Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#401) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Elég érdekes bug-ba futottam bele v500-on. Csak a TV hangszóróján volt hajlandó kiadni hangot HDMI-n keresztül. Jack kihúzás és visszadugás után nagyon halkan szólt, de hangerőállítás után ismét a TV-ből jött a hang, illetve Youtube app használata során is. Pár anyagot kiraktam Chromecast-tel, utána megjavult. Csak, ha esetleg más is hasonlóba futna.

(#399) Zoltn: Mielőtt vettem a TV-t, összehasonlítottam a hardvert a többi androidos TV-vel. Szinte mindegyikben ugyanaz a Mediatek SoC van, 2GB RAM és 16GB háttértár társaságában, szóval még a drágább TV-k sem jobbak szoftveresen (a Philips-nél olvastam a legtöbb hibát). Mondjuk nekem ezek szerint ezzel a típussal szerencsém volt, szomorú, hogy másoknál ennyire nem működik megfelelően, pedig S7-et használok, úgyhogy van egy alapigényem a teljesítményre nekem is.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#402) balazsjo03


balazsjo03
csendes tag

Szép estét! Olyan kérdésem lenne,h a LG 55UK7550MLA tv usb-n keresztül milyen formátumokat tud lejátszani?Eddig Samsungom volt de azt olvastam,h az LG nem játsza le a média filokat….. :R

(#403) Regron


Regron
csendes tag

A jack nekem is elég adhoc módon működött, amíg próbálkoztam vele, de arról már lemondtam.

Amit még elfelejtettem itt elmesélni, hogy az elején írtam az amcsi TCL supportnak, mert azt dobta fel a google először.
Ők kedvesek és reszponzívak voltak, de aztán 3-4 levél után rájöttek, hogy nem az usából vagyok, és "átirányítottak" az EU supporthoz, ahonnan azóta sem kaptam egy deka levelet sem :D

(#404) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
adott egy tcl tv (43dp603), erre hogyan lehetne böngészőt rakni? (ismerősnek van ilyen és nincs rajta böngésző).
Na most elvileg alkalmazásáruházból kellene letölteni, ugye? :) (még nem láttam a tv-t)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#405) R.P. válasza balazsjo03 (#402) üzenetére


R.P.
aktív tag

Szerintem inkább itt érdeklődj.

LilProphet90: igazából szerintem ez a hardver tökéletesen elegendő lenne egy TV-hez, ha vették volna a fáradtságot, és optimalizálták volna a szoftvert. Én abszolút nem azt várom, hogy olyan teljesítményt adjon, mint akár a telefonom, de az, hogy a beállítások app hosszú másodpercekre teljesen megakasztja az egész készüléket, szerintem vállalhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#406) LilProphet90 válasza R.P. (#405) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Épp ez a furcsa, hogy mindegyik TCL-ben ugyanaz a hardver van és a szoftver is ugyanaz, mégis akkora különbségek vannak stabilitásban az itt olvasottak alapján, hogy csak na. Bár mintha a 2018-as szériára több panasz lenne, mint az előzőre, mégis érthetetlen.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#407) redati válasza LilProphet90 (#406) üzenetére


redati
tag

Szerintem a frissítés menetét ronthatjátok el.
Elég sokat romoltam már telefonokat, és az a tapasztalatom, hogy az androidnak kell a reset, és nem elég a gyári visszaállítás.
Nekem is furcsa hogy nálam jól működik minden. Egyedül a 4k videóknàl jön elő lassabban a beállítások menü, de az sem vészes kb 1/2 - 1 másodperc. Más hiba nincs.
A 7-es droidnál ez kb 2-4 másodperc is volt. Néha rosszul kezelte a HDMI hang kiküldését, de a v509-essel ez is megoldódott.
Akkor a lépések a frissítéshez:

1 . Pendrive fat32-re formázva, majd felmásolni a v509 szoftvert, utána ellenőrizni a méretét, hogy rendben van-e ( nincs-e hibás letöltés, vagy hibás másolás.)

