Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#801) LilProphet90 válasza dargelot (#800) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nekem se gyakori az Alza által felrakott 543-mal, de azért 10-ből 1-2x előjön.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#802) Csabinzon


Csabinzon
csendes tag

Sziasztok!
TCL EP660 tv-ről van valakinek tapasztalata?
Esetleg azt lehet tudni, hogy ez ugyan az mint a tengeren túli 6-os széria(az op rendszert kivéve)?
Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#803) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok

Tegnap jött meg a 50DP600-as TV-m és kibaszott jó. Annyi lenne a kérdésem, hogy nem talál magától frissítést, de a honlapon ven egy csak azt meg a tv nem akarja látni USB-n keresztül.
V8-S586T02-LF1V425.zip

"Hosszú és eredményes életet!"

(#804) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

r
Csinálja :C

"Hosszú és eredményes életet!"

(#805) GordonSamway válasza GordonSamway (#804) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Csak az a fránya HBOGO nincsen. Na mindegy a hálóban van minden csak a nappaliban is jó lett volna a Netflix mellé.
LG-49SK7900PLA -

"Hosszú és eredményes életet!"

(#806) dinnyesgabor


dinnyesgabor
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. Lenne egy olyan gondom, hogy a Thomson tv kijelző széle körbe elszíneződött. Bordós vöröses színű. Jobb, és bal oldalt teljesen a szélén függőlegesen körülbelül 31-32 cm hosszan, és az alsó, felső részén vízszintesen teljes hosszában. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet ez? Felrakok két képet. Ezeken most csak a jobb, és bal oldali jelenséget fényképeztem le. vaku nélkül készítettem, különben nem látszott volna. viszont ennyire azért nem látszik, mint ahogy a képen van. Előre is köszönöm a segítséget.

(#807) Vagany válasza tamassneff (#762) üzenetére


Vagany
őstag

Szia én is ezt a márkát és sorozatot néztem ki magunknak kicsit nagyobb méretben, de alig találni infót róla a neten. Érdekelne mennyire vagy elégedett vele? Főleg filmezésre lenne nappaliban + xbox is van a lejátszás onnan is mehet. Egy kb 8 éves nem smart samsungot váltana, így nincs tapasztalatom az okos TV-kkel, az androidnak nem kevés a 2GB RAM? Meg úgy általában nem lassú a rendszer?

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#808) Csabinzon


Csabinzon
csendes tag

Sziasztok!
TCL EP660 tv-ről van valakinek tapasztalata?
Esetleg azt lehet tudni, hogy ez ugyan az mint a tengeren túli 6-os széria(az op rendszert kivéve)?
Előre is köszönöm! :)

(#809) csacsi77


csacsi77
senior tag

Sziasztok!
Hogy lehet egy Google Chrome-ot elővarázsolni egy EP660-as TCL tévén?

Öreg fater megoldja!!!!

(#810) DG790401


DG790401
tag

Az lenne a kèrdèsem hogy a tcl smart 3.0 tudja- e a Google asszisztenst használni? Másik...tudok-e hangutasîtásokt adni a tv-nek?

(#811) Ronyn


Ronyn
senior tag

Hali, hogy lehet a böngészőben navigálni (a tartalomban)
Se a távirányítóval sem a t-cast nem jöttem rá??

Ego sum... Ronyn 🧔

(#812) dargelot válasza Ronyn (#811) üzenetére


dargelot
senior tag

Milyen böngészőben? Puffin böngésző nekem eddig jó ment távirányítóval, telóval is. Egyébként egér jöhet szóba még. Azzal a nem távrányitós alkalmazásokban is tudsz menni.

(#813) Ronyn válasza dargelot (#812) üzenetére


Ronyn
senior tag

Közben rájöttem, a vissza gomb katt, és eltűnik a toolbar, úgy lehet utánna távirányítóval navigálni

Ego sum... Ronyn 🧔

(#814) erahurka


erahurka
félisten

Üdv!

Jók ezek a TCL tévék? :F Látom páran vettetek már, garis gondja volt már valakinek?

(#815) csacsi77 válasza csacsi77 (#809) üzenetére


csacsi77
senior tag

Srácok!
Erre valakinek van ötlete? Androidos tv, de nincs rajta chrome böngésző?

