Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1401) wallace 234


wallace 234
őstag

Szia! kapcsold ki a fényerő+ funkciót ha van olyan, akkor kapcsold ki hátha segít. Ha nagyon zavaró küld vissza, de szerintem ettől vannak sokkal gázabb tvk!

[ Szerkesztve ]

(#1402) hunaqua válasza herkulesminusz (#1400) üzenetére


hunaqua
addikt

Ennél drágább kategóriákban is ki lehet fogni még sz@rabbat is.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1403) LilProphet90 válasza herkulesminusz (#1400) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nincs garancia, hogy jobb lesz, nem érdemes vele foglalkozni, úgyse nagyon fogod látni. Szerintem teljesen elfogadható mértékű.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1404) herkulesminusz


herkulesminusz
tag

Hát nem is tudom, igazából más szempontból megfelelő lenne, Android TV szuper, feketeszint szuper, tösszeszerelés-stabilítás szuper,de azért ez eléggé zavaró. Még egy kép, homogén pirossal:

Ilyet mondjuk ritkán nézek a TV-ben :), de ha netezni szeretnék ott az egyszínű fehér háttéren igencsak látszik. 10 éves Samsungom (46") nem ilyen. Nerm tudom a többi TCL tulajnál (esetleg más értelmezhető márkánál) ez mennyre jellemző?

Olvastam olyat, hogy ha kicsit meglazítja az ember a hátoldalán a csavart. akkor kevésbé feszül be a panel, ami segít(het)...azonban ennél a készüléknél nem találtam hozzáférhető csavart a hátulján.

[ Szerkesztve ]

(#1405) hunaqua válasza herkulesminusz (#1404) üzenetére


hunaqua
addikt

Ilyen ez a technológia. Teljesen homogén panelt nem fogsz találni ,még a nagy régi márkáknál sem.Lehet próbálkozni másikkal is ,de vagy jobb lesz,....vagy akár ennél is rosszabb.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1406) gulupeti válasza herkulesminusz (#1404) üzenetére


gulupeti
senior tag

Más fórumokat olvasgatva (LG, Samsung) olyan felhős, gusztustalan panellel szerelt televíziókat lehet látni (van, hogy nem is felhős, hanem gyakorlatilag felhőből áll az egész), ettől jóval drágább árkategóriában is, hogy a könnyem kicsordul, annyira ocsmányak.. :O Elképesztő, hogy az egykori nagy gyártók hová süllyedtek, manapság már szinte csak a nevükből próbálnak megélni. Ha a TCL jóval olcsóbban meg tudja csinálni a szinte teljesen homogén panelt, akkor az LG vagy a Samu miért nem?

Egyébként milyen a tv? Most vetted? Szívesen olvasnék róla egy kis összefoglalót a személyes tapasztalataidról. Ezzel a modellel szemezgetek egy ideje, csak még nincs meg rá a zserbó. :D

[ Szerkesztve ]

(#1407) wallace 234 válasza herkulesminusz (#1404) üzenetére


wallace 234
őstag

Amit írtam fényerő+ ki kapcsoltad? local dimming ill Micro dimming?! Ezeket ki kapcsolva is is ilyen zavaró? :R

(#1408) hunaqua válasza gulupeti (#1406) üzenetére


hunaqua
addikt

Hasonló árban a Sharp 65bl2ea kapható.Az sem lehet rossz ,az is VA és direct led. Eredeti panel,az meg elvileg jó cucc.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1409) herkulesminusz válasza wallace 234 (#1407) üzenetére


herkulesminusz
tag

Nem, még nemvoltam otthon, ezeket a képeket tegnap este lőttem, de ha hazamegyek kipróbálom, köszi. Mondjuk álítgattam már mindenfélét keresztbe-hosszába, nem segített, de akkor ezeet célzottan is ki fogom próbálni.

