Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#201) Zoltn válasza Putu (#200) üzenetére


Zoltn
senior tag

:R
Biztos nagyon távolról nézed. Én kb 2 méterről, de inkább kevesebb. Onnan szépen kijön a felbontás külömbség

"Music is your only friend. Until the end!"

(#202) Putu válasza Zoltn (#201) üzenetére


Putu
kezdő

Én, kb. 3 méterről nézem, játszok.

(#203) Woodslave


Woodslave
nagyúr

mit gondoltok erről a tv-ről? Próbáltam teszteket meg review videókat keresni, de csak amerikai piacosokról találtam angolul, és nem tudom hogy csak modellszámban van-e eltérés.

[link] 65DP600

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#204) #97950976


#97950976
törölt tag

Sziasztok!

Melyik TCL tv-t tudnátok nekem jó szívvel ajánlani ezek közül? [link]

Köszönöm.

(#205) Andy975


Andy975
csendes tag

Sziasztok!

Első körben egy Samsung (UE55NU7402UXXH) LED tv-t néztem ki, de a UPC-nél rátaláltam a TCL XESS X2 U55X9006-ra, 260 ezerért.

Tévézésre, filmnézésre (1080p) egyaránt lenne használva. Semmi 4K, semmi játék.
Képminőség terén melyik lenne a jobb választás? A TCL-nek jobb képminősége lehet plusz 60 ezerért?
A legfontosabb, hogy ne legyen "mű" képe és pendrive-ról le tudjon játszani 1080p-s mkv és mp4 fájlokat.

Tudom, hogy nevetséges, de egy régi, 72 centis, Thomson CRT tv helyett keresek valamit.

(#206) LilProphet90 válasza szasanyi (#194) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Külön app nincs, telóról castelni lehet, bár néha hajlamos újraindulni közben (más app nem vált ki ilyet).

Már lehet kérdeztem régebben, Oreo-ról nincs hír?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#207) Putu válasza LilProphet90 (#206) üzenetére


Putu
kezdő

Van már, nekem az van

(#208) redati válasza LilProphet90 (#206) üzenetére


redati
tag

Én rátettem a telós go appot. Annyi baja van csak hogy fektetve van a menü (ha fekve nézed még pont jó is :DD ) ha indul a film akkor már visszaáll normálra.

Szerintetek ezzel ki lehet küldeni a hangot egy erősítőnek, Dolby Atmos, Dts-X hangsávval. A Kodi tudna passtrough audiót.

[link]

(#209) Zoltn válasza redati (#208) üzenetére


Zoltn
senior tag

En nem vennek ra merget h az android tamogatja ezt a kutyut.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#210) redati válasza Zoltn (#209) üzenetére


redati
tag

Elvileg támogatja.
A leírásból :
Works with Android device (tablet or phone) running OS version Lollipop or later (5.0 or later). Mivel plugin&play ,elvileg működnie kellene a tv-n is. Annyit már kibogarásztam hogy HDMI 1.3 vagy 1.4 a kimenete
Az Android is azt hiszem a 6-os verziótól tudja az Atmos Dts-X hangsávokat.
Felraktam az appot a tv re, gond nélkül települt. Elindítva az applikációt várja az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#211) Zoltn válasza redati (#210) üzenetére


Zoltn
senior tag

Akkor hurrá!!!!! :F

"Music is your only friend. Until the end!"

(#212) Terentius


Terentius
őstag

Sziasztok!
Erről a tvről mi a vélemény?
[link]

Poco F5 12/256 Gb

(#213) Zoltn válasza Terentius (#212) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ennyi pénzért, 5 év gari 4k, elég jól hangzik. Csodákat nyilván nem kell várni tőle, és nem lesz csalódás.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#214) redati válasza Terentius (#212) üzenetére


redati
tag

Ezen az áron,5 év garanciával, szerintem kitűnő belépő a 4k filmek világába.
Azt azért tudnod kell, hogy ekkora képátlónál ,kb 2 méter távolságból, már nem biztos hogy látsz különbséget a full hd-hoz képest. Viszont a 10bit, a micro dimming, és a HDR tuti ütni fog.
Illetve nem tudom, hogy ez a hardver ami a tvben van, elég erős-e ahhoz hogy, vigye a 4k filmeket. Nyilván ennyi pénzért csodákat nem lehet várni. De egy külső box al ez is áthidalható.

