Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) outsiders válasza Jorus (#1850) üzenetére


outsiders
aktív tag

Lovak zabbal mennek... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1852) Petester válasza tothm (#1846) üzenetére


Petester
senior tag

Annyira nincs nagy tapasztalatom, itt már írtam egy választ. Sokat kérdezgettem utána, egy barátomnak próbáltam segíteni a döntésben.
2010/09-től volt váltás, ill. az Euro 5-ös motorok már a második generációsak és javítottak a csorbán, de ez után is előfordultak főtengely gondok, bár jóval jobb a megbízhatósági arány, mint az első generációban.
Az első generációs dízeleknél már 150e km után törik a főtengely, ezt leszámítva nem költségesebb életben tartani, mint a többi japán dízelt. A Toyota is és a Subaru a Denso befecskendezőket használja, amit nem olcsó cserélni. Egyszer láttam egy hirdetést 4 db új Denso befecskendezőfejről 500e Ft értékben...
Ha márkaszerviz által vezetett szervizkönyves, akkor van esélye a garanciás motorcserére, ha baj lenne, de ekkor is csak a fődarabot cserélik, a motort a régi perifériákkal öltöztetik fel.

(ó\_!_/ó)

(#1853) Qru válasza tothm (#1846) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha full gyári a motorja annak már kb minden nap egy ajándék. Ne vedd meg.

#nincsbennetarcsi

(#1854) Petester válasza Jorus (#1850) üzenetére


Petester
senior tag

Hol találtál havat? Nekem csak a sár maradt... :U
Apropó sár, a Nokian téli papucs meglepően jól mozog sárban is, hétvégén mászkáltam a gyerkőccel és meglepően jól teljesített. :K Minden téli gumi ilyen jó sárban?

(ó\_!_/ó)

(#1855) Qru válasza Petester (#1854) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hétvégén a Mátrában voltunk ott is jó nagy hó volt. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1856) carr válasza Qru (#1855) üzenetére


carr
őstag

elverlek. :D
Most má tényleg kijár a verés, hogy sose ugrasz be pacsizni. :P :W
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1857) Qru válasza carr (#1856) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem a Subaruval voltam, így nem mertem a szemed elé kerülni. :D

#nincsbennetarcsi

(#1858) Petester válasza Qru (#1855) üzenetére


Petester
senior tag

Ó, igen, a hegyek, de nekünk Érd, a nagy Sun city nem volt kegyes a havazás terén, azt az 1 cm-t nem nevezném mennyiségnek, ami esett... :(

(ó\_!_/ó)

(#1859) Jorus válasza Petester (#1854) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bakonyban voltunk, asszony még deszkázott is kicsit. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1860) Petester válasza Jorus (#1859) üzenetére


Petester
senior tag

Hát így könnyű, kérem. A pusztában meg ne várjam a havat... :D
És az OBK után húztad vagy lejtmenetben nyomtatok egy versenyt, hogy ki ér le előbb? :))

Nektek is halványabb a középső kijelző hidegben? Ha már bemelegszik az utastér, megint visszavilágosodik, de zimankóban láthatóan gyengébben világítja meg. Ilyenek a régi kis tft panelek?

(ó\_!_/ó)

(#1861) Qru válasza Petester (#1860) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ezek a folyadékkristályosok mind ilyenek, nem szeretik a hideget.

#nincsbennetarcsi

(#1862) carr


carr
őstag

jé, megjavult a funk-ció. Látom a bubusok írtak!
Qru. Nem csak a bubu a lényeg. :D a pacsizás a fontos :P
:R
ps: jó a miku avatarod. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1863) carr


carr
őstag

hoppá...
1.6 drift

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1864) Qru válasza carr (#1863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bevállalós... :D

Jó legközelebb ha gyalog vagyok akkor is benézek. :C

#nincsbennetarcsi

(#1865) carr válasza Qru (#1864) üzenetére


carr
őstag

Nem csak tudja, hogy mire képes az AWD? :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1866) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, valaki itt írta nemrég, hogy az auchan kutaknál bátran lehet tankolni..? eszembe nem jutna magamtól, de ha megesküsztök rá, kipróbálom, kaptam mindenféle kuponokat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1867) Jorus válasza Parci (#1866) üzenetére


Jorus
nagyúr

Peti írta és dicsérte is, jaja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1868) Qru válasza Parci (#1866) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen ok az Auchan benzin, standarad MOL-os benzint árulnak. A tiédbe leeht még érdemes is lenne 98-asat tolni.

