Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#3251) kenwood válasza Kiskutya (#3250) üzenetére


kenwood
veterán

Pcn es a tv androidjan is szappanopera,robotmozgas.
Ha minden 60 fps film ilyen,akkor egyet se fogok megnezni :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3252) Kiskutya válasza kenwood (#3251) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen ilyen ez a 60fps lényege, amúgy nekem se tetszik. Talán egy természet film jól mutat így de egy normális film furcsa számomra.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3253) belashx válasza Kiskutya (#3252) üzenetére


belashx
senior tag

Majd megszokjuk. 😄

Amúgy a tévé beállításaiban nincs semmi mozgással kapcsolatos. (Kivéve a led törlést). Talán úgy voltak vele, hogy mindenhol azt javasolják, ki kell kapcsolni mindent. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3254) Wilymor


Wilymor
újonc

Sziasztok.
TCL 50DP600-hoz valaki tudna írni ajánlott képi beállításokat?
Próbálgattam egy csomót, de valahogy mindig van benne valami, ami nem tetszik. Gondoltam rákérdezek, hogy itt kinek-hogy van beállítva.

(#3255) rainman72 válasza Wilymor (#3254) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mihez kéne,tv adás,film,Netflix?
DP676-om,szemre beállitva,a tv hd adásai nagyon jók,Nflix szintén!
Ha gondolod megpróbálhatod,hasonló a 2 tv!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3256) Kiskutya válasza rainman72 (#3255) üzenetére


Kiskutya
veterán

Cecília :D :D :D :D

hmm...

(#3257) Wilymor válasza rainman72 (#3255) üzenetére


Wilymor
újonc

PS4-re van kötve. Főként játék és különféle streaming alkalmazások: HBOGO, Amazon, Netflix és néha youtube.

(#3258) speter33 válasza Kiskutya (#3256) üzenetére


speter33
aktív tag

Neb.ssz, azt hittem Joker a Batman-ből :DDD

(#3259) Kiskutya válasza speter33 (#3258) üzenetére


Kiskutya
veterán

:DD

hmm...

(#3260) kecsawi


kecsawi
senior tag

TCL honlapja most már a 378-ast hozza szoftverfrissítésként. Korábban a 379-est javasoltátok. Melyiket érdemes felrakni 65c715-re?

(#3261) belashx válasza kecsawi (#3260) üzenetére


belashx
senior tag

Jó jel, hogy fel merték tenni. Én 379-est használok, sokakkal egyetemben, és nincs gond vele. Másik fórumon se jeleztek hibákat.
Ahogy érzed. Nagy különbség nem lehet a kettő között.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3262) Kiskutya válasza kecsawi (#3260) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is úgy gondolom sok különbség nem lehet tedd fel akkor a hivatalost.

hmm...

(#3263) Botika89


Botika89
tag

65 C715 tulajok nektek milyen dobozban jött a TV mert láttam különböző dobozokat de ugyan az a TV szerintetek van valami oka?nekem fekete lilás dobozban jött de láttam simma karton bobozban nem volt szinezve!

[ Szerkesztve ]

(#3264) belashx válasza Botika89 (#3263) üzenetére


belashx
senior tag

Nekem színes dobozban érkezett. T-s rendelés.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3265) Kiskutya válasza Botika89 (#3263) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem is fekete színes. Dobozt tartsd meg kell a garanciához!

hmm...

(#3266) Botika89 válasza Kiskutya (#3265) üzenetére


Botika89
tag

Mindennek meg szoktam tartani a dobozt ami ilyen drága ketyere! :) :K nem tudom akkor a szinezetlen dobozos változatot hova szánják?

[ Szerkesztve ]

(#3267) betmen3 válasza rainman72 (#3248) üzenetére


betmen3
csendes tag

Köszi ezt én is láttam, de a t-mobile oldalan meg ezt irják van. Ezért érdekelt h melyik oldalnak lehet hinni. És egy tulaj időközben üzenetben megirta h igen van benne. Lehet h regio függő.
Uh a linkelt oldal adatait csak fentartassal...

