Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#601) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

TCL 55DC760 150k-ért most mennyire jó vétel? Kellene egy 55"-os low budget 4K TV a nappaliba, és kb ennyi pénzem van rá. Még LGUK6300 jöhet szóba. Mit gondoltok? Szemből lenne nézve. Egyébként az oldalról nézés az milyen szöget jelent konkrétabban?

(#602) Ernesto78 válasza n00n (#601) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Üdv, nekem TCL gyármány TV kb 80 fokban látható jól a kép változás nélkül, ami úgy 40-40 fok a közepétől jobbra-balra. Ezen felül már látszik a színeken, kontraszton. A TV 150k volt, de én leárazva vettem 116k-ért. Jobb szemből nézni, ami nálam nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#603) Ernesto78 válasza redati (#600) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Ma délután nyomok neki egy gyári visszaállítást. Kín lesz újra mindent feltelepíteni, beállítani, de próba szerencse. :K

(#604) Ernesto78 válasza Ernesto78 (#603) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Hazaértem előbb és nyomtam neki egy gyári visszaállítást. Beállítottam elölről.

NEM segített :(((

Úgy tűnik ez a TV hibás, mert nem akar működni az a ....... gyors indítás.

Lehet visszaküldöm javításra mielőtt lejár a garanciája.

Köszi a segítséget!

(#605) redati válasza Ernesto78 (#604) üzenetére


redati
tag

Szurkolunk :)
Majd írd meg a fejleményeket

(#606) xtrayeti válasza redati (#596) üzenetére


xtrayeti
újonc

Első droid tv-m.
Azt sem tudom hol keressem. :D Olyan keveset vagyok egyenlőre itthon. :/

(#607) redati válasza xtrayeti (#606) üzenetére


redati
tag

Home -> beállítások -> névjegy -> kapcsolat
Majd olvasd el az 584 / 585 -ös hozzászólást

[ Szerkesztve ]

(#608) redati válasza Ernesto78 (#604) üzenetére


redati
tag

Nem vagy egyedül a problémával, a Lengyel fórumon 2 usernek is ilyen gondja van :
[link]
A Google fordító a barátom :))

(#609) LilProphet90 válasza Ernesto78 (#604) üzenetére


LilProphet90
senior tag

A gyári visszaállítás lehet nem elég, kikéne pucolni a system partíciót és úgy újrarakni, de az szerintem TWRP nélkül nem megy. Nálam 500-as óta jó az Instant Boot, bár 528 alatt tegnap egyszer újraindult magától.

Amúgy frissült az alaprendszer verziója is 528-cal, lett például Fényerő+ beállítás, illetve kicsit más a háttere az inputnak a kép megjelenése előtt. Továbbá a LED mozgás törlése sem okoz már villogást.

A betekintési szögnél pedig érdekes, hogy Thomson 49UC6406-nál nekem nagyon alacsony volt, de a TCL 50P6046-nál jóval magasabb, pedig ugyanaz a típus/kategória.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#610) redati válasza LilProphet90 (#609) üzenetére


redati
tag

A LED mozgás már nálam sem villog. A fényerő+ viszont régóta van.

(#611) xtrayeti válasza redati (#607) üzenetére


xtrayeti
újonc

Közben sikerült megoldani, köszönöm!
Csak utolsó hozzászólóként nem tudtam új bejegyzést írni, a szerkesztési időből pedig kifutottam.

Szóval v500 volt fent alapból.
A TCL oldaláról pedig letöltöttem a v528-as verziót.
Sokkal, de sokkal stabilabb és gyorsabb azóta.

Köszi mégegyszer. :)

(#612) Ernesto78 válasza redati (#608) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Az android 8 nekem jobban bejön, mint a 7 mert már a TV tápja nem zümmög TV adás nézése közben. Sok program jobb rajta, az HBO GO nem indítja újra TV sem. Viszont most nem tudom feltelepíteni semelyik böngészőt (Chrome, Firefox), mert nem találom a PLAY áruházban, illetve hogy most eltűnt a másik TV applikáció telepítő is ahol megtalálhatóak voltak. Sokkal jobb a Bluetooth fejhallgatóval nézni már a TV adásokat, mert nem szaggat a hang, bár egy kicsit késik. HDR Netflix filmeket még nem tudtam tesztelni, de előfizetek majd a HDR csomagra. A 7-ben nem volt valami jó a HDR.

