Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#301) orkester válasza LilProphet90 (#300) üzenetére


orkester
senior tag

Próbáltad usb 3 portban is? Nekem valamiért csak onnan ment usb 2-ből nem.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#302) redati válasza LilProphet90 (#300) üzenetére


redati
tag

Igen kikapcsolt állapotban megetettem vele az usb2 porton a .pkg -t
Majd a tv-n lévő kikapcsológombot addig nyomvatartottam, amíg nem kezdett el gyorsan villogni a led. Aztán vagy 7-8 perc mire lefut a frissítés.
Én előtte is, meg utána is nyomtam egy reset all, meg egy reset shop
De hogy hova lett az Alexa? Passz
Az Amazon Alexa aplikációból is eltűnt a TCL asisstant

[ Szerkesztve ]

(#303) LilProphet90 válasza orkester (#301) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Igen, nem működött legutóbb. Pár hónapja elindult egy ilyen frissítés, le is futott, de maga szoftver nem frissült. Azóta nem működött.

Ami még feltűnt, hogy a kikapcsolt állapotban villogás sokkal lassabb lett. Nem nagy dolog, de mégis. :)

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#304) Regron


Regron
csendes tag

Sziasztok!

Vettem hétfőn egy TCL 55DP660-ot, mert mindenhol írták, hogy milyen jó a képe, és milyen jó ár/érték arányban. A képe tényleg remek, de minden más borzasztó.
Először megpróbáltam bluetooth hangeszközöket csatlakozatni. Ez nem sikerült (Couldn't pair).
Utána megpróbáltam jack kábellel összedugni a hangszórót a TV-vel, ez valamennyire sikerült, szól a hangszóró, de TV is. Az opciókat 200-szor átnéztem, nem találtam semmi megoldást a beápített hangszórók kiiktatására.
Később a bluetooth megoldódott, de késik nagy a hang, használhatatlan. A fejhallgatómmal folyamatosan szagadozik is, 2 méter távolságról.
A kapcsoló borzasztó, minden 3. nyomás működik kb. távolságtól független, ha tökéletesen vízszintes tartom, akkor kicsit jobb.
A beépített chromecast sem nagyon működik, a TCL programmal is és a Google Home-mal is vagy 50 probálkozás kellett, mire sikerült csatlakozni, és utána is elég silányul működik, van hogy tud castolni, általában nem.
Feltettem a VLC-t is, elindítok egy filmet, sosem tölt be, végtelen buffer jel.
User manual nem nagyon járt hozzá, csak a nagyon alap dolgok.

Szóval amit így ki akarok ebből hozni, hogy lehet megéri drágábban venni valamivel, ezeknek az elkerülése végett.

(#305) LilProphet90 válasza Regron (#304) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Szia! Megértem, ha rossz a tapasztalatod, ezek után nekem is rossz szájízem lenne. Bár valószínűleg ezek mindegyike szoftveres gond lehet, én egyik általad leírt problémát sem tapasztalom a mindennapokban.

Első körben, egy gyári visszállítást próbálnék, hátha, ha nem segít, és van benned annyi affinitás, felraknék egy újabb verziót, ebben a posztban leírta a kolléga, mit hogyan kell (500-as verzió letölt - bár lehet Android 7-tel jobban jársz, az stabilabb -, pendrive-ra felmásol, majd beállítások, rendszerfrissítés, helyi frissítés). Ezek univerzális frissítések, tehát mindegyik típussal működnie kell. Ha ezek után sem sikerülne javítani a helyzeten, elállnék a vásárlástól, amennyiben neten rendelted.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#306) Regron válasza LilProphet90 (#305) üzenetére


Regron
csendes tag

Szia, köszi!
Megpróbáltam egy factory resetet, ehhez jelszót kér, amit egyelőre nem jöttem rá, hogy honnan kéne tudnom.