Megbízhatóság: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=betmen3&submit=

(#3268) Botika89


Botika89
tag

Kinek 65 c715 van csinálna sötétben feketeről képet?had lám milyen? :) :Y

(#3269) kenwood válasza Botika89 (#3268) üzenetére


kenwood
veterán

Persze,mindjart, csak elotte kiszelloztetek,nehogy a vacsora szaga is rajta legyen :D
Hangfalamrol ne kuldjek valami mp3-at,hogy szol ? :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3270) Botika89 válasza kenwood (#3269) üzenetére


Botika89
tag

Lássuk milyen a fekete sötét szobában :)

(#3271) tomp válasza Botika89 (#3268) üzenetére


tomp
félisten


Más:
Megnéztem pontosan, hogy mit tud az "AC'-s wifi kapcsolata:

Speedtest.net app AndroidTV-n nem akar elfordulni...
Ez a sebesség mindenre elég!

Teszt céllal felraktam a mobilos YouTube appot! 4K60 HDR-ben NEM szaggat 321-es fw alatt!
Ugye Android TV-s appban szaggat. Szóval láthatjuk eme remek Google app terméket... :DDD

(#3272) Botika89 válasza tomp (#3271) üzenetére


Botika89
tag

Nem ilyenre gondoltam!tegyél be egy fekete képet és húzd csak fel a fényerőt maxra és úgy lőj egy fotót! :) neked a mikrofon ledek folyton világítanak?

[ Szerkesztve ]

(#3273) tomp válasza Botika89 (#3272) üzenetére


tomp
félisten

Mármint a TV fényerejét maxra fekete képpel? Annak mi az értelme? Nem lesz valós körülmény mivel feketénél ugye a TV leveszi a fényerőt.
Amúgy a kép készítése Dolby Vision "Fényes" mód mellett készült. Ott a fényerő eleve 100 csak ugye a TV szépen leveszi ha nincs érdemi világos terület.

A szemed is így látja ahogyan a képen látható. Azaz a Netflix logónál nem tudod meghatározni, hogy mettől meddig tart a kijelző mivel nem látod.
Az a power LED sor. Világít igen. Ki lehet kapcsolni de megszoktam a Sony-nál, hogy világít. Így hát itt is így hagytam. :)

[ Szerkesztve ]

(#3274) Botika89 válasza tomp (#3273) üzenetére


Botika89
tag

Én csináltam fekete képnél full fényerő mellett!Siralmas az eredmény! :Y

(#3275) tomp válasza Botika89 (#3274) üzenetére


tomp
félisten

Te kamerán keresztül nézed a TV-t vagy szimplán a szemeddel? :)

belashx
Szimplán ráböktem a kamera appban a TV képre és beállította a megfelelő képmódot. Csinálhatok olyan képet is ahol nem a TV-re állítja be a fényviszonyokat csak annak semmi értelme mert úgysem azt látod a szemeddel.
Innentől ez meg szimplán hülyeség.
Amúgy a "Netflix és a Skydance bemutatja" képen már enyhe világítás látható az alsó sarkokban de szabad szemmel szinte nem veszed észre.

[ Szerkesztve ]

(#3276) belashx válasza tomp (#3273) üzenetére


belashx
senior tag

A bevilágításra kíváncsi, nem arra, hogyan tudod minél feketébbre lefényképezni. :))

