Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#851) klampfer válasza mr.dana (#843) üzenetére


klampfer
tag

Az áltatalad linkel Sony sima VA panel a TCL-ben Qled panellel van...
Kell még mást mondaom? :)
Azért a Qled kicsit magasabb ligában játszik, a kettő közül egyértelműen TCL..
A 2x annyiba kerülő Sony-k Oleddel vannak, de a supportja kb. 1 év....

Udv, G.

(#852) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Én ugyan már nem nézek lassan 10 éve TV-t, meg PC-n játszom és filmezem egy 34"-os ultrawide monitoron, de sikerült belefutni egy olyan jó dealbe, hogy hülyeség lett volna kihagynom.

A TCL 50DP600-as TV 110-140 ezer forint között mozog az Árukereső alapján, viszont most van CyberNovember a Telekomnál (sok minden akciós náluk), emellett kapok plusz kedvezményt a bekötött vezetékes telefon és internet miatt, így pusztán 67 ezer forintért kihozhatok egy ilyen TV-t... ráadásul kamatmentes részlere is.

Ez még a hülyének is megéri. Ha megjön a TV és kipróbáltam, beszámolok róla majd nektek, de elég jókat olvastam és hallottam róla összességében.

[ Szerkesztve ]

(#853) South Velen válasza DaemonX (#852) üzenetére


South Velen
addikt

Én is ezen gondolkodom.

Ha PWM mentes lenne legalább félig, venném én is.
Remélem neked lesz 2 perced letesztelni majd. :)

(#854) Szacc19 válasza GordonSamway (#803) üzenetére


Szacc19
újonc

Szia!
Gondolkodok énis nagyon ezen a tv-n de egy két negatív dolgot hallottam róla.
Az egyik hogy ha nem szemből nézed hanem 30 fokos szögnél nagyobba akkor nagyon torzulnak a színek és alig látni a képet, a másik, pedig, hogy a tv egy idő után belassul.

Te ezeket tapasztaltad?
Várom nagyon a válaszod, mert lehet holnap megvennénk xdxdxd :D

(#855) South Velen válasza South Velen (#849) üzenetére


South Velen
addikt

Esetleg más DP600/DP660 modellről is jöhet ilyen teszt.

A DP600 a tengerentúli 4-es szériának felel meg egyébként? (425?)

[ Szerkesztve ]

(#856) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Most találtam rá a telekomnál egy TCL 50DP600-as TV-re. Érdeklődnék hogy játékokhoz (Konzol) milyen TV szerintetek? Input lag tekintetében? - mivel ár-értékben elég jónak tünik. Ráadásként 5 év gar.

(#857) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Ha minden jól megy, jövő héten jön meg a TCL 50DP600 TV-m, akkor pedig egy részletes beszámolót fogok írni róla. Mindenesetre most Lidl Jacob és Walter_White (pacsi, Breaking Bad) hozzászólására reagálva itt van minden fontos információ, amit eddig össze tudtam szedni róla különböző forrásokból.

Az ok, ami miatt a választásom erre a TV-re esett:

Én a kedvező áron túl (120-140 ezer forint helyett 67 ezer forint a Telekomtól) azért döntöttem emellett a készülék mellett, mert minden egyes negatív pontja/esetleges hátránya olyan, ami engem semennyire sem érint, viszont az előnyei meg nagyon is fontosak számomra (ezekről a következő pontokban olvashattok).

Előnyök:

* 1080p-ben mindösszes 10-11 ms az input lag, 2160p-ben HDR-rel együtt 26-30 (HDR nélkül nyilván alacsonyabb). Szóval ilyen szempontból az egyik legjobb TV játékra, de ez nem újdonság, elvégre TCL-ről van szó.

* Elvileg van benne Full Array Local Dimming, de csak az 50"-os modelltől kezdődően (43 és 49"-os modellekben nincs). De valahol meg csak sima Micro Dimminget írnak, szóval ennek még utána kell járni.

* Támogatja a 4.4.4-es Chroma Subsamplinget, szóval élesen jeleníti meg a szövegeket is, így használható PC monitorként is.

