Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#351) orkester válasza RON777 (#349) üzenetére


orkester
senior tag

Mikor bedugod a tápkábelt már tartsd nyomva a bekapcsolót és akkor menni fog, nekem is volt egyszer ilyen. Aztán remélhetőleg a következő frissítés már jól sikerül.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#352) RON777 válasza orkester (#351) üzenetére


RON777
csendes tag

Már próbáltam, sikerül is elindítani a telepítőt, de mikor végez nem megy tovább

(#353) jagr68 válasza redati (#348) üzenetére


jagr68
tag

Na, pendrive-gond volt! :Y A harmadikkal végre sikerült! :C Nagyon köszönöm a segítséget! :R

Igaz, a rohadt HBO Go így sem műkszik. :)) De legalább frissült a TV. :DD

[ Szerkesztve ]

(#354) doggie válasza redati (#348) üzenetére


doggie
aktív tag

Újabb tapasztalat.
Tegnap én is rávettem magam és feltettem a c7006 szériára a 8-as droidot.
Simán felment nem volt gond, bár nem volt egy kapkodó idegbeteg :-)
Viszont ami nem tetszik annyira, hogy a hdmi3-as portomat innentől csak 640x480-as felbontásúnak ismerte fel és hangot tovább nem küld rá. A hetessel tuti jó volt, azon a kimeneten volt a xbox one, rendes 4k hdr stb.
Megpróbáltam természetesen all/shop resetet is, de sajna nem segített.
Akinek szükséges mind a 3 hdmi (mint nekem is) az lehet jobb ha megvárja a hivatalost. :-(
Többi szériánál mindegyik hdmi rendben van upgrade után?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#355) fuze válasza jagr68 (#341) üzenetére


fuze
őstag

Nálam nem pont ugyanaz. De én a 7esből a frissebbet nem tudom feltenni. Csak szenvedek folyton az update-el és eljutottam arra a pontra, hogy leszarom. Persze a 8-ast ha kijön official, feldobom. (Vagy csak megpróbálom haha...)

Szerk.: Mondjuk arra már én is gondoltam, hogy nem tetszik a pendrive a rohadtnak. Időközben lett pár itthon, lehet majd megpróbálom. Az HBO Go-t próbáltad másik telóval is? Vagy ez most TV-s app?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#356) redati válasza doggie (#354) üzenetére


redati
tag

Nálam ok mind a 3.
Lehet a fejlesztőnek is ilyen modellje van mint nekem?

(#357) RON777


RON777
csendes tag

valaki tud esetleg olyan oldalt mondani ahol letudom tölteni a 7.0-t u55s9006-ra?

(#358) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Amúgy Kodi-ra van HBO GO plugin, amivel elvileg elég jól lehet böngészni és lejátszani a kínálatból, még nem próbáltam.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#359) doggie válasza redati (#356) üzenetére


doggie
aktív tag

Lehet ahhoz köze szerintetek, hogy egyből 509-et tettem fel, nem variáltam a közbülső átmeneti verzióval?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#360) jagr68 válasza fuze (#355) üzenetére


jagr68
tag

Próbáltam már telefonról, laptopról átküldeni, de a TV-n is ott az app, sehogy sem műkszik. :W Már nem is érdekel, b.zi HBO. :(((

(#361) redati válasza doggie (#359) üzenetére


redati
tag

Én is a v373-ra tettem egyből a v509-est.
És nálam nincs gond

(#362) fuze válasza jagr68 (#360) üzenetére


fuze
őstag

Lehet hülye kérdés de nem a szolgáltatói router miatt van? Erre kb semmi esély, de mi van ha mégis? Mással megy a chromecast nem? Áh nem értem...

Bajom nekem is volt az HBO Go-val, de inkább a sebességgel volt para, bár nagyon sokszor szétkapcsolt, és akkor nem tudtam beletekergetni... újra kellett indítani az appot.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#363) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Tcl X9006 néztem ki régebben, de nekem azt mondták nagy az input lagja, és ps4-hez nem jó választás.?
De ha jól látom itt vannak akik használják ezt a típust ps4-hez? Akkor most jó, vagy rossz ps4-hez az x9006? Köszi előre is! :)

(#364) fuze válasza Szoke1982 (#363) üzenetére


fuze
őstag

Én PC-re kötöttem és Witcher 3-mat játszottam kontrollerrel. Én nem éreztem semmi problémát, illetve más is használja innen PS4-el ahogy mondod.

adms.hu | UI Designer

(#365) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Most töltöttem le a Play-ből az HBO Go-appot, be is tudtam jelentkezni, lejátszást még nem próbáltam. Nézzétek rá ti is (500-as firmware).

