Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#4201) t-joco


t-joco
tag

55 c715 ről érdekelne engem is vélemény, de úgy látszik itt mindenkinek csak 65 colos változat van :D

(#4202) Kiskutya válasza t-joco (#4201) üzenetére


Kiskutya
veterán

Volt már aki vett de nem emlékszem ki. Sok eltérés nem hiszem hogy van. Elméletileg a hva panel az 55-ben oldalról nézve még jobb!

hmm...

(#4203) t-joco válasza Kiskutya (#4202) üzenetére


t-joco
tag

Elméletileg csak panelben tér el a 65 colos változattól. a gyakorlat már más kérdés :D

(#4204) belashx válasza Kiskutya (#4200) üzenetére


belashx
senior tag

Nagyon nem nézegettem a Hisense-t, de lehet a kamera expója a TCL-re van inkább belőve, azért ég ki a Hisense. Ez csak tipp, simán lehet, hogy valóban ilyen.

Nekem van amúgy 55C715 típus. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4205) Kiskutya válasza belashx (#4204) üzenetére


Kiskutya
veterán

Persze lehet élőben még nem láttam de videó alapján nekem nem jön be.

hmm...

(#4206) t-joco válasza belashx (#4204) üzenetére


t-joco
tag

Hello! Milyen a tv? hogy jellemeznéd? :) kép,hangzás "ügyileg"...

(#4207) Botika89 válasza Kiskutya (#4200) üzenetére


Botika89
tag

Nekem az LG be true motion volt a neve és 3 opció volt!azért én hiányolom a c715bol sport tartalomnal kiváló cucc pl f1-foci stb :)

(#4208) Kiskutya válasza Botika89 (#4207) üzenetére


Kiskutya
veterán

Focihoz lehet jó lenne de filmezéshez katasztrófa. Egyébként nem gondolom hogy nagy cucc lenne beletenni szerintem csak szoftver dolog.

hmm...

(#4209) Botika89 válasza Kiskutya (#4208) üzenetére


Botika89
tag

Én emlékszem mikor vettem az LG a papirján is írta a trumotiont meg menübe is ott volt 3 különböző módba lehetett állítani!sport műsorral kiváló cucc!filmnél en is ki kapcsoltam de f1 nél mindig bekapcsoltam és nagyon jól mutatott jo fluid volt a mozgás!nekem ez hiányzik nagyon c715ből :)

(#4210) Kiskutya válasza Botika89 (#4209) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ezért írtam hogy szerintem az egész szoftveres dolog. Nekem annyira nem hiányzik de simán beletehették volna. A 815be már van...

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4211) Botika89 válasza Kiskutya (#4210) üzenetére


Botika89
tag

815 van mert 100hz a panel :)

(#4212) Kiskutya válasza Botika89 (#4211) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az lg is csak 60hz volt mégis volt benne...

hmm...

(#4213) tomp válasza Kiskutya (#4208) üzenetére


tomp
félisten

A C81-es szériánál a 100Hz miatt van egy plusz lapka(chip) ami MEMC-re hallgat.
De a sima Motion izéhez elég a rendszer SoC. Nyilván azért nincs benne mert "nincs benne az árban".

(#4214) Kiskutya válasza tomp (#4213) üzenetére


Kiskutya
veterán

Amúgy külső eszközzel meg lehet csinálni mondjuk ha pc-n vagy media boxon keresztül filmezel?

hmm...