Amúgy a TV-ről:

Egy LG 65UM7100-ról jöttem át erre (azt 14 napon belül visszaküldtem, mert annak aztán igazán katasztrófa képe volt...a legsötétebb fekete valami halványszürke derengés volt, illetve a kép közepén sötét-világos sávok /banding/ húzódtak, a képernyő tetején buborékként elhelyezkedő bevilágításokról ne is beszéljek).
Ennek ahhoz képest klasszisokal jobb a képe. A fekete majdnem teljesen fekete, így sötétben is nézhetőek a sötétebb tónusú filmek, az egész TV sokkal kontrasztosabb. Bevilágítás 0, egyedül ez a sarkoknák tapasztalható sötétedés zavar, ami viszont a világosabb képeknél tud zavaró lenni, ha az ember tudja, hogy ott van...illetve ahogy írtam is, pl. netezésnél is zavaró, mert ott egyszínű képek vannak.

Az Android TV nagyon tetszik, azzal együtt, hogy néha meg-megakad (korábbi beírásban olvastam, hogy ezt is javították újabb firmware-el, azt még nem töltöttem rá, így erről nem tudok nyilatkozni).

Az egész TV fém hátlapot kapott, szemben az LG, Samsung műanyagával, illetve a tartóláb is fém, atomstabilan áll a szekrényen (az LG kis műanyag lábai miatt ha csak ránéztem a tv-re majd feldőlt).

Az 5 év garacia is jó érv tud lenni, bár nem tudom mire számíthatok, ha pl. 4 év múlva elhalálozik a készülék, meglesz-e még forgalmazó (emag), szervízháttér...

[ Szerkesztve ]

(#1410) BITBOYS válasza herkulesminusz (#1409) üzenetére


BITBOYS
addikt

Most a 75 colos EP660 eléggé jó árban van, de lehangoló számomra is a panel minősége, bár mondjuk 260-ért mit várjon a halandó. LG hasonló paraméterekkel (75", ips) is ilyesmi árban lenne, de itt ugyanez a gond.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1411) gulupeti válasza hunaqua (#1408) üzenetére


gulupeti
senior tag

Olvastam itt PH-n az 55 colos verzióról a tesztet, az valahogy nem vonzott be, a TCL jelenleg jóval kívánatosabbnak tűnik. :)

(#1412) herkulesminusz válasza wallace 234 (#1407) üzenetére


herkulesminusz
tag

Kipróbáltam az összes beállítást, micro-dimming, illetve fényerő+ kikapcsol (?mire jó ez, látható képminőségbeli változást nem okoz), de sajnos nem segít egyik sem. Ahogy írtam normál filmnézésnél általában nem zavaró, azonban világos jeleneteknél (rajzfilmek, illetve netezés) mondhatni zavaró. Pont úgy néz ki, mintha a sarkokban (illetve jobb szélén középen is) túlhúzták volna a csavarokat, amire valahol olvastam is, hogy esélyes, hogy ha kicsit visszalazítjuk elmúlik a defekt...azonban ezen a készüléken hozzáférhető helyen nincs csavar.

Azért kérdeznék esetleg más tulajokat is ilyen vagy hasonló készülékkel, hogy náluk is látható-e ilyesmi elszineződés, mert még bőven 14 napon belül vagyok, cserebere beleférne, ha lenne értelme, és nem mindegyik ilyen...esetleg még rosszabb?

(#1413) csacsi77 válasza herkulesminusz (#1412) üzenetére


csacsi77
senior tag

Megnéztem ezeket az elsötétedéseket az EP660 tévémen. Piros, zöld és fehér egyszínű képpel. Én sehol sem láttam ilyet.

Öreg fater megoldja!!!!

(#1414) herkulesminusz válasza csacsi77 (#1413) üzenetére


herkulesminusz
tag

Köszi, tehát akkor nem tipikus a jelenség, érdemes lehet megpróbálkozni egy cserével... Neked mekkora átlójú a készüléked?

(#1415) csacsi77 válasza herkulesminusz (#1414) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szívesen.
55"-os.
Alapvetően elégedett vagyok vele. A VLC megoldott minden hálózati lejátszás bajt, bár néha itt is szaggat a film, ami PC-n nem. De mindegy ezzel együtt tudok élni.
Viszont a képbeállításokkal még mindig nem vagyok elégedett. Némelyik adásnál annyira életszerűtlen az emberi bőrszín. Máskor meg teljesen rendben van. Aztán lehet csak az van, hogy: Ilyen az Exatlon!!! ;)

Öreg fater megoldja!!!!

