Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1701) wallace 234 válasza redati (#1700) üzenetére


wallace 234
őstag

Jó lenne ha ARC funkciót meg javítaná! :R délután ki próbálom! :R

(#1702) wallace 234


wallace 234
őstag

Ezt a csoda frissítést nem engedi le tölteni! Valami le töltési limitet emleget!

(#1703) redati válasza wallace 234 (#1702) üzenetére


redati
tag

Nálam simán lejött, fel is raktam.
Korábban itt írta valaki a 65ec780 rajzfilmes akadásokat. Utóbb megnéztem, és ez nálam is volt.
Most azonban ez megszünt. :))
Az Arc előtte is, meg most is jól működik

(#1704) XabaS válasza redati (#1703) üzenetére


XabaS
csendes tag

Az én gyerekeim vették észre az akadást.
A változás jó hír. Akkor én is felrakom hamarosan. :DD

Talán arra is jó lesz, hogy a legkisebb (három és fél éves) úgy el tekergetett valamit, hogy a csatornák csak a csatornaszám beütésével voltak elérhetőek. Alalpállapotba raktam vissza a rendszert és a csatorna keresésnél az "Istennek" sem talál többet mint 43. Bár egyszer 52 is volt, de soha többet. Ez pl azt jelentette, hogy a 12-es csatorna után a 30-as jött, és még voltak jukak.
Az asszony szája elég vékony, mert nem tudja nézni a kedvenc csatornáit. Volt resett all és shop is, de semmi változás. A fent lévő verzió a 288-as.

[ Szerkesztve ]

(#1705) Endor válasza redati (#1700) üzenetére


Endor
csendes tag

Kérlek áruljátok már el, hogy mi az a Beyond TV, és a belinkelt 12 fájl közül hogyan lehet kiválasztani azt, ami egy adott TCL modellhez való.
Az EP640-en pl. nincs is olyan, hogy reset all/reset shop a menüben.

(#1706) redati válasza Endor (#1705) üzenetére


redati
tag

Javasolnék egy kis visszaolvasást :))

Beyond tv : 1581# Nekem a beállításokban a tv írta ki magáról, hogy Beyond TV.
Ezt korábban te írtad.
A TCL így nevezi a 2019 utáni Európai tv modelljeit

A keresőbe pedig beírod hogy service :C

(#1707) wallace 234 válasza redati (#1706) üzenetére


wallace 234
őstag

Ez a frissítés valamiért nem akar jó lenni, nem ismeri fel a tv! ki csomagolva se meg amúgy se :)) eddig simán mentek az előzőek!

(#1708) redati válasza wallace 234 (#1707) üzenetére


redati
tag

Update.img változat, ezért ki kell csomagolni, és csak a bekapcsolós módszerrel lehet felrakni

(#1709) wallace 234 válasza redati (#1708) üzenetére


wallace 234
őstag

ki csomagoltam ahogy írtam is menübe, ki választottam helyi frissítés! de nem látja :R Előző frissítés előtt Gmc jelzés nem volt. X815 re lehet hogy ez nem való?

(#1710) XabaS válasza wallace 234 (#1709) üzenetére


XabaS
csendes tag

Redati megadta a módját a telepítésnek.
Talán így jobban érthető:
1/ Kicsomagolod egy üres pendrive-ra az img kiterjesztésű fájlt.
2/ Kihúzod a TV-ét a konnektorból.
3/ Bedugod a pendrive-ot az alsó USB csatlakozóba.
4/ Csatlakozó vissza, és a tv hátulján lévő bekapcsoló/vezérlőgombot addig nyomod, amíg a led a tv elején villogni nem kezd.
5/ Ha végzett, kezd el a beállításokat, de hagyd ki a csatorna beállítást, bejekentkezést.
6/ Fogaskerék a távirányítón megnyom – kép – speciális videó – fényerő beállítások – kontraszt, Nem nyomsz rá erre a menüpontra, hanem benyomod a 6425 -öt. Itt először reset all, rányomsz, majd válaszd az okét amit szintén lenyomsz. Ezt követően reset shop az előbb említett módon.
7/ Végezd a szükséges beállításokat. (csatorna beállítás, bejelentkezés, testreszabás, stb.

