Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#151) a2d2


a2d2
addikt

Kicsit tudtam hétvégén kísérletezgetni.
A képet be tudtam lőni végre. Kb az összes színt vissza kellett fogni elég rendesen, most már kezd természetesnek hatni. Főleg a pirossal és a zölddel voltak nagy problémák alapértelmezésben.
Tegnap este jöttem rá hogy amit youtube alatt lőttem be (elvileg 4k HDR demóknál) az nem vonatkozik a pendrive-ról levetített HDR filmekre (ebben sz esetben a film elején ki is írja hogy HDR a bal felső sarokban).
Itt újra be lehet állítani mindent, kivéve a csatornánkénti színeket (de a film alatt nem láttam nagy gondot ezekkel, lehet a HDR infó tartalmaz minden szín információt ezért nem lehet állítani sem).
A 24p judder jelen van, de egy fokkal jobb a helyzet mint pl a projektoromon.
A betekintési szög nagyon gyenge.
Kis mértékű felhősödés jelen van sajnos, ez a mikroszálas ruhával törölgetés érdekelhet mert nem találtam róla semmit.
Nem nagy dolog de a menüben legalább 3-4 helyen van fordítási hiba (vagy más szó szerepel vagy idegen nyelven van).

Én is úgy vagyok már hogy kezd az Android a gyenge pontja is és egyben az erőssége is lenni.
Android TV OS topic nincs itt a PH-? Elsőre nem találtam csak a TV boxosat.
alapban elég gördülékeny volt a rendszer de azt veszem észre hogy ahogy kezdem hekkelgetni egyre instabilabb. Ma reggel pl nem tudta feleségem bekapcsolni a TV-t a gyereknek. Én nyomogattam a hátulján lévő gombot, mire elindult, de be kellett bootolnia a rendszernek. Ezután közölte feleségem hogy küldjem vissza a TV-t mert nem ez az első eset pár napon belül.
Pedig nem sok mindent telepítettem a rendszerre.

Beépített android TV-s google áruházból:
- ES file explorer (csak azért hogy tudjak apk-ból telepíteni)
- Kodi (ez működik szépen, kivéve a KADENCIAHELYESSÉGET!!!)
- TCL böngésző (ez ott volt az ajánlások között de lassú ésnem képes hang alapján keresni)

APK-ból (ezekhez csatlakoztatnom kellett egy rádiós légegeret):
- Screen orientation manager (forced landscape - pl horizon miatt kellett)
- Horizon GO (nagyon instabil a működése, lefagy a vezérlés, ...)
- Google Chrome (rámegyek a beszédfelismerésre, beszélek a mikrofonba és látszik a mikrofon ikon hogy átmegy a szöveg, mégsem keres. No comment. Egyáltalán miért nincs ez alapban az áruházban?)

Na az lesz a vége hogy ledarálok minden hekkelést a gépről mert úgy érzem nem tett jót a rendszernek.

A kadencia helyességről:
Van két S912-es TV boxom, egyik a projektor alatt a másik pedig a régi TV-nél. Ezeken sima Android fut nem a TV OS. Alapban ezek a rendszerek nem képessek a kadenciahelyes lejátszára, de egy Amlogic tool nevű program telepítésével tökéletesen megy a dolog. Magyarul szoftveresen megoldható. Ezek után nem értem hogy egy célplatformon miért nem sikerült ez a Google-nak. Ha elindítom a Kodi-t és a hálózatról nézek egy filmet akkor egyértelműen látszik a megakadás fix időközönként. Ha tud valaki erre megoldást ne tartsa magában. Na most jön a lényeg: ha mondjuk pendrive-ról a Tv beépített lejátszóját használom akkor kadenciahelyesen megy a lejátszás mindenféle akadozás nélkül!

PC-t nem sikerült még rákötnöm mert pont az ellenkező felén vannak a bemenetek és nem ér el a jelenlegi kábelezés. Talán ma vagy holnap hozza a postás az 5m-es HDMI kábelt (vicces volt hogy csütörtök este végigjártam gyorsan Euronicset és MediaMaktot és max 3m-es kábel volt a minőségi darabokból).