(#1416) mistvan68


mistvan68
tag

Sziasztok!
A TV műszaki információk alapján rendelkezik DVB-T és DVB-T2 digitális tunerrel és H.265 HEVC videó formátumú dekódolással.
Link: https: //www.displayspecifications.com/en/model/5bff101c
Problémám a következő.A Mindig tv kódolt csatorna szolgáltatója átváltotta a D-multiplex szolgáltatásban az adókat a DVB-T-ről DVB-T2 HEVC-re. Most nem tudom nézni a D-multiplex szolgáltatást ,mert nem keresi meg az adókat.Így most 17 digitális csatorna hiányzik,amik mind a D-multiplexen lennének.A tv-n kézi keresésekor nincs jelerősség és nincs jelminőség a D-multiplexen.Nem tudom, miért? Van egy másik tv-m egy Philips 55PUS7503 készülék és ezen az összes csatorna meg van a D-multiplexről. Néz valaki DVB-T és DVB-T2 adást ezen a tv-n? Mi lehet a probléma? Üdv.István

(#1417) hunaqua válasza mistvan68 (#1416) üzenetére


hunaqua
addikt

A lehető legnagyobb probléma,hogy meg fog szűnni a MinDigtv kártya,és olyan box lesz helyette ami a belsejében dekódolja az aktuális előfizetést.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1418) wallace 234 válasza herkulesminusz (#1412) üzenetére


wallace 234
őstag

Sajnálom, hogy nem hozott változást. Fényerő+ Hdr estén meg növeli a tv fényerejét. pl 250 Candela helyett, 500 ra képes feltolni. Micro dimming, sötét világos árnyalatokat javítja. Ha meg zavar és bőven 14 napon belül vagy! küld vissza, mert ha egyszer ki szurtad, mindig zavarni fog! :R

(#1419) mistvan68 válasza hunaqua (#1417) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

Nem teljesen így van.A két tv,amit említettem 1416 alatt paraméteriben tudja a DVB-T2
HEVC=H.265 formátumot.A Philips tv-m bekeresi a D-multiplexet,ami átállt DVB-T2-re,de a TLC nem.Nem fog megszűnni a kártyád,ha korábban adategyeztetéskor jelezted,hogy te a tv-d CI interfészén használt Conax kártyafogadó dekódert szeretnéd használni a régi kártyáddal továbbra is.Ezt én leegyeztettem a Mindig tv ügyfélszolgálattal.A két belső eCard-os beltérit nekem is kiküldték,de én nem szeretnék még egy plusz dobozt,ha nem szükséges és mint mondtam a Philips tv-men megy az átállás után is a D-multiplex.Tehát valószínűleg a TLC nem tudja a DVB-T2 HEVC formátumot!

Üdv.István

(#1420) gipsykrisz82


gipsykrisz82
csendes újonc

Sziasztok tcl x815 tipusu tvt szeretnék lefrissiteni! Tudnátok segiteni hol tudnám letölteni vagy egy linket hozzá?

(#1421) herkulesminusz


herkulesminusz
tag

Vissza fogom küldeni, mert ahogy írtad is, körülbelül mindig az elszíneződött képernyőrészekre terelődik a tekintetem, akármilyen műsort is nézzek. Végigfuttattam ezt a youtube video-t:

Patterns for OLED uniformity and burn-in check:

https://www.youtube.com/watch?v=LNdt7TzJbhU

Na itt a színes tesztképeknél brutálisan kijönnek a hibák.

