Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) outsiders válasza Qru (#1100) üzenetére


outsiders
aktív tag

5 éven belül kiköltözök végre már majd a hegyekbe, akkor végre élvezkedhetek minden nap : ;]
Olyan 500 kilométert mentem a Foresterrel, pénteken tankolom majd, addig pihenget. Ebből volt kb 300 országút és 200 város, kíváncsi leszek mennyire volt szomjas :P

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1102) Qru válasza outsiders (#1101) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tippre olyan 8,5 körül leszel. Nálam is így alakul a dolog (sajnos csak nem rég kezdtem el vezetni a fogyit). [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1103) filatis1 válasza Jorus (#1088) üzenetére


filatis1
újonc

igen, elég zavaró sajnos. épp ezért átgondoltam a lehetőségeket ( igaz nem a legolcsóbb) de arra jutottam, hogy ami most van fent szettet, azt szépen eladom úgy ahogy van. 3 éves gumik vannak rajta enzo felnivel. remélem elmennek jó pénzér, és helyette veszek télire lemezfelnit 16”-at téli gumival. ahogy néztem kb 200K-ből kijönne. Ami van téli gumi gyári felnin... (most jobban megnéztem... az se jó méretű) 225/50 R17-s azt ledobom róla. az már 7 éves gumi. bár jó állapotú. helyette veszek majd jövőre nyári gumit eredeti méretben. (215/55 R17). És így remélhetőleg helyre áll a rend :)
Az ajtókeretben két fajta gumi méret szerepel. A= 215/60 R16, B=215/55 R17

(#1104) Qru válasza filatis1 (#1103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem is a lemezfelnis megoldással jársz a legjobban (de ezt már írtam is).

#nincsbennetarcsi

(#1105) filatis1 válasza Qru (#1104) üzenetére


filatis1
újonc

igen, írtad. és éppen ezért is néztem meg azt a lehetőséget is. és akárhogy nézem ez a leglogikusabb lépés.

De elsőnek komplett olaj meg miegymás csere, ja meg egy teljes átnézetés :)

(#1106) Qru válasza filatis1 (#1105) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Összefoglalóban bent vannak az ajánlott szervizek ha nem tudod kihez vidd.

#nincsbennetarcsi

(#1107) filatis1 válasza Qru (#1106) üzenetére


filatis1
újonc

Köszönöm!
ezen már sokat gondolkodtam, de lehet hogy a Szépvölgyi útra viszem, az közel van.

(#1108) outsiders válasza filatis1 (#1107) üzenetére


outsiders
aktív tag

Én ajánlom, jófejek, gyorsan dolgoznak és profik. Lehet nem egy csillivilli műhely, de lelkiismeretes subaruhoz értő szerelők dolgoznak ott.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1109) Qru válasza outsiders (#1108) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lassan érik egy fékolaj csere, lehet teszek velük egy próbát. :K

#nincsbennetarcsi

(#1110) outsiders


outsiders
aktív tag

480km ebből 300 országút 180 város sok rövid távval, végig klímázva 9.2 liter lett a fogyasztás, annyira nem is rossz szerintem, tiszta országúttal lesz ez 9 alatt is.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1111) Qru válasza outsiders (#1110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm 8,5-et tippeltem akkor elábecsültem a szomját. :D Mondjuk a klíma nekem is rádob lazán egy fél litert...

Milyen benzint tnakolsz? Sima 95-ös?

#nincsbennetarcsi

(#1112) outsiders válasza Qru (#1111) üzenetére


outsiders
aktív tag

Igen, ez épp shell volt, MOL-t szeretem inkább most az ment bele. Meglátom a következő mennyi lesz, ott sokkal több országút lesz arányaiban. Ennek azért a légellenállása meg a súlya is nagyobb egy Legacyhoz képest pl, de szerintem az Outbackhez képest is, a te Imprezád meg még kisebb :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1113) filatis1 válasza outsiders (#1112) üzenetére


filatis1
újonc

:C :P

Ha 100 -al megyek a pályán... akkor látok 9 literes fogyit :D de inkább 10... nem lehet kibírni, hogy 1 szer 2 szer ne élvezzem, ahogy meglódul :R
amugy meg 12-13 az átlagom vegyesben. szerintem az nagyon jó. a városit nem is merem megmondani. :DD