A hangja nagyon jó, a képminőség ár/érték arányban nagyon jó de eddig még nem sikerült belopnia magát a szívembe a sok kis baromsága miatt, ha 14 napig lehet visszaküldeni akkor van még egy hetünk hogy összeszokjunk.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#152) a2d2


a2d2
addikt

Na ez a teszt befuthatott volna egy héttel ezelőtt is: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#153) Seirei válasza a2d2 (#152) üzenetére


Seirei
tag

Tetszik hogy még mindig ott tartunk, hogy 800 euros tv továbbra is entry levelnek van beállítva :))

HDR-re panaszkodást sem értem igazán. Fel van tüntetve, hogy csak a default hdr10-t tudja ami tényleg az egyből off kategória. Ha az ember mindenképp fogyasztható hdr-re vágyik akkor inkább egy kicsivel többet költ egy hdr10+os készülékre vagy elmegy dolby vision-ig.

(#154) a2d2 válasza Seirei (#153) üzenetére


a2d2
addikt

Mondjuk a dolby vision plecsni csak attól függ hogy licenszelve lett-e a technológia és néha csak vevőcsalogatónak jó. Haverom 7900-as LG-t vett ami fényerőben jóval alul marad ezen a TCL-en mégis Dolby vision-nel hirdeti magát. Pedig pont hogy egy rakás fényerő kellene a jó HDR hatáshoz.

Tegnap amúgy beverte a TV az utolsó szöget is a koporsójába.
Vasárnap elment a fél délutánom hogy beállítgassam színcsatornánként a színtereket. Tegnap este indítom a TV-t és ugyanazok a gyári okádék pirosak meg magenták fogadtak mint előtte. Ránéztem a beállításokra és minden visszaállt 50-re az egyéni színtér alatt.
Ezen kívül feltettem az ajánlások közül a T-cast alkalmazást. Illetve igazából ez a telómra töltötte le az alkalmazást. Kicsit tesztelgettem kép és videó küldést meg hangvezérlést és nem tudom hogy ennek hatására-e de azóta nem működik a kis távirányítóval a hangvezérlés. Ledaráltam már minden appot, ma csinálok egy gyári visszaállítást is remélem az megoldja majd.
Ja és ezek után kikapcsoltam a TV-t, elmentem fogat mosni és arra jövök vissza a szobába hogy indul az android és kapcsol be a TV adás. Készen van teljesen.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#155) Zoltn válasza a2d2 (#154) üzenetére


Zoltn
senior tag

Kib@szott android TV, nagyon haragszom rá! :( :W

"Music is your only friend. Until the end!"

(#156) Seirei válasza a2d2 (#154) üzenetére


Seirei
tag

:(

(#157) a2d2 válasza fuze (#104) üzenetére


a2d2
addikt

Nem lehet hogy gyenge a kábeled?
Én megnéztem a specifikációkat és a HDR-hez 2.0a-s kábel kell.

Ezt vettem: [link]

Amikor megjött a doboz és sima 2.0-ás matrica virított rajta akkor kicsit lesápadtam gyorsan rágoogliztam a kábele és ez a videó volt az első találat, itt is azt mondják hogy ezen már átmegy a HDR de egy másik olcsóbb kábelen pl nem:
[link]

Gyorsan kipróbáltam tegnap Windows 10 alól és szépen átváltott a TV HDR módra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#158) fuze válasza a2d2 (#157) üzenetére


fuze
őstag

Működik a HDR, de undorítóan néz ki. Mintha ráhúznék egy fátylat.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#159) Zoltn válasza fuze (#158) üzenetére


Zoltn
senior tag

Biztos van valami hiba akkor. Nekem nagyon szépen kijön a hdr előnye. Kiégeti a szemem. Kvajó! :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#160) fuze válasza Zoltn (#159) üzenetére


fuze
őstag

Az előző is ilyen volt. Ha felhúzom a fényerőt nekem is kiégeti a szemem.

adms.hu | UI Designer

(#161) a2d2 válasza fuze (#158) üzenetére


a2d2
addikt

Úgy érted kiírja a TV felül hogy HDR módba kacpsolt?
Nekem MPC-HC-n keresztül volt ilyen. Utána elindítottam ugyanazt a filmet a windows 10 beépített filmnézőjével (nem a mediaplayer!) és tökéletes lett a kép, szóval asszem darálom is le ezt az MPC-t mert úgy néz ki túlnőtt rajta a windows 10 gyárija.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#162) fuze válasza a2d2 (#161) üzenetére


fuze
őstag

Kiírja! VLCben és a játékok is csúnyák! Én elengedtem :D jó így.