#nincsbennetarcsi

(#1869) Petester


Petester
senior tag

[link]
Mennyiben más az UDM Subaruk bódéja? És amúgy melyik modellt gyártják az USA-ban?

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1870) Petester válasza Parci (#1866) üzenetére


Petester
senior tag

Én próbáltam ki az Auchanos benyát, de csak a 98-ast. Nekem tetszik, már csak ezt tankolok. :)

(ó\_!_/ó)

(#1871) Qru válasza Petester (#1869) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maga a kasztni semmiben (pedig a Subaru is érintett a Kobe Steel botrányban). Itt (EU) nem alap a sztereokamera pl. Az enyém 2010-ben megkapta a Top Safety Pick minősítést az IIHS-től ([link]).
Amúgy sok apróság más bennük de nem untatlak vele. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1872) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

veszprém környékén úgy elkent egy mustang gt tegnap, hogy csak pislogtam. mindkettőnk autója pazar hangorkánt produkált, igaz, az enyém inkább visított, míg az övé ércesen atomrobbant, illetve az enyém csak hangoskodott, az övé meg ment mint a golyó. :DDD

(várpalotán pedig kb. 80 km/órával szaladtam bele egy trafiba, holott ezer éve tudom, hogy az egy igazi adóparadicsom az a kétirányű lejtő :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1873) Qru válasza Parci (#1872) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó a GT Mustang azért egy más kategória...

Mennyit helyett mentél 80-al?

#nincsbennetarcsi

(#1874) Parci válasza Qru (#1873) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

50 :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1875) Qru válasza Parci (#1874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaj, az már 45k-s kategória. :(

#nincsbennetarcsi

(#1876) carr válasza Qru (#1875) üzenetére


carr
őstag

részletfizetést megejteném.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1877) Sub-ZeRo válasza Parci (#1872) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már majdnem a jogsiba került kategória...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1878) Parci válasza Sub-ZeRo (#1877) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

röhej egyébként, biztos ismeritek az a mindkét irányból völgybe lejtő részt várpalota veszprém felőli végén. ezer éve kaszálnak ott, mert teljesen logikátlan dolog mind az 50 km/óra, mint a város vége tábla (hogy olyan kint van), ösztönösen 70-80 km/órával megy az ember.

ez a jogsi elvétel meg... a kint hagyott 30 km/órás tábla egy amúgy városon kívüli szakasznál, ahol mindenki 90-nel megy meg gondolom börtön öt évre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1879) Jorus válasza Parci (#1872) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amíg nem kell kanyarodni, jó a Mustang, utána jellemzően csak leesnek az útról, ha nem elég rutinosak. :) Egyenesben meg ugye egyszerű a matek, 430+ lóeró, az annyi. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1880) Parci válasza Jorus (#1879) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem vagyok egy autóversenyző alkat, szóval nekem mindegy. de most először éreztem, hogy fú, hangos ez a vas, de rohadt gyenge :DDD

(hozzáteszem, hogy én imádom az új mustangot, szerintem gyönyörű lett, és ha a megfelelő államtitkári fenékben ülnék, vennék is egyet. pirosat. úgy amúgy persze nem, mert azon túl, hogy nincs rá pénzem, egy tökéletesen felesleges közlekedési eszköz, tehát duplán nincs)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1881) Sub-ZeRo válasza Parci (#1878) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem vagyok arra ismerős sajnos, nem tudom.

Jah, de, jártam már arra.

Hát, ha olyan a rendőr, akkor igen, elveszi. A tábla kétszeresével mész ott...

Nekem annó Pándon volt egy gyorshajtásom... 50 bent, 56-al kivett.
Mivel ez helyszíni bírság, így az 56 már játszik ,amúgy meg 63-nál, vagy 64-nél kapod a csomagot...
Annyit mondott, ha elismerem, akkor ad egy 10-es csekket, de jó fej lesz, a 3 pontot elfelejti...
Elismertem...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1882) Parci válasza Sub-ZeRo (#1881) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

természetesen a "szabály az szabály" örökbecsű kádárista adu engem is tromfol. azért vagyok mérges, mert betartom a sebességkorlátozásokat, gyakorlatilag mindig. itt egész egyszerűen egy pillanatra nem hivatásosan rettegtem az úton és a km órát figyeltem (ami mellesleg qrvára balesetveszélyes szerintem...), hanem csak dumáltam az asszonnyal, és élveztük, hogy utazunk, a kocsi meg ment a természetes sebességgel. na mindegy, ilyenkor még lehet reménykedni, hátha nem jön a posta stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1883) Qru válasza Sub-ZeRo (#1881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyszínit az szigorúan veszik, utánam a pályán jött utánam egyszer az elfogó autó az M35-ön, 149-el mért be és az 20k-ba fájt.