* Nagyon szép, tiszta képpel rendelkezik, ami különösen a sötétben mutatkozik meg. A VA panel mély, élettel teli színeket ad és sötét feketéket. Akár a kétszer drágább készülékek szintjét is hozza (ez megintcsak nem újdonság, javarészt ezért tartják a legjobb ár-érték arányú TV-knek a TCL modelljeit).

Potenciális hátrányok/negatívumok:

* Nehézkesen működő és hiányos okostévé funkciók (számomra ez irreleváns, mert úgyis a TV-hez kötött PC-met használom majd böngészésre és minden egyébre).

* Minimálisan alacsonyabb fényerővel rendelkezik, mint a hasonló árkategóriában lévő modellek (nekem ez nem probléma, a monitoromat is 0% fényerőn használom, illetve úgyis javarészt csak sötétében használnám a TV-t).

* Nem igazán hatékony a képfelskálázó algoritmusa (ez engem nem érdekel, mert vagy natív 4K tartalmat fogok ratja nézni, vagy 1080p-t, ami meg egyenletesen fog eloszlalni úgyis a pixelek száma miatt).

* Rossz minőségű a hangja, így ajánlott egy házi-mozi rendszer, soundbar, vagy éppen fejhallgató (én fejhallgatót használok, így számomra ez nem probléma).

* A betekintési szögek rosszak, legalábbis a hasonló amerikai modelleknél ezt írták (nekem az ággyal szemben lesz a TV, szemből fogom nézni, úgyhogy ez engem nem érint).

* Fltételezhetően gyengébb anyagminőség az amerikai modellek alapján (nekem ez mindegy, nem terveztem a TV-t dobálgatni és kalapáccsal verni).

Források:

* Árukereső (arukereso.hu) oldalon írt vásárlói vélemények
* Reddit (reddit.com) oldalon írt vélemények
* Gyártói oldalon fellelhető információk
* YouTube-on fellelhető tesztek erről a modellről
* YouTube-on fellelhető tesztek nagyon hasonló, USA-ban forgalmazott TCL modellekről

[ Szerkesztve ]

(#858) South Velen válasza DaemonX (#857) üzenetére


South Velen
addikt

Én is hasonló preferenciákkal rendelkezem, ezeket nagyjából tudtam is egyébként a tv-ről, de hasznos kis összefoglaló, köszi!!

Ha megjön a TV, és a PWM tesztet megcsinálnád majd nekem a hozzászólásban leírt módszerrel, nagyon hálás lennék.
Már 2 (másfajta) TV-t küldtem vissza emiatt. Nem akarom ezt is..

Az amerikai S425 17-100 fényerőtartományban PWM mentes, és bár semmi konkrét infó nincs mégis úgy tűnik a DP600 ennek az európai változata. Úgyhogy reménykedem.

Bár rohamosan fogy a telekomnál (pénteken 70 darab volt, most 37...) de addig nem merem megrendelni míg nincs infóm erről. De jó eséllyel lecsúszok. Pedig a topikban is van nem egy tulaj, dehát.. nem lepődtem meg.

[ Szerkesztve ]

(#859) -ZeeZee- válasza South Velen (#858) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Szerintem ha annyira "vágysz" rá, akkor rendeld meg, de ne bontsd ki. Ha megjönnek a teszteredmények, akkor döntsd el, hogy kell-e neked vagy sem. Ha nem szeretnéd kipróbálni, akkor bontás nélkül vissza tudod küldeni, nem kell "bontottként" eladni a Telekomnak. Ha igen, akkor jöhet a bontás és a saját tesztek, ha nem tetszik az eredmény még mindig visszaküldheted 14 napon belül. Szerintem ez így korrekt lenne. Ha nem kell, akkor nálad van pár napig bontatlanul, ha meg kell, akkor úgyis tesztelsz te is.

(#860) South Velen válasza -ZeeZee- (#859) üzenetére


South Velen
addikt

Igen, jár az agyam hasonló megoldásokon, bár előfizu mellé venném, és elég nyűgös a sztornóra várni, ha vissza kell küldeni, meg két nap futárt várni, szabit kivenni, fel- lecipelni, stb... mikor egyébként meg 2 perc letesztelni. Gondolom ki sincs állítva sehol, nem egy mainstream modell. De ha 10 alatt lesz raktárn már csak, lehet bevállalom.

