Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1351) #49155328


#49155328
törölt tag

Plex, Kodi nem boldogul a AC3 5.1 , DTS jeltovábbítással sima PCM 2.0-át küld az erősítőnek.
EAC3 5.1-et átviszi ott nincs gond.
Amúgy a DTS-HD MA-t sem támogatja a tv, nem küldi át a jelet.

Kell vennem valami lejátszó dobozt. :((

(#1352) tkomlosi válasza #49155328 (#1350) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Nekem így egyik fájl sem ment 😥
Mekkora pendrive-val csináltad?

(#1353) redati válasza tkomlosi (#1352) üzenetére


redati
tag

Mi van most rajta?
Nekem van 3 tök egyforma pendrive-om, és abból csak az egyiket ismeri fel.
A pendrive-on ne legyen semmi más, még üres mappa sem.
Bár ha felismeri a frissítő filet, és elkezdi a folyamatot akkor mennie kellene. Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

(#1354) tkomlosi válasza redati (#1353) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

emag-on rendeltem. nincs a pendriveon semmi más. miután kiveszem van rajta két könyvtár, de azt gondolom a tv hozza létre.

ha tesztelem a zip fájlt, akkor azzal elvileg minden rendben.

gyári visszaállítás és utána megpróbálni segíthet?

212-es van rajta most

(#1355) redati válasza tkomlosi (#1354) üzenetére


redati
tag

Próbáld meg a 252-őt
Az nem helyi menüs, és utána a 258-at helyi frissíéssel.

(#1356) subset válasza #49155328 (#1351) üzenetére


subset
senior tag

Nekem is PCM-et küldött át, bármit próbálhattam...
EAC3 5.1 nem tudom volt-e ilyen tartalom lejátszva a tv-n, de mindig csak PCM sztereó volt a kimeneten :(

Használj Te is szabad szoftvert !

(#1357) Abel válasza BITBOYS (#1349) üzenetére


Abel
tag

Itt egy kép a saját 75ep660-om felhősödéséről (Huawei P30 Pro éjszakai mód):

Élőben persze megközelítőleg sem ilyen durva, de sötét jeleneteknél azért zavaró tud lenni, főleg egy plazma után ami előtte lógott a falon.

(#1358) tkomlosi válasza redati (#1355) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

kérhetnék kis segítséget a nem helyi menüs telepítéshez.

beírtam a keresőbe, hogy frissítés, de nem találtam meg a leírást (ha van egyáltalán)

köszönöm

(#1359) hunaqua válasza Abel (#1357) üzenetére


hunaqua
addikt

Ezt így fogod tudni nézni évekig? Én nem tudok ezekkel megbarátkozni.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1360) Abel válasza hunaqua (#1359) üzenetére


Abel
tag

Jó kérdés! Ha más nem valószínűleg túl lusta leszek hogy lecseréljem, kurva nagy ez a tv, nehéz lenne leszerelni :) OLED-re lecserélném, de egyrészt ekkorában rohadt drága, másrészt elsősorban egy nagy monitorként használjuk a nappaliban htpc-re kötve, szerintem ez kinyírná az OLED-et.
Amúgy ha nincs teljesen sötét akkor egyáltalán nem látszanak a felhők, tök sötétben is inkább valami ilyesmi látszik:

(#1361) BITBOYS válasza Abel (#1357) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi szépen.
Kb ettől tartottam, de ennyiért talán elfogadható. Oled volt, most keresek valami nagyobbat és ez a típus mindig szembejön :) Próbálnám kiváltani a projektort és a tv-t..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1362) #49155328 válasza BITBOYS (#1361) üzenetére


#49155328
törölt tag

Sötét jelenetek nagyon gyatrák, oldalról zöldes bevilágítás + látszanak a felhők is. Nézhetetlen. :(
Nem tudok vele megbarátkozni, úgyhogy megy vissza emagnak.
Világos jelenetekkel nincs baj amúgy.
Marad a 65-ös egyelőre és gyűjtök egy oledre.

