Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1201) nicky211


nicky211
csendes tag

(#1202) KRoy19 válasza nicky211 (#1201) üzenetére


KRoy19
őstag

Mondom.
Kapcsold ki a local dimminget.
Akkor sehol nem sötétül el a háttérvilágítás és olyan lesz az egész kép mint most a jobb oldal.
A fekete sosem lesz fekete Lcd tv-nél, pláne nem egy ips paneles tv-nél (Lg).
Va paneles tv-knél jobb a helyzet, de ott is zavaró tud lenni a jelenség.

(#1203) freborr


freborr
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy 55x815-öt teljesen elégedett vagyok vele kivéve hogy semmilyen eszközről nem tudom használni a chromecastot egyszerűen nem látja semmi se laptop se mobil elég idegesítő mert van mellette Samsun és LG tv is de azokkal nincs gond.
Van valakinek ugyan ez a típus?

(#1204) nicky211


nicky211
csendes tag

Ki van kapcsolva !!

(#1205) wallace 234 válasza nicky211 (#1204) üzenetére


wallace 234
őstag

Lg azért ilyen mert edge ledes és így tudja meg oldani a local diminget! ennyit tud. Tcl 55x815 direkt ledes ott ilyet nem látni

(#1206) KRoy19 válasza nicky211 (#1204) üzenetére


KRoy19
őstag

Tuti nincs kikapcsopva, mert akkor nem sötétedne el a képernyő fele.

(#1207) nicky211


nicky211
csendes tag

tuti ki van kapcsolva hidd el

(#1208) #49155328 válasza nicky211 (#1207) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nekem sem működik, hol lehetne bekapcsolni?

Ehh nem erre akartam válaszolni.

A Chromecast nem működik azt hogyan lehetne életre kelteni?

[ Szerkesztve ]

(#1209) nicky211 válasza KRoy19 (#1206) üzenetére


nicky211
csendes tag

Szia neked volt tcl 55x815 ? mennyivel rosszab vagy jobb ennél az lg-nél ez utazik vissza! Valamennyivel jobb lett de minden ki van kapcsolva rajta! Nehéz elhinni hogy egy 250 ezer forintos tv ilyen problémákkal eladható!

(#1210) KRoy19 válasza nicky211 (#1209) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem csak volt, még mindig az van.

Ennél a tv-nél is elő fordul némi felhősödés, de közel sem olyan rossz a helyzet mint az álltalad mutatott LG-nél.

(#1211) nicky211


nicky211
csendes tag

Nagyot csalódtam benne pedig mind a három tv lg volt amit vettün de most elbizonytalanodtam! Ez a tcl meg annyira uj fosok rá beruházni az oled meg kicsit drágának tartom bár az adatok alapján jónak kéne lenni de ezt a lg-t is szarrá sztárolták oszt ehun van-e de ahogy nézem ezek az edge led-tchnológiával szereltek több panasz van mint a direkt-led-el lévökre! Kíállítba meg sehol nem tudok ahol meg lehetne személyesen nézni milyen idebasszák oszt 2 heteket várjak mire kicserélik!

(#1212) szatyor1972


szatyor1972
tag

Berendeltem egy EC780-at lesz ami lesz 14 nap alatt csak kiderül, hogy milyen.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#1213) mike150


mike150
csendes tag

55ec780-ról elég vegyes még az érzelmem. Ami most elkezdett idegesíteni hogy a netflix is szaggat egy idő után(4k) Gépről smb megosztással akartam még normális felbontásba nézni de az élvezhetetlenül szaggat, vlc-n még a full hd-s is, kodi alatt nem szaggat viszont 1-2 percenként megáll pufferelni... Már direktbe van kötve gigabites routerrel meg digi net... (gépről lejátszva megy szóval gondolom nem a winyo lassú). Más is szenved hasonlóval?

(#1214) subset válasza mike150 (#1213) üzenetére


subset
senior tag

Igen én is szenvedtem ezzel....
Az SMB protokoll túl erőforrás igényes, és lassú esetünkben a 4K élvezhető lejátszásához.

