Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#4951) Botika89 válasza darius09 (#4950) üzenetére


Botika89
tag

Nekem a gépbe Sapphire RX 580 8gb van ami támogassa! Csak én nem akkartam a tvt PC vel összekötni csak ki próbáltam!ezért van a Shield! :)

(#4952) Casseius


Casseius
tag

Nekem laptopom 1070 GTX-el átviszi a HDR-t simán csak a képernyő beállításokban be kellett kapcsolni a HD Colort és a HDR átvitelt, de amúgy Plex kényelmesebb sokkal

Don't Worry, Be Happy

(#4953) Kiskutya válasza Botika89 (#4951) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem ugyan az a kártyám van lehet veszek egy hosszabb hdmi kábelt megnézem én is így mit mutat. Az a baj hogy 1.4-es kábelen szerintem nem megy át a hdr.

hmm...

(#4954) darius09 válasza Botika89 (#4951) üzenetére


darius09
tag

Igazából én kb 90%lekban pcvel használom szóval lehet majd beszerzek egy másik kártyát idővel.

(#4955) Kiskutya válasza darius09 (#4954) üzenetére


Kiskutya
veterán

Rx 580 kártyák már nem drágák és tudja a hdr-t egy gondom van kB 15m kábel kellene ami vagy 18-20ezer annyit nem adok egy kábelre akkor már veszek valami boxot inkább.

hmm...

(#4956) Kiskutya válasza embe (#4941) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam ez a beállítás már a fekete szintnél megbukik. Én inkább 50 alá szoktam vinni 72-nél én inkább szürkének látom nem feketének.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4957) darius09 válasza Kiskutya (#4955) üzenetére


darius09
tag

Na igen az úgy mar nem igazán érné meg... Am majd ránézek mennyibe mennek. Am windowson belül tudok kapcsolni valami hdrt de az meg befogja a gépet..

(#4958) embe válasza Kiskutya (#4956) üzenetére


embe
nagyúr

Én ezt használom kevés módosítással.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4959) Botika89 válasza Kiskutya (#4953) üzenetére


Botika89
tag

En 2.0 hdmi kabelon teszteltem! :)

(#4960) Botika89 válasza Kiskutya (#4955) üzenetére


Botika89
tag

Már nem drágák?pont tegnap néztem én vadi ujjon vettem 160£ ér tegnap néztem mert akkarok váltani rx5600xt re! Ami meglepően magas áron van most!gondoltam meg nézem az 580 190£alul sehol nem láttam!érdekes :)

(#4961) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Tévéken keresztül kémkedhetett a TCL

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4962) Ciccuka válasza Ciccuka (#1910) üzenetére


Ciccuka
veterán

TCL 50DP600 Firmware (2020.12.28)

445->466
De egyelőre hibásan van fenn.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4963) Kiskutya válasza Ciccuka (#4961) üzenetére


Kiskutya
veterán

Engem nyugodtan figyelhet. Azt csinálja a Google Android stb is.

hmm...

(#4964) szeva000 válasza Kiskutya (#4963) üzenetére


szeva000
addikt

Már rosszul kezdődik a mondat :D amerikai.... pont a legnagyobb sz*r beszél :D :D :D
Ezek amit már művelnek, vicc... az nem izgat senkit, hogy ők mit csinálnak? :D

(#4965) erzol válasza Ciccuka (#4962) üzenetére


erzol
őstag

Valahol meg lehet nézni, hogy mi változik?

(#4966) embe válasza Ciccuka (#4961) üzenetére


embe
nagyúr

Nem mai történet. Biztonsági rést találtak hekkerek. Ugyanez igaz pl. az Intel procikra is, a Windowsra is ..... Ők annak ellenére hagytak biztonsági réseket a termékeiken, hogy figyelmeztették rá őket.
Egy és kettő

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4967) Ciccuka válasza Ciccuka (#4962) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azért az eléggé érdekes, hogy hibás firmware-t felraknak és nem veszik észre, hogy valami probléma van.
Kíváncsi lennék hányan próbálták felrakni (és vágta gallyra a TV-t). :W

Igazából nincs a változtatásokról semmi infó, vagy optimalizálás vagy hibajavítás vagy mindkettő. Méretre olyan pár %-ot hízott.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4968) erzol válasza Ciccuka (#4967) üzenetére


erzol
őstag

Mi történne, ha feltelepíteném?
Honnét tudod, hogy hibás?
Letöltés sikeres volt, viszket a kezem, hogy telepítsem....

(#4969) Ciccuka válasza erzol (#4968) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azért nem linkeltem pont. Onnan, hogy CRC hibás a fájlja (és még a fele sincs meg). Ne téglásítsd a TV-t vele!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4970) erzol válasza Ciccuka (#4969) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm, várok vele.
Honnan lehet megtudni, hogy ha már jó a fájl?

(#4971) Ciccuka válasza erzol (#4970) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kicsomagoláskor a WinRar pl nem jelez hibát az már egy jó jel.
Akkor lehet ez ilyennel nagyon ráfaragni, ha nem tömörítve rakják fel, mert akkor kevés az ami hibára utalhat.