(#861) -ZeeZee- válasza South Velen (#860) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Bocsi, arra nem gondoltam, hogy hűségre vennéd. Akkor tényleg macerásabb... Sajnos kiállított darabról én sem tudok, pedig megnéztem volna pár modellt.

(#862) Walter_White válasza DaemonX (#857) üzenetére


Walter_White
senior tag

Köszönöm :R, közben Berendeltem én is, jelenleg ár\értékben\gariban (5 év) jobbat nem is találtam. Ráadásként Telekomnál részletre, igaz előfizuval 66eFt, ha másfajta előfizuhosszabbítást választok lehetett volna még faragni, de most ha elégedett vagyok a telekommal, és családban is van több előfizu, akkor csak hosszabbítok hűséget, és kapóra jön ez az ajánlat.
---- pont úgy voltam ezzel a márkával és TV-vel, mint mobilválasztásnál mikor kihátráltam a nevesebb gyártóktól (pl Samsung\LG\Sony) és belecsaptam a Xiaomi vonalba, és egyáltalán nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#863) subset


subset
senior tag

Sziasztok, hamarosan belépek a klubba egy 660-as társaságában...

Használj Te is szabad szoftvert !

(#864) K4jusz


K4jusz
tag

Beszámoló az EP660-as modellről (43col):
Pozitívumok:
- Képminőség: Élénk színek, magas kontraszt, zéró felhősödés, szinte teljesen homogén a fényerő, nincs bevilágítás sem. Szép színek, betekintési szög teljesen jó a mindennapi felhasználás során, a 60Hz-es panel ellenére a mozgásmegjelenítés sem rossz, összességében itt nagyon nagy + a készüléknek.
- Design, összeszerlési minőség: fém mindene, nincs rossz illesztés, nem láttam eltérő hézagokat a panel és a keret között stb. Teljesen jó.
- AndroidTV: eddig megfelelően gyors, meglátjuk mi lesz később. Nem telepítettem rá csak egy Kodit, telemetria kikapcsolva, nem használt appok tiltva (törölni nem lehet)
- Hang: hát ez inkább semleges, jó sosem lesz. Nem vészes, de itt még nem játszottam a beállításokkal (valaki? :) ) .

Negatívumok:
- Kezdem a legkomolyabbal,
Adatkapcsolat: Feltettem egy sebességmérő appot a play store-ból. Wifin 40-70Mbit sebességet tud, közvetlen a router mellett. Etherneten érthetetlen okból ugyanennyit (tudom, hogy csak 100-as a port, de akkor pörgesse már ki). Nincs AC wifi, 5Ghz...
Csak nálam ilyen lassú? Még nem tudtam tesztelni, de szerintem így bukom a NAS-ról a 4k HDR zökkenőmentes lejátszást szerintem (A router egy Asus AC57u, tehát nem gagyi, telefonon a 2.4Ghz-s sávon 140Mbit körül mérek).
- Távirányítón lehetne egy mikrofon a hangkeresésre, nagyban növelné a kényelem faktort
- SD adás elég csúnyácska. Itt kijön, hogy nincs benne extrább processzor a képfeldolgozáshoz.

(#865) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok Lehet találni itthon 55" modelt 100Hz panellel?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#866) tpeter13


tpeter13
csendes tag

Sziasztok! Egy amatőr kérdésem lenne, de nem találok rá megoldást.
PR telekomos szolgáltatás a régi LG tévémen kifogástalanul működött az új TCL 50DP600 tévém nem találja a digitális csatornákat. A keresésnél beállítottam a digitális csatornakeresést is, de semmit sem talált. :F Mit csinálok rosszul?
Amúgy az analóg katasztrófa, nézhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#867) subset válasza K4jusz (#864) üzenetére


subset
senior tag

Nagyon köszi, hogy így leírtad a tapasztalataidat :R

Elbizonytalanítottál az SD adás minőségével kapcsolatban.
Erre bevallom nem is gondoltam a tv kiszemelésénél, hogy a feljavító technológiára is kellhet figyelni.
Nálam digi-n menne ahol elméletileg 34 HD adás van, van néhány tematikus amit néznék esetenként de azt csak SD-ben lehet.
Ráadásul én 75EP660-at rendeltem az ugye jócskán nagyobb, ott pláne nem tudom milyen vizuális élményre számíthatok SD adók esetén :F Nem akarom elsírni majd magam :) :O

Már így is áttörtem az anyagi határt, de nem tudom megérheti-e pl. 40 ezressel drágábban egy LG 75UM7000PLA ahol ezzel a marketing dumával csábítanak :
"Az alacsony felbontású képeket felbontását feljavítja, így közel 4K minőségű képek jönnek létre"

Nyilván ha a kettő egymás mellett lenne....de erre esélyem sincs hogy megnézzem valahol.

