Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1051) Gino20 válasza redati (#1049) üzenetére


Gino20
őstag

:D köszi a jó tanácsot :D amúgy hetekkel, hónapokkal ezelőtt (tényleg csak gondolat szinten), de eszembe jutott, hogy nem kell ide TV, hagy szóljon és legyen projektor , de persze ennyire fanatikus mozizós nem vagyok meg új konzolosként, arra is gondolnom kell :) .
Viccet félre téve tényleg azt érzem, hogy megörülök :DDD épp ma néztem bele cimbinél 65" (de árából itélve alsóbb kategóriás) SONY-n 4K-n egy sci-fi filmbe és néha az volt az érzésem, mintha lagolna, akadna (áá, de biztos a Netflix, online tartalom, stb), majd itthon is elindítottam ugyan azt, szintén Netflixen (eddig nem használtam, de nem is értem miért, baromi jó) és sokkal folytonasabbnak tűnik a 120Hz-es panelon. Megjegyzem páran már mondták, hogy de furcsa, már-már nem valósághű a kép folytonossága, de ezek szerint a 120Hz volt az oka. Ezek után azt érzem csalódás lesz a 60Hz hiába a sok egyébb és jobb technológia az EP660-ban.
Már bánom, hogy nem ástam bele magam egy kicsit komolyabban a TV-s paraméterekbe, :((( , de elvileg már úton van a TV. Max élek a 30 napos elállás jogával és ráfizetéssel cserélem erre [link]

Amúgy nem értem, hogy milyen irányba mentek a fejlesztések a 60Hz-el ha a 4-5 éves TV-m tudja a 120Hz-et, amit manapság szinte csak az OLED, QLED és felső kategórás LCD tudják :(

(#1052) KRoy19 válasza Gino20 (#1051) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem hiszem, hogy bármi köze lenne a 120hz-nek ehhez tekintve, hogy a tartalom amit néztél minden bizonnyal 24 fps, szóval mindegy, hogy 60hz a tv, vagy 6000hz.

Szerintem inkább valami motion interpolation van a régi tv-den bekapcsolva.

(#1053) buktam


buktam
csendes tag

Tapasztalat TCL 65EP640.

Tegnap hozta meg az Emag, az 5 év gari miatt választottam ezt az Alza 2 év garis EP65660-nal szemben, árban hasonló, de ahogy látom csak dizájn a különbség. A Tv-nél nincs összehasonlítási alapom, egy 32 HD ready után ég és föld. Amik viszont éles tapasztalatok:

- IOS 13.3-on a T-cast nem streameli át a videókat, csak a fotókat. Androidról átmegy.
- IOS T-cast reklámmal van tele és bugos, egy rakás k@k@.
- Egy RT-AC66U_B1-ra kötött külsö vinyó-t használok mediaservernek Gigabit LAN-on
- Ha innen játszom le a filmet, akkor 4k-ba nem tudok beletekerni, de régi divx-be igen
- Ha ugyanazt a filmet közvetlenül a TV USB-re kötöm, akkor bele tudok tekerni a 4K-ba

Egy kérdés: Miként tudom analóg erősítőre kötni a Tv-t? Azaz csak jel kimenetet szeretném pluszban kivinni. Ha akarom erősítőről hallgatom, ha akarom akkor TV-ről, ha akarom akkor mindkettőről. Van ennek beállítása, vagy csak a füles kimenet használható ere és digitálisnak az optikai?

Egyenlőre ennyi, a TV lehetne gyorsabb, de én i letiltottam a nem használt alkalmazásokat amiket hagyott.. Így eddig nem tapasztalok különösebb hibát, bár egyszer sikerült befagyasztanom...

(#1054) Elektrosokk válasza Gino20 (#1051) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Hozzánk a hálóba most jött egy TCL Xess X2 u55x9006. Ez egy régebbi típus, valós 10 bit panellel, sajnos nem Full Array de ezt leszámítva nagyon jó. Eddig csak pár HDR filmet néztünk Apple tv 4K lejátszóval. Egy 40-es samut váltott és főként sötét a szoba, eddig nagyon bejön! :)

talán a lényeg az hogy egy jó megjelenítőhöz kell egy jó lejátszó is.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1055) K4jusz válasza buktam (#1053) üzenetére


K4jusz
tag

Milyen lejátszót használsz? Nekem a KODI simán tekeri a 4K-t is, gondolkodás nélkül.

