Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1551) tothjani81


tothjani81
senior tag

Na újabb nem találom a megoldást probléma. Próbáltam fotózni. A hangprojektoron világít valamiért pár ssrga led ami nagyon idegesít. Hogy lehet eltüntetni. Mit jelez? Miért ég? Első nap nem volt ilyen mssodik se.

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1552) zzztripzzz


zzztripzzz
csendes tag

Sziasztok!

TCL 65DP600

Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal? Én főleg teljesen sötét szobában, HDD-ről néznék rajta filmeket. Tehát szép, folyamatos 4K lejátszás és valóban fekete színekre vágyok. Mit várhatok a cucctól? Mik a gyengeségei?

Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#1553) mike150 válasza tothjani81 (#1551) üzenetére


mike150
csendes tag

Nekem 55ec780-om van, és ott azt jelzi h aktív a google assistant. Mármint megfelelő beállítás mellett kikapcsolt tv nek hey google-zok akkor villan fel ez a 4 pöty. Gondolom nálad ez bug-olt be. Probald meg kikapcsolgatni az assistant, meg h kikapcsolt állapotba ne legyen hálózat, ha nem javul akkor reseteld az androidot, hátha.

(#1554) tothjani81 válasza mike150 (#1553) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi de valamiért eltünt. Nem tudom miért vagy mitől de nem világít már. Fura de szerencsére nincs :C

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1555) wallace 234


wallace 234
őstag

Google Assistant ot, hogy lehet elő csalogatni? soundbart nem használom, tv hátulján be van kapcsolva a mikrofon. Van valami opció?

(#1556) zsoltika74 válasza mike150 (#1553) üzenetére


zsoltika74
tag

Szia!

Mennyire vagy megelégedve az EC780-al?

Más:Az X815 az egy magasabb kategória?

65 colosban kapható?

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1557) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Felraktam a legújabb szoftvert (v551) a TV-re, annak reményében, hogy végre megjavul a smart power on (szellembekapcsolások miatt). Sajnos nem lett jobb, pedig már HDMI-ket is kihúztam a TV-ből, cserébe a bootidő is jóval több lett. Van lehetőség visszatérni az előzőre Local update-es megoldással? A kikapcsolásból updateléssel nem nagyon volt eddig szerencsém.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1558) XabaS


XabaS
csendes tag

Sziasztok!

Melyik tud többet, illetve jobb?
55x815 vagy 55EC780
Illetve a 65EC780 és a kisebb testvér között csak méretbeli külömbség van?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1559) alexander12 válasza XabaS (#1558) üzenetére


alexander12
aktív tag

Az azonos számúakban csak méretkülönbség van. :) az x815 qled technológia, ami elméletileg modernebb, jobb. Én csak a 815-öst látom élőben, de ennek eszméletlen szép képe van. És hatalmas a korábbi 32-es lg-hez képest :)) az a pici a 80 centis😁😁😁

kíváncsi, OP8T

(#1560) tothjani81 válasza XabaS (#1558) üzenetére


tothjani81
senior tag

Ha nem kell a 65 ". És elég az 55" akkor mindenképp x815 öt válaszd. Ez egy jó tv. Hálóba használom a nappaliba egy első generációs q7 f samu van ami 3x annyiba kerül de nem sok az eltérés. Van a samuba pár extra picit nagyobb a kontrasztja de ennyi.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1561) tothjani81


tothjani81
senior tag

Ja hamár samu abban van olyan funkcióm ami minden nap adott időben kikapcscsolja a tv t. Na ezt hiányolom az x 815 ből. Van erre valami appos megoldás esetleg vagy bármi lehetőség? Tudom lustaság hogy ennyire nem vok képes, hogy esténként beállítsam, de megszoktam és elfeljetem beállítani.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1562) tothjani81 válasza zsoltika74 (#1556) üzenetére


tothjani81
senior tag

Az x815 az mindenképp fentebbi kategória. Ez egy q led. Egy hagyományos led tv nek sosem lessz olyan képe mint a qlednek. A 815 csak 55 colban kapható

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1563) tothjani81 válasza zzztripzzz (#1552) üzenetére


tothjani81
senior tag

Egy hagyományos led tv sosem fog tökéletes feketét produkálni. Főleg nem 65 colban. A qledek már már majdnem tökéletes feketet adnak de az oledekhez képest a qledek feketéje csak antracit.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1564) tothjani81 válasza tothjani81 (#1562) üzenetére


tothjani81
senior tag

Külföldi oldalakon van 65 " ban is 815x

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1565) Happyness válasza wallace 234 (#1479) üzenetére


Happyness
csendes tag

REMOTE CONTROL
Van olyan táv, ami légegeres.