Meg a Windows is kivilágosodik.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#163) Putu válasza fuze (#162) üzenetére


Putu
kezdő

Ne add fel, megcsinálod :))

(#164) a2d2 válasza fuze (#162) üzenetére


a2d2
addikt

Na ez a HDR nekem sem akar összejönni Win 10 alatt.
Ha beállítom hogy HDR kép menjen át, akkor az egész asztal fekó lesz. Ez még ok.
Kirakok egy HDR filmet, azt lejátssza láthatólag színhelyesen.
Viszont ha bármilyen játékot elindítok akkor azt írja a TV hogy nincs jel.
Ezután ha kikapcsolom windowsban a HDR-t és újraindítom akkor tökéletesen elindul a játék.

Most én is ott tartok hogy kikapcsoltam.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#165) Putu válasza a2d2 (#164) üzenetére


Putu
kezdő

Szerinted a ps4 pro. - val is problémák lesznek vagy csak

a PC-vel szarozik?

[ Szerkesztve ]

(#166) Zoltn válasza Putu (#165) üzenetére


Zoltn
senior tag

Én ps4pro-val használaom, és leszakad a fejem olyan szép! :D HZD, GTS, Destiny2, csodálatosak, kiég a szemem. :D
(Lassan abbahagyhatnám a HDR ajnározást tudom! Rám nagyon nagy hatással volt, kell szerezzek egy HDR képes monitort. :( )

"Music is your only friend. Until the end!"

(#167) fuze válasza a2d2 (#164) üzenetére


fuze
őstag

A windows a szar, mint mindig :)

adms.hu | UI Designer

(#168) a2d2 válasza Putu (#165) üzenetére


a2d2
addikt

Nem hiszem hogy azzal gondod lesz.

Minden nap meg tud lepni amúgy ez a TV.
HDR filmet néztem rajta és ilyenkor felvillan pár mp-re a HDR logo a sarokban és eltűnik. Na legutóbb nem tűnt el hanem be kellett zárni a filmet és újranyitni.
Most este pedig kb 8-10x újraindult, de úgy hogy bejött az android, kb 5-10mp-ig megkaptam a vezérlést majd újraindult. Ki kellett húznom a konnektorból és utána megjavult.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#169) Putu válasza a2d2 (#168) üzenetére


Putu
kezdő

Nekem még nem csinált olyanokat, hogy ki-be kapcsol. Pedig már 1hónapja megvan.

Írtad, hogy a piros szín miatt megváltoztattad a szín beállításokat, le tudnád írni milyen módosításokat végeztél. Kíváncsi vagyok, mert nekem sem jön be igazán és saját beállításom nem hozott nagy változást. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#170) a2d2 válasza Putu (#169) üzenetére


a2d2
addikt

Igazából pirosból is kékből is zöldből is sok volt. Leginkább a növényzet nézett ki szarul, szinte vibrálóan zöld volt. De a magenta színeken is meglátszott hogy nagyon erős.

Leírok pár fontos dolgot a beállításaim közül ahogy most használom, mert ezekre lassan jöttem csak rá sok próbálgatás után:

Én Dinamikus módot használom, azt konfiguráltam át de bármelyik használhatóvá varázsolható (érdekes hogy nincs user beállítás).

Élesség - 0-10 - efelett villódzanak mozgáskor bizonyos részletek a képen (pl sűrű mintázatú objektumok, leginkább szürkéknél észrevehető).

Szín - alapból 60-as értéket visszavettem 35-40 környékére.