Öreg fater megoldja!!!!

(#816) LilProphet90 válasza erahurka (#814) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Egy alaplapcsere volt, Alza eszközölte, nem volt gond velük. Szerintem az okostávirányító zavarhatott be, többször befagyott tőle előtte, azóta nem.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#817) #53667584 válasza csacsi77 (#815) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nincs chrome android tvhez. Sokan azt hiszik, hogy ha android tv, akkor minden elérhető hozzá ami a telefonra is van. De ez közel sincs így. Ez egy más világ. Aki telefonra/tabletre készült appeket akar a TV-n látni, az vegyen egy kínai androidos boxot, azokon tabletre optimalizált android fut.

(#818) csacsi77 válasza #53667584 (#817) üzenetére


csacsi77
senior tag

Köszönöm!
Esetleg egy olyan böngésző, amin meg tudok jeleníteni honlapokat (RTLMost, TV2 online, Viasatplay stb.) és nem szól vissza, hogy ez csak chrome, safari és firefox alatt működik?

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#819) dargelot válasza csacsi77 (#818) üzenetére


dargelot
senior tag

Puffin bongeszot probald. Amugy chrome-ot is fel lehet rakni, de ahhoz kell eger is.

(#820) csacsi77 válasza dargelot (#819) üzenetére


csacsi77
senior tag

Van egy usb-s billentyűzet tapipaddal. Ezt a Puffint kipróbálom és írok majd, hogy sikerült.

Öreg fater megoldja!!!!

(#821) angels34 válasza xhege (#743) üzenetére


angels34
friss újonc

Szia.Mi is ezzel a problémával küzdünk. Találtál rá végül megoldást?

(#822) Vargab827394


Vargab827394
friss újonc

Sziasztok!
adott egy TCL50dp600 tv... megoldhato valahogy az hbo go futtatasa?
aruhazban nincs.. a bongeszoben ugyan bejon es latsz is rajta mindent de nem tudok bejelentkezni..
valaki segitsen mert letöröm a falrol.. :D

(#823) csacsi77 válasza Vargab827394 (#822) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nekem EP660 van, azon megy a HBOGO, NETFLIX. Spotify-t még nem próbáltam.

(#819) dargelot
Nem mennek a Puffinal az oldalak: RTLMost, TV2 online, Viasat Play. Pontosabban bejön, de a videókat nem játssza le.

Öreg fater megoldja!!!!

(#824) dargelot válasza csacsi77 (#823) üzenetére


dargelot
senior tag

Akkor kénytelen leszel félmegoldásként egeret rákötni a tv-re s a chrome-ot használni. Am nekem a puffin más oldalak videoit lejátssza.

(#825) b4lukapitany válasza Vargab827394 (#822) üzenetére


b4lukapitany
tag

Ha más nem a telefonos HBO Go-ról biztosan rá tudod "tükrözni" Legalábbis én a Philipsemen így használom.

(#826) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Amúgy az lehetséges, hogy az amcsiknál meg nálunk két ugyanolyan tévé más néven fut? Mert nézegetem a rtings.com-on és van egy csomó ajánlott TCL modell, de Mo-n pl nem találok hasonló számozásút sem.

(#827) Vargab827394 válasza b4lukapitany (#825) üzenetére


Vargab827394
friss újonc

Nem akarja megtalalni a tukrozeshez.
a 4 szobaval arrebb levo samsungot azt termeszetesen megtalalja de ezt nem.
valakinek meg valami megoldas?

(#828) b4lukapitany válasza Vargab827394 (#827) üzenetére


b4lukapitany
tag

Le van töltve a tv-re tv cast/google cast vagy vmi, ami a telefonra?

(#829) LilProphet90 válasza b4lukapitany (#828) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Elvileg a rendszer része, esetleg frissíteni meg lehet próbálni Play-en keresztül. Meg próbáld Google Home telefonos app-pal a csatlakozást.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#830) K4jusz


K4jusz
tag

Sziasztok!

