Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27601) Kornel válasza CoolBoy323 (#27599) üzenetére


Kornel
veterán

Elég sok.
Ennyit a nehéz és ósdi civicem se eszik.

(#27602) CoolBoy323 válasza roberto211 (#27600) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sajnos nem... Teljesen normalis hasznalat. Jo, nem az, mert kb 6km oda, 6 vissza. Ennyit megy csak minden nap szerencsetlen gepsas. Ja es nyiregyhaza, nem BP...

[ Szerkesztve ]

(#27603) dnelb válasza CoolBoy323 (#27602) üzenetére


dnelb
veterán

mondjuk ilyen használatra minek uj auto? ;]

(#27604) M_AND_Ms válasza dnelb (#27603) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért mert bizonyos időszakokban az ember csak napi ingázásra használ egy autót, az nem jelenti, hogy máskor nem indul el vele a nagy világban. Akkor meg rögtön értelmet nyer.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#27605) CoolBoy323 válasza dnelb (#27603) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ezt el se kezdjuk... Koszi ;)

(#27606) Motion_Blur válasza CoolBoy323 (#27599) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez teljesen normális, turbós autóknál jóval nagyobb a különbség város és közút/pálya között.

Gondolom, megy mint a disznó... :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27607) Danex válasza CoolBoy323 (#27599) üzenetére


Danex
addikt

A miénk 1.0L mákdarálóval úgy néz ki a jövőhéten érkezik.

Motor bejáratásra írtak/mondtak valamit?

(#27608) Kornel válasza Danex (#27607) üzenetére


Kornel
veterán

Véleményeket kérek majd.

(#27609) gerii válasza CoolBoy323 (#27599) üzenetére


gerii
addikt

Szent sz@r :Y

(#27610) CoolBoy323 válasza Motion_Blur (#27606) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nagyon szepen megy, gyorsan is ha kell... Mas erzes a turbos gyorsulas...

Talan a gazpedal toketlenkedik kisse, de en nem vezettem tul sokat, h erdemi velemenyt/kritikat alkossak. Nekem nagyon bejon!

Faterom nem szereti, mert sokat eszik, es zorog a bal ajtonal vmi, illetve elol is zoroog szerinte vmi a muszerfal alatt. Elobbi egy gumi ragasztasi hiba lesz szvsz, utobbit nem hallottam...

Danex: finoman kell vele menni azt mondjak. De azt irja a kisokosa, h X fordulaton ne menjen sokat, es mindegyik fordulaton legyen mozgatva bejaratos (900km) koraban. Na akkor ebbol az a konkluzio, h tiltaskor kell valtani :))

(#27611) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Múlt héten vettem észre hogy időnként bal oldalról erősen beszűrődő féknyikorgás hallatszik. Latyakos, nedves, havas idő miatt nem tulajdonítottam neki jelentőséget, és kopásra sem gyanakodtam, mert 70k km-nél volt cserélve tárcsa és betét (jelenleg 102k km). Viszont sikerült hosszabbat autóznom vele (szinte végig esőben), és ez a hang teljesen megszűnt hétvégére. Tapasztalt már valaki ilyet, vagy szereljem le a kerekeket, és lessek rá a betétekre?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27612) Danex válasza Tothgera30 (#27611) üzenetére


Danex
addikt

Nem lehet rozsda? Ilyenkor 1-2 nap alatt tud felületi rozsda keletkezni a tárcsákon.

CoolBoy323
Én is hasonlókat olvastam, hogy ugyan abban a fordulatban ne legyen(tempomat kerülése), indítás után legalább fél perc alapjárat.
Akkor, hogy a gázt 50%-nál jobban ne használjuk, max fordulat 60%-ig pörgessük csak stb.

Gondolom a Start/stop rendszert is érdemes lehet kikapcsolni.

Még a korai olajcserén agyalok, hogy legyen-e ilyen 2-3ezer KM körül.

(#27613) CoolBoy323 válasza Danex (#27612) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Startstop nalunk is mindig ki van kapcsolva (kar h nem lehet allando offra tenni)

Tojashej a lab ala ahogy szoktak mondani, es nem lesz gond...

Olajcsere ajanlott szerintem is, nem is tudom h nekunk volt e az egy honapos kotelezon...

(#27614) Danex válasza CoolBoy323 (#27613) üzenetére


Danex
addikt

Van ilyen 1. hónapos kötelező? Mit néztek ott meg mibe fájt?

(#27615) CoolBoy323 válasza Danex (#27614) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Van.

Nem tudom :(

En a lassan 11 eves SXemmel elvagyok, evi 1 szerviz, es csokolom :))
No meg nem nezem a fogyasztast, es nyugodt vagyok :))

(#27616) Kakaduku válasza CoolBoy323 (#27599) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Tapasztalatból írod?Nem lapoztam és nem láttam, bocs. Ezek nem jó tapasztalatok és tényleg sokat eszik. A miénk március végén érkezik, ugyanezzel a motorral.