Az AndroidTV-ről nem mondanék le szívesen....
Az LG mellett mondjuk még a felvétel + time shift szólna...

Nem tudom mi legyen... :F

Használj Te is szabad szoftvert !

(#868) South Velen


South Velen
addikt

Elfogyott a telekomnál az 50DP600.

Gyorsabban, mint gondoltam.
Persze nem mertem rendelni "vakon", köszi tulajok, hogy 2 percetek se volt megnézni amit írtam. Pedig akár utaltam is volna érte egy-két ezrest az elsőnek.
Most már persze nem, mert elfogyott.

I'm outta here.

[ Szerkesztve ]

(#869) K4jusz válasza subset (#867) üzenetére


K4jusz
tag

Annak az LG-nek fasorban sincs a képe a TCL-hez képest.
Esetleg a 7450PLA, mint minimum (és akkor itt bejön a VA panel vs. IPS kérdéskör), továbbá nekem fontos volt az Android TV.

(#870) Stema


Stema
tag

Valaki tulaj meg tudná írni hogy a dp600-as széria 50" felett valóban full array local dimming vagy a displayspecifications oldal téveszméje? Sehol nem derül ki, légyszi, ha valakinek ilyenje van, írja meg. Nem akarok ezért pestre menni, tesztelni (amit be is nézhetek fényes környezetben), vagy rendelni, kipakolni, visszaküldeni, stb. Előre is köszönöm :R

(#871) LilProphet90 válasza South Velen (#868) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nekem régebbi, hasonló paraméterű TCL-m nem PWM-mentes, és valamelyik oldalon úgy láttam, hogy a 43DP600 sem, szal valsz az 50-es sem.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#872) subset válasza Stema (#870) üzenetére


subset
senior tag

Lehet, hogy tulaj leszek jövő héten (75"), megnézem majd szívesen....ha megmondod, hogy tudom tesztelni...

Használj Te is szabad szoftvert !

(#873) South Velen válasza LilProphet90 (#871) üzenetére


South Velen
addikt

Az amerikai modellek jelentős része csak az alsó 20%-os fényerőtartományban PWM-es, ez már nekem tökély lenne.

Ugyanakkor van olyan is ami végig PWM-es, amerikában ez a 6-os széria.
Viszont az amerikai 6-os széria nem egyenlő az EU 6-os szériával.

De mostmár úgy néz ki, maradok a sony-nál, az a biztos.

(#874) Stema válasza subset (#872) üzenetére


Stema
tag

https://www.youtube.com/watch?v=3So8OFdqcdA
látod ilyennél ahogy a háttérledek ki-be kapcsolnak és emiatt csak a fehér tárgy körül világosodik a kép, körülötte van "felhő", míg máshol teljesen sötét.

Szóval ha vki tudja tesztelni a dp600-asat (min. 50") nézze meg full array local dimming van-e :) thx

[ Szerkesztve ]

(#875) subset válasza K4jusz (#869) üzenetére


subset
senior tag

7450-es csak 70"-ig tart...
Azért a pár SD adóért lehet nem is gondolkodok nagyon...
A HD adók felkonvertálásával meg ugye nincs gond ?

Használj Te is szabad szoftvert !

(#876) K4jusz válasza subset (#875) üzenetére


K4jusz
tag

A HD adók szerintem rendben vannak.

(#877) LilProphet90 válasza South Velen (#873) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Sajnos sok közös nincs az US és az EU-szériák közt, talán majd ha igazán népszerű lesz nálunk is (USA-ban már legtöbbet eladott márka), akkor hasonló szinten lesznek. De ahogy elnézem, az áraik már csökkennek, egyre több szolgáltatás kerül bele, szóval rövid időn belül az alsó kategóriában sem elképzelhetetlen.