(#4215) Botika89 válasza Kiskutya (#4212) üzenetére


Botika89
tag

Igen tudom de ott softwares volt c815 nél már 100hz a panel :) ott semi hokuszpok nem kell ha akkarsz szappan operát vagy főleg most hogy jönnek az új generációs konzolok jól fog jönni a 100hz! :)

(#4216) Kiskutya válasza Botika89 (#4215) üzenetére


Kiskutya
veterán

Új konzolnál hdmi 2.1 kell hogy 4k 120 legyen ha jól tudom. 4k 60 fps meg lesz nálunk is. Ráadásul a 815 edge ledes és sokan panaszkodtak felhősödésre meg bevilágításra.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4217) Botika89 válasza Kiskutya (#4216) üzenetére


Botika89
tag

1440p 120?series x en láttam hogy így nyomták 2.0 hdmi vel!aztán kituggya :)

(#4218) Kiskutya válasza Botika89 (#4217) üzenetére


Kiskutya
veterán

Úgy lehet de azt meg csak az x tudja ps nem tud 1440-et. :D

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4219) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Jött ki plex frissítés nézzen rá akinek gondja volt hátha megoldja!

hmm...

(#4220) lastmohican2


lastmohican2
tag

Köszi szépen a segítséget!

65 és az 55 közötti 24 cm szélesség különbség miatt lehet a kisebb lesz a befutó.

A 10 bit és a 8bit+frc között mennyire látványos a különbség? 10 bit és 8 bit között láttam videókat, képeket, de 10 vs 8+2-ről nem igazán találtam.

Szeretnék majd játszani is vele, PC-met szeretném használni majd elsőkörben, majd ha lentebb megy a PS4 ára, lehet kipróbálom azt is rajta.

Az Androidos játék inkább csak családi plusz szolgáltatás, hátha van többjátékos lehetőség.

(#4221) lastmohican2 válasza darius09 (#4186) üzenetére


lastmohican2
tag

Köszi!

(#4222) Kiskutya válasza lastmohican2 (#4220) üzenetére


Kiskutya
veterán

Elméletileg szemmel nem látható csak műszerrel de nem láttam előben a különbséget. Ps4 ill PC tökéletesen megy. PC:

hmm...

(#4223) darius09 válasza Kiskutya (#4199) üzenetére


darius09
tag

Samun en is ki Kapcsoltam de am minden ismerős ki kapcsolja... Engem zavar ez a szappan operas mozgás..

(#4224) darius09 válasza lastmohican2 (#4220) üzenetére


darius09
tag

Ha pc vel akarod majd használni a tv pc módja nem az igazi ne ijedj majd meg ... Ha meglessz a tv írj rám saját beállításokkal szebb lessz a kép pcvel. :)

[ Szerkesztve ]

(#4225) belashx válasza t-joco (#4206) üzenetére


belashx
senior tag

Húha! Kár volt beírnom. :)
48"-os samut váltott. Hát nagyobb. :D Az annak idején a kategóriájában elég jó tv volt(H6400), de ez persze jobb.
Szebbek a színei, jobb a feketéje, jobban is szól, bár én hifire kötve használom. Asszony szokott tévézni, akkor a saját hangszóróján szól. Egész jól.
Nem vagyok nagy HDR guru, így arról nem tudok érdemben nyilatkozni. Netflixen elég érdekesen kezeli a hdr-t, olyankor "összevissza" változik a fényerő, attól függően, hogy épp világos, vagy sötét jelenet van-e. Simán lehet, hogy szoftveres téma, de eddig nem javult a frissítések során.
A mozgásmegjelenítése jobb volt a Samsingnak, az biztos.
Tetszik, hogy androidos, és szerintem nem is lassú.
Fényereje számomra rendben van, felhősödést sem tapasztaltam, de a kép alsó részén a keretnél mintha erősebb lenne a háttérvilágítás.
Gyári lejátszója elég érdekesen kezeli a nagyobb filmeket: van aminél csak kb. 3 percesnek érzékeli a videót, de nem jöttem rá, mi az oka. Nálam főként monitor üzben megy, szóval ez nem olyan nagy probléma, kivéve DV filmeknél, mivel az pcről lejátszva nem támogatott, kizárólag HDR10-ként jeleníti meg, de ez nem a tévé hibája.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4226) Kiskutya válasza belashx (#4225) üzenetére


Kiskutya
veterán

A fényerő váltakozása netflixnél teljesen normális dolby vision automatikusan állítja.

hmm...

