Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1251) #49155328 válasza hunaqua (#1248) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#1252) hunaqua válasza #49155328 (#1249) üzenetére


hunaqua
addikt

Az egyik igen,csak egy érdekes kérdés van még ,hogy miért tartják ezt titokba? Az oldalukon az első számú információnak kellene lenni,de valami oka van,hogy ez nem publikus?

Másik érdekesség. Ki szállít a Telekomnak? Szerintük meg az az importőr?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1253) wallace 234


wallace 234
őstag

Telekom hozza forgalomba! ők adnak egy saját garanciát hozzá! 1 évig utána a gyártó adja a 4 év garanciát. Telekom szerint. dobozba van egy gyártói garancia papír is később az kell. csak annyit, hogy gyártói szerint meg 2 év garancia van a tvre :)

[ Szerkesztve ]

(#1254) hunaqua válasza wallace 234 (#1253) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem szeretnék erről írni többet,mert nem is tudunk.Viszont azt tényleg döntse el mindenki,hogy szerinte mennyit ér az ilyen 5 ÉV GARANCIA amennyiben baj lesz !

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1255) wallace 234


wallace 234
őstag

amit lehetett ki lett beszélve, a lényeg hogy jók ezek a TCL tvk és majd az idő meg mutatja kellet e az 5 év garancia!

(#1256) LilProphet90 válasza hunaqua (#1254) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Alza részéről nem volt gond javításnál, bár itt "csak" 42 hónap a gari.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1257) hunaqua válasza wallace 234 (#1255) üzenetére


hunaqua
addikt

Az 5 év garancia mindig jó,feltéve ha van kinél érvényesíteni.
...majd kiderül. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1258) KRoy19 válasza hunaqua (#1257) üzenetére


KRoy19
őstag

Mint kiderítettem, a Telekom esetében úgy működik az 5 év, hogy szerződésben vannak a székesfehérvári szervízzel, szóval elméletileg 5 évig ingyen javítják, ha rendelkezel Telekomos számlával.

Ez viszont így szvsz nem meríti ki a gyártói garancia fogalmát, mert mondjuk ha be csődöl az említett szervíz akkor ugrott az öt év, mert ugye hiába mennél utána az európai Tcl képviselethez, mert ők sehol semelyik modelljükre nem vállalnak 5 év garanciát.

Szóval érdekes ez az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1259) LilProphet90 válasza KRoy19 (#1258) üzenetére


LilProphet90
senior tag

De szerintem te a Telekommal állsz szerződésben, így vmilyen módon nekik kell garantálniuk a javítást, nem? Szerviz megszűnése esetén gondolom visszafizetik az árát hiba esetén, esetleg más szervizpartnert keresnek.

Azért az elmúlt 2-3 évben Európában is megnőttek a TCL eladásai, 2 éve még szinte csak Alzánál lehetett kapni, most meg... úgyhogy szerintem nem kell tartani ettől.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1260) hunaqua válasza LilProphet90 (#1259) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem ez így azért sok kérdést vet fel. Minden tiszteletem a Bravophone kft (...még nem is kommunikálja,hogy a TCL hivatalos forgalmazója) iránt. Kívánom,hogy 100 évig működjenek,de mi van ha 1 év után befejezik tevékenységeiket.Akkor nem 5,de még 2 év garancia sincs rá.Nincs hol érvényesíteni. Sajnos ilyen szempontból az itt lévő "nagyok" sokkal biztosabbak. Nem gondolnám mondjuk,hogy a Samsung 1 év múlva csődöt jelent.

...na mindegy,szerintem ezt kibeszéltük,majd kiderül az évek alatt.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1261) cashtibi


cashtibi
csendes tag

Sziasztok,a napokban megérkezett a TCL55x815 a Telekom jóvoltából. Első blikkre elég jó kis TV-nek tűnik,ha megvan a megfelelő forrás ( Netflix, stb. ) akkor a Dolby Vision egyszerűen gyönyörű :) Viszont egy kis negatívumot is észrevettem ( persze ez lehet hogy kikapcsolható, és ha így van,abban segítségeteket kérném ) ami az,hogy van egy alapértelmezett kép beállításom, és azt minden egyes alkalommal felülírja amikor pl. YT-ot vagy bármilyen másik APP-ot használok...ekkor kilépve a sima TV adásokhoz teljesen más képi beállítások lépnek működésbe,mint az APP-ba való belépés előtt. Kicsit frusztráló,mert állíthatok vissza mindent,mert nekem ez a Motion valami ( pontos nevét nem tudom, de a kb. 60 FPS-es beállításra gondolok ) nem jön be ( de a dejugger - vibráció csökkentése a fordítása az Androidban - 0-ra való állításával ez megszűnik, amit persze minden egyes alkalommal, újra és újra meg kell csinálni, még ha a beállítás a 0-án marad..akkor feltolni 10-re,majd vissza 0-ra és megoldódik ) Rendszer frissítést honnan tudnék beszerezni esetleg? Páran írtátok,hogy EU-s honlapról lehet,de én nem találok,illetve létezik e olyan "kód" amivel a teljes TV beállításokat fel lehet oldani? Maga a rendszer kicsit döcögős, de megszokható. A válaszokat, és segítségeket előre is köszönöm szépen. :R :R

