Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1501) Apucy01


Apucy01
őstag

Arról van valamilyen info hogy az X10 et lehet e itthon kapni? Az alzánál volt de már nincs... :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#1502) LilProphet90 válasza Utka (#1500) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Csak hangszóróban látok különbséget, de nem hiszem h 8vs10W olyan nagy differencia lenne "élményben" :D

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1503) Utka


Utka
tag

és tényleg...(úgy értem: Köszönöm szépen! :B )

Amúgy, ha az árukeresős adatlapokat nézem, mind kettő 8W .... :F

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#1504) jokerman7


jokerman7
csendes tag

Szasztok! Mai nappal vettem en is egy X815-t es adódott vele egy problémám:
[link]
Ennél a videónál kb 0:40 körültől amikor all a kamera ugye a mikrofon nem mozog. Az a prblemam hogy ilyenkor a mikrofon aljan a pixelek folyamatosan mozognak. Olyan mintha villogna.
Más is tapasztal ilyet? Ha nem akkor milyen beállításokkal használjatok? Egyszerűen mar ezer kombinációt kipróbáltam de semmi nem segít.
Illetve ti meg vagytok elégedve a sebességével? Szerintem lehetne kicsit gyorsabb a rendszer.

(#1505) Fleed válasza wallace 234 (#1493) üzenetére


Fleed
aktív tag

Én sem tudtam kivetitessel létre hozni az "asztali gépet" Mate 20 pro val. Amíg 100 éves Samsunggal egyből ment, ezek a Tcl én tök buták ebből a szempontból.
Illetve egy rendes böngésző engem is érdekelne. Valamint h lehet időzíteni a kikapcsolás?

(#1506) Steven


Steven
addikt

V8-R851T02-LF1V252.011680
Ennél van újabb fw ?

Szét kerestem magam de nem tudok ki igazodni az fw verziók között...?

valami össze foglalót ,ha be tudna valaki dobni a topibka mit hol talál az ember az baba lenne.   :R
Köszi!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1507) dargelot válasza Steven (#1506) üzenetére


dargelot
senior tag

Melyik készülékre keresel frissítést? Nem mindegyikre ugyan az való.

(#1508) Steven válasza dargelot (#1507) üzenetére


Steven
addikt

TCL 75EP660

Ami a legnagyobb bajom hátha update megoldja ,hogy kábelen sem viszi át plex a 4k-t akadás mentesen.
Kodi az úgy ahogy. Hátha van valami driver update akármi amitől be gyorsul... :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1509) wallace 234 válasza Fleed (#1505) üzenetére


wallace 234
őstag

Ahogy írtam a T-cast át vitte a telefon képet, de majd még jobban le tesztelem! Igen lehet időzíteni, van alvó mód és Alvási időzitő. Óra melletti beállítások, eszköz beállítások és a képernyő védő menübe van Hát a böngésző dolgok az tényleg kiábránditó :W Volt nekem droidos Sony de azon volt rendes böngésző! De ezen a T-Browser ami úgyahogy lehet használni. :R Többi az tragikus :W

[ Szerkesztve ]

(#1510) redati válasza Steven (#1506) üzenetére


redati
tag

Igen a v258
#1341
Kíváncsi vagyok nálad mi javul.
De nem csak javítást tartalmaz.

(#1511) Steven válasza redati (#1510) üzenetére


Steven
addikt

Köszi , fel is raktam .... :R
Nincs hozzá véletlen valami listád mi módosult?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1512) Steven


Steven
addikt

Lekéstem a szerkesztést
Ki próbáltam 4k HDR-t végre megy  úgy néz ki kop kop.....

Akinek nem megy plex 5.1 hang annak mondom , hogy csak emiatt vettem TCL hangprojektort mert , ha azt rákötitek a hang tökéletes ... ami szánalmas de így van...

Ezt

Nekem az jön le hogy valamiért tv nem tudja le keverni stereo ba a hangot akármit is állítok

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1513) redati válasza Steven (#1512) üzenetére


redati
tag

A plex még a 8-as droidnál sem ment rendesen.
A kodi nálam akadás mentesen viszi a Hdr10, hdr10+, és hlg is, és az összes hangformátumot lekeveri stereora. Egyébként én ráakasztottam egy USB lan kütyüt a felső usb portra, így magasabb a sávszél. A dolby vision egyenlőre csak a belső lejátszóval megy, de az is csak a single Layer.
A hd hangokat is csak a belső lejátszóval sikerült kiküldeni az erősítőnek. Az atmost hangot is kiküldi dd+ formátumban.