Hirtelen felindulásból rendeltem Alzáról egy 43-as méretű EP660-at (97k-t megér, ha nem tetszik, visszaküldöm). Mielőtt megérkezik, azért szeretném felvértezni magam némi infoval a tapsztalt userektől és láttam korábban is érdeklőtek a típusról:
- VA paneles. Mekkora betekintési szögtől kezd fakulni a képernyő?
- Hülye kérdés következik: ha bekapcsolom a TV-t, akkor az Android TV kezdőképernyő, vagy a rendes TV adás jön be?
- Mennyire tükröződik a képernyő világosabb környezetben?
- Mennyire vállalható a hangja (2015-ös samsungról váltok, ha az a szint megvan, nekem elég) ?

Ezek szerintem hasznos infok, de nem sok review van a készülékről és egyikből sem derültek ki.

(#831) dargelot válasza K4jusz (#830) üzenetére


dargelot
senior tag

Az android rendszer esetében ha kikapcsolod és be akkor oda kerülsz ahol legutóbb voltál (YouTube, Twitch, tv csatorna, menü) kivétel a filmnézés külső eszközről. Legalábbis nálam ez van, nem hiszem, hogy más eszközön azonos rendszerrel lenne különbség.

(#832) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Ez engem is érdekelne, mert én is ezt nézegetem.

(#833) LilProphet90 válasza K4jusz (#830) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Gyorsbekapcsolással ugyanoda jutsz vissza, ahol abbahagytad (mintha kikapcsolnád a telefon kijelzőjét). Sima bekapcsolásnál a TV jön be nálam.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#834) csacsi77 válasza dargelot (#824) üzenetére


csacsi77
senior tag

USB-s billentyűzet van rákötve, amin van tapipad. Ez olyan,m int egy egér. De ettől hogy lesz Chrome a tévén?

(#830) K4jusz
Szerintem egész jó a betekintési szög. Eléggé oldalról kell néznem, hogy fakuljon, de még ott sem olyan vészes.
HDMI1-ről (UPC) váltottam Netflix-re és onnan kapcsoltam ki, majd vissza a készüléket. De visszadobott HDMI1-re, a tv-adásra.
A tükröződés szerintem átlagos, se jobb, se rosszabb, mint az eddigi (LG, Samsung) tévék.
A hangja elég hangos, kb. 30%-on megy a rendes tévéadás. 70%-on már bántó. Mélyek természetesen nincsenek benne, de miből is szólna? Magas hangokat egész jól megjeleníti, de csodát ne várj. Ez sem rosszabb, mint az eddigi tévéim. Általános használatra szerintem jó. A Spotify-t azért optikai kábelen kiküldtem az erősítőre. Ott azért jobb... :)
Összességében elégedett vagyok a tévével, én kuponnal 125 eFt-ért jutottam hozzá (55"-os). Eladtam a régebbi tévét, amiből 35 eFt visszajött így van egy tök jól használható 55"-os tévém 90 eFt-ből, amin megy a HBOGo, a Netflix, A Spotify. Egy 4K HDR YT videót is megnéztem rajta, nekem áll leejtős volt, bár nincsenek nagy igényeim, lehet egy guru kiröhögné.

Öreg fater megoldja!!!!

(#835) mr.dana


mr.dana
aktív tag

TCL XESS X2 U55X9006

Ez vajon milyen lehet ? vállalható ? És/ vagy melyik az a TCL tv ami a legjobb - 55 -ös méretben ?? :F
Köszi előre is !

(#836) klampfer válasza mr.dana (#835) üzenetére


klampfer
tag

Nekem a 65-ös verzió (U65X9006) van, maximálisan elégedett vagyok vele.
Qled panel és remek képminőség, Android rendben (kodit használok rajta,,,) hang is ok, 2x ennyibe kerülő Sony-ra tuti nem cserélném el amit ismerek... ;)

Udv, G.

(#837) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok! Jelenleg egy Samsung UE40H6200-es fhd tv van a nappaliban, szeretjük. Főleg sd adások mennek rajta, ritkábban hd. Erre a felhasználasra érdemes uhd tv-t venni, vagy annyira fel fogja konvertálni a képet, hogy nézhetetlen lesz? Néztem 40es560-at, hogy elég lenne, de +15k-ért már van 50dp600. Megéri?