(#1262) wallace 234 válasza cashtibi (#1261) üzenetére


wallace 234
őstag

Helló én is ezzel küszködök, hogy mindig bele kell nyúlni a menübe, hogy a mozgás újra jó legyen, valamiért túl tolja a mozgás javítást, vibrálás csökkentést meg piszkálom azt utána jó! szerviz szerint egyszer jön valami frissítés ami meg oldja ezt. gyári beállítás vissza állításhoz be kell írni 1234

(#1263) szatyor1972 válasza hunaqua (#1260) üzenetére


szatyor1972
tag

Szia!

Ne haragudj de ha kérdezzem meg, hogy neked milyen márkájú tv-d van?

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#1264) hunaqua válasza szatyor1972 (#1263) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem Sony.Ezért is foglalkozom evvel a garancia kérdéssel.A Sony is simán "meghalt" 14 hónapos korában.Viszont kijöttek ( lehet tudni ki az importőr,fordulhatsz kérdésekkel is oda,tudni az adott városban ki a szerviz (ek!) ) ,javították,nem lett jó,kértem vissza a termék árát (nem is cserét!). Két héten belül megkaptam az utalványt amivel bementem az MM-be ahol vettem,és a kezembe nyomták a termék vásárlásakor kifizetett teljes összeget.
Ez a garancia egyre fontosabb,ezek a mai tévék élettartalma már messze nem olyan mint rég és az mindegy,hogy Sony vagy LG vagy akár TCL, meghibásodhat mind.Ezért tényleg szuper ha valamire 5 ÉV Garancia!! van,amennyiben ez nem csak sima üres marketing.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1265) szatyor1972 válasza hunaqua (#1264) üzenetére


szatyor1972
tag

Igazából nem értem miért vagy így ráfeszülve erre a márkára talán te is szeretnél venni egyet?
Én személy szerint az Emagtól vettem a tv-t és a garancia is hozzájuk szól.
Mivel háztól-házig garancia van így ha kell akkor jön érte a futár és viszi ahova akarja.
Nekem olyan mindegy ki a szerviz a lényeg, hogy valaki megcsinálja és ha netán ez nem menne akkor kapok egy új készüléket vagy vissza adják a pénzt.
Ez mind le van írva a garancia papíron.
Szép napot.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#1266) hunaqua válasza szatyor1972 (#1265) üzenetére


hunaqua
addikt

"Nekem olyan mindegy ki a szerviz a lényeg, hogy valaki megcsinálja és ha netán ez nem menne akkor kapok egy új készüléket vagy vissza adják a pénzt.
Ez mind le van írva a garancia papíron."

Pont erről van szó,és ez nem is igazából az Emagra vagy az Alzára vonatkozik,azok remélhetőleg maradnak.

...arról az összes többiről,aki teljesen bizonytalan,hogy lesz még akár egy év múlva is? Akkor kinek lobogtatod a garancia jegyet? Hiába hívsz bármi számot,nem lesz aki felvegye,és futárt sem küld Neked senki! Pedig papírod van róla! Olyankor mi van?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1267) junior11 válasza hunaqua (#1266) üzenetére


junior11
veterán

Amíg teljesen nem tisztázottak a dolgok, ha tévé kell, szerintem válassz az ismert, bevált gyártók termékei közül, ahol van hazai képviselet és megfelelő szervizháttér is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1268) hunaqua válasza junior11 (#1267) üzenetére


hunaqua
addikt

Én még a TCL márkáról sem szeretnék lebeszélni senkit.,csak az a szemlélet,hogy papírom van róla az sokszor akár sajnos kevés is lehet. Majd az elkövetkező hónapok évek eldöntik,hogy valójában hogyan is működik az egész..

Azért abban igazad van,hogy mondjuk a SAMSUNG Zrt garancia levelével kevesebb a rizikó mint mondjuk a Pipacs Bt. papírjával.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1269) Steven


Steven
addikt

Valaki vágja , hogy lehet le kacsolni a ep 660 (android) os tv be a tv hangszorokat...
másik kérdés az lenne , hogy hogy lehet optikáról irányítani a gyári tcl hangprojektort .
(7010)
sehol nem találok rá beállítást .. tököm akarja xx távirányítóval vezérelgetni külön .
köszi! :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1270) #49155328 válasza Steven (#1269) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem lehet lekapcsolni a hangszórókat, én beledugtam egy fülest azt kussban van.