#nincsbennetarcsi

(#1884) Petester válasza Parci (#1872) üzenetére


Petester
senior tag

Engem egy Bora TDI picsázott el az M6 elején, ahol az érdi emelkedő rész van. Ott én is csak pislogtam, már csak azért is, mert akkora füstöt vert, hogy semmit nem láttam... :N

Azért a H6 felpörgését nem mondanám visításnak, bár én már elfelejtettem milyen a gyári hang, egyszer ültem Jorus mellett, azóta meg csak a lyukas dobjaim, majd a Proexék által gyártott rendszer hangja van a fülemben. :K

(ó\_!_/ó)

(#1885) Jorus válasza Petester (#1884) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az akkor keményen meg lehetett csippelve, már ha gyári motor volt benne persze. :D Boraból asszem a 150 lovas volt a legerősebb dízel gyárilag.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1886) Parci válasza Petester (#1884) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

imádom a h6 hangját, de a mustang mellett vékony visítás :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1887) Petester válasza Jorus (#1885) üzenetére


Petester
senior tag

Az nem gyári volt. A kipuff rendszer is nyitott volt alatta, meg biztos valami brutál mechanikus adagoló lehetett benne, mert eszméletlen füstöt tolt. Olyan volt, mint a tintahal, amit jól megijesztettek. Nem is szaladtam nagyon utána, mert a kabin is megtelt a szagával.

(ó\_!_/ó)

(#1888) outsiders válasza Petester (#1887) üzenetére


outsiders
aktív tag

Smoke and charm..... :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1889) Petester válasza outsiders (#1888) üzenetére


Petester
senior tag

Az...
Biztos, hogy egy beteg 200+ Le-s szerkezettel hozott össze a sors. :))

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1890) Petester


Petester
senior tag

Olcsóbb Subarut Európának! :)
[link]

(ó\_!_/ó)

(#1891) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

dzsáá, itt árulnak egy 3,6-os tribecát a szomszédban. sőt, egy keveset futott 3,0-sat is :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1892) Qru válasza Parci (#1891) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 3,6-os hangját meghallgatnám. :K

#nincsbennetarcsi

(#1893) Parci válasza Qru (#1892) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fene egye meg, hogy abban olyan sok km van, meg hogy se pénz, se igazán igény rá, mert úgy amúgy rohadtul kéne az a krumpli! :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1894) Qru válasza Parci (#1893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, elég ha a motort megcseréled. :DDD

Kap egy kevesebbet futott 3.0-ást bele.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1895) Petester válasza Parci (#1891) üzenetére


Petester
senior tag

A 3.0-ásat én is nézegettem, szép állapotban van, a fekete 3.6-ot meg Jorus linkelte be nemrég.
De amit személyesen is megnéznék (csak a kíváncsiság miatt), az inkább a 2011-es 3.6-os OBK. Csak azt irreálisan drágán árulják... :(

Viszont most van egy csemege, egy spec-b Lega, STI fékekkel. Csak már 375e km-t gyűrtek bele. Biztos sokat kéne foglalkozni vele.

(ó\_!_/ó)

(#1896) Qru válasza Petester (#1895) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Muta! Nem olyan sok az...

#nincsbennetarcsi

(#1897) Jorus válasza Qru (#1896) üzenetére


Jorus
nagyúr

E!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1898) outsiders válasza Jorus (#1897) üzenetére


outsiders
aktív tag

Elég formás, belül sincsen lelakva így képről.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1899) Qru válasza Jorus (#1897) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A vonóhorog meg a "kínai" menetfény levon belőle de még így is kéne. :K

#nincsbennetarcsi

(#1900) Petester válasza Qru (#1899) üzenetére


Petester
senior tag

Jaja, én is élném, egy kis kozmetika és sokkal csinosabb lenne. :)
Mikor a PDF-et kerestem, bíztam benne, hogy befut egy ilyen, kombiban, de csak egy volt, az is kereten kívül. Már megszoktam az automata váltót, de ez a motor nekem egy ezzel a manuál váltóval lenne a legjobb.

Viszont a futómű ültetett vagy a Bilstein alapból ilyen "magas"?

(ó\_!_/ó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.