(#1363) Lalla


Lalla
tag

Sziasztok!
Lecseréltem az lg sm8200-t (sötétben vállalhatatlan volt a kép, sarkokon brutuál felhősödés stb) egy 50EP640-re.
Pár info. Akciósan 92e volt, ennyi pénzért szerintem egy nagyon jó tv. Színek nagyjából rendben (kalibrálás után), kicsi sárga még hiányzik, de alapvetően ok. Sötétben va panel miatt jobb a szitu mint az LG, így összességében jobban tetszik a képe. Az éleken ici pici felhősödés, de egyáltalán nem zavaró. Beláthatóság, illetve hang az a nagyon elmegy kategória, Android viszont nagyon bevállt, teszi a dolgát.
Szóval alapvetően elégedett vagyok, tetszik a tv. Viszont azt vettem észre, hogy hiába kapcsolok ki minden dinamikus sötétítés hülyeséget, akkor is csinál teljes képernyős dimminget. Ez másnál is így van?

A másik, hogy pc-n a betűk eléggé csúnyák, erre talált valaki megoldást?

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#1364) tkomlosi válasza tkomlosi (#1358) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

sikerült a 252-es verziót felrakni nem helyi frissíésből, viszont a helyi frissítés ez alatt sem működik. 258-ból van .pkg frissítő fájl?
lehet a tévének valami baja? benne vagyok még az időben, vissza kellene küldenem?

köszi

(#1365) #49155328 válasza tkomlosi (#1364) üzenetére


#49155328
törölt tag

A 258-as zip,. tuti felmegy menüből frissítéssel.

(#1366) tkomlosi válasza #49155328 (#1365) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

nem megy. ugyanazt írja, mint korábban, végig fut az ellenőrzés, majd kiírja, hogy nem sikerült, frissítés megszakítva.

2 pendrive-ot is próbáltam.
valamint a pkg frissítés is erről a pendriveról ment fel

(#1367) #49155328 válasza tkomlosi (#1366) üzenetére


#49155328
törölt tag

Töltsd le újból, hátha.

(#1368) tkomlosi válasza #49155328 (#1367) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Nem segít. Lehet megy vissza emagnak.
Nem gondolnám hogy ez normális

(#1369) wallace 234


wallace 234
őstag

Sziasztok! van valakinek gondja a Netflixel? olyan jellegű, hogy pl a :W 4k film Hd ba van, pl Gikszer ill 5.1 helyet 2.0. minden beállítást végig néztem, de nem látom az okát. Net sebesség is bőven elég, kábelen kapja nem WiFi n. tv típusa 55x815

(#1370) tkomlosi válasza tkomlosi (#1368) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Ma visszament. Spóroni akartam, de úgy tűnik nem jött be. :(
Marad valami LG vagy Samsung

(#1371) Tumpitumpi


Tumpitumpi
csendes tag

Sziasztok.
Upc-nál vásárolt TCL Xess X2 U55X9006 hoz merre találom a legfrissebb szoftvert? Köszönöm!

(#1372) Tumpitumpi


Tumpitumpi
csendes tag

Bocs nem tudok szerkeszteni.
V8-t658t01-lf1v543 Van rajta

tcl-eu-mt58k-s1

(#1373) LilProphet90 válasza Tumpitumpi (#1371) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Elvileg v549, itt van linkelve.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1374) kisbalazs83 válasza tkomlosi (#1370) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Először Lg, Samsung, aztán TCL-t nézegettem én is. Végül Philips lett. Nézd meg az 55pus6704-et. VA panel, Direct LED. Nem android, hanem saját rendszer, de semmi hátrányát nem érzem. Szép kép, mindent lejátszik, Dolby Vision, HDR10+, DTS-HD, Dolby Atmos. 5GHz wifi, USB3 és ambilight...

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1375) Tumpitumpi


Tumpitumpi
csendes tag

Köszönöm!

Azt még megosztaná valaki velem pontosan mit jelent a led mozgás törlése és hogy érdemes e bekapcsolni?

(#1376) wallace 234 válasza Tumpitumpi (#1375) üzenetére


wallace 234
őstag

Ez olyan mint más gyártóknál, a ledes mozgás javítás,be kapcsolva csökken a fényerő és vibrál a kép! fényerőt feltolod, akkor kicsit jobb a helyzet. De akkor is vibrálni fog. Mert a funkció vele járója, ki meg be kapcsolja a ledeket. Fekete kép beilesztés, ez által élesebb lesz a kép olcsó trükk, hogy jobb legyen a mozgás élesség. Van akinek be jön van akinek nem! Próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

(#1377) Salex1


Salex1
senior tag

50DP600-on mivel lehetne PC-ről filmet nézni? Semmit nem találtam.
A MOVIES menübe ha próbálok belépni csak tölt, de nem jön be semmi.