(#1114) outsiders válasza filatis1 (#1113) üzenetére


outsiders
aktív tag

A lovak zabbal mennek.... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1115) filatis1 válasza outsiders (#1114) üzenetére


filatis1
újonc

Meg is érdemlik azok a lovak :D

(#1116) Sub-ZeRo válasza filatis1 (#1113) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

(Nem neked szól konkrétan, általánosságban írom ezeket! )

Srácok, nem akarok troll lenni, de komolyan, de úgy oda vagytok a fogyásztással, hogy nem bírom hogy ne írjak ide. Remélem nem lesz harag belőle.

Ezeknél az autóknál, sok a 12-13 literes fogyasztás?! Meg folyamatosan azon lovagoltok?! :(
Mennyi ló van benne? 150 körül, 130?! Még nem is zabál sokat, ahhoz képest, amit írtok.
Nekem egy MK1-es fóka kombim van, ha úgy használnám, ahogy a gyári könyvben meg van írva 10 litert enne. Eszik is, ha úgy tolom neki. meg pályáznék vele 150-el. Sőt még többet mint 10-et...
A motor 1.6 101 lóerő talán. De lehet 99, mindegy, így van.
Ne csináljátok már, hogy ezen kell kiakadni. :DDD
A legjobb fogyim a kocsival 7 liter... Higyjétek el, ki is kellett utána kormolni, mert nem akart menni szerencsétlen autó mert spóroltam...
De mondok mást, az 1.3-as 8 szelepes sedán suzukival, ami 2000-es gyártású volt 14 litert etettem meg vele csak úgy, hogy egy utánfutóval felugrottam vele pestre 4+1személlyel... Utánfutó üres volt... :D
Gyerekek ezeknek nem sok ez a fogyasztás. Ha meg nem tudjátok fenntartani, akkor lapát neki. (bocsi ezért)
Ott a 2005-ös wrx sti bubu. Mennyi a fogyija, 17 liter. Szerintem az, ahhoz motorhoz sem sok. 260-280 lóerő. 2 liter turbóval... Ha ilyen autóm lenne, mindent néznék kivéve a fogyasztást. A fordnál is úgy van. Meg megtanultam hogy nem fogyasztásra kell menni, mert a motor el lustul mint a lajhár...
Ennyit eszik kész.
Hozzáteszem, hogy második autónak imprezát szeretnék, mert imádom. Hétvégi kocsinak, élvezni az életet. Meg nem a fogyasztást számolni vele... :D
Remélem nem bántottam meg senkit amit leírtam. Örüljetek neki, hogy ilyen autóitok van és sz@rjatok bele a fogyasztásba. Élvezzétek amíg lehet! (írigykedek is hogy milyen Outback-ek vannak némelyikőtöknek :B )
:R Remélem én is egyszer csatlakozhatok ide hozzátok! :R

Ha nem tetszik, amit írtam, nyugodtan töröljétek!

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1117) outsiders válasza Sub-ZeRo (#1116) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nem parázik itt senki a literektől, én azért írtam be mert eddig nem mértem még mennyit eszik kb ;) Dús gáznál szinte hallom, ahogy glugy-glugy issza a benzint ;] Nincs ezzel semmi baj, ha az lenne nem ilyen autót veszek. Itt senki nem fillérszexuáló a fórumon :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1118) Parci válasza Sub-ZeRo (#1116) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem szoktam nyafogni ezen, tudtam, amikor megvettem, hogy 14 liter lesz városban. örültem is, mert az elődje 18-at evett ugyanitt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1119) filatis1 válasza Sub-ZeRo (#1116) üzenetére


filatis1
újonc

igazad van. de szerintem félre érted :)

magamból tudok kiindulni.... én csak csodálkozom, hogy ennyi :) a városit azért nem is említettem... mert nem valós adat és felesleges.
Amúgy nem rég tettem szert erre az autóra. és hidd el, ha zavarna a fogyi, akkor nem vettem volna meg :D
úgy hogy előtte 17 évig egy nissan primerat hajtottam és úgy gondoltam 20 évesen már mehet valaki máshoz.
Amennyivel többet nyújt ez az autó, még keveset is kér. szerintem.