(#1711) XabaS


XabaS
csendes tag

Megcsináltam a frissítést. Nem tapasztaltam semmi változást. A gyenge grafikájú rajzfilmek továbbra is szaggatnak. Pl Magyar népmesék, Ho-ho-ho- horgász, stb.
De a fő gond továbbra sem ez, hanem a csatornák száma továbbra is csak 43 a földi sugárzás digitális platformján. Sok csatorna meg sem jelenik a csatorna listában.
Valkinek van ezzel kapcsolatban valami ötlete?

(#1712) wallace 234 válasza XabaS (#1710) üzenetére


wallace 234
őstag

Értem hát így még nem próbáltam! de délután ki próbálom! :R

(#1713) wallace 234 válasza XabaS (#1711) üzenetére


wallace 234
őstag

Köszi a segítséget! Fent van a frissítés! De az Arc funkció továbbra se működik! Lehet hogy a szerviz menübe lett valami el állítva? ha valaki tud valamit, meg köszöném :R

(#1714) Endor válasza redati (#1706) üzenetére


Endor
csendes tag

Értem, köszi. Amikor megrendeltem a tv-m, az egész topikot végigolvastam, talán átsiklottam felette. Azt tudom, hogy Beyond tv-nek írta magát az enyém is, de nem voltam benne biztos, hogy melyik frissítés vonatkozik rá. De most sem igazán értem, hogy a feltöltött 12 db fájlból mi alapján lehet kiválasztani a megfelelőt. Mégis mit kell nézni a megnevezésekben? Mert egyikben sincs benne a konkrét típus neve. Vagy ezek így szép sorban az egyre újabb és újabb FW-ek?

[ Szerkesztve ]

(#1715) redati válasza Endor (#1714) üzenetére


redati
tag

Igen, sorban az egyre újabbak.
És mind a Realtek rtd 2851 chipsethez tartoznak, mint a tied is. Ezt értsd úgy hogy az összes beyond elnevezésű tv alaplapi hardvere, szinte mind ugyan az. A különbségeket a megjelenitő vezérlése, és a képernyő adottságai, valamint az LCD panel típusai, valamint a háttér világítás technológiája határozzák meg.
Ezeket a chipsetes tv-ket nevezi a TCL beyond néven. A frissítésekkel általában mindig vannak hibajavítások, de van hogy újabbak jönnek elő.
Ezért fontos mindig a reset all-reset shop, hogy ki lehessen küszöbölni az egyénileg eltérő beállításokból eredő hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#1716) Endor válasza redati (#1715) üzenetére


Endor
csendes tag

Köszönöm, így már értem.
Ez a resetelés nem állít alaphelyzetbe semmit (tv beállítások, menü rendezés, telepített applikációk, Wi-Fi és Bluetooth kapcsolatok, stb.), ugye?
Vagy most nézem XabaS leírását, hogy a FW frissítéssel mindent újra előlről be kell állítani, mint a tv beüzemelésekor?

[ Szerkesztve ]

(#1717) redati válasza Endor (#1716) üzenetére


redati
tag

Mindent újra be kell állítani

(#1718) wallace 234 válasza redati (#1708) üzenetére


wallace 234
őstag

Köszi sikerült fel tenni, De ahogy írtam Arc funkció továbbra se működik! Szerviz menübe tudsz segíteni? Van ott valami? ami esetleg okozhatja ezt :R

(#1719) wallace 234


wallace 234
őstag

Esetleg valaki tud segíteni? vagy ha kicsit bonyolult a kérdésem akkor semmi :R?

(#1720) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Hali. Egy kis érdekesség. Lassan fél éve vettem egy TCL 50DP600 tévét, akkor mikor néztem a displayspecsen meg úgy mindenhol VA/DirectLED volt írva. Mióta használom az tűnt fel, hogy a Forza Horizon 4-el játszva vannak pillanatok amikor az egész kép elsötétül de elég rendesen majd hirtelen vissza. Eddig nem foglalkoztam vele, betudtam annak hogy piszok olcsó tv és hogy ennyiért ilyen HDR van. Aztán ma mondom megnézem ilyen dimming test videókkal a képernyőt hátha valami beállítással megtudom szüntetni a jelenséget és arra lettem figyelmes, hogy ennél a videónál amikor a kocka már egészen pici lesz besötétül a kép majd mikor nagy akkor megint full fényrőre teszi magát. Más teszt videóknál meg a kocka körül ahogy lassan megy látszani kellene a zónáknak de én semmit se látok csak a kockát. Ma megint rákerestem displayspecsen és már EdgeLED-et írnak, pedig tisztán emlékszem hogy nem az volt. Szerintetek létezik, hogy valóban Edge és nem Direct? Elég nagy átverés lenne ez így utólag. A képminőséggel amúgy így is elégedett vagyok csak a kiváncsiság hajt.