[ Szerkesztve ]

(#1514) Steven válasza redati (#1513) üzenetére


Steven
addikt

Usb kütyü ről küldesz linket pls

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1515) verdynius


verdynius
csendes tag

Üdv!
Telekomnál szemezek a TCL 55x815-tel, még mielőtt eljönne a világvége, hogy legyen mit bámulni majd karanténban. Előtte nézegettem a Q70-est, viszont a feliratos problémái miatt inkább elpártolóban vagyok a samsungtól. Erről a TCL modellről azonban abszolút semmi teszt nincs sehol, ahol konkrétumokkal szolgálnának (SDR peak brightness, HDR peak brightness, uniformity, satöbbi, satöbbi). Olvasgattam itt a fórumban, hogy tetszik az átlagembernek, de azért fenntartásaim vannak. HDR tartalmat mennyire szereti? Jobbban járok szerintetek, ha megveszem ezt a TV-t, vagy egy 65" Samsung RU7402? (nagyjából 3.5-4 méterről fogjuk bambulni)
Valamint buta bónusz kérdés: a Soundbartól meg lehet szabadítani a TV-t? Vagy egyben az a talpa, és csak akkor tudom leszedni, ha veszek egy VESA mountot?
Előre is köszönet! :R

(#1516) kakukkos válasza verdynius (#1515) üzenetére


kakukkos
csendes tag

Hello! Átlag felhasználó vagyok. Nem nagyon állítgattam, úgyhogy a kérdéseid nagy részét nem tudom megválaszolni. Mi az 55-öst kb. 4.5 méterről nézzük. Előtte egy 40-es volt. Azután bőven elégnek tartom. Sőt, szerintem zavarna, ha nagyobb lenne. A hangprojektort 2x2 csavarral kell a talpához csavarozni, alulról. Ha nem szereled rá, akkor hülyén néz ki a talp, mert bemarások vannak benne. De ha a falra szereled, akkor ez nyilván nem szempont. Egyébként van külön fali hangprojektor tartója is. A hangprojektor külön egyébként szerintem nem használható, mert valami spéci kábellel csatlakozik a TVhez, ami a tápot is adja neki. Én min. a 2. versenyző vagyok, akinél a hangprojektor nem jó. De nem cseréltetem, mert anélkül is megért ennyit, a hangja meg kb. épp csak egy fél fokkal lehet jobb, mintha a TV-ből jönne közvetlen. Egyébként van rajta egy kis kijelző is, ami kikapcsolható. Pontos időt, hőmérsékletet mutat, ennyi. A TV egyébként bámulatosan vékony, elegáns. Színei szépek, de a két alsó sarkában látni némi plusz nemkívánatos fényt bizonyos esetekben. Hanggal tökéletesen vezérelhető, pontosan ért, nem téveszt. 1 terrás külső merevlemezt felismer, kezel. 1 hete hozta ki a Telekom, összességében nem bántam meg. Ár-érték arányban szerintem a legjobb a kínálatban. És az 55" elég nekem.

[ Szerkesztve ]

(#1517) wallace 234 válasza verdynius (#1515) üzenetére


wallace 234
őstag

Nekem is ez van X815 és Tényleg egy jó tv! Nálam a sarkokból eltűnt ez a zavaró, fények fényerő+, ki kapcsolása után! panel kontraszt 4500:1 ami nem olyan rossz! vissza olvasva találsz egy linket a panelal kapcsolatban! Hdr anyagok szépek rajta, local dimming kicsit lehetne, jobb is de így is árértékbe legjobb választás! persze kinek mi jön be! [link] :R ezen a linken van pár információ

[ Szerkesztve ]

(#1518) redati válasza Steven (#1514) üzenetére


redati
tag

Simán bedugod és működik
Stabil 120 megabitet tud.
Sima, illetve 5ghz wifin is csak 60-70 et tud, és ingadozik is. KB 2 méterre van a routertől, de ha a tv mellé rakom a kütyüt, akkor is ugyan az speed.

[link]

(#1519) redati


redati
tag

Van frissítés a beyond tvre
V269
Tesztelem aztán kirakom ide.

(#1520) redati válasza redati (#1519) üzenetére


redati
tag

Rendben lefutott.
[link]

(#1521) wallace 234 válasza redati (#1520) üzenetére


wallace 234
őstag

Mit javított ez a frissítés? :R

[ Szerkesztve ]

(#1522) Gino20 válasza verdynius (#1515) üzenetére


Gino20
őstag

[link] jókat írnak az x815-ről szóval nem lebeszélni akarlak, de q70-nél semmilyen tartalom esetén sem sikerül reprodukálnom ezt a világítós marhaságot vagyis tökéletes a felirat.