[ Szerkesztve ]

(#215) doggie


doggie
aktív tag

Üdv Uraim!

Valakinek sikerült már felhegesztenie a 8-as androidot az u55c7006-re?
Akár a tcl oldalon levő letöltás alatti update.pkg teszem fel usb-re, akár az olasz forumon levot, egyikkel sem frissül, mi lehet a megoldás?

Megköszönném ha valaki segítene.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#216) redati válasza doggie (#215) üzenetére


redati
tag

Nekem sem sikerül az 55DP660-asra

(#217) Seirei válasza Zoltn (#213) üzenetére


Seirei
tag

Halkan megjegyzem hogy az az 5 év garancia 0-nak is tekinthető mivel a szerviz ahová szól egy kirakat.
Kértem tőlük, hogy legalább bevizsgálásra vegyék be az elpattant panelű tv-m és adjanak róla nyomtatott,aláírt és pecsételt szakvéleményt válasznak annyit írtak hogy inkább nem :U

[ Szerkesztve ]

(#218) redati válasza Seirei (#217) üzenetére


redati
tag

Ugyan nem tudom, hogy mennyire megy flottul náluk a garanciáztatás( A te esetedben ugyebár nem erről van szó)
De azért 8 éve csak működnek, ráadásul több milliárdos forgalommal. Csak telephelyük van, mert ők inkább nagyker, meg webáruház.
Az első évben még ahhoz is viheted gariztatni, akinél vetted, ugyanis ezt a vásárló dönti el. A kiterjesztett garanciának már vannak bizonyos feltételei, ezt pedig el kell olvasni.

(#219) Seirei válasza redati (#218) üzenetére


Seirei
tag

Bravophone-ra gondolsz? Mert én a conelselről beszélek, akikhez bravophone-tól átirányítanak, mivel ők a "márkaszerviz".

(#220) takacs06


takacs06
újonc

Sziasztok!
Mai nappal én is TCL55 DP660 tulaj lettem.
Valakinek sikerült megoldani egy Optikai hangkimenet csatlakozást?
Nekem olyan problémám van hogy erősítő felismeri de csak 2.1 van

(#221) redati válasza takacs06 (#220) üzenetére


redati
tag

A Kodi, és a vlc playernél be lehet állítani hogy, külgye ki a digitális hangot, nálam így van 5.1. Mondjuk én HDMI kábelen használom. Ha a tv csatornákra gondolsz, akkor azt nem tudom, mert nálam digi van, és ott azt hiszem minden csatorna csak sztereó.

Seirei :
Na ezt nem tudtam, hogy tovább küldenek.

(#222) Putu válasza takacs06 (#220) üzenetére


Putu
kezdő

Kapcsold ki a Dolby D. Pluszt!

(#223) LilProphet90 válasza doggie (#215) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nekem valahogy a frissítőt se sikerült behoznom, próbáltam csak a TV-n nyomni a bekapcsolást, meg távirányítóval együtt is.

Mi a helyes kombináció?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#224) doggie válasza LilProphet90 (#223) üzenetére


doggie
aktív tag

Nálam van 3 opció a beállításokon belül, (elég érdekes fordtásokban), de a lokális firssítésnél keresné pendrive-ról. Van netről is, de egyik helyen sem talál semmit. :-(

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#225) LilProphet90 válasza doggie (#224) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Elvileg a TV-n található alsó gombot kell nyomni kikapcsolt állapotban, hogy bejöjjön az updater. Pár hónapja úgy sikerült, hogy azt is és a kapcsolón lévő power gombot is nyomtam. Tehát mindenképpen kikapcsolt állapotból lehet kezdeményezni.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#226) doggie válasza LilProphet90 (#225) üzenetére


doggie
aktív tag

Persze, első körben azzal próbálkoztam, utána egy furcsa hibafelirat maradt a bal alsó sarokban, azt vmi bill kombinácóval sikerült eltüntetnem, azután próbáltam a menüs upgrade-et.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#227) #97950976


#97950976
törölt tag

Sziasztok!

Ezek közül melyik tv-t javasoljátok?