(#1721) wallace 234 válasza ricsi0307 (#1720) üzenetére


wallace 234
őstag

Érdekes amúgy mert olyan mintha edge ledes lenne, ahogy az X815 re is azt írták direkt ledes, de szerintem az is edge ledes gyanús a dolog :R

(#1722) dargelot válasza ricsi0307 (#1720) üzenetére


dargelot
senior tag

Nekem egy 49UC6406 tv-m van amire Direct LED van írva, de az általad írt sötétedés itt is van. Majd a linkelt videókat meglesem én is TV-n.

(#1723) winery válasza ricsi0307 (#1720) üzenetére


winery
aktív tag

Szia a válasz 48.5 49DP600 Direct led , a 49.5 50DP600 Edge LED.

Lehet pont a másikat nézted .

Dirty screen effect mennyire jellemző erre a típusra?

[ Szerkesztve ]

(#1724) maroni


maroni
aktív tag

Sziasztok! Esetleg valaki meg tudná mondani, hogy TCL 50DP600 tv-t milyen széles asztalra lehet feltenni?
Köszönöm!

(#1725) ricsi0307 válasza winery (#1723) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Nem, tuti hogy a 49.5 50DP600 volt amit néztem. Ha most rákeresel az oldalak 90%-a direct ledet ír... De így legalább tiszta a dolog. Az említett pillanatnyi sötétedés is emiatt lehet akkor? Este küldök képet egy fehér meg egy fekete kijelzőről, szerintem abszolút vállalható. Volt IPS Philipsem a felső-közép kategóriából direct leddel, na az viszont vállalhatatlan volt.

[ Szerkesztve ]

(#1726) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. Valakinek tapasztalat erről TCL 65C715 Qled! Van egy x815 a hálóba azzzal meg vok elégedve. Arra lennék kíváncsi, hogy ahhoz képest milyen? Jobb rosszabb estleg mik lehetnek az eltérések! Telkomnál jelent meg lecsapnék rá éa végre kihajítanám a samu qledet mert ami baja lehet az mind kijött neki gari idő után

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1727) tothjani81


tothjani81
senior tag

Vagy erről estleg valaki 65dc760

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1728) redati válasza wallace 234 (#1719) üzenetére


redati
tag

Nem bonyolult :DD
Este megnézem mindkét service menüt.
Addig is ellenőrizd ezeket :
- Kábel mikori? Lehet elöregedett? Ha 1.4-es szabványú, érdemes lecsérelni. Én az alza saját márkás kábelt vettem, hdmi 2.0b szabvány szerintit, teljesen tökéletes.
- csatlakozási pontok, a tvnél, és az erősítőnél az arc funkciós aljzatba vannak bedugva?
- a tv / hangeállitások / hangkimenetnél nem kapcsoltad ki a hangot?
- az erősítő tudja a dolby digital pluszt? Ha nem akkor tedd direkt, vagy pcm beállításra.
Ezeken már biztos túl vagy, de érdemes megnézni mégegyszer, mert már én is voltam úgy hogy a jó k...... édes any.....t ennek a sz.rnak ha most sem jó tuti felgyújtom :)) :DD
Aztán vagy fél nap szarakodás után, kiderült hogy valami apróságotgot benéztem. :C úgyhogy utána meg mehettem a hűtőhőz egy jó hideg sörért, megünnepelve a bénázásomat :))

[ Szerkesztve ]

(#1729) viharhozo


viharhozo
addikt

A reklamozott 5 ev gyartoi gari valoban letezik? Tobben leirjak, de a kiskerek 1/2 evet adnak, utana meg jonne a gyartoi gari, amit sehol se lehet aktivalni.

A TCL sajat, eleg gagyi honlapja is 2 evet ir. Most akkor mi az igazsag?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1730) wallace 234 válasza redati (#1728) üzenetére


wallace 234
őstag

Köszi! Néztem a szerviz menübe, de én nem találtam semmit, ezért is kérdeztem mert te jártasabb vagy ebbe! Hdmi kábel, Norstone Arran, 2.0 erősítő kezeli a Dolby Atmost is! Én is gondoltam, hogy valami piti dolog lehet, de még nem jöttem rá! :R Minden bemenet rendbe van!

