Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#3651) Botika89 válasza Kiskutya (#3648) üzenetére


Botika89
tag

382 is kiirta!jobb lenne ha javítanák a le ragadós dolgokat!ne pedig ilyen hülyeséget tegyenek bele!kezd az agyamra menni hogy be állítok dolgokat pl ps4 re!utánna nézek netflixet mikor meg vissza lépek ps4 nem az a képp beállitas van amit én beállítottam de ha bele lépek menübe azt mutassa pl ps4 szin nativ ki lépek netflix vissza ps4 már nem az a kép van látszik!bele menü szín ugy mutassa nativ de nem az at lépek automatikus vissza nativ ugy vissza áll nativra!és még más beállitás is szokott ragadni! :N

(#3652) Kiskutya válasza Botika89 (#3651) üzenetére


Kiskutya
veterán

Majd ha lesz időm megnézem hátha javítva lett. Kár hogy ilyenkor nincs valami leírás hogy mit is változtattak.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3653) Botika89 válasza Kiskutya (#3652) üzenetére


Botika89
tag

Nekem is az új van fent :) majd ki derül javítva lette! :F

(#3654) Kiskutya válasza Botika89 (#3653) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ja :D :D majd írj ha észrevettél valamit.

hmm...

(#3655) tomp válasza Kiskutya (#3648) üzenetére


tomp
félisten

382-vel emelték a fényerőt. Dolby Vision szebb lett a plusz fényerővel.

(#3656) Fleed


Fleed
aktív tag

Hello! Frissítettem TCL 55EP640 tv-t v378ra. Semmi változást nem vettem észre , pedig kihagytam pár frissítést. Csak hogy minimumra véve a fényerőt , mozi módban legalább eddig nem játszott a fényerővel a tv. Ha világos kép van a tv n, akkor felnyomja a fényerőt, ha sötét akkor minimum. Ezt hogy lehet kikapcsolni? Dinamikus kontraszt, fekete sáv, micro dimming is ki van kapcsolatva. Megis csinálja.

(#3657) darius09 válasza Kiskutya (#3650) üzenetére


darius09
tag

Max hétvégén tudok majd ránézni. Ha ez a savosodas javulna nem lenne rossz meg ugye neha a beállítások össze kavarodnak.. Nem izgat mintha a minimális felhosodest sem látnám már... De majd meg ránézek atvolt torolgetve a képernyő

(#3658) Kiskutya válasza darius09 (#3657) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ok!

hmm...

(#3659) rainman72 válasza Fleed (#3656) üzenetére


rainman72
nagyúr

Eco?

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3660) darius09


darius09
tag

Van itt olyan aki hangprojektorral használja a tv? Érdemes egy ilyenre beruházni? Kicsit szeretnek minőségibb hangzást.

(#3661) Gino20 válasza darius09 (#3660) üzenetére


Gino20
őstag

Nem pont TCL topik :) , de mire gondoltál?
,,Érdemes egy ilyenre beruházni?" Mennyit szánnál rá?

(#3662) darius09 válasza Gino20 (#3661) üzenetére


darius09
tag

Igazából arra vagyok kíváncsi működik e vele vagy vannak problémák. Igazából olyan 25 és 35 között gondoltam használtan is akár, nem kell hatalmas teljesítmény. Csak a c715 hangzasatol jobb legyen.

(#3663) Gino20 válasza darius09 (#3662) üzenetére


Gino20
őstag

Működnie kell, de ebben az árban nem lesz pl HDMI-d (CEC), vagyis optikán tudod összekötni, így elvileg tudod a TV távval vezérelni a hangprojektort, de ha jól tudom a ki be kapcsot nem vezérli. Ha használtban is gondolkodsz, akkor pl egy ilyen 2.1 [link] egész biztos klasszisokkal jobban szól, mint a TV csak speakers hangszórói.
Itt érdeklődj esetleg [link]

(#3664) darius09 válasza Gino20 (#3663) üzenetére


darius09
tag

Rendben köszi. :)

(#3665) Chesterfield válasza Gino20 (#3663) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Optikán hangerőt tudtommal alapból nem lehet vezérelni.
Nálam az csak azért működött, mert tanítható volt a hangprojektor infra jelre.

(#3666) Gino20 válasza Chesterfield (#3665) üzenetére


Gino20
őstag

HDMI-n használom, így pontosan nem tudom csak SB topikban láttam, hogy más is optikán vezérli a hangerőt

(#3667) ritkaság válasza darius09 (#3660) üzenetére


ritkaság
tag

Nekem EZ jön 29-én. Azután pár nap és lesz vélemény. Igaz 43DP600 tv.

(#3668) ritkaság


ritkaság
tag

Előre leszögezem, hogy nem vagyok promoter!!!
Klassz kis billt találtam és jól müxik a tv-vel. Tesztelve-kipróbálva!
Ajánlom figyelmetekbe ezt.

