Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67651) szabonagyur válasza 2ozzmexy (#67643) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen én is örülök neki, hogy nem kell szétszedni.. annak jó vége úgysem lenne.
Csak tényleg a kérdés miért szállt el egyszer csak?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67652) ncc1701 válasza Kolondrum (#67634) üzenetére


ncc1701
veterán

Viccen kívül, fizetek érte. Off insigniámba jövő tavasszal veszek vadonat új hella lámpákat, kerámia+fólia érdekelne. Nem vállalsz ilyet?

(#67653) szilrobi


szilrobi
aktív tag

Swift K12C motor, négy év, 71000Km

(#67654) dethroner válasza szilrobi (#67653) üzenetére


dethroner
veterán

Ezzel jött ki a gyárból?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67655) szilrobi válasza dethroner (#67654) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Igen, nem volt még cserélve.

(#67656) dethroner válasza szilrobi (#67655) üzenetére


dethroner
veterán

És ez milyen állapotnak számít? A kerámia égés nem jelent jót?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67657) szilrobi válasza dethroner (#67656) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Ahogy látom, ez normál állapotú. Semmi különös.

"Általánosan elmondható, hogy a szigetelő porcelán barna vagy fehéres elszíneződése, és minimális koromlerakódás normálisnak tekinthető."

(#67658) dethroner válasza szilrobi (#67657) üzenetére


dethroner
veterán

Ez hibrid rendszer nélküli 1,2-es swift?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67659) tboldi válasza szilrobi (#67657) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, ez nem kirívó egyik irányban sem, se nem túl ronda, se nem túl patyolat, mondhatni az elvárt állapot ennyi km után.

(#67660) Qtya123 válasza dethroner (#67656) üzenetére


Qtya123
őstag

Ahogy az előttem lévők is írták. Normál állapot.
Semmi rendellenes, vagy csúnya dolog nincs rajta. A kerámia elszíneződése nem rendellenesség.

(#67661) dethroner válasza Qtya123 (#67660) üzenetére


dethroner
veterán

Könyv szerint volt még benne közel 30 ezer km, vagy 3 év.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67662) tboldi válasza dethroner (#67661) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor sem nézett volna ki érdemben rosszabbul szerintem.

(#67663) Qtya123 válasza tboldi (#67662) üzenetére


Qtya123
őstag

Pontosan. Nekem 96 ezernél lett cserélve és ugyanígy nézett ki.

(#67664) dethroner válasza tboldi (#67662) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor én se cserélem sokkal hamarabb. Most 4 éves és 50 ezer van benne. Legfeljebb kérek egy ellenőrzést.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67665) tboldi válasza dethroner (#67664) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az alátét nem biztos, hogy kedveli az ellenőrzést. :)

(#67666) dethroner válasza tboldi (#67665) üzenetére


dethroner
veterán

Jogos :B Akkor csere 100 ezer km vagy 84 hónap után.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67667) Gyöször válasza szilrobi (#67653) üzenetére


Gyöször
senior tag

Meg tudod saccolni az elektródahézagot?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#67668) szilrobi válasza dethroner (#67658) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Ez hybrid 1.2-es.

Gyöször: 1.1-1.2 mm (ILZKR6F11 gyertya, az utolsó két szám szerintem pont a hézagra utal)

(#67669) Gyöször válasza szilrobi (#67668) üzenetére


Gyöször
senior tag

Igen, gyárilag 1,1 lehet, nekem az ILZKR7D8-nak annyi, de a kiszerelt gyertyán nőtt-e? de a 11 az neked csak véletlen egybeesés lehet. Arra vagyok kíváncsi mennyire tud fogyni az anyag.

