Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1901) tothjani81


tothjani81
senior tag

Na este pár kep a C715 ről

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1902) tothjani81


tothjani81
senior tag

És az x815 ről is

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1903) wallace 234 válasza tothjani81 (#1902) üzenetére


wallace 234
őstag

Jó képek! De hasonló tartalmú képeket, csinálj ha lehet! Akkor jobban látni, de az X815 nek se kell szégyenkeznie, de gondolom élőbe jobban látni! Köszi a képeket! :R

(#1904) Kiskutya válasza tothjani81 (#1901) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi jónak tűnik!

hmm...

(#1910) Ciccuka


Ciccuka
veterán

TCL 50DP600 Firmware (2020.03.09)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1911) Beniii06 válasza Ciccuka (#1910) üzenetére


Beniii06
őstag

Ezekhez a frissítésekhez van valami changelist egyébként?

"Got any other secret weapons?"

(#1912) ricsi0307 válasza Ciccuka (#1910) üzenetére


ricsi0307
senior tag

A metódus is érdekelne nekem pendriveról sehogy se megy.

(#1913) abrakadab


abrakadab
csendes tag

Sziasztok, 65ös C715 -( főleg Tothjani81)ki mivel rakta fel a falra? Egy ilyenem lenne hozzá Maclean MC-710.
De ha jól látom ez 400*200 as VESA -s?

előre is köszi!

(#1914) Aaron14 válasza abrakadab (#1913) üzenetére


Aaron14
őstag

En is ilyen TV-t szeretnek. Tudnal rola irni par sort?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1916) Ciccuka válasza ricsi0307 (#1912) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ki kell csomagolni a bin fájlt a gyökérbe egy Fat32-es fájlrendszerű hibátlan pendrive-ra. Miután csatlakoztattuk az USB2.0-ás pendrive-ot a Software update menüt kell keresni. By USB-t kiválasztani, majd frissíteni a leírás szerint.

Mellékelt leírásban le van írva a procedúra:

Software upgrade procedure:
Unzip the file ‘V8-S586T02-LF1V445.zip’.
You will get a folder in the name of V8-S586T02-LF1V445. Please open it.
You will get a file in the name of ‘V8-S586T02-LF1V445.bin’.
Please save this software file ‘V8-S586T02-LF1V445.bin’ at the root of the USB drive formatted in FAT32 (do not save file in any other folder).
Insert USB drive in ‘USB 2.0’ slot of the TV.
Press the Settings button in the remote:
Press OK on the line: Support.
Press OK on the line: Software update.
Select By USB and press OK.
TV will verify the software automatically, and shows popup menu to inform the user about the “New software version: V8-S586T02-LF1V445.bin is found. Do you want to update now ...”
Now press OK on the icon: Update.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1917) abrakadab válasza Aaron14 (#1914) üzenetére


abrakadab
csendes tag

Hali, még nem jött meg most rendeltem meg. Majd küldök pár sort énis ha megjött. De a falitartó még mindig kérdés...Valaki?

(#1918) novinyul válasza Ciccuka (#1910) üzenetére


novinyul
veterán

OTA frissítés nem szokott lenni? Sony tv-m jó pár frissítést dobott fel.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1919) Ciccuka válasza novinyul (#1918) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem ismerem konkrétan a TCL TV-t. Lehet működik úgy is.

How to Update Software on TCL Smart TV - Fix it Now
TCL Roku Smart LED TV: How to Update System Software to Latest Version

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1921) interstate76 válasza tothjani81 (#1901) üzenetére


interstate76
addikt

A 4. képen a fehér furcsa egy kicsit. A fotó hibája, hogy kiégtek a világos részek (főleg a monitor, de a fénye által megvilágított arc sem szép), vagy alapból ilyen a TV képe?

Gondolkozom egy ilyen készüléken én is, szóval köszi előre is a választ, fontos lenne!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1922) interstate76 válasza interstate76 (#1851) üzenetére


interstate76
addikt

A színhőmérsékletet levettem -5-re. Nem mondom, hogy drasztikus változásokat látok, az is lehet, hogy placebo, de így jobbnak tűnik.