mondok egy másik oldalt is...
Az exemet zavarja :) mondta is, hogy miért nem megyek az autópályán csak 100-al, akkor keveset eszik :D
Erre gyorsan elmagyaráztam és megér-tettettem vele, hogy 100 as tempónál a 247 lóból valaki még éhen hal nekem. és azt ugye nem szeretném :D

[ Szerkesztve ]

(#1120) Sub-ZeRo válasza filatis1 (#1119) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

OKé jó! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1121) Qru válasza Sub-ZeRo (#1116) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fogyasztásfétisiszták vagyunk. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#1122) Parci válasza filatis1 (#1119) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak 245 ló, nem? vagy nálam már kettő éhen is halt? :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1123) filatis1 válasza Parci (#1122) üzenetére


filatis1
újonc

jajjj de :) elragadtattam magam :B

(#1124) outsiders válasza Qru (#1121) üzenetére


outsiders
aktív tag

Akkor boxer dízel kellett volna.... Jah nem, azt sosenem :DDD Kérdeztem róla a Szépvölgyi szerviznél őket anno, nem kicsit szidták.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1125) Qru válasza outsiders (#1124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt mindenhol szidjak. Bar allitolag a 2010 utaniak mar jobbak.

Btw tegnap megneztem a Baby Drivert, sajnos csak az elejen van benne Subaru. :(

#nincsbennetarcsi

(#1126) outsiders válasza Qru (#1125) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ezek a szerelők kategorikusan anyázták... :DDD Befecsi rendszer sem örökéletű, minden klasszikus dízel betegség megvan bennük (ráadásul rohadt drágán cserélhető cuccok) a motor ismert konstrukciós hibája mellett... A film milyen amúgy?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1127) Jorus válasza Qru (#1125) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nyírő azt mondta ne vigyek hozzájuk dízel boxert, semmilyen évjáratból. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1128) filatis1


filatis1
újonc

Sziasztok

Lenne egy kérdésem :)

ha bármelyik subaru parts-os oldalba, legyen az amerikai vagy europai, beírom a keresőbe “vin” sorszámot ,gondolom ez az alváz szám, sehol se tudja azonosítani az autót...

olyan furi ez nekem :D
és azért érdekelne, mert ha az évszám szerint keresek az auutóra 2004, akkor a régebbi kasznisat dobja. de ha 2005 -öt írok be akkor már jó. és ott is annyi változtat van hogy csak na :)L.L Beem, XT, Limited, R, stb
melyik lehet az enyém? :D
ok, lehet, hogy ez csak az én heppem :D

(#1129) Jorus válasza filatis1 (#1128) üzenetére


Jorus
nagyúr

VIN-nel még nem próbálkoztam :) A tiéd és az enyém is 3rd gen. Outback, csak az enyém 2006-os. Ezt a modellt 2003-2009 között gyártották, 2008-ban kapott faceliftet, olyan van Parcinak. A H6-os 245 lovas kivitel R néven fut, a furcsa kétszínű, amcsi kivitel, jellemzően az LL Bean. Az XT az a 2.5-ös turbós verzió. (A korábbi OBK-t 1999-2004 között gyártották, persze ott is volt FL, de ott a H6-osok 158 kW-osak voltak a 3rd gen 180 kW-os erőforrásával szemben.)

Ez a 2nd gen FL OBK

Ez meg belőle az US kivitel

Ha beírod a keresőbe, hogy Subaru Outback 2004 3.0 R, akkor ezeket adja a gugli.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1130) filatis1 válasza Jorus (#1129) üzenetére


filatis1
újonc

Köszönöm!

akkor ha 2005 ös modellre keresgélek az bőven jó.

(#1131) Jorus válasza filatis1 (#1130) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, 2004-2005 között nem volt változás, szal ha olyan oldalt találsz, ahol nincsenek 2005 előtti modellek, akkor az is jó lesz simán.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1132) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, megvettem a bosoko ablaktörlőket, de szomorúan látom (így utólag, persze), hogy a hátsó ablaktörlő valamilyen alternatív befogású az amúgy tipikus karokkal szemben. nem is jó rá a törlő. hátulra mit használtok?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1133) Qru válasza outsiders (#1126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Közepes. Egy teljes arú jegyet nem ér de 690-es akcios jegyet igen.