De szerintem most nem döntöttél rosszul PWM szempontjából, hogy nem vetted meg.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#878) subset válasza K4jusz (#869) üzenetére


subset
senior tag

Volt most alkalmam megnézni SD tartalommal a belépő szériából egy LG 7000-es és egy Samu 70xx-est.....
Hát remélem ezektől azért nem lesz rosszabb a TCL sem :)
A samu talán kicsit jobban teljesített, de igazából nem volt egyik sem egy nagy élmény.

Leszokok inkább az SD tartalmakról :) 100K -val meg nem tudok/fogok e miatt többet kiadni egy tv-ért...

Köszönöm a segítséget.

Nem variálok, várom, hogy megjöjjön a rendelésem. Beszámolok majd ha lesz végre miről :)

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#879) South Velen válasza LilProphet90 (#877) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi, remélem így van mert a Sony 2x annyi és ráadásul még IPS is :(

(#880) Vagany


Vagany
őstag

Egy TCL 55EP660-ast használunk 1 hete kb (Alza). Eddig minden rendben van vele, elégedettek vagyunk. Mindent megtaláltam amit kerestem a beállításokban. A "sleep" funkció kissé el van dugva benne. PWM-et én nem tapasztaltam, de nem értek, hozzá lehet valamit rosszul csináltam. A google assistant-hoz kellene valami még, esetleg ez [link] ? Én hiába kiabáltam nem reagált :DDD .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#881) LilProphet90 válasza Vagany (#880) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Csak angol nyelvre állított rendszer alatt működik az Assistant. Mikrofonos távirányítót adtak hozzá?

Amit linkeltél, pár dologra használható a TV-n, de nem minden (pl ki-bekapcsolni nem lehet), így igazából annyira nem ajánlott, ha másra nem használnád (okosotthon pl).

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#882) Vagany válasza LilProphet90 (#881) üzenetére


Vagany
őstag

A távja mikrokapcsolós, szerintem infrás, így tuti nem mikrofonos.
Xiaomi okosotthon cuccaim vannak, csak hobbiból (gateway, RGB izzó, kamera. A google home app látja is a TV-t, de nem sokmindent tudok vele kezdeni, a T-cast appban jobb távirányító van hozzá.
Csatornarendező programot egyelőre csak ezt találtam: [link]
Sajnos fizetős, a demóban azt írja 20 csatornát lehet rendezni.
A TV szervízmenűjéből sikerült usb-re menteni a csatornákat a program is szépen behozza lehet rendezgetni, visszarakni a TV-re még nem próbáltam.
Egy software frissítés rendben lement usb-ről a honlapon lévővel (RT51_Android P_V179.zip). Azt nem tudom eredetileg mivel érkezett :B

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#883) South Velen válasza Vagany (#880) üzenetére


South Velen
addikt

szia!

A PWM-et úgy tudod megnézni, hogy mobilkamerád pro módban kb 1/1000 záridőre állítod, és a tv-n a fényerő/kontraszt (attól függően melyik állítja a valós fényerőt - általában a fényerő) folyamatos csökkentésével megnézed megjelennek -e /mikor jelennek meg csíkok a képernyőn (a mobilod kameráján).

Ezt olyan módban kell megtenni, ahol nem rak direkt PWM-et a képre a TV (black frame insertion, motion plus vagy ilyesmi módokban direkt villogtat). - game vagy pc mód jó lehet.

Ha megjelennek a csíkok akkor PWM-es a TV, ha egy bizonyos fényerő alatt jelennek csak meg, akkor hibrid PWM-es, ha egyáltalán nem, akkor teljesen flicker free (de szerintem ilyet csak a sony tud.)

De a hibrid vezérlés is teljesen jó lehet ha mondjuk csak 20% alatt lép be a pwm.

[ Szerkesztve ]

(#884) Vagany válasza South Velen (#883) üzenetére


Vagany
őstag

Azt olvastam korábban amikor itt leírtad, hogy kell, aszerint próbáltam. Semmilyen csíkot nem láttam, hiába vittem le a fényerőt, de nem is tudom milyen csíkot kéne látnom :) . Majd ha lesz időm megnézem még, mert azt nem hinném, hogy a legolcsóbb 55 colos jobb lenne, mint sokkal drágább márkáknál

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#885) South Velen válasza Vagany (#884) üzenetére


South Velen
addikt

A záridő legalább 1/800 volt a mobilon? Ez lényeges pont.