Az erkölcsösség nem más, mint az alkalom hiánya!

(#1566) wallace 234 válasza Happyness (#1565) üzenetére


wallace 234
őstag

Köszi! akkor ezek szerint az enyém nem az :R Mert nekem a beállítások, gombja van ott ahol ezen az egér ikon van.

[ Szerkesztve ]

(#1567) Endor


Endor
csendes tag

EMAG-tól rendeltem 55" EP640-et, várhatóan ma fogják kiszállítani. Szeretném már beüzemeléskor a legújabb FW frissítést megtenni. A TCL honlapon a V252 található, itt pedig redati fórumtársunk mindig közzé teszi a legújabbakat, köszönet érte. Jól értem, hogy most a V269 az aktuális? Vagy a korábban közölt V258? Nem teljesen igazodok el a feltöltött fájlok között, mert volt belőle több, mint 10 db különböző neveken, zip és rar formátumokban is. Mi a különbség közöttük? Van NE kezdetű, van V8 kezdetű, valami Test Update, és midegyik TCL Firmware RT2581 Platform megnevezés alatt. Mit jelentenek ezek pontosan? És elegendő csak egyetlen fájlt rátölteni a tv-re?

(#1568) XabaS válasza alexander12 (#1559) üzenetére


XabaS
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

A 65" a jobb mert egy 50-es Samsungot vált ami 4 méterről nem az igazi.

El is dölt, mert volt egy kihagyhatatlan ajánlat a MediaMarkt+-tól. 229990 Forint a 65CF780. Utolsó darab. Gondolom ezért vitték le az árát (szerintük 150 ezerrel lejjebb) Az EMAG-os árhoz képest 60 ezer Forint előny!
Jövő héten hozzák.

Szeretnék infót kérni azoktól akik rendelkeznek ezzel a típussal, hogy mire figyeljek, mit kell tennem, frissítsem -e, stb, hogy minden ok legyen.

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1569) Endor


Endor
csendes tag

Az EP640-hez járó távvezérlőn nincs is mikrofon. Akkor hogy használhatom a reklámozott hangvezérlést? Meg kell venni emiatt külön a "légegeres" távot?

[ Szerkesztve ]

(#1570) wallace 234


wallace 234
őstag

Van egy kis problémám! Az X815 el HDMI Arc egyik nap müködött, aztán jött egy kis áram szünet és azóta nem működik! erősítő jó ki próbáltam másik tvvel! X815 csináltam gyári vissza állítást, ill a szerviz menübe is! de továbbra se működik! mi lehet a gond? Soundbart nem használom ez esetleg okozhat ilyen jellegű gondot?

(#1571) wallace 234 válasza wallace 234 (#1570) üzenetére


wallace 234
őstag

Probléma meg oldva :R

(#1572) zsoltika74


zsoltika74
tag

Sziasztok!

Az X815 melyik Samsung tv-nek felel meg tudásban?
Most nézem már csak a Telekomnál van.

(#1573) wallace 234 válasza zsoltika74 (#1572) üzenetére


wallace 234
őstag

Ha még kapható a Samsung Q70 tavalyi modell amihez közel áll, idei Samsung tvk gyengébbek. X815 egy jól össze szerelt tv, mindkettő direkt ledes Samsung fényerőbe nagyobb, viszont nincs dts, Dolby Vision, míg ennél van! Képminőség a fontos érdemes ki próbáni az X815 öt

(#1574) redati


redati
tag

Újabb fw a beyond tvre v288
[link]
Sajnos mostanában nem lesz időm tesztelni, így nem tudok róla semmit.

(#1575) Steven válasza redati (#1574) üzenetére


Steven
addikt

Köszi ... annyi hogy ez tuti jó ,mert a mappán belül az sok kínai betű nem valami bizalom gerjesztő .

"强制升级包"
(bár google translate szerint kötelező frissítő csomag.)

Nekem mindenképp kéne valami új FW ,mert amit be linkeltél utoljára random brutál belassul tőle a TV (V269) . pl a hangerő gombra fél óra után reagál . Ez jó lenne ,ha ezt ki javítaná :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1576) Steven


Steven
addikt

https://support.tclelectronics.com.au/software-version/

Innen le tölthető a v288 nem rar és még csak nem is img file hanem a szokásos zip.