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#67670) dethroner válasza szilrobi (#67668) üzenetére


dethroner
veterán

Az enyém is az ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67671) Gyöször válasza tboldi (#67665) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem olyan tapasztalatom van más motorokkal, hogy az előírt nyomatékra lehúzott gyertyának az alátétje néhány üzemóra után enged és egész figyelemreméltót rá lehet még húzni ugyan azzal a nyomatékkal. És ha ezt nem teszem meg akkor szépen elkezd taknyolni a gyertya körül.
Mindenféle kerti kisgép motorból is kiveszik ezerszer a gyertyát akik nem tudják beállítani a gyújtást vagy a karbit. Őket arról lehet megismerni, hogy gyertyakulcs és drótkefe lóg a gépen, zsebben akárhol kézközelben. Extrémek kis szerszámosládát is eszkábálnak.
Na ők naponta 3-10 szer kivesznek egy gyertyát, és semmi baja nem lesz a leggagyibbnak sem.

Rá fogok nézni nyomatékkulccsal a most kicserélt scross új gyertyákra is.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#67672) szabonagyur válasza szabonagyur (#67651) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hihetetlen de megint nem megy, ugyanugy ahogy a het elejen sem ment :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67673) ViZo72


ViZo72
tag

Gyöször találtam Neked megint egy motorhibásat, ha esetleg kíváncsiskodni akarsz mi lelte...
Eladó használt SUZUKI SX4 S-CROSS 1.0T GL 75.000 KM Magyarországi motorhibás városi terepjáró
A korábbi 1.6 szívó, majd 1.4 turbó után most egy 1.0 turbó, hogy változatos legyen a kép (mindez kb. fél éven belül).

[ Szerkesztve ]

(#67674) ncc1701 válasza ViZo72 (#67673) üzenetére


ncc1701
veterán

Az 1.0T-ből swiftet nem mertem megvenni. Esetleg ha lett volna 1.2T, az érdekelt volna.

(#67675) robag93 válasza ViZo72 (#67673) üzenetére


robag93
aktív tag

Mondjuk aki még 3-4 évet se hordja márkaszervízbe a gari miatt és utána nála lesz motorhibás, az biztos agyvérzést kap :W

(#67676) 2ozzmexy válasza robag93 (#67675) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem 3-4 évet kell, 10 évig kell... most kaptam egy 4 éves szerviz+műszakira 160k-s ajánlatot... Kérdés van? ;]
9k km 2019es Vitara GL+ K14C+GPF FWD 6MT

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#67677) 2ozzmexy válasza ViZo72 (#67673) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

És mit lehet tudni róla? Ki használta és hogyan? Hol vezették a szervizfüzetet? És tényleg ki is cserélték vagy csak beírták? Vagy nem is vezetett csak utólag kitöltötték? Mert ugye akkor nem hibásan árulnák (10 év nincs meg, 180k km sincs meg, motor,váltó, turbó garis ha tényleg vezették azt a szervizfüzetet) :R

Amúgy miért vagytok ennyire ráfüggve erre a témára!? Murphy mondta, ami el tud romlani az el is romlik, a legmegbízhatóbb technikat is ki lehet nyírni és a legbetegsebb is lehet jó, ez mázli valahol..

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#67678) robag93 válasza 2ozzmexy (#67676) üzenetére


robag93
aktív tag

Nem kell 10 évet hordanod, hiszen drasztikusan csökken az autó ára, a szervizek díja pedig emelkedik. Nyilván az elején éri meg inkább márkaszervízbe vinni. Én az első műszakit tűztem ki, addig márkaszervíz, utána keresek mást.

Ez nekem tavaly decemberben nagyjából fele ennyi volt Debrecenben. Lehet érdemes lenne más márkaszervizekben is körbekérdezned. Főleg 9000 km-rel.

[ Szerkesztve ]

(#67679) ncc1701 válasza robag93 (#67675) üzenetére


ncc1701
veterán

A 3 év gari miatt egyszer sem kell márkaszervízbe vinni, ez a törvényi előírás. A +7 év gari miatt kell, ha valakinek ez a vágya.