2 elíndítjuk a tv-t, service menü, először reset all, utána egyből reset shop. Utána nem kezdjük el a beállítást, hanem tv kikapcs.

3. Pendrive az usb2-be (ez a service port), majd bekapcsológombot nyomva tartani, amíg a led elkezd gyorsan villogni. Ezzel el is indult a frissítés (A hátsó gombosoknál konektorból a220-as kábelt is ki kell húzni. Itt korábban már volt róla szó) Itt elmegyünk a hűtőhöz egy sörért, és mire végez el is fogyasszuk ( ez a legfontosabb lépés :DD ).

4 elindul a tv, túlmegyünk a beállításokon, kihagyva az emailt, és a csatorna keresést, hogy újra elő tudjuk hívni a service menüt.
Újra reset all, majd reset shop.

5. Újra elvégezzük a beállításokat, immár a teljes lépéseket végig zongorázva. Ha kész a beállítás, akkor még egyszer újraindítjuk.
Végeztünk is.

(#408) LilProphet90 válasza redati (#407) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nálam jó a 8-as, egyedüli hiba, hogy a YouTube nem működik, de egy Smart Youtube nevű appal pótoltam (szinte ugyanaz több opcióval).

Gyorsabb és sokkal gyorsabban bootol, úgyhogy elégedett vagyok vele. Csak a többieknek sok gond van vele úgyis, hogy gyárilag azzal kapták.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#409) R.P. válasza redati (#407) üzenetére


R.P.
aktív tag

Ezt a metódust pontosan melyik típussal próbáltad? Nekem 50DP660, szerinted érdemes megpróbálkoznom a frissítéssel? A szoftvert te is innen töltötted le? Köszi előre is.

(#410) LilProphet90 válasza R.P. (#409) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Azt hiszem, ugyanez a típus neki is és igen, onnan bátran szedheted. A v509-et az általa leírt metódussal kell telepíteni.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#411) redati válasza R.P. (#409) üzenetére


redati
tag

Igen, nekem az 55dp660 van, és onnan szedtem le.
Azt el szeretném mondani hogy, mindenki csak saját felelősségre, mert ez még nem a hivatalos frissítés. Januárra ígérte a tcl a hivatalos 8-as frissítést. Hááááááát ez elmaradt (mégha háttal nem is kezdünk mondatot :) )
Nálam tök jól működik minden.
Várom a frissítés utáni visszajelzéseket. Az egész metódus kb 40 perc, úgyhogy türelem, rendes androidot terem :)

[ Szerkesztve ]

(#412) LilProphet90 válasza redati (#411) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nyáron még kora őszről volt szó, úgyhogy még kijöhet a Q is addig. :D

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#413) redati válasza LilProphet90 (#412) üzenetére


redati
tag

eMAG-on megjelentek a 2019-es modellek, már oreoval, más különbséget nem találtam.
Lengyel fórumon olvastam hogy készül egy v511-es frissítés.
Reméljük abban már jó lesz az Alexa :)

(#414) balazsjo03


balazsjo03
csendes tag

Szép estét! Olyan kérdésem lenne,h tv vásárlás előtt állok,de nem tudok dönteni,lg nano cell vs Samsung qled??Valki tudna segíteni? :R

(#415) LilProphet90 válasza balazsjo03 (#414) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Még mindig rossz topik, itt kéne próbálkozni. Ez a topik TCL márkájú TV-kre vonatkozik.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#416) balazsjo03 válasza LilProphet90 (#415) üzenetére


balazsjo03
csendes tag

O.K. :K

(#417) Putu


Putu
kezdő

Sziasztok!
Korábban írtátok, hogy a Kodi, MX player, film lejátszásra jobb mint a sajátja.
Ezzel az a problémám, hogy nem látják a külső meghajtót, pedig próbáltam NTFS, exFAT fájlrendszerrel és semmi. Valakinek ötlet?