(#307) redati válasza Regron (#306) üzenetére


redati
tag

Azt hiszem hogy 1234 az alap jelszó.
De úgy is megpróbálhatod, hogy a képbeállításoknál rámész a kontrasztra, (arra már nem nyomsz rá) és ott megnyomod a 6425
Majd felugrik a service menü (csak óvatosan)
És ott egy reset all, majd reset shop
Azt hiszem utána újra is indul

A legjobb lejátszók sztem : Kodi, MX player, és a saját lejátszója
A buletooth inkább zenére van kitalálva. A technológiából adódóan egy picit mindig késni fog a hang, még a 4-esnél Bluetooth nál is kb fél masodperc.
A hangkimenet HDMI erősítővel automata átkapcsol.
A 8-as droidnál azt hiszem lehet külön szabályozni a hangerőt a füledbe, de ezt még megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#308) Regron válasza Regron (#306) üzenetére


Regron
csendes tag

Sikerült, (tényleg 1234 volt), sokkal nem lett jobb.
Ami javult, hogy most már nem szól a TV ha jack-et dugok bele, viszont cserébe elmegy a hang elég gyakran 1-2 másodpercre.
Illetve most 60 helyett 3-3 próbálkozás kellett a bluetooth párosításhoz meg a castoláshoz.
A bluetooth-szal nem az a bajom, hogy kicsit késik, hanem hogy baromi sokat. Illetve az, hogy a fejhallgatóm a telefonpmmal kb 20 méterről is gond nélkül megy, a TV 2 méterről folyamatosan szakadozik.

Összességében még mindig vállalhatatlan, szóval megpróbálkozom majd holnap a szoftver cserével.

(#309) redati válasza Regron (#308) üzenetére


redati
tag

Nálam összességében javult a rendszer a 8-as droiddal.
Még újonnan kipróbáltam én is a jackes fülest, és nálam is voltak ilyen anomáliák.
A HDMI-s erősítőt sem mindig kapcsolta át.(ez már helyrejött) Ja és nem valami komoly hangkeltő van benne, úgyhogy ha szükséges akkor inkább az erősítőt használom.

Azt tudni kell mindenkinek, hogy ez nem a hivatalos kiadott software!!! Csak saját felelősségre!!!
Elvileg lehet hogy vissza lehet rakni a régi 7-est, de ezt még senki nem próbálta ki.
Januárra ígérte a TCL hogy hivatalosan is menni fog a frissítés OTA .

[ Szerkesztve ]

(#310) Regron válasza redati (#309) üzenetére


Regron
csendes tag

Alapvetően tervezetm venni HDMI-s erősítőt, de így, hogy nagyobb eséllyel nem fog működni a TV-vel, mint igen, nem nagyon merek.
Fontolgatom az elállást, csak nem tudom mennyire macerás az.
Amúgy az android cserével nem buknám a garit/elállást?

(#311) redati válasza Regron (#310) üzenetére


redati
tag

Fentebb írtam hogy, a 8-as droiddal már rendesen kezeli az erősítőt HDMI CEC -en keresztül.
Automatice ki-be kapcsolja az erősítőt a tvel egyszerre, átvált a hang ha kell, a tv távirányító segítségével vezérled az erősítő hangját, és ez az egész funkció ki is kapcsolható, akár film közben is.
Hogy kivárod-e a hivatalos 8-as megjelenését, azt neked kell eldönteni. Biztosan meg fog jelenni, mert a v509-es verzió már a 4.ik Oreo változat. Valamit biztos kell még benne javítani, azért nem jelent meg. Egyenlőre nálam rendben van. Ha tetszik a tv képe sztem gondold meg, hisz az elsődleges funkciója a képernyő. Ebben az ársávban sztem nem nagyon kapsz jobbat.
Ha neten rendelted, akkor az átvételtől 14 napig elálhatsz bármilyen indokkal. Utána már macerás

(#312) Regron válasza redati (#311) üzenetére


Regron
csendes tag

Van itt némi félreértés, nekem már eleve 8-as droiddal jött.
Neten rendeltem amúgy, most hétfőn, de pl. ha nekem kell visszavinnem, meg papírokat kell töltögetni, az kellemetlen.