(#1056) Elektrosokk válasza K4jusz (#1055) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem is simán a MrMC

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1057) buktam válasza K4jusz (#1055) üzenetére


buktam
csendes tag

A gyári lejátszót használtam, a Kodi lent van, csak még nem tudtam beállítani.

(#1058) redati válasza Gino20 (#1051) üzenetére


redati
tag

Én a helyedben mindenképp olyan tvt választanék ami tudja Dolby Visiont. Este megpróbálok csinálni 60fps-es videót Dolby Vision, és Hdr10 formátumokról.
Egy két kép az aqumen ből: [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1059) subset válasza Gino20 (#1046) üzenetére


subset
senior tag

Biztosan tudja a HDR10+ t.
Ki is teszi a logóját olyan tartalom lejátszásakor, HDR-nél a sima hdr logó van kint néhány másodpercig.

Nem értem én sem a specifikációban miért nem írják sehol :F

Használj Te is szabad szoftvert !

(#1060) Zoltn válasza redati (#1058) üzenetére


Zoltn
senior tag

Amúgy merre lehet kölcsönözni DV anyagokat? Én csak elvétve futok beléjük sajna. :(

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1061) Gino20 válasza KRoy19 (#1052) üzenetére


Gino20
őstag

Tényleg nem vagyok guru, de az elnevezés, azaz képfrissítés alapján csak arra tudok gondolni, hogy a 120Hz gyorsabb mint a 60. Az összehasonlítás ugyan úgy ,,készült", szóval Netflixen ugyan az a film a saját TV-men jóval folytonasabb, de amúgy igen, valami képjavítás gyors jeleneteknél: normál módba van állítva.

Soul:
x9006 ha jól látom QLED technológia. Az nekem is bejönne :) szóval nem a márkában bizonytalaodtam el hanem a pillanat hevében (a jelzett akció időtartama miatt) választott típusban.

redati:
Köv héten elvileg megkapom a TV-t. Tesztelem majd, de ha minőségi / élvezeti romlásnak élem meg, akkor visszaküldöm, viszont ez esetben ráfizetéssel valószínűleg samsung QE65Q65RA cserélem, ami ugyan kisebb (lemértem 4.5m a távolság), de láttam élőben és igen meggyőző volt, igaz ha jól tudom a samuk nem tudják a DV-t.

subset:
Na ez jó hír :) . Ezek szerint neked EP660-od van? Elégedett vagy vele? Olvastam, hogy a gyártó által SMART HDR-nek nevezett, azaz SD tartalmak javítása a valóságban abszolút nem tapasztalható, szerinted?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1062) Elektrosokk válasza Gino20 (#1061) üzenetére


Elektrosokk
addikt

120Hz gyorsabb mint a 60 szebb mozgásmegjelenítést tud egy 120-as tv, de azért ez függ a gyártótól is, a Samsung készülékeknek a mozgásmegjelenítése sokaknak nem tetszik. Illetve játékoknál előny még.

igen qled, pont tegnap néztük rajta az [IN THE SHADOW OF THE MOON] -t , fantasztikus volt!

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1063) Sziasz1


Sziasz1
friss újonc

Sziasztok, ismét végignyálaztam a forumot, de nem lelem a választ, hogy mi az érdemi külömbség a TCL 65EP640 és
TCL 65EP680 között.
A PPI 1200-1800 az egyetlen kibogarászott külömbség, de ezt se tudom igazán értelmezni... :S
Holnap megvenném az EP640est, csak félek, meg ne bánjam...

Segítsetek légyszi!
Köszönöm!

(#1064) HG_hagor


HG_hagor
csendes tag

Sziasztok!

Nem egyértelmű számomra hogy mely TCL TV milyen panellel szerelt.
A VA panelnek milyen előnye van az IPS panellel szemben? Az IPS előnyét tudom hogy nagyobb a betekintési szög. TCL miért nem foglalkozik IPS -el?
A TCL TV -k kijelzője matt vagy fényes felületűek?
70-75 -ös méretben csak az EP660-at találtam magyar földön. QLED -esben nem találtam 75-öst. Nincs szükségem az átlagosnál komolyabb beépített hangrendszerre.
Mi az a mikro dimming? Gondolom a fényerőre vonatkozhat, de azt hogy állítja 'kis' területen ha a LED fényforrás nem pixelenként van?