Megoldások:
DLNA (minidlna) szerver.
Itt olyan kényelmetlenségek vannak/lehetnek, hogy nincs resume (nem tudod ott folytatni a filmet ahol abbahagytad)
Kodi nem tudja az adatbázisába behúzni a DLNA-s forrást (csak lejátszóként üzemel, "media center" funkció nem működik)

A másik és remekül működő megoldás:
Apache2 server + Kodi
+60Gb-os filmek is zökkenőmentesen, hibátlanul lejátszhatóak, előre/hátra tekerés is szuperül megy, adatbázist is épít a forrásból.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#1215) mike150 válasza subset (#1214) üzenetére


mike150
csendes tag

Rá nézek majd, köszi. Amúgy lehet mégis csak nem volt tökéletes a hálózat, a tv-t egy régi utp kábellel kötöttem össze ami csak cat5 most kicseréltem cat5e-re és úgy néz ki kodi viszi a 4k-t, vlc viszont belefagyott pár perc után. Netflixen néztem ~60 rol ~88 mbitre ment fel a sebesség. (Azért elég gáz hogy 2019-es tvbe nem tudnak rendes háló kártyát rakni egy közép kategóriás tvbe...)

(#1216) nicky211


nicky211
csendes tag

Esetleg LG OLED55C9PLA van valakinek véleménye? beégéstöl mennyire kell fosni ??

(#1217) junior11 válasza nicky211 (#1216) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem nagyon jó tévé, ha hibamentes panelt kapsz, az [oled] tévés topikban van bőven infó róla.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1218) Elektrosokk válasza mike150 (#1213) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szia

én emby szervert használok Apple tv készülékkel , semmi sem akad, folyékony és minden szuper.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1219) #69326592


#69326592
törölt tag

Sziasztok!

A TCL 55EP680 tv-ről mi a véleményetek? A másik versenyző a Samsung RU8002-es, viszont az jelentősen drágább.

(#1220) junior11 válasza #69326592 (#1219) üzenetére


junior11
veterán

Szia, ha kell a 100Hz-es panel és jobb mozgásmegjelenítés akkor a Samsungot választanám. Ha van rá lehetőség, nézd meg és próbáld ki őket élőben valahol.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1221) #69326592 válasza junior11 (#1220) üzenetére


#69326592
törölt tag

Köszönöm, de TCL-t nem tudok élőben kipróbálni!

(#1222) HG_hagor


HG_hagor
csendes tag

Nekem tcl 65ep640 -el vannak tapasztalataim.
Előny:
LG 7450-el összehasonlítva szebbek a szinei. Kezelhetőség egy átlagos androideval megegyezik.
Hátránya:
Komolyabb hd tartalmakban gyors mozgás esetén szaggat. Hardver gyengeség. Átlagos videónal, tv-nel nincs probléma.

Tv kivitele megfelelő. Távirányító sok gombos, kevésbé jó mint az LG Bluetooth távirányító.

Alza-ban több típus is megnézhető. MM-ben csak rendelésre van.

Üdvözlettel Gábor

(#1223) K4jusz válasza subset (#1214) üzenetére


K4jusz
tag

Szia!

"Apache2 server + Kodi"
Erről a setupról elérhető valami tutorial, vagy saját kezűleg raktad össze? :)

[ Szerkesztve ]

(#1224) nicky211 válasza KRoy19 (#1210) üzenetére


nicky211
csendes tag

Még egy kérdés míg bele nem ugrok a vásárlásba a 60hz-re lebutitott képpel mennyivel másabb vagy csak pc-re kötve érezhető??

(#1225) subset válasza K4jusz (#1223) üzenetére


subset
senior tag

A tutoriált nem tudom honnan kellene kezdenem....
Tételezzük fel, hogy telepítettél egy apache szervert ami működik is, és a megosztani kívánt mappád a "/data/filmek".
A default config (vhost) file-t kell úgy beállítani, hogy legyen könyvtár listázás ( "Options +Indexes" - sor)
Például:

<VirtualHost *:80>
ServerAdmin webmaster@localhost
DocumentRoot /data/filmek
<Directory /data/filmek>
Require all granted
#DirectoryIndex disabled
Options +Indexes
</Directory>
ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log
CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined
</VirtualHost>
# vim: syntax=apache ts=4 sw=4 sts=4 sr noet

Ezek után csekkolod, hogy webböngészőből látod-e a tartalmát a mappádnak.