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#366) Zoltn válasza Szoke1982 (#363) üzenetére


Zoltn
senior tag

Video modban erzodik az inputlag. Game modban mar nem veszem eszre. De en amugy sem vagyok ra erzekeny, es multis cimeket nem jatszom. Cs:go ra nem lesz jo, de fortnitozni perfekt.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#367) LilProphet90 válasza LilProphet90 (#365) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Szépen működik a lejátszás, úgyhogy ez a probléma is megoldódott. :)

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#368) jagr68 válasza LilProphet90 (#367) üzenetére


jagr68
tag

Hmmm..., jó neked.

(#369) Szoke1982 válasza Zoltn (#366) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Köszi szépen ! :) Neked is fuze!

(#370) LilProphet90 válasza jagr68 (#368) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Neked nem megy a natív appal?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#371) fuze válasza Zoltn (#366) üzenetére


fuze
őstag

Ja, igen ez nagyon fontos! Minden a game mode-ban működik a legjobban! A többi konkrétan semmire sem jó... rángat a kép, szétesik stb. Szomorú, hogy chromecast-nál ez nem állítható és eskü néha látok valamiféle darabosságot gyors mozgásoknál és szappanopera effektus is elő szokott jönni.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#372) #49155328


#49155328
törölt tag

PLEX app elérhető a tv-hez?

(#373) redati válasza #49155328 (#372) üzenetére


redati
tag

Igen.
De szerintem a Kodi jobb

(#374) fuze


fuze
őstag

Épp meg akartam nézni ezt a Plexet, de annó mindent letiltogattam, hogy gyorsabb legyen a TV. Mit keressek? Mert konkrétan a Plex-et nem találom és ha a launcherről indítom csak fekete kép jön...

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#375) redati válasza fuze (#374) üzenetére


redati
tag

A pc-n fent van a szerver?

(#376) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok!
Most vettem nemrég egy TCL 50DP660-as TV-t, és hát nagyon sajnálom, hogy csak a vásárlás után leltem rá erre a topicra. A készülék sebessége a használhatatlan kategóriába tartozik. Menüben való bóklászáskor van, hogy hosszú másodpercekre megakad a görgetés, a YouTube szaggat, de veszedelmesen, a Play Store-ból pedig hiányzik rengeteg alkalmazás, pl. nem hiszem el, hogy a Google Chrome nem elérhető Android TV-n.
Nem másztam bele még nagyon az optimalizálásba, de valahol hihetetlen, hogy 2019-ben szénné kell hackelni egy Androidos TV-t, hogy használható sebességgel működjön. Anno - lassan 10 éve - volt egy T-Mobile Pulse-om, az volt ilyen kategória, de az legalább kiszámíthatóan volt lassú, és nem fagytak be rajta annyira appok, hogy csak az újraindítás segített.
Letiltottam a háttérben futó folyamatokat, ezzel valamelyest jobb lett a helyzet, de egyúttal meg is öltem a multitasking lehetőségét.
Szóval rendkívül elégedetlen vagyok, és nem bízom abban sem, hogy az ígért szoftverfrissítés meghozza a Kánaánt. Megnéztem, 3.10-es Linux kernel van a TV-n, ami 2013 júniusi verzió. Döbbenetes. A legrosszabb haxolt, ócska, szemét kínai Androidos telefonok fílingjét hozza a készülék, amit az is jól mutat, hogy az összes Androidos TCL TV-hez ugyanaz a szoftver van felkínálva letöltésre a gyártó honlapján.
Hogy pozitívumot is mondjak, a képminőséggel elégedett vagyok, de okostévéként az eszköz teljesen bukó, senkinek nem javasolnám.
Két dolog miatt írtam ezt le. Egyrészt szeretném, hogy ha valaki vásárlásra adná a fejét, az tudjon ezekről a problémákról. Másrészt ha van valamilyen ötletetek, javaslatotok, ami esetleg segíthet átgondolni, hogy még ma küldjem vissza a készüléket, vagy legalább fontolóra vegyem a megtartását, akkor ne tartsátok magatokban.
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#377) Zoltn válasza R.P. (#376) üzenetére


Zoltn
senior tag

Én factory reset után kihagytam a google accountom megadását, ergo az okostv funkciót skippeltem így, de legalább nem szaggat. :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#378) R.P. válasza Zoltn (#377) üzenetére


R.P.
aktív tag

Hát de nem őrület, hogy egy száz X ezer forintos OKOStévén ilyenekhez kell folyamodni, hogy használhatóan működjön?
Esetleg frissítést próbáltál telepíteni? Végigpörgettem a topikot, de ha jól láttam, nem sikerült erre a típusra senkinek sem telepíteni semmit - vagy elsiklottam valami felett?

