Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#4801) Drpesti1985 válasza Kiskutya (#4800) üzenetére


Drpesti1985
csendes tag

Prohardveres beállítások, csak a fényerő van lejjebb... Beállítás - független, mivel nem állítgattam.

(#4802) Kiskutya válasza Drpesti1985 (#4801) üzenetére


Kiskutya
veterán

Esetleg próbálj meg egy teljes rendszer visszaállítást jobb ötletem nincs ha eddig jó volt.

hmm...

(#4803) chakany


chakany
tag

Sziasztok!

Kinéztünk tesómnak egy tv-t [link] 65" TCL 65C715
Az érdekelne, hogy milyen meghibásodásra lehet számítani, mik jelentkeztek? Hogyan kezelik ezt garanciálisan? Mi van ha pixelhibát veszek észre és hány pixelhibától foglalkoznak velem? Érdemes plusz garanciát venni rá? Az mit tartalmaz? Sürgős lenne :F

Mekkora a 65'-os lábainak a terpesztése? Előre-hátra és oldalra és érdekelne.

Köszönöm a segítséget!

(#4804) AxBattler válasza Kiskutya (#4726) üzenetére


AxBattler
félisten

Jól láttam a videóban 5:08-tól? 65C815-ön ott van a mélynyomó, ahol a VESA felfogatás is?
Hogy működik együtt a kettő? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4805) Kiskutya válasza AxBattler (#4804) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem 715 van fogalmam nincs!

hmm...

(#4806) AxBattler válasza Kiskutya (#4805) üzenetére


AxBattler
félisten

De abban nincs Onkyo hangrendszer, nincs a hátulján mélynyomó.

#4808 Kiskutya
Örülök neki, de nem ez volt a kérdés. :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4807) Kiskutya válasza chakany (#4803) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szervizre eddig többségben jókat olvastam. Pixel hibát szerviz tudja megmondani de ha megjön a tv 14 napon belül visszaküldöd ha pixelhibas. Viszonylag új tv még meghibásodás c715 esetében nem nagyon volt itt a fórumon. Plusz garanciát neked kell eldönteni érdenes e vegyesek a tapasztalatok vele. Nekem telekomnál 5 év volt alapból majd meglatjuk hogy bírja. A talpakat lehet állítani tcl oldalán szerintem vannak méretek. Középre és szélekre is szerelhető.

hmm...

(#4808) Kiskutya válasza AxBattler (#4806) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nincs nekem nincs is rá szükség erősítővel hallgatom.
A 815 a local dimming meg a 100hz miatt lenne nekem jó 65-ös méretben.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4809) tomp


tomp
félisten

Fényerő téma:
A First Man-t eddig MEL típusú Dolby Visionben néztem.
Lejátszó cserének köszönhetően most már FEL-ben tudom nézni. Nos! FEL-ben nagyobb fényerőt tol a TV mint MEL-ben. :Y

(#4810) fojtviki válasza tomp (#4809) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mi is vettunk most egy Shield TV-t, igaz nem a pro-t :) Te milyen kabelt hasznalsz? Azt rendelnunk kellene :)

(#4811) tomp válasza fojtviki (#4810) üzenetére


tomp
félisten

Az van ráírva, hogy HDMI Ethernet Cable és kisujj vastag. Nem tudom már hol vettem. :D

(#4812) chakany válasza Kiskutya (#4807) üzenetére


chakany
tag

Köszönöm :)

(#4813) pane


pane
tag

Sikerült valakinek RC802 távirányítóval aktiválni a hangvezérlést?

(#4814) tomp válasza pane (#4813) üzenetére


tomp
félisten

Az a fekete okos?
Én szimplán párosítottam(google segéd gomb majd miután kérte a TV, egyszerre megnyomtam a Home+Ok gombot) és megy.