Ha igen...
Kodiban
Videó forrás hozzáadása -> Tallózás

-> Hálózati hely hozzáadása

-> Webkiszolgáló könyvtár (HTTP)

Majd megadod a szervered IP címét....
Ezek után ahogy a második képen is láthatod hozzáadja az "Új megosztás keresése" listához a webszerveredet, amit utána mint forrás már hozzá tudsz adni az kodi adatbázisodhoz...

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#1226) KRoy19 válasza nicky211 (#1224) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem értem a kérdést.

(#1227) medvepók


medvepók
csendes tag

Sziasztok! A TCL 43DP600-en megy a HBOGO frankón? Nem találok infót róla sehol.

(#1228) LilProphet90 válasza medvepók (#1227) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Azzal valószínűleg nem, mivel nem androidos, hanem a gyártó saját rendszere fut rajta. Netflix, Youtube stb érhető el rá.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1229) K4jusz válasza subset (#1225) üzenetére


K4jusz
tag

Ez így OK.
Nekem samba share van beállítva PI4-en. EP660 Filmek gyorsan indulnak, nem pufferel, tekerni is gyorsan lehet. Egyedül a h265-ös kódolásnál szaggatottabb a kép gyors mozgásnál, emiatt böki a csőröm, mit lehetne még optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#1230) nicky211 válasza KRoy19 (#1226) üzenetére


nicky211
csendes tag

Mivel ez a tcl ami neked van ha jól toom 60hz-es és átlagba már 100hz ek a mostaniak mennyire észrevehetö ez?

(#1231) medvepók válasza LilProphet90 (#1228) üzenetére


medvepók
csendes tag

Köszi!

(#1232) Zoltn válasza nicky211 (#1230) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ez sem lett jobb. :U

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1233) halacska85


halacska85
friss újonc

Sziasztok!
Van nekem egy tcl 75ep660as TVm, amihez rendeltem aliexpressről egy okos távirányítót(tcl rc602s).A távirányító tökéletesen működik,vesz a tv minden gombot.Viszont mikor szeretném használni az egér vagy a hangvezérlés gombokat,a tv kéri,h hosszan és egyszerre nyomjam meg a HOME és az OK gombot.Ezt hiába teszem nem történik semmi.
Valakinek valami ötlete esetleg lenne a megoldásra? :))

(#1234) LilProphet90 válasza halacska85 (#1233) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nekem is sokáig csinálta (bár utána működtek), de már egy ideje nem. Nagy ritkán valami frissítést is feldob a kapcsolóhoz, de telepítésnél hibát dob. Sehogy nem sikerült még aktiválnod ezt a két funkciót?

Első körben törölném BT-eszközök közül, és újrapárosítás. Esetleg Bluetooth-alkalmazás adatainak törlése. Rosszabb esetben tennék fel másik szoftvert a TV-re.

Amúgy óvatosan vele, mert eleinte folyamatosan lefagyott tőle a TV, pár hét után tönkre is tette az alaplapot, többet nem kapcsolt be, gariban cserélték. :D Azóta szerencsére nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1235) halacska85


halacska85
friss újonc

Sehogy nem sikerült még.Sőt bluetooth eszközként sem találja.....
Nyomnom kell valamit a távirányítón,hogy felismerje a tv?

(#1236) LilProphet90 válasza halacska85 (#1235) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Ahonnan vettem, ott azt írják bekapcsolt TV mellett egy méter távolságról vissza+OK gombokat kell nyomni 2 másodpercig, amíg ki nem írja, hogy sikeres csatlakozás.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1237) halacska85


halacska85
friss újonc

Próbáltam ezt is ,de nem működik.A tv az ok és home gombot kéri.....

(#1238) drehás


drehás
újonc

Sziasztok.
Mivel androidos a tv (tcl 43ep660) satelit vevő is jól működik rajta.
Cccam? Valami aplikácio hozzá? A boxot szeretném kiváltani.
Valami okosság a témában?
Köszi.