(#379) Zoltn válasza R.P. (#378) üzenetére


Zoltn
senior tag

Én azért valahol számítottam erre, hisz sokkal olcsóbb mint a konkurencia. :( Frissítettem 6-ról 7re, nem lett jobb. :(
Most kb monitornak használom. Bekapcsolom meg kikapcsolom. A távirányítót erre használom kb.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#380) LilProphet90 válasza R.P. (#376) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Hát ezek szerint nem sok jó tapasztalat van a 2018-as szériával, érdekes, hogy ennyire rossz, mert a 2017-es szériával nekem semmi bajom, itt-ott előfordul ez-az, de talán a 8-as óta még gyorsabb lett.

Ebben a posztban ír a kolléga a frissítés menetéről.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#381) fuze válasza redati (#375) üzenetére


fuze
őstag

De a TV-n az app alapból nem működik, az a bajom.

adms.hu | UI Designer

(#382) Seirei válasza R.P. (#376) üzenetére


Seirei
tag

Ezen nem lehet mit mókolni mert egy okádék az egész. Vagy vetítőnek használod vagy sehogy, mert ez egy buta tv szintjét hozza.
Addig küldd vissza amíg tudod. Remélhetőleg nem szarakodnak veled és simán visszautalják az összeget.

[ Szerkesztve ]

(#383) redati válasza fuze (#381) üzenetére


redati
tag

Most leszedtem a playből, simán települt. Elinditottam a pc-n a szervert, bejelentkeztem email-el, és rendben működik. Nem tudom nálad mi lehet.
Nálam Android 8 van fent, a v509,
55dp 660
Nem akad, szépen viszi.

[ Szerkesztve ]

(#384) fuze válasza redati (#383) üzenetére


fuze
őstag

El van állítva nekem az egész. Csomó minden le van tiltva, playem sincs. Na mindegy nem olyan fontos, csak ki akartam próbálni.

adms.hu | UI Designer

(#385) redati válasza fuze (#384) üzenetére


redati
tag

A plex nem fog menni, csak email-el, be kell hozzá jelentkezni.
Próbáld ki a kodit. Fel is tudod tenni az appot play nélkül is, és a hálózati lejátszás is menni fog, plussz van hozzá egy csomó kiegészítő is ,pl.: movieshark :)

(#386) Putu


Putu
kezdő

Sziasztok!
Valaki tud nekem egy rövid leírást írni, hogy mi a különbség v500 és a v509-es verzió között. Olyanokra gondolok, hogy stabilabb lett vagy bekerült valami plusz beállítás stb.
Előre is köszönöm!

(#387) redati válasza Putu (#386) üzenetére


redati
tag

Amennyire ki tudtam ollózni, elvileg a hbbtv-t javították benne.
Összehasonlítási alapot nincs, mert én a 373-ra toltam rá egyből.

[ Szerkesztve ]

(#388) redati válasza redati (#387) üzenetére


redati
tag

És még az amazon Alexa is innentől kezdve van, de újraindítás után eltűnik.

(#389) LilProphet90 válasza redati (#388) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Amúgy ha szeretnéd kihasználni Alexát a TV-n, van rá módszer.

1. Letöltöd a TV-re az Aberto Sonorus nevű appot Play-ből, belépsz a használt Amazon-fiókkal, és kiválasztod az appokat, amiket vezérelni szeretnél.

2. Engedélyezed az Alexa Skill-jét ITT

3. Rákeresel az eszközökre az Alexa app-ban, így kidobja a kiválasztott appokat, érdemes egy TV-s csoportba rendezni őket

Így lehetőség van a TV-s appok elindítására (turn on alkalmazásnév, vagy saját rutin használatával), valamint a hangerőállítás és némítás is lehetséges (1-10-ig skálázza a hangerőt, tehát mondjuk "set volume to 7 on TV" esetén 70-re állítja a TV hangerejét. A TV be- és kikapcsolása nem működik ("turn off TV" esetén csak a home screen-re dob).

A Mastermind nevű telefonos appal lehet vezérelni a Chromecast-et is, de ugye ahhoz is bekapcsolva kell lennie a TV-nek. Külső, áramforrásról működő CC esetén képes bekapcsolni CEC-támogatás esetén, de ez számunka irreleváns. Illetve kicsit bonyolultabbak a hangutasítások (pl.: "Alexa, ask Mastermind to start casting", stb.)