Ill. kipróbáltam konzollal a játék módot és leesett az állam: egy ilyen olcsó, 50 Hz-es paneltől nem vártam volna, hogy jobban fog viselkedni gyors mozgások terén, mint pl. egy Sony 65XF7096 (korábbi TV-m, nemrég adtam el, szintén 50Hz-et tudott), de határozottan jobb! Ebben az üzemmódban egyébként nekem a színek kicsit túl vannak tolva, de játék közben nem zavart, sőt, kifejezetten jól nézett ki. Ennek ellenére biztos nem fogom kibírni állítgatás nélkül - ha sikerül belőni valami kevésbé harsány, de szintén jól kinéző állapotot, akkor majd beírom ide, hogy milyen beállításokkal sikerült elérni (egyébként a speciális videó menüponton belül, ha egyénire állítod a színteret, akkor lehet játszani az RGB alapszínekkel, szóval ott lesz elásva a kutyus). Ja, és az input lag az általam észlelhetetlen kategóriában van, szóval biztosan jobb, mint az átlag.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1923) tothjani81 válasza abrakadab (#1913) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szia nekem egy hama vesa 600x400 konzolon van fent. De bármely univerzslis konzolra felmegy. Szerintem nem 600x200 ha 600 as lenne vegig érne a konzolon de ez mellett van hely rendesen. Amit írtál arra fel fogod tudni rakni

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1924) novinyul válasza interstate76 (#1922) üzenetére


novinyul
veterán

Na akkor mindjárt kipróbálom -5-l, már így is sokat segítettél :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1925) interstate76 válasza novinyul (#1924) üzenetére


interstate76
addikt

Örülök, de szerintem nekem is jól jönne egy profi kalibrálás (lehet, hogy a beállításaim felét kukázná). Saját szemre, ips panelek színeihez való hasonulást (a telefonom mellett időközben egy szintén ips paneles ASUS tablet képét is kivetítettem rá) és minél nagyobb kontrasztot célul kitűzve egyelőre ennyit sikerült kihozni belőle. Nekem tetszik, de ez totál szubjektív. Ami viszont nem az: így sokkal szebb, mint a youtube-os tesztvideókban. Azok némelyikén úgy nézett ki, hogy majdnem lemondtam a rendelést! :)

No de beszéljünk egy negatívumról is: a betekintési szögek a VA-panelek legalja szintjét hozzák! Volt már olyan, VA-paneles monitorom/TV-m, ami kontraszt terén agyonverte az ips-vonalat, és betekintési szög tekintetében sem sokkal maradt el mögötte, de ez a TCL nem ez a kategória, ezt szemből kell nézni. TV-nél sztem ez nem egy nagy probléma, de akinél ez gondot jelent, az válasszon másik típust! 10-20, talán 30°-os nézési szöget talán még elbír, de többet már biztosan nem, és most nem ínyencekről, hanem az átlagember elvárásairól beszélünk. Szóval e tekintetben a nagyon alacsonyra tett lécet is leveri a DP600-as.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1926) novinyul válasza interstate76 (#1925) üzenetére


novinyul
veterán

VA panel sajnos ilyen, ezt a haverom elmondta mielőtt megvettem. Nekem szerencsére a nagy szobába szinte teljesen középre került a tv :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1927) vazsola válasza Ra3 (#1836) üzenetére


vazsola
újonc

Szia! Mi szerdán kaptuk meg ezt a típust. Tegnap szólt a gyerkőcöm, hogy fényerő ugrálás problémák vannak a Netflix menüjében. Zavarta nagyon. Utána találtam rá a kommentedre. A szervizmenüs beállítás nálunk is megoldotta a problémát. Köszi szépen

(#1928) Gino20


Gino20
őstag

Egy kis TCL C715 teszt
Ár/érték arányban abszolút javasoltnak tűnik. ,,Ragyogó kép, borotvaéles gyors megjelenítés az 50Hz ellenére is, jó kontraszt, gazdag színek, vagyis egy nagyon korrekt és jó TV". Egyedül a feketét említik valamelyest negatívumként, de gyanítom az sem vészes, főleg ha ezt megkapja az ember Telekom listaáron 270-ért 65"-ban :)

(#1929) tothjani81 válasza interstate76 (#1921) üzenetére


tothjani81
senior tag

Nem ilyen a képe. Szép képe van és nem csak ár érték arányba hanem alpból. Mostani qled samukat kenterbe veri az tuti. 1gen q7 est váltott nekem ez a tv. Fényerőben picit gyengébb mit a q7 de kb ennyi. Ja és nekem a szinkezelése aTcl nek jobban tetszik.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1930) kiralytom válasza hedges (#1905) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Pü ment

(#1931) Aaron14


Aaron14
őstag

Kicsit off topic, de Telekommal mennyire lehet egyezkedni, mikor hozza ki a TV-t? Csak azert merem itt feltenni a kerdest, mert jelenleg tobb ember is rendelt TCL-t a Telekomtol.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1932) wallace 234 válasza Aaron14 (#1931) üzenetére


wallace 234
őstag

Online rendeled akkor ki tudod választani a szállítási dátumot! De igazából hozzák mikor hozzák :R Hdt