[ Szerkesztve ]

(#27617) Nono76 válasza Kakaduku (#27616) üzenetére


Nono76
tag

Cáfolnám hogy sokat eszik! Én 6,6 L-es átlaggal járok most Győrben! Az a 9,5 rengeteg ha csak nem a dugóba ücsörögsz egész nap.
Az 1 hónapos szerviz ingyenes, és nem cserélnek olajat csak átnézik a kocsit.

[ Szerkesztve ]

(#27618) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Van egy Swift 1.3 8v gépem. Ma menet közben az ablaktörlő megakadt, és azóta ha bekapcsolom, csak búg, darál.... SOS-ben javítanom kellene, van is közelemben bontó, csak nem tudom elég e a motort cserélnem, vagy kell valamit a mechanikán is?

Köszi a válaszokat :R

(#27619) W61m5m válasza MuchACHO (#25119) üzenetére


W61m5m
újonc

Szia!

Én leklónoztam egy Vitara navit. Átklónoztam egy 64GB SD-re. Elméletileg minden bitet klónoztam de szoftver verzió hibára kiállt. Tudom az SD kártya típusát is. Tudsz esetleg tippet adni, hogy mit kellene még tenni.

(#27620) Kakaduku válasza Nono76 (#27617) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Akkor jó, mert én is hasonló értékeket olvastam. 9,5L-nél már vezetéstechnikai okokat kell keresni. Nem megsérteni akarok senkit. :R

(#27621) dudika10 válasza CoolBoy323 (#27602) üzenetére


dudika10
veterán

Ennél sokkal jobban nem is lehetne gyilkolni azt az autót.
Nyilván ennyi a fogyasztás, ha csak hideg motorral mész.

[link]

Mikor 2x20km-t mentem, akkor a fogyasztás 6 liter körül volt, ha jól emlékszem (lehet 6.5, de ez Bp és elég nehéz lábam van egyébként).

(#27620) Kakaduku: nem feltétlenül van baj a vezetéstechnikával, ilyen felhasználás mellett minden autó sokat eszik.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#27622) Studi válasza huliganboy (#27618) üzenetére


Studi
addikt

Az csak akkor derül ki, ha szétbontod, megnézed. Ha darál, akkor esélyes, hogy a motor megy, és a rudazat hullott le róla. Én két éve cseréltem a teljes rudazatot, de sajnos már totál nem emlékszem, hogy az közvetlenül kapcsolódik-e a motorra, vagy van-e valami köztes darab, ami sérülhetett. :(

szerk: felelevenítettem. :) Le kell bontanod a szellőzőket a motorháztető fölött, műanyag patentos, nem egy nagy varázslat. Ha jól emlékszem a felső sor benyomós patent, az alsó sima, de ez megint nem biztos. :) Nézed, akkor adja magát.
A motor az utasoldalon van, itt látod azt a pici gömbfejet, arra pattan fel a rudazat végén levő műanyag csatlakozó. Ha megy a motor, de semmit nem csinál a lapát, akkor az törhetett el. Nem tudom, hogy külön be lehet-e szerezni, én új, utángyártott rudazatot vettem, mert nekem az egyik rögzítőtalp volt eltörve. Ha nem megy a motor, de a rudazat ép, és a helyén van, akkor tényleg motorcsere. :(

[ Szerkesztve ]

(#27623) CoolBoy323 válasza Nono76 (#27617) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De nem ilyen kis tavon fogadjunk... Meg auto osszkerek...

Vezetesi technikaval nincs gond. En inkabb amugy a kompjúterre gondolok h szar. Pillanatnyit ha nezem, nagyon szepnek kellene lenni :/

(#27624) dnelb válasza dudika10 (#27621) üzenetére


dnelb
veterán

így van, nekem az 1.5 amíg megvolt 2x3kmen 11 litert evett, ahhoz képest egész jó.. Ennél jobban nem is lehet gyilkolni :D

(#27625) huliganboy válasza Studi (#27622) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Két éve cseréltem rudazatot, de bontottat, de nagyon jó állapotú volt. Furcsa hangot, de köszi a képet nekem is beugrott így, hogy a motor végére csak pattintani kell a rudazat egyik végét... Viszont arra emlékszem, hogy a rudazatot, elég macerás a helyére betenni a helyhiány miatt... Ebédidőben szétkapom és meglátom mi a kínja.... Remélem csak a rudazat szorult meg, de azt remélem, hogy a motort nem tette tönkre....

Köszi mindent! :R

(#27626) PeterPH válasza W61m5m (#27619) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha ennyire egyszerű lenne, akkor nem kérnének pénzt érte.
Tájékoztatásul.

(#27627) Stonerice válasza dnelb (#27592) üzenetére


Stonerice
őstag

Erről az olajos témáról annyit hogy biztosan nem mindenki látta az olaj újracsomagoló razzia fotóit! ;]
Minden neves márka szerepelt a palettán ami nem hologramos csomagolással rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#27628) Stonerice


Stonerice
őstag

Érdekelne hogy valaki, bárki le tudta -e már cserélni a a központizárat modernebbre? KOmpatibilis lenne a vezetékeléssel és az ajtó nyitást zárást végző motorokkal? Létezik olyan vezérlő ami riasztó is egyben? Vagy csak utánozza azt?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#27629) huliganboy válasza Stonerice (#27627) üzenetére


huliganboy
addikt

És ami érdekes, hogy a nagy importőrökhöz is bekerültek ezek az olajok... lásd 2013-ban mikor a castrolokat visszahívták...