(#313) redati válasza Regron (#312) üzenetére


redati
tag

Nézd meg légyszi mi a verzió száma.
Itt tudod megnézni:
Home -> beállítások -> névjegy -> kapcsolat

Eddig a dp6 szériára még nem volt Oreo. A TCL.eu oldalon is még csak a 7-es elérhető.
Kíváncsi vagyok melyik 8-as verzióval adták ki.
Nálam az általad tapasztalt hibák nincsenek a 8-as droiddal.
És az enyém is 55DP660 😀

(#314) Regron válasza redati (#313) üzenetére


Regron
csendes tag

Version: 8.0.0
Kernel: 3.110.79
Build: OTT1.180130.001

(#315) redati válasza Regron (#314) üzenetére


redati
tag

Erre gondoltam:

De valószínűleg ugyan az lesz.
A v509 végű

(#316) Regron válasza redati (#315) üzenetére


Regron
csendes tag

Ja, bocsi!

V8-T658T01-LF1V500

(#317) Regron válasza redati (#315) üzenetére


Regron
csendes tag

Te ezt az 509-est a lentebb linkelt drive-ból szedted? Ha nem, be tudnád linkelni?

(#318) redati válasza Regron (#317) üzenetére


redati
tag

Innen:

[link]

Az v500-asban lengyel oldalon olvastam hogy a hbb tv még hibás.
És neked ez volt előre telepítve gyárilag?
Azért érdekes mert ez még beta software

(#319) Regron válasza redati (#318) üzenetére


Regron
csendes tag

Köszi!
Igen, én így kaptam.
Működése alapján sajnos inkább alfa kéne, hogy legyen :(

(#320) LilProphet90 válasza Regron (#319) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Érdekes, hogy már ezzel szállították, azért még nem tökéletes a szoftver, gondolom innen nyerhették ki a pkg fájlt is. Elvileg Ausztráliában is ilyesmi típusok vannak, mert azonos a szoftver.

Az elállásnak nem szabad gondnak lennie, Alzáról rendelted?

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#321) redati válasza LilProphet90 (#320) üzenetére


redati
tag

Azt sem tartanám kizártnak, hogy egy hibásan letöltött fájlal lett updatelve, mert a v500-asban sem kellene ennyi hibának lennie.

Regron:
Ha ezzel kaptad akkor nyugodtan tedd rá a v509-est, az usb-s, kikapcsológombos módszerrel, a végén service menüből resettel, amit fentebb írtam.

(#322) LilProphet90 válasza redati (#321) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Szerintem azért alaposan ellenőrzi a fájlt telepítés előtt a rendszer, máskülönben esélyes a téglázás. Amúgy a Chromecast nálam sem mindig működik Oreo-n, 7-en sosem volt vele gond.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#323) jagr68


jagr68
tag

Valakinél szarakodik még az HBO GO? illetve laptopról sem tudom átküldeni a tévére, rendre lejátszási hibát ír. :W

(#324) Regron válasza redati (#321) üzenetére


Regron
csendes tag

Csak hogy biztos jól értem, így kell:
-factory reset
-kikapcsolás
-pendrive bedug
-bekapcs gombot nyomni amíg nem kezd el update-elni
-megint factory reset

?

(#325) redati válasza Regron (#324) üzenetére


redati
tag

Igen így jónak kell lennie. Én is így csináltam.
Hazahoztam a bloetooth hangszórót,(charge3) elsőre csatlakozik, két szobával arrébb is veszi. Késik a hang, de ez nem a tv hibája, ez a technológiából adódik.

A HBO go nálam, amióta frissítették, kb 2hete nálam tökéletes.

Nálam a youtube cast is jól működik.

(#326) orkester válasza jagr68 (#323) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem, c7006-on. Ugyanúgy átküldve és a programból se megy. :(

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#327) Regron válasza redati (#325) üzenetére


Regron
csendes tag

Köszi, sikerült!
Nem nagyon változott semmi, a bluetooth és a cast továbbra is használhatatlanul rossz. Ami kicsit javult, az a hang a jacken, eddig jelentős kihagyások voltak elég gyakran, most pár percenként szakad csak meg, és akkor is csak fél másodpercekre.