(#1239) bipet


bipet
tag

Sziasztok
Ki a tcl magyarországi forgalmazója mert vettem egy 760 ast és nincs menne a leírása? A képernyő bal sarkába ki ír új a hogy biztonsági üzemmód gondolom valami be van kapcsolva.
Egyébként van lehetőség a képminőség finom hangolására?
Akinek van ilyen nektek mi vált bé?

(#1240) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Van egy TCL 50DP600 TV-m, ami elvileg androidos de elegge verszegeny az appstore. Valahogy apkbol tudok ra varazsolni alkalmazasokat?

(#1241) kezdő válasza phoenix64 (#1240) üzenetére


kezdő
senior tag

A DP600 nem androidos.
A TCL sajat Smart TV 3 rendszerefut rajta.

(#1242) phoenix64 válasza kezdő (#1241) üzenetére


phoenix64
őstag

Oh, értem. Köszi. Akkor nem sok lehetőségem van appokat telepíteni. Egy normális médiaplayert akartam volna felrakni, mert akadnak a TV-n az mkv filmek/videok.

(#1243) hunaqua válasza bipet (#1239) üzenetére


hunaqua
addikt

"Ki a tcl magyarországi forgalmazója mert vettem egy 760 ast és nincs menne a leírása?"

...hát ez az,Columbo felesége a Magyarországi forgalmazó.Itt kezdődnek a gondok.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1244) bipet válasza hunaqua (#1243) üzenetére


bipet
tag

Mind szürke importos ? Nincs magyar forgalmazó?

(#1245) KRoy19 válasza bipet (#1244) üzenetére


KRoy19
őstag

Nincs ám.
Az én garanciajegyemben is amit kaptam a TV-hez egyetlen magyar telefonszám szerepel, amit felhívtam, hogy érdeklődjek arról, hogy hogy is van ez az 5 év garancia a Telekomnál vásárolt készülékre.
Akkor közölték velem, hogy ők csak egy szervíz és kérdezzem meg a Telekomot.
A Telekom-nál is kb. 5 emberrel kellett beszélnem, mire ki tudták deríteni, hogy smint van az 5 év garancia ugye mert nincsen egyáltalán magyarországi képviselete a TCL-nek.

(#1246) hunaqua válasza KRoy19 (#1245) üzenetére


hunaqua
addikt

Én már abban sem vagyok biztos,hogy egy cég hozza ezeket,vagy egymástól független önjelölt "importőrök" szerzik be különböző bizonytalan eredettel.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1247) wallace 234 válasza hunaqua (#1246) üzenetére


wallace 234
őstag

Tcl tvk hazai forgalmazója a Bravophone kft, kivéve amit a Telekomtól veszünk. ezt a Bravophone írta meg!

(#1248) hunaqua válasza wallace 234 (#1247) üzenetére


hunaqua
addikt

Tehát:

1.) Bravophone kft ?

Ez azért is érdekes ,mert az oldalukon még utalás sincs róla,csak pár telefonról

2.) Kivéve ami a Telekomtól?

..az megint valaki,de az ki?

3.)
Ezek után még lehet akár egy tucat különböző "importőr" is?

Kik?

4.) Emag

...na mögöttük ki van? Az román beszerzés?

5.) Alza

....na mögöttük ki van? Az cseh beszerzés?

Ezek után mindenki maga döntse el,hogy a termékre 5 ÉV GARANCIA!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1249) #49155328 válasza hunaqua (#1248) üzenetére


#49155328
törölt tag

A bravophone az importőr úgy ahogy a thomsont is ok forgalmazzák.

(#1250) wallace 234 válasza hunaqua (#1248) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen elég érdekes a Bravophone kft nem nagyon írja, hogy ők a forgalmazók. elég kusza a TCL körüli dolgok, ez az 5 éves garancia is mert, még a gyártó által adott garancia papíron is 2 évet ír. jó lenne ha ez a márka egy jó hazai képviselete lenne, mert ígéretes dolgaik vannak.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.