[ Szerkesztve ]

(#3669) doggie válasza darius09 (#3660) üzenetére


doggie
aktív tag

Szia!
Igen, JBL 2.1-em van hozzá, ég és föld!
Megéri, főleg ha olcsón, használtan jutsz vmi jobb, nevesebb darabhoz.

[ Szerkesztve ]

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#3670) betmen3


betmen3
csendes tag

Sziasztok! P715 re melyik szoftvert javasoljátok és hol lehet letolteni?
köszi előre is!

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#3671) belashx válasza betmen3 (#3670) üzenetére


belashx
senior tag

TCL oldalán a tv-dnél lesz letöltés gomb, aztán a szoftver gombra bökve jön is.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3672) tomp válasza Chesterfield (#3665) üzenetére


tomp
félisten

A Chromecast Audio-n is lehet az optikai kimeneten a hangerőt módosítani. Nem a rákötött eszköz hangerejét állítja hanem ő adja ki optikán a "hangosabb" hangot. Gondolom valami módot a dB értéket módosítja.

[ Szerkesztve ]

(#3673) pane


pane
tag

Vásárolt valaki ExtremeDigital-nál 65C715?
Garanciára vagyok kíváncsi hogy hány év.
Mikor megrendeltem 5 évet írt. Tv hétfőn érkezik de honlapjukon már nincs rajta az 5ÉV plecsni és csak kettő évet írnak.
Sajnálom hogy nem csináltam képernyőképet.

[ Szerkesztve ]

(#3675) tomp válasza pane (#3673) üzenetére


tomp
félisten

Inkább a szervizt hívd fel! Ott kérdezd meg, hogy az adott helyről vásárolva valóban nincs már 5év vagy csak a webshop rakott ki más képet.
Nagyon kedvesek nyugi. Nem fognak elhajtani.

(#3676) lasse001 válasza pane (#3673) üzenetére


lasse001
senior tag

Én is néztem. Én tegnap rendeltem este 7 körűl akkor már a honlap 2 évet ír. Azt írták hétfőn vagy kedden jön. Én is kíváncsi vagyok a garira.

(#3677) darius09 válasza tomp (#3675) üzenetére


darius09
tag

és a számukat honnan lehet megszerezni? :D én telekomtól rendeltem érdekes 60 hónapot írtak aztán a garancia levelen ami digitálisan jött azon csak 1 év van...

(#3679) tomp válasza darius09 (#3677) üzenetére


tomp
félisten

+36 (22) 502 866
Conelser Kft

(#3682) Dopii válasza pane (#3673) üzenetére


Dopii
csendes tag

16.-an vettem at, 5 ev garancia van irva a garanciapapirjan

(#3683) Piftuka válasza lasse001 (#3680) üzenetére


Piftuka
veterán

"nem szeretem az emagot. Ha lehet kerülöm."

Ezt nagyon helyesen teszed! :K

Az a rossz hírem van, hogy Edigital vs. EMAG a "Gizike vs. gőzeke" esete... :P

A jó hír viszont az, hogy a hatályos jogszabályok szerint, ha 10 kg feletti a televízió készüléked, akkor elméletben egy esetlegesen szükséges garanciális ügyintézés során nem szükséges sem egyikkel, sem másikkal kooperálnod.

Felhívod az említett Kft. központi szervizét, ők pedig házhoz jönnek, javítják; ha helyszínen nem javítható, akkor saját költségre elszállítják, javítják, hozzák javítva, vagy a cseredarabot.

Ha viszont utalványt állítanak ki, és ettől függetlenül is a jótállási idő időtartama szempontjából viszont nagyon nem mindegy, hogy milyen feltételekkel vásároltad meg a készüléket.

Ugyanis mind az EMAG, mind az Edigital (és még sorolhatnám a hasonló hazai vállalkozásokat napestig) esetében akkor van probléma, ha a garanciaidő időtartamára vonatkozóan nincsen egyetértés közöttetek.

Akkor jön a jogvita, amely során az említett cégek nagy általánosságban finoman szólva sem korrektül járnak el.

Persze... jó hír, hogy a törvény szerint akár a számla, akár a garancialevél biztosítja a garanciális jogaidat a jótállás időtartama alatt. Elegendő bármelyik ezek közül. És ha a garancialevélen 5 év jótállás áll (mert jó esetben a Conelser Kft. állította ki), akkor mondhat bármit az Edigital, azt kell érvényesnek tekintenie.

A rossz hír, hogy nem egyetértés esetén marad számodra a békéltető testületi eljárás indítványozása, szerencsétlenebb esetben azt követően a polgári per. Aztán kérdés, hogy megéri-e számodra arra időt, és mentális energiát áldozni.

(Bár talán a hazai fogyasztóvédelem hatáskörének növelésével a teljes ellátási lánc ellenőrzésének lehetősége által mostantól ilyen szempontból sem lesz olyan rossz a helyzet. 'Worst Case scenario" a hatóság "kiveri" az importőrből, gyártóból számodra a csereterméket.)

