 válasza darius09 (#4943) üzenetére


Botika89
tag

A YouTube 4k HDR 60fps nálam az összes létező fw verziokkal úgy ment mintha 30-40 fps lenne!ezért is meg másért is vettem meg a shield pro-t!így most már nem nagyon érdekelnek a fw verziók hála a shieldnek minden pöpec! :) :R

(#4948) darius09 válasza Botika89 (#4947) üzenetére


darius09
tag

ezen én is meglepődtem az elején akadozik aztán megy szépen.. persze ha elkezdem a menüt piszkálni elkezd megint akadni... igazából ha nem pc-re lenne kötve akkor valószínűleg én is beszereznék egy ilyet amit leírtál. de így pc vel minden megy szépen.. csak ugye itt nem vált át hdr-re stb.. ami kár de gondolom ez ilyen..

(#4949) Kiskutya válasza darius09 (#4948) üzenetére


Kiskutya
veterán

PC-ről valószínű azért nem vált át mert a vga nem hdr vagy nincs beállítva! Még 2.0 hdmi kábel is kell hozzá!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4950) darius09 válasza Kiskutya (#4949) üzenetére


darius09
tag

kicsit utána olvasva lehet hogy a gtx 960 nem is támogatja a hdmi 2.0-t .... szóval lehet kártyát kellene váltanom :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.