TCL U55C7006 - 200k, SVA, Edge LED
TCL 55DP670 - 190k, VA?, Edge LED
TCL U55P6046 - 164k, VA, Direct LED

a 7006-ról nem igazán írnak jókat a tesztekben, a 670-es típusról nem találni sok mindent, a 6046-ról találni 1-2 negatív vásárolói visszajelzést, de azokra nem adok.

Viszont azt hiszem, hogy ezek jobbak lehetnek ebben méretben (55"), mint a konkurencia készülékei 200e forint alatt.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#228) redati válasza #97950976 (#227) üzenetére


redati
tag

Szia.
Ha nem annyira számít a betekintési szög,akkor a VA panelesnek jobb a feketéje. Nekem 55Dp660-as van, és a közepétől kb 2 méterre jobbra-balra sem tapasztaltam szín, vagy kontraszt eltérést.
Itt putu fórumozó írta korábban, hogy neki a TCL 55DC760-asra már van Android tv 8-as frissítés is, ha ez is fontos.A TCL közleménye szerint (elvileg augusztusi nyilatkozat szept. 3.) idén lesz az összes droid tvre Oreo frissítés. Illetve ebben kicsit nagyobb a fényerő 400cd/m²( Az enyémben csak 350cd/nm² de este sztem több mint elég). Van ac wifi ha nem akarod lan kábellel összekötni. És front irányba sugárzó hangszórók, ezek általában jobban szólnak mint a lefelé sugárzóak. De erről putu tudna pontosabb véleményt adni.
Az Androidnak saját tapasztalatom szerint, van sok előnye:
Es file Explorer, elég sok oldalú file kezelő hálózati funkciókkal.
Többféle média lejátszó, VLC, MX player, Kodi (ez elég sokoldalú kis program) És a belső lejátszója, persze van több is, de én ezeket használom. Nálam azért is fontos több lejátszó, mert nálam 4k filmeknél (nem tudtam rájönni,hogy miért) de az egyikkel akad, a másikkal nem. A legszebb képet sztem az MX adja, igaz a DTS hangsáv lejátszásahoz egyedi kodek kell, de az is megoldott. HDMI arc-on keresztül viszont csak a saját média playere küldi ki a DTS 5.1-et. a Dolby 5.1 -et meg mindegyik.(ki érti ezt) Folyamatban van egy plusz HDMI kimenettel kinyerni, az erősítő felé, a DtsX-Atmos hangsávokat, de ez egyenlőre még kétséges. Ha megjön hozzá a kütyü , beszámolok róla.
Simán rátettem a pc vezeték nélküli egér bill párost, így már egy mini pc, vagy htpc varázsolható belőle. Jó kis otthoni média központ :)
Zenehallgatás közben ki lehet kapcsolni csak a képernyőt (relax).
Bár ezt lehet tudja a nem droidos smart tv is. (A többiek majd megerősítik)
És még egy csomó program, játék...

Vannak hátrányok is:
Az HBO go nincs Android tv re fejlesztve. Rá lehet hegeszteni de a menü fektetve indul el, a film indítása után már visszaáll normál irányba. Lehet telefonról is kuldeni, de sztem jobb a kép az applikációval.
4k film lejátszásnál, picit akadozik a tv menüje.

(#229) #97950976 válasza redati (#228) üzenetére


#97950976
törölt tag

Köszönöm a segítségedet és a hasznos információkat!

(#230) This_is_Ice


This_is_Ice
tag

Tisztelt Fórumtársak!

A véleményeteket szeretném kérni, esetleg pro és kontra, hogy a DP660-at vagy a 71-es sorozatú Samsung-ot ajánlanátok inkább. A TCL nagyon picit talán szimpatikusabb nekem pl az analóg hang kimenet miatt, de nem igazán tudok dönteni. Előre is köszönöm!

(#231) Dubfire81


Dubfire81
csendes tag

Tegnap üzemeltem be egy 40DS500-at. Szimpla tévénézésre megfelelő. :)

(#232) Seirei válasza This_is_Ice (#230) üzenetére


Seirei
tag

Saját tapasztalatból kiindulva, Samsunggal esetleg jobban jársz hosszútávon ha garanciáztatásról van szó + jó ideje piacon van már (nagyobb eséllyel kerülöd el a selejtes árut).

TCL supportja nonegzisztens.