(#67680) dethroner válasza 2ozzmexy (#67676) üzenetére


dethroner
veterán

Októberben nekem is 4 éves + műszaki a swiftel. De 160K-s ajánlatodnak szerintem a felét vagyok hajlandó kifizetni :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67681) robag93 válasza ncc1701 (#67679) üzenetére


robag93
aktív tag

Igen ez jogos :R

(#67682) Gyöször válasza ViZo72 (#67673) üzenetére


Gyöször
senior tag

Kössz :-))

Ezek nem fogják megmondani mi lelte. De ne legyen a nicknevem Gyöször ha nem kérem meg 700 ezerért ;]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#67683) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Baleno K12CN szívó benzines motorba milyen olaj jobb? Garancia idő alatt 0W-20 -at raktak, de a szervízkönyve szerint 0W-16 is jó bele. Melyikkel jobb a motornak?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#67684) beef válasza Tigerclaw (#67683) üzenetére


beef
őstag

A szervizkönyv a 0W-16-ot emeli ki szerintem elsődlegesen.

(#67685) ncc1701 válasza Tigerclaw (#67683) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem is sorban érdemes haladni. Azért tettek bele 0w20-at, mert azon volt a nagyobb hasznuk. Én ecstar 0w16-ot teszek bele új kora óta, ugye az enyém csak 1x volt márkaszervízben, nekem nem is tetszett az, h 0w20-at kapott náluk, bár elhiszem, h nincs baja tőle.
Anno még drága is volt a 0w16, de már semmi extra ára nincs neki.

(#67686) Gyöször válasza ViZo72 (#67673) üzenetére


Gyöször
senior tag

Víz eltávozott a gépjárműből majd hajtották tovább és hengerfejes lett. Másodkézből kaptam az infót aki a telefont fogta az ennyit tudott ezt mondta a szervíz, beszámította valamibe. Ami azért érdekes mert nagybetűvel ki van írva, hogy beszámítás nem lehetséges :-)))

Ez egy használt autó és a hasznaltauto.hu-n van fent. Így nem vettem sose használt autót.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#67687) beef válasza Gyöször (#67686) üzenetére


beef
őstag

Akkor nem sikerült bebizonyítaniuk, hogy az autó nem vízzel megy!

(#67688) dethroner válasza ncc1701 (#67685) üzenetére


dethroner
veterán

Azért rakják bele minden szervizben alapból a 0W-20 olajat, mert az van hordószámra a műhelyekben, és ez az olaj az elsődleges olaja vagy elsődleges helyettesítője bármelyik aktuális motorba. És mivel hordós, így olcsóbb mintha a polcon lévő 0W-16 olajat kérné az ügyfél. Én ezt végigbeszéltem a szevizvezetővel, mondta szinte senki nem kéri a flakonos 0W-16-ot, amikor elmondják mennyivel drágább mint a hordós (kb pár ezer forintos tételről van szó).

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67689) bigdigit válasza dethroner (#67688) üzenetére


bigdigit
addikt

Én mindig előre jeleztem a Swiftbe 16-ost kérek. Előttem adta ki a vezető flakonokba a szerelőnek.

(#67690) dethroner válasza bigdigit (#67689) üzenetére


dethroner
veterán

Szintén. Sőt, tavasszal amikor voltam megkérdezte megvan-e még a maradék legutóbbról, amit ő maga rakott a csomagtartóba :) Szerencsére van szerelő haver ott, végig ott vagyok és beszélgetünk (még a covid időben is, amikor szigorúan zárva volt idegenek elől, csak a hátsó ajtón kellett bemennem :DDD ) , szerviz vezetővel is eldumálgatok. Ezért is viszem oda, mert tuti nem csesznek át, nem úgy mint a vásárlás helyén.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67691) ViZo72 válasza 2ozzmexy (#67676) üzenetére


ViZo72
tag

Azt hiszed nagy számot mondtál arra szervizköltségre? :-)
Ennek az összegnek pl. pont örülne az S-Cross topikban múltkor felbukkanó Audis "kolléga".
Infót kért a tulajoktól kb. mibe kerül egy mai újabb Suzuki fenttartása, ugyanis az
az Audi A3-asának a 6. éves szervize+vizsgája 360.000 Ft úgy, hogy javítani nem kell az autót.
Hátsó fékpofák cseréje 125.000 Ft (ez mondjuk nem világos, hogy pluszban vagy már benne van az előző árban.)
Azt mondja szereti az autót de azért ebből kezd elege lenni...