(#328) LilProphet90 válasza Regron (#327) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Szerintem vidd vissza, ha ennyi baj van vele.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#329) Regron válasza LilProphet90 (#328) üzenetére


Regron
csendes tag

Fontolgatom, de az sem lenne túl kellemes. Pesten lakom, nincs járművem, ez a TV meg bazi nagy és nehéz.
Meg hát visszacsomagolás, papírmunka stb. És utána nem lenne TV-m, szóval kellene egy másikat kinézni, reménykedni, hogy jobb lesz, meg akkor már rendes márkát vennék, ami jelentősen drágább is lenne, ha a kép minőségből nem akarok engedni.
Szóval lehet, hogy inkább együtt élek a nyúgjeivel. Amit ki kellene próbálnom még, hogy HDMI hangszóróval legalább megy-e rendesen, mert ha azzal sem, akkor tényleg visszaküldős.

(#330) LilProphet90 válasza Regron (#329) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Attól is függ, hol vetted, sok cég ad futárt visszaküldés esetén, pl. Emag, Alza.

Igen, hasonló árkategóriában zsákbamacska lehet, tavaly vett Samsungnak elviselhetetlen bevilágítása volt, és a kép is retek volt TCL-hez képest (bár ez is Samsung paneles).

Ha a jelenlegi hibái mellett eltudod használni, akkor azért lehet reménykedni, hogy javításra kerülnek, de ezt senki nem tudja megmondani, mert elég szokatlan anomáliák vannak nálad. Mérlegelni kell.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#331) Regron válasza LilProphet90 (#330) üzenetére


Regron
csendes tag

Alzában vettem.
Vettem közben egy soundbart is, összedugtam HDMI-vel (ARC), és semmi nem történik.
Akinek ez működik, annak simán magától átvált?

(#332) Regron válasza Regron (#331) üzenetére


Regron
csendes tag

Közben rájöttem, van ilyen opció, hogy "allow tv to control hdmi devices". Ezt bekapcsolva már működik.
Érdekességképp megjegyzem, hogy közben vettem HDMI kávelt a gép és a tv közé, a HDMI1 csatlakozó nem működik rendesen, villog a kép.

[ Szerkesztve ]

(#333) redati válasza Regron (#332) üzenetére


redati
tag

A 3-as HDMI bemeneten jó?
Ha igen, akkor szólj nekik hogy vigyék vissza.
Valószínűleg hibás a tvd, ennyi baja nem lehet.
Ha azon is villog akkor:
A gép tudja a 4k-t?
A videokártyán van HDMI 2.0a kimenet?
Illetve a kábel is tudja a HDMI 2.0a szabványt?

(#334) LilProphet90 válasza Regron (#332) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Ha jól emlékszem nekem is volt gondom a HDMI1-2-vel, így én is a hármason használom a PC-t

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#335) Regron válasza redati (#333) üzenetére


Regron
csendes tag

Igen, a 3-ason nincs gond, gamer gépem van, meg se kottyan neki :)
Szerintem is hibás a TV-m, és ha csak annyi lenne, hogy írok az Alzának, hogy hozzanak helyette egy nem hibásat, akkor meg is tenném, de úgy érzem, egyszerűbb ha megvagyok chromecast meg bluetooth nélkül, mint ezt visszaváltani, és szerezni egy másik tv-t. Persze lehet nincs igazam, de alapvetően lusta vagyok :(

(#336) LilProphet90 válasza Regron (#335) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Pedig mindenképpen megpróbálnám, azért a beépített Chromecast elég hasznos feature. Simán kitöltöd az űrlapot az oldalukon, aztán meglátod, milyen lehetőségeket ajánlanak fel.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#337) Seirei válasza Regron (#335) üzenetére


Seirei
tag

Jobban jársz ha 14-30 napon belül cseréled (attól függ mennyit adtak meg termékvisszaküldésre), mert a végén még úgy jársz mint én és kiderül hogy maga a panel is instabil (erős, nem múló bevilágítás a jele).
Általában küldenek futárt érte és futárral is viszik vissza.