Nekem az alsó sarkoknál van, de már be nem kapcsolom.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3277) kenwood válasza tomp (#3271) üzenetére


kenwood
veterán

Azt az appot el kell felejteni.
Kepminosegben is joval elmarad ahhoz kepest,amit a 1050ti attol neki hdmire.
Nekem most az a nyugom, hogy ennek a ketventis Palit vganak idleben is van egy pici bugos alapzaja. Arukereson is irjak, hogy ez ilyen. Eddig tok nema volt a gepem, es zavar. Kell neznem helyette valami olyan kartyat, ami 60 fok alatt passziv.
Nem jatszom,nem is kellett volna vga, de az Intel procik nem tamogatjak a 4k 60hzet hdmin, meg a 2-300 ezer forintos Z490-es lapokon is 1.4 :Y van, igy kenytelen voltam valami gput szerezni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3278) tomp válasza kenwood (#3277) üzenetére


tomp
félisten

Ez tény!
Vodafone TV boxon is más a Youtube 4K HDR minősége. Nem is használom a TV-n lévő YouTube-ot.
Mintha HDMI-ről más lenne a képfeldolgozás. Szerintem az SoC a HDMI bemenetre van kihegyezve.

(#3279) Kiskutya válasza Botika89 (#3274) üzenetére


Kiskutya
veterán

Telefonnal hülyeség így fotózni mert nem a válságot mutatja. Nekem pl van hogy a fekete inkább kék a telefonon keresztül. Oled szintre amúgy se kell számítani a lényeg hogy normál körülmények között jobb mint egy ips.

hmm...

(#3280) tomp válasza Kiskutya (#3279) üzenetére


tomp
félisten

Pontosan!
Ennyi erővel fotózhatnánk RAW-ban is aztán olyan eredményt csinálunk belőle aminek semmi köze nincs a valósághoz. :)

(#3281) Kiskutya válasza tomp (#3280) üzenetére


Kiskutya
veterán

Full fekete képernyőt a legnehezebb fotózni most próbáltam telefonnal vagy 10 percig próbálgattam de soha nem az lett az eredmény mint amit szemmel látok. Egy profi géppel biztos meg lehetne csinálni mint pl a teszteket csináljak a tervekről de így értelmetlen.

hmm...

(#3282) Botika89 válasza tomp (#3275) üzenetére


Botika89
tag

Kamerán keresztül nézem! :C

(#3283) kenwood válasza Kiskutya (#3281) üzenetére


kenwood
veterán

Dehogy lehet megcsinalni.
Raadasul az adott kep teljesen maskent fog kinezni attol fuggoen, hogy min nezed meg.
Erre probaltam a 3269-ben utalni.
Jo lenne, ha mukodne. Felvennem a legfelso kategorias oleden lejatszott filmeket kameraval,es megneznem a legolcsobb leden oket,
A minoseg ugyanaz lenne. Egy valag penzt sporolnek :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3284) Botika89 válasza Kiskutya (#3281) üzenetére


Botika89
tag

Ted ide ki hogy lássák mi lett az eredmény! :) ki ilyen TV akar lássa mit vesz! :))

[ Szerkesztve ]

(#3285) Botika89


Botika89
tag

Tessék itt egy 5% grey kep S20 Ultraval van fotózva nem a valóság de a lényeg látszik!csak hogy ki ilyent akkar az lássa hogy mit vesz! Közepén a sötét folt én vagyok ahogy epp csinálom a képet! :)

(#3286) tomp válasza Botika89 (#3285) üzenetére


tomp
félisten

Igen, a lényeg látszik! Azt láthatjuk, hogy nem a valóságot látjuk. :DDD

(#3287) Botika89 válasza tomp (#3286) üzenetére


Botika89
tag

Azt látjuk milyen szép függőleges sávok vannak a panelon! :DDD jaj várj!ezt te is meg tudod erősíteni!hisz te voltál az aki többször is irta hogy függőleges sávok meg felhők stb!na majd én a felhőket is ide hozzom hogy aki ilyen tv választ az lássa hogy mit vesz! :R ja mindjárt jössz hogy fw függő mert neked xx ik fw már nem látható! :N :))egyszerű:ez ennyit tud :K

[ Szerkesztve ]

(#3288) tomp válasza Botika89 (#3287) üzenetére


tomp
félisten

Igen ezért is használom a 321-es fw-el. Azzal nincs a valóságban függőleges sáv.
Az, hogy mit lát egy kamera szerintem senkit nem érdekel. :DDD
Na de akkor majd ezentúl kamerával megyünk TV-t vásárolni...