Egyéni színbeállítások - Ezt nem jegyzi meg a rendszer úgyhogy felesleges beállítani. Én kétszer eltököltem vele, marad alapon. Ha mégis megjegyezné akkor a legfontosabb a zöldek visszafogása és a sárga feltuningolása. A piros meg a kék nagyjából megjavul magától a visszavett szín miatt. A zöldnek nem elég (annak kb 25-ös lenne jó) a sárga meg csorbul kicsit a visszavett szín miatt.

MPEGNR és DNR (most nem tudok ránézni) - ki kell kapcsolni mert rossz lesz a színátmenet (ez is főleg szürkéknél ill az emberi bőrön látszik leginkább). Erre csak tegnap este jöttem rá, előtte azt hittem hogy kevés ez a 8 bites panel azért ilyen szarok az átmenetek.

Színhőmérséklet - -2 - a bőrszín miatt kicsit melegebbre kell húzni a színeket.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#171) fuze válasza a2d2 (#170) üzenetére


fuze
őstag

Jól hangzanak!

Én a színekkel nem variáltam annyit, mert minden képforrás más. Viszont a TV mellett van egy színhelyes Dell monitor és igyekeztem ahhoz kalibrálni a képet.

Pár dologgal kiegészíteném, mondjuk én Moive presettel használom.

Nekem elsőre a feketék nem voltak elég feketék (Oké, ilyen a technológia, de a monitorom meg IPS és ott jobban nézett ki). Ezért a Black stretch-et bekapcsoltam és a Black level-t 45-re vettem vissza. Ezeket videojátéknál érdemes visszaállítani, mert nem látsz semmit sötét helyszíneken.

Dynamic contrast - még jobb feketék

Brightness - Szerintem nem érdemes értelmetlenül magasra húzni, este elég kb 20-ason.

Color space - native (A forrás legjobb megjelenítéséhez elengedhetetlen)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#172) Örni


Örni
senior tag

No, én is megírom a tapasztalatokat, hát ha valaki olcsó és jó TV-t akar venni!
Múlt héten rendeltünk egy 40"-os TCL 40DD420 típusú nem okos TV-t, 76 900Ft-ért. Nagyon meg vagyok elégedve vele! Képe szép, betekintési szögek nagyon jók (szerintem IPS panel lehet benne), hang átlagos, mély hiányzik belőle, de a hangerővel nincs baj. Menü sem ocsmány, TV is jól néz ki. 1080p MKV filmet lejátszotta pendrive-ról. Ja és most ugye 5 év garancia van rá, szóval jó vétel, ajánlom!

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#173) Seirei


Seirei
tag

Sziasztok,

Egy kis update tőlem a 50dp660-ossal kapcsolatban melyet továbbra is csak az emagtól lehet venni, és egy jóvaintés:

A bevilágítás sosem szűnt meg teljesen, viszont egyre jobban előjött későbbi használat során, múlt hétvégén pedig mikor poroltam le a cuccot illetve lesikáltam a képernyőt (mikroszálas ruha + lcd törlő folyadékkal) akkor bekapcsolt állapotban a következő fogadott.

Az elmúlt héten eddig az emag válaszára vártam amit ma délelőtt kaptam meg végül.
Ahogy az várható volt tőlük, hűen a blogokon olvasott hírnevükhöz, természetesen elutasították a garanciális javítás kérvényem mert a kijelző "törött így a készülék nem képes a megfelelő, üzemszerű hibátlan műkésre".

Az "+5 év gyártói garanciával" kapcsolatban jövő héten kezdem futni a kört a forgalmazóval itt Bp-n (bravophone kft) mert az apró jótállási jegyen feltüntetett javítószolgálat (conelser kft) Székesfehérváron van ahová már nem tudom megoldani a szállítást.

Nem tudom mit gondolnak amúgy, ha pénzt akartam volna viszontlátni, akkor visszaküldöm ezt a selejtes szart hisz még bőven 30 napon belül volt/van a tv.