(#4815) pane válasza tomp (#4814) üzenetére


pane
tag

Igen , a távirányítót párosítottam minden megy de a segéd nem.
ha ránavigálok a microfonra akkor "alkalmazás nem áll rendelkezésre" üzenet jön. Google segéd gomb megnyomással nem történik semmi.

(#4816) Kiskutya válasza pane (#4813) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem is működik de nem nagyon használom este ránezek a 609 fw-vel.

hmm...

(#4817) tomp válasza pane (#4815) üzenetére


tomp
félisten

Nincs letiltva a Google app?

(#4818) pane válasza tomp (#4817) üzenetére


pane
tag

Bakker letiltottam... :DD

(#4819) Protonmail


Protonmail
csendes tag

Több fórumon azt írják, hogy kiadták a v568-as szoftvert a 2018-as, és az az előtti androidos készülékekre (MT58): [link] és [link].
Vajon ez egy hivatalos, stabil operációs rendszer?

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#4820) embe válasza Protonmail (#4819) üzenetére


embe
nagyúr

Itt szerintem mindenki (?) orosz oldalról leszedett béta fw-vel is mókolja a tévét.
Legyen hozzá image fájl, ha beütne a ménkű, aztán lehet próbálkozni. Persze saját felelősségre - ahogy mindig írni/mondani szokták.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4821) kecsawi válasza Protonmail (#4819) üzenetére


kecsawi
senior tag

Innen [link] hivatalos szoftvert tölthetsz, pl: a 715-höz a letöltés szoftver menű segítségével a 606-ost.

(#4822) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Kis erdekesseg csak. Megjott a Shield TV, es sokkal jobb a kep mint eddig. Amirol fentebb irtam, hogy mintha felhosodne a tv, a shield-en keresztul nem latom. Amit latok, hogy sokkal jobb/szebb a kep. De hogyan tunhet el a felhosodes? Teljes sotet kepnel lathato volt siman eddig, bar nem volt tul zavaro. Most viszont egyaltalan nem latom :R Nagyon szuper ez a shield :DDD

(#4823) Kiskutya válasza fojtviki (#4822) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen egy céleszközzel mindig jobb képet érsz el! Én is vennék egy jó média BOX-ot de így sincs időm sokat filmezni elvagyok a saját rendszerrel is. Egyszer kötöttem rá próba miatt a pc-t és azzal is sokkal folyamatosabb volt meg szebb a kép akár netflixen is!

hmm...

(#4824) fojtviki válasza Kiskutya (#4823) üzenetére


fojtviki
senior tag

En nagyon nagy valtozast latok, de komolyan. Most nagyon bruti a fekete, huhh nagyon tetszik :C

(#4825) Kiskutya válasza fojtviki (#4824) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem én is fogok venni!

hmm...

(#4826) fojtviki válasza Kiskutya (#4825) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hat csak ajanlani tudom. Most amugy nagyon le van arazva alza-n. Mi iszonyat jo arban fogtuk ki itt HA-n. /35k 5 honap garanciaval/

szerk: a fire stick se volt rossz, na de ez :DDD Gyorsabban reagal minthogy megnyomom a gombot :DD Nagyon gyors kutyu ez! No es vegre minden megy akadas nelkul. Egy pici negativum, ebben nincs hdr10+.

[ Szerkesztve ]

(#4827) Botika89 válasza fojtviki (#4826) üzenetére


Botika89
tag

En is ki néztem egy shield tv prot! :)

(#4828) Kiskutya válasza Botika89 (#4827) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az alap képernyőn mi az a felhasználói központ a tv guard helyett? Bejelentketek de semmi nincs benne...

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4829) Botika89 válasza Kiskutya (#4828) üzenetére


Botika89
tag

Fogalmam sincs!nem is figyeltem!visszont meg rendeltem én is a shield tv prot! :)) ma meg is kapom délután! :DD

(#4830) Kiskutya válasza Botika89 (#4829) üzenetére


Kiskutya
veterán

Na majd írj milyen!

hmm...