[ Szerkesztve ]

(#67692) ViZo72 válasza Gyöször (#67686) üzenetére


ViZo72
tag

Köszi, már ezt is tudjuk. (De hogy hová lett a víz vajon...)

(#67693) ViZo72 válasza 2ozzmexy (#67677) üzenetére


ViZo72
tag

"Amúgy miért vagytok ennyire ráfüggve erre a témára!? "

Szerintem az a természetes, ha egy motorhibás Suzukira az ember felkapja a fejét egy Suzuki topikban. Nem vagy kíváncsi, hogy megölte a tulaj vagy normál használat mellett adta meg magát?
Gyöször kíváncsi és ki is deríti.. :-)
Aztán legfeljebb megnyugszik az ember, HA kiderül, hogy csak a tulaj volt balfék...

Amikor azt hallom, olvasom, hogy ez meg az a BMW, VW, Ford stb. motor problémás, az ember megvonja a vállát, hogy igen, tudjuk, ezek rajta vannak évek óta a "ne vedd meg" listákon.

De Suzuki ritkán csinált ilyet eddig, nekem legalábbis nem rémlik, hogy lenne kifejezetten problémás konstrukciós kerülendő Suzuki motor (na jó, az 1.0 turbó nem szimpatikus de majd az idő megmutatja).

Szóval csak érdekel a dolog, hogy épp most derül ki valami konstrukciós probléma (amikor már vannak több éves, és többet futott példányok) vagy ez nem az és nem kell aggódni...
(Azért fél évente 3-4db csak az én szemem elé kerülő motorhibás S-Cross+Vitara nekem soknak tűnik de az utakon futó mennyiséghez képest biztos kevés...)

(#67694) Gyöször válasza ViZo72 (#67692) üzenetére


Gyöször
senior tag

Rosszul írtad korábban a statisztikát, mertvan ez a szomjas 1.0, volt az az 1.4 amit nem hívtam fel, meg van a F4theré 1.4 amiben tán a gyertya pettyent el. (Gyorsan ki is cseréltem 38nál, nem megvárva a 45öt, ne porosodjon tovább a polcon :)) )
Meg volt az indexen korábban beraktak valami hengerfejes műhelyből.
Meg volt Göbivel a mittomén már totálkár vagy szpídzóne műsor amikor egymás után érkezett 2db 1.6 GDI akiknek az injektor fújta szét a dugót...
Még a világból kimenő 1.6 GDI sem lehet tökéletes...

Tiétekben egyébkén hidegen nem LOW vonalnál van a víz?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#67695) burgatshow válasza Gyöször (#67694) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem. Egy bo fel ev utan leesett arra a szintre, akkor a szervizben utana toltettem, azota stabilan a max-on van.

Apam a Vitarajaval pont ugyanigy jart.

(#67696) ncc1701 válasza ViZo72 (#67691) üzenetére


ncc1701
veterán

Szembe szomszédnak van valami kis audi suv-ja. Most lesz 3 éves, az is valami 3-assal kezdődő számot mondott, sok nullával a végén. Az autó amúgy hibátlan.

(#67697) Gyöször válasza burgatshow (#67695) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem is lowon van nekem, hanem felette egy vonallal, már vagy 3 éve ugyan úgy.
És nézted meg mikor folyamatosan megy a venti kánikulában? Majden maxig megy fel nekem. Neked meddig megy fel akkor?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#67698) hemaka válasza ViZo72 (#67691) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jo hat premium automarkat vett, akkor perkaljon csak. Nalunk a taviranyitoban az elemet netto 5ezerert cserelik + az elem ara…😂 c43-on a multkor volt elso hatso fek csere 1.650.000😂

(#67699) 2ozzmexy válasza ViZo72 (#67691) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Majom-banán...
Suzuki-'bódosá' :DD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#67700) SirKero válasza 2ozzmexy (#67676) üzenetére


SirKero
őstag

Szia.
A 160k szerintem nagyon sok.
Én 101 895 forintot fizettem a négy éves garanciális + műszaki vizsga kombóért.
Suzuki Varró.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.