[ Szerkesztve ]

(#233) redati


redati
tag

Reggel bekapcsoltam a tvt, és a bal alsó sarokban kiírta, hogy biztonsági üzemmód, valamint csak a gyári appok voltak elérhetőek. Ez vajon mi lehet?
Újraindítás után már rendben volt.
Esetleg összefügghet a digis ci+ olvasóval, mert az is olyan mint a mesében, hol jó, hol nem, hol meg pin kódot kér, aztán megint jó.

Valamilyen applikációval van lehetőség felvételre?

Frissítési információval kapcsolatban tud valaki valamit?
55dp660

[ Szerkesztve ]

(#234) mokus18


mokus18
tag

Véleményetek erről a készülékről?
TLC-U55X9006

(#235) redati válasza mokus18 (#234) üzenetére


redati
tag

Elég jó vételnek tűnik ezért az árért.
Qled 600cd/m² fényerővel, AC wifivel, Androiddal.

(#236) mokus18 válasza redati (#235) üzenetére


mokus18
tag

Mást még tudsz róla mondani?
Vagy linket ajánlani?

(#237) redati válasza mokus18 (#236) üzenetére


redati
tag

[link]

Itt megtudhatsz róla sokmindent

(#238) Zoltn válasza mokus18 (#234) üzenetére


Zoltn
senior tag

Én 230ert vettem médiából. Szeretem jókat szoktam filmezni rajta. Az android viszonylag szar, de kibirhato.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#239) robesz26


robesz26
tag

Sziasztok!
32DS520 típusról van valakinek tapasztalata? Gyerekeknek kellene főleg mese nézéshez usb-ről és xbox-hoz.

(#240) Seirei


Seirei
tag

Üdv, frissíteném fejleményekkel a TCL storym mert homár valamiért nem nagyon akarja lehozni.

Hazai "gyártói garanciát" nyújtó szerviz szintén lepattintott.
Fogyasztóvédelem természetesen hárított hogy nem hatósági ügy, vigyem bíróságra.
Gyártó nem reagált, fb-n rájuk írva csak annyit kaptam vissza hogy ők nem állnak kapcsolatban az ügyfélszolgálatos részleggel, rossz ajtón kopogtatom.
Emag visszapattintotta a tv-t szervizből, egy teljesen röhejes munkalappal párosítva (sorozatszámot figyelni!), kép.

Megkérdeztem, hogy mi ez, semmi konkrétum nincs tisztázva rajta, gyakorta náluk állt 3 hétig a tv vagy mi? Válasz természetesen nem érkezett, többszöri email és ügyfélszolgálaton töltött 20+ perc várakozás után se.
Mindeközben a online vitaplatformon kaptam jelzést, hogy a békéltető átvette a panaszt, dolgoznak rajta.

És akkor a ráadás: válaszra méltatott egy ügyfélszolgálatos kolléga emag logo, címke, signature, minden egyéb nélkül, így max címről jöttem rá hogy tőlük jött. Egy jegyzőkönyvet küldött. Melyben a hazai szervizzel azonos városban található békéltető testület bírálata szerepel :F . Elutasítják a panaszkérelmem melyet elvileg én nyújtottam be hozzájuk (?????) mert "valamilyen külső erő hatására a kijelzőt alkotó cellák fala megrepedt és a cellákban található folyadék összefolyt." :))

Ezek szerint úgy lett beadva hozzájuk panasz, majd ítélethozás, hogy én arról idáig nem tudtam. Jegyzőkönyvet is emagos ügyintéző küldte.

Ráadás kettő: a kibocsátott garanciapapíron mintha kicsit más lenne az a sorozatszám mint ami a szerviz munkalapon (és az ott látható sorozatszámot használva a jegyzőkönyvben is) szerepel, kép.

De igen, tudom, én vagyok a tudatlan fogyasztó aki nem tud semmit meg amúgy is minek mentem oda.