(#1378) Koris válasza Bobby G. (#1041) üzenetére


Koris
aktív tag

Kodi

(#1379) petrosilov


petrosilov
tag

Sziasztok! Telekomos kínálatból keresek elsősorban TV-t, olvasgatom is a fórumokat szorgalmasan. Első tapasztalat, hogy bármelyik TV fórumát olvasom, tele van problémával, sokszorta drágább TV-k esetében is, úgyhogy visszatértem a "kályhához" azaz 'ha már nem tökéletes, legyen legalább olcsó' változathoz. Már majdnem rábólintottam egy kétszer ennyibe kerülő LG nanocellás tévére, de ahogy olvasom a fórumában, többen küldözgetik vissza, mindenféle bevilágítási problémák miatt...

Szóval 50DP600. Olvastam, hogy az oprendszere illetve az erőforrása elég gyenge, nem megy a HBO Go, 4k youtube állítólag szaggat - Ugye jól tudom, hogy ezeket a problémákat egy 20 ezres médiabox megoldja? Már ha egyáltalán probléma, mert nem HBO-zok. :) Alapvetően TVzésre kell, meg filmeket nézni.

Azt viszont sok helyen olvastam, hogy jó a képminősége, ami ugye előny. :) Akinek van az meg tudná mondani, hogy milyen betekintési szögtől kifelé nem érdemes nézni? (Erre kétféle véleményt találtam: a '170 fokig tökéletes't és a '30 foknál már kifordulnak a színek' címűt) élőben nem tudom megnézni errefelé sehol nincs üzletben.

Köszönöm, ha valaki segít, mennyire válhatna be ez a TCL.

(#1380) Salex1 válasza petrosilov (#1379) üzenetére


Salex1
senior tag

2 hete vettem én is meg a 50DP600-at, hálószobában nézzük ~3m-ről.
Nekem a youtube nem szaggatott, bár nem sok 4K tartalmat néztem, inkább csak kipróbáltam (szerintem nem is fogom kihasználni soha).
HBO go-t nem próbáltam.
Betekintési szögre vonatkozóan, pont valamelyik nap néztem, hogy még majdnem teljesen oldalról is nagyon jók a színek. Szóval a 170 fokra teszem a voksom.
PC-ről használom, és most csak a 1920x1080 felbontáson megy, de így is nagyon jó.
SD Divx film is teljesen élvezhető rajta, szép képet ad, de a 720p meg már kimondottan tetszik nekem. És a mindennapos sorozatainkat nem töltöm nagyobb felbontásban úgysem.

[ Szerkesztve ]

(#1381) LilProphet90 válasza petrosilov (#1379) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Két típus volt nálam, az előző 30°-os, a mostani 170°-os, szóval kicsit zsákbamacska :D

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1382) petrosilov válasza LilProphet90 (#1381) üzenetére


petrosilov
tag

Már úgy érted, egyik 50DP600-as szép volt oldalról, a másik meg nem? Huhhh :)

(#1383) LilProphet90 válasza petrosilov (#1382) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nem, egy TCL és egy Thomson ugyanabból a 2017-es szériából.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1384) neoshaman


neoshaman
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném: mi a különbség az EP640 és az EP680 közt?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Only human!

(#1385) sir0cco válasza neoshaman (#1384) üzenetére


sir0cco
tag

Talán ez segít:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1386) neoshaman válasza sir0cco (#1385) üzenetére


neoshaman
csendes tag

KÖSZÖNÖM!

Only human!

(#1387) neoshaman


neoshaman
csendes tag

Természetesen újabb kérdések merültek fel. Alapvetően - számomra- ezak a különbségek a két típusnál:

EP640: Brightness: 300 cd/m2 , Picture Performance Index: 1200, Energy Class: A+ , Speakers: 2x8 W és Picture-in-Picture

EP680: Brightness: 380 cd/m2 , Picture Performance Index: 1700, Energy Class: A , Speakers: 2x10W és Dolby Atmos

A kérdés az, hogy ezek megérnek-e 30.000 Ft extra kiadást? Normál, otthoni felhasználásról van szó, YT, Netflix és társai, nincs házimozi.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Only human!