Wish me luck :(

[ Szerkesztve ]

(#174) Putu


Putu
kezdő

Sziasztok! Köszönöm a képbeállítás tanácsokat. Nekem semmi bajom a tévével, szín módosításokat is megtartja
és nem áll vissza alapbeállítási értékre. A család valahogy bekapcsolta a biztonsági üzemmódot, kikapcsolni nem tudom, nem találom beállítások között :W Valaki segítene, ellőre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#175) Örni válasza Seirei (#173) üzenetére


Örni
senior tag

Nem ütötte meg valaki a családból?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#176) Seirei válasza Örni (#175) üzenetére


Seirei
tag

Egyedül élek, volt rajta por meg ujjlenyomat amit kicsit erősebben kellett törölnöm.

(#177) a2d2 válasza Putu (#174) üzenetére


a2d2
addikt

Most olvasom csak hogy neked megtartja az egyéni színbeállításokat a TV.
Nekem mindtha akkor veszítette volna el mikor hiba miatt újraindul a rendszer (és ez kb napi szinten előfordult).
Na mindegy, megrendeltem már az utódját (55FX9005), ez másfélszer annyi (215 vs 350) de a hangon kívül mindenben erősebb.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#178) Zoltn válasza a2d2 (#177) üzenetére


Zoltn
senior tag

Hát ja azért nem egy árkategória. He szánnék annyit TV-re tuti OLED-et vettem volna. Én amúgy ilyen távlatból meg vagyok elégedve az enyémmel. Bár TV adást még mindíg nem néztem rajta :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#179) a2d2 válasza Zoltn (#178) üzenetére


a2d2
addikt

Na ne is mondd én is azt néztem ki. Ha bemész az oled topikba akkor láthatod az elmúlt egy hétben mit nyüglődtem :D
Gyakorlatilag most egy árban van ez az LCD a pana 800-as OLED-jével csak épp a technológia nem forrt még ki rendesen (beégés + vertical banding).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#180) Putu válasza a2d2 (#177) üzenetére


Putu
kezdő

Nagyon jó döntés, :C ha a tévére nem sajnálnám 350-et akkor én is azt vettem volna. Oled ide v. oda. Best Tv az biztos! Majd írsz egy kis beszámolót Tcl vs. Sony?

(#181) a2d2 válasza Putu (#180) üzenetére


a2d2
addikt

Na a helyzet hogy még ma is 6-10 napot írt az MM a TV beérkezésére, ráadásul közben kuponnapok kezdődtek Emagon, így végül 315-ért elhoztam onnan és jövő hét elején nálam van.
Megnéztük élőben és nem lehettett egy kalap alatt emlegetni a DC760-al.
Majd megírom a tapasztalatokat de előzetesen:
- jobb betekintési szög
- másfélszeres fényerő (már eléri a HDR-hez szükséges 1000nit-et)
- másfélszeres kontrasztarány
- FALD
- valódi 10 bites panel
- 120Hz-es panel
- mindenféle kép és mozgásjavító technológia (TCL-ben kompletten kimaradt ez a rész)
- talán gyengébb hangminőség
+100e-et simán megértek ezek véleményem szerint.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#182) Putu válasza a2d2 (#181) üzenetére


Putu
kezdő

Hogyvan ez a kupon napok az emag- nál? Mert én Ps4 prot akarok venni

[ Szerkesztve ]

(#183) a2d2 válasza Putu (#182) üzenetére


a2d2
addikt

Arra nem jön fel nekem.
Egyébként ha rámész pl egy sony TV-re akkor a jobb alsó sarokban feljön egy kis ablak hogy joykupon aktiválható és ott a kód amit be kell másolni fizetés előtt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#184) Putu válasza a2d2 (#183) üzenetére


Putu
kezdő

Megjött a tévé?

(#185) szasanyi


szasanyi
félisten

Nem tudtam, hogy van TCL topik ezért nem egyből ide írtam a kérdésem. Most pótoltam, a segítséget előre is köszönöm!

(#186) Putu válasza szasanyi (#185) üzenetére


Putu
kezdő

Szerintem ezt a két készüléket is vedd számításba: Sony KD55XF9005BAEP, Samsung 55Q6FN. Igaz, hogy 340-be kerülnek és sony nem qledes,de az biztos vétel, ha Black Friday napon 300 alá megy az áruk.