Tesztelve egyből megy.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1577) redati válasza Steven (#1576) üzenetére


redati
tag

Köszönjük szépen :R

(#1578) gipsykrisz82


gipsykrisz82
csendes újonc

sziasztok lefrissitettem a tvmet x815 a legujabb frissitéssel v288!!!
szerintem az eddigi legjobb frissités lett az eddigi tapasztalataim alapján gyorsabb lett a rendszer és stabilabb!!!

[ Szerkesztve ]

(#1579) wallace 234 válasza gipsykrisz82 (#1578) üzenetére


wallace 234
őstag

X815 én is ezt tapasztalom gyorsabb lett, nem nyüglődik :R

(#1580) klampfer válasza LilProphet90 (#1557) üzenetére


klampfer
tag

Nekem az 551-es szoftverrel sajna a gyors bekapcsolás sem megy, és ráadásul valóban jóval lassabban bootol be. :(
Simán vissza kéne rakni a korábbi firmet, de a fene sem akarja ujra az elejétől beállítani... :WMásnak is ennyire mellément ez a swverzió?

Udv, G.

(#1581) Endor


Endor
csendes tag

55EP640et vettem pár napja, és azzal kezdtem, hogy frissítettem a FW-t a redati által megadott v258-ra. Most olvasom itt, hogy Beyond tv-re van v288-as FW. Ez valami külön FW a tv-hez? Nekem a beállításokban a tv írta ki magáról, hogy Beyond TV.

Amúgy alapvetően elégedett vagyok vele, de a 2017-es alap kategóriás XE70 Sony tv-m képe, amivel össze tudom hasonlítani, pár fokkal jobb, az kevésbé felhős (pedig edge LED-es), és nagyobb a fényereje is, jobb a kontrasztja, plusz sokkal több beállítási lehetőséget biztosít. Meglepett, hogy a TCL nem tud tv adást felvenni, pedig azt hittem, hogy ez minden tv-n alap. Az Android lehetne gyorsabb, nálam határeset. Kicsit sokat kell várni, hogy elinduljon egy YT video, de főleg a böngészőn zavar a weboldalak lassú betöltése. A Puffin böngészőt töltöttem le hozzá. Összességében azért nagyon jó ár-érték arányú készüléknek gondolom, elfogadható minőségben.
Nekem kell a Google assistant funkció is, de hiányzik hozzá a mikrofon a hozzáadott távkapcsolóról, ezért megrendeltem a fentebb linkelt mikrofonos-légegeres távot, remélem beválik, bár jobban utánaolvasva kiderült számomra, hogy azt igazából korábbi modellekhez tervezték.
Valaki kérdezte az EP640 EP660 különbséget, gyakorlatilag uaz mindkettő, de a 660-as igényesebb kialakítású, fém kerettel, míg a 640-es csak műanyag. Szóval jobban megéri a 660-as-t venni, kb. ugyanannyiba is kerül.

(#1582) S.Zoliy


S.Zoliy
tag

Sziasztok!

Telekomnál nézelődök tv ügyben. Sajnos nem tudok dönteni az LG Nanoled és a TCL QLED Panelek közti különbségek miatt. Tudnátok nekem segíteni, hogy melyik mivel jobb akinek esetleg van mind a 2 vel tapasztalata? Próbáltam vissza keresni de nem találtam erre választ.
Eze közül próbálok dönteni:
LG 55SM8600 NANOCELL SMART UHD 4K TV
TCL 55X815 4K UHD SMART ANDROID QLED TV
Árban gyakorlatilag nincs különbség.

Előre is köszönöm szépen!

(#1583) Steven válasza S.Zoliy (#1582) üzenetére


Steven
addikt

Itt össze tudod hasonlitani mindenféle bullshit nélkül pl fényerő stb...

[link]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1584) dargelot válasza klampfer (#1580) üzenetére


dargelot
senior tag

Igen, nekem is lassabb lett a v551-el. Az előző (asszem v449?) volt az eddigi leggyorsabb.

(#1585) S.Zoliy válasza Steven (#1583) üzenetére


S.Zoliy
tag

Köszönöm szépen! ;)

Nem igazán látok nagy különbségeket..
TCL tudja a HDR10+?

(#1586) Endor válasza S.Zoliy (#1582) üzenetére


Endor
csendes tag

Én 2017 végén vettem sima LG-t, de másnap vittem is vissza, annyira gyenge volt a kontrasztja. Ez nagyon meglepett, mert a 2010-es LG tv-mnek sokkal szebb képe volt, bár az csak Full HD-t tudott. Ekkor nézegettem cserelehetőségként a drágább nanocellás változatokat, amik már jobbak voltak, de nem győztek meg annyira, mint egy Sony tv Triluminos kijelzővel, és inkább a Sony-t választottam akkor. Amúgy csak Samsung QLED tv-t láttam áruházban kiállítva, de annak messze jobb képe volt, mint az LG nanocell-nek. Lefogadnám, hogy a fenti TCL is sokkal jobb választás lenne.