Remélem hamarosan letesztelhetem egy Xbox One S-el. Szeretnék venni egyet.

(#613) Ernesto78 válasza LilProphet90 (#609) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

A LED villogás opció nem jön be nekem, mert olyan mintha leesne a képfrissítési ráta. Inkább nem használom.
Nem ismerem a TWRP, így jobb ha nem buherálom. Végül is ha csak a gyors indítás nem működik az talán nem lesz olyan nagy baj, bár ha valami alap annak kéne működnie.

(#614) LilProphet90 válasza Ernesto78 (#613) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Én se ástam bele magam, már felhagytam a droidos b*zerálással.

Esetleg ha nagyon zavar a boot idő, az 500-as nagyon gyorsan bootolt (6-7 mp a droid animáció kezdése után), de minimálisan lassabb volt a rendszer.

Amúgy valaki azt tudja, miért látja pl.: az AIDA64 full HD-nak a TV-t? PC-t se tudom 4K-ra állítani, de közelről nézve nem pixeles a kijelző, szóval annak kell lennie. Árukeresőn más is jelezte ezt a gondot.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#615) redati válasza Ernesto78 (#612) üzenetére


redati
tag

" a TV tápja nem zümmög"
Ebből arra következtetnék hogy táp gondod lesz, és szerintem azért nem megy rendesen az instant boot sem. Kb ilyesmit fejtegettek a külföldi fórumon is.

Lilophret nálam megy pcről rendesen a 4k hdr, és beállítható a 4k asztali felbontás is.
Pc hdmi2.0a --> Onkyo txnr 656 szintén hdmi2.0a --> Tcl 55dp660

(#616) Ernesto78 válasza LilProphet90 (#614) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Szerintem marad a hivatalos v528.
Az Aida nekem is FHD ír ki, de ha bekapcsolok egy 4k youtube műsort akkor látszik hogy 4k.
A processzonál nekem az írja ki, hogy Alszik mind a 4 mag ha ránézek Aidával.
Valamint hőmérsékletnél 2 celsuis fok.

Még egy valamit észrevettem mióta feltettem az android 8-at. Nem akarja látni a TV-t a teló, ha Chromecasttal át akarok lőni valamit vagy szimplán tükrözni a teló képét. Ilyenkor újra kell indítani a TV és jó lesz. Ilyen probléma nem volt a 7-ben.

[ Szerkesztve ]

(#617) Ernesto78 válasza redati (#615) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Most kipróbáltam azt ha csak 2 másodper múlva bekapcsolom a TV kikapcsolás után akkor megy a gyors boot, de ha már várok 5 másodpercig már nem. Biztos is a táp. Van még 3 hónapom aztán megy vissza javításra, ha nem jön ki megfelelő frissítés ami orvosolja.

(#618) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.
Dc-760-at néztem ki utódnak, ebben ac-s a wifi, 4k-hdr nasról igényelni fogja a nagyobb sávot. Ami egy kicsit agasszt egy pana g30-at váltana le, ráadásul elég kritikus vagyok (szakmai ártalom :) ) szerintetek minőségi cserét csinálnék? Tisztában vagyok hogy nagyon kevés lcd hozza a plazma szintjét, költözni fogunk, igy aktuális lenne a csere mindenképp, meg hát az ára az ami kedvező. Androidra szüksegem van most is 3 tv van boxokkal.

(#619) DG790401


DG790401
tag

Sziasztok a TCL xess x2 tv esetében a dlna-t hol találom, illetve a másik szobából hogy tudom elérni a PC-t ahonnan filmeket játszanék le a tv-n? Köszönöm

(#620) Zoltn válasza DG790401 (#619) üzenetére


Zoltn
senior tag

Azt mondom tegyél fel egy kodi-t. De amúgy ha a saját média lejátszóját elindítod, ott lehet kiválasztani a hálózati meghajtóról való lejátszást. Persze ha rendesen be van konfigolva a pc-d.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#621) atiska007


atiska007
senior tag

Sziasztok!

kinéztem egy TCL 65DP661 tv-t, 230.000 Ft lenne.