(#187) Putu válasza szasanyi (#185) üzenetére


Putu
kezdő

https://www.pc-magazin.de/testbericht/tcl-u55x9006-test-qled-fernsehern-4k-hdr-3199356.html

(#188) szasanyi válasza Putu (#187) üzenetére


szasanyi
félisten

:R

(#189) redati


redati
tag

Sziasztok.
Beszereztem egy tcl 55dp660-ast, ami egy Saba 32" 720p tévét váltott. Elég nagy minőségi ugrás :D Már a 9. évét taposta :))
Ha ez is kibír annyit akkor Öröm bódottá :DD
Itt tényleg szép a fekete. Nem szürke, hanem fekete.
Ez gondolom a VA panel előnye, aminek a hátránya a rosszabb betekintési szög. Én szemből nézem, de kb 2 méterrel oldalra ülve sem tapasztaltam szín,vagy kontraszt torzulást.
Nincs felhősödés, szép homogén az egész.
Az első napokban a bal alsó sarokban kicsit jobban átszűrődött a háttérvilágítás, de ez redukálódott elfogadható szintre.
Nagyon jó az Android, gyors, nem akad, kivéve ha megy a 4k film.
De cserébe a videó meg sem rezzen.
Hálózatban lanon, egyedül Kodival stabil folyamatos a 4k videó. A többivel bizonyos filmeknél 2-8 percenként elkezd betöltögetni.
DVB C is jól működik, elég gyorsan vált csatornákat.
HD csatornák is aránylag szépek,de az SD már gyengébb minőségű. Sz.rból várat ugye nem lehet építeni :DD
Vagy 2 napja szenvedtem hogy, hogyan is legyen Atmos hangsávom is, meg 4k HDR is. A gépen sajnos csak HDMI 2.0 van. Igy nem megy ki sem HDR, sem a 10bites szín .Ehhez minimum HDMI 2.0.a kellene. Fejleszteni most viszont nem szeretnék. Az erősítő egyébként tudná a HDMI 2.0a
Ezt úgy oldottam meg hogy, a gépből megy a HDMI az erősítőbe.
A tv-n meg a belső Kodi lejátszóról a film. Csak egyszerre kell indítani mind a kettőt :) Vagy gyors play pause gombokkal összehangolni. Többnél is próbáltam,és szerencsére végig jó, nem csúszik el a hang-kép szinkronizáció.
Ár arány értékben sztem abszolút jó választás volt.
Az is tetszik benne, hogy külön megjegyzi a kép, szín, fényerő.... beállításokat a tvhez, videóhoz, hdmi bemenetekhez.
Az HBO go -t kicsit bogarászni kellett, mert alapból nálam nem engedte, de sikerült rávarázsolni. A Chrome böngészőt is úgy kellett rá "hegeszteni".
A Netflix is tetszik (próbaidőszak) komplett kis médiaközpont lett belőle, vezeték nélküli egér+bill párossal ,Spotify, Tidal (ebből is csak próbaidőszak lesz) , netrádió, lanról zene, telefonos remote appal. Az is jó funkció hogy, zene közben meg ki tudom kapcsolni a tv képernyőjét.
Néztem a Tcl.eu oldalon hogy van hozzá frissítés.
Ki is tömörítettem egy pendrive ra az updatet, de nem frissíti le magát. Elindul a tv-n a villogó led, meg úgy 4-5 percig villog a pendrive lede is, vagyis folyamatossan olvassa. De mégsem frissül. Remélem tartja magát a Tcl. És ha tartós darab lesz, akkor legközelebb is őket választom. Bár a tartósságot meg garantálja az 5 év garancia idő

(#190) twi452 válasza Putu (#186) üzenetére


twi452
senior tag

Media Marktban most 2 napig 280 volt az 55-ös q6fn. Érdemes emagon is megnézni majd pénteken mert náluk is volt előakció a héten 299k volt akkor.. hátha lejebb tornázzák :)
Csak azért tudom mert nekem is arra fájt a fogam és most be is húztam
Vártam egy jó tcl tv-t konzolhoz de az ajánlott r617 ugye sosem fog ide eljutni az EU-ba sajnos..