Csak azt nem tudom még, hogy merjek-e mégegy ugyanilyet berendelni, vagy úgyis az is ilyen lesz, vagy rosszabb...esetleg más márkát, típust. (olvasgatva a fórumbeírásokat 65" méretben ez már abszolút a lottókategória, hogy kinek mennyire jó-rossz jut)

(#1422) wallace 234 válasza herkulesminusz (#1421) üzenetére


wallace 234
őstag

Hátha a hibán kívül tetszik a tv akkor egy próbát megérne. Max azt is vissza küldöd azt utána nézel mást. nekem 55x815 de nem cserélném el, mert nagyon meg vagyok elégedve vele! :R

(#1423) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

Nekem egy TCL 65EP680 van. Vannak fura dolgai, pl a 4K-s videó akadozik, döcög, csak hang. Igaz ez csak YouTube-ra jellemző, sávszélesség meg van. Képe nekem is foltos, nem olyan vészes, de kár volt ezt a tesztvideót megnéznem :)

(#1424) nightmare13


nightmare13
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy tudjátok-e esetleg, hogy Budapesten hol lehet TCL TV-ket kiállítva megnézni? Voltam ma a WestEndben, de az ottani Mediaban nem volt kirakva (meg amúgy se láttam).

Köszönöm előre a választ!

Üdv:
Bálint

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#1425) herkulesminusz válasza sznoopy1977 (#1423) üzenetére


herkulesminusz
tag

Akkor ugyanolyanod van, mint nekem. Tudnal esetleg nyomni egy fenykepet, hogy nez ki a tieden valamelyik vilagosabb szinnel? Nekem legalabbis azokkal latszik a leginkabb...

(#1426) Gino20 válasza nightmare13 (#1424) üzenetére


Gino20
őstag

Alza-ban van pár kisebb modell, de csodára ne számíts

(#1427) gipsykrisz82


gipsykrisz82
csendes újonc

Sziasztok tudnátok segiteni nekem hogy tcl tvhez hol találok legujabb frisditést és hogyan kell frissiteni?

(#1428) csacsi77 válasza gipsykrisz82 (#1427) üzenetére


csacsi77
senior tag

Görgess vissza pár oldalt. Le van írva itt hozzászólásban.

Öreg fater megoldja!!!!

(#1429) sznoopy1977 válasza herkulesminusz (#1425) üzenetére


sznoopy1977
tag

Este lefotózom, ha megunták a gyerekek. Sarkoknál főként, illetve kép teején középen és a bal oldalán lent egy csíkban. Annyira nem vészes, de azért látni filmek közben is. Nekem van még egy bajom vele. A telefonomat ledobálja, de rögtön vissza is "veszi". Fura, hogy van hogy egy perc alatt 3x is, de ma pl még nem láttam az üzenetet egyszer sem...

(#1430) petertoth123 válasza sznoopy1977 (#1429) üzenetére


petertoth123
csendes tag

Nekem 50EP680 van, a legkisebb tesó. Viszont telefont nem dobál, 4K youtube nem akad, felhő fekete háttérnél van, de minimális, más esetben nem is látható.

(#1431) nightmare13 válasza Gino20 (#1426) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ne számítsak csodára alatt mit értesz pontosan? :) A minőség, vagy a mennyiség miatt?

Szeretném látni, hogy a 65-ös modellekhez milyen széles TV szekrény/állvány kellene, mert mindenhol csak azt írják le, mekkora a TV, de a talp szélességét nem...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#1432) Gino20 válasza nightmare13 (#1431) üzenetére


Gino20
őstag

Inkább a mennyiség. Ha jól emlékszem 3db lesz és talán max 55"

(#1433) gulupeti válasza nightmare13 (#1431) üzenetére


gulupeti
senior tag

65EP680-nak kb. 74 cm széles talpa van. Mérget azért ne vegyél rá, netes képről mértem le, de szerintem túl nagy hiba nincs benne. :D

(#1434) herkulesminusz válasza gulupeti (#1433) üzenetére


herkulesminusz
tag

Majdnem pontos, 72x28-as... ;)

(#1435) nightmare13 válasza gulupeti (#1433) üzenetére


nightmare13
senior tag

Az szuper lenne, mondjuk év végéig nem nagyon fogok vásárolni, majd a PS5 mellé.

A jelenlegi TV szekrény 105 cm széles, és azon a régi, V alapú lábasak tuti nem fértek volna el :)

Köszi herkulesminusz és Gino20!