Summa summarum: fentiek alapján mindenki gondolkozzon el, hogy egy termék aktuális piaci kínálatából vajon melyik üzlet az, amelyik tényleg a legolcsóbb!?

Mert amíg nincsen jogvita, addig boldogság van, és kvázi teljesen mindegy.

Hanem amikor aztán mégis szükség van élned a fogyasztói jogaiddal... no, ott nem mindegy hol vásároltál.

"Aquila non captat muscas."

(#3684) rainman72 válasza Piftuka (#3683) üzenetére


rainman72
nagyúr

Egy kis új info,eMag,edigi [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3685) Piftuka válasza rainman72 (#3684) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi! ;) Tehát idén szeptember 1-től lett hivatalos a fúzió, amelyről korábban olvashattunk...

Akkor pedig pláne... ez már nem is a "gőzeke", hanem a "Gizike vs. Gézuka" esete! A különbség egy (nyúl)faroknyi... :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#3686) Casseius


Casseius
tag

Na végre megérkezett a 65-ös C715, elsőre nagy vonalakban szerintem sikerült mindent beállítani egy dolgot leszámítva ami részemről nagyon zavaró, nem lehet vezérelni egy távirányitóval a telekomos boxot?

/

Garanciával kapcsolatban én is belefutottam ebbe már idén a Samsung TV-el, 2 év garival hirdették, de a Telekomos gari levél 1 évre szól.
Felhívtam a Telekomot majd a biztonság kedvéért a Samsungot is, mindketten megerősítették hogy a 2 év a garancia, a telekomos 1 év csak arra vonatkozik hogy arra az 1 évre bolti garancia is van rajta ami azt jelenti hogy rajtuk keresztül is intézheted a garanciális ügyeid (persze ettől csak lassabb lenne)

Don't Worry, Be Happy

(#3687) Piftuka válasza Casseius (#3686) üzenetére


Piftuka
veterán

"1 évre bolti garancia is van rajta ami azt jelenti hogy rajtuk keresztül is intézheted a garanciális ügyeid (persze ettől csak lassabb lenne)"

Félretájékoztattak. A hazai fogyasztói jog nem ismeri a "bolti garancia" fogalmát.

A teljes jótállási idő alatt a Te döntésed alapján fordulhatsz közvetlenül a szervizhez, vagy a forgalmazóhoz (ebben az esetben a Telekom) is. Ugyanis a fogyasztói szerződést velük kötötted, ezért egyetemlegesen felelnek a garanciális jogaid biztosításáért.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#3688) Kiskutya válasza Casseius (#3686) üzenetére


Kiskutya
veterán

Sokan örülnének ha csak ennyi gondjuk lenne az új tv-vel! :D :D :D :D

hmm...

(#3689) Botika89 válasza Kiskutya (#3688) üzenetére


Botika89
tag

:C

(#3690) Casseius válasza Piftuka (#3687) üzenetére


Casseius
tag

Akkor a Samsung és a Telekom is rosszul tudja egyszerre? Mondjuk jog ide vagy oda ha megcsinálják pont nem érdekel mit ír egy paragrafus

Don't Worry, Be Happy

(#3691) Casseius válasza Kiskutya (#3688) üzenetére


Casseius
tag

Szerintem ez nem elhanyagolható dolog, én sokszor az egy tv irányitót sem találom nemhogy most már kettőt is, illetve ha házimozit kötök rá akkor 3at meg pláne, nekem sose volt olyan okos tv-m eddig amelyik ezt nem tudta.

Don't Worry, Be Happy

(#3692) Kiskutya válasza Casseius (#3691) üzenetére


Kiskutya
veterán

:D :DD :DD :D :D :DD

hmm...

(#3694) darius09 válasza tomp (#3679) üzenetére


darius09
tag

Köszi majd rakerdezek hogy tisztában legyek vele ha megis bármi problema lepne fel.

(#3697) Fantomas80


Fantomas80
tag

Sziasztok melyik a legstabilabb rom most a 65 C715-re. Linket kérhetnék? :R :R :R

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#3698) Kiskutya válasza Fantomas80 (#3697) üzenetére


Kiskutya
veterán

378 vagy 379! A 389 meg tesztelés alatt.

hmm...

(#3699) rainman72


rainman72
nagyúr

TCL 65C715 eMag 240e [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3700) Gino20 válasza Kiskutya (#3695) üzenetére


Gino20
őstag

Mindezt úgy, hogy nem volt kérdés jobb-e vagy sem :D és mindezt úgy, hogy valószínűleg életedben nem hallottál még komolyabb hangprojektort :D pl egy Enchant 1300-at [link] (ami tudom most kegyetlen drága a SUB-al, de volt ez már majdnem fele ennyi is) vagy pl szintén Harman kardon közreműködésével egy HW-90R-t. Itt nem is kell messzire nyúlni pro és kontra tekintetében [link] [link] :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.