Már jeleztem nekik a hibát az oldalukon, de eddig még nem válaszoltak/javították. :W :W

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4972) tomp


tomp
félisten

Ha OTA zip akkor nem lehet téglázni a TV-t mivel újraindulás előtt végig megy rajta a CRC check. Csak sikeres CRC után kérdezi meg, hogy frissíted e.

(#4973) Ciccuka válasza tomp (#4972) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ugyanennél a TV-nél a korábbi FW-nél. Unzip volt az első lépés. Egy *.bin fájl volt benne. Lehet van beleépítve önellenőrzés az update előtt, de nem biztos.

Ha valaki elég bátor megnézheti. :B
Szerintem nem véletlenül van becsomagolva a fájl.

Mondjuk egy CRC hibás vagy instabil pendrive is okozhat galibát.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4974) tomp válasza Ciccuka (#4973) üzenetére


tomp
félisten

Jaaa, hogy bin?
Onnan felmegy bármilyen fw a TV-re. Még olyan is ami nem arra a procira van. Ezért is írják, hogy csak az csinálja aki ért hozzá. De igen, ezek nem véletlenül vannak zipben.

(#4975) Ciccuka válasza tomp (#4974) üzenetére


Ciccuka
veterán

Van amikor van mellé téve más gyártóknál egy checksum fájl (vagy bele van építve a rendszerbe valahová), de itt olyan nem volt.

Szerencsére be volt tömörítve és a népszerűbb tömörítők jelzik kicsomagoláskor, hogy valami gond van (ki se csomagolják alapesetben).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4976) embe


embe
nagyúr

Vásároltam egy kínai giroszkópos egeret. Nagyon jól működik egy androidos tévé boxxal. Hangvezérlés gomb is, stb.
A 65C715-el felemás módon működik. Giroszkópos része ok. YT-al teljesen endben van. Ha belépek a Netflix-be vagy az HBO GO-ba, akkor ott pl. a giroszkópos résznél az OK gomb nem működik, és a hangvezérlés sem.
De mint említettem egy droidos boxxal teljesen rendben működik, minden gomb úgy ahogy kell.

Valaki használ ilyen innen-onnan rendelt távkapcsolót?
Illetve a gyári TCL RC602S táv működik rendben a Netflixnél?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4977) tibe0309


tibe0309
tag

Sziasztok!

A TCL 55C715 TV-men bootloop-ba került, nem indul el (unalmamban a fejlesztői beállításokat nézegettem, ott állítottam el valamit, tudom nem kéne :() Van valami mód factory reset-elni a TV-t úgy, hogy az nem kapcsol be?

Köszi, Ábel

(#4978) Kiskutya válasza tibe0309 (#4977) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tompra írj rá ő már csinált ilyet! Van hozzá firmware azt hiszem az kell hozzá!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4979) tomp válasza Kiskutya (#4978) üzenetére


tomp
félisten

TCL-nek hála hülyebiztos a rendszer.
Lehet én is megfogom csinálni, hogy img-ből újrahúzom a teljes TV-t mert 606-ról 395-re visszatérve bugos a lejátszó képesség. Dadog a kép.

(#4980) tomp


tomp
félisten

Van a 606-os fw-ből is img fájl így nem kell a 301-es img-et felrakni. Megnézem így tisztán mit produkál a TV. :)

(#4981) tomp


tomp
félisten

606-os img nem jó! Csatornakeresésről nem lép tovább! Kihagyás gomb nem csinál semmit!
Ha pedig átdugom a kábelt és megkerestetem a csatornákat akkor sem lép tovább!
Ment vissza a 382-es img és abból a 606-os OTA zip.

(#4982) Kiskutya válasza tomp (#4981) üzenetére


Kiskutya
veterán

606 ra elméletileg már automatikusan frissít!

hmm...

(#4983) tomp válasza Kiskutya (#4982) üzenetére


tomp
félisten

Csak akkor ha NEM béta verzió van fent! ;)
Ha igen, akkor nem fog találni frissítést.

(#4984) Kiskutya válasza tomp (#4983) üzenetére


Kiskutya
veterán

Azt nem tudom csak már külföldi fórumokon is többen írták hogy automatikusan megkapták!

hmm...

(#4985) robbertoo8


robbertoo8
csendes tag

Sziasztok!

A csatornák rendezését hogy lehetne átállítani? Nekem automatikusan abc sorrendbe teszi őket, de jobban szeretném ha a szolgáltató csatorna listája szerint rendezné, mint az előző TV. Köszi!

(#4986) tomp


tomp
félisten

Ha valami oknál fogva bootloopot kapunk(pl a fejlesztői menüben piszkálunk valamit ;] ) vagy csak szimplán tiszta lappal szeretnénk indulni akkor az img flasheléséhez a leírás: klikk

(#4987) Botika89


Botika89
tag

Boldog Új évet mindenkinek! :) ma hozzá jutottam egy Xbox series X ez kb 1 hónapig nálam lessz!ma teszteltem kicsit a 65"C715 őn a Cyberpunk 2077 el így elsőre elég jól muzsikált a tv! játszottam kicsit a kép beállítással szép HDR képet ki lehet hozni belőle!mondjuk ps4 pro is gyönyörűen megy! :)

(#4988) Kiskutya válasza tomp (#4986) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi, szerintem bármikor jól jöhet!

hmm...