(#418) redati válasza Putu (#417) üzenetére


redati
tag

Nekem hálózatról megy. Esetleg próbáld meg ezzel:
[link]

(#419) R.P. válasza redati (#411) üzenetére


R.P.
aktív tag

No hát nem gondoltam volna, hogy ezt fogom mondani, de nagyon kellemesen csalódtam az új szoftverben. Felraktam tegnap este a v509-et, az általad leírt metódussal, és olyan a tévé, mintha kicserélték volna. Sokkal-sokkal kiszámíthatóbb, gyorsabb, reszponzívabb lett. Az Android és rajta az alkalmazások is érezhetően gyorsabban indulnak, megakadásokkal, laggokkal egyelőre nem igazán találkoztam. Hozzáteszem, ilyennek kellett volna lennie a dobozból kivéve egyből.
Még nem volt túl sok időm behatóan tesztelni a dolgot, de az első benyomásaim nagyon jók. Még az is lehet, hogy nem küldöm vissza a tévét, mert így már elégedett vagyok vele. :)
Ha lesznek további tapasztalataim, esetlegesen hibákat fedezek fel, írok helyzetjelentést.
Neked pedig köszönöm a leírást, nagyon hasznos volt!

(#420) redati válasza R.P. (#419) üzenetére


redati
tag

Nagyon szívesen. Hajrá többiek is 😀
Mindenképp fontosak a visszajelzések, hogy minél többen tudjunk belőle tanulni. Készülőben van egy v511 is, annyit tudok róla,hogy javítva van benne a hdr és a hlg kezelése, bár ezzel nekem nem volt gondom.

(#421) Zoltn válasza redati (#420) üzenetére


Zoltn
senior tag

x2 9006 ra i jólehet? Agyvérzést kapnék, ha eltűnne a motion clarity menü. :U

"Music is your only friend. Until the end!"

(#422) redati válasza Zoltn (#421) üzenetére


redati
tag

Nálam nincs, és nem is volt motion clarity menü

(#423) Zoltn válasza redati (#422) üzenetére


Zoltn
senior tag

De neked is x2-esed van?

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#424) redati válasza Zoltn (#423) üzenetére


redati
tag

Nem. 55dp660

(#425) Zoltn válasza redati (#424) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ezekszerint abba a tv-ben nincs ilyen poció, nálam meg van. És eszem ágában sincs kikapcsolni.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#426) Putu válasza redati (#418) üzenetére


Putu
kezdő

Köszi szépen, de nem ilyen megoldásra gondoltam.
A tévém NTSF, FAT32 rendszereket kezeli, de a exFAT rendszert pedig nem!
Kérdésem akkor az, hogy miért nem kezeli Kodi NTSF rendszert, miért csak a FAT32-őt?
Mert tudjuk, hogy az egyedi fájlok a FAT32-ben max. 4GB nagyságúak lehetnek, és akkor jön is egy újabb kérdés: Kodi miért nem tudja k.meghajtóról 4k HDR filmeket lejátszani? Hááát, ez szerintem vicc :W
Szerinted a V509-es verzió dc760 is működne?

(#427) redati válasza Putu (#426) üzenetére


redati
tag

Ez a kérdés egy picit kusza lett :).
A tv sztem alapból nem tudja olvasni az ntfs file rendszert, (egyik sem) mert az license díjas. Egyedi file olvasóval ez megoldott pl.: totalcmd, Es file Explorer kiegészítőkkel stb... (Az Android előnyei :) ) És onnan tudod indítani az adott filmet, megadva neki a kodit. De ha a TCL mégis licencelte volna az ntfs-t, a Kodi biztosan nem. De lehet rosszul tudom. Esetleg megpróbálhatod az ext4 vagy ext3 kiterjesztését.