(#27630) Kornel válasza Stonerice (#27627) üzenetére


Kornel
veterán

Mannolt vajon megéri hamisítani?

(#27631) Tothgera30 válasza Danex (#27612) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Előfordulhat, bár elvileg annak első pár fékezés után le kell kopnia.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27632) pjen válasza Kornel (#27630) üzenetére


pjen
félisten

Azt éri meg hamisítani amin elég haszon lesz.Ha mannolból 10litert lehet eladni évente ,shell ből 100at nyilván az utóbbit fogják hamisítani.Mondjuk a magyar piac nem mérvadó.

(#27633) Kornel válasza pjen (#27632) üzenetére


Kornel
veterán

Ez az egyik, a másik az, hogy mannolbol (elvileg eredeti) 4-5k HUF / 4 liter (5w30)
Bármi ami hasonlít az olajra, majdnem ennyibe lenne csomagolással.

(#27634) pjen válasza Kornel (#27633) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,nem vagyok szakember.Gyártják a hamis olajat aztán olyanra cimkézik amilyen megrendelés van.

(#27635) akos3


akos3
addikt

Sziasztok. Ma néztem a suzuki honlapjat es azt vettem eszre h a modelleknél nincs swift! Mst mi van nem arulnak/gyartanak swiftet?
http://www.suzuki.hu/pages/display/auto

(#27636) Kornel válasza akos3 (#27635) üzenetére


Kornel
veterán

Jelenleg nem.
Ami lesz, az made in india lesz.

(#27637) pjen válasza Kornel (#27633) üzenetére


pjen
félisten

Látod,ezért volt jó a Trabant.Az Arol2-T-t nem hamisították. ;]

(#27638) Kornel válasza pjen (#27637) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyon jó volt, 27+ sec 0-100 :)
5 személlyel a szikszói parton majdnem visszafele gurult :DD

(#27639) CoolBoy323 válasza pjen (#27637) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Lesz uj villanyos trabiiii :Y :))

(#27640) pjen válasza Kornel (#27638) üzenetére


pjen
félisten

Csak 4 személyes volt,az ötödik tolta?Az enyém a saját kilóméter órája szerint 115km/órával is ment.

CoolBoy323:Már a nyolcvanas években gondolkodtam egy targonca voló motor bele építéséről.

[ Szerkesztve ]

(#27641) Kornel válasza pjen (#27640) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudom, mi az 1989-ben vásárolt példányban 5-en utaztunk rendszeresen.
Azért kíváncsivá tettél, rákeresek.

(#27642) pjen válasza Kornel (#27641) üzenetére


pjen
félisten

Abban az időben talán még lehetett.3 felnőtt+2 tíz év alatti gyerek.

(#27643) Kornel válasza pjen (#27642) üzenetére


Kornel
veterán

2 felnőtt, plusz 3 gyerek volt.
Talán így szabályos volt valóban.
Hátul öv se volt ha jól emlékszem.

(#27644) pjen válasza Kornel (#27643) üzenetére


pjen
félisten

Azért érdekes szabályok voltak.Két 10 év alatti gyerek számítótt 1 felnőttnek.Tehát egy trabiban lehetett akár 1 fenőtt és 6 gyerek.Gyerek ülésnek még híre sem volt.

(#27645) Kornel válasza pjen (#27644) üzenetére


Kornel
veterán

Mégis jobb világ volt, nem volt ez a rohanas, érdekes mód a trabanttal is eljutott az ember A-bol B-be, most meg már semmi sem elég, mindenből még jobb, még nagyob kell, meg még több.

(#27646) akos3 válasza Kornel (#27636) üzenetére


akos3
addikt

Igen azt tudtam h ott folytatnak, de nem gondoltam volna h addig szünetelik teljesen..

(#27647) pjen válasza Kornel (#27645) üzenetére


pjen
félisten

Igen, kivettem a motort betettem egy szatyorba,Érzsébeten volt egy autós bolt leadtam+3000ft és kaptam egy felújítottat.Egy délután megvolt.ilyen már nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27648) Kornel válasza pjen (#27647) üzenetére


Kornel
veterán

Talán az elektromos autóknál :)

(#27649) pjen válasza Kornel (#27648) üzenetére


pjen
félisten

Normális áron el tudnék képzelni egy elektromos Swift-t et,vagy Vitarát.Kár,hogy az aksik ilyen drágák és hamar kimerűlnek,főleg mert túl erős az olaj lobbi.

(#27650) Kornel válasza pjen (#27649) üzenetére


Kornel
veterán

Egyetértünk.
Bár van remény.
Már épül a Samsung akksi gyár itthon, kifejezetten elektromos autókba, és a kínaiak sem tétlenkednek.
Van még remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.