Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#651) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Egy hete szórakozik a Netflix az android 8-on. Mikor elindítom csak fekete képernyő fogad és lefagy. Vagy újraindítom a TV-t vagy kényszer leállítást csinálok a Netflixnél.

(#652) redati válasza Ernesto78 (#651) üzenetére


redati
tag

Próbáld meg az adatokat törölni, vagy telepítsd újra az appot.

(#653) Ernesto78 válasza redati (#652) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

ugyanaz

valószínűleg a verzió nem lett jó nekik, azt hisze írok a supportnak

köszi

(#654) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Vettem egy hangvezérlős távirányítót, ami nagyon király, de már kétszer teljesen kifagyasztotta a TV-t. Másnak is volt ilyen problémája? 528-on vagyok, de asszem holnap frissítek. 534 a legutolsó?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#655) redati válasza LilProphet90 (#654) üzenetére


redati
tag

Igen, az az utolsó. Pedig majd én is vennék ilyen távot hozzá.
Kíváncsian várjuk az infókat. :))

(#656) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Érdekes az hogy android 8 alatt az NTFS merevlemezen lévő fájlokat látom és le is tudom játszani a beépített lejátszóval, azonban ha VLC-t vagy Kodi szeretnék használni, egyszerűen nem tudja beolvasni a meghajtó tartalmát. Ez így rendben van?

(#657) LilProphet90 válasza redati (#655) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nagyon jó a fogása, külön plusz a teljes körű Google asszisztens. Akkor fagy le általában, amikor Plexben beletekerek a filmbe... összeomlik alatta a rendszer. Ha lesz időm frissítek és jelzek.

Aliexpress-en amúgy $20 alatt van, és ajánlottan két hét alatt megjött.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#658) redati válasza LilProphet90 (#657) üzenetére


redati
tag

A plex egy erőforrás-sávszélesség igényes program. Én már rég letettem róla. Természetesen egy erősebb gépen remekül működik, de ez nem az a hardver. A 4k film hálózatban, még a kisebb bitrátával rendelkező filmeknél sem megy akadozás nélkül. Javaslom helyette a kodit, már ráraktam a netflix gombra is. :))
Kb 50GB méretű filmeket tud lanban, de ott is már a 100-as ethernet a korlát, de ha jól emlékszem a tiéd ac wifis, ami lehet még többet is tud.

Ernesto:
Igen, rendben is van meg nem is :))
Az Android, a 8-as óta nem támogatja az ntfs formátumot, illetve licence díjas, amit a Google nem hajlandó a továbbiakban fizetni.
Amiért nincs rendben, hogy legalább tudná azt a nyamvadt ext-3 vagy ext-4 formátumot, ami egyébként szerintem fejlettebb is (csak nem olyan elterjedt), ehelyett maradt a régi fat32 méretkorlátai, ami meg elég gáz a mai 4k filmek világában.
De rendben is van, mert a Tcl megvette ugyan a licenc-et, de ez sajnos korlátozódik a saját termékeire, ami jelen esetben a saját belső lejátszójuk. (Ami egy picit kicsi tudásúra sikeredett)

[ Szerkesztve ]

(#659) LilProphet90 válasza redati (#658) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nem volt vele eddig gondom, de nem is az okozza a problémát. A túl sok bevitel (mondjuk egyszerre tekersz bele a filmbe, közben hangerőt is változtatsz) fekteti meg a TV-t, apptól függetlenül.

Bekapcsolás után ma feldobta, hogy van frissítés a távirányítóhoz (!), furcsállottam, de leokéztam, viszont frissítésnél hibát írt ki, azóta nem sikerült előcsalnom az értesítést. Írtam a supportnak, remélem valami okosat írnak, ez így elég gáz. Ennyi idő alatt már csak stabilizálni kellett volna a kapcsolót.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#660) Ernesto78 válasza redati (#658) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

köszönöm.

Még egyet szeretnék kérdezni, hogy a gyári tcl lejátszó képes megbírkozni egy 50gb-os videó formátummal? Pl mkv

(#661) redati válasza Ernesto78 (#660) üzenetére


redati
tag

Igen, nálam megette.

(#662) Ernesto78 válasza redati (#661) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

köszönöm

(#663) Apa1973


Apa1973
újonc

Sziasztok!

Tegnap sikerült betörni a 3 hetes LG 43lk6100 kijelzőt :(((( ...sajnos,a javítása annyiba kerül,mint egy új tv és most egy másik tv-t szertnék venni helyette. milyen típust ajánlotok..120.000 körül, 108 cm, amire a felhösödés és a bevilágítás nem igazán jellemző.

Előre is köszönöm.