[ Szerkesztve ]

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#1436) gulupeti


gulupeti
senior tag

Valaki használja a tv-jét házimozi rendszer részeként? EP640-660-680-at? Az érdekelne, hogy optikai kimeneten kiküldi a tv a DD, DTS hangot? Egy Onkyo TX-SR606-os erősítőm van, melyen halott a hdmi panel, így jelenleg is optikain használom az LG tv-mmel, így ez nekem fontos lenne, hogy ne kelljen erősítőt javítani/cserélni. :)

(#1437) alexander12


alexander12
aktív tag

Egy 80x40 cm-es tetejű tv szekrényre rá tudnám tenni az 55x815-ös tv-t? :)

kíváncsi, OP8T

(#1438) wallace 234 válasza alexander12 (#1437) üzenetére


wallace 234
őstag

Nekem ilyen tvm van, bőven elfér rajta! Talp 58.5x28 cm

(#1439) jokerman7


jokerman7
csendes tag

Ami a telekomnál kapható TCL 55X815 az mennyire hasonló a TCL Q825-höz?
Alig találok leírást az X815ről a Q825ről meg nagyon jó tesztek vannak.
Ha megegyezik a kettő teljesítményre akkor már rendelem is de így kicsit bizonytalan vagyok.

(#1440) wallace 234 válasza jokerman7 (#1439) üzenetére


wallace 234
őstag

Itt egy kis infó X815 röl [link] itt is sok infó van, [link] Google fordító le fordítja elég jól az oldalt. Jó kis tv én nekem nagyon be jött nem bántam meg, hogy meg vettem.

[ Szerkesztve ]

(#1441) jokerman7 válasza wallace 234 (#1440) üzenetére


jokerman7
csendes tag

pont ezért kérdezem mert alig találok róla mást a specifikáción kívül szóval ha nem segítesz megkímélheted a billentyűkoptatást

(#1442) wallace 234 válasza wallace 234 (#1440) üzenetére


wallace 234
őstag

Küldtem linket ott sok infó van, Q825 az mini ledes egyenlőre az itt nem nagyon van! Meg ha lesz nem olcsó! X815 egy penge vékony, direkt ledes tv, onkyo soundbarral, amin van egy kis kijelző is! Hangja egész kellemes! :Ritt egy másik oldalon is van infó remélem, sikerül párat kattintani [link]

[ Szerkesztve ]

(#1443) jokerman7 válasza wallace 234 (#1442) üzenetére


jokerman7
csendes tag

na így viszont köszönöm szépen a segítséget! :D nagyon gondolkozom ezen az X815-ön.
Még annyi kérdés hogy a Samsung Q70 megér kb +50k különbséget?

(#1444) wallace 234 válasza jokerman7 (#1443) üzenetére


wallace 234
őstag

Nekem Samsung Q7FN volt arról váltottam és nem bántam meg! X815 egy jó tv kellemes képpel és árhoz képest minőségibb mint a Samsung Műanyag doboza de ez az én véleményem, kinek mi jön be :R

[ Szerkesztve ]

(#1445) Gino20 válasza jokerman7 (#1443) üzenetére


Gino20
őstag

Na ez az amire hazánkban az egyenlőre kevés TCL vásárló miatt nem fogsz kapni megfelelő választ. USA TCL 8-as széria teszt sok van, ahol sokszor verik akár a ,,nagy" márkákat is, de azok sajnos nem egyenlőek az EU-ban forgalmazottakkal :W . Én kipróbáltam egy 75EP660-at, de sajnos mint a legtöbb belépő kategóriás lutri és nem nekem nagy csalódás volt (ment is vissza a forgalmazóhoz), de ugyan ez igaz lehet pl, LG, Samu vagy egyébre is. Nem ismerem a T-s lehetőségeket, de ha ez is úgy működik, hogy webshop szóval ha mégsem vagy elégedett a termékkel és vissza tudod küldeni, akkor egy ilyen TCL QLED csodát lehet bevállalnék, mert nem csak a nagy gyártók lehetnek jók, sőt...USA tesztek + a TCL-nek nagy terveik vannak Európában, így simán lehet, hogy ez a QLED már végre az a minőség mint pl az USA-ban.
Az, hogy 50 porit megér-e ez, azt csak Te tudod eldönteni.
Amúgy szimplán spec alapján a Q70 jobb választás (120Hz-es panel - jobb képmegjelenítés, magasabb fényerő a HDR-hez....... [link] ) Én amúgy végül 75EP660 helyett 65Q70-re váltottam és a minőséget tekintve abszolút elégedett vagyok vele. rthings egy elég jó és komoly kis teszt oldal, ahol szintén egész jókat írnak pl a q70-ről, de sajna X815 teszt nincs