(#1523) Meszes11


Meszes11
csendes tag

Sziasztok! [link] Ezzel a 65EP640 szemezget apám mert elég jó árban van az EMAGon. Van valakinek tapasztalata a tv-vel? Minőség? Hibák? Megéri az árát? Kb 4 m-ről lesz nézve, átlag felhasználás néha smart. Köszi előre is.

(#1524) redati válasza wallace 234 (#1521) üzenetére


redati
tag

Egyenlőre annyit vettem észre, hogy a hang beállításnál, lett egy hang késleltetése menüpont
Sajnos továbbra sincs changelog

[ Szerkesztve ]

(#1525) wallace 234 válasza redati (#1524) üzenetére


wallace 234
őstag

Nálam ha pcm re tettem a digitális hangkimenetet, már akkor is volt ilyen, hang késleltetés! :R

(#1526) wallace 234 válasza redati (#1524) üzenetére


wallace 234
őstag

Annyit vettem észre hogy a frissítés óta a tv ki meg be kapcsolja az erősítőt. Eddig hiába volt a menübe be kapcsolva ez a funkció! T-link menübe

(#1527) redati válasza wallace 234 (#1526) üzenetére


redati
tag

Nálam nem volt ilyen gond.
Mondjuk én az automata bekapcsolást nem is engedélyeztem. Csak jobb filmeknél használom az erőlködőt, azt meg majd én elődöntöm, hogy mikor menjen.
Esetleg a reset all-reset shop nem maradt ki?

[ Szerkesztve ]

(#1528) wallace 234 válasza redati (#1527) üzenetére


wallace 234
őstag

Most a menübe csináltam egy vissza állítást, vagy most is kell a szerviz menübe ez amit említettél. Reset all

[ Szerkesztve ]

(#1529) verdynius válasza Gino20 (#1522) üzenetére


verdynius
csendes tag

Bementem jópár hete euronicsbe kipróbálni a Q70-est, vittem magammal HDR filmrészletet felirattal.. Hát még a bolti fényviszonyok között is látszott. SDR-nél meg nem látszik, de nem azért venne az ember Q70-et, hogy SDR-t nézzen.
X815-öt meg kicsit lutrinak érzem, hogy "valószínűleg jó lenne", de nem vagyok biztos. Lehet utánajárok T-offline-nál vissza lehet-e küldeni ha az emberfia részletre veszi, és nem tetszik neki.

(#1530) Gino20 válasza verdynius (#1529) üzenetére


Gino20
őstag

Netflix-en 4K-t néztem a csatolt fotón, de saját 4K-s tartalmaknál sem tapasztalom. Nem lehet, hogy az a gond, hogy áruházakban a brutál megvilágítás miatt mindent feltólnak maxra a TV-n (kontraszt, élesség, kontrasztjavító, egyéb varázslás, színbeállítások stb, ami otthoni körülmények között felejtős)?
Láttam olyan Q70-nél Netflix logót vagyis a nagy piros N betű fekete háttérrel logót, hogy az N betű körül világított a TV és a piros inkább narancssárga volt :DDD , de ez szintén nem ilyen a valóságban. Tökéletes fekete és piros, ami csak az N betűt érinti, igaz én pluszba szántam 3 percet a beállításra és rthings q70 teszt alapján állítottam be a TV-t.

(#1531) Fucsi666


Fucsi666
csendes tag

Sziasztok! TCL 50DP600-as tv-n van HBO GO alkalmazás? Vagy le lehet rá tölteni?
T-home-nál érdeklődtem, és a magyar TCL-nél is, de 100%ra nem tudták megmondani.
Addig viszont nem szeretném megvenni.
Valakinek van ilyen tv-je? Illetve tapasztalatokat tudtok mondani erről a típusról?
Köszönöm!

(#1532) kakukkos válasza Fucsi666 (#1531) üzenetére


kakukkos
csendes tag

Szia! Hogy kifejezetten ezen modellen megy-e, nem tudom. De az 55X815-ön rendesen fut.

(#1533) wallace 234 válasza Fucsi666 (#1531) üzenetére


wallace 234
őstag

HBOgo oldalon említik a Tcl tvt, de szerintem ha írsz nekik meg mondják! [link] itt írják a tcl tvt

(#1534) Fucsi666 válasza wallace 234 (#1533) üzenetére


Fucsi666
csendes tag

Igen közben kérdeztem ott is. Elküldték ezt a linket, de abban csak termékcsoportok vannak, konkrétan típusok nem. Úghogy abból sem tudtam meg semmit.
Meg ez nem androidos, hanem smart tv 3.0 op rendszer van rajta.