(#428) redati válasza Putu (#426) üzenetére


redati
tag

Egyedüli megoldásként, csak olyan lehetőséget találtam, hogy marad a fat32-es file rendszer, és winrarral fel kell darabolni 3.5-3.9 Gbájt méretűre egy könyvtáron belül. Amit majd a Kodi már egyben fog lejátszani.
Ez így elég nyűgös :W
És a tv egyébként látja az ntfs partíciót?
A belső lejátszójával le tudod játszani a filmeket ntfs-ről ?
Ha igen, akkor javaslom az Es file explorert, és onnan indítva az MX playerrel. Esetleg még alternatíva lehet a Plex is.
Meg van egy belső hasonló app is, azt hiszem mobo a neve vagy ilyesmi, én nem próbáltam de az is megérhet egy próbát.
Melyik droid van a tvden? És melyik Kodi fut rajta?

(#429) Putu válasza redati (#428) üzenetére


Putu
kezdő

Köszönöm a választ :R
Igen a tv látja ntfs partíciót és a belső lejátszóval le tudom játszani a filmeket ntfs-ről.
Tévén 8.0 droid van (v500). Kodi v18.0.
A v509 verzió, nálad tökéletesen működik, szoktad használni chromecastot? Mert nálam használat után, tiszta zizi lesz tőle a tv, magától bekapcsol stb. :o

(#430) redati válasza Putu (#429) üzenetére


redati
tag

Nálam jól működik, nincs ilyen anomália.
Az instant power on be van kapcsolva?
Mert azt nem javaslom senkinek. Ezzel a hardverrel még kell a droidnak az újraindítás. Ha elszánod magad a frissítésre (azért újra elmondom, hogy csak saját felelősségre) , akkor javaslom, hogy várj még pár napot, mert nemsokára lesz v511-es is.

(#431) Putu válasza redati (#430) üzenetére


Putu
kezdő

Okés, akkor várok a frissítéssel, és az instant power nincs bekapcsolva!

(#432) redati válasza Putu (#431) üzenetére


redati
tag

Letölthető a v511
[link]
Nemsokára letesztelem.

(#433) R.P. válasza redati (#432) üzenetére


R.P.
aktív tag

Juhú, várjuk a tapasztalatokat, és köszönjük! :))

(#434) redati válasza R.P. (#433) üzenetére


redati
tag

A frissítés, az usb2-ről sikeresen lefutott kb 9 perc alatt.
Még megy a beállítás, aztán jön a vélemény :)

(#435) redati válasza redati (#434) üzenetére


redati
tag

Egyenlőre úgy tűnik minden rendben.
Az ikonok sarka le lett kerekítve a főmenüben, illetve lett egy kis animáció is.
A droid sebessége megmaradt ugyan olyan jónak, nem akadozik.
Talán a 4k videók alatt is, mintha gyorsabban megjelenne a beállítások menü, kb fél mp.
Egyenlőre ennyi. Majd egy pár nap múlva írok még róla

[ Szerkesztve ]

(#436) redati válasza Zoltn (#425) üzenetére


redati
tag

Az lehetséges hogy a motion clarity, úgy van lefordítva hogy a kép tisztasága? Mert akkor van-volt ebbe is.

(#437) R.P. válasza redati (#436) üzenetére


R.P.
aktív tag

Nekem az 50DP660-on, v509-es szoftverrel szerepel Motion clarity a menüben (angolul használom).

(#438) redati válasza R.P. (#437) üzenetére


redati
tag

Akkor ezt megfejtettük. És az nálad mit csinál? Mikor van értelme bekapcsolni ?