(#1933) Aaron14 válasza wallace 234 (#1932) üzenetére


Aaron14
őstag

Koszi! Bar nekem az se mindegy, melyik oraban hozzak. 😅 Sokat dolgozom, nem vagyok tul sokat a lakasban 8 es 17 ora kozott, mas meg nem veheti at. 😫

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1934) Aaron14 válasza tothjani81 (#1929) üzenetére


Aaron14
őstag

Betekintési szögekről tudnál nyilatkozni, milyen?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1935) Ra3 válasza Aaron14 (#1931) üzenetére


Ra3
őstag

Nem lehet egyezkedni, én péntekre kértem, már csütörtökön hozták, mondtam hogy másnap jöjjenek újra, szerencsére egész nap otthon voltunk.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1936) tothjani81 válasza Aaron14 (#1934) üzenetére


tothjani81
senior tag

Egész jó. Oldalról nézve sem változik, mattul, el a kép. Ha alulról nézem akkor sem. Mondhatni nagy a betekintési szög

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1937) interstate76 válasza tothjani81 (#1929) üzenetére


interstate76
addikt

Ok, köszi!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1938) interstate76


interstate76
addikt

Lenne egy kérdésem: hogy tudom egy win 10-es laptop képét kivetíteni a TCL 50DP600-asra? A win + P billentyűkombináció után, ha rányomok arra, hogy "csatlakozás vezeték nélküli megjelenítőhöz", nem jelenik meg a TV. Mit kellene futtatni rajta, hogy működjön?

Android alól a T-Cast segítségével könnyű képeket/videókat/zenéket ráküldeni, de windowsra csak fizetős applikációkat találtam, ráadásul azt szeretném elérni, hogy pl. egy, a laptopon indítot játék a TV képernyőjén jelenjen meg, szóval nem média adatfolyamot szeretnék ráküldeni, hanem külső, vezeték nélküli kijelzőként használnám. Sonyval ez ment simán, itt egyelőre nem találtam rá megoldást, pedig - papíron legalábbis - Miracast-képes a készülék.

Van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1939) Beniii06 válasza interstate76 (#1938) üzenetére


Beniii06
őstag

HDMI kábel nem játszik? Jócskán csökkenne az input lag, játék esetén ez fontos szerintem.

"Got any other secret weapons?"

(#1940) interstate76 válasza Beniii06 (#1939) üzenetére


interstate76
addikt

Hát, gondoltam rá én is, de egyrészt nagyon át kellene kábelezni a dolgokat, másrészt pedig foglalt mindhárom hdmi-bemenet a TV-n (1 droidos mini PC, egy xbox360 és egy PS4 Slim van rákötve és mindegyiknek maradnia kell - legalábbis a PS5 érkezéséig :D). Amúgy az esetek nagy részében kalandjátékok mennének rajta, szóval az input lag nem fontos.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1941) interstate76 válasza interstate76 (#1938) üzenetére


interstate76
addikt

Az adathordozók menüpont alatt, a Plex szerver mellett megjelent egy olyan ikon, hogy "Okos csatlakoztatás". Ha rányomok, akkor azt írja, hogy első lépésként kapcsoljam be a menüben a "Share&See" funkciót, de ilyen nincs a menüben, és a további lépések során amúgy is csak arról ír, hogy Windows Media Playerről hogy lehet adatfolyamot továbbítani a TV-re.

Ezzel 3 bajom van:
- a használati utasítás egy nemlétező menüpontra hivatkozik (gondolom, másik készülékből emelték át - nem egy nagy probléma, de azért elég béna dolog)
- tudtommal a Miracast képernyő-tükrözést jelent, és nemcsak média adatfolyam továbbítását teszi lehetővé, szóval a TV leírásával ellentétben nem tudja ezt a funkciót (vagy én nem találok valamit)
- amíg a bemenetek/adathordozók menüpont alatt a TV nem látta a Plex szervert, addig csak annyit írt ki, hogy "nincs usb eszköz csatlakoztatva". Szóval ha nem lenne egy, a TV által látható szerver a hálózaton, akkor a menüjében nem is lehetne megjeleníteni az "Okos csatlakoztatás" funkciót. Azért ezt "ügyesen" összehozták.