(#1535) wallace 234 válasza Fucsi666 (#1534) üzenetére


wallace 234
őstag

Szerintem ma már nem nagyon van olyan tv amin ne lenne HBOgo, de majd csak egy tulaj meg erősít. X815 re nem gondoltál?

(#1536) nightmare13 válasza Fucsi666 (#1534) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nem európiai piacos a TV? Ha jól tudom, az EU-ban csak Android TV alapúakat árulnak.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#1537) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. Csak a gondolkodók kedvért. Első szériás q7 es samum van 55 colba. Nagyon fostam a tcl től. Megjött ugye a tv hibátlan volt de a soundbar recsegett így ment vissza. Az első enyhén felhős volt de zavaró bevilágítás sehol sem volt]. Megjött a csere de csak most lett beüzemelve. Szerencsére hiba sehol. Bár tisztán szól de nem egy hifi minőség de meglepően élvezhető. Kép éles tiszta. Sd adás elmegy hd jó full hd szép 4k hdr töketes. A Samu azért kifinomultabb Képpel bír de ez a 2019 es q samukra nem igaz. Ez mivel első szériás így majdnem tökéletes. De ha árat nézem hogy a samu 5 kilo volt ez meg 2 akkor ez a tcl jobb vételnek bizonyul. A be kapcsolás kicsit lehetne gyorsabb de ennél nagyobb baja ne legyen

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1538) LilProphet90 válasza Fucsi666 (#1531) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nem lehet rá HBO Go-t tenni sajnos, nem androidos.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1539) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. X815 ön hol tudom az automata kikapcsolást beállítani? Balaki írta már de nem találom ahszt.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1540) wallace 234 válasza tothjani81 (#1539) üzenetére


wallace 234
őstag

Óra melletti beállítások, eszköz beállítások és a képernyő védő menübe van.

(#1541) Steven válasza redati (#1520) üzenetére


Steven
addikt

fel raktam én is, az érdekes az hogy októberi a biztonsági frissítés .
Amúgy egyenlőre én sem vettem észre különbséget.
Köszi a megosztást! :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1542) tothjani81


tothjani81
senior tag

Köszi. Ez a menü nem valami felhasználó barát. Úgy álltalánosan. Eddig a beállítási funkciók amik nem igazán tetszenek ebben a tv ben. A kép hang hibátlan

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1543) Steven válasza tothjani81 (#1542) üzenetére


Steven
addikt

Mindegyik androidos tv ilyen . A Sony másik szobába full ua. ez, annyi ,hogy több a features a Sonyban .
- pl audio be állítási lehetőség sokkal részletesebb

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1544) alexander12


alexander12
aktív tag

Na, végre megjött az én tévém is. 😉 55x815
Azt meg tudnátok mondani, hogy a menüben lépkedés hangját hol lehet állítani, vagy kikapcsolni? 😁

kíváncsi, OP8T

(#1545) alexander12 válasza alexander12 (#1544) üzenetére


alexander12
aktív tag

Megvan :))

kíváncsi, OP8T

(#1546) wallace 234 válasza alexander12 (#1544) üzenetére


wallace 234
őstag

Gratula! Hogy tetszik a tv? mik az első élmények?

(#1547) kakukkos


kakukkos
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom, Ti hogy tapasztaltátok, de szerintem a hangprojektor tartalmazza a távirányító infra vevőjét. Ergo, ha valaki abban gondolkodott (mint pl. én), hogy a hangprojektort egy jobbra lecseréli, az felejtse el. Vagy tévedek? Mondjuk az ilyen apróságokat sehol sem lehetett olvasni. :/

(#1548) wallace 234 válasza kakukkos (#1547) üzenetére


wallace 234
őstag

Bluetooth távirányító van, soundbart ki húztam és lehet irányítani a tvt :R

(#1549) alexander12 válasza wallace 234 (#1546) üzenetére


alexander12
aktív tag

Király 👑 Nagyobb mint amilyenre számítottam. Idáig két 32 collos volt a lakásban. Gyönyörű képe van, a hang is kiváló. A rendszert még szoknom kell az Lg után. Mondjuk egy értelmes használati útmutató nem lenne rossz. De ha vmit nem tudok, majd itt kérdezek😊😁😉

kíváncsi, OP8T

(#1550) wallace 234 válasza alexander12 (#1549) üzenetére


wallace 234
őstag

Szuper! Szerintem is egy jó tv jól sikerült darab, van egy le tölthető de az se sokat ér, ezen még van mit javítani!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.