Optikáról nem tudsz vezérelni semmit, ahhoz hdmi-arc kell.

(#1271) Steven válasza #49155328 (#1270) üzenetére


Steven
addikt

lehet, hogy samsungnál bt vel is kapcsolódik és amiatt megy ...

gondoltam itt is minden automata lesz mint egy samunál de nem... :(

Csak BTn nemtom mennyivel lenne szarabb hangja

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1272) redati


redati
tag

A 2019-es modellekre új szoft v258
Kicsit később tesztelem, és közzéteszem.
Illetve új titkos menü is van :))

A korábbi hozzászólásokhoz annyit hozzáfűznék, hogy szégyellje magát az összes többi nagy tv gyártó, és igen is példát vehetnének a TCL hozzáállásáról !!!
Pont ezért választottam újra ezt a gyártót. ( 55DP660, majd 65ec780 )
Nem mellesleg, attól még hogy nálunk nem annyira ismert a márka, még világszínvonalban ők a 2. legnagyobb tv gyártó, hanem már lehet az elsők is lettek. Fejlesztés terén is viszik a prímet (micro LED )

A garanciaról meg csak annyit, hogy ahol veszed, ott érvényesíted! A Magyarországi törvényeket ne akarjuk már módosítani. Meg lehet próbálni, de az a széllel szemben.......... :DD
( Az e-mag biztosan nem fog eltűnni 5, de sztem 10 év múlva sem) A TCL elég komoly terveit elnézve, ők sem fognak "eltűnni" egyhamar az biztos.

(#1273) redati válasza redati (#1272) üzenetére


redati
tag

A frissítés folyamata képekben :
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#1274) subset válasza redati (#1273) üzenetére


subset
senior tag

Köszi, várjuk ! :R :C

Használj Te is szabad szoftvert !

(#1275) redati


redati
tag

A frissítés rendben lefutott, ajánlott felrakni az összes 2019 modellre. Azonnal reagál mindenre, megszűnt az összes akadozás. Avatar 4k 86GB hálózatban kodival (hardveres kiegészítéssel) akadás mentes.
Matrix Dolby Vision, hálózatban a belső lejátszóval akadás mentes.
És végre vezérli a Dolby Vision, a háttér világítást is!!!

[ Szerkesztve ]

(#1276) redati válasza redati (#1275) üzenetére


redati
tag

Bocsánat a link lemaradt :)) zippes frissítő file, helyi menüből.
Itt megtalálhatóak a korábbi kiadások is:
[link]

És az új service menü kód a kontraszt menüponton bepötyogve:. 1950
A korábbiak 6425 9735
Mindenki csak saját felelősségre
A service menükben csak óvatosan, ha nem tudod mi az, ne bántsd !!!
És frissítés után nem elfelejteni a
reset all -reset shop kombinációt a 6425 service menüből !!!

[ Szerkesztve ]

(#1277) redati


redati
tag

Kiegészítő infó : [kép]
(Remélem nem sért szerzői jogot)

A Gemini Man 60 FPS lejátszás is kiváló

[ Szerkesztve ]

(#1278) Zoltn válasza redati (#1272) üzenetére


Zoltn
senior tag

Gondolom ez nem jó az x2 9006 hoz.?

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1279) wallace 234 válasza redati (#1275) üzenetére


wallace 234
őstag

Az lenne a kérdésem hogy ezek a frissítések miért így vannak közzé téve? ill honnan szerzed ezeket az infókat, nem kötözködés csak kíváncsi vagyok.

(#1280) redati válasza wallace 234 (#1279) üzenetére


redati
tag

Zoltn : csak 2019 modellekre

Wallace : jó kérdés :)
Követem az olasz, lengyel, angol, orosz,a tcl Twitter, és az xda fórumokat.

(#1281) Zoltn válasza redati (#1280) üzenetére


Zoltn
senior tag

Elég perverznek hangzik, de azért köszönjük az infókat. :R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1282) hunaqua


hunaqua
addikt

A 75"-ös valahol Budapest területén ki van állítva? Valahol meg lehet nézni? MM,Alza ,bármi?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1283) wallace 234 válasza redati (#1280) üzenetére


wallace 234
őstag

köszi a választ! esetleg olyanba nem futottál bele ezekbe a fórumokon, gond van a mozgás megjelenitésel,mozgás javítást valamiért feltolja, és a menübe lépve kell babrálni, hogy jó legyen. bolti mód ki kapcsolva. vagy ha meg adod valamelyik angol nyelvű fórumot, akkor át nézem. köszi!