(#4989) Kiskutya válasza Botika89 (#4987) üzenetére


Kiskutya
veterán

Milyen az x a Ps4hez viszonyítva?

hmm...

(#4990) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Néztem egy philips pus85-tesztet és elég érdekes hogy ott is android rendszer van a tv-n mégis jelzi a netflix app az atmos hangsávot c715 esetében meg nem.... [link] 6:40 környéken!

hmm...

(#4991) fojtviki válasza Kiskutya (#4990) üzenetére


fojtviki
senior tag

Probald ki egy kulso media lejatszoval. Hidd el teljesen mas lesz. Merre laksz, ha kozel esetleg oda tudjuk adni a shield-et egy probara :R
Egyebkent en feltettem hirdetesbe a TCL-t. Ha esetleg elviszik akkor egy Hisense 65 U8QF-et kiprobalunk :DD :DDD

(#4992) Kiskutya válasza fojtviki (#4991) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tudom hogy mindenbe jobb egy külső de pont az lenne a lényeg ha már tudja az atmost akkor a saját rendszerén miért nem megy amikor más gyártó androidos rendszerén simán megy. Ha veszel egy u8qf-et kíváncsi leszek mi lesz a véleményed majd írj ide is! Már kezdek lemondani azokról a javításokról amiket vartam a frissítésekbe amik pl a régi lg tévén tökéletesen működtek.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4993) Botika89 válasza Kiskutya (#4990) üzenetére


Botika89
tag

Ezt mondtam én is hogy más tvken ami támogatja az atmost ki mutassa a netflix tcl nem!amúgy a ps4 pro hoz képest nem érzek én akkora előre lépést(kivéve a sebességet!)MÉG!de 1-2 év múlva mikor lesz rá tartalom ütni fog az!series x nél nézelődtem beállításokkal a 120fps meg a 8k xbe van többi minden pipa Hdr10 vision stb! :)

[ Szerkesztve ]

(#4994) fojtviki válasza Kiskutya (#4992) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ha megvesszuk akkor mindenkeppen. De ez ugye csak akkor, ha elkel a TCL :DDD

(#4995) Kiskutya válasza Botika89 (#4993) üzenetére


Kiskutya
veterán

A kép szerintem nagyon jó ezen a tévén nekem a hdr nagyobb fényereje se hiányzik viszont szoftveresen vannak gondok igaz ezek egy részét átlag felhasználó észre se venné de mivel én másik tévén használtam ezeket igy bosszantó. Reménykedtem benne hogy idővel javítva lesznek de szerintem olyan túl nagy változások nem voltak a javításokba. Ráadásul a 609-es fw-be hiába javították a YouTube 4k hdr 60fps akadást a menü meg belassúlt a 606 vagy 395-höz képest. Kíváncsian várom a következőt milyen lesz....

hmm...

(#4996) Kiskutya válasza fojtviki (#4994) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha jó árban adod tuti elviszik mert amúgy jó tv csak ahogy fentebb is írtam szoftveresen vannak hiányosságok.

hmm...

(#4997) fojtviki válasza Kiskutya (#4996) üzenetére


fojtviki
senior tag

235-ert tettem fel. :R Tudom, hogy volt akcioban emagon 220-ert, de ugye meg a +3 ev garancia 30 volt ra emagon. Mi vodafone-nal vettuk 250-ert es 5 ev garanciat irt a vodafone :) :R

szerk: megmondom oszinten, hogy nekunk a DV nem tetszik. Ha sotetre allitjuk akkor tenyleg sotet, ha vilagosra, akkor meg olyan mintha egy fatyol mogul neznenk :)

[ Szerkesztve ]

(#4998) Kiskutya válasza fojtviki (#4997) üzenetére


Kiskutya
veterán

Melyik fw? A dv-n belül próbátál állítani? Pl fényes módba az élességből is vissza lehet venni meg lehet játaszami a mikro dimmingel vagy a dinamikus kontraszttal. Pont dv esetében szerintem ki lehet hozni jó képet csak nem a gyári beállítások a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4999) Botika89 válasza fojtviki (#4997) üzenetére


Botika89
tag

Nekem pl a DV sötétben a sötét mód tökéletes nappal meg a fényes mód tökéletes! Shield Próval társitva! :)

(#5000) fojtviki válasza Kiskutya (#4998) üzenetére


fojtviki
senior tag

A 606 amit anno linkeltel :) Bar mi a letoltes utan nem csomagoltuk ki az FW-t, nem tudom, hogy az gond-e? Mert ugye beszeltuk, hogy nalam a DV es 4K is akat usb-rol is gyari lejatszojaval :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.