(#4227) belashx válasza Kiskutya (#4226) üzenetére


belashx
senior tag

Az meglehet, de baromi zavaró. Még a felirat is sötétebb olyankor.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4228) darius09 válasza belashx (#4227) üzenetére


darius09
tag

Javaslom hogy a fenyero beállítások között kapcsold ki az automatikus szabályozást .

(#4229) Botika89 válasza darius09 (#4228) üzenetére


Botika89
tag

Szerintem is! :) :C

(#4230) Kiskutya válasza belashx (#4227) üzenetére


Kiskutya
veterán

Még van a fekete szint vagy mi a neve azt is kapcsold ki. Azért a dv nem szokta zavaró módon állítani.

hmm...

(#4231) belashx válasza darius09 (#4228) üzenetére


belashx
senior tag

Még a szervizmenüben is kikapcsoltam, mégsem jó. Próbáltam visszaállítani ott az eredeti állápotot, hátha..., de az a gond, hogy ott még a szoftverfrissítés után se álltak vissza a beállítások, pedig feltettem a bekapcsolásos módszerrel is a romot.

Azért köszi a tippeket!
Szervizmenüs beállításokról tudna valaki dobni egy képet? Hátha velem van baj.
[kép]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4232) Kiskutya válasza belashx (#4231) üzenetére


Kiskutya
veterán

Fekete sáv van olyan a fényerő beállításokba azt is kapcsold ki.

hmm...

(#4233) belashx válasza Kiskutya (#4232) üzenetére


belashx
senior tag

Igen, tudom mire gondoltál. Sose volt bekapcsolva.
Mondanám, hogy felveszem telefonnal, de szerintem nincs értelme. Mondjuk pro módban talán nem bizergálná automatikusan az expót.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4234) Kiskutya válasza belashx (#4233) üzenetére


Kiskutya
veterán

Esetleg próbáld ki a 602-es szoftvert hátha segít.

hmm...

(#4235) belashx válasza Kiskutya (#4234) üzenetére


belashx
senior tag

Lehet teszek egy próbát.
Mik a tapasztalatok? Gondolom látványos újdonság nincs benne. Vagy igen?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4236) kecsawi válasza belashx (#4235) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nekem határozottan jobb érzés, korábbi szoftvernél jelentkező tizedmásodperces hangkimaradás is megszűnt, kép is jobbnak tűnik, de mindez szubjektív.

(#4237) embe


embe
nagyúr

A 65C715-re mi a legfrissebb fw. amit a tévé tölt le? Az oldalukon a v378-as van fent.

Hülye kérdésnek tűnik... de a kicsomagolás 2 emberes? Ilyen nagy tévét még nem csomagoltam ki eddig. Könnyű kivenni a dobozból? Hogy egyszerűbb?
Kiemelni, vagy kicsúsztatni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4238) kecsawi válasza embe (#4237) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nekem a tv semmit nem töltött le, pendriveról viszont megy a telepítés, és ha nem válik be vissza tudod tenni a régebbit is. 602-es nekem bevált. Ne csomagold ki teljesen, inkább a talpat rakd fel dobozban, ha nem falon lesz így a panel biztonságban van. 2 emberes mindenképp, ha vigyázni akarsz rá. A papírt le tudod húzni róla, és felfektethetitek franciaágyra ha konzolra szerelnéd.

(#4239) embe válasza kecsawi (#4238) üzenetére


embe
nagyúr

Igen konzolon lesz. Akkor doboz lefektet, majd lehúzom a tévéről?
Akkor ez olyan mint a médiabox? Voltak Himédia és Zidoo eszközeim, de egyik sem töltötte leautomatikusan, mindet penről kellet frissíteni.
Gond nélkül vissza lehet tenni a korábbi fw-t? Nem lehet "téglázni"? Bár akkor jó nagy tégla lenne belőle....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4240) kecsawi válasza embe (#4239) üzenetére


kecsawi
senior tag

Álló helyzetben doboz lehúz, 2 ember felfekteti hasra majd szerelés, nálam így történt. Fw netről letölt, pendriveról a tv ellenőriz, frissít. Téglaveszély az áramszünet, vagy pen kitépése, vagy áramtalanítás, de erre figyelmeztet.