(#241) redati válasza Seirei (#240) üzenetére


redati
tag

Szia.
Nem akarlak megbántani, de ha ezt garanciában szeretnéd javittatni, akkor azt szemrevételezés nélkül, már csak az indoklás miatt, vissza fogják dobni. A papír alján is az szerepel kipipapva :"Garanciában"
Ha fizetős szervizre gondoltál, akkor meg véleményem szerint azért nem nagyon fognak foglalkozni vele, mert valószínűsíthetően többe kerülne a javítás mintha vennél egy újat. (Fogyasztói társadalom 😩)
Talán még egy lehetőséget tudnék javasolni, ha ügyes kezű vagy szerelésben.
Írj egy levelet a TCL-nek közvetlenül, hogy nem voltál elég óvatos, és képernyő tisztítás közben véletlenül betörted a kijelzőt.
Így szeretnél bele rendelni egy új LCD panelt.
Esetleg mellékelve fotót a mostani állapotról.
A termék gyártásától számítva 5 évig köteles alkatrészt biztosítani hozzá.
De még így sem lenne olcsó.

(#242) Seirei válasza redati (#241) üzenetére


Seirei
tag

Írtam a gyártónak lassan 1 hónapja, de eddig csak fb lapjuk reagált akik nem illetékesek az ügyben.
Nem akarom javíttatni mert tudom, hogy ugyanannyiba jönne ki mint egy új. Csupán megállapítást szeretnék kapni arról, hogy selejtes árut kaptam mert érdekes mód eddig egy tv/monitor se repedt be a kezem alatt tisztítás közben pedig jó párral volt/van dolgom.

[ Szerkesztve ]

(#243) Zoltn válasza Seirei (#242) üzenetére


Zoltn
senior tag

Szomorú olvasni a sztoridat. De az a baj, hogy szervízként én is elhajtanálak ezzel a problémával. :F :(

"Music is your only friend. Until the end!"

(#244) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

A TCL 43DP600 illetve 43DP603 VA vagy Ips panel?

(#245) redati válasza nemethchek19 (#244) üzenetére


redati
tag

A 43DP600-asnál a betekintési szögnek megadott értékből arra következtetnék, hogy IPS paneles.
A másikról nem találtam infót.
Viszont mindkettőnél elég kevesnek tűnik a 250nit

(#246) mesgyo2


mesgyo2
újonc

Sziasztok!

Én is egy TCL 55DP660 TV-t szeretnék venni. Eddig Samsung UE55NU7100-t néztem, de abban nincs Bluetooth és nem judder free. Sajnos elég kritikus vagyok a nagy képernyős tv-kkel kapcsolatban mozgás terén, és elvileg a samsung nem tudja jól kezelni a 24p- filmeket.

Amerikai oldalon azt olvastam, hogy a TCL-ek a Natural Cinema mode-dal az Advanced Picture Settings menüben ezt meg tudják oldani szappanopera effektus nélkül. Akinek van már ilyen tv-je, tudna erről valamilyen felvilágostást adni?

(#247) LilProphet90 válasza mesgyo2 (#246) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Az amerikai TCL-típusok sajnos teljesen mások, sokkal több funkcióval, így ez nem mérvadó.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#248) redati válasza mesgyo2 (#246) üzenetére


redati
tag

Nekem ilyen tvm van.
Milyen az a szappan opera effektus? Elmosódik a kép?
Most nem vagyok otthon, de két nap múlva meg tudom nézni, ha elmagyarázod hogy, mit figyeljek, és melyik filmnél.

(#249) mesgyo2 válasza redati (#248) üzenetére


mesgyo2
újonc

Ez a mozgások folytonosságát növeli, hogy kevésbé legyen akadozó a kép. Nem tudom, pontosan hogy működik, plusz képkockát, vagy plusz fekete képkockát tesz be a filmbe.
Emiatt folytonosabbnak tűnik a kép. Sok embert ez zavar, mert nem valósághű, sokan szeretik, vagy észre sem veszik.
Samsungnál az Auto Motion Plus, LG-nél a TruMotion szoftveres okoskodás felelős ezért. Valahol azt írják, hogy az európai TCL-ekben ilyen motion beálltás nincs is, így viszont a juddert sem biztos, hogy kiszűri.

Ez a videó tökéletes példa rá: [link]
Egyébként a Mission Impossible 6 jó példa filmnek, nagyon sok a gyors kameramozgás.

(#250) redati válasza mesgyo2 (#249) üzenetére


redati
tag

Holnap megnézem.
Készítek róla egy slow motion videót.
De nekem úgy rémlik, hogy nincs ilyen elmosódás.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.