(#1587) wallace 234 válasza S.Zoliy (#1582) üzenetére


wallace 234
őstag

Lg edge ledes, X815 direkt ledes itt fórumon, van aki az lg vel nem volt szerencséje! de persze ettől még lehet neked! X815 öm van és nem kéne az lg :R

(#1588) S.Zoliy válasza wallace 234 (#1587) üzenetére


S.Zoliy
tag

Köszönöm szépen! :)
Feketében melyik lehet a szebb?

(#1589) Endor válasza S.Zoliy (#1585) üzenetére


Endor
csendes tag

Pedig vannak komoly különbségek a TCL javára:
- valódi 10 bites színmélység
- VA panel
- Direkt LED
- 500 cd/m2 fényerő
- HDR10+
- Dolby TrueHD
- Beépített Onkyo soundbar
- Android

Így elsőre messzemenőkig jobb a TCL.

(#1590) S.Zoliy válasza Endor (#1589) üzenetére


S.Zoliy
tag

Házimozira lesz kötve, a hang az nem számít.
De az Androidos rendszertől kicsit tartok..
Aza baj, hogy nem tudom egymás mellet megnézni a 2 tvt :(

(#1591) wallace 234 válasza S.Zoliy (#1588) üzenetére


wallace 234
őstag

Egyértelműen a TCL jobb! Ahogy írják is elég jól fel szerelt tv! Jól néz ki igényes üveg hátlappal! lcd tv hez képest brutál vékony! már ha dizájn is számít!

(#1592) Endor válasza wallace 234 (#1591) üzenetére


Endor
csendes tag

Ráadásul 5 év jótállással van. De a lényeg a QLED technológiából adódó előnyök.

(#1593) dropi


dropi
aktív tag

Egy nagy dilemmában vagyok, Telekomtól vennék hűséghosszabbítással új tévét. Kettő között vacillálok. Kb 4.5 méterről nézném. Sok Netflix/Xbox One X menne rajta, lineáris tévé egyáltalán nem, max appból sport chromecasttel, Digi appal.
Ti mire szavaznátok?

TCL 55X815 (nagy + a QLED)
VS
Philips 65PUS7304 (nagy + az Ambilight)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#1594) Steven válasza dropi (#1593) üzenetére


Steven
addikt

Bárki kérdezi én mindig azt mondom a nagyobbat:D

nálam a 75 is kicsi de sajna ennyi pénzért csak ez a max méret amit lehet venni .... ;]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1595) LilProphet90 válasza dropi (#1593) üzenetére


LilProphet90
senior tag

4.5 méternél már minimum 65"-ben gondolkodnék, főleg játékhoz.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1596) dropi válasza Steven (#1594) üzenetére


dropi
aktív tag

Köszi szépen srácok, akkor nem hagyom magam elcsábítani a QLED miatt :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#1597) S.Zoliy válasza Endor (#1592) üzenetére


S.Zoliy
tag

Mondjuk igen az 5év az 5év...
QLED nagyon jó, de nem ismerem ezt az új Nanoledes témát az LGnél, mert amit igérnek az marha jól hangzik..

(#1598) dinnyesgabor válasza S.Zoliy (#1597) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Az az igazság, hogy Az LG Nanocellás tv-je amíg IPS kijelzőt használ, addig még egy nem QLED-es sima led tv VA panellel is kontrasztosabb képet fog adni szebb feketékkel. Ha valaki nagyobb kontrasztot, és szebb feketét szeretne, VA panelest fog választani. Szépek az IPS színei, de egy VA paneles tv mindig kontrasztosabb lesz, és jobbak lesznek a feketéi, és szépek a színei.

[ Szerkesztve ]

(#1599) Apucy01 válasza S.Zoliy (#1597) üzenetére


Apucy01
őstag

Nanocell és a VA paneles x815 Feketéje fényévekkel veri az lg feketéjét a Nanocell is egyfajta IPS amiről tudjuk hogy a feketével hadilábon áll.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#1600) dinnyesgabor válasza Apucy01 (#1599) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Nanocell-t az LG használ IPS panellel, amitől sokkal jobb a VA panel. LG bebizonyította, hogy Ő is tud VA panellel dolgozni. Mert Csinált már 1-2 típust VA panellel. Nem értem miért nem VA panellel kombinálta a Nanocell-t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.