(#4241) embe válasza kecsawi (#4240) üzenetére


embe
nagyúr

Holnap este barkácsszakkör. Este érek haza a tévével - melóhelyre rendeltem.
Utána régi tévé leszerel ( pár perc ) és jöhet a mókolás.
Első körben a hivatalosra frissítem, és ha rendben működik a tévé, akkor majd mehet rá a 602, ha azzal elégedettek vagytok - nálatok bevált.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4242) darius09 válasza belashx (#4231) üzenetére


darius09
tag

vagyis a dinamikus háttér villágításra gondoltam. nekem is volt ilyen de olyan lassan vezérelte a fényerőt hogy látványosan zavaró volt besötéttedet.... :W de kikapcsoltam azóta IO

(#4243) Kiskutya válasza kecsawi (#4240) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ugya így csináltuk mi is. Lefektettük az ágyra panellel lefelé talpak fel majd 2 ember a helyére tenni. Arra figyelj hogy a 2 szélén van egy szivacsos ragasztó sáv azt ne szedd le amíg a helyén nincs. Lehet egyértelmű de inkább szólok.

hmm...

(#4244) belashx válasza darius09 (#4242) üzenetére


belashx
senior tag

Ahogy a képen is látszik, még a szervizmenüben is kikapcsoltam teljesen. Miért ne tettem volna ezt meg a menüben is? Lehet ott be kéne egy picit kapcsolnom, hátha olyan, mint mikor a Netflixből kilépve is váltogatni kell a képmódot, mert nem áll vissza. Ezzel teszek egy próbát. Ill. felmegy ma a 602-es.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4245) kecsawi válasza Kiskutya (#4243) üzenetére


kecsawi
senior tag

Gondolom embe-nek írtad, nekem már a falon van. :B

(#4246) Kiskutya válasza kecsawi (#4245) üzenetére


Kiskutya
veterán

Persze csak csatlakoztam a válaszodhoz.

hmm...

(#4247) freeapro


freeapro
senior tag

Úgy néz ki, TV vásárláskor a TCL lesz a befutó, egyetlen komolyabb problémám maradt: a távirányító.
Úgy tudom nem megy a HDMI CEC, és Telekomos IPTV boxot nem lehet a TV távirányítóval vezérelni.
Van erre valami megoldás? Pl. LG okos távirányítóval megtanítható erre. Láttam TCL-nek is van okos távirányítója. Azzal esetleg megy?

Illetve azt látom, hogy a TCL nem annyira felhasználóbarát. Kicsit melós a beállítás és ez a sok frissítés. Ebből a szempontból a Hisense nem jobb?

(#4248) Kiskutya válasza freeapro (#4247) üzenetére


Kiskutya
veterán

Frissítésen legalább látszik hogy foglalkoznak vele és bármikor vissza tudsz rakni egy régebbit ha nem tetszik az új. Ráadásul elég kevés app van a hisense rendszeréhez pl hbo go sincs. Távirányító tanítható csak kellene hozzá normális tcl kód azt írta itt valaki nem jó a régi tcl kód mert újabb kell. Az új kódot honnan lehet megszerezni fogalmam nincs. (engem nem zavar a több távirányító így ezzel nem us foglalkoztam)

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4249) Veron válasza freeapro (#4247) üzenetére


Veron
őstag

ez engem is érdekelne: set top box, soundbar vezérlés :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4250) freeapro válasza Kiskutya (#4248) üzenetére


freeapro
senior tag

Lehet, hogy félreértem, de én nem az IPTV box távirányítójával akarom a TV-t irányítani, hanem fordítva. A TV távirányítójával, a csatornaváltás gombbal akarok váltogatni az IPTV csatornák között.
Ez az LG magic control mutogatós távirányítójával most megy.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.