(#1731) redati válasza wallace 234 (#1730) üzenetére


redati
tag

Nincs a service menüben ilyen beállítás
A hang kimenet mire van állítva tvn?
Van újabb fw v308
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1732) wallace 234 válasza redati (#1731) üzenetére


wallace 234
őstag

Hangkimenet pont az a probléma, hogy a hdmi bitfolyam eltűnt, T link be kapcsolva. Új frissítés remélem, egyszer vissza jön az Arc :W

[ Szerkesztve ]

(#1733) redati válasza wallace 234 (#1732) üzenetére


redati
tag

Már bocs de nem válaszoltál egy pár kérdésemre, ami pont fontos lenne
Ez a menüpont min áll?
[kép]
Zárjuk ki az alapvető problémákat.
Attól hogy az erősítő tudja a dolby atmost, nem biztos hogy tudja a dolby digital pluszt! Ezt tudja tuti? A kábelnak mi a szabványa? Tök mind1 milyen márka, ha csak hdmi 1.4 akkor cseréld le,hdmi 2.0b a minimum!
Tv hdmi kimenet 2.0 a beállítás?
Még egy másik kábel próbája is segíthet.
Illetve milyen videóval próbáltad? Az atmos jel nem fog kimenni, csak DD+ formában
Ne értsd félre, csak találgatok, mert ha a videó kimegy teljes sávszélen, akkor a hangnak is menni kellene

(#1734) wallace 234 válasza redati (#1733) üzenetére


wallace 234
őstag

Írtam, hogy 2.0 a hdmi kábel, lehet hogy rosszul írtam valamit, erősítő kezeli Dolby Digital pluszt, írtam azt is hdmi bitfolyam eltűnt. Autómatikusra téve sincs hang. Erősítő jó mert ki próbáltam másik tvvel. Forrás Netflix, HBOgo, tv hdmi 2.0 an van :R köszi, hogy próbálsz segíteni :R Gyakorlatilag olyan mintha a tv nem adná ki az ARC kapcsolást.

[ Szerkesztve ]

(#1735) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

Jövő héten érkezik az új tv-m, 55EP660. Meg tudná nekem mérni a talpak közti távolságot, akinek ilyen készüléke van? A jelenlegi tv asztalom lehet kicsi hozzá. A honlapján csak a teljes szélességét találtam. :F

(#1736) csacsi77 válasza bulek (#1735) üzenetére


csacsi77
senior tag

113 cm

Öreg fater megoldja!!!!

(#1737) redati válasza wallace 234 (#1734) üzenetére


redati
tag

Biztos megnézted már 1000x, de tuti a középső arc feliratú csatiba van bedugva a tvnél a hdmi kábel ?
Esetleg ezeket is próbáld meg, ki - be kapcsolgatni :
[kép] [kép]

Esetleg még megpróbálhatnád a kodit is, a képen látható beállítással :
[kép]

Az új fw próbáltad?
Más lett a menü, sztem jobb is :))
Egyéb ötletem sajnos nincs

[ Szerkesztve ]

(#1738) bulek válasza csacsi77 (#1736) üzenetére


bulek
tag

köszönöm :R nem fér el, konzolt kell vennem akkor

(#1739) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Sziasztok! a 65c715 típusról van valakinek infója véleménye? Elég jó árban van most a t-nél gondolkodom beruházok rá de azért egy két véleményt előtte elolvasnék.

hmm...

(#1740) wallace 234 válasza redati (#1737) üzenetére


wallace 234
őstag

Ahogy írtam többször is a hdmi jeltovábitás eltűnt a menüből! Igen jó helyre van be dugva, át néztem! Az frissítést meg hogy lehet le szedni, mert a link portugál tcl oldalra visz, nem oda ahova korábbi drive oldalra! Amiket küldtél képet, azokon túl vagyok, kivéve a kodit. Új a menü Mi változott még ?