(#1284) #49155328 válasza redati (#1275) üzenetére


#49155328
törölt tag

75 colosban melyik a 2019-es modell?

(#1285) csacsi77


csacsi77
senior tag

Köszönet a frissítésért!
Az EP660-ra gond nélkül felment.
Egyenlőre sok újdonságot nem látok, az indulás se volt még fürgébb, de majd meglátjuk.

Öreg fater megoldja!!!!

(#1286) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

Sziasztok

55EP640-rol lehet valahol találni infót? Displayspecification oldalon nem talaltam.
Minden külső boxrol menne, úgyhogy csak a kép minősége érdekelne igazán. Valodi 4k? Edge vagy Direct led? Betekintési szög? Stb.

Köszi

(#1287) LilProphet90 válasza tkomlosi (#1286) üzenetére


LilProphet90
senior tag

[link]

Valsz ugyanaz, mint a 640.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1288) wallace 234 válasza redati (#1277) üzenetére


wallace 234
őstag

Köszi az infót nálam is sikeres lett, egy kis baráti segítséggel! 55x815 a mozgás probléma is meg oldódott! most már tökéletes a tv!

(#1289) redati válasza wallace 234 (#1288) üzenetére


redati
tag

Elég jó lett ez a firmware :C

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Jó böngészést :))

(#1290) wallace 234 válasza redati (#1289) üzenetére


wallace 234
őstag

igen tetszik, hogy nem csak jött egy frissítés ami csak jött, hanem problémát is javított! tanulhatnak a nagyok :) köszi a linkeket, azért át nézem plusz infó sose árt :)

(#1291) Salex1


Salex1
senior tag

Van egy TCL 60" 600-as tv-m. Es felíratnál villan a kép. Ha éppen kint van a felirat akkor világosabb lesz, amikor leveszi akkor meg sötétedik az egész kép.
Mintha valami kép javító szólna bele. Nem tudjátok melyik lehet?

(#1292) wallace 234 válasza Salex1 (#1291) üzenetére


wallace 234
őstag

local dimming szokott ilyet csinálni, főleg ha edge ledes. kapcsold ki ezt a funkciót.

(#1293) kicsi444


kicsi444
csendes tag

Feltettem én is az új firmware-t. Két számomra bosszantó hibából csak az egyik javult meg, ahhoz is kellett egy reset all, reset shop. Ez a bluetooth hang elcsúszás volt. Mindaddig jó volt amíg csatornát nem váltottam a tv-n. Csak akkor került újra szinkronba ha a soundbar-on bemenetet váltottam majd vissza bluetooth-ra. Médialejátszó és online tartalomnál jó volt. És nem hangprojektor hiba volt mert másikkal is ezt csinálta.
A másik idegesítő dolog szintén tv adáshoz köthető. EPG (guide) böngészésekor ha lépkedek benne és egy csatornán 3mp-nél tovább maradok akkor átvált a háttérben arra a csatornára. Minek? Én csak meg akartam nézni hol mi van, eszem ágában sem volt az éppen nézett műsorról ellépni. Lépjen el ha nyomok egy OK gombot, de ne magától! :(

(#1294) wallace 234 válasza redati (#1272) üzenetére


wallace 234
őstag

Írtad van egy titkos menü az mi lenne? frissítés kapcsán írtad

(#1295) hunaqua


hunaqua
addikt

Ezek az itthon kapható tévék kínai vagy lengyel összeszerelés?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1296) junior11 válasza hunaqua (#1295) üzenetére


junior11
veterán

Lengyelországban szerelik őket össze.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1297) hunaqua válasza junior11 (#1296) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszi!
A nagyokat is,pl. a 75"?

Ez a lengyel gyár kié volt? Toshiba?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1298) junior11 válasza hunaqua (#1297) üzenetére


junior11
veterán

Azt nem tudom, pár hete láttam egy videót, melyben Szlovákiából voltak a lengyelországi gyárban megnézni, miként készülnek a TLC tévék, állítólag ott gyártják még az amerikai modelleket is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1299) Salex1


Salex1
senior tag

Még egy kérdés. Hogy tudom (ha egyáltalán lehet) a telefont tükrözniba tv-re? iPhone 8 > dp600

(#1300) gipsykrisz82


gipsykrisz82
csendes újonc

Sziasztok most szeretnék tvt vásárolni!
TCL 55x815 tvt.
Érdemes beruházni erre a tvre szerintetek és akinek van ilyen ki hogyan van megelégedve vele?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.