[ Szerkesztve ]

(#338) Zoltn


Zoltn
senior tag

Szereztem egy UDH-Blurayt, ráküldtem a TV-re és érdekes mód sehol nem esett szét a mozgás. Maxos MotinClarity-vel néztem a filmet, és hibátlan volt. Jól sejtettem az agyontömörített HEVC kódolást nem kezeli jól a tv-nk valahogy. 87GB volt a film a lemezen.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#339) jagr68 válasza orkester (#326) üzenetére


jagr68
tag

Nekem Xess X2-n semmi! Appnál 5.1-es lejátszási hibát ír ki. Átküldésnél simán lejátszási hibát! Hogy rohadna meg :O :O :O

(#340) fuze válasza jagr68 (#339) üzenetére


fuze
őstag

Nekem mindig működött az HBO GO

adms.hu | UI Designer

(#341) jagr68 válasza fuze (#340) üzenetére


jagr68
tag

Milyen verzió van nálad? Nálam ez van!

[ Szerkesztve ]

(#342) redati válasza jagr68 (#341) üzenetére


redati
tag

Ez még a 7-es droid.
Van már 8-as is, ( LF1v509) de még nem hivatalos kiadás.
A HBO go 5.1 hiba az egyéni előfizetéseknél fordul elő más tvknél is. Remélhetőleg javítja az HBO

[ Szerkesztve ]

(#343) jagr68 válasza redati (#342) üzenetére


jagr68
tag

Jaja. Csak az istennek nem tudom frissíteni :W

Átküldeni sem tudom, ilyenkor is lejátszási hibát jelez :o

(#344) redati válasza jagr68 (#343) üzenetére


redati
tag

Honnan töltötted le a frissítést?
Innen?: [link]

És melyik módszerrel? Helyi, vagy kikapcsolós?

[ Szerkesztve ]

(#345) jagr68 válasza redati (#344) üzenetére


jagr68
tag

Próbáltam mindkettőt, de nem indul el. Helyinél nem látja az usb-t, kikapcsolós nem indul.

(#346) redati válasza jagr68 (#345) üzenetére


redati
tag

Sztem valamit nem jól csinálsz. A kikapcsolósnak mennie kellene.
Pendrive fat32-re formázva?
Pendriven csak a .pkg fájl van?( Nem pedig zip.)
Usb 2-be dugva? (Bár itt írta valaki korábban, hogy neki az usb 3-on keresztül sikerült)
Tv kikapcs. Pendrive be, majd a tv-n lévő kikapcsológombot nyomva tartod (nem a távirányítón) amíg nem kezd el gyorsan villogni a led (kb 10-15mp ) ?
És a v509-est próbáltad?
Ha a TCL.eu oldalról szeded akkor ott ez a v373 a legfrissebb, pedig a 7-es droidból is van frissebb.

[ Szerkesztve ]

(#347) jagr68 válasza redati (#346) üzenetére


jagr68
tag

Egy főkapcsolót látok a TV hátoldalán, azt egész egyszerűen hiába tartom benyomva, simán csak bekapcsol. pPróbáltam mindkét USB-t :W

(#348) redati válasza jagr68 (#347) üzenetére


redati
tag

Ha nem ismeri fel a pendrive-ról az update.pkg fájlt, akkor elindul a tv.
Csak akkor indul el az update, a led villogással ha rendben van a pendrive, meg a frissítő fájl.
Én Windows 10 alól formaztam fat32-re file kezelővel, majd ment rá a kitomoritett update.pkg, majd pendrive kiadása.
Lehet nem szereti a tvd azt a pendrive ot. Próbáld ki másikkal ha tudod.

(#349) RON777


RON777
csendes tag

Tegnap letöltöttem a tcl hónapjáról a jelenleg legfrissebb szoftvert a xess x2 u55x9006 tv-hez. A tv bekapcsológombját hosszan nyomva usb-ről fel akartam rakni. El is indult a dolog, viszont mikor befejezte és újraindult a tv, csak töltőképernyő fogad és nem történik semmi. Se a távirányítóra se a tv-n lévő joystick-ra nem reagál semmit. Több mint fél óra elteltével áramtalanítottam, hogy majd elkezdem újra a folyamatot, de mikor áram alá helyezem a tv-t egyből bekapcsol és nem tudom elindítani a telepítőt. Van valami javaslat?

(#350) RON777


RON777
csendes tag

https://drive.google.com/file/d/1oq_WUT-VX6PfnZ5VZRruNgoyzKunktNQ/view?usp=drivesdk
Csak ezt csinálja, meg kb 10 percenként bejön a tcl logó és utána újra töltőképernyő

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.