(#838) Vargab827394 válasza -ZeeZee- (#837) üzenetére


Vargab827394
friss újonc

En most vettem 50dp600 at. A kep es hang tokeletes nekem az egyetlen hatranya hogy az hbo go nem megy az operacios rendszeren.

(#839) LilProphet90 válasza csacsi77 (#834) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Betekintési szög változó lehet, nekem volt először Thomson, most TCL, ugyanaz a típus, más méret. Thomsonnak rosszabb volt, ahogy PH-s cikkben is írták anno. De nem vállalhatatlan.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#840) K4jusz


K4jusz
tag

Köszönöm a válaszokat, majd beszámolok én is, ha lesz tapasztalat.

(#841) -ZeeZee- válasza Vargab827394 (#838) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Az nekem nem szempont, mert androidos box lesz mellette. Viszont a képminőségtől félek egy kicsit...

(#842) kunasgabor válasza GordonSamway (#804) üzenetére


kunasgabor
újonc

Szia! Milyen változás van az új szoftverben?

(#843) mr.dana válasza klampfer (#836) üzenetére


mr.dana
aktív tag

Thanks ! :R

Szóval azt mondod OK .. Hát ha nem is 2X annyiba - de egy 50 essel többe van most legallábis ez a Sony -
valóban e kettő között hezitáltam .. [link]

TCL 249 lenne ( ráadásul részletre )
a Sony 299 ..

(#844) dargelot válasza csacsi77 (#834) üzenetére


dargelot
senior tag

Es file explorer-el barmilyen telon levo alkalmazas telepitojet felrakhatod pl Drive-ra. Tv-n ezzel a progival vagy mas file kezelovel pedig megnyitod a drive-rol. Alkalmazasok menuben pedig ott lesz a progi, ha felrakod.

(#845) Vargab827394 válasza -ZeeZee- (#841) üzenetére


Vargab827394
friss újonc

Nincs problema a kep minoseggel.
ez az android box amit mondtal pontosan micsoda? Es ha pl csak hbo go miatt vennem amiatt megerne?

(#846) Osynho válasza Vargab827394 (#845) üzenetére


Osynho
addikt

Pl.

(#847) -ZeeZee- válasza Vargab827394 (#845) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Olyan, amit Osynho linkelt. S905X-es boxaim vannak, de alapfeladatokra elég az S905W is (jóval olcsóbb!). CoreElecet rakok rá, onnan elérem a NASom tartalmát, Kodival le lehet játszani mindent, és megy rajta (ha jól tudom) az HBO GO és a NetFlix is (bár ezt még nem próbáltam).

(#848) csacsi77 válasza dargelot (#844) üzenetére


csacsi77
senior tag

Köszönöm! Nagy nehezen sikerült felrakni a Chrome-ot. Sajnos csalódás, a magyar online tv oldalak nem vagy hiányosan töltenek be és az adásokat nem játsszák le.
Ellenben felraktam rá a kodi-t és a movisharkot és azzal már van rtlklub és tv2. Viasat play továbbra sem megy, de ez már így is nagyon jó.

Öreg fater megoldja!!!!

(#849) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Látom van párotoknak a topikban 50DP600.
Annyi lenne a kérdésem hozzátok, mondjuk fél fényerőn PWM mentes -e?

Úgy tudjátok megnézni, hogy mindenféle motion/mozgás segítő elektronikát kikapcsolva (nem tudom itt milyenek vannak, pl. BFI, motion plus, stb vagy egyszerűen csak PC módra állítjátok ha van benne olyan) fél fényerőre állítva (és/vagy fél kontrasztra, nem tudom melyik szabályozza a valós fényerőt), egy mobilkamerát pro módban kb 1/1000 záridőre állítva láttok -e csíkokat a képernyőn?

2-3 perc alatt le lehet tesztelni, és nagyon sokat segítenétek vele.
Esetleg 30-40% és 60% körüli fényerőn is megnézhetitek.

Láttam, hogy egy pár TCL TV PWM-mentes a normál fényerőtartományban, de erről a modellről semmi infóm. Monitornak venném, és rögtön migrénes vagyok a PWM-től.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#850) redati


redati
tag

Sziasztok!
Beújitottam egy 65 ep780-asra
Hétfőn érkezik.
Majd írok róla, hogy mivel tud többet az 55dp660-hoz képest

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.