Az lenne a kérdésem, hogy ebben az ársávban tudtok-e ajánlani jobbat?
Kicsit elbizonytalanodtam a TCL-el kapcsolatban, olvasva itt hozzászólásokat, szóval jó lenne tudni, hogy ennyi pénzért lenne-e jobb ár/érték kombóval rendelkező készülék más márkán belül.

Ami fontos, az a 65"

Amit még nézegettem:
-Samsung 65NU7022 - nem győzött meg
- LG 65UK6300MLB - szintén nem szerepelt a legjobban tesztekben.

Mittudomain!

(#622) GrmnShepherd


GrmnShepherd
tag

Sziasztok, Xess 2 x9006-ommal kapcsoatban szeretnek tanacsot kerni. Akar game, akar PC modba allitva nagyon aggressziven allitja a fenyerot. Kikapcsoltam minden opciot amit talaltam, manualisan 90 korul van a backight es a fenyero is. System resettel par napig jo volt de ujra kezdte, semmin nem valtoztattam. PS4-el hasznalom foleg, HDR Kikapcsolva, de csak attol hogy a PS4 menujeben scrollozok masodpercenkent 2-3X fel-le allitja, majd beall a fenyero idegesitoen alacsonyra. Mindezt nagyon sokszor csinalja es rendkivul zavaro. Talakozott mar valaki a jelenseggel?

(#623) redati


redati
tag

Elérhető a v534
[link]

Én még nem próbáltam

(#624) doggie válasza redati (#623) üzenetére


doggie
aktív tag

Tudni valamit a változásokról, vagy van vmi changelog is hozzá?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#625) redati válasza doggie (#624) üzenetére


redati
tag

Nincs, és nem is volt.
Itt szoktuk összeszedni a felhasználói tapasztalatokat.

(#626) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Őszintén ez az új 8-as andriod annyire belassult a TV-n egy hónap után, hogy a 7-es lassulását is veri. Most akkor mi van? kb 3 mp mire reagál a hangerő állításra.

(#627) Zoltn válasza Ernesto78 (#626) üzenetére


Zoltn
senior tag

Hu hát ezt ne jó olvasni. :(

Ha más nem, marad az mint 7es droidnál. Google acc törlése, appok kézzel való letiltása. Ergo butaTV-ként használtam, csak monitorként.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#628) redati válasza Ernesto78 (#626) üzenetére


redati
tag

Csinálj egy reset all - shop
Nálam nincs ilyen gond

(#629) Ernesto78 válasza redati (#628) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Most megint jó, úgy látszik, ha sok mindent használok a TV-n egy nap akkor belassul, még újraindítás után is csinálja ha úgy van kedve.

(#630) redati válasza Ernesto78 (#629) üzenetére


redati
tag

Tegnap este nálam is belassult. 2-3 másodperc mire reagált bármire. Újraindítás után rendbe jött. Frissítés után én sem csináltam reseteket, lehet az a baja.
Lehet felrakom az 534-est.
Most az 528 van fent.

(#631) Ernesto78 válasza redati (#630) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Frissíéts után csináltam resetet és még gyári visszaállítást is, úgyhogy nem az a baja szerintem

(#632) LilProphet90 válasza redati (#630) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nekem meg tegnap újraindult, és lefutott az első beállítási felület. Adatok nem vesztek el, de furcsa volt.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#633) doggie válasza LilProphet90 (#632) üzenetére


doggie
aktív tag

Valami biztos történt, nálam is furcsaságok voltak.
Random restart (hosszú indítással-pőedig gyors indítás van beálltva), hiába kapcsoltam ki teljesen, utána is még 1x megcsinálta.
Kodi is többször úgy fagyott ki, hogy percek kelettek míg észhez tér... NAS-t sem mindig látta elsőre.
furcsa. :-(

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#634) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Vásároltam egy TCL TCL 40ES560 televiziót. Megtudná esetleg valaki mondani, hogy hol találom az időzitett kikapcsolást, illetve a szoftverfrissitès beállitásokat?

(#635) amdboy


amdboy
senior tag

TCL-t valahogy oda copyzta 2x :D

[ Szerkesztve ]

(#636) LilProphet90 válasza amdboy (#634) üzenetére


LilProphet90
senior tag

1. Ezt sajnos én sem találom, TV beállításokban kéne lennie
2. Android beállítások - > Névjegy

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#637) amdboy válasza LilProphet90 (#636) üzenetére


amdboy
senior tag

Igen a tv beállitásnál kellene lennie de nincs. Az android beállitásnál megvan. Elèg fura mert a másik szobában lèvő tv is androidos ès annak meg a főmenüben van.