Amúgy egyszerűen elő lehet idézni a látható függőleges sávosodást. Gyorsindítás bekapcs és úgy kapcsold be a TV-t. Máris sávos lesz. Fw bug.

[ Szerkesztve ]

(#3289) Botika89 válasza tomp (#3288) üzenetére


Botika89
tag

Az a helyzet hogy ezt az én szemem is látja és a tiéd is! :) én nem használom a gyorsindítást!

(#3290) tomp válasza Botika89 (#3289) üzenetére


tomp
félisten

Igen látja HA 321-nél frissebb fw van fent! Neked melyik van?
Ha frissebb akkor rakd vissza a 321-et és máris nem lesz függőleges sáv!

(#3291) Botika89 válasza tomp (#3290) üzenetére


Botika89
tag

Volt 321 meg az összes firmware-t ki próbáltam!mindegyiken ott vannak a sávok!csak filmnél meg játéknál nem nagyon lehet látni de ennél az 5% grey nél ki mutassa!379 van most

[ Szerkesztve ]

(#3292) tomp válasza Botika89 (#3291) üzenetére


tomp
félisten

Akkor kimutassa. Nekem az a lényeg, hogy film alatt ne lássam. A 321 ezt teljesíti.
379-el Dolby Vision alatt is láttam olykor.
A legjobb a Dunkirk erre mikor a tengerpartot mutatják lassú mozgással! 321-el nincs sávosodás. Ennél frissebb verziókkal van. 379-el látható a leggyengébben a frissebb verziók közül de 321-el egyáltalán nincs!

[ Szerkesztve ]

(#3293) Kiskutya válasza Botika89 (#3284) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szürkét tudok fotózni!

hmm...

(#3294) Kiskutya válasza Botika89 (#3285) üzenetére


Kiskutya
veterán

Pont az 5%-os az amit szintén nem lehet fotózni, szemmel sokkal sötétebb a kép és csíkokat nem látni!

hmm...

(#3295) Kiskutya


Kiskutya
veterán

C715-höz ki milyen beállításokat használ filmezéshez? Hdr meg normál film is érdekel. Pl színhő meleg vagy normál? Micro dimming be vagy ki? Kép mód szabvány vagy mozi?

hmm...

(#3296) tomp válasza Kiskutya (#3295) üzenetére


tomp
félisten

HDR és normál azaz SDR film:
Kép mód: Mozi
Fényerő 80
Kontraszt: 85
Szín: 55
Színhő: normál
Minden más kikapcsolva

De HDR nézése nálam nagyon kevés.
Vagy SDR, vagy DV vagy LLDV megy.

Amúgy a saját lejátszóval és HDMI-ről kapott HDR megjelenítése is különböző hiába ugyan úgy van beállítva a kép. HDMI-ről szebb!

(#3297) belashx válasza Kiskutya (#3295) üzenetére


belashx
senior tag

Én mindent mozi módban használok, meleg színnel. Eleinte a gép PC módon ment, de aztán mozi lett.

Ha telón lejjebb veszed az expozíció korrekciót, sötétebb lesz, jobban látszik. (Samsungnál photo módban képre bökés után csúszkán balra.) Ami így is kihámozható, hogy a széleken nálad is nagyobb a bevilágítás.
Nekem a két alsó sarok kritikus(abb).

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3298) Kiskutya válasza belashx (#3297) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én nem tudom eldönteni melyik a jobb a mozi vagy a szabvány. A mozi talán kellemesebb a szemnek viszont a szabványon élénkebbek a színek meg talán a fekete is jobb.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#3299) darius09 válasza Kiskutya (#3293) üzenetére


darius09
tag

én nem látok semmi zavaró tényezőt nálad a képen és tudom hogy az ront rajta szóval nem azt adja vissza mint a valóság.

(#3300) Kiskutya válasza darius09 (#3299) üzenetére


Kiskutya
veterán

Botika89-nek van gondja de előben tuti az öve sem úgy néz ki.

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.