(#1446) wallace 234 válasza Gino20 (#1445) üzenetére


wallace 234
őstag

Én annyit tennék hozzá, jokerman 7 nek is hogy tényleg egész jók a specifikációi a Samsungnak, De 120hz igazából full hd nál van 4k-n n60hz.Volt nekem Q7FN annak is volt bőven fényerő, de TCL szinei nyugodtabb a képe ahhoz képest, hogy nem 120hz meglepően jó! De ki kell próbálni, ha nem tetszik vissza küldöd és jöhet a Samsung. :R Telekomnál is működik ez a vissza küldés. 55x815 elég jó minőségű és remélem idén több jó minőségű TCL tv jön európai piacra :R Fényerő bőven elég amit ez a tv tud

[ Szerkesztve ]

(#1447) Gino20 válasza wallace 234 (#1446) üzenetére


Gino20
őstag

A színhasználat szerintem igen szubjektív, így a gyártók között is sokszor nagy az eltérés, de nekem pl kimondottan a samu színei tetszenek, igaz tlc qled-et még nem láttam. Q70-en amúgy rthings alapján csináltam 5 perc alatt egy képernyő/szín beállítást és még kellemesebb lett a képernyő. Ha már valami hardveres (nem csak interpoláció varázslás) és 60Hz helyett 120Hz-es a panel, akkor ott szerintem biztos van különbség, de egy biztos, a TCL és a Hisense egy komoly gyártó, aki pl az USA-ban már bizonyított, így ideje lenne, hogy hazánkban is ugyan azok a termékek legyenek elérhetőek, de lehet ez az X815 már az :)
A puding próbája az evés ;] Ha nem tetszik, akkor ezek szerint T-nél is mehet vissza a termék meg akkor így lenne összehasonlítási alap, még ha nem is egymás mellett.

(#1448) wallace 234 válasza Gino20 (#1447) üzenetére


wallace 234
őstag

Igazad van a szinhasználat, tényleg szubjektív, volt jó pár Samsung tvm elég jól meg ismertem a színeit. Igazából panel frissítés egy dolog, persze 120hz az nem egy rossz dolog. Kicsit én is féltem, hogy vissza lépés lesz de meglepően jó! Jó minőségű a panel és a mozgás is jó, van benne amúgy mozgás javítás, de nem kell használni így is hibátlan. Q7 en ha ki kapcsoltam volt, hogy szagatott, ez nem. De kinek mi tetszik, valóban Jó lenne még több minőségi cucc, mert amcsiknál elég jól nemnek Roku rendszerrel,míg itt droidos. :R X815 Tényleg egy jó kis tv árértékbe, Ahogy írtam is!

(#1449) tothjani81


tothjani81
senior tag

Hát gyerekek ez a 850 es Telekomos Tcl pozitív csalódás. Egy 55 q7f samum van az első generációs. Tegnap megjött a tcl és öszenéztem a 2 tv t. A samut 6 kilóért vettem ezt 2 ért hát mit ne mondjak. Nincs 400 ezer eltérés köztük. Ebben az árkategóriában ez a tcl valami zseniális. Sajnos megy vissza mert az Onkyo sound bar hibás és csak egyben tudják cserélni. A tvn szép éles a kép a 2db t@vurányító érthetetlen de nagyon pozitív a design nekem nagyon bejövős.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1450) tothjani81


tothjani81
senior tag

Bocsi nem 850.

55x815 :DD

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.