(#638) dargelot válasza redati (#623) üzenetére


dargelot
senior tag

Hali, lehet hülye kérdés, de pkg fájlal hogyan kell frissíteni a TV-t? Eddig csak mappás struktúrával frissítettem. Előre is köszönöm! :R

(#639) redati válasza dargelot (#638) üzenetére


redati
tag

Pár oldallal visszább pontosan le van írva az usb módszer

(#640) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

elutaztam itthonról 5 napra, így a tv nem volt használva,( fizikai behatás nem érte ) de most hogy visszaértem és bekapcsoltam, ez a látvány fogadott. Bal alsó résznél, 2 elég fényes fehér folt található.

Mit lehet ezzel kezdeni?

(#641) redati válasza Zoli-bácsi (#640) üzenetére


redati
tag

Melyik típus? És melyik firmware van fent?
Illetve mikori a készülék?

[ Szerkesztve ]

(#642) Zoli-bácsi válasza redati (#641) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

LG LF652V, szoftververzió: 04.06.00, kb 3-4 éves

[ Szerkesztve ]

(#643) redati válasza Zoli-bácsi (#642) üzenetére


redati
tag

Ha jól sejtem akkor ez fald háttér világítással rendelkezik, ami épp kezd tönkre menni. Esetleg megpróbálhatsz egy gyári visszaállítást, de nem hiszem hogy segítene. A jó hír hogy lehet cserélni ezeket a ledeked. Viszont ez TCL fórum :)

(#644) dargelot


dargelot
senior tag

Aki még nem frissített pkg fájlról itt egy kis leírás mire számíthat a mappás struktúrás frissítéssel szemben.
-Az összes telepített program elvész
-Az összes csatornabeállítás elvész
-Az összes bejelentkezés elvész (google,twitch)
-Nem felhős mentésű játékmentések elvesznek

Ezzel szemben a mappás struktúránál minden megmarad. Lehet ez csak nekem ilyen furcsa, erre nem találtam infot a frissítés előtt. Azért tartom furcsának, mert ezelőtt 509-ről 528-ra frissítettem mappás strukturával, annak ellenére, hogy ha egyesével frissítettem volna akkor az 511 és az 519-es verziót is pkg-val kellett volna frissíteni.
Aki nem nagy tudor s nem kap kihagyhatatlan funkciót a legújabb frissítéstől jobban jár ha inkább a legújabb mappás frissítést teszi fel. Sok/rengeteg időt megspórol magának.

(A frissítés mentetét s annak negatív hatásait összefoglalóba belelehetne rakni)

(#645) Zoli-bácsi válasza redati (#643) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Közben a helyes topikban már valószínű megvan a hiba oka.

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#646) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Tegnap megörültem, hogy kikapcsolt állapotban is látta a telefon a Chromecast-et, és kiküldve bekapcsolta a TV-t. Persze második alkalommal már nem volt szerencsém.

Van olyan, akinek így működik?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#647) redati válasza LilProphet90 (#646) üzenetére


redati
tag

Nálam nem látta-látja. Instant bootnál sem.
Lehet hogy a, csak a képernyő kikapcsolása opció volt nálad, mert akkor még a rendszer fut. :))

(#648) LilProphet90 válasza redati (#647) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Kikapcsoltam tutira, azért is furcsállottam. Először azt hittem azért, mert telepítettem a Google Home appot.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#649) LilProphet90 válasza LilProphet90 (#648) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Ismét lehet castolni kikapcsolt állapotból (újból kikapcsolás után is megmarad a lehetőség), ráadásul jött vmi Chromecast-frissítés is, úgyhogy reméljük nem csak bug volt. Másnál is megy?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#650) redati válasza LilProphet90 (#649) üzenetére


redati
tag

Nálam nem megy kikapcsolt, vagy készenléti állapotból a cast.
Még annyi, hogy a múltkori lassulást (jún. 08) azóta sem produkálta. Folyamatos instant bootban van használva, csak most kapcsoltam ki teljesen, hogy kipróbáljam így is a cast-ot.
V528

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.