Azért azt nem hinném, hogy teljes tartományban pwm mentes lenne, valahol azért meg kellene jelennie a csíkoknak.

A TCL ebben a tekintetben jobb a többi márkánál, az amerikai tcl modellek nagy része pwm mentes 17-25% fényerő felett.

[kép] ilyen csíkok mint a bal oldali képernyőn, a mobil kameráján ezt kéne látnod legalább 1/800 záridőbeállítás mellett.

Köszi, hogy kipróbáltad / kipróbálod! :R

Bár az EP szériát nem néztem, de egy 434EP6x0-at lehet bevállalnék, ha pwm mentes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#886) Vagany válasza South Velen (#885) üzenetére


Vagany
őstag

1/1000 volt
Este megnézem.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#887) South Velen válasza Vagany (#886) üzenetére


South Velen
addikt

Ez elég bíztató. :K

50% alatt is megpróbáltad? Ha hibrid akkor valahol 15-30% körül lépnek be a csíkok.
Az instrukciós hsz-emben ezt nem írtam anno, hogy érdemes a teljes fényerőtartományban ránézni a csíkozódásra. Lehet ezért nem láttál csíkokat, mert mondjuk 25% alatt nem nézted, viszont ez így nagyon jó hír lenne.

Ha viszont 0%-on se látsz majd csíkokat, akkor kicsit szkeptikus vagyok, mert azt kétlem hogy flicker-free lenne... bár elég új modell!

Köszi! Ha veszek ilyet és tényleg mentes lesz meg is hálálom valahogy! :R

[ Szerkesztve ]

(#888) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Na, nekem megjött az 50DP600 és eddig elég pozitívak a benyomások róla. Az input lag nagyon alacsony, a színek szépek és élettel telik, 1080p és 1440p is jól mutat rajta, a PC képbeállítás pedig ideális nemcsak PC használathoz, hanem játékhoz és filmezéshez is.

(#889) Walter_White válasza DaemonX (#888) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia, hadd kérdezzem meg hogy a PC mód beállítását hol találtad meg? Vagy Játék üzemmódot? Köszi :R

(#890) Vagany válasza South Velen (#887) üzenetére


Vagany
őstag

Fényerő 100-as skálán 15 alatt van csak csíkozódás. Ez is csak akkor ha a fekete szintet is 0-ra viszem. Ez a kettő együtt sötétíti el a legjobban. A fekete szint alap 50 esetén a fényerő 5 felett már nincs csík. :C

szerk.
Viszont a led izzóimtól erősen csíkozódik a kamera képe :) .
Küldtem pü-t is ;) .

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#891) South Velen válasza Vagany (#890) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi itt is! Nagyon hálás vagyok érte. :R

És így erősen elgondolkodok akkor a 43-as modellen, jó eséllyel akkor az is hibrid vezérlésű és csak 15-20% alatt lép be a PWM.

(#892) PetiReni


PetiReni
friss újonc

Üdvözlök mindenkit!
Sajnos én vagyok a tipikus minek a hülyének okos tv.. :DD
Vettem egy ilyet: TCL 49DP600 Smart televízió, 124cm, 4K Ultra HD (ha ez egy rakás kaki, azt nem akarom tudni. :O )
Naszóval. Flipes vagyok, kihúztam az előző tévéből a SCART AV kábelt (kép alapján így hívják a google szerint) aztán a set top box-ba dugott scart dugóból jött ki egy olyan bepattintós, mint amit a telefonba is kell dugni, és volt egy olyan lyuk a tv-n és beledugtam, hogy az majd jó lesz, mert beleillik. Na most nincs tv. Az egész családnak kezdenek visszanőni az agysejtjei, szóval ezt meg kellene oldanom. Kérdés, hogy van-e itt olyan nagytudású személy, aki érti, hogy miről beszélek, és meg tudja mondani, hogy mit is rontok el. (Nem úgy általában, hanem ebben a konkrét helyzetben :D ) És az is jó lenne, ha valaki megmondaná, hogy rá lehet-e erre a tv-re varázsolni az HBO GO-t vagy nem. Csak hogy ne vesztegessek erre éveket feleslegesen.... :F :R :R :R
Köszönöm, Reni :U

(#893) dargelot válasza PetiReni (#892) üzenetére


dargelot
senior tag

Nem vagyok egy zseni, de akkor a következővel állunk szemben.
A Flip-nek van a házatokban egy központi egysége amiből jön a jel, avagy az előző tv-hez kellett egy set top box, hogy fogja a digitális jelet. Nem teljesen világos, de leírom amit tudok hátha segít.