(#664) redati válasza Apa1973 (#663) üzenetére


redati
tag

Mondjuk várni kellene rá augusztusig, meg nagyobb is, de ha tudsz rá többet szánni, akkor én ezt javasolnám :
[link]
[link]

Direct LED, Dolby Vision, Android 9, Amazon Alexa

[ Szerkesztve ]

(#665) encoder válasza Ernesto78 (#604) üzenetére


encoder
tag

Az instant power már nálam se működik! :( Ha 5 másodpercen belül megnyomom a power gombot, akkor még visszakapcsol, de ha 5 másodpercnél több idő telik el a kikapcsolás óta, akkor már reboottal startol. A v5.28 óta csinálja ezt, de már a downgrade sem segít, pedig gyári visszaállítástól a service menüs reset(ek)ig mindent megpróbáltam... :(((

(#666) redati válasza encoder (#665) üzenetére


redati
tag

A Lengyel oldalon azt írják, hogy ez javítja ezt a problémát:
[link]

Forrás:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#667) Regron


Regron
csendes tag

Eza v528 nekem nagy bukta, gyakran nem érzékeli az internetet, nem töltenek be a kezdőképernyőn a dolgok akkor sem, ha épp igen, és képernyőkímélőnek nagy fehérséget rak be.. :(

(#668) Ernesto78 válasza encoder (#665) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

sajnos nekem már a gyári android 7-el sem működött.

Ha neked mégis megjavul a frissítéssel, légyszi írd meg. köszi

(#669) encoder válasza redati (#666) üzenetére


encoder
tag

Köszi, de öreg vagyok már az ilyen ismeretlen forrásból származó csomagok tesztelgetéséhez. :N Ami nincs kint valamelyik hivatalos TCL oldalon, az a csomag 99.9%, hogy kártékony kóddal fertőzött és a google accomat nem szeretném egy finom kis vírusnak megadni, mert a kugli túl sok érzékeny adatomat tárolja! ;)

[ Szerkesztve ]

(#670) encoder válasza Ernesto78 (#668) üzenetére


encoder
tag

A V534-en újra működik az instant power! :C
https://support.tclelectronics.com.au/software-updates/

(#671) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Nektek HDR tartalmak hogy szuperálnak Netflix appban? Stranger Things alatt csak hang ment.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#672) LilProphet90 válasza LilProphet90 (#671) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Szerk: reboot után helyrejött

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#673) Ernesto78 válasza encoder (#670) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Köszönöm, Gondolom az én tv-mhez is lehet ezt a frissítést használni, mert ez is tcl percee tv igaz thomson.

(#674) Ernesto78 válasza encoder (#670) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

próbáltam lefrissíteni a TV-t a leírtaknak megfelelően, de nem kezdte el a frissítést, sőt most be sem kapcsol bármit csinálok. ilyenkor mit kell tenni?

(#675) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Többszöri áramtalanítás után végre bekapcsolt a TV és úgy tűnik nem lett baja. Szóval nekem ez a bekapcsoló gomb nyomva tartásával nem indul el a frissítés. Sőt próbáltam az android rendszerfrissítés menüben kiválasztani a hely frissítést, de azt írja nincs frissítő fájl az usb eszközön. Érdekes, hogy nem ismeri fel.
Van másik módszer a frissítésre? köszi

(#676) fuze válasza Ernesto78 (#675) üzenetére


fuze
őstag

Olvasd el ezt a hozzászólásomat

adms.hu | UI Designer

(#677) Ernesto78 válasza fuze (#676) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

köszi, megpróbálom azzal a progivak, de lehet a 32gb-os Sandisc pendrivot nem szereti

(#678) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Az RC602S távirányító azóta nem produkált lefagyást a TV-ben, mondjuk azóta próbálom visszafogottabban használni. De amúgy nagyon korrekt kinézetre, súlyra és működésre is, valamelyik nap volt $15-ért is Alin, annyit simán megér.

A múltkori Netflixes problémámra: ha reboot után indítok el HDR-sorozatot, akkor rendesen működik, viszont nem jelenik meg a HDR10-felirat, nem is látok nagy különbséget minőségben (tudom, ekkora fényerőnél ne is várjak csodát). Ha instant power után indítom el, megjelenik a sarokban a HDR, de nincs kép. Minden HDR-tartalom esetén meg kéne jelennie a feliratnak?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#679) encoder válasza Ernesto78 (#674) üzenetére


encoder
tag

Ha a távirányítón nyomtad a power gombot, akkor próbáld újra a tévé alján található gombbal, a pendrive pedig FAT32-re legyen formázva! ;)

[ Szerkesztve ]

(#680) Ernesto78 válasza encoder (#679) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

fat32-re formáztam és usb2 portba dugtam. nyomva tartottam a tv-m lévő középső gombot, hosszan, de nem kezdett el villogni és frissíteni, lehet kell egy kisebb régebbi pen drive.