(#439) Zoltn válasza redati (#438) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nálam megszünteti a videók vibrálását. Natív 24hz nél fontos, ott ha kikapcsolom látszik hogy 24hz. De ha meg felrakom magas értékre akkor a mozgások esnek szét. Kettes fokozaton nálam szépen teszi a dolgát, a mozgások sem csúnyák, és a képet is kisímítja.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#440) R.P. válasza Zoltn (#439) üzenetére


R.P.
aktív tag

Nálam éppen ellenkezőleg. Ha bekapcsolom, akkor látványosan elkezd vibrálni a kép, és a fényerőt is visszaveszi. Gyanítom, hogy visszaveszi a képfrissítési frekvenciát 60Hz-ről. A mozgások talán egy kicsit tényleg folyamatosabbnak tűnnek, de olyan az egész, mintha egy régi CRT monitort néznék, fél perc alatt elszédültem tőle konkrétan... Amúgy az enyémen csak On/Off állás van.

(#441) redati válasza R.P. (#440) üzenetére


redati
tag

Nálam is ugyan ez a szituáció.
De Zoltn forumtársnak x2-ese van, ami qledes, illetve a micro dimming is ultra.

(#442) redati válasza Zoltn (#439) üzenetére


redati
tag

Zoltn, azt megkérdezhetem tőled, hogy a tvden gigabites a lan, vagy abban is csak 100-as a vezetékes lan, mint az enyémben.

Esetleg abban tud valaki segíteni, hogy van-e valamilyen usb 3as gigabites lan adapter, ami jó ehhez a tvhez?
Már vettem egy Android kompatibilist, de nem jó
[link]

[ Szerkesztve ]

(#443) Zoltn válasza redati (#442) üzenetére


Zoltn
senior tag

100as van ebben is. :( Én külső CoreElec-es box-al nézek filmet.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#444) redati válasza Zoltn (#443) üzenetére


redati
tag

Külön nem szeretnék boxot. Arra van egy kis fogyasztású mini pc. Csak sokkal kényelmesebb lenne a tv saját távjával. Azonban az 50GB-nál nagyobb méretűek már akadoznak hálózatban.

(#445) fuze


fuze
őstag

Ahh már én is gondolkodom, hogy felteszem ezeket a kiszivárgott frissítéseket, de hogyhogy nincs még kint a tcl oldalán? Mindenkinek jók ezek az új frissítések? Mert én a mostani szartól lassan a hajamat tépem.

adms.hu | UI Designer

(#446) redati válasza fuze (#445) üzenetére


redati
tag

Javaslom a (#419) elolvasását :)
A TCL oldalán meg azért nincs még kint, mert ezek még nem a végleges változatok, amit januárra ígértek.

[ Szerkesztve ]

(#447) fuze válasza redati (#446) üzenetére


fuze
őstag

Na jó, ha nincs gond ezzel az 511-essel, akkor felteszem :D

Mi is a forrása ezeknek pontosan? Csak egy google drive linket látok. Megnézném azért.

adms.hu | UI Designer

(#448) redati válasza fuze (#447) üzenetére


redati
tag

Az egyik lengyel forrás:
[link]

Illetve egy orosz forrás, itt már v519 is van.Nagyon komolyan nyomják, már TWRP-t is raktak rá + root :))
[link]

A lengyel forrást már teszteltem, fentebb le is írtam.

(#449) fuze válasza redati (#448) üzenetére


fuze
őstag

TWRP? :Y Akkor van remény szoftveres oldalon :DDD

Lehet megpróbálom, mert nekem a motion clarity kikapcsolhatatlan chromecast alatt, illetve ha elalszik a gép miközben rá van dugva a TV, visszatéréskor sokszor hangyafocit kapok és ki-be kell kapcsolgatnom.

Lol a lengyelek:

Sorry. The administrator has banned your IP address. To contact the administrator click here

:F :DDD

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#450) redati válasza fuze (#449) üzenetére


redati
tag

Lengyelt próbáld meg mobilnetről.

Az oroszt én még nem mertem. Nehogy ikeás tv legyen belőle :))
Ahogy néztem a lengyelen komolyabban tesztelik mielőtt kirakják az oldalra. Inkább ezt javaslom neked is. Elvileg vissza lehet rakni a gyári v373-at is ha gáz van. De azt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.