(#191) Zoltn válasza szasanyi (#185) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nekem ilyenem van nyár óta. Nem akarlak lebeszélni, a képminősége, a fényereje nagyon meggyőző. A külcsíny is magával ragadó, bár ez izlés kérdése. Viszont az Android egy kalap k@k@ rajta. De sikerült belőni, és nem nyomkodom kb soha :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#192) szasanyi válasza Zoltn (#191) üzenetére


szasanyi
félisten

Engem elsősőrban a képminőség és a készülék általános minősége érdekel. A jelenlegi LG tv-m sem egy villám vili a WebOS 3-mal (és csak a HBO Go, ritkábban YT van használatban mint ahogy ezután is így lenne). Esetleg a WiFi érzékenység, stabilitás, sebesség mér ami fontos lehet.

(#193) Zoltn válasza szasanyi (#192) üzenetére


Zoltn
senior tag

Megépítési minőség, anyagminőséggel probléma nincs.
Képminőség sztem ennyi pénzért csoda.

Többiről nem nagyon tudok nyilatkozni, max a chromecastot használom, az működik szépen. Android TV play áruházából, nem lehet telepíteni az hboGO-t pl. :O

"Music is your only friend. Until the end!"

(#194) szasanyi válasza Zoltn (#193) üzenetére


szasanyi
félisten

Nabakker.... ez tuti? Mert ha nem lehet HBO Got néuzni rajta akkor ez a tv ki is esett. :((

(#195) Zoltn válasza szasanyi (#194) üzenetére


Zoltn
senior tag

De ez szerintem nem a TV, hanem az android sajátossága. És ugye ami meg nem android arra meg amúgy sincsen. :D Úgyhogy ennyi.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#196) szasanyi válasza Zoltn (#195) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet android sajátosság, nem tudom. Az LG 42LF650V nem androidos és ezen van HBO Go.

(#197) uszid94


uszid94
tag

Üdvözlök Mindenkit!
Nagy dilemmába vagyok mivel Tv-t szeretnék vásárolni, de nem tudom, hogy milyet. Segítségeteket kérném hozzá mivel nektek már van tapasztalatotok a TCL gépekkel kapcsolatban. Nézegettem egy csomó tesztet a legjobb ár/érték arányban a TCL r617 lenne a legjobb választás, de mint tudjuk nem kapható Eu-ban, ami nagyon elkeserítő, mivel a DP660 sajnos közelébe se lép. Elsősorban játékra (PS4) és filmezésre használnám a TV-t. Milyen készüléket ajánlanátok? TCL ben sajnos így teljesen tanácstalan vagyok a Samsungnál ue49nu7102t nézegettem. 49 és 55 col között szeretnék max 250 000 Ft környékén. A TCL jobb ebben kategóriában mint a Samsung, Lg, Sony? Szóval egy TCL dp660 jobb mint egy SAMSUNG nu7102?

(#198) Putu válasza Zoltn (#166) üzenetére


Putu
kezdő

Ps4 pro elindítom a játékot (star w. bII., spider- man) következők jelenek meg: HDR10; 1080p60hz.
Kérdésem az lenne, hogy elvileg mind a két játék 4kHDR-es, akkor miért csak 2k-án jeleníti meg a játékokat? Minden videó kimeneti beállítás a tévén, ps4-en automatára van állítva. Neked, 4kHDR-ben játssza le a játékokat? Leírnád, milyen beállításokat használsz?

(#199) Zoltn válasza Putu (#198) üzenetére


Zoltn
senior tag

Igen, 4K HDR. Minden kb. Ne automatara hagyd, add meg kézzel a felbontást.

A tv beállításai között van valahol egy HDMI 2.0 kapcsoló ami automatán van. Azt állítsd át ON ra.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#200) Putu válasza Zoltn (#199) üzenetére


Putu
kezdő

Köszi! :C Átállítottam, most már 4KHDR, amikor elindítom a játékot. Őszinte leszek, nem nagyon látok elsőre nagy különbséget a két felbontás között, de hozzáteszem, nagyon brutálisan néz ki a játék. Még hogy a TCL nem tudja szépen lejátszani HDR formátumokat…

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.