Emellett nálam továbbra is hiába aktív a T-Link, semmilyen, a TV-re csatlakoztatott eszközt nem tudok irányítani a TV távjával. 2 mini PC-vel teszteltem, ebből az egyik ment korábban egy Toshiba, egy Samsung és egy Sony TV-vel, a másikat csak az utóbbival próbáltam - hibátlan volt. A TCL távjával egyik sem irányítható.

A képminőség ezerszer fontosabb, de a lassú menü mellett azért elég sok kis hiba van a rendszerben: van, ahol csak a magyar fordítás rossz (Media helyett Adathordozók név alá rejtették a hálózati funkciókat), de van olyan menüpont, ami csak akkor jelenik meg, ha van aktív dlna szerver a hálózaton (holott a Miracast-hoz erre nincs szükség), ill. - nálam legalábbis - nem igazán működik a T-Link és a Miracast sem.

A képről: sokkal jobb, mint vártam. 2 dologban gyenge:
- a betekintési szögekről már írtam, de ez engem abszolút nem zavar
- a képjavítás a fasorban sincs a Sonyéhoz képest. Tudom, almát az almához hasonlítsunk és ne várjunk el egy 80 ezres TV-től olyan tudást, amit sok 2-300 ezres készülék sem tud, de láttam már jobbat e téren. Fontosnak ez sem fontos, elenyésző mennyiségű sd anyag kerül a képernyőre.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1942) inaxis


inaxis
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég jelent meg itt a PH-n egy cikk amiben a TCL EC780-asról írnak. Van valakinek tapasztalata az említett készülékkel? Rögtön az elején felvetődött egy kérdés bennem mert a cikkben direct LED van írva, máshol edge LED-et írnak.

(#1943) X2N válasza X2N (#1184) üzenetére


X2N
senior tag

..

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#1944) interstate76 válasza interstate76 (#1851) üzenetére


interstate76
addikt

Van olyan 1080p-s filmem, amihez durván sok a 76-ra állított szín és a 80-as élesség. Az egyik lányom most néz a TV-n egy filmet és annyira sárgás volt minden szereplő bőre, hogy az hihetetlen. Ja, és kikapcsoltam a dinamikus kontrasztot is, így most vállalható. Szóval az előzményben szereplő beállítások a 50DP600-ashoz messze nem véglegesek.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1945) smidipeti1


smidipeti1
tag

Udv mindenkinek.Tv vásárlás előtt vagyok ,a két kiszemelt példány TCL65c715 illetve Lg65sm8050plc(QLED vs.NanoCELL).Ki mit ajánlana?Amúgy Lg fan vagyok de nem mindenáron.Köszi a válaszokat

(#1946) wallace 234 válasza smidipeti1 (#1945) üzenetére


wallace 234
őstag

Természetesen TCL 65c715 öt ha megnézed, a képeket amiket fel tettek elég meggyőzőek, ill árba is ill 10 bites panel van benne, míg az lg be 8bit+frc. Tcl direkt ledes lg edge ledes! Itt össze tudod hasonlítani őket! [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1947) smidipeti1 válasza wallace 234 (#1946) üzenetére


smidipeti1
tag

Köszi,nem kellet sokat győzködni magam, már meg is rendeltem TCL-t

(#1948) tothjani81 válasza smidipeti1 (#1945) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szia. Én sosem nézem a márkát volt lg, pana, samu pana maradt a lányomnak 3d miatt. Samu q7 f behalt most kaptam rs cserejegyet de előtte vettem egy tclx815 öt és annyira meggyőzött hogy a samu helyére egy tcl c715 öt. Felület szokni való puritán android de veri a samu képwt. Fényerőben marad el. Jó választásnak tartom főleg ár érték arányban. Qled egy jó technológia. Nem ég be mint oled fényessbb kontrasztosabb élesebb mint hagyi led. Az ára meg kiváló. Ez az a tv ami sok ember vágya nagy szép jó és olcsó. Hozza azt amit elvársz tőlle és még azon is felül. Hangja meg maxximálisan kiemelkedő lapostv fronton

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1949) Aaron14


Aaron14
őstag

Mai nap én is megrendeltem a TCL 65C715 típusú TV-t. Elvileg pénteken hozzák. :DDD

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1950) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Tegnap nekem is megjött a tcl 65c715 még tesztelés alatt de valaki segítsen már aki használ Ps4et és erősítőn van a hang hogy oldotta meg hogy szóljon a dts. Ugyan úgy kötöttem össze mint az előző lgvel de hiába van dts-re állítva a Ps4 az erősítő dd nek látja. Eddig ilyen gondom nem volt.

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.