A tv jel egy koax kábel közlekedik. Az általad linkelt TV-ben már tuti van dekódoló, tehát keress egy ilyen koax kábelt s azt dugd be a tv-be.
Ha mégis szeretnéd használni a set top box-ot akkor abból HDMI avagy SCART csatlakozón keresztül jöhet a jel a TV-be, de magába a set top box-ba is koax kábelen jön be a jel.
Ha valamelyik kábelnév ismeretlen google-z rá, s láthatod melyikről van szó. A telefon kábelt meg hagyd, mert azon ha jól tudom nem tud átmenni adás. Ami hasonló azon hang vagy net megy. :)
Bár mindjárt jönnek a guruk s kijavítanak. Egyébként érdemes lehet ezt a LED / LCD TV topik-ba is felvetned, az jobban pörög.

(#894) PetiReni


PetiReni
friss újonc

Annyira jöttem rá eddig a google felhasználásával, hogy kell hdmi kábel. De akkor elvileg ha kihúzom a set top box-ból a koaxot, és bedugom a tv-be, akkor az is jó, a set top box meg kuka? vagyis nem kell?
(Hozzám képest eléggé zseni vagy amúgy :C )

(#895) doggie válasza PetiReni (#894) üzenetére


doggie
aktív tag

A set top box-od arra való, hogy dekódolja a műsort, hogy nézhesd ami az előfizetésedben van. Ha abból a koax-ot direktbe dugod a TV-dbe amiben nincs dekóder kártya, akkor max a földfelszíni adásokat fogod szerintem csak látni. Szerintem ne hagyd ki a folyamatból az STB-t, abból egy hdmi a tv-be és kész is a megoldás (koaxot hagyd a stb-ben).

[ Szerkesztve ]

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#896) dargelot válasza doggie (#895) üzenetére


dargelot
senior tag

Itthon pl digi van es set top box nelkul is mindent fogok. Ha van a tv-ben beepitett dekoder akkot teljesen felesleges, hacsak nem akarod a plusz funkcioit kihasznalni. Probald ki koax-al elso korbeb hogy mennyi csatornat talal.

(#897) PetiReni


PetiReni
friss újonc

Első körben megpróbálom a koaxot, mert nincs hdmi otthon. Vagyis biztos van, mert ismerős a képről, de fogalmam nincs hol.
Köszönöm mindenkinek.
Az HBO GO-ra van tippetek? Rá tudom tenni valahogy a tvre? (Eddig csak a mobilon néztem, és azt hittem, hogy ha okos a tv, akkor sima ügy, de persze én továbbra is hülye vagyok, ez nem változott. :D ) A mobilos appot telepítettem, de az nem tükrözi a mobilt a tv-re, csak a videokat, képeket rakja ki. A tv-n meg a netflixen kívül csupa furanevű ismeretlen akármi van.
:R :R :R :R :R :R :R :R

(#898) doggie válasza dargelot (#896) üzenetére


doggie
aktív tag

Igen, ahogy írtam is, akkor viszont plusz kártya kell a tv CI slotjába, nem?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#899) subset válasza PetiReni (#897) üzenetére


subset
senior tag

Set top box nélkül nem fog menni....
Abban kell hagynod a koaxot és hdmi-vel összekötni a tv-vel.
Eddig is így volt ugyebár csak hdmi helyett scart-rca -val volt összekötve

Használj Te is szabad szoftvert !

(#900) PetiReni


PetiReni
friss újonc

Okés. Ezt fogom tenni. Alig várom, hogy valahol felvágjak az új tudásommal. "add már ide azt a hdmi kábelt" vagy vmi ilyesmi szitut képzelek el... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.