[ Szerkesztve ]

(#1741) redati válasza wallace 234 (#1740) üzenetére


redati
tag

Ja hogy a menüpont tűnt el :DD
Az szinte biztos hogy szoftver hiba lesz.
Van egy mély törlési forma, egyszer még az előző modell (55dp660) megzavarodott, és akkor így sikerült helyrehozni :
Android főmenü - gyári beállítás visszaállítása
Újraindulás után minden beállítás kihagy, majd service menüben, reset all - nvm reset - reset shop
Újraindulás után kikapcsolod, és mehet fel a v308
Ez tuti mindent alapra tesz!
Remélem így sikerül :C
Ne ijedj meg sokkal hosszabb lesz az első boot idő

Én ezt szedtem le: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1742) wallace 234 válasza redati (#1741) üzenetére


wallace 234
őstag

Nvm reset azzal már találkoztam :R nyomtam is rá, de majd a felsorolt rendbe is ki próbálom lehet az kell neki :R köszi :R

(#1743) redati válasza wallace 234 (#1742) üzenetére


redati
tag

Sajnos más ötletem nincs.
Várjuk a fejleményeket :))

(#1744) wallace 234 válasza redati (#1743) üzenetére


wallace 234
őstag

Frissítés sikerült! Menü jobb oldalon lett, hdmi jeltovábitás meg jelent! De hangot továbbra se adja ki! Nem értem :W :W :W :W miért nem akar jó lenni, gyanús, hogy itt alaplap hiba lesz :W v

(#1745) redati válasza wallace 234 (#1744) üzenetére


redati
tag

Akkor sajnos marad az optikai, vagy analóg, vagy a service. Bár ha az optica megy, akkor az is jó, mert a DD+ kivételével, magasabb minőségű hangot nem nagyon tudsz kisajtolni a hdmi-n. A DD+ meg szinte még sehol sincs.
A tlink az megy egyébként? Vagyis, ki-be kapcsolja az erősítőt?

(#1746) wallace 234 válasza redati (#1745) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen persze, hogy megy a T link control be van kapcsolva, hangerőt vezérli de a tv valamiért nem akarja az erősítőt! Dolby Digital pluszt a Netflix már abba adja egy ideje és az csak hdmi n jön ki! Optikán csak Dolby Digital és a DTS elérhető! Szerviz még a múltkor beszéltem velük, posta futár vinné én meg abból nem kérek! :R

[ Szerkesztve ]

(#1747) redati válasza wallace 234 (#1746) üzenetére


redati
tag

Azt hiszem mindent megpróbáltunk kiküszöbölni.
Ha vezérli a hangerőt, és kapcsolgatja is az erölködőt, akkor tuti jól van összekötve (tudom többször is írtad, hogy jó a kabelezés :)))
Netflixen nálunk egyenlőre csak 5.1 van
Ez majd később lesz érdekes, ha hozzácsatolják az atmos metaadatot.
Viszont azt tudni kell a DD+ ról, hogy lehet 7.1 is, és mellette át tudja küldeni az atmos jelet is, sima arc szabványon, de csak csökkentett sávszél mellett. Így meg sem közelíti a TrueHD Atmos minőségét, úgyhogy gyakorlatilag ér is valamit, meg nem is.
Pont a térhangzás pontossága veszik el.
Erre találták ki az eArc szabványt, azon már kimegy rendesen a TrueHD Atmos, de azt a mi készülékeink még nem tudják.
Addig meg simán beiktatsz egy opticai szálat, meghagyod az arc hdmi-t is, így tudod vezérelni, kimenetnek meg megadod az opticait és öröm bódottá :DD
Ha rendes atmost szeretnél akkor meg PC, én is így használom, és ott a Netflixen is megy az atmos :C

[ Szerkesztve ]

(#1748) wallace 234 válasza redati (#1747) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen minden ki körbe lett járva! Optikán van hang, csak bosszantó a dolog mert 3 hónapig tökéletes volt, Dolby Digital plusz 640kbit/s míg a Dolby Digital 192 volt a netflixen. Így hdmi n jobb a hang, de optikán se olyan vészes a dolog. Új frissítés mintha javított volna a képen is, dinamikus háttér világításnál, automatikus mód mintha nem lett volna. :R

[ Szerkesztve ]

(#1749) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Visszaolvasgattam a topicot, ahogy látom több 50DP600 tulaj is van itt :)

Hosszabb használat után milyenek a tapasztalatok? Ami érdekel: milyen a képminőség (milyen szintet hoz az ismertebb márkákhoz képest), illetve mennyire fut akadásmentesen mindent content (ebből láttam, hogy akadtak problémák)

Éppen tv-t keresek, Netflix tv-ről, gépre kötés + külső HDD-ről lejátszás menne, ha esetleg konkrétan ezekről van tapasztalat, megköszönném, ha megosztanátok.

Köszi :)

(#1750) gipsykrisz82


gipsykrisz82
csendes újonc

Sziasztok tcl x815 tv van! Kérdésem az lenne hogy a legujabb frissitést az istenért nem akarja felrakni tudnátok segiteni?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.