Jorus: Néztél fogyit most a siófoki kirándulásunk után?

Parci: Nem vacakoltam vele, Seibicosokkal kicsereltettem. Nem volt olcsó mondjuk...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1134) Jorus válasza Parci (#1132) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azt nemtom hogy egyforma-e a felfogatás az enyémmel, de nekem H354-es Bosch van fent, könnyen fel tudtam tenni.

Qru: a hazaúton 14 körül volt a fogyi M7-en, túlnyomó részt 160-170-es utazóval, meg volt néhány gyorsabb szakasz. :) 40 perc kaputól kapuig.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1135) Qru válasza Jorus (#1134) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az lesz az, enyémre is az megy fel. De azt néztük is szombaton.

7.45 lett, igaz 80-90 a régi hetesen. A nem létező lovak nem esznek. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1136) outsiders válasza Parci (#1132) üzenetére


outsiders
aktív tag

Én ugyanígy jártam egy hete a Forival :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1137) Parci válasza Jorus (#1134) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez az, köszi. ugyanitt van 3 db standard felfogatású bosoko flexibilis 350 mm-es ablaktörlő eladó :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1138) Qru


Qru
MODERÁTOR

Tengelyhatalmak: [kép] :D

Bal elöl Jorus a 3.0R-el, mögötte én, a másik oldalon meg egy Leon FR és egy G7 GTI. :D

#nincsbennetarcsi

(#1139) Jorus válasza Qru (#1138) üzenetére


Jorus
nagyúr

Demenőn beálltunk random - függőlegesen gyártmány, vízszintesen szín szerint. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1140) Qru válasza Jorus (#1139) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És a legjobb, hogy nem beállított kép hanem az élet adta így. :K

#nincsbennetarcsi

(#1141) Jorus


Jorus
nagyúr

Ez meg összesen 5.967 ccm, 496 LE, 830 Nm - egybegyúrva már jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1142) Qru válasza Jorus (#1141) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teddyvel pózolós nekem is van, igaz szemből: [kép] :D

#nincsbennetarcsi

(#1143) outsiders válasza Jorus (#1141) üzenetére


outsiders
aktív tag

A gépállatok :DDD Szeptember végén október elején egy Subaru topiktali? Jogi szakvizsgámra készülök, addig nagyon nem érek rá, de jó lenne már márkatársakkal osztozni az örömökben és a bánatban.... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1144) Jorus válasza outsiders (#1143) üzenetére


Jorus
nagyúr

Össze lehetne vonni vmeik Autós topic talival is akár, merthogy szentem max hárman-négyen lennénk - Te, Qru, talán filatis1 és én. Carr és mmcc02 messze lakik, Parci meg nem jön soha sehova. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1145) outsiders válasza Jorus (#1144) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nekem jó ez is ;) Kaptam feleségemtől gumiszőnyegszettet a kocsiba, elég röhejes de ez is fogott menetzajt valamennyit érzékelhetően.... :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1146) Qru válasza outsiders (#1145) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Plusz 1 réteg is számít. Nálunk a TDI-ben a szöveten van a gumi pont ezért.

Topik tali oké, szokott lenni sima autós tali, akár annak a keretében... de külön is nyomhatunk valamit. :K

#nincsbennetarcsi

(#1147) outsiders válasza Qru (#1146) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nekem is a szövetre ment, Corollámban is így használom ;] Az igazi élmény-tali majd az első hó után lehetne valami üres parkolóban... :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1148) Parci válasza Jorus (#1144) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyit finomítanék rajta, hogy ritkán megyek :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1149) Qru válasza outsiders (#1147) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azzal csak óvatosan, engem 2 éve télen 10k-ra vágott meg érte a rendőrség. Hiába magyaráztam, hogy csak véletlenül megcsúszott a háta... :D

#nincsbennetarcsi

(#1150) filatis1 válasza Jorus (#1144) üzenetére


filatis1
újonc

Benne vagyok minden földi jóba :D

Épp tegnap járt ezen az eszem, hogy jó lenne veletek élőben is talizni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.