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#390) redati válasza LilProphet90 (#389) üzenetére


redati
tag

Mik vannak :)) . Az Alexa is működött rajta, míg újra nem inditottam a tv-t
Hatalmas köszönet :)
Este kipróbálom

[ Szerkesztve ]

(#391) LilProphet90 válasza redati (#390) üzenetére


LilProphet90
senior tag

És ezeken felül tudott valami extrát, vagy annyira nem próbáltad?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#392) redati válasza LilProphet90 (#391) üzenetére


redati
tag

A hangerő le-fel, időjárás információk, app indítása működött. Csatorna váltást, tv kikapcsolást már nem akarta, mindig indult a youtube keresés. A többit már nem tudtam kipróbálni, mert újrainditottam a tv-t, utána meg eltűnt.
Majd a következő frissítésen már reméljük jól működik.

(#393) arnocost


arnocost
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődöm, hogy a TCL U65X9006 típus valóban dekódolja a DTS-HD Master és TrueHD hangsávokat, illetve ezt továbbtudja küldeni egy az egyben az erősítőre? Illetve 360e ftos árát éri, vagy túl sok hibája van a készüléknek, mert pár oldalt visszaolvasva nem tökéletes ez a típus sem?! :R

(#394) redati válasza arnocost (#393) üzenetére


redati
tag

Nekem nem ez a típus van, de a fórumot az eleje óta követve, azt merem mondani, hogy a képminőséggel ezen az árszinten szinte mindenki elégedett. Az Androidnak vannak hibái, van akinél egész jól működik ( nálam is jól megy 55dp660), van akinél meg akadozik. A HD audió jeleket tudja dekódolni, de kiküldeni az erősítőnek a HDMI arc szabványból adódóan csak dolby digital vagy DTS formátumban lehetséges, vagy optikán ugyan ez. Erre is lesz majd új szabvány az Earc . De ez még nem tudja. Talán a legújabb LG oled-nanocell szériában benne van. Illetve az erősítőnek is tudnia kell majd az Earc szabványt. Nem tudom hogy ilyen van-e már a piacon. Ár arány értékben sztem kitűnő választás.

[ Szerkesztve ]

(#395) Regron


Regron
csendes tag

Sziasztok!
Én végül megtartottam a TV-t. Vettem hozzá HDMI-s sound bart, így nem zavar, hogy nem megy a bluetooth, a chromecast mostanában többé-kevésbé működik, szóval úgy nagyjából minden okés, csak néha kicsit nehézkes.
Amit még kipróbáltam, az a mikrofon. Egyáltalán nem megy. Beszéltem a tv-be, a telefonba (a TLC appal), a kapcsolóba, de sehol nem reagál.

(#396) redati válasza Regron (#395) üzenetére


redati
tag

Az 55dp660-hoz nem jár alapból a mikrofonos táv. A tvben nincs mikrofon, így aztán beszélhetsz hozzá, de felesleges 😁
Van hozzá 2 telefonos app , nálam mindkettőn megy a hangfelismeréses keresés. Ha kicsit visszaolvasol akkor van megoldás az Alexa hangvezérlés re is.

(#397) Regron válasza redati (#396) üzenetére


Regron
csendes tag

Telefonnal se ment, a TLC appal.
Mondjuk nem fontos, én kínosnak érzem a TV-vel beszélést, csak kíváncsiságból próbáltam ki.
Illetve amit elfelejtettem írni, hogy a HBO GO gond nélkül ment, meg is lepődtem :)

(#398) R.P. válasza Regron (#397) üzenetére


R.P.
aktív tag

Azért az elég jól jellemzi ezt a készüléket, hogy nincs rajta mikrofon, de az Androidban nem tiltották le ezt a funkciót. Így aztán beszélgethetsz a TV-vel, falrahányt borsó. Tényleg az igénytelen, ipari hulladék kínai Androidos telefonok szintjét idézi meg a cucc szoftveres része...
Még van kb. két hetem eldönteni, hogy visszaküldöm-e a TV-t, de erősen hajlok afelé, hogy nem tartom meg.

[ Szerkesztve ]

(#399) Zoltn válasza R.P. (#398) üzenetére


Zoltn
senior tag

Haver csúcs Sony 9005 ös andoidos tvjében is ugyan ilyen hányadék az oprendszer, csak az 500k volt. :D Szaggat laggol újraindul.
Mondom én skippelem az okosTV részt, és semmi bajon a készülékkel. Vettem mellé egy külső lejátszót, és megszűnt minden bajom. :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#400) R.P. válasza Zoltn (#399) üzenetére


R.P.
aktív tag

Hát ez nagyon szomorú. Én szerintem visszatérek a WebOS-hez - volt egy LG 50UK6300MLB-m kb. egy hétig, csak az képernyőhibásan érkezett, de az oprendszer használható volt rajta, sebességben és funkcionalitásban is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.