(#4831) tomp válasza fojtviki (#4822) üzenetére


tomp
félisten

Azért nem látsz felhősödést mert az szoftveres bug. :)
Nekem sincs csíkozódás ha Shielden Dolby Visiont nézek.
Play Movies-on a Ready Player One-nál az elején látszik de ott az elején eleve nem 100-as a DV mert elég csúnyán feltolja már a feketénél is a fényerőt...
Nálam a HDR10+ hiánya nem zavar mert a DV jobb minőséget ad. Max ha annyira nagyon szeretnék nézni HDR10+ képet akkor bedugom az SSD-t a TV-be. :)

(#4832) Kiskutya válasza tomp (#4831) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az alap shield is tudja a dv-t?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#4833) tothjani81


tothjani81
senior tag

Gondoltam leírom a szervíz végkimenetelét. Az alany egy 55 X815 volt. Pixelhibás lett. A szervíz szerint alkatrész hiányában nem javítható csere papír lett belőle. Hozzátették nehéz alaktrészt kérni ezek a Tcl ekhez. R{viden ennyi csak kicsit fura. Nekem az jött át hogy mivel a garanciás javítás a szervíz költsége és bajos a gari inkább lecserézték mert ez nekik nem költség.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#4834) tomp válasza Kiskutya (#4832) üzenetére


tomp
félisten

Igen
A sima inkább szolgáltatásban tud kevesebbet.
Pl a "cső" csak Plex klienset futtat. A Pro viszont Plex Servert.

(#4835) Kiskutya válasza tomp (#4834) üzenetére


Kiskutya
veterán

A szoftveres dolog is érdekes most figyeltem meg hogy a t-sat BOX hdmi-in keresztül nem sávisodik csak eddig nem figyeltem.

hmm...

(#4836) Botika89


Botika89
tag

Meg kaptam a cuccost! :))

(#4837) Botika89


Botika89
tag

Na szóval kérem!ugye itt eddig a YouTube 4k 60 HDR úgy ment mintha 30 fps lenne nem pedig 60 meg közbe be is lagolt!itt a shield tv röhögve megy minden ami eddig botrányos volt a tvn! :) azért milyen hogy 2020ba úgy adnak el tvt hogy mindent tud ez aha csak nem úgy ahogy kéne!mert hogy nekem amióta meg van azóta botrányos a moroccos meg a Costa ricas videó!pedig a 2018 6950 LG tökéletesen megy!most hála a shield nek ez is pipa!+170£ ért!Köszi TCL ja meg a menü...te jó ég az ahogy a tvn megy meg ahogy a shielden ég és föld!

(#4838) tomp válasza Botika89 (#4837) üzenetére


tomp
félisten

Igen csak a Shield nem tudja a youtube 4K HDR-t. Ott 4K SDR van mert a VP9.2 kodek support hiányzik az SoC-ből!
Ezen felül a Shieldben lévő Tegra X1+ teljesítménye eleve sokkal nagyobb emellé az Nvidia az utolsó kód sorig optimalizálta a rendszert.

(#4839) Botika89 válasza tomp (#4838) üzenetére


Botika89
tag

Igen utána olvastam!de akkor is szépen megy 60 frame el amúgy meg én nem nagyon látom itt a különbséget mármint SDR-HDR között!azt viszont igen hogy a shielden keresztül nem darabos a kép!szép fluid!meg sokkal szebb a DV is!nem nagyon volt időm tesztelni de majd még írok mik a fejlemények! :)

(#4840) tomp válasza Botika89 (#4839) üzenetére


tomp
félisten

Igen azért a TV saját lejátszója nem a tökéletes képre van hegyezve. A Shield igen.
A TV-ben lévő SoC inkább a HDMI-ről érkező DV tökéletes megjelenítésére van állítva.
Shield már tudja a FEL Dolby Visiont, Tidal appban megy az Atmos is. Nekem nem kell több. Igaz cserélhetem le az eddigi DV táramat mert azokat átkonvertáltam MEL-re a FEL to MEL script segítségével. :DDD

(#4841) fojtviki válasza tomp (#4840) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hol latom, hogy FEL vagy MEL, vagy mit kell allitani? :DDD

(#4842) tomp válasza fojtviki (#4841) üzenetére


tomp
félisten

Ez egy kicsit bonyolult. De a legegyszerűbben: szedd szét a gyári BD m2ts fájlt és ha a 2. videósáv több GB akkor az FEL. Ha ezt Single Track Dual Layer módban összemuxolod majd a TV-re telepített Plexel elindítod akkor bár a TV-n meg fog jelenni a DV logó de a kép beállításba belépve már HDR-t fog írni. A TV nem tudja a FEL-t feldolgozni. A Plex maga tudja de a TV fw nem.
Shield viszont tudja így ott tökéletes DV-t kapsz.

(#4843) fojtviki válasza tomp (#4842) üzenetére


fojtviki
senior tag

OOO, hmm koszi :DDD :Y :B

(#4844) Buko01


Buko01
tag

Sziasztok.

55C715 el szemezgetek jelenleg 180e korul van, ugyanakkor talaltam egy 55x815 hasznaltat 160 ert. Melyiket erne meg jobban megvenni?

Esetleg nincs valakinek elado 55c715 ?

Koszi udv.

(#4845) tothjani81 válasza Buko01 (#4844) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szia. Nekem volt 55 x815 és 65 C715. Nekem az X nek szebb volt a képe. Picit több a beállítssi lehetőség is így jobban igényedre tudod állítani a képet.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#4846) Kiskutya válasza Buko01 (#4844) üzenetére


Kiskutya
veterán

[itt] a 2 tv összehasonlítva az x kicsit jobbnak tűnik. Ha van rá még garancia akár jó vétel is lehet.

hmm...

(#4847) Kiskutya válasza tothjani81 (#4845) üzenetére


Kiskutya
veterán

Na milyen a hisense ennyi nap után?

hmm...

(#4848) tothjani81 válasza Kiskutya (#4847) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szia. Elképesztő. Tudom nem egy árkategória a Tcl el de hihetetlen hogy mennyire jobb. Nem bántam meg a cserét. Hangszempontjából is jobb ha nem megy az erőlködő vas. A JBL oda tette magát na persze tv berkeken belül. A HDR filmek olyanok rajta mint állat. Euronicsban már ki van álítva több helyen is ha van időd és érdekel tekintsd meg.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#4849) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!
Egy Samsung Q6FN 65" [link] tv-m van a hálóban. Amolyan hibrid a háló jelenleg, de nemsoká kész a nappali és oda szeretnék egy másik tv-t. Vagy a samut viszem ki a nappaliba. A lényeg hogy a TCL 65C715 QLED lenne a kiszemelt, de az rtingsen nem tudom összahasonlításba tenni a kettőt. Ami nekem fontos az a fényerő, a fekete mennyire fekete, 4K HDR filmek lejátszása. Számomra minden szempontból tökéletes a samsung, nem tudom hogy a tcl-nél mire számítsak kb.

De még az alábbiak is szóba jöhetnek!
LG 65NANO793
PHILIPS 65PUS8505/12
SAMSUNG UE65TU8502

(Tékomos vásárlás lesz mindenképpen)

[ Szerkesztve ]

(#4850) Kiskutya válasza tothjani81 (#4848) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én jelenleg teljesen el vagyok a c715-el sőt az hbo go nekem fontos és most kedvem sincs + media boxokat keresgélni hogy legyen. Mivel szar itt a hálózat nincs normális net ezért a hdr nem annyira fontos. Örülök ha 720p vagy 1080p filmeket nézhetek a netflix dv meg így is szép már amennyi időm van rá.

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.