(#1388) Tumpitumpi válasza wallace 234 (#1376) üzenetére


Tumpitumpi
csendes tag

Köszönöm

(#1389) Tumpitumpi


Tumpitumpi
csendes tag

Az miért lehet, hogy xess x2 vel A YouTube ról nem tudok 4K videókat nézni? 1440p nél semmi baj , de 2160p - nél folyamatosan akad a kép,illetve hosszú másodpercekre percekre megáll tölteni és utána is csak pár másodpercet megy. A net bőven megvan 500 megás upc , a tv a netre wifin kapcsolódik. Nem szoftverfüggő a jelenség az biztos,másikkal is ugyanaz van. Upc connect box ot használok, ha esetleg van jelentősége

[ Szerkesztve ]

(#1390) LilProphet90 válasza Tumpitumpi (#1389) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Hányas rendszerverzió van a TV-n?

Amúgy ezt is felrakhatod, hátha ezzel jól megy. Pendrive-val, valami fájlkezelőt telepíts (vagy TV-n böngészőből nyisd meg a linket), és engedélyezd az Ismeretlen forrásokat beállításokban.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1391) Tumpitumpi válasza LilProphet90 (#1390) üzenetére


Tumpitumpi
csendes tag

A legújabb van v549 es de az 543 as is ilyen volt előzőleg meg az előtte levők is

(#1392) LilProphet90 válasza Tumpitumpi (#1391) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Akkor nem tudom, próbáld ki az alternatívát, amit linkeltem. Még 2 éve, Android 7 alatt volt hasonló problémám, aztán elmúlt.

Amúgy jobb 549, mint 543?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1393) Salex1


Salex1
senior tag

50DP600-on van Playstore?
Vagy valahogy lehet telepíteni rá médiacentert (Pl. KODI)?

(#1394) redbiro


redbiro
őstag

tudja valaki esetleg, hogy az 55DP603 hogyan viszonyul a 600-ashoz?
nem találok a 603-ról elég részletes specifikációt. :)

it never gets easier, you just go faster

(#1395) mrmft


mrmft
senior tag

S52 vagy R62 szeriat itthon lehet kapni?

(#1396) filo04


filo04
friss újonc

Sziasztok!

Most vásárlok TCL 50pd600-at. A kérdésem az lenne mekkora külső vinyót támogat vagy érdemes venni? 2TB szeretnék, de pár helyen olvastam más fajta tv-knél, hogy 1 TB-et tud csak olvasni.
Sajnos nem találtam erre vonatkozó információt sehol.

(#1397) Istvanalexa


Istvanalexa
újonc

Szia. Most tervezek TCL 55X815 tv t vásárolni és Olyan kérdésem lenne hogy egy sima tv hangzásához képest milyen a hangzása? Van olyan hangzása mint egy 2.1 nek? Milyen a basszusa?
Menyire vagy megelégedve a tv vel
Választ előre is köszönöm.
Tisztelettel Recski István Róbert

(#1398) Salex1 válasza Salex1 (#1393) üzenetére


Salex1
senior tag

Ebben senki nem tud segíteni?
50DP600-on van Playstore?
Vagy valahogy lehet telepíteni rá médiacentert (Pl. KODI)?

(#1399) ivana válasza Salex1 (#1398) üzenetére


ivana
Ármester

50DP600-on van Playstore? Ez nem droidos TV szóval playstore tuti nem lesz rajta.

(#1400) herkulesminusz


herkulesminusz
tag

Sziasztok,

TCL 65EP680 egyszínű fehér:

a négy sarok közelében eléggé piszkosszürke, közel homogén világos színeknél műsor közben is tud látszani. Fekete képnél viszont gyakorlatilag 0 a bevilágítás, ami nagy pozitívum. Szerintetek ez mennyire elfogadható, érdemes küzdeni, visszaküldeni és másikat...esetleg más típust venni, vagy mind ilyen lesz?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.