(#681) dargelot válasza Ernesto78 (#680) üzenetére


dargelot
senior tag

Ez a leírás is jó lehet pkg féle telepítéshez. Amúgy remélem tudod mivel jár a pkg féle telepítés. Mappás struktúrával jobban jársz. Itt van kifejtve a hátulütő.

(#682) azozo


azozo
senior tag

Sziasztok !

Én a 32he5606-ost néztem ki most akciós a Mediamarktban ...

Látom csak 1 usb portja van,/bluetooth ebben nincs ha jól látom/ de lehet e usb elosztóval több egér és billentyűzetet egyszerre kezelni ezekkel ?

(#683) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! TCL U55P6046 nem kapcsol be. Tegnap még használtam, világít a LED, de semmire nem reagál, kihúzás után sem. Garis még, szóval jelentettem Alzának, de azért ha nem muszáj, nem sz*rakodnék vele. Van valakinek esetleg bármi tippje?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#684) dargelot válasza LilProphet90 (#683) üzenetére


dargelot
senior tag

Próbáltad a tv-n lévő gombokkal? Esetleg másik táp kábellel avagy másik ajzatba dugva?

(#685) LilProphet90 válasza dargelot (#684) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Persze, minden ilyen megvolt. Éjszakára kihúzva hagytam, de semmi. Sajnos valsz megadta valami magát.

Ha az Alza visszaadja az árát, valaki elviszi Aliexpress-árban a nemrég rendelt RC602S távirányítómat? :D

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#686) redati válasza LilProphet90 (#685) üzenetére


redati
tag

Szia. Én elvinném

(#687) LilProphet90 válasza redati (#686) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Írok majd priviben, ha tudok valamit.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#688) redati válasza LilProphet90 (#687) üzenetére


redati
tag

Ok. Köszönöm

(#689) redati


redati
tag

Új frissítés
V544 [link]
Megjelent az Ntfs támogatás, meg a hdr fényerőn javítottak valamit. Kb ennyit hámoztam ki a külföldi honlapokról

(#690) #16121600


#16121600
törölt tag

Sziasztok!

Eközött a két tv készülék között mi a különbség?
[link]
[link]

Az egyel nagyobb számmal elátott jelentősen olcsóbb, de miért? Gondolom ugyanaz tudásban a kettő.

Köszönöm!

(#691) LilProphet90 válasza #16121600 (#690) üzenetére


LilProphet90
senior tag

A számozás alapján szinte biztos, hogy csak minimális a különbség. Az, hogy mi, ne kérdezd, általában szín, talp szokott lenni más márkáknál ilyen esetben. Nyugodtan vedd az olcsóbbikat.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#692) redati válasza #16121600 (#690) üzenetére


redati
tag

Sima átszámozásról van szó, az egyre végződőek már a 2019-es modellek, és alapból a 8-as Androiddal kerülnek forgalomba.
Hardverileg teljesen megegyezőek.

(#693) #16121600 válasza redati (#692) üzenetére


#16121600
törölt tag

Köszönöm a segítséget.

(#694) klampfer


klampfer
tag

Sziasztok,

Elnézést ha nem idevaló, de 3TCL TV között vacilálok és segítségeteket kérném..

- TCL 65DP661
- TCL 65DC766
vagy esetleg
- TCL U65X9006

Kb. egy árkategória, a TCL bejövős és inkább a képminőség a szempont a hanggal szemben (DC76 hangban jobb az már megvan)...

Az U65X9006 tavalyi ha jól jött le nekem, de gondolom Android8-at arra is adtak ki..? Illetve az az egyetlen ami QLED panel ha jól tudom...?

elnézést, ha nem ide illik a kérdés, de gondolom TCL-ek kapcsán nincs autentikusabb fórum és hozzáértőbb tagok szerintem.

Köszönöm!

Udv, G.

(#695) redati válasza klampfer (#694) üzenetére


redati
tag

Pont ide való a kérdésed :)
Én egyértelműen a qledest választanám a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#696) fuze válasza klampfer (#694) üzenetére


fuze
őstag

Egyetértek, a qledest válaszd. A többi hiába újabb modell, fejlődés nincs a tavalyi hasonló kategóriákhoz képest.

adms.hu | UI Designer

(#697) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

mi lehet az a menüben, hogy CopyDataToTV applikáció? Ha rámegyek villogni kezd a led. Esetleg ez a FW frissítő menü alól?

(#698) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata a TCL DP600 szériával? Az Emagon most 5 év garival jó áron lenne a 65 colos változat.
TCL 65DP602

(#699) monchichi20 válasza PyroS (#698) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Ez engem is érdekelne illetve a TCL X9006, menyire jó gépet rákötve filmezni és játszani?
Tudom két különb kategória, de eddig a X9006 az egyik kiszemelt.

(#700) monchichi20 válasza monchichi20 (#699) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Oké későn találtam meg de a TCL 65DC766 5 év menyire ajánlót vagy maradjon akkor már a x9006 2 évvel?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.