Ez hiteles forrás a TV -kel kapcsolatban: https://www.displayspecifications.com/en/brand/fe6b14

Köszönettel: Gábor

(#1065) HG_hagor


HG_hagor
csendes tag

Még ezt a két kijelző típust találtam, de ezeket nem ismerem és az előnyüket-hátrányukat sem tudom. Tudnátok erre mondani véleményt?

Edge LED:
https://www.displayspecifications.com/en/model/96f81bc8

Direkt LED:
https://www.displayspecifications.com/en/model/e462172b

Köszönettel: Gábor

(#1066) subset válasza Gino20 (#1061) üzenetére


subset
senior tag

Igen, 75EP660-om van.
Meg vagyok elégedve, ár/értékben nincs párja.
A SMARTHDR -től effektív képminőség javulást ne várj, a fényerővel/kontraszttal játszik, nappali fényviszonyokhoz tökéletes, este/sötétben kisüti az ember szemét...
Az SD tartalom nem tud szépen kinézni 4K kijelzőn főleg ekkora méretben, bármilyen képjavító hókusz-pókusz jó drágán sem tud mit tenni...
Feltettem egy frissebb firmware-t (itt volt róla szó), talán mintha 1 hajszállal javult volna az SD megjelenítés.
Nem vagyok egy nagy tv-s elvagyok az SD adások nélkül is.
A HD adások tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#1067) fabri07 válasza subset (#1066) üzenetére


fabri07
aktív tag

Hali,

Én a 43 colos verzióján gondolkodom, szerinted megéri egy samuval szemben?
Amúgy hbo go-t lelehet szedni a play áruházból ott?
Valamint szép képe van a tclnek véleményed szerint?

(#1068) subset válasza fabri07 (#1067) üzenetére


subset
senior tag

Szia,
Fogalmam sincs hogy a samu milyen lehet, nem tudok nyilatkozni.
Nincs olyan nagy tapasztalatom tv fronton, 4K-s és ekkora meg még sosem volt. Illetve nálam még az android tv megléte is szempont volt a választásnál.
Nekem tetszik a képe, néhány jelenetnél (film) kicsit hiányzik, hogy nincs interpolációs technika benne....

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#1069) dargelot válasza fabri07 (#1067) üzenetére


dargelot
senior tag

Android Tv-re fel lehet rakni HBO Go-t s Netflix-et is.

(#1070) bromi84 válasza KRoy19 (#961) üzenetére


bromi84
tag

A telekomnál rendelted? Esetleg pár képet is fel tudnál tenni a TV-dről, mert kiállítva ugye nem találni ezt a típust sehol és a youtubon sincs... Köszi

(#1071) KRoy19 válasza bromi84 (#1070) üzenetére


KRoy19
őstag

Telekomos igen.

Nem hiszem, hogy én jobb képeket tudnék készíteni a TV-ről mint amit megtalálsz a Telekom vagy a gyártó oldalán.
Vagy milyen jellegű képekre gondoltál?

(#1072) bromi84 válasza KRoy19 (#1071) üzenetére


bromi84
tag

Csak ilyen "élőképre" gondoltam de nem olyan lényeges, majd kerül fel biztos a netre. Qled-es samsung tv-vel felveszi a versenyt képminőségre?

(#1073) KRoy19 válasza bromi84 (#1072) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem tudom, hogy felveszi e a versenyt, a Samsung Qleddel, mivel soha nem volt olyanom. :)
De nagyon szép a képe az biztos.
Egyébként nincsen a Tv-nek semmi féle motion interpolation funkciója ha esetleg ez számít valamit. (Judder reduction az van természetesen)

(#1074) bromi84 válasza KRoy19 (#1073) üzenetére


bromi84
tag

Köszi. Nem tudom ez a motion interpolation számít-e... :))
Csak azt hittem így boltban nézted vagy ilyesmi a Samu-t is. :)
A Soundbar közepén van kis LCD ami alap infókat kijelez?

[ Szerkesztve ]

(#1075) KRoy19 válasza bromi84 (#1074) üzenetére


KRoy19
őstag

A motion interpolation az egy olyan funkció, ami a 24fps-el készült tartalmakban (majdnem minden így készül jelenleg) próbálja a mozgást folyamatosabbnak érzékeltetni, de nem tökéletes ez az eljárás( artifaktol és szappan opera hatást kelt) így sokan egyáltalán nem használják, de van akinek bejön.

Persze néztem boltban Samsung Qledes tv-ket és emlékszem, hogy azt gondoltam, hogy ennek de kurva jó képe van. A TCL-ről is ezt gondolom, szóval nem tudom melyik a jobb.

Ezt nyilván csak úgy lehetne megállapítani, ha mind a két TV-t bekalibrálva egymás mellé rakod és ugyan azokat a tartalmakat hasonlítod össze. De egyébként bizton állíthatom, hogy bármyelyik TV-t veszed meg végül, nem lesz az az érzésed, hogy ennek de szar képe van és a másikat kellett volna megvenni.

Igen van a sounbaron egy kb 3 inch átmérőjű kijelző ami mutatja az időt és a dátumot. Nem tudom tud e mást is, mert nem nagyon foglalkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#1076) dargelot válasza KRoy19 (#1075) üzenetére


dargelot
senior tag

Itthon van egy Thomson dekóder, arra kötve a jelet be lehet állítani, hogy 50 vagy 60fps-el mutassa az adást. Nem tudom, hogy milyen eljárással csinálja, de bámulatos a különbség a hagyományos 24fps-hez képest. Sport, vetélkedők s egyéb tartalmak élvezeti faktora nagyban megnő, ellenben filmeknél nagyon mű hatást kelt.

(#1077) redati


redati
tag

Újabb fejlemény. Volt egy kis időm újra beüzemelni az Onkyo tx-nr646-ot, arc hdmi2.0b kapcsolaton keresztül.
A tv sikeresen kiküldte az Atmos jelet az erősítőnek DD+ kodekkel, természetesen a belső lejátszót használva. Az adott film egyébként lehet több hangsávos sávos is, amit gyönyörűen lehetett váltogatni zökkenőmentesen.
[kép]
Kíváncsian várom, hogy az Androidtv-s netflixen mikor lesz ilyen funkció :DD

[ Szerkesztve ]

(#1078) fabri07


fabri07
aktív tag

Véleményedre kíváncsi leszek, hogy milyen egy samuhoz képest :)

(#1079) Fleed válasza KRoy19 (#1075) üzenetére


Fleed
aktív tag

Ezeket a motion interpolation meg DV, HDR+ funkciókat megértem hogy a 120ezres 55ep640 nem tudja, de ez gondolom nem jellemző tudás az ismertebb márkájú LG Samsung stb márkák alsó közép kategóriájú tv-i (200e alatt) között sem, ugye ?

(#1080) Elektrosokk válasza Fleed (#1079) üzenetére


Elektrosokk
addikt

bizony. sőt, a samsung 2018 modellek sokkal gyengébbek mint a 2017-esek voltak, és itt most nem csak a műszaki paraméterekre gondolok hanem az összeszerelési minőségre is. Jó esetben azonos pénzért magasabb színvonalat ad a TCL, hozzánk is azért jött Samu helyett.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1081) subset válasza Fleed (#1079) üzenetére


subset
senior tag

DV tényleg csak a drágább modellekben van, de ahhoz tartalom is kell, ami manapság még ritkább.

Az interpolációs technikáikat így hívják a nagyobb gyártók, nyilván az olcsóbb modelljeikbe nem teszik bele....el kell adniuk a drágábbakat is :)

Samsung - (Clear) Motion Rate
Sony - MotionFlow XR
LG - TruMotion
TCL/Thomson - Clear Motion Index
Vizio - Effective Refresh Rate

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#1082) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Tegnap sajnos frissítettem a TCL Xess X2-est V544-re amit kicsit megbántam. Ezért ma frissítettem az ausztrál oldalra kitett V546 verzióra. Sokkal simább, és a bevitel is jobb. Gyorsabban is kapcsol ki-be a készülék.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1083) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok,
Nem követtem egy darabig a topikot, ezért az lenne a kérdésem, hogy aktuálisan 50DP660-hoz mi az ajánlott firmware verzió. Most v509 van rajta, és egész tűrhetően működik, de néha például egyszerre szól a hangszóró és a jack-re kötött erősítő (újraindítás oldja meg általában), illetve néha random nem működik a hangerőszabályzás, és ordít a tévé (szintén újraindításig).
A másik dolog, amit kérdezni szeretnék, hogy a firmware telepítés ajánlott módja változott-e ehhez képest.
Előre is nagyon köszi a segítséget!

(#1084) KRoy19 válasza Fleed (#1079) üzenetére


KRoy19
őstag

A Samsung nu7100-as tv-mben volt motion interpolation és az eléggé alsó közép kategória.

(#1085) junior11 válasza KRoy19 (#1084) üzenetére


junior11
veterán

Az esetleg vmi led mozgásjavítás lehetett, mert a tavalyi modellek közül az NU8002-től volt 100Hz a Samsungnál.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1086) KRoy19 válasza junior11 (#1085) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem kell 100hz-es panel a motion interpolation-hoz. 60-hz es TV-ken is megtalálható, persze magasamm frissítéssel jobban működik a dolog.

(#1087) junior11 válasza KRoy19 (#1086) üzenetére


junior11
veterán

Éppen ezért írtam, hogy a 100hz-es tévéken jobb a mozgás, sajnos a gyártók évről évre a felsőbb kategóriába rakják, régebben még a középkategóriában (pl. 6-os szériájú Samsungok) is megtalálható volt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1088) petertoth123


petertoth123
csendes tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni valakitől, hogy hol is rakosgat ki és kicsoda firssítéseket? a menüből nem frissít semmit, és idegesít az össze-vissza akadozó menü, ezért frissítenék. maszek idelinkelt google drive linkek nem érdekelnek. hivatalos hely? :DDD TCL 50EP680

[ Szerkesztve ]

(#1089) dargelot válasza petertoth123 (#1088) üzenetére


dargelot
senior tag

A "maszek" linkeket olyanok rakják ki akik korábban hozzájutottak bizonyos frissítéshez, illetve egyik régióban gyorsabban jön be egy frissítés s megosztják a nagyérdeművel. Amúgy kb fél évvel le van maradja a TCL/Thomson honlapja általában. Most ha jól tudom az v544 a kint lévő a mi régiónkban, de mint ahogy fentebb is írta Soul a v546 fényévékkel jobb. Több mint egy hónapja a v546-ot használom, s messze az eddigi legjobb frissítés.
Ha hivatalos software kell akkor a TCL honlapján nézz szét.

A frissítés pedig az itteni összegzés alapján végezheted el:
[link]

(#1090) Elektrosokk válasza petertoth123 (#1088) üzenetére


Elektrosokk
addikt

én amikor megkaptam a készüléket tökéletesen működött, igazán nem mondhatnám hogy szükségem lett volna bármilyen frissítésre is. (apple tv lejátszóval használom az esetek 90 százalékában) Viszont olvastam hogy a v544-es csomagban van valami hdr fény javítás. Telepítettem, elvégeztem amit kell és úgy éreztem hogy nem olyan fluid a tv, még a hangerő állítás és az írás sem volt sima. Szóval gondoltam megkeresem az utolsó hivatalos frissítést és azt fogom telepíteni. Én az ausztrál tcl oldalról töltöttem le. [link]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1091) fabri07


fabri07
aktív tag

Ahhoz a samsunghoz képest milyen a minősége szerinted a TCL-nek?

(#1092) KRoy19 válasza fabri07 (#1091) üzenetére


KRoy19
őstag

Felteszem ezt a kérdést nekem címezted. :)

Sokkal jobb a TCL képe, láthatóan jobb a kontraszt, a színek és a magasabb fényerő sokat segít még a régebbi SD tartalmak esetében is.
Pont a minap néztem meg a Trója című filmet 2004-ből 1080p-ben és ahoz képest naggyon pazar volt a képminőség.

Egyébként, ha valakit érdekel: [link] :DDD

(#1093) fabri07 válasza KRoy19 (#1092) üzenetére


fabri07
aktív tag

Igen :D hát mondjuk ez más kategória..

(#1094) Fleed


Fleed
aktív tag

Emagrol rendeltem tv-t, jótállási jegyet üresen küldték, a számla lesz a garancia ? Vagy panaszkodnom kell ?

(#1095) Elektrosokk válasza Fleed (#1094) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nekem is üresen jött máshonnan, szóval gondolom igen.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1096) Apucy01 válasza KRoy19 (#1092) üzenetére


Apucy01
őstag

Mi az oka az árusításnak?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#1097) KRoy19 válasza Apucy01 (#1096) üzenetére


KRoy19
őstag

Venni akarok egy Oledet, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen. :B

(#1098) Apucy01 válasza KRoy19 (#1097) üzenetére


Apucy01
őstag

:)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#1099) #76027648


#76027648
törölt tag

Kérdés törölve.

[ Szerkesztve ]

(#1100) buktam válasza Fleed (#1094) üzenetére


buktam
csendes tag

Fent van az EMAG oldalán a termékgaranciák alatt, de pár